Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

SoundMania írta:
2019.02.24., vas. 18:19
tibikecsoki írta:
2019.02.24., vas. 18:01
SoundMania írta:
2019.02.24., vas. 17:23
Ami Hegelt hallottam kissé hűvös, de még inkább túlzottan félvezetős/digitalis hangú volt. Szerintem.....
Na de melyik hegelt hallottad?
Az biztos hogy ez egy precíz dac,hatalmas dinamikával,és jó felbontással
Ha minden igaz a 25 volt.nem volt kiemelkedő sem a dinamikája sem a felbontása. Több futóművel sem.
Érdekes,pedig az elvileg még a hd12 nél is jobb kéne legyen.Mindene esetre én mielőtt megvettem,teszteltem több dacot is. NT-503, m2tech young dsd, Audio gd valamelyik változatát,előtte volt audiolab dq8200.Ezeknél magasan jobb a hd12 minden tekintetben.
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

robi20064 írta:
2019.02.24., vas. 18:02
kaef2 írta:
2019.02.24., vas. 16:14
Tctronic írta:
2019.02.24., vas. 15:22


Az ár az elért eredménytől is függ. Ha csak minimális változást kapok, nem szeretnék sokat beleölni. Lehet akkor nem is cserélnék. Az RME-nek utánanéztem, szolgáltatások és ár tekintetében valóban verhetetlen, a kérdés csak a hangja. (A lényeg)
Ha fülemnek tetsző megoldás születne, akkor max 500-700E Ft ig képes vagyok elmenni. Ezért keresek inkább használtat...
Abban az árkategóriában már azért vannak érdekes darabok. Egy használt Holo Audio Spring R2R NOS módban is használható DAC is akár már újonnan is beleférhet. Vagy a Soekris D/A konverterei, amik szintén elleálláshálós csip nélküli D/A konverterek. Egy éppen itt figyel az asztalomon, egy ismerős kért meg hogy próbáljam ki az SoTM SMS200-zal kompatibils-e. A Soekris eladja az alkatrészeket is, a barkácsolni vágyóknak.

IMG_8205.jpg
Milyen a Soekris a Spring 2-hoz kepest?
Nagyon szerethető, tipikusan nagyon jól, hosszan hallgatható hang, erőssége a ritmikája és a "folyékonysága".

Azért nem hasonlítanám őket össze közvetlenül, mert ez a Soekris ugye teljesen egyedi, meg nem ismételhető DIY konfig, hacsak a kitalálója el nem kezdi egyszer gyártani is, nem hinném persze hogy ez lesz a sorsa, így ki tudja hogy mennyire jellemző a gyáriakra, vagy bármilyen más hasonló DIY összerakásra. Ha mégis muszáj valamit mondani róluk akkor talán annyit érdemes, hogy Spring 2 hangja valahogy "nagyobb", még közeltéri hallgatás során is szinte betölti a szobát térben és időben és van egyfajta korlátlanság érzete a megszólalásának, mint a nagyon nagy teljesítményű igazán jó végfokoknak, nem kelti az emberben azt az érzést, hogy a zene és a zenészek szándéka közé odaállt az elektronika.

Tonálisan mindazonáltal erősen hasonlóak a Soekris-szel, biztosan azzal is nagyon jól együtt lehet majd élni és büszke lehet a munkájára az úriember, aki összerakta.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

tibikecsoki írta:
2019.02.24., vas. 18:01
SoundMania írta:
2019.02.24., vas. 17:23
Ami Hegelt hallottam kissé hűvös, de még inkább túlzottan félvezetős/digitalis hangú volt. Szerintem.....
Na de melyik hegelt hallottad?
Az biztos hogy ez egy precíz dac,hatalmas dinamikával,és jó felbontással
Ha minden igaz a 25 volt.nem volt kiemelkedő sem a dinamikája sem a felbontása. Több futóművel sem.

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

SoundMania írta:
2019.02.24., vas. 17:23
Ami Hegelt hallottam kissé hűvös, de még inkább túlzottan félvezetős/digitalis hangú volt. Szerintem.....
Na de melyik hegelt hallottad?
Az biztos hogy ez egy precíz dac,hatalmas dinamikával,és jó felbontással
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Abban az árkategóriában már azért vannak érdekes darabok. Egy használt Holo Audio Spring R2R NOS módban is használható DAC is akár már újonnan is beleférhet. Vagy a Soekris D/A konverterei, amik szintén elleálláshálós csip nélküli D/A konverterek. Egy éppen itt figyel az asztalomon, egy ismerős kért meg hogy próbáljam ki az SoTM SMS200-zal kompatibils-e. A Soekris eladja az alkatrészeket is, a barkácsolni vágyóknak.

Holo Audio Spring R2R nagyon szimpatikus. Sajnos ebből Level 2 lenne az igazi, de az még húzósabb az árban.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Hazai megjelenésekor volt nálam néhány napig RME ADI-2 DAC. Okos, kedves, szerethető cucc, de - a műszaki rokonság ellenére - hangzásban nem érte el a 3 éves TEAC NT-503 konverterem produkcióját, így nem cseréltem le. A HOLO Spring viszont egy izmos alternatíva félmillió Ft környékén.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Ami Hegelt hallottam kissé hűvös, de még inkább túlzottan félvezetős/digitalis hangú volt. Szerintem.....

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

Tctronic írta:
2019.02.24., vas. 13:45
Segítséget szeretnék kérni. Csak egy ötletként felmerült egy esetleges DAC csere részemről. Benchmark dac1-ről szeretnék továbblépni. Ami elvárás lenne RCA+XLR+USB+ optikai bemenet, RCA, XLR kimenet, nem baj ha esetleg előfokként is használható (de nem eget verően fontos). Kizárólag használt érdekelne. Mi az az ársáv ami már egyértelmű előre lépést jelentene? És ha típusokat is tudtok ajánlani az lenne az igazi. Tranzisztoros rendszer, (USA audió), zene az tényleg vegyes. Ja és fekete legyen.
Köszi
Esetleg próbáld ki az eladó hegel hd12 dsd-met. Bár xlr-ből csak kimenet van,rajta. A Benchmark dac1 nél szerintem bőven jobb.A hozzá illő sotm usb/spdif átalakítóval 300-ból meg is kaphatod,vagy nélküle csak a dac-előfok 240
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tctronic írta:
2019.02.24., vas. 15:22
wittao írta:
2019.02.24., vas. 15:09
Benchmark DAC1-hez tobbszor volt szerencsem, nagyon elemzo karaktere van es huvosebb/szarazabb. Nekem volt olyan rendszer amiben kifejezetten tetszett es volt amiben eros tolakodonak tunt.
Az AN szerintem az erem masik oldala.
RME DAC meg nem keresztezte az utamat.
Milyen arkategoriat celoztal meg egyebkent? Es hasznalt vagy uj ar az is fontos kerdes lehet.
Az ár az elért eredménytől is függ. Ha csak minimális változást kapok, nem szeretnék sokat beleölni. Lehet akkor nem is cserélnék. Az RME-nek utánanéztem, szolgáltatások és ár tekintetében valóban verhetetlen, a kérdés csak a hangja. (A lényeg)
Ha fülemnek tetsző megoldás születne, akkor max 500-700E Ft ig képes vagyok elmenni. Ezért keresek inkább használtat...
Abban az árkategóriában már azért vannak érdekes darabok. Egy használt Holo Audio Spring R2R NOS módban is használható DAC is akár már újonnan is beleférhet. Vagy a Soekris D/A konverterei, amik szintén elleálláshálós csip nélküli D/A konverterek. Egy éppen itt figyel az asztalomon, egy ismerős kért meg hogy próbáljam ki az SoTM SMS200-zal kompatibils-e. A Soekris eladja az alkatrészeket is, a barkácsolni vágyóknak.
IMG_8205.jpg
IMG_8205.jpg (1.37 MiB) Megtekintve 2371 alkalommal

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

robi20064 írta:
2019.02.24., vas. 15:12
Tctronic írta:
2019.02.24., vas. 14:48
SoundMania írta:
2019.02.24., vas. 14:42


Azért vedd számításba , hogy így csak 2 készüléket kellene összevetni a sajátoddal és azután dönteni. :)
Ez is nagy segítség!
Sőt ha az elsőnél megelégedsz, akkor még hamarabb túl vagy rajt. :)
Nekem azért még van egy gyártó ami szóba jöhet: Chord Hugo, Hugo 2, vagy TT .... De ezek sem olcsók gondolkodik.gif
Az RME mellett alternativa lehet meg az aktualis Benchmark 3-as szeria. Tobb tipus van eltero arazassal, pl csak DAC fejhallgato kimenet nelkul stb.
Igen azt is néztem...
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

wittao írta:
2019.02.24., vas. 15:09
Benchmark DAC1-hez tobbszor volt szerencsem, nagyon elemzo karaktere van es huvosebb/szarazabb. Nekem volt olyan rendszer amiben kifejezetten tetszett es volt amiben eros tolakodonak tunt.
Az AN szerintem az erem masik oldala.
RME DAC meg nem keresztezte az utamat.
Milyen arkategoriat celoztal meg egyebkent? Es hasznalt vagy uj ar az is fontos kerdes lehet.
Az ár az elért eredménytől is függ. Ha csak minimális változást kapok, nem szeretnék sokat beleölni. Lehet akkor nem is cserélnék. Az RME-nek utánanéztem, szolgáltatások és ár tekintetében valóban verhetetlen, a kérdés csak a hangja. (A lényeg)
Ha fülemnek tetsző megoldás születne, akkor max 500-700E Ft ig képes vagyok elmenni. Ezért keresek inkább használtat...
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Tctronic írta:
2019.02.24., vas. 14:48
SoundMania írta:
2019.02.24., vas. 14:42
Indy írta:
2019.02.24., vas. 14:27


Én minimum 3 azonos véleményt veszek lehetséges döntési relevanciának.
Azért vedd számításba , hogy így csak 2 készüléket kellene összevetni a sajátoddal és azután dönteni. :)
Ez is nagy segítség!
Sőt ha az elsőnél megelégedsz, akkor még hamarabb túl vagy rajt. :)
Nekem azért még van egy gyártó ami szóba jöhet: Chord Hugo, Hugo 2, vagy TT .... De ezek sem olcsók gondolkodik.gif
Ki kell próbálni! Bár megfontolnám a Pio futómű cserét is..... és úgy keresnék dacot is mellette.ha egyáltalan szükség lenne még rá.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

SoundMania írta:
2019.02.24., vas. 14:42
Indy írta:
2019.02.24., vas. 14:27
SoundMania írta:
2019.02.24., vas. 14:22
Na ez sikeresen összejött! :)
Ugyanazokról 3 ellentétes vélemény.... :)
Én minimum 3 azonos véleményt veszek lehetséges döntési relevanciának.
Azért vedd számításba , hogy így csak 2 készüléket kellene összevetni a sajátoddal és azután dönteni. :)
Ez is nagy segítség!
Sőt ha az elsőnél megelégedsz, akkor még hamarabb túl vagy rajt. :)
Nekem azért még van egy gyártó ami szóba jöhet: Chord Hugo, Hugo 2, vagy TT .... De ezek sem olcsók gondolkodik.gif
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

SoundMania írta:
2019.02.24., vas. 14:22
Na ez sikeresen összejött! :)
Ugyanazokról 3 ellentétes vélemény.... :)
Volt 2 RME ADI-2 (a Pro és a DAC) is a birtokomban, elég sokáig volt Benchmark is és legalább 3 féle Audio Note köztük a DAC 5 Signature is. leborulok.gif

Van némi tapasztalatom az ügyben. Azt legalábbis biztosan mondhatom, hogy ár/érték/szolgáltatás/testreszabhatóság/rendszerbe illeszthetőség/formátum kompatibilitás tekintetében az RME abszolúte verhetetlen. Különösen mivel előfoknak és fejhallgató erősítőnek is egészen kiváló.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Indy írta:
2019.02.24., vas. 14:27
SoundMania írta:
2019.02.24., vas. 14:22
Na ez sikeresen összejött! :)
Ugyanazokról 3 ellentétes vélemény.... :)
Én minimum 3 azonos véleményt veszek lehetséges döntési relevanciának.
Azért vedd számításba , hogy így csak 2 készüléket kellene összevetni a sajátoddal és azután dönteni. :)
Ez is nagy segítség!
Sőt ha az elsőnél megelégedsz, akkor még hamarabb túl vagy rajt. :)

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Indy »

SoundMania írta:
2019.02.24., vas. 14:22
Na ez sikeresen összejött! :)
Ugyanazokról 3 ellentétes vélemény.... :)
Én minimum 3 azonos véleményt veszek lehetséges döntési relevanciának.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Na ez sikeresen összejött! :)
Ugyanazokról 3 ellentétes vélemény.... :)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tctronic írta:
2019.02.24., vas. 13:45
Segítséget szeretnék kérni. Csak egy ötletként felmerült egy esetleges DAC csere részemről. Benchmark dac1-ről szeretnék továbblépni. Ami elvárás lenne RCA+XLR+USB+ optikai bemenet, RCA, XLR kimenet, nem baj ha esetleg előfokként is használható (de nem eget verően fontos). Kizárólag használt érdekelne. Mi az az ársáv ami már egyértelmű előre lépést jelentene? És ha típusokat is tudtok ajánlani az lenne az igazi. Tranzisztoros rendszer, (USA audió), zene az tényleg vegyes. Ja és fekete legyen.
Köszi
RME ADI-2 DAC.
Minden szempontból előrelépés a Benchmarkhoz képest, és ami az elvárás, azt mindent tud és újonnan is megfizethető, kb 300e Ft.

Az Audio Note teljesen más irányú hangzás.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

SoundMania írta:
2019.02.24., vas. 13:57
..Ha tetszik amit csinál a Benchmark, akkor az AN vonalat javaslom. ...
sajnos egyikem sincs, igy nem sajat tapasztalat, csak olvasottak alapjan: Benchmark-ot inkabb zeneietlen-nek, de pontosnak szoktam olvasni, AN -ek kapcsan inkabb zeneiseget olvasok.

kivancsi vagyok, aki huzamosabb ideig hallott mindkettöt, hogyan velekedik ?

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Tctronic írta:
2019.02.24., vas. 13:45
Segítséget szeretnék kérni. Csak egy ötletként felmerült egy esetleges DAC csere részemről. Benchmark dac1-ről szeretnék továbblépni. Ami elvárás lenne RCA+XLR+USB+ optikai bemenet, RCA, XLR kimenet, nem baj ha esetleg előfokként is használható (de nem eget verően fontos). Kizárólag használt érdekelne. Mi az az ársáv ami már egyértelmű előre lépést jelentene? És ha típusokat is tudtok ajánlani az lenne az igazi. Tranzisztoros rendszer, (USA audió), zene az tényleg vegyes. Ja és fekete legyen.
Köszi
Ha tetszik amit csinál a Benchmark, akkor az AN vonalat javaslom. DAC2x, Dac2.1- től kezdődően. Amikben az AD 1865 van.
Ez jelentős előrelépés.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Segítséget szeretnék kérni. Csak egy ötletként felmerült egy esetleges DAC csere részemről. Benchmark dac1-ről szeretnék továbblépni. Ami elvárás lenne RCA+XLR+USB+ optikai bemenet, RCA, XLR kimenet, nem baj ha esetleg előfokként is használható (de nem eget verően fontos). Kizárólag használt érdekelne. Mi az az ársáv ami már egyértelmű előre lépést jelentene? És ha típusokat is tudtok ajánlani az lenne az igazi. Tranzisztoros rendszer, (USA audió), zene az tényleg vegyes. Ja és fekete legyen.
Köszi
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SSS »

SSS írta:
2019.02.12., kedd 16:30
Szert tettem egy Cyrus Soundkey-re. Aki esetleg hozzám hasonlóan sokat hallgat zenét telefonon, meg laptopon annak nagyon ajánlom. USB Audio PRO tudja az MQA-t így akár arra/annak is jó aki ki akarj próbálni milyen az MQA vs. "sima" felvétel.
Lenne egy kérdésem. Elkezdtem használni az fenti DAC-ot, és persze letöltöttem azonnal az USB Audio PRO-t a telefonomra. Nem is gondolkoztam más megoldásba. Tegnap nem figyeltem oda, és nem azt, hanem csak simán a TIDAL-t indítottam el. Meg is lepődtem, hogy simán megy a Cyrus Soundkey-en keresztül. És jól is szólt. Csináltam utána néhány tesztet USB Audio Pro-n keresztül Tidal, meg simán Tidal app, és igazából nem találtam a kettő között különbséget.
Kérdés, hogy akkor ezek szerint a Tidal is felismeri a telefon USB kimenetére dugott DAC-ot (is - laptopnál felismeri)? Valaki hasonlítgatta már az USB Audio Pro vs. Tidal direktben hangját?
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

Én meg pont azt olvastam a használatijában, ha USB ről etetem akkor ne is használjam a külső tápot mert esetleg zavart okozhat.
Őszintén, nincs érzésem vagy késztetésem ennek a kis eszköznek kellene egy 5V stabil fesz 5 A -es szűrt táp szerintem, annyira ez nem fog dobni nekem a hangban hogy megérezzem.
Szűrőket nem próbáltam, de azt észrevettem mqa módban nem müxik, ez nem is baj, bár nem tudom azért mert nincs szűrő vagy amit beállítottam azon nem lehet változtatni.
Nekem per pill optimal transientbe van, de majd kipróbálom hallok e különbséget.

Avatar
tmboy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.10.22., hétf. 19:43
Értékelés: 18

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tmboy »

RACPOWER írta:
2019.02.18., hétf. 12:27
Megjött a kis Pre box S2 Digital.
Egy kis beszámoló.
20190213_192511.jpg

Első körben tetszik, nagyon is.
Ami meglepett a hangerő szabályzása jó finom tényleg decibel léptékű, alacsony hangerőn is megvan a dinamika, lehet azért mert a végén egy viszonylag combosabb végfok van Vincent SP331.
-80dB van a hangerő a hangsugárzóim szólnak ha a fülemet odateszem, csak akkor vannak csendbe ha a hangerő gombot megnyomom, mert akkor lemutézom.
Zenehallgatásnál zaj egyéb sistergést, pattogást nem hallok, én mivel PC- ről etetem, ezért ha USB-n kapja az anyagot nem optikán vagy koaxon, így a külső kis 5V-os tápot be se kell kapcsolni.
Normál zenehalgatásnál -50 és -30 közötti hangerőtartomány egész jól használható, -20 felett már erőteljesnek mondanám, -10 felé nem mertem tekerni. Este mikor család aludt 11 után még volt hogy -60-as hangerőn is hallgattam zenét, mert milyen az ember mint a kisgyerek nem bír lefeküdni aludni :D
Meglep, hogy tudja megadni a végfoknak azt a jelet ami azért kell neki (1,4V a végfok érzékenysége). Optikán is adtam neki Cd játszóról anyagot, nagyon jó volt egy Sony XE500 cd opikáján és analógját is kipróbáltam, nem éreztem optikán rosszabbnak a hangot, sőt dinamika vesztés sem volt.
Távirányító van hozzá, pici kis műanyag alapból, de amire kell jó, felesleges a fém távot megvenni hozzá.
Hangja sima PC hangkártyához, finom, kitárulkozó nyílt, szerethető szerintem, a TIDAL-on a felvételek közötti különbségek kijönnek akkor is ha nem végez MQA dekódolást, igen általánosságban elmondható, amelyik MQA anyag az jobban szól, nyíltabb életszerűbb és dinamikusabb és persze hangosabb is.
DE , volt olyan hanganyag pl:Norah Jones -Nightingale száma 4 verzióban van fenn(2 MQA-2 sima) és érdekes módom ami nem MQA anyag az a részletesebb, pedig halkabb, de mégis jobb. A sima esetében hallom a csajt ahogy levegőt vesz, az MQA esetében nem az olyan studiós hang.
A zenék közötti minőség különbség nagyon kijön(nem sima HIFI vagy MASTER anyagra gondolok), ez szerintem jó.
A távirányítóval a zenéket a TIDAL vagy J river-ben előre-hátra tudom léptetgetni.
Hátránya::
- baromi pici, ha egy komolyabb IC kábel van rádugva akkor lehúzhatja a polcról.
- egy ki be kapcsolót lehett volna rá tenni szerintem, bár lehet akkor meg a hangminősége romlott volna.
A head-fi.org ide vonatkozó fórumán a tervezőre hivatkozva azt írják, hogy a használati útmutatóval ellentétben usb forrás használata esetén is bátran használjuk a külső 5V-os tápot. A készülék ilyenkor automatikusan a hálózati tápra vált és jobb hangminőség érhető el. Azóta így használom, de egetverő különbséget nem hallok. Talán egy komolyabb lineáris táppal..

https://www.head-fi.org/threads/pro-jec ... 88/page-19

Szűrőket próbáltad? (bár MQA módban nem működnek).
Plinius Tiki • Audirvāna - Qobuz - HRA • Hattor Audio The BIG • GAUSS Optheron • Ascendo C8 Renaissance

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mgus »

Ha már chip-el foglalkozunk csináltam én is egy kis updatet.
Csatolmányok
SB titán HD.jpg
SB titán HD.jpg (1.11 MiB) Megtekintve 2082 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”