Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

Megjött a kis Pre box S2 Digital.
Egy kis beszámoló.
20190213_192511.jpg
20190213_192511.jpg (3.71 MiB) Megtekintve 2129 alkalommal
Első körben tetszik, nagyon is.
Ami meglepett a hangerő szabályzása jó finom tényleg decibel léptékű, alacsony hangerőn is megvan a dinamika, lehet azért mert a végén egy viszonylag combosabb végfok van Vincent SP331.
-80dB van a hangerő a hangsugárzóim szólnak ha a fülemet odateszem, csak akkor vannak csendbe ha a hangerő gombot megnyomom, mert akkor lemutézom.
Zenehallgatásnál zaj egyéb sistergést, pattogást nem hallok, én mivel PC- ről etetem, ezért ha USB-n kapja az anyagot nem optikán vagy koaxon, így a külső kis 5V-os tápot be se kell kapcsolni.
Normál zenehalgatásnál -50 és -30 közötti hangerőtartomány egész jól használható, -20 felett már erőteljesnek mondanám, -10 felé nem mertem tekerni. Este mikor család aludt 11 után még volt hogy -60-as hangerőn is hallgattam zenét, mert milyen az ember mint a kisgyerek nem bír lefeküdni aludni :D
Meglep, hogy tudja megadni a végfoknak azt a jelet ami azért kell neki (1,4V a végfok érzékenysége). Optikán is adtam neki Cd játszóról anyagot, nagyon jó volt egy Sony XE500 cd opikáján és analógját is kipróbáltam, nem éreztem optikán rosszabbnak a hangot, sőt dinamika vesztés sem volt.
Távirányító van hozzá, pici kis műanyag alapból, de amire kell jó, felesleges a fém távot megvenni hozzá.
Hangja sima PC hangkártyához, finom, kitárulkozó nyílt, szerethető szerintem, a TIDAL-on a felvételek közötti különbségek kijönnek akkor is ha nem végez MQA dekódolást, igen általánosságban elmondható, amelyik MQA anyag az jobban szól, nyíltabb életszerűbb és dinamikusabb és persze hangosabb is.
DE , volt olyan hanganyag pl:Norah Jones -Nightingale száma 4 verzióban van fenn(2 MQA-2 sima) és érdekes módom ami nem MQA anyag az a részletesebb, pedig halkabb, de mégis jobb. A sima esetében hallom a csajt ahogy levegőt vesz, az MQA esetében nem az olyan studiós hang.
A zenék közötti minőség különbség nagyon kijön(nem sima HIFI vagy MASTER anyagra gondolok), ez szerintem jó.
A távirányítóval a zenéket a TIDAL vagy J river-ben előre-hátra tudom léptetgetni.
Hátránya::
- baromi pici, ha egy komolyabb IC kábel van rádugva akkor lehúzhatja a polcról.
- egy ki be kapcsolót lehett volna rá tenni szerintem, bár lehet akkor meg a hangminősége romlott volna.

Avatar
Mendark
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.12.13., csüt. 12:11
Értékelés: 76

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Mendark »

shany írta:
2019.02.15., pén. 10:45
...
Kb.12óra hallgatózás után az ügyet megoldottnak nyilvánítom.
Rögtön élnék is a lehetőséggel, hogy köszönetet mondjak Shany-nak, a segítségért! :smile53:

Tegnap este, még nyitott gépházzal a dac "szólózott" egy utolsót (a zenekari szünetben) erről felvétel is készült! :D
Az érdeklődők meghallgatják innen letöltve: https://wetransfer.com/downloads/a22264 ... 402/802d18
Ez egy normalizált hanganyag, sweet spotból alig volt észrevehető, de a diktafon rögzített a dobozok mellett!
Lehetett ez akár PC tápzaj is, ami az usb-n keresztül jött be a rendszerbe, vagy bármilyen más RF-zaj amit az opa1692-k csíptek el, esetleg driver hiba, de akármi is volt ma -lezárva- már nem jelentkezett!

Avatar
Mendark
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.12.13., csüt. 12:11
Értékelés: 76

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Mendark »

Zavartalan dallamok, eddig semmi gonoszkodás!
:smile53:

Kép


Kép

Avatar
Mendark
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.12.13., csüt. 12:11
Értékelés: 76

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Mendark »

shany írta:
2019.02.15., pén. 10:43
Meg lassan meg kellene már nézni azt az ASUS manuált is.
Vásárlás előtt megtettem, utólag az erre vonatkozó részt, duplán (24-27 oldal).
Továbbá headfi Xonárra vonatkozó threadjét (236 oldal):
https://www.head-fi.org/threads/asus-es ... 11.542563/
És az opamp threadet is, szintén headfi-on (428 oldal):
https://www.head-fi.org/threads/the-opa ... ad.432749/

Mi az a rész amit szerinted nem vettem figyelembe?

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shany »

...

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shany »

...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára shany 2019.02.15., pén. 10:46-kor.

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shany »

Mendark írta:
2019.02.15., pén. 10:21
...(Az LM6172 még rövidtávon is hallgathatatlan, az indokolatlanul magas slew rate miatt...)...
Erre nem biztos, hogy egyetértően bólogatnának pl. a Soulution mérnökei, de mások sem...
Az OPA1692 a szokásosnál is nagyobb erősítésű, ez is közrejátszhat a nagyobb érzékenységében az alkalmazását illetően, de ez egyebektől is függhet. El kellene olvasni az általam linkelt anyagot.
Amennyiben egy eszköz pl. pont az oszcilláció határán áll, akkor az üzemi állapot legkisebb megváltozására ( pl. tápfesz., hőmérséklet, jelek, stb ) "beindulhat". Ez kívülről tűnhet véletlenszerűnek.
Meg lassan meg kellene már nézni azt az ASUS manuált is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shany 2019.02.15., pén. 10:50-kor.

Avatar
Mendark
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.12.13., csüt. 12:11
Értékelés: 76

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Mendark »

mgus írta:
2019.02.15., pén. 10:05
Itt van info az oamp-ról, lehet ezzel kellet volna próbálkozni az opa2132p-vel meghibásodási arány 0%:
NE5532 volt beültetve gyárilag, később váltottam LM4562, OPA2228 és OPA2604-ra. (Az LM6172 még rövidtávon is hallgathatatlan, az indokolatlanul magas slew rate miatt...) Ezek stabilan működtek, viszont ha nem oldódnak meg a parajelenségek az OPA1692-vel, -megfogadva tanácsodat- OPA2132-re, vagy OPA2134-re mozdulok.

Avatar
Mendark
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.12.13., csüt. 12:11
Értékelés: 76

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Mendark »

La_Valse írta:
2019.02.15., pén. 09:20
Nem részletezted, milyen gyakoriságú a hiba, ha elegendően sűrű, akkor esetleg egy hangrögzítő
programmal rögzítheted a kimenetet, amit utólag ki lehet értékelni. Az sem mindegy, a hiba jellel
vagy jel nélkül is jelentkezik-e.

Teljesen véletlenszerűen érkezik a "hissz", ritkább alkalmakkor egy-két óráig semmi, viszont olyan is volt hogy 5percenként hallottam. 2-3-4 másodperc lecsengésű, a kimeneti jelnél jóval halkabb, sosem mindkét csatornán egyszerre, mindig felváltva. Terhelés nélkül, standby-ban is jelentkezik.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mgus »

Itt van info az oamp-ról, lehet ezzel kellet volna próbálkozni az opa2132p-vel meghibásodási arány 0%:
https://ipon.hu/shop/termek/asus-xonar- ... on/1556689
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Egyetértve shany minden szavával, a javító, építő, kísérletező embereknek az élet néha felmutatja a
középső ujját. Velem előfordult már nemegyszer, hogy a próbapanelon hevenyészve összedugdosott,
kusza áramkör kifogástalanul működött, majd a gondosan tervezet és kivitelezett nyákon nem. :D
Nem részletezted, milyen gyakoriságú a hiba, ha elegendően sűrű, akkor esetleg egy hangrögzítő
programmal rögzítheted a kimenetet, amit utólag ki lehet értékelni. Az sem mindegy, a hiba jellel
vagy jel nélkül is jelentkezik-e.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Mendark
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.12.13., csüt. 12:11
Értékelés: 76

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Mendark »

shany írta:
2019.02.15., pén. 07:57
Egyébként, attól, hogy két OPA ugyanúgy 8 lábú és fekete színű, még nem lesznek műszakilag is kompatibilisek, felcserélhetőek. Az adott típushoz megfelelő jelszint-, impedancia-környezetet szokás tervezni.
...
Ha minden egyéb műszaki körülménytől most eltekintünk, az OPA1692 adatlapja szerinti ajánlottak a 29,30 oldalon. Látható, hogy milyen mechanikai kialakításban gondolkodnak az otimális működést illetően, és az is kitalálható, hogy a képeden látható "legózás"-nak mennyi köze van hozzá.

Bár a szóban forgó dac kapcsolási rajza nem (vagy nehezen) hozzáférhető, magát az eszközt kifejzetten opamp rollingra tervezték, emiatt feltehetően olyan fejlesztésről,kivitelezésről van szó, ami erre a "hobbira" fel van készítve, megfelelő környezettel. Részemről továbbra sem tiszta, hogy miért csak a 6 IC "gerjed" egyszerre, és külön négy darab az i/v-ben, vagy kettő az LPF-ben nem, de már nem is lényeg. Átforrasztom a lábakat és meglátom, mi lesz az eredmény!

Az első mondatodra felesleges lenne reagálnom, köszönöm a segítségedet!
Üdvözlettel,
Egy gyengeáramú elektrotechnikus, LEGO-kókányművész

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shany »

Mendark írta:
2019.02.14., csüt. 11:36
shany írta:
2019.02.13., szer. 14:29
Ilyen hosszú "távtartókat" alkalmazni nem szerencsés. Alapvető szabály, hogy az OPA kivezetéseihez minél közelebb helyezkedjenek el, és működjön a " bypass capacitor".


Szóval ha jól értem, csak annyi a probléma, hogy a "totemek" nagy lábon élnek?
Illetve ha újraforrasztom őket úgy, hogy lehető legközelebb kerüljön a műveleti erősítő az gyári sockethez, akkor megszűnik a rontás? :D
Elképzelhető.
Egyébként, attól, hogy két OPA ugyanúgy 8 lábú és fekete színű, még nem lesznek műszakilag is kompatibilisek, felcserélhetőek. Az adott típushoz megfelelő jelszint-, impedancia-környezetet szokás tervezni. Persze elképzelhető, hogy többféle típus is jól működik az adott környezetben, gondolom, itt ez volt cél. Talán létezik egy gyári lista is, amely tartalmazza az alkalmazható típusokat?
Ha minden egyéb műszaki körülménytől most eltekintünk, az OPA1692 adatlapja szerinti ajánlottak a 29,30 oldalon. Látható, hogy milyen mechanikai kialakításban gondolkodnak az otimális működést illetően, és az is kitalálható, hogy a képeden látható "legózás"-nak mennyi köze van hozzá:
http://www.ti.com/lit/ds/symlink/opa1692.pdf

Avatar
Mendark
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.12.13., csüt. 12:11
Értékelés: 76

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Mendark »

shany írta:
2019.02.13., szer. 14:29
Ilyen hosszú "távtartókat" alkalmazni nem szerencsés. Alapvető szabály, hogy az OPA kivezetéseihez minél közelebb helyezkedjenek el, és működjön a " bypass capacitor".


Szóval ha jól értem, csak annyi a probléma, hogy a "totemek" nagy lábon élnek?
Illetve ha újraforrasztom őket úgy, hogy lehető legközelebb kerüljön a műveleti erősítő az gyári sockethez, akkor megszűnik a rontás? :D

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shany »

Mendark írta:
2019.02.13., szer. 13:26
...
Van tippetek?
...
Ilyen hosszú "távtartókat" alkalmazni nem szerencsés. Alapvető szabály, hogy az OPA kivezetéseihez minél közelebb helyezkedjenek el, és működjön a " bypass capacitor".
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (196.65 KiB) Megtekintve 2682 alkalommal
https://www.analog.com/media/en/technic ... n148fa.pdf

Avatar
Mendark
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2012.12.13., csüt. 12:11
Értékelés: 76

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Mendark »

Sziasztok,

Nem olyan rég', op amp rolling közben futottam megmagyarázhatatlan anomáliába, Asus Xonar Essence One-om van.
OPA1692-ket tettem a két DAC chip (BurrBrown PCM1795) utáni i/v és LPF részbe (2x3=6db, DIP8 adapterekkel).
Hangzásban leírhatatlan szintlépés, viszont falra mászok a teljesen random és rövid ideig tartó halk sistergéstől, egyszer jobbról, egyszer balról. A forrasztás jó (egyenként kiteszteltem őket Bkercso-féle Presenterben), katalógus alapján passzol a rendszerbe, valami mégis történik...Melegedés nincs, gyanus szag nincs...kizárólag az i/v slotban -rajzon 5ös- stabil, csak a lowpass filterben -rajzon6os- stabil. Szkópom nincs és nem is tervezek venni! :D

Kép

Van tippetek?

Kép

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Sziasztok,

van-e a jelenlévők között tapasztalata valakinek az audio-gd SA-1-32 (4xPCM1704UK) tip. DAC-kal?

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SSS »

Szert tettem egy Cyrus Soundkey-re. Aki esetleg hozzám hasonlóan sokat hallgat zenét telefonon, meg laptopon annak nagyon ajánlom. USB Audio PRO tudja az MQA-t így akár arra/annak is jó aki ki akarj próbálni milyen az MQA vs. "sima" felvétel.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
tmboy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.10.22., hétf. 19:43
Értékelés: 18

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tmboy »

RACPOWER írta:
2019.02.05., kedd 22:49
vlaca írta:
2019.02.05., kedd 21:13
RACPOWER írta:
2019.02.05., kedd 20:33
Akkor lehet inkább egy Oppo sonicában kéne gondolkodnom?
Abban állítólag a frissítéssel képes MQA-t dekódolni.

Azt lenne jó tudni mennyivel ad jobb hangot ha MQA ki van csomagolva, a sima "HIFI" anyagtól. gondolkodik.gif
Na ez nem egyszerű kérdés. Van ugye az mqa tagadók(nem annyira népes, de annál hangosabb :D :D booooocs ) tábora is, akik szerint átverés az egész.

Egy audioquest dragonfly black-el, meg most egy ifi idsd nanoval próbáltam, van különbség a tidal master és a normál verziok között. Nem eget rengető, de van.
Nekem inkább az a gondom hogy azok a zenék amiket én szeretek, nincsenek meg mqa(tidal masters) verzióban.
Nálad mi a helyzet, találtál sok olyan albumot ami megvan mqa-ban is?
Sajnos, nem de amiket hallgatok Diana Krall, Eliane Elias, Norah Jones, Andrea Bocelli, Tina Turner, Pink Floyd, Nat King Cole ezeket mindet találtam Masterbe.

https://www.audiostream.com/content/mqa ... -explained

Ebből kiderült számomra a TIDAL Hifi szoftver, most vegyük ezt (a Roon és Audirvana fizetős), már MASTER anyag esetén az előkibontást elvégzi(master narancssárga) de nem lesz tökéletes, tehát mindenképp egy MQA DAC szükséges a teljes master ORIGINAL anyag élvezetéhez (ekkor a MASTER kék), én ezt vettem ki.

https://www.youtube.com/watch?v=t6lO5XETwuw

8:45 nél lesz érdekes, nekem itthon a tidal, master anyag esetén csak narancssárga

Lehet én vagyok naív de szerintem egyre több lesz az ilyen DAC, mert ha megnézzük a mostani zene előadókat , JAY Z (oké tudom TIDAL tulaj) vagy Ariane Grande, Bebe Rexa, stb, szinte mind MAster-be teszi fel albumjait.
Ha azt mondjátok van difi és hallható akkor lehet csak bepróbálkozok egy Pro ject s2 digitallal, nagy bukta nem lehet benne, mivel nem egy vagyon, de amire nekem szükség van azt mindet tud.
Szia!
Amennyiben továbbra is laptop marad a forrás, akkor van létjogosultsága a pro-ject dac-nak. Nálam kb.egy éve működik ilyen felállásban a rendszer, feladatát tökéletesen ellátja, bontja az mqa fájlokat, nincs vele gond. Más kérdés, hogy így egy év használat után én nem érzem akkora nagy durranásnak az mqa-t, mivel nem arról van szó, hogy bármilyen master felvétel nagyságrendekkel jobban szólna egy hagyományosnál. Nyilván amikor újdonság volt, én is vadásztam a master felvételeket, de már nem azon múlik a boldogság, hogy a felvétel mqa vagy sem. Üdv,tmb
Plinius Tiki • Audirvāna - Qobuz - HRA • Hattor Audio The BIG • GAUSS Optheron • Ascendo C8 Renaissance

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

RACPOWER írta:
2019.02.05., kedd 22:49
vlaca írta:
2019.02.05., kedd 21:13
RACPOWER írta:
2019.02.05., kedd 20:33
Akkor lehet inkább egy Oppo sonicában kéne gondolkodnom?
Abban állítólag a frissítéssel képes MQA-t dekódolni.

Azt lenne jó tudni mennyivel ad jobb hangot ha MQA ki van csomagolva, a sima "HIFI" anyagtól. gondolkodik.gif
Na ez nem egyszerű kérdés. Van ugye az mqa tagadók(nem annyira népes, de annál hangosabb :D :D booooocs ) tábora is, akik szerint átverés az egész.

Egy audioquest dragonfly black-el, meg most egy ifi idsd nanoval próbáltam, van különbség a tidal master és a normál verziok között. Nem eget rengető, de van.
Nekem inkább az a gondom hogy azok a zenék amiket én szeretek, nincsenek meg mqa(tidal masters) verzióban.
Nálad mi a helyzet, találtál sok olyan albumot ami megvan mqa-ban is?
Sajnos, nem de amiket hallgatok Diana Krall, Eliane Elias, Norah Jones, Andrea Bocelli, Tina Turner, Pink Floyd, Nat King Cole ezeket mindet találtam Masterbe.

https://www.audiostream.com/content/mqa ... -explained

Ebből kiderült számomra a TIDAL Hifi szoftver, most vegyük ezt (a Roon és Audirvana fizetős), már MASTER anyag esetén az előkibontást elvégzi(master narancssárga) de nem lesz tökéletes, tehát mindenképp egy MQA DAC szükséges a teljes master ORIGINAL anyag élvezetéhez (ekkor a MASTER kék), én ezt vettem ki.

https://www.youtube.com/watch?v=t6lO5XETwuw

8:45 nél lesz érdekes, nekem itthon a tidal, master anyag esetén csak narancssárga

Lehet én vagyok naív de szerintem egyre több lesz az ilyen DAC, mert ha megnézzük a mostani zene előadókat , JAY Z (oké tudom TIDAL tulaj) vagy Ariane Grande, Bebe Rexa, stb, szinte mind MAster-be teszi fel albumjait.
Ha azt mondjátok van difi és hallható akkor lehet csak bepróbálkozok egy Pro ject s2 digitallal, nagy bukta nem lehet benne, mivel nem egy vagyon, de amire nekem szükség van azt mindet tud.
Ja így oks, akkor neked érdemes kipróbálni egy mqa képes dacot. A project-et nem ismerem, az audioquest dragonfly black az 22-25-k-ért szokott lenni használtan.(Hardveraprón van most is egy.)

Igen a tidal desktop app csak a kibontás első fázisát csinálja meg.

Az ess-nek megjelent a full hardveres mqa dekodoló chipje(Es9068q), ez leegyszerüsíti a gyártok dolgát, elvileg segítí az elterjedést:

http://www.esstech.com/index.php/en/new ... rendering/
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

vlaca írta:
2019.02.05., kedd 21:13
RACPOWER írta:
2019.02.05., kedd 20:33
Akkor lehet inkább egy Oppo sonicában kéne gondolkodnom?
Abban állítólag a frissítéssel képes MQA-t dekódolni.

Azt lenne jó tudni mennyivel ad jobb hangot ha MQA ki van csomagolva, a sima "HIFI" anyagtól. gondolkodik.gif
Na ez nem egyszerű kérdés. Van ugye az mqa tagadók(nem annyira népes, de annál hangosabb :D :D booooocs ) tábora is, akik szerint átverés az egész.

Egy audioquest dragonfly black-el, meg most egy ifi idsd nanoval próbáltam, van különbség a tidal master és a normál verziok között. Nem eget rengető, de van.
Nekem inkább az a gondom hogy azok a zenék amiket én szeretek, nincsenek meg mqa(tidal masters) verzióban.
Nálad mi a helyzet, találtál sok olyan albumot ami megvan mqa-ban is?
Sajnos, nem de amiket hallgatok Diana Krall, Eliane Elias, Norah Jones, Andrea Bocelli, Tina Turner, Pink Floyd, Nat King Cole ezeket mindet találtam Masterbe.

https://www.audiostream.com/content/mqa ... -explained

Ebből kiderült számomra a TIDAL Hifi szoftver, most vegyük ezt (a Roon és Audirvana fizetős), már MASTER anyag esetén az előkibontást elvégzi(master narancssárga) de nem lesz tökéletes, tehát mindenképp egy MQA DAC szükséges a teljes master ORIGINAL anyag élvezetéhez (ekkor a MASTER kék), én ezt vettem ki.

https://www.youtube.com/watch?v=t6lO5XETwuw

8:45 nél lesz érdekes, nekem itthon a tidal, master anyag esetén csak narancssárga

Lehet én vagyok naív de szerintem egyre több lesz az ilyen DAC, mert ha megnézzük a mostani zene előadókat , JAY Z (oké tudom TIDAL tulaj) vagy Ariane Grande, Bebe Rexa, stb, szinte mind MAster-be teszi fel albumjait.
Ha azt mondjátok van difi és hallható akkor lehet csak bepróbálkozok egy Pro ject s2 digitallal, nagy bukta nem lehet benne, mivel nem egy vagyon, de amire nekem szükség van azt mindet tud.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SSS »

RACPOWER írta:
2019.02.05., kedd 20:33

Azt lenne jó tudni mennyivel ad jobb hangot ha MQA ki van csomagolva, a sima "HIFI" anyagtól. gondolkodik.gif
Hát erre egy válasz létezik, de azzal nem sokra mész szerintem a "normál" Tidal az ugye 16/44-es, az MQA filek meg ettől felfelé 24/92 ilyesmi.
Ez persze pont arról, hogy ezt te szubjektíve mennyivel fogod jobbnak hallani, semmit sem mond sad.gif
Meg persze azt sem szabad elfelejteni, hogy hiába a nagyobb felbontás, ha az eredeti felvétel vacak.
Egyik első lemez amire rákerestem a TIDAL-on Getz/Gilberto: Jazz Samba Encore. Volt belőle vagy 10-15 különböző verzió (azóta sajnos jó részüket levették, már csak 3-4 van) eszméletlen különbségek voltak az egyes lemezek között.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

RACPOWER írta:
2019.02.05., kedd 20:33
Akkor lehet inkább egy Oppo sonicában kéne gondolkodnom?
Abban állítólag a frissítéssel képes MQA-t dekódolni.

Azt lenne jó tudni mennyivel ad jobb hangot ha MQA ki van csomagolva, a sima "HIFI" anyagtól. gondolkodik.gif
Na ez nem egyszerű kérdés. Van ugye az mqa tagadók(nem annyira népes, de annál hangosabb :D :D booooocs ) tábora is, akik szerint átverés az egész.

Egy audioquest dragonfly black-el, meg most egy ifi idsd nanoval próbáltam, van különbség a tidal master és a normál verziok között. Nem eget rengető, de van.
Nekem inkább az a gondom hogy azok a zenék amiket én szeretek, nincsenek meg mqa(tidal masters) verzióban.
Nálad mi a helyzet, találtál sok olyan albumot ami megvan mqa-ban is?
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

Akkor lehet inkább egy Oppo sonicában kéne gondolkodnom?
Abban állítólag a frissítéssel képes MQA-t dekódolni.

Azt lenne jó tudni mennyivel ad jobb hangot ha MQA ki van csomagolva, a sima "HIFI" anyagtól. gondolkodik.gif

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

RACPOWER írta:
2019.02.05., kedd 14:52
na mégegyszer....
Akkor vegyünk egy CA CXN V2-t
ebben van tidal kliens, ugyebár.
Ha master anyagot játszok le akkor az masterben is fog megszólalni, vagy csak akkor ha MQA dekóder lenne benne, mert nincs azt tudom.
Sok helyen dicsérik, bár csodálkoznak is MQA dekóder miért nincs benne, ha ennyire jó.
Ez esetleg jó lehetne nekem végfok elé, mivel az analóg kimenete szabályozható.
Hi!

Le fogja játszani a master albumokat, de nem lesz “kicsomagolva” az mqa, nem lesz “mqa minőségű” a lejátszás.

https://techsupport.cambridgeaudio.com/ ... -playback-
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”