Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Sziasztok!
Valószínűleg nagyon lámer kérdés következik a részemről:
Az iOS-es Tidal app legújabb frissítésével kapcsolatban (amely MQA-támogatást hozott az app-nak) jutott eszembe: egy lightning-USB adapterrel és egy USB A-B kábellel egy iPad-et vagy iPhone-t bármely külső DAC-ra ráköthetek, és szólni is fog, vagy ehhez spéci, direkt iOS eszközökhöz tervezett DAC kell? Maga az MQA-támogatás a DAC-oldalon nem érdekes a kérdésben, csak ez a hír volt az, ami miatt felmerült bennem a kérdés.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy használ-e valaki itt újabb fajta AKM chipes DAC-ot?
Kérdésem az lenne, hogy a Super Slow Rolloff szűrővel milyen "hibákat" kellenne hallanom?
Méréseket nézegetve elvileg ez a szűrő engedi át a legtöbb "szemetet", viszont sokan meg ennek a hangját részesítik előnyben. Itt most 88.2kHz és efölötti mintavételezésre gondolok kizárólag.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Indy »

La_Valse írta:
2019.03.04., hétf. 11:34
b-andras írta:
2019.03.01., pén. 19:55
Sziasztok, van valakinek tapasztalata kínai linear tápokkal?
pl: https://www.aliexpress.com/item/HIFI-AU ... 72125.html
50 dodóért túl szép, hogy igaz legyen.
Hifiberry-s DAC-hoz gondolnám.
Amit kinéztél, az a belső képe alapján egy Jung-féle táp. Annyi módosítással, hogy az áteresztő
tranzisztor teljesítmény MOSFET, és nem bipoláris. Tisztességesen megépített, nyugodtan megveheted.
Ebay-en is kapható, kicsivel olcsóbb is.
dc_linear.jpg
Ilyet használok én is. Nagyon jó táp. Korábban rákötöttem a kis passzív PC-mre is (Gigabyte Brix) és ott még többet is hozott mint a DAC-nál, csak nagyon melegedett, mert kicsi hozzá a teljesítménye. De útban van már egy nagyobb táp hozzá. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

b-andras írta:
2019.03.01., pén. 19:55
Sziasztok, van valakinek tapasztalata kínai linear tápokkal?
pl: https://www.aliexpress.com/item/HIFI-AU ... 72125.html
50 dodóért túl szép, hogy igaz legyen.
Hifiberry-s DAC-hoz gondolnám.
Amit kinéztél, az a belső képe alapján egy Jung-féle táp. Annyi módosítással, hogy az áteresztő
tranzisztor teljesítmény MOSFET, és nem bipoláris. Tisztességesen megépített, nyugodtan megveheted.
Ebay-en is kapható, kicsivel olcsóbb is.
dc_linear.jpg
dc_linear.jpg (377.38 KiB) Megtekintve 3047 alkalommal
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

Kipróbáltam én is semmi difit nem hallok ha a külső táp is megy Pro Ject pre box s2 digital esetében.

Avatar
b-andras
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2017.08.21., hétf. 21:13
Értékelés: 6

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: b-andras »

Sziasztok, van valakinek tapasztalata kínai linear tápokkal?

pl: https://www.aliexpress.com/item/HIFI-AU ... 72125.html

50 dodóért túl szép, hogy igaz legyen.
Hifiberry-s DAC-hoz gondolnám.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

tottyi írta:
2019.03.01., pén. 13:34
Ennyi penzert azert rakhattak is volna bele valamit. :) Erdekes, hogy meg csak huttobordat sem raktak a chip-re na meg sehova pedig egy ismert gyartorol van szo. :rolleyes:
Nem kell. Nem melegszik. Tudás az van benne bőven. Egy úgynevezett FPGA chipbe van beprogramozva minden,
ami egy DAC digitális része. Egyszer egy fórumon egy újságíró faggatta Rob Watts-ot, az alkotót, hogy
akkor mindenki tud ilyet csinálni? Nem hinném, a megfelelő DAC-technológia megszerzése, a belső modulok
létrehozása, működésre bírása, 30 évig tartott. Ez nem könnyű, hangzott a válasz.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

tottyi írta:
2019.03.01., pén. 13:34
Ennyi penzert azert rakhattak is volna bele valamit. :) Erdekes, hogy meg csak huttobordat sem raktak a chip-re na meg sehova pedig egy ismert gyartorol van szo. :rolleyes:
...aki pontosan tisztában van vele, hogy miből mennyit kell belerakni az elképzelt hangminőségért a megfelelő üzembiztonság mellett!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Ennyi penzert azert rakhattak is volna bele valamit. :) Erdekes, hogy meg csak huttobordat sem raktak a chip-re na meg sehova pedig egy ismert gyartorol van szo. :rolleyes:
00056096.jpg
00056096.jpg (651.75 KiB) Megtekintve 2784 alkalommal
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

tottyi írta:
2019.03.01., pén. 11:20
Koszi szepen, nezegettem en mar ujabbakat de azok nem passzolnak a doboz hatuljahoz es kulon nem tudom honnet lehetne rendelni.
Szevasz!
Ez a lap felejtős, erre már egy € centet sem szabad költeni, akármilyen is a dobozod hátulja.
Hacsak nem vagy nagy spieler, egy ilyennel gondot veszel a nyakadba.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

La_Valse írta:
2019.03.01., pén. 11:09
tottyi írta:
2019.03.01., pén. 08:24
Jo napot, valaki be tudna azonositani a kepek alapjan, hogy milyen alaplap van a DAC-ban? Esetleg hol tudnam megvenni ujonnan?
Ez egy ES9018 Sabre chip köré épített lap. Az AliExpress-en még fellelhető $64,90-ért, de ennyiért
nem adja hozzá az USB panelt. Az angol Amazon is árulta, szerelve, tesztelve, USB kártyával együtt,
de már nem elérhető. Itt egy kód a kereséshez: B00QGEO7GM.
Koszi szepen, nezegettem en mar ujabbakat de azok nem passzolnak a doboz hatuljahoz es kulon nemtudom honnet lehetne rendelni.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

tottyi írta:
2019.03.01., pén. 08:24
Jo napot, valaki be tudna azonositani a kepek alapjan, hogy milyen alaplap van a DAC-ban? Esetleg hol tudnam megvenni ujonnan?
Ez egy ES9018 Sabre chip köré épített lap. Az AliExpress-en még fellelhető $64,90-ért, de ennyiért
nem adja hozzá az USB panelt. Az angol Amazon is árulta, szerelve, tesztelve, USB kártyával együtt,
de már nem elérhető. Itt egy kód a kereséshez: B00QGEO7GM.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Jo napot, valaki be tudna azonositani a kepek alapjan, hogy milyen alaplap van a DAC-ban? Esetleg hol tudnam megvenni ujonnan?
IMG_3025.JPG
IMG_3025.JPG (385.58 KiB) Megtekintve 2693 alkalommal
IMG_3023.JPG
IMG_3023.JPG (336.75 KiB) Megtekintve 2693 alkalommal
IMG_3020.JPG
IMG_3020.JPG (308.83 KiB) Megtekintve 2693 alkalommal
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

SSS írta:
2019.02.25., hétf. 17:32
supravox írta:
2019.02.05., kedd 10:34
tottyi írta:
2019.02.05., kedd 09:37


Cinch = RCA nehol igy is hivjak.
Leginkább sehol..
azért itt ott :smile29: pl itt (is)
http://v2.stereotimes.com/post/atoll-hd-120--ma-100
De nem is lesz NIRVANA........, en hazilag epitettem egy 1865-os dacot kb 300 ezerbol. Azzal mar kitudok bekulni egy darabig. :D
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SSS »

supravox írta:
2019.02.05., kedd 10:34
tottyi írta:
2019.02.05., kedd 09:37
kakaox írta:
2019.02.01., pén. 19:45


Segíts kérlek, mi az a cinch kimenet? Nem vágom.
Egyébként 50 ezer forintos (használt) DAC-on nem tudsz sokat bukni...ha csak el nem romlik :-)

Ajánlok egyet,Cambridge Audio Dacmagic... esetleg a Plus változat.
Ismerősömnek van egy ilyen és meglepő milyen sokoldalú és jó hangú készülék.
https://www.cambridgeaudio.com/en/produ ... magic-plus
Cinch = RCA nehol igy is hivjak.
Leginkább sehol..
azért itt ott :smile29: pl itt (is)
http://v2.stereotimes.com/post/atoll-hd-120--ma-100
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

tonya írta:
2019.02.25., hétf. 15:30
Ez a kínai a nyerő, kár venni bármilyen drágább DAC-ot, ez mindent üt. :kapdelm:
DAC.jpg
Ettől vélhetően a Chord, az MSB, a T+A és hasonló cégek menten összecsinálják magukat.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

robi20064 írta:
2019.02.24., vas. 19:14
Akiket erdekel a HQPlayer, de meg nem szanta ra magat a kiprobalasra azoknak ez egy erdekes osszefoglalo lehet.

http://archimago.blogspot.com/2019/02/m ... r-325.html

u.i. Anti-Archimago fanoknak is ajanlott :D
Köszi! :)
Nem tom miért, de egyenlőre nekem nagyon bejövös a HQPlayer DSD-n.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tonya »

Ez a kínai a nyerő, kár venni bármilyen drágább DAC-ot, ez mindent üt. :kapdelm:
DAC.jpg
DAC.jpg (100.75 KiB) Megtekintve 2846 alkalommal
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

kaef2 írta:
2019.02.25., hétf. 13:31
marconi írta:
2019.02.25., hétf. 12:20
kaef2 írta:
2019.02.24., vas. 14:10


RME ADI-2 DAC.
Minden szempontból előrelépés a Benchmarkhoz képest, és ami az elvárás, azt mindent tud és újonnan is megfizethető, kb 300e Ft.

Az Audio Note teljesen más irányú hangzás.
Mielőtt ennyi pénzt kiadnál... nálam járt ilyen RME Adi 2 Pro dac. Van egy sabre chipes kínai dacom:

https://www.ebay.com/itm/ES9038Q2M-I2S- ... 0012.m1985

tuningolva, akkumlátorról hajtva, ami azért nem sokkal, de egy kicsit jobb volt mint az RME. Zeneiségben leginkább. Kicsit művibb, műanyagabb megszólalása volt az RME nek. Árban pedig töredéke a kínai dac az RME nek még tuningal együtt is.
Core Audio Pc vel hajtottam őket core audio usb/spdif átalakítóval. Az rme-t kipróbáltam a saját usb jével is, úgy kicsit rosszabb volt a helyzet.
Milyen szerencse hogy nem arulok RME dacot (sem ujat sem hasznaltat) mert most biztosan szomoru lennek :) de nem vagyok.

Ahogy ezt mar tobbszor irtam az RME ugy hozza a maximumot, ha NOS modba kapcsolva, direkt DSD-ben Hqplayerrel DSD 256 -ra konvertalva ami csak jon, hajtjuk. Ebben az allasaban nem megy a beepitett hangero szabalyozas sem. Igy erdemes futni vele egy kort alkalomadtan ismet.

Van neki ugy mindent osszevetve egy tucat beallitasi lehetosege a dsp-s eqzast nem is szamitva. Nekem kellett jo egy ev hogy megismerjem, optimalizaljam es megtudjam milyen kornyezetben higyan lehet jol hasznalni. De hat en ugye igenytelen modon Tidalt is szeretek hallgatni es meg elvezem is meg nincs Core Audio cuccom sem. leborulok.gif
Ahogy az én ESS9028-as, Bursonizált DAC-om is HQPlayerrel felkonvertált DSD256-tal érzi a legjobban magát.
Valóban nehéz úgy eldönteni a DAC-ok csatáját, hogy nem tudjuk, ki milyen beállításokat használ, s mennyire ismeri a készülékét.
(Én már nem hallgatok Tidalt, csak fájlokat NAS-ról, és van audio-PC, noha nem Core.)
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

marconi írta:
2019.02.25., hétf. 12:20
kaef2 írta:
2019.02.24., vas. 14:10
Tctronic írta:
2019.02.24., vas. 13:45
Segítséget szeretnék kérni. Csak egy ötletként felmerült egy esetleges DAC csere részemről. Benchmark dac1-ről szeretnék továbblépni. Ami elvárás lenne RCA+XLR+USB+ optikai bemenet, RCA, XLR kimenet, nem baj ha esetleg előfokként is használható (de nem eget verően fontos). Kizárólag használt érdekelne. Mi az az ársáv ami már egyértelmű előre lépést jelentene? És ha típusokat is tudtok ajánlani az lenne az igazi. Tranzisztoros rendszer, (USA audió), zene az tényleg vegyes. Ja és fekete legyen.
Köszi
RME ADI-2 DAC.
Minden szempontból előrelépés a Benchmarkhoz képest, és ami az elvárás, azt mindent tud és újonnan is megfizethető, kb 300e Ft.

Az Audio Note teljesen más irányú hangzás.
Mielőtt ennyi pénzt kiadnál... nálam járt ilyen RME Adi 2 Pro dac. Van egy sabre chipes kínai dacom:

https://www.ebay.com/itm/ES9038Q2M-I2S- ... 0012.m1985

tuningolva, akkumlátorról hajtva, ami azért nem sokkal, de egy kicsit jobb volt mint az RME. Zeneiségben leginkább. Kicsit művibb, műanyagabb megszólalása volt az RME nek. Árban pedig töredéke a kínai dac az RME nek még tuningal együtt is.
Core Audio Pc vel hajtottam őket core audio usb/spdif átalakítóval. Az rme-t kipróbáltam a saját usb jével is, úgy kicsit rosszabb volt a helyzet.
Milyen szerencse hogy nem arulok RME dacot (sem ujat sem hasznaltat) mert most biztosan szomoru lennek :) de nem vagyok.

Ahogy ezt mar tobbszor irtam az RME ugy hozza a maximumot, ha NOS modba kapcsolva, direkt DSD-ben Hqplayerrel DSD 256 -ra konvertalva ami csak jon, hajtjuk. Ebben az allasaban nem megy a beepitett hangero szabalyozas sem. Igy erdemes futni vele egy kort alkalomadtan ismet.

Van neki ugy mindent osszevetve egy tucat beallitasi lehetosege a dsp-s eqzast nem is szamitva. Nekem kellett jo egy ev hogy megismerjem, optimalizaljam es megtudjam milyen kornyezetben higyan lehet jol hasznalni. De hat en ugye igenytelen modon Tidalt is szeretek hallgatni es meg elvezem is meg nincs Core Audio cuccom sem. leborulok.gif

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: marconi »

kaef2 írta:
2019.02.24., vas. 14:10
Tctronic írta:
2019.02.24., vas. 13:45
Segítséget szeretnék kérni. Csak egy ötletként felmerült egy esetleges DAC csere részemről. Benchmark dac1-ről szeretnék továbblépni. Ami elvárás lenne RCA+XLR+USB+ optikai bemenet, RCA, XLR kimenet, nem baj ha esetleg előfokként is használható (de nem eget verően fontos). Kizárólag használt érdekelne. Mi az az ársáv ami már egyértelmű előre lépést jelentene? És ha típusokat is tudtok ajánlani az lenne az igazi. Tranzisztoros rendszer, (USA audió), zene az tényleg vegyes. Ja és fekete legyen.
Köszi
RME ADI-2 DAC.
Minden szempontból előrelépés a Benchmarkhoz képest, és ami az elvárás, azt mindent tud és újonnan is megfizethető, kb 300e Ft.

Az Audio Note teljesen más irányú hangzás.
Mielőtt ennyi pénzt kiadnál... nálam járt ilyen RME Adi 2 Pro dac. Van egy sabre chipes kínai dacom:

https://www.ebay.com/itm/ES9038Q2M-I2S- ... 0012.m1985

tuningolva, akkumlátorról hajtva, ami azért nem sokkal, de egy kicsit jobb volt mint az RME. Zeneiségben leginkább. Kicsit művibb, műanyagabb megszólalása volt az RME nek. Árban pedig töredéke a kínai dac az RME nek még tuningal együtt is.
Core Audio Pc vel hajtottam őket core audio usb/spdif átalakítóval. Az rme-t kipróbáltam a saját usb jével is, úgy kicsit rosszabb volt a helyzet.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Urak, erősen töröm a fejemet egy R2R DAC beszerzésén. A netet bújva rátaláltam a kínai gyártású Denafrips DAC-ra: https://www.denafrips.com/
Eléggé dicsért DAC-ok, leginkább az amcsiknál van elterjedve. Ár/érték arányban a Denafrips Ares DAC keltette fel az érdeklődésemet: http://audiofi.net/2019/01/denafrips-ar ... ompetitor/

Mit szóltok hozzá?

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

nadtom írta:
2019.02.25., hétf. 01:04
Tctronic írta:
2019.02.24., vas. 17:58
Abban az árkategóriában már azért vannak érdekes darabok. Egy használt Holo Audio Spring R2R NOS módban is használható DAC is akár már újonnan is beleférhet. Vagy a Soekris D/A konverterei, amik szintén elleálláshálós csip nélküli D/A konverterek. Egy éppen itt figyel az asztalomon, egy ismerős kért meg hogy próbáljam ki az SoTM SMS200-zal kompatibils-e. A Soekris eladja az alkatrészeket is, a barkácsolni vágyóknak.

Holo Audio Spring R2R nagyon szimpatikus. Sajnos ebből Level 2 lenne az igazi, de az még húzósabb az árban.
Nekem egy Hegel HD12 dac-om van (de nem eladó :D). Én is kerestem valami mást, de igazán nem találtam olyat ami esélyes lenne, és nem kerülne nagyon-nagyon sokkal többe, mint a Hegel (mondjuk egy Ayon Stratos-ra cserélném azonnal.. :D ). A keresést nehezíti, hogy ez egyeben, előfok és füleserősítő is.

Amit tapasztaltam és olvastam a Hegel-ről:
- a head-fi org-on közel 2x-es árúra tippelte a tesztelő a Hegel-t meghallgatás után, illetve minden teszben dícsérik, ami találtam róla a neten.
- a fórumokon kb. ~300 USD-re taksálják a beleépített füleserősítő “értékét”, azaz ennél többért tudsz jobbat venni (ha akarsz),
- eddig 3 dacot hallgattam meg a rendszeremben de mindnél jobbnak bizonyult a Hegel (Bodor dac, Benchmark dac1, Heed Canalot), illetve a Hegel-lel - az utóbbi kettőtől - az AR-H1-es fülesem is jobban szólt.
- HD12 leggyengébb része talán az előerősítő, így egyre inkább azon gondolkodom, hogy megtartom és veszek (használtan) egy Hegel P20-as előerősítőt.
(Egy Qualiton APR 204 csöves előfokot is meghallgattam már a rendszeremben, de a Hegel előfokával jobban tetszett továbbra is a rendszer hangja).

Sajnos a Hegel HD12-t már nem gyártják, és nem is lesz HD13 a Hegel-től kapott infó alapján. Érdekes, mert ár-érék arányban egy best buy dac (szerintem ezért is vonták ki a forgalomból, mert nem vitték a nagyobb tesót ;) ).
Sajnos a legtöbb tesztben érdekes módon az éppen tesztelt darabokat mindig jobbnak találják,a náluk 2-3x drágább daraboknál,úgyhogy én ezeknek már nem annyira hiszek.De az biztos,hogy a saját árkategóriájában (kb 1300-1400 usd új áron) a hd12 az élmezőnybe tartozik.
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Tctronic írta:
2019.02.24., vas. 17:58
Abban az árkategóriában már azért vannak érdekes darabok. Egy használt Holo Audio Spring R2R NOS módban is használható DAC is akár már újonnan is beleférhet. Vagy a Soekris D/A konverterei, amik szintén elleálláshálós csip nélküli D/A konverterek. Egy éppen itt figyel az asztalomon, egy ismerős kért meg hogy próbáljam ki az SoTM SMS200-zal kompatibils-e. A Soekris eladja az alkatrészeket is, a barkácsolni vágyóknak.

Holo Audio Spring R2R nagyon szimpatikus. Sajnos ebből Level 2 lenne az igazi, de az még húzósabb az árban.
Nekem egy Hegel HD12 dac-om van (de nem eladó :D). Én is kerestem valami mást, de igazán nem találtam olyat ami esélyes lenne, és nem kerülne nagyon-nagyon sokkal többe, mint a Hegel (mondjuk egy Ayon Stratos-ra cserélném azonnal.. :D ). A keresést nehezíti, hogy ez egyeben, előfok és füleserősítő is.

Amit tapasztaltam és olvastam a Hegel-ről:
- a head-fi org-on közel 2x-es árúra tippelte a tesztelő a Hegel-t meghallgatás után, illetve minden teszben dícsérik, ami találtam róla a neten.
- a fórumokon kb. ~300 USD-re taksálják a beleépített füleserősítő “értékét”, azaz ennél többért tudsz jobbat venni (ha akarsz),
- eddig 3 dacot hallgattam meg a rendszeremben de mindnél jobbnak bizonyult a Hegel (Bodor dac, Benchmark dac1, Heed Canalot), illetve a Hegel-lel - az utóbbi kettőtől - az AR-H1-es fülesem is jobban szólt.
- HD12 leggyengébb része talán az előerősítő, így egyre inkább azon gondolkodom, hogy megtartom és veszek (használtan) egy Hegel P20-as előerősítőt.
(Egy Qualiton APR 204 csöves előfokot is meghallgattam már a rendszeremben, de a Hegel előfokával jobban tetszett továbbra is a rendszer hangja).

Sajnos a Hegel HD12-t már nem gyártják, és nem is lesz HD13 a Hegel-től kapott infó alapján. Érdekes, mert ár-érék arányban egy best buy dac (szerintem ezért is vonták ki a forgalomból, mert nem vitték a nagyobb tesót ;) ).
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

tibikecsoki írta:
2019.02.24., vas. 18:35
SoundMania írta:
2019.02.24., vas. 18:19
tibikecsoki írta:
2019.02.24., vas. 18:01

Na de melyik hegelt hallottad?
Az biztos hogy ez egy precíz dac,hatalmas dinamikával,és jó felbontással
Ha minden igaz a 25 volt.nem volt kiemelkedő sem a dinamikája sem a felbontása. Több futóművel sem.
Érdekes,pedig az elvileg még a hd12 nél is jobb kéne legyen.Mindene esetre én mielőtt megvettem,teszteltem több dacot is. NT-503, m2tech young dsd, Audio gd valamelyik változatát,előtte volt audiolab dq8200.Ezeknél magasan jobb a hd12 minden tekintetben.
Elhiszem! Ezeket mind kihagytam.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”