Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


XP-n nyomulok... van különbség Windows 7 javára? 


Valahogy így beállítva: http://rapidshare.com/files/294328737/E ... n.rar.html


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


XP-n nyomulok... van különbség Windows 7 javára? 


Igen! A Win 7-en sokkal komolyabb a hangja.(de még sok dolgot be kell állítani hozzá)


 
 


Avatar
adaptive
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2004.12.26., vas. 10:27
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: adaptive »


XP-n nyomulok... van különbség Windows 7 javára?
 
Fülelek: megyünk kiállításra, majd akkor hallgatózunk nálad
.tv. Samsung LE-32R82 | .projector. Sony VPL-HS50 | .dvd. Pioneer DV-575A black | .soundcard. E-MU 1212m | .interconnect. Neotech KHS-154 SPC | .preamp. Pioneer C-90 Reference Control Amplifier | .power amp. Pioneer M-90 Reference Stereo Amplifier | .speaker cables. Neotech NS-241260 UP-OCC (bi-wired) | .front. Infinity Renaissance 90 | .components stand. Söund Arts MA4003/S

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Fülelekkel próbálkozz.
Gyere el a kiállításra, és megfülelheted hangszóróval is, meg fejhallgatóval is (Sennheiser HD800), természetesen usb-n keresztül.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Az E-MU 1212-es hangkártyám helyett keresnék jobb megoldást, egy olyan DAC személyében, amitől tényleg markáns javulást várhatok hangminőségben... pedig már a mostani sem rossz, de az ember ugye kutakodik folyton...
XP-n megy az E-MU vagy Win7-en? Mert e kettő között is van, markáns különbség ,hangzásban.


 
 


Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bikabeka »

Fülelekkel próbálkozz.

Avatar
adaptive
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2004.12.26., vas. 10:27
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: adaptive »


Sziasztok!
 
Átolvastam a topicot a kezdetektől, de okosabb nem lettem sokkal... Az E-MU 1212-es hangkártyám helyett keresnék jobb megoldást, egy olyan DAC személyében, amitől tényleg markáns javulást várhatok hangminőségben... pedig már a mostani sem rossz, de az ember ugye kutakodik folyton... Van esetleg itt a fórumon olyan kereskedő, akitől letét ellenében el lehet hozni DAC-ot hallgatózni? Valami javaslat esetleg? (kb. 100 ezer forintot szánnék rá.)
 
Ja: USB-s kellene...
.tv. Samsung LE-32R82 | .projector. Sony VPL-HS50 | .dvd. Pioneer DV-575A black | .soundcard. E-MU 1212m | .interconnect. Neotech KHS-154 SPC | .preamp. Pioneer C-90 Reference Control Amplifier | .power amp. Pioneer M-90 Reference Stereo Amplifier | .speaker cables. Neotech NS-241260 UP-OCC (bi-wired) | .front. Infinity Renaissance 90 | .components stand. Söund Arts MA4003/S

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ez a Valab 8xTDA1543 chipes, reclockos, 1ppm TCXO, jó alkatrészek, jófajta fogadó áramkör, jó táp, és mindez a hangjában is megmutatkozik.
Ez valami olyasmi, mint a Doede Douma féle 12 TDA1543 chipes DDDAC1543 MK2, csak 8 darabbal féláron?

Ezt a Doede dac-ot most látom először.. hasonló, de ahogy nézem az oldalt, csak kit-et lehet venni, vagy nem részletezett felárért szereli össze. És a 12 chip-es kit önmagában 271 Euró doboz, táp, szerelés nélkül.. viszont a sokchipesek valószínűleg jobban is muzsikálhatnak.. de amit a 8as Valabbal hallottam, nekem az elég.
A Valabnál az alap 200$ a külső tápos 320$ postával együtt. És én azért jobb szeretek készterméket venni.

Egy ilyen Doede dacot elhozott hozzám mérésre, beállításra, és végső soron fülelésre egy diy-es koma, nagyon tisztességesen összeszerelte a cuccost, jó nagy akksit is hozott magával. A konklúziók:
-lendületesen jól szólt, nagyon jó volt a sztereo tér
-sokkal kisebb volt a zaj, mint amikor csak egy csip működik, teljesen indokolt a 8vagy12 db párhuzamos használata. Én a 8 darabos verziót hallgattam. Biztos vagyok benne, hogy bármelyik egy darabos TDA1543-mal működő dac-nál precízebb hangú minden zenén
-a reclock áramkör ki-be kapcsolható volt, de olyan kicsi volt a hallható különbség, hogy vakteszten elvérezne
-elég nagy dobozban fért csak el
 
Összességében pozitív benyomást keltett

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: boubacar »


Ez a Valab 8xTDA1543 chipes, reclockos, 1ppm TCXO, jó alkatrészek, jófajta fogadó áramkör, jó táp, és mindez a hangjában is megmutatkozik.
Ez valami olyasmi, mint a Doede Douma féle 12 TDA1543 chipes DDDAC1543 MK2, csak 8 darabbal féláron?

Ezt a Doede dac-ot most látom először.. hasonló, de ahogy nézem az oldalt, csak kit-et lehet venni, vagy nem részletezett felárért szereli össze. És a 12 chip-es kit önmagában 271 Euró doboz, táp, szerelés nélkül.. viszont a sokchipesek valószínűleg jobban is muzsikálhatnak.. de amit a 8as Valabbal hallottam, nekem az elég.
A Valabnál az alap 200$ a külső tápos 320$ postával együtt. És én azért jobb szeretek készterméket venni.
[8]__[=|=]__[8]

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Másfél éves Lupus S, még az aksis korszak előtti szériából, de a lényegi részek tudtommal nem változtak az eddig futó változatokban sem. Majd most fog gondolom az új chippel. Jó dac ez a Lupus is, de egyszerűen hifis hangúnak tűnt a Valab mellett, azon semmilyen digitális, gépi íz nem volt, csak a tiszta hangok. Kezdem sejteni a digitális filtereknek milyen hatása van a hangra.. Ez a Valab 8xTDA1543 chipes, reclockos, 1ppm TCXO, jó alkatrészek, jófajta fogadó áramkör, jó táp, és mindez a hangjában is megmutatkozik.
Értem, köszi.
 
"Szerencsére" nekem még odébb van a forrás oldal fejlesztése, de addig is kíváncsian figyelem, ki mivel próbálkozik.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Ez a Valab 8xTDA1543 chipes, reclockos, 1ppm TCXO, jó alkatrészek, jófajta fogadó áramkör, jó táp, és mindez a hangjában is megmutatkozik.
Ez valami olyasmi, mint a Doede Douma féle 12 TDA1543 chipes DDDAC1543 MK2, csak 8 darabbal féláron?
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: boubacar »


Részemről nagyon érik egy ilyen Valab NOS dac beszerzése: Valab NOS Dac
Valószínűleg a külön tápos verzió lesz.
Svga-nál már volt szerencsém összefülelni az alap modellt a Lupussal és a végtelen természetessége teljesen levett a lábamról..

Én is pont ma futottam bele ebbe a DAC-ba.
 
Meg ebbe is:
http://www.audio-gd.com/enweb/DAC-Compass.htm
Ez(t) is jónak tűnik / mondják.
 
Melyik (mikori) Lupus-szal volt összevetve?

Másfél éves Lupus S, még az aksis korszak előtti szériából, de a lényegi részek tudtommal nem változtak az eddig futó változatokban sem. Majd most fog gondolom az új chippel. Jó dac ez a Lupus is, de egyszerűen hifis hangúnak tűnt a Valab mellett, azon semmilyen digitális, gépi íz nem volt, csak a tiszta hangok. Kezdem sejteni a digitális filtereknek milyen hatása van a hangra.. Ez a Valab 8xTDA1543 chipes, reclockos, 1ppm TCXO, jó alkatrészek, jófajta fogadó áramkör, jó táp, és mindez a hangjában is megmutatkozik.
[8]__[=|=]__[8]

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shanahan »


OFFTOPIC:

Kb. másfél éve vette át az Audio Partner a Sennheiser márkaképviseletet, előtte pár hónapig senki nem foglalkozott vele, azelőtt meg a Basys, mint sokaknak ismeretes.Mindenesetre kitűnő kezekbe került a Sennheiser, maximális supportra lehet számítani, sokéves fülesekhez lehet rendelni mindenféle pótalkatrészeket is.
A HD800 meg elég nagy durranás, érdemes meghallgatni a kiállításon, ha valaki arrajár...


 
OFFTOPIC:

értem akkor gondolom a köztes időszak miatt volt egy időbe piszok áremelkedés a senni piacon

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Részemről nagyon érik egy ilyen Valab NOS dac beszerzése: Valab NOS Dac
Valószínűleg a külön tápos verzió lesz.
Svga-nál már volt szerencsém összefülelni az alap modellt a Lupussal és a végtelen természetessége teljesen levett a lábamról..

Én is pont ma futottam bele ebbe a DAC-ba.
 
Meg ebbe is:
http://www.audio-gd.com/enweb/DAC-Compass.htm
Ez(t) is jónak tűnik / mondják.
 
Melyik (mikori) Lupus-szal volt összevetve?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


(Audio Partner) akik a Sennheiser füleseket forgalmazák
 
OFFTOPIC:


lehet hogy én tudom rosszul, de már megint más a forgalmazója?
nem is olyan rég még a basys /~1,5-2éve?/ futatta aztán volt egy cég aki átvette de az piszok nagy haszonnal adta őket ... :foto: /nem ez a cég rémlik :D/


Kb. másfél éve vette át az Audio Partner a Sennheiser márkaképviseletet, előtte pár hónapig senki nem foglalkozott vele, azelőtt meg a Basys, mint sokaknak ismeretes.
Mindenesetre kitűnő kezekbe került a Sennheiser, maximális supportra lehet számítani, sokéves fülesekhez lehet rendelni mindenféle pótalkatrészeket is.
A HD800 meg elég nagy durranás, érdemes meghallgatni a kiállításon, ha valaki arrajár...[/OFFTOPIC]

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shanahan »


(Audio Partner) akik a Sennheiser füleseket forgalmazák
 
OFFTOPIC:


lehet hogy én tudom rosszul, de már megint más a forgalmazója?
nem is olyan rég még a basys /~1,5-2éve?/ futatta aztán volt egy cég aki átvette de az piszok nagy haszonnal adta őket ... :foto: /nem ez a cég rémlik :D/

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Tehát ti is kinn lesztek?
Egy másik cégnek segítünk, (Audio Partner) akik a Sennheiser füleseket forgalmazák, valamint a Klein&Hummel aktív stúdiómonitorokat. Ezek a háromutas aktív (triamplifikált) monitorok nagyon komoly színvonalúak, forrás notebook + usb dac, szimmetrikus kimenetű előerősítő + O300 monitor

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Tehát ti is kinn lesztek?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


"Ebben a DAC-ban pl. olyan chip (CS4398) van mint a felső kategóriás Marantz -okban (marantz SA14)"
Mi egy fél éve szoktunk le ennek a dac chip használatáról, mert találtunk jobbat...
A fejlődés nálunk sem áll meg, a legújabb modellünket az idei házimozihifisón lehet először meghallgatni fejhallgatón és hangszórókon keresztül is.

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: boubacar »


Részemről nagyon érik egy ilyen Valab NOS dac beszerzése:
Valab NOS Dac
Valószínűleg a külön tápos verzió lesz.
Svga-nál már volt szerencsém összefülelni az alap modellt a Lupussal és a végtelen természetessége teljesen levett a lábamról..
[8]__[=|=]__[8]

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Ismeri valaki ezeket a termékeket?
Külföldi oldalakon jókat írnak róluk.
http://www.diyeden.com/Product.asp?BigC ... 2%EB%C6%F7
Esetleg Béla ismeri ezt a céget. Elvégre kínai.
Ebben a DAC-ban pl. olyan chip (CS4398) van mint a felső kategóriás Marantz -okban (marantz SA14):
http://www.diyeden.com/Product.asp?BigC ... 2%EB%C6%F7

Avatar
CsepiZs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2009.01.13., kedd 18:42
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: CsepiZs »


Sziasztok,
 
találkozott már valaki ROKSAN ROK-DA1 DAC -al, mi a véleményetek a hangjáról?

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Vannak fizetős oldalak (annak idején, ha jól emlékszem, Penna is tett be ilyen linkeket), ahol 32 bit-es musterek tölthetők le.De addig teljesen feleslegesnek tartom, hogy fizessek ilyen felbontásért, nem is keveset, amíg nem tudnám lejátszani valamivel.
Tehát, most ez az én esetemben elméleti kérdés volt, és ha kiderül, hogy mivel lehet ezeket a mustereket lejátszani (persze nem milliós értékű studios cuccokra gondolok), akkor lehet, hogy megvennék pár felvételt, hogy ki próbáljam, mennyivel szólnak jobban pl. az én rendszeremben.

igen én is hasonlóra gondoltam mert a kereskedelmi kiadványok 24bitesek /sacd, dvda .../
és szerintem nem olyan a válszték hogy érdemes legyen befektetni rá ... legalábbis szvsz
 
a vinyl-t is 24/96-ba szokták rippelni mert fölötte már nem érdemleges a különbség
 
legalábbis én így látom

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mostanában egyre többször találkozom 32 bit felbontású zenékkel.Milyen DAC-al, DAC-okkal lehet ezeket lejátszani.?

32bitest?
merrefelé találsz olyat?

Vannak fizetős oldalak (annak idején, ha jól emlékszem, Penna is tett be ilyen linkeket), ahol 32 bit-es musterek tölthetők le.
De addig teljesen feleslegesnek tartom, hogy fizessek ilyen felbontásért, nem is keveset, amíg nem tudnám lejátszani valamivel.
Tehát, most ez az én esetemben elméleti kérdés volt, és ha kiderül, hogy mivel lehet ezeket a mustereket lejátszani (persze nem milliós értékű studios cuccokra gondolok), akkor lehet, hogy megvennék pár felvételt, hogy ki próbáljam, mennyivel szólnak jobban pl. az én rendszeremben.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”