Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

vlaca írta:
2019.02.05., kedd 21:13
RACPOWER írta:
2019.02.05., kedd 20:33
Akkor lehet inkább egy Oppo sonicában kéne gondolkodnom?
Abban állítólag a frissítéssel képes MQA-t dekódolni.

Azt lenne jó tudni mennyivel ad jobb hangot ha MQA ki van csomagolva, a sima "HIFI" anyagtól. gondolkodik.gif
Na ez nem egyszerű kérdés. Van ugye az mqa tagadók(nem annyira népes, de annál hangosabb :D :D booooocs ) tábora is, akik szerint átverés az egész.

Egy audioquest dragonfly black-el, meg most egy ifi idsd nanoval próbáltam, van különbség a tidal master és a normál verziok között. Nem eget rengető, de van.
Nekem inkább az a gondom hogy azok a zenék amiket én szeretek, nincsenek meg mqa(tidal masters) verzióban.
Nálad mi a helyzet, találtál sok olyan albumot ami megvan mqa-ban is?
Sajnos, nem de amiket hallgatok Diana Krall, Eliane Elias, Norah Jones, Andrea Bocelli, Tina Turner, Pink Floyd, Nat King Cole ezeket mindet találtam Masterbe.

https://www.audiostream.com/content/mqa ... -explained

Ebből kiderült számomra a TIDAL Hifi szoftver, most vegyük ezt (a Roon és Audirvana fizetős), már MASTER anyag esetén az előkibontást elvégzi(master narancssárga) de nem lesz tökéletes, tehát mindenképp egy MQA DAC szükséges a teljes master ORIGINAL anyag élvezetéhez (ekkor a MASTER kék), én ezt vettem ki.

https://www.youtube.com/watch?v=t6lO5XETwuw

8:45 nél lesz érdekes, nekem itthon a tidal, master anyag esetén csak narancssárga

Lehet én vagyok naív de szerintem egyre több lesz az ilyen DAC, mert ha megnézzük a mostani zene előadókat , JAY Z (oké tudom TIDAL tulaj) vagy Ariane Grande, Bebe Rexa, stb, szinte mind MAster-be teszi fel albumjait.
Ha azt mondjátok van difi és hallható akkor lehet csak bepróbálkozok egy Pro ject s2 digitallal, nagy bukta nem lehet benne, mivel nem egy vagyon, de amire nekem szükség van azt mindet tud.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SSS »

RACPOWER írta:
2019.02.05., kedd 20:33

Azt lenne jó tudni mennyivel ad jobb hangot ha MQA ki van csomagolva, a sima "HIFI" anyagtól. gondolkodik.gif
Hát erre egy válasz létezik, de azzal nem sokra mész szerintem a "normál" Tidal az ugye 16/44-es, az MQA filek meg ettől felfelé 24/92 ilyesmi.
Ez persze pont arról, hogy ezt te szubjektíve mennyivel fogod jobbnak hallani, semmit sem mond sad.gif
Meg persze azt sem szabad elfelejteni, hogy hiába a nagyobb felbontás, ha az eredeti felvétel vacak.
Egyik első lemez amire rákerestem a TIDAL-on Getz/Gilberto: Jazz Samba Encore. Volt belőle vagy 10-15 különböző verzió (azóta sajnos jó részüket levették, már csak 3-4 van) eszméletlen különbségek voltak az egyes lemezek között.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

RACPOWER írta:
2019.02.05., kedd 20:33
Akkor lehet inkább egy Oppo sonicában kéne gondolkodnom?
Abban állítólag a frissítéssel képes MQA-t dekódolni.

Azt lenne jó tudni mennyivel ad jobb hangot ha MQA ki van csomagolva, a sima "HIFI" anyagtól. gondolkodik.gif
Na ez nem egyszerű kérdés. Van ugye az mqa tagadók(nem annyira népes, de annál hangosabb :D :D booooocs ) tábora is, akik szerint átverés az egész.

Egy audioquest dragonfly black-el, meg most egy ifi idsd nanoval próbáltam, van különbség a tidal master és a normál verziok között. Nem eget rengető, de van.
Nekem inkább az a gondom hogy azok a zenék amiket én szeretek, nincsenek meg mqa(tidal masters) verzióban.
Nálad mi a helyzet, találtál sok olyan albumot ami megvan mqa-ban is?
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

Akkor lehet inkább egy Oppo sonicában kéne gondolkodnom?
Abban állítólag a frissítéssel képes MQA-t dekódolni.

Azt lenne jó tudni mennyivel ad jobb hangot ha MQA ki van csomagolva, a sima "HIFI" anyagtól. gondolkodik.gif

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

RACPOWER írta:
2019.02.05., kedd 14:52
na mégegyszer....
Akkor vegyünk egy CA CXN V2-t
ebben van tidal kliens, ugyebár.
Ha master anyagot játszok le akkor az masterben is fog megszólalni, vagy csak akkor ha MQA dekóder lenne benne, mert nincs azt tudom.
Sok helyen dicsérik, bár csodálkoznak is MQA dekóder miért nincs benne, ha ennyire jó.
Ez esetleg jó lehetne nekem végfok elé, mivel az analóg kimenete szabályozható.
Hi!

Le fogja játszani a master albumokat, de nem lesz “kicsomagolva” az mqa, nem lesz “mqa minőségű” a lejátszás.

https://techsupport.cambridgeaudio.com/ ... -playback-
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

na mégegyszer....
Akkor vegyünk egy CA CXN V2-t
ebben van tidal kliens, ugyebár.
Ha master anyagot játszok le akkor az masterben is fog megszólalni, vagy csak akkor ha MQA dekóder lenne benne, mert nincs azt tudom.
Sok helyen dicsérik, bár csodálkoznak is MQA dekóder miért nincs benne, ha ennyire jó.
Ez esetleg jó lehetne nekem végfok elé, mivel az analóg kimenete szabályozható.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: supravox »

tottyi írta:
2019.02.05., kedd 09:37
kakaox írta:
2019.02.01., pén. 19:45
tottyi írta:
2019.02.01., pén. 13:04
...USB bemenettel es cinch kimenettel, kb olyan 50 ezer forintig de lehet olcsobb is. :)
Segíts kérlek, mi az a cinch kimenet? Nem vágom.
Egyébként 50 ezer forintos (használt) DAC-on nem tudsz sokat bukni...ha csak el nem romlik :-)

Ajánlok egyet,Cambridge Audio Dacmagic... esetleg a Plus változat.
Ismerősömnek van egy ilyen és meglepő milyen sokoldalú és jó hangú készülék.
https://www.cambridgeaudio.com/en/produ ... magic-plus
Cinch = RCA nehol igy is hivjak.
Leginkább sehol..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

kakaox írta:
2019.02.01., pén. 19:45
tottyi írta:
2019.02.01., pén. 13:04
...USB bemenettel es cinch kimenettel, kb olyan 50 ezer forintig de lehet olcsobb is. :)
Segíts kérlek, mi az a cinch kimenet? Nem vágom.
Egyébként 50 ezer forintos (használt) DAC-on nem tudsz sokat bukni...ha csak el nem romlik :-)

Ajánlok egyet,Cambridge Audio Dacmagic... esetleg a Plus változat.
Ismerősömnek van egy ilyen és meglepő milyen sokoldalú és jó hangú készülék.
https://www.cambridgeaudio.com/en/produ ... magic-plus
Cinch = RCA nehol igy is hivjak.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Igen ismerem ezt a cikket, az “Archimago gyerek” mindent megmér és mindent cáfol/leleplez :smile29:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SSS »

ez jó cikk, köszi
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

fülelek írta:
2019.02.03., vas. 19:02
MQA - mókusvakítás
A Linn véleménye (de van még több ismert gyártó is, de őket mindenki ismeri és főleg elismeri)
https://www.linn.co.uk/blog/mqa-is-bad-for-music
A partner oldalon se “kis nevek” vannak, pl. dcs, mytek, MSB stb.

http://www.mqa.co.uk/customer/our-partners
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SSS »

fülelek írta:
2019.02.03., vas. 19:02
MQA - mókusvakítás
A Linn véleménye (de van még több ismert gyártó is, de őket mindenki ismeri és főleg elismeri)
https://www.linn.co.uk/blog/mqa-is-bad-for-music
A cikkben, az üzleti modellt szedi szét a szerző, és elismeri a hallgató oldalán elérhető előnyt "There is, of course, value to the listener in buying a studio master quality version of an album".
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

MQA - mókusvakítás
A Linn véleménye (de van még több ismert gyártó is, de őket mindenki ismeri és főleg elismeri)
https://www.linn.co.uk/blog/mqa-is-bad-for-music

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SSS »

RACPOWER írta:
2019.01.29., kedd 11:54
Tidal -t hallgatok.
Pro-ject s2 digital dacban gondolkodom.
Van e valakinek erről tapasztalata?
Laptop utáni MQA dekódolás miatt venném, tényleg az előfoka meg tud hajtani egy végfokot esetleg?

Blusound Node 2 is van még ugyebár ami ilyen elérhető kategória (M2 Young MK3 sajnos nem) nem tudom jobb e a hangja, meg a szabályzott kiemente milyen.

Ha valamelyikről van valakinek személyes tapasztalata szivesen várom. :smile29: :rolleyes:
Hu hát ezer megoldás létezik. Ha előfok nem kellene akkor elsőre én egy AQ Dragonfly RED-et mondanék, az tud MQA-t, és elég jól is szól. Ráadásul elég népszerű van általában használtan, és eladni is könnyen el lehet ha tovább akarsz lépni.
De tényleg ezer megoldás van igény, és pénztárca szab csak határt.

Mondjuk azért annyira nem biztos, hogy érdemes egyenlőre erre az MQA témára rámozdúlni, egyenlőre még relative kevés a felvétel, és az, hogy valami MQA még nem jelenti az, hogy jó is a felvétel, csak azt, hogy nagyobb felbontáson érhető el. De persze mindenki maga dönti el :smile29:
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

tottyi írta:
2019.02.01., pén. 13:04
Hi, tudnatok ajanlani valami egyszeru hasznalt ideilgenes DAC-ot amit aztan hamar el is tudnek adni? Annyi kell csak, hogy USB bemenettel es cinch kimenettel, kb olyan 50 ezer forintig de lehet olcsobb is. :)
5 ezerert jo lesz? pcm2704 USB dac. talan meg kaphato......
pcm2704 dac.JPG
pcm2704 dac.JPG (121.48 KiB) Megtekintve 2909 alkalommal
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

tottyi írta:
2019.02.01., pén. 13:04
...USB bemenettel es cinch kimenettel, kb olyan 50 ezer forintig de lehet olcsobb is. :)
Segíts kérlek, mi az a cinch kimenet? Nem vágom.
Egyébként 50 ezer forintos (használt) DAC-on nem tudsz sokat bukni...ha csak el nem romlik :-)

Ajánlok egyet,Cambridge Audio Dacmagic... esetleg a Plus változat.
Ismerősömnek van egy ilyen és meglepő milyen sokoldalú és jó hangú készülék.
https://www.cambridgeaudio.com/en/produ ... magic-plus
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, tudnatok ajanlani valami egyszeru hasznalt ideilgenes DAC-ot amit aztan hamar el is tudnek adni? Annyi kell csak, hogy USB bemenettel es cinch kimenettel, kb olyan 50 ezer forintig de lehet olcsobb is. :)
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

robi20064 írta:
2019.01.31., csüt. 23:38
kaef2 írta:
2019.01.31., csüt. 23:24
robi20064 írta:
2019.01.31., csüt. 23:02


Amit az SU-1-rol irtal azzal maximalisan egyetertek, az utobbi evek egyik legjobb ar/ertek aranyu DDCje, plane ha kap egy normalis linearis tapot is.
Nálam mondjuk kapott egy WireWorld Platinum OCC ezüst tápkábelt, egy szintén ezüst Platinum WW USB kábelt és elé egy Audioquest Niagara 1000 tápelosztót. Mivel csak a tévé hangra használom alapvetően, inkább nem nyúlnék bele. Kipróbáltam egy AudioQuest legolocsóbb csak 100cm-es HDMI kábelét mint I2S-t, és azt teljesen megfelelőnek éreztem hozzá, nem hiszem abból veszek másikat. Pedig a Platinum WW ezüst kábelek azért "szólnak" ha valami nem jól illeszkedik a rendszerbe. :smile53:
Kisertetiesen hasonlo a felallas :) Niagara 1000, UltraRendu, WW Platinum USB az SU-1-be, onnan WW Silver Starlight HDMI a DAC-ba. Mind a Rendu mind az SU-1 Sbooster Ultra-ra kotve.

Az viszont meg piszkal gondolatilag hogy milyen lehet az sMS-200 Ultra a Rendu-hoz kepest...
Nem nagyon lehet nagy különbség azt hiszem. Legalábbis DSD512-ig terjedően. A Rendu elméletileg támogatja a DSD1024-et is, az SMS200 még nem.

Viszont ami nálam elég jól működik az a a dual Niagara 1000 felállás :)

2 Niagara van egymásba kötve és elosztva rajta a különböző audio és informatikai eszközök.
Az Audience tápelosztók után az első olyan szűrő, ami esetében a 2 több és jobb. mint az 1 az a Niagara, az összes többi hasonló eszköz, ami nálam járt jelentősen megdöglesztette az életet a zenében, ha kettőt kötöttem össze.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

robi20064 írta:
2019.01.31., csüt. 23:02
kaef2 írta:
2019.01.31., csüt. 22:20
colop írta:
2019.01.31., csüt. 11:51
Megosztanék egy nem is olyan régi tapasztalatot:

Gondoltam egyet, és kipróbáltam azt, hogy a Roon szervert átköltöztettem a QNAP NAS-ról egy Windows 10-et futtató PC-re (i7, 8GB RAM, semmi extra hifi tuning), és beállítottam a PCM->DSD konverziót (6-7x sebességgel megy a 7th order) abból a kíváncsiságból, hogy mit tud a QB9 DSD DAC. (A NAS ereje erre alkalmatlan.) Az USB lejátszó maradt egyenlőre az SOtM SMS-200 a 4.55-ös firmware-rel.
Apró finomhangolást követően (a klippelés -5 dB-nél tűnt el teljesen, resync delay-t kellett változtatni) a zenére koncentrálva valami elképesztő megnyílást és pontosabban definált hangokat vettem észre. Nem hasonlítható egy kábelcseréhez, placebo kizárva, kb. mintha kategóriát lépett volna valami a láncban.

Hogy minek köszönhető, azt pontosan nem tudom, de ezek közül lesz valamelyik, vagy több együtt:
- erőssebb vas dolgozik a Roon server alatt;
- a DAC erőssége a DSD anyag használatával jön ki igazán;
- a konverzió jó hatással van a kapott hangra.

Egy biztos, nem csinálom vissza, sőt, upgrade van folyamatban 128-as DSD-re! :smile52:
SIkerült beüzemelni végre a nativ nem DOP DSD512 felkonvertálást Hqplayerrel a legtöbb erőforrást igénylő poly-sync algoritmussal is. Kellett hozzá ugye egy 18 Xeon magos iMac Pro, SMS200 Neo, mint Hqplayer NAA és az alább már bemutatott Holo Audio Spring 2 DAC, ami ugye R2R módban is tud DSD-t lejátszani. Bizony nagyon nagy levegő, stabilitás, nagy energiák, nagy terek jöttek elő bármilyen zenéből, mindegy volt hogy 44,1k vagy DSD256 felvétel esett a felkonvertálás áldozatául.
Két napig úgy tűnt, hogy a Singxer SU-1-el I2S csatlakozáson hajtva jobban szól, mint a belső USB, de aztán ez a DSD512 próbálkozás helyrette a dolgokat úgy érzem. A Singer viszont egészen fantasztikusan jó USB átalakító az I2S kimenetén keresztül. Ismét meg kellett állapítsam, annyi pénzért amennyibe került, nagyon jó vétel.
Amit az SU-1-rol irtal azzal maximalisan egyetertek, az utobbi evek egyik legjobb ar/ertek aranyu DDCje, plane ha kap egy normalis linearis tapot is.
Nálam mondjuk kapott egy WireWorld Platinum OCC ezüst tápkábelt, egy szintén ezüst Platinum WW USB kábelt és elé egy Audioquest Niagara 1000 tápelosztót. Mivel csak a tévé hangra használom alapvetően, inkább nem nyúlnék bele. Kipróbáltam egy AudioQuest legolocsóbb csak 100cm-es HDMI kábelét mint I2S-t, és azt teljesen megfelelőnek éreztem hozzá, nem hiszem abból veszek másikat. Pedig a Platinum WW ezüst kábelek azért "szólnak" ha valami nem jól illeszkedik a rendszerbe. :smile53:

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

colop írta:
2019.01.31., csüt. 11:51
Megosztanék egy nem is olyan régi tapasztalatot:

Gondoltam egyet, és kipróbáltam azt, hogy a Roon szervert átköltöztettem a QNAP NAS-ról egy Windows 10-et futtató PC-re (i7, 8GB RAM, semmi extra hifi tuning), és beállítottam a PCM->DSD konverziót (6-7x sebességgel megy a 7th order) abból a kíváncsiságból, hogy mit tud a QB9 DSD DAC. (A NAS ereje erre alkalmatlan.) Az USB lejátszó maradt egyenlőre az SOtM SMS-200 a 4.55-ös firmware-rel.
Apró finomhangolást követően (a klippelés -5 dB-nél tűnt el teljesen, resync delay-t kellett változtatni) a zenére koncentrálva valami elképesztő megnyílást és pontosabban definált hangokat vettem észre. Nem hasonlítható egy kábelcseréhez, placebo kizárva, kb. mintha kategóriát lépett volna valami a láncban.

Hogy minek köszönhető, azt pontosan nem tudom, de ezek közül lesz valamelyik, vagy több együtt:
- erőssebb vas dolgozik a Roon server alatt;
- a DAC erőssége a DSD anyag használatával jön ki igazán;
- a konverzió jó hatással van a kapott hangra.

Egy biztos, nem csinálom vissza, sőt, upgrade van folyamatban 128-as DSD-re! :smile52:
SIkerült beüzemelni végre a nativ nem DOP DSD512 felkonvertálást Hqplayerrel a legtöbb erőforrást igénylő poly-sync algoritmussal is. Kellett hozzá ugye egy 18 Xeon magos iMac Pro, SMS200 Neo, mint Hqplayer NAA és az alább már bemutatott Holo Audio Spring 2 DAC, ami ugye R2R módban is tud DSD-t lejátszani. Bizony nagyon nagy levegő, stabilitás, nagy energiák, nagy terek jöttek elő bármilyen zenéből, mindegy volt hogy 44,1k vagy DSD256 felvétel esett a felkonvertálás áldozatául.
Két napig úgy tűnt, hogy a Singxer SU-1-el I2S csatlakozáson hajtva jobban szól, mint a belső USB, de aztán ez a DSD512 próbálkozás helyrette a dolgokat úgy érzem. A Singer viszont egészen fantasztikusan jó USB átalakító az I2S kimenetén keresztül. Ismét meg kellett állapítsam, annyi pénzért amennyibe került, nagyon jó vétel.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

colop írta:
2019.01.31., csüt. 11:51
Megosztanék egy nem is olyan régi tapasztalatot:

Gondoltam egyet, és kipróbáltam azt, hogy a Roon szervert átköltöztettem a QNAP NAS-ról egy Windows 10-et futtató PC-re (i7, 8GB RAM, semmi extra hifi tuning), és beállítottam a PCM->DSD konverziót (6-7x sebességgel megy a 7th order) abból a kíváncsiságból, hogy mit tud a QB9 DSD DAC. (A NAS ereje erre alkalmatlan.) Az USB lejátszó maradt egyenlőre az SOtM SMS-200 a 4.55-ös firmware-rel.
Apró finomhangolást követően (a klippelés -5 dB-nél tűnt el teljesen, resync delay-t kellett változtatni) a zenére koncentrálva valami elképesztő megnyílást és pontosabban definált hangokat vettem észre. Nem hasonlítható egy kábelcseréhez, placebo kizárva, kb. mintha kategóriát lépett volna valami a láncban.

Hogy minek köszönhető, azt pontosan nem tudom, de ezek közül lesz valamelyik, vagy több együtt:
- erőssebb vas dolgozik a Roon server alatt;
- a DAC erőssége a DSD anyag használatával jön ki igazán;
- a konverzió jó hatással van a kapott hangra.

Egy biztos, nem csinálom vissza, sőt, upgrade van folyamatban 128-as DSD-re! :smile52:
Egyszerű a válasz. A mai DAC-ok túlnyomó többsége DSD üzemmódban jobban szól (belül a PCM és a DSD D/A konverzió teljesen más alrendszer). Ha Roon-al (vagy HqPlayer-el, vagy Jriver-el) elvégeztetsz egy DSD felkonverziót, attól még nyilván nem kerül bele több zenei információ, nem "javítja fel" hangot, azonban így ki tudod használni a DAC-od jobb minőségű DSD konverzióját. Ez persze nem minden DAC esetén igaz, pl. a PSAUDIO és a Chord DAC-jai eleve úgy működnek, hogy belül történik egy DSD konverzió ha PCM jelet kap, ezekben csak DSD konverter áramkörök vannak, így az ő esetükben nincs értelme számítógéppel felkonvertálni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
colop
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2011.05.20., pén. 13:18
Értékelés: 92

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: colop »

Megosztanék egy nem is olyan régi tapasztalatot:

Gondoltam egyet, és kipróbáltam azt, hogy a Roon szervert átköltöztettem a QNAP NAS-ról egy Windows 10-et futtató PC-re (i7, 8GB RAM, semmi extra hifi tuning), és beállítottam a PCM->DSD konverziót (6-7x sebességgel megy a 7th order) abból a kíváncsiságból, hogy mit tud a QB9 DSD DAC. (A NAS ereje erre alkalmatlan.) Az USB lejátszó maradt egyenlőre az SOtM SMS-200 a 4.55-ös firmware-rel.
Apró finomhangolást követően (a klippelés -5 dB-nél tűnt el teljesen, resync delay-t kellett változtatni) a zenére koncentrálva valami elképesztő megnyílást és pontosabban definált hangokat vettem észre. Nem hasonlítható egy kábelcseréhez, placebo kizárva, kb. mintha kategóriát lépett volna valami a láncban.

Hogy minek köszönhető, azt pontosan nem tudom, de ezek közül lesz valamelyik, vagy több együtt:
- erőssebb vas dolgozik a Roon server alatt;
- a DAC erőssége a DSD anyag használatával jön ki igazán;
- a konverzió jó hatással van a kapott hangra.

Egy biztos, nem csinálom vissza, sőt, upgrade van folyamatban 128-as DSD-re! :smile52:
Lumin T1 | NAD S500i | T+A PA 3000HV | Hivox | Valhalla | Gigawatt | Kácsa | Lessloss

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

Tidal -t hallgatok.
Pro-ject s2 digital dacban gondolkodom.
Van e valakinek erről tapasztalata?
Laptop utáni MQA dekódolás miatt venném, tényleg az előfoka meg tud hajtani egy végfokot esetleg?

Blusound Node 2 is van még ugyebár ami ilyen elérhető kategória (M2 Young MK3 sajnos nem) nem tudom jobb e a hangja, meg a szabályzott kiemente milyen.

Ha valamelyikről van valakinek személyes tapasztalata szivesen várom. :smile29: :rolleyes:

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

La_Valse írta:
2019.01.28., hétf. 13:14
kaef2 írta:
2019.01.28., hétf. 12:47
Nem, van két Dantes eszközöm is, a Ravennás Merging mellett. Továbbra is nagyon szeretem őket, de a Danteval nem lehet DSD-t átvinni, ez a Holo SPring 2 DAC meg a DSD felkonvertálásról szól, felesleges lett volna még a Dantét is idekeverni igy.
Köszönöm. Igen, a Dante protokoll, sajnos, behatárolja a lehetőségeket. Ettől függetlenül szivesen olvasom,
ha van új tapasztalatod.

Az Audinate AVIO interfésze nagyon jól szuperálnak, ha valaki olcsó de jó számítógépes hangot szeretne, számítógép függetlenül egy Ethernet hálózaton és nem akar 96 kHz feletti feldolgozással foglalkozni. Kb 160-170 euro plusz 3-5 e ft egy PoE inzerter hozzá. Sima, jól hallgatható hang, amolyan vintage módon.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”