Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2021.02.17., szer. 16:38
Aszpirin írta:
2021.02.17., szer. 16:29
Egyetlen apróság: ha már vannak XLR kimenetei, talán nem ártott volna egy XLR bemenet sem (AES/EBU). Én hasznát tudnám venni annak is...
A Pro verzión van XLR bemenet, de nem digitális.

Néhány napig volt nálam egy ilyen készülék. Valóban jó cucc, de a produkciója alapján nem éreztem késztetést, hogy az akkori DAC-omat (TEAC NT-503) lecseréljem rá.
Köszi!
Természetesen digitális bemenetre gondoltam, az AD funkciót én jelenleg nem tudnám kihasználni... Egy AES/EBU bemenetet viszont igen. Bár nem "létkérdés".
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

fapaci írta:
2021.02.17., szer. 16:38
Aszpirin írta:
2021.02.17., szer. 16:29
Egyetlen apróság: ha már vannak XLR kimenetei, talán nem ártott volna egy XLR bemenet sem (AES/EBU). Én hasznát tudnám venni annak is...
A Pro verzión van XLR bemenet, de nem digitális.

Néhány napig volt nálam egy ilyen készülék. Valóban jó cucc, de a produkciója alapján nem éreztem késztetést, hogy az akkori DAC-omat (TEAC NT-503) lecseréljem rá.
Ez már az FS, ráncfelvarrott, vagy mi. De a te NT-503-asod meg rommá volt tuningolva, ha jól emlékszem az apróból. Egyszer egy alapváltozat nálam is járt a Teacből: a funkciói lenyűgöztek, de a hangja nekem az akkori DAC-omhoz képest sem tetszett (külsőleg megtápolt Yellowtec PUC2-m volt akkor). Lusta volt, hömpölygős, de nem kellemetlenül.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2021.02.17., szer. 16:29
Egyetlen apróság: ha már vannak XLR kimenetei, talán nem ártott volna egy XLR bemenet sem (AES/EBU). Én hasznát tudnám venni annak is...
A Pro verzión van XLR bemenet, de nem digitális.

Néhány napig volt nálam egy ilyen készülék. Valóban jó cucc, de a produkciója alapján nem éreztem késztetést, hogy az akkori DAC-omat (TEAC NT-503) lecseréljem rá.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bitrograde írta:
2021.02.09., kedd 15:57
asebestyen írta:
2021.02.09., kedd 14:29
bitrograde írta:
2021.02.09., kedd 12:45


Nemrég tettem szert egy ilyen "csomagra". A hangjával kapcsolatban mondottakkal szinte teljesen egyet tudok érteni (az összehasonlításban szereplő Questyle-hoz sajnos nem volt szerencsém). Talán csak annyi maradt ki az értékelésből, hogy teljes értékű előfokként is megállja a helyét. Én DAC és TVC párosáról váltottam az ADI-ra, és volt bennem félsz azzal kapcsolatban, hogy hogyan lesz képes kiváltani a Promitheus TVC-t. A félelem teljességgel alaptalannak bizonyult, kiválóan működik együtt a végfokommal: a hangerő-szabályozás finomabb lépésekben történik, és alacsony hangerőn is marad a sok részlet és a zenei teljesség érzete. És az a fekete csend, amiből megszólal a zene... Most éppen Gardiner és Bach-kantáták, ahogy ezt írom. Tényleg csoda kis csomag.
Én is gondolkoztam ilyenben... Nincs semmi műanyag "íz" vagy jelleg a hangjában? Ez az a DAC, amit még talán senki se húzott le, aki hallotta, a legrosszabb talán az volt, hogy semmi különös a hangja, de ez a mai hfiben inkább dícséret szerintem.
Nehéz felelni erre a kérdésre, márcsak azért is, mert egyre inkább kikapcsolt hibakereső üzemmód mellett hallgatok zenét. Annyit tudok mondani csak, hogy én nem érzem ezt az "ízt" az ADI-n. Egyszerűen NOS-filterre kapcsoltam, és hallgatom. Egészen elbűvölő az eszköztelensége. De ha hallanám, akkor is a végletekig hangolható lenne a rengeteg filter- és paraEQ-opcióval. Én még addig sem jutottam, hogy a beépített füleserősítő kimeneteit kipróbáljam (RCA-n egy OTL, XLR-en a végfok csatlakozik rá). Nem éreztem szükségét.
Szóval: nem, nincs digititusz.
Nagyon felcsigáztatok... Kétszer is megnéztem a videót... nagyon meghallgatnám ezt a DAC-ot.

Egyetlen apróság: ha már vannak XLR kimenetei, talán nem ártott volna egy XLR bemenet sem (AES/EBU). Én hasznát tudnám venni annak is...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

joseph66 írta:
2021.02.17., szer. 12:36
Hali!
Erősen gondolkodom egy DAC beszerzésén. Ki is néztem az SMSL M400 és SU-9 modelleket.
https://www.audiophonics.fr/en/dac-with ... _search=fs
https://www.audiophonics.fr/en/dac-with ... _search=fs
Azt nem értem, hogy az m400 miért kerül dupla annyiba, mint az SU-9? Tudtok-e mondani valamit azzal kapcsolatban, hogy van-e értelme dupla annyit kiadni az m400-ért?
Meg kellene hallgatni őket, akkor kiderülne van-e értelme. De ez chi-fi, ezt nem lehet.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
joseph66
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2014.07.03., csüt. 15:59
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Mohács

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: joseph66 »

Hali!
Erősen gondolkodom egy DAC beszerzésén. Ki is néztem az SMSL M400 és SU-9 modelleket.
https://www.audiophonics.fr/en/dac-with ... _search=fs
https://www.audiophonics.fr/en/dac-with ... _search=fs
Azt nem értem, hogy az m400 miért kerül dupla annyiba, mint az SU-9? Tudtok-e mondani valamit azzal kapcsolatban, hogy van-e értelme dupla annyit kiadni az m400-ért?
[Emotiva XPA-DR2 Differential Reference kétcsatornás végerősítő] [SMSL M400 dac] [Cambridge Audio 640C V2 cd] [Wharfedale EVO 4.2 hangfal] [Hydrasound Next II NANO Graphene hangfalkábel] [Hydrasound Next+ H.R.C XLR] [Hydra Titan Jumper] [Hydrasound betáp+szűrő+tápkábelek]

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

asebestyen írta:
2021.02.09., kedd 14:29
bitrograde írta:
2021.02.09., kedd 12:45
contaxg írta:
2021.02.08., hétf. 21:14
RME ADI-2 DAC Fs DAC/fejhallgató erősítő teszt - A csoda csomag!
https://www.youtube.com/watch?v=kcV5b_98w6Y
Nemrég tettem szert egy ilyen "csomagra". A hangjával kapcsolatban mondottakkal szinte teljesen egyet tudok érteni (az összehasonlításban szereplő Questyle-hoz sajnos nem volt szerencsém). Talán csak annyi maradt ki az értékelésből, hogy teljes értékű előfokként is megállja a helyét. Én DAC és TVC párosáról váltottam az ADI-ra, és volt bennem félsz azzal kapcsolatban, hogy hogyan lesz képes kiváltani a Promitheus TVC-t. A félelem teljességgel alaptalannak bizonyult, kiválóan működik együtt a végfokommal: a hangerő-szabályozás finomabb lépésekben történik, és alacsony hangerőn is marad a sok részlet és a zenei teljesség érzete. És az a fekete csend, amiből megszólal a zene... Most éppen Gardiner és Bach-kantáták, ahogy ezt írom. Tényleg csoda kis csomag.
Én is gondolkoztam ilyenben... Nincs semmi műanyag "íz" vagy jelleg a hangjában? Ez az a DAC, amit még talán senki se húzott le, aki hallotta, a legrosszabb talán az volt, hogy semmi különös a hangja, de ez a mai hfiben inkább dícséret szerintem.
Nehéz felelni erre a kérdésre, márcsak azért is, mert egyre inkább kikapcsolt hibakereső üzemmód mellett hallgatok zenét. Annyit tudok mondani csak, hogy én nem érzem ezt az "ízt" az ADI-n. Egyszerűen NOS-filterre kapcsoltam, és hallgatom. Egészen elbűvölő az eszköztelensége. De ha hallanám, akkor is a végletekig hangolható lenne a rengeteg filter- és paraEQ-opcióval. Én még addig sem jutottam, hogy a beépített füleserősítő kimeneteit kipróbáljam (RCA-n egy OTL, XLR-en a végfok csatlakozik rá). Nem éreztem szükségét.
Szóval: nem, nincs digititusz.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

bitrograde írta:
2021.02.09., kedd 12:45
contaxg írta:
2021.02.08., hétf. 21:14
RME ADI-2 DAC Fs DAC/fejhallgató erősítő teszt - A csoda csomag!
https://www.youtube.com/watch?v=kcV5b_98w6Y
Nemrég tettem szert egy ilyen "csomagra". A hangjával kapcsolatban mondottakkal szinte teljesen egyet tudok érteni (az összehasonlításban szereplő Questyle-hoz sajnos nem volt szerencsém). Talán csak annyi maradt ki az értékelésből, hogy teljes értékű előfokként is megállja a helyét. Én DAC és TVC párosáról váltottam az ADI-ra, és volt bennem félsz azzal kapcsolatban, hogy hogyan lesz képes kiváltani a Promitheus TVC-t. A félelem teljességgel alaptalannak bizonyult, kiválóan működik együtt a végfokommal: a hangerő-szabályozás finomabb lépésekben történik, és alacsony hangerőn is marad a sok részlet és a zenei teljesség érzete. És az a fekete csend, amiből megszólal a zene... Most éppen Gardiner és Bach-kantáták, ahogy ezt írom. Tényleg csoda kis csomag.
Én is gondolkoztam ilyenben... Nincs semmi műanyag "íz" vagy jelleg a hangjában? Ez az a DAC, amit még talán senki se húzott le, aki hallotta, a legrosszabb talán az volt, hogy semmi különös a hangja, de ez a mai hfiben inkább dícséret szerintem.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

contaxg írta:
2021.02.08., hétf. 21:14
RME ADI-2 DAC Fs DAC/fejhallgató erősítő teszt - A csoda csomag!
https://www.youtube.com/watch?v=kcV5b_98w6Y
Nemrég tettem szert egy ilyen "csomagra". A hangjával kapcsolatban mondottakkal szinte teljesen egyet tudok érteni (az összehasonlításban szereplő Questyle-hoz sajnos nem volt szerencsém). Talán csak annyi maradt ki az értékelésből, hogy teljes értékű előfokként is megállja a helyét. Én DAC és TVC párosáról váltottam az ADI-ra, és volt bennem félsz azzal kapcsolatban, hogy hogyan lesz képes kiváltani a Promitheus TVC-t. A félelem teljességgel alaptalannak bizonyult, kiválóan működik együtt a végfokommal: a hangerő-szabályozás finomabb lépésekben történik, és alacsony hangerőn is marad a sok részlet és a zenei teljesség érzete. És az a fekete csend, amiből megszólal a zene... Most éppen Gardiner és Bach-kantáták, ahogy ezt írom. Tényleg csoda kis csomag.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: contaxg »

RME ADI-2 DAC Fs DAC/fejhallgató erősítő teszt - A csoda csomag!
https://www.youtube.com/watch?v=kcV5b_98w6Y

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: robi-k »

K P írta:
2021.01.24., vas. 13:19
Azért kíváncsi lennék egy olyan csoport tesztre, ahol az öt mérést (amit nem tudni, hogy melyik DAC- é) meghallgatás után oda kellene tenni az 5 DAC mellé.....
Ha lecseng ez a vírusos mizéria, megszervezhető :rolleyes:

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Valamiért kétszer ment el, törölni ugye meg nem lehet....

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Klaca »

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy nincs e esetleg olyan jszándékú valaki közöttetek (lehetőleg Budapesten), aki hajlandó lenne egy Obelisk DA-t (esetleg egy Abacust vagy egy Metrum Octave-ot) kölcsönadni 1-2 napra meghallgatásra (termszetesen megelelő 'biztosítékok' ellenében).
Köszönet!

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: cécó »

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!
Akkor várok inkább....RIF Audio vagy Benchmark
dac-ra. szia.gif
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: K P »

Azért kíváncsi lennék egy olyan csoport tesztre, ahol az öt mérést (amit nem tudni, hogy melyik DAC- é) meghallgatás után oda kellene tenni az 5 DAC mellé.....

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

wittao írta:
2021.01.24., vas. 11:40
cécó írta:
2021.01.24., vas. 09:42
Sziasztok!

Vételi szándék miatt kérdezném,nem tudom egyértelműen kijelenthető e melyiknek van jobb hangja?
Audiolab M dac
Audio gd Nfb 1 dac

Köszönöm szépen a segítséget! leborulok.gif
Egyetértek Robicive,l a mérési eredményeket én is láttam.
Olyan AudioGD cuccom volt is, amit mértek, és rossz lett, és jóval előrébb végzőt is ami kevésbé torzított. Nos a jobb mérési eredményeket produkáló SMSL-t alig vártam, hogy kikössem a rendszerből, olyan szinten idegesítően rossz hangja volt számomra. Az AudioGD ezzel szemben jóval tovább hallgatható maradt, csak kaptam egy karakterében hasonló, de pontosabb, magasabb felbontású terméket, és végül emiatt váltam meg az AudioGD-től.
Amikor az Audiolab dac-ja nálam volt, majdnem elsírtam magam és a barátom is aki vette... egy mítosz zuhant össze bennünk 10 perc alatt. Lehet, hogy egyikünk világát sem fedi le az Audiolab, de számunkra borzasztó élmény volt.
Hát az Audiolab valóban illúzió romboló szerintem is. AudioGD-t nem ismerem, és a chi-fi vonalban nem is bízok.
Az Audiolab árkategóriában azért van használható termék is, pl. a magyar gyártású Heed Audio Abacus.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Robici »

cécó írta:
2021.01.24., vas. 09:42
Vételi szándék miatt kérdezném,nem tudom egyértelműen kijelenthető e melyiknek van jobb hangja?
Audiolab M dac
Audio gd Nfb 1 dac
Én egyiket se ismerem de az Audio-GD összes terméke amit ASR-en teszteltek, nagyon magas torzítást, zajt, jittert és kis linearitást produkált. Ez tetszhet valakinek szubjektíve, de objektíve ezek nagyon gyenge műszaki színvonalú cuccok, én semmiképpen nem bíznék bennük.

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: cécó »

Sziasztok!

Vételi szándék miatt kérdezném,nem tudom egyértelműen kijelenthető e melyiknek van jobb hangja?
Audiolab M dac
Audio gd Nfb 1 dac

Köszönöm szépen a segítséget! leborulok.gif
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

and85
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.03.03., kedd 11:36
Értékelés: 0

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: and85 »

Sziasztok!

Asus xonar d1 hangkártya van az erősítővel összekötve, es ha 1-2 szinttel feljebb szeretnék lépni mit vegyek mire fejlesszek?
Jobb hangkártya vagy dac? És milyet?
Nem akarok nagyon komolyat, inkább tényleg az a szempont hogy 1 szinttel jobb legyen a rendszerem

Avatar
tuli079
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.08., vas. 21:03
Értékelés: 35
Tartózkodási hely: Warstein, Németország

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tuli079 »

Ferzoli, köszi , az a szerencsés helyzet hogy én Németorszában élek, bár próbáltam az itteni AK szervizzel kapcsolatba lépni de nem sikerült.
De akkor ráülök a telefonra és remélem előbb utóbb szerencsével járok.
DAP: Ibasso DX300,DX170, A&K SP2000T
IEM: 64 audio U12T, EE Valkyrie, Thieaudio Monarch, Solaris 2020, EE Bravado, Moondrop B2, Xenns Mangird Tea2
DAC: Topping D90
Erösítő: Poppulse T180, 300B-SE
Hangfal: Dragonweed Panther + Panther evo
Kábelek: Valhalla RXF

Avatar
ferzoli
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 585
Csatlakozott: 2017.01.02., hétf. 17:22
Értékelés: 38

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ferzoli »

tuli079 írta:
2020.12.28., hétf. 20:42
Sziasztok,
Nem biztos hogy jó helyre irok, de talán tudtok segíteni.
Adott egy AK 70 MK2 DAP aminek mind a két fülhallgató csatija szétment. (2,5mm és 3,5mm Jack)
Sajnos edzés közben nem éppen ideális feltételek mellett használtam.
Ismertek olyan személyt aki vállalja ennek a javitását?
Köszönöm
Nekem a 2.5mm jack volt rossz, telefonos egyeztetést követően elpostáztam a készüléket a Kácsa kft-nek, ők tovább Németországba a hivatalos AK szervízbe. Kb 3 hét után ért vissza hozzám, 16.000 Ft volt összesen (10.000 javítás, 6000 a postázás)

Avatar
sakab
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.02.09., pén. 00:50
Értékelés: 1

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sakab »

Sziasztok, win10-es laptophoz aminek van type c-s csatija szeretnék venni egy ibasso DC dac-ot. SM E80 lenne rákötve. Na most próbáltam visszaolvasni, és bővült a szóba jöhető DACok köre.
Ibasso DC02 - Velvet Sound AK4490 DAC-al és 32Bit/384kHz PCM és DSD256
Kép

Ibasso DC03 - CS43131 DAC-al, 32Bit/384kHz PCM és DSD256 támogatással -
Kép

Tempotec Sonata Hd Type C - 24-bit/192kHz HD - CS42L42 Dac
Kép

Tempotec (Sonata Hd Pro Voor Android/Pc) - DUAL CS43131 - 32bit/384kHz
Kép

Dd Ddhifi TC35i - erről nem találtam semmi infót.
Kép

Meizu MasterHIFI Audio D/A - American Cirrus Logic 46L41-CWZR + Cirrus Logic CS43131 - 32bit / 384khz PCM - DSD 128
Kép

Fentiek 5-15e Ft-os kategóriába tartoznak, de különböző chip-el. Tudom, hogy úgy lehetne igazán jól dönteni, ha sikerülne egymás után meghallgatni mindet élőbe, de ugye erre nincs lehetőségem. Véleményetek szerint melyikkel járnék jobban ha flac-okat szeretnék hallgatni?

Avatar
vintagehifi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2013.06.07., pén. 21:55
Értékelés: 24

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: vintagehifi »

Ilyen kínai tcxo-val van valakinek tapasztalata,hogy mennyire érdemes dacban cserélni ilyenre?
A 6-7 ezer ftjával nem tűnik soknak,persze biztos van jobb is nála...
tcxo
tcxo
tcxo.jpg (132.98 KiB) Megtekintve 3190 alkalommal

Avatar
tuli079
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.08., vas. 21:03
Értékelés: 35
Tartózkodási hely: Warstein, Németország

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tuli079 »

Sziasztok,
Nem biztos hogy jó helyre irok, de talán tudtok segíteni.
Adott egy AK 70 MK2 DAP aminek mind a két fülhallgató csatija szétment. (2,5mm és 3,5mm Jack)
Sajnos edzés közben nem éppen ideális feltételek mellett használtam.
Ismertek olyan személyt aki vállalja ennek a javitását?
Köszönöm
DAP: Ibasso DX300,DX170, A&K SP2000T
IEM: 64 audio U12T, EE Valkyrie, Thieaudio Monarch, Solaris 2020, EE Bravado, Moondrop B2, Xenns Mangird Tea2
DAC: Topping D90
Erösítő: Poppulse T180, 300B-SE
Hangfal: Dragonweed Panther + Panther evo
Kábelek: Valhalla RXF

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

suminator968 írta:
2020.12.13., vas. 07:59
Ez már most is így van, a Roon Coore a régi audio pc-n fut, usb kartyán kapcsolódik az Ifi dac-hoz, analog táppal hajtva, a Pc-től függetlenül. A Pc analóg tápjait egyenlőre nem raktam vissza, mint ahogy a PPA SSD-t sem, ( az egyszerűbb használat miatt egy gyári kapcsi tápot használok jelenleg) de itt a tél, idő mint tenger :)
A steamer érkezése után valószínűleg a HQPlayer mellőzve lessz......
Attól tartok nem egy malomban örlünk, de mivel a téma már inkább a "Hálózati audio lejátszók" topikba passzol, ott folytatom tovább az alábbi címen:
viewtopic.php?p=2557680#p2557680
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”