Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shany »

danielt_ írta:
2023.12.06., szer. 14:13
...
Toppingból D70 és D70S dacjaim voltak.
A forrás "kétgépes rendszer" volt: audio-orientált PC-->Tidal-->Roon core-->HQPlayer NAA--> Allo USBridge ( speciális SBC, preciziós reclockolt USB kimenettel, kártyánként külön lineáris tápegységekkel )-->Hidiamond USB kábel-->dac
+ rendes hangsugárzó...

nyoma sem volt ennek az "összehúzásnak", nem is értem mit akar ez jelenteni...
Az Allo USBridge beiktatásával ( a lineáris táp esszenciális fontosságú ! ) teljesen átváltozik a hangkép: melegebb, teltebb, folyékonyabb, organikus, teljesen összefüggő hatalmas tér, stb lesz. Mint ha nem is az dac szólna...

( vélhetően a BT vevőből kijövő jel is megjárja az xmos bemeneti reclock rendszert )

danielt_
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2023.11.07., kedd 12:14
Értékelés: 0

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: danielt_ »

Szia!

A DAC-omat Bluetoothról hallgatom, tehát az usb kábel nem játszik. USB és BT között én bevallom maximum hangerőben hallok valami különbséget, nagyon nem. BT kényelmesebb.

Ez a fajta szétszortság egy haverom pc-erősítő-dac kombójával és más hangfallal is meg volt. Amúgy nálam is az van, hogy a hangfalam azért az olcsóbb kategória, kipróbálnám egy jobbal. De azt hiszem az nem húzná "össze" a hangot. Ez, hogy zavaró -e, megint kicsit ízlés kérdése is :)
shany írta:
2023.11.26., vas. 12:42
Bálint73 írta:
2023.11.26., vas. 10:34
danielt_ írta:
2023.11.20., hétf. 19:57
Sziasztok!

Van valakinek ötlete, tapasztalata a következő jelenséggel?
Így néz ki a rendszerem Laptop(spotify,foobar stb.)-> SMSL M300 mkII -> Microlab Solo 6c (nem audiofil hangfal)
...
A jelenség amit leírsz, nem egyedi.
Simán belefutottam már én is.
Külön-külön megvan minden, dinamika, levegő, mély, közép, magas, de nem áll össze sehogy sem. Sőt a kezdeti "wow" után, a fülem is elkezd fáradni. Szándékosan nem írok típusszámokat.
...
Az egyik "probléma" a Topping és hasonlókkal, hogy az USB ( de vélhetően a többi bemenet is ) rendkívül transzparens . Ez azt jelenti, hogy az árkategóriában hozzájuk passzoló, tipikusan gyatra hangú digitális műsorforrásokkal táplálva pontosan megjelenítik a forrás gyengeségeit, hiába várják a csodát tőlük. Különböző forrásokkal drasztikus különbséget-, és természetesen javulást is el lehet érni.
Egy Lumin vagy magasabb árkategóriájú DAC-hoz eleve sokkal jobb forrást használnak, emellett a saját digitális receiver-ük is jobban függetleníti őket a forrástól. Főleg, ha ethernet bemenet is van, az még nagyobb elszigetelést is tudhat biztosítani.

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

sutemenyx írta:
2023.11.30., csüt. 19:37
Ott van benne a noise shaping oversampon filter.
Ebben biztos nincs, és a cd lejátszóimból is az az elsö ami ki kerül.... :D
Csatolmányok
DAC-END-updat-2011-cricuit.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2023.12.02., szomb. 09:33-kor.
Ok: Idézési hiba javítása
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

alto írta:
2023.11.29., szer. 17:32
Tehát egy felkészült tervező meg tudja oldani a DSD128-at. A 384 Khz PCM-et meg vélhetően lekonvertálják 192 KHz-re.
Én sem hallom a különbséget a 192 versus 384 között.

Akinek esze van, az nem a Hz-ekért ad több pénzt, hanem a jobb hangért. A D2 meg jobban szól ezzel Wolfson chippel mint egy Topping a csúcs Sabreval.
Ahogy nézem a prosit támadt némi zavar az erőben náluk :D
D1 WM8741 DSD2.8 a szalagcímben DSD128
D2 WM8741 mindenhol DSD128
D3 hoppá Sabre ES9028PRO
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

kaboca36 írta:
2023.11.30., csüt. 18:57
tamagaba írta:
2023.11.29., szer. 15:01
A Lumin D2-nél mi az a DSD5.6-os kijelzés, amikor a 8741-es csak sima SACD 2.8-as DSD-t tud és PCM-ben 192 max
Valami felkonvertált okosítás a gyártótól?
Nem mintha hallanám a különbséget, viszont a nagyobb Hz-ekért több pénzt kérnek :)
Az következő gen. Cirrus DAC CS43131 már tudja
Nem tudom de én leragadtam a sima 16/44.1-nél....én csak a problémát láttom és hallom az oversampling,noise shaping,digitális filterekkel.... nálam biztos nem kap helyett, pláne nem hogy majdnem annyiba kerül mint az egész rendszerem szöröstül böröstül...... https://sw1xad.co.uk/technology_post/de ... c-designs/ De mondjuk én már több mint 10 éve nem költök nagyon hifire csak karbantartom azt a kevesett amim van.... :D
Ott van benne a noise shaping oversampon filter.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

tamagaba írta:
2023.11.29., szer. 15:01
A Lumin D2-nél mi az a DSD5.6-os kijelzés, amikor a 8741-es csak sima SACD 2.8-as DSD-t tud és PCM-ben 192 max
Valami felkonvertált okosítás a gyártótól?
Nem mintha hallanám a különbséget, viszont a nagyobb Hz-ekért több pénzt kérnek :)
Az következő gen. Cirrus DAC CS43131 már tudja
Nem tudom de én leragadtam a sima 16/44.1-nél....én csak a problémát láttom és hallom az oversampling,noise shaping,digitális filterekkel.... nálam biztos nem kap helyett, pláne nem hogy majdnem annyiba kerül mint az egész rendszerem szöröstül böröstül...... https://sw1xad.co.uk/technology_post/de ... c-designs/ De mondjuk én már több mint 10 éve nem költök nagyon hifire csak karbantartom azt a kevesett amim van.... :D
Csatolmányok
Picture-081.jpg
378788366_868900511469586_3602729958215437520_n.jpg
378788366_868900511469586_3602729958215437520_n.jpg (104.04 KiB) Megtekintve 1954 alkalommal
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

tamagaba írta:
2023.11.29., szer. 15:01
A Lumin D2-nél mi az a DSD5.6-os kijelzés, amikor a 8741-es csak sima SACD 2.8-as DSD-t tud és PCM-ben 192 max
Valami felkonvertált okosítás a gyártótól?
Nem mintha hallanám a különbséget, viszont a nagyobb Hz-ekért több pénzt kérnek :)
Az következő gen. Cirrus DAC CS43131 már tudja
" WM8741 datasheet top out to PCM 192k limit due to fixed over-sampling digital filters but as for DSD, it may go higher than DSD64 which is directly coupled to the switch capacitors array analog conversion, but this is not guaranteed by design."
Tehát egy felkészült tervező meg tudja oldani a DSD128-at. A 384 Khz PCM-et meg vélhetően lekonvertálják 192 KHz-re.
Én sem hallom a különbséget a 192 versus 384 között.

Akinek esze van, az nem a Hz-ekért ad több pénzt, hanem a jobb hangért. A D2 meg jobban szól ezzel Wolfson chippel mint egy Topping a csúcs Sabreval.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

A Lumin D2-nél mi az a DSD5.6-os kijelzés, amikor a 8741-es csak sima SACD 2.8-as DSD-t tud és PCM-ben 192 max
Valami felkonvertált okosítás a gyártótól?
Nem mintha hallanám a különbséget, viszont a nagyobb Hz-ekért több pénzt kérnek :)
Az következő gen. Cirrus DAC CS43131 már tudja
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

juliush írta:
2023.11.27., hétf. 12:44
djtarajos írta:
2023.11.27., hétf. 11:18
... Összegben kb. 800k lenne a hálózati lejátszó+dac-ra.
Mintha pont Rád várna! ;)
https://www.bartimexaudio.hu/termekek/d ... -d2-detail
Kedves Djtarajos!
Írhatunk bármit, de leginkább a saját füledben bízhatsz. Szerencsére Alto fórumtársunk történetesen a Bartimex Audio tulajdonosa, biztos vagyok benne, hogy előzetes egyeztetés után fülügyre vehetsz náluk Luminokat, valószínűleg más hasonló eszközöket is, így tényleg megalapozott döntést hozhatsz saját tapasztalatokra támaszkodva!
Bárhogyan is alakuljon, sok sikert kívánok és szép zenéket!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
djtarajos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2010.01.19., kedd 22:21
Értékelés: 11

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: djtarajos »

Töki írta:
2023.11.27., hétf. 21:18
djtarajos írta:
2023.11.27., hétf. 20:17
Töki írta:
2023.11.27., hétf. 18:55


Milyen hangzás az elvárásod? Nagy felbontású, precíz őszinte hang,
vagy inkább egy húsosabb, folyékonyabb, melegebb karaktert keresel?
Hány óra hosszát tervezel egyszerre zenét hallgatni egy nap? - Ezt azért kérdezem, mert ha napi 1-2 óra leülős, odafigyelős zenehallgató vagy, lehet mást ajánlanék, mintha napi 3-4 óra meg és egy fél vasárnapot végig akarsz zenét hallgatni.
Napi körülbelül 2 órát hallgattam eddig zenét, a meleg, levegősebb hangzást kedvelem jobban. Ezért is esett a választás az Aurum párosra. Egyszer volt szerencsém egy Audiovector QR5-öst hallani, akkor jöttem rá, hogy ez a nagyon részletező közép és magas tartomány nem való nekem :)
Ebből a keretből én egybe készülék irányába mennék és megúszod az USB nyűglődést.
Nekem pont a másik vonal az ízlésem, így nehezebb tanácsot adnom. Jók a Luminok, de a preferenciád olvasva annak inkább az első szériáját, A1, ha jól emlészem a nevére, azt vadásznék egy használtat vagy Naim Audio-t. Most egy jóval drágábbat látok csak, de ha átgondolod a költségvetést meg keményen alkuszol :rolleyes: : https://www.audio-markt.de/market/naim- ... 3000771882
Ennyi sajnos jelen állapotban nem fér bele a büdzsébe tekintve, hogy lassan a kábeleket is meg kell majd vennem :) A Naim-ok közül típusban melyiket ajánlanád amit kicsivel kedvezőbb áron lehet majd beszerezni?
Vagy kifejezetten az NDX2 lenne a legjobb választás?

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Töki »

djtarajos írta:
2023.11.27., hétf. 20:17
Töki írta:
2023.11.27., hétf. 18:55
djtarajos írta:
2023.11.27., hétf. 11:18
Sziasztok!

Mivel egyre kevesebb filmet néztem az utóbbi időben (zenét viszont annál többet hallgattam) úgy döntöttem, hogy a korábbi házimozi rendszeremet felszámolva, áttérek a sztereó világába. Döntő többségében filmzenéket, elektronikus zenét hallgatok digitálisan (Spotify), vagy bakeliten, de nyitnék más zenei irányba és platformra (Tidal) is. Amit eddig sikerült beszereznem: Audia Fligth FLS 3 erősítő, Quadral Aurum Orkan 9 páros, Thorens TD402DD lemezjátszó + Audio Technika VM740ML tű és egy Limtree Phono II előerősítő. Mivel még a bejáratás folyamata van kábeleket későbbre terveztem megvásárolni. Amiben a segítségeteket, véleményeteket kérném, hogy milyen DAC-ot, forrás ajánlanátok ehhez a szetthez?
Topping E70 Velvet vagy SMSL D400EX ezeket néztem eddig. Összegben kb. 800k lenne a hálózati lejátszó+dac-ra.

Előre is köszi ;)
Milyen hangzás az elvárásod? Nagy felbontású, precíz őszinte hang,
vagy inkább egy húsosabb, folyékonyabb, melegebb karaktert keresel?
Hány óra hosszát tervezel egyszerre zenét hallgatni egy nap? - Ezt azért kérdezem, mert ha napi 1-2 óra leülős, odafigyelős zenehallgató vagy, lehet mást ajánlanék, mintha napi 3-4 óra meg és egy fél vasárnapot végig akarsz zenét hallgatni.
Napi körülbelül 2 órát hallgattam eddig zenét, a meleg, levegősebb hangzást kedvelem jobban. Ezért is esett a választás az Aurum párosra. Egyszer volt szerencsém egy Audiovector QR5-öst hallani, akkor jöttem rá, hogy ez a nagyon részletező közép és magas tartomány nem való nekem :)
Ebből a keretből én egybe készülék irányába mennék és megúszod az USB nyűglődést.
Nekem pont a másik vonal az ízlésem, így nehezebb tanácsot adnom. Jók a Luminok, de a preferenciád olvasva annak inkább az első szériáját, A1, ha jól emlészem a nevére, azt vadásznék egy használtat vagy Naim Audio-t. Most egy jóval drágábbat látok csak, de ha átgondolod a költségvetést meg keményen alkuszol :rolleyes: : https://www.audio-markt.de/market/naim- ... 3000771882
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
djtarajos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2010.01.19., kedd 22:21
Értékelés: 11

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: djtarajos »

Töki írta:
2023.11.27., hétf. 18:55
djtarajos írta:
2023.11.27., hétf. 11:18
Sziasztok!

Mivel egyre kevesebb filmet néztem az utóbbi időben (zenét viszont annál többet hallgattam) úgy döntöttem, hogy a korábbi házimozi rendszeremet felszámolva, áttérek a sztereó világába. Döntő többségében filmzenéket, elektronikus zenét hallgatok digitálisan (Spotify), vagy bakeliten, de nyitnék más zenei irányba és platformra (Tidal) is. Amit eddig sikerült beszereznem: Audia Fligth FLS 3 erősítő, Quadral Aurum Orkan 9 páros, Thorens TD402DD lemezjátszó + Audio Technika VM740ML tű és egy Limtree Phono II előerősítő. Mivel még a bejáratás folyamata van kábeleket későbbre terveztem megvásárolni. Amiben a segítségeteket, véleményeteket kérném, hogy milyen DAC-ot, forrás ajánlanátok ehhez a szetthez?
Topping E70 Velvet vagy SMSL D400EX ezeket néztem eddig. Összegben kb. 800k lenne a hálózati lejátszó+dac-ra.

Előre is köszi ;)
Milyen hangzás az elvárásod? Nagy felbontású, precíz őszinte hang,
vagy inkább egy húsosabb, folyékonyabb, melegebb karaktert keresel?
Hány óra hosszát tervezel egyszerre zenét hallgatni egy nap? - Ezt azért kérdezem, mert ha napi 1-2 óra leülős, odafigyelős zenehallgató vagy, lehet mást ajánlanék, mintha napi 3-4 óra meg és egy fél vasárnapot végig akarsz zenét hallgatni.
Napi körülbelül 2 órát hallgattam eddig zenét, a meleg, levegősebb hangzást kedvelem jobban. Ezért is esett a választás az Aurum párosra. Egyszer volt szerencsém egy Audiovector QR5-öst hallani, akkor jöttem rá, hogy ez a nagyon részletező közép és magas tartomány nem való nekem :)

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Töki »

djtarajos írta:
2023.11.27., hétf. 11:18
Sziasztok!

Mivel egyre kevesebb filmet néztem az utóbbi időben (zenét viszont annál többet hallgattam) úgy döntöttem, hogy a korábbi házimozi rendszeremet felszámolva, áttérek a sztereó világába. Döntő többségében filmzenéket, elektronikus zenét hallgatok digitálisan (Spotify), vagy bakeliten, de nyitnék más zenei irányba és platformra (Tidal) is. Amit eddig sikerült beszereznem: Audia Fligth FLS 3 erősítő, Quadral Aurum Orkan 9 páros, Thorens TD402DD lemezjátszó + Audio Technika VM740ML tű és egy Limtree Phono II előerősítő. Mivel még a bejáratás folyamata van kábeleket későbbre terveztem megvásárolni. Amiben a segítségeteket, véleményeteket kérném, hogy milyen DAC-ot, forrás ajánlanátok ehhez a szetthez?
Topping E70 Velvet vagy SMSL D400EX ezeket néztem eddig. Összegben kb. 800k lenne a hálózati lejátszó+dac-ra.

Előre is köszi ;)
Milyen hangzás az elvárásod? Nagy felbontású, precíz őszinte hang,
vagy inkább egy húsosabb, folyékonyabb, melegebb karaktert keresel?
Hány óra hosszát tervezel egyszerre zenét hallgatni egy nap? - Ezt azért kérdezem, mert ha napi 1-2 óra leülős, odafigyelős zenehallgató vagy, lehet mást ajánlanék, mintha napi 3-4 óra meg és egy fél vasárnapot végig akarsz zenét hallgatni.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

djtarajos írta:
2023.11.27., hétf. 11:18
... Összegben kb. 800k lenne a hálózati lejátszó+dac-ra.
Mintha pont Rád várna! ;)
https://www.bartimexaudio.hu/termekek/d ... -d2-detail
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
djtarajos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2010.01.19., kedd 22:21
Értékelés: 11

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: djtarajos »

Sziasztok!

Mivel egyre kevesebb filmet néztem az utóbbi időben (zenét viszont annál többet hallgattam) úgy döntöttem, hogy a korábbi házimozi rendszeremet felszámolva, áttérek a sztereó világába. Döntő többségében filmzenéket, elektronikus zenét hallgatok digitálisan (Spotify), vagy bakeliten, de nyitnék más zenei irányba és platformra (Tidal) is. Amit eddig sikerült beszereznem: Audia Fligth FLS 3 erősítő, Quadral Aurum Orkan 9 páros, Thorens TD402DD lemezjátszó + Audio Technika VM740ML tű és egy Limtree Phono II előerősítő. Mivel még a bejáratás folyamata van kábeleket későbbre terveztem megvásárolni. Amiben a segítségeteket, véleményeteket kérném, hogy milyen DAC-ot, forrás ajánlanátok ehhez a szetthez?
Topping E70 Velvet vagy SMSL D400EX ezeket néztem eddig. Összegben kb. 800k lenne a hálózati lejátszó+dac-ra.

Előre is köszi ;)

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Bálint73 írta:
2023.11.26., vas. 12:23
Egyetértek és profi szakmabeli (fejlesztő/gyártó) tapasztalataival nem is vitatkoznék. leborulok.gif

A megépítettség fontosságával magam is tisztában vagyok.

Ráadásul azzal is, hogy a fenti két gyártónál feltehetőleg nem előzi meg sok-sok hallgatási teszt és ennek megfelelően módosítások a piacra kerülés előtt. Jó a specifikáció és kész (valóban ezek már olyan értékek, hogy nem igazán hallhatjuk ki).

De vagyunk itt egy páran a fórumon, akik nem tudunk megengedni magunknak 300E Ft feletti DAC-készülékeket és szeretnék ésszerű áron 40-200E Ft közötti DAC-on is élvezetesen zenét hallgatni (ha nem is High-End minőségben).

Viszont előfordul(hat) a fenti két (vagy más chi-fi gyártónak) olyan készüléke, ami jól sikerült.
Egy párat (nem felületes tapasztatok alapján) is fel tudnék sorolni.

Illetve magam (mivel napi 10 órát hallgatok zenét) adminisztratív munkám alatt is, hallom (legalábbis ebben a kategóriában) az AKM bársonyosságát..
Szerintem nem én vagyok az egyetlen.

Illetve Sabre-knél 9038Pro (vagy dupla 9038EQ ) felett valami elképesztő dinamikai beütéseket tapasztaltam, de természetellenesnek és egy idő után fárasztónak tűnt (és szintén nem csak magam tapasztaltam ezt).

Bár hozzáteszem a hangosítás nélküli akusztikus élőzene is lehet néha kellemetlen/bántó.

Nyilván igazad van abban is, hogy csak ebben a belépő kategóriában lehet ez így.

De minket is meg kell érteni kisebb keretből gazdálkodókat vagy ilyen-olyan okok miatt kevesebb büdzséből építkezőket..
Nagyon egyetértek veled! ,,Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának"
A gondolkodás nem megerőltető...

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Aszpirin írta:
2023.11.26., vas. 12:29
Bálint73 írta:
2023.11.26., vas. 12:23
Illetve magam (mivel napi 12 órát hallgatok zenét) adminisztratív munkám alatt is, hallom (legalábbis ebben a kategóriában) az AKM bársonyosságát..
Szerintem nem én vagyok az egyetlen.
Csak eljátszom a gondolattal, hogy pontosan ugyanabban a "jól megépített" termékben meg tudnád-e különböztetni az AKM chipet azz ESS chiptől, ha nem tudnád, hogy melyikben melyik van.
Pl. ott az RME ADI-2 DAC FS, annak létezik AKM és ESS változata is, azeket külsőségek alapján nem lehet egymástól megkülönböztetni, a menüjükben turkálva már a hozzáértőkbbek meg tudják állapítani, lletve a hátulján is van egy bertű asszem a modellszámban, ami ráutal, bár nem közvetlenül)...
(az általam olvasott összehasonlításban minimális eltéréseket tudtak ugyan mérni /némelyeket pont az ESS javíára/, de hallható egyik sem volt)
Meg lehet őket különböztetni hangjuk alapján. Lásd. Fiio K9 Pro AKM/ ESS, illetve az említett RME. Az, hogy melyik tetszik ott már lehetnek eltérések.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

shany írta:
2023.11.26., vas. 17:42
Ha ténylegesen egy dobozban lenne a Karuna+Wadia, mint egy normál DAC, akkor meg tudnád mondani, hogy milyen a szorosan vett DA konverter rész "hangja", és mekkora a bemeneti interfész áramkörök szerepe a végső produkcióban ?
Oké értem már. Tévedtem. leborulok.gif
De akkor ez a fajta transzparencia (ami pl. a forrás időzítési hibáit átviszi) nem igazán jó.
pont az a jó, ha a DAC nem érzékeny a digitális adat időzítésére, illetve annak hibáit javítani tudja…
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shany »

Aszpirin írta:
2023.11.26., vas. 16:12
shany írta:
2023.11.26., vas. 12:42
Az egyik "probléma" a Topping és hasonlókkal, hogy az USB ( de vélhetően a többi bemenet is ) rendkívül transzparens . ...
Ez egy elég érdekes elmélet. :D
A "transzparencia" jót szokot jelenteni, nem? szóval az olcsó kínai cumókkal az lenne a baj, hogy túl jók azokhoz a lejátszókhoz, amiket az ilyen DAC-okhoz használnak? Khm.... :napsut:
Vagy rosszul értettem? Mert akkor ezazt jelenti, hogy nem DAC-ból kell drágát(=jót) venni, hanem futóműből jót.
Ami ellentmond az általam tapasztaltaknak. Szerintem tényleg rosszul értettem valamit...
Az aláírásodban szereplő Wadia DAC és a Mac PC közé be van iktatva egy Karuna interfész. Régebben ezt írtad róla:
( https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php? ... 2#p2729722 )
" ...Innentől kezdve nagyjából mindegy, hogy milyen hardverrel kötöm össze a Karunát. Szépen hallani a Tidal és HRA vagy bitperfekt és nem bitperfekt lejátszó közötti különbséget, de, hogy milyen hardverbe dugom a Karunába menő USB kábel végét, illetve az min kapja a netet, annyira mindegy, hogy én bizony nem tudok különbséget tenni köztük. Volt, hogy a dokkolóba dugtam az USB-kábelt, a dokkolóra az M1-es Macbook Air-emet, amin ugyancsak a nagy Mac-en is futó Audirvanával játszottam, és bizony így sem hallottam különbséget. Van ott egy switch, ami egy 20m-es cat5e kábelről kapja a gigabites netet, erről megy a dokkolóba is meg az iMac-be is, na a switch-től az iMac-ig próbáltam jobb kábeleket, zéró különbséget produkáló eredménnyel...."

Ha együtt nézzük a Karuna+Wadia párost mint egy hagyományos, USB bemeneten táplált DAC, akkor vajon ez a DAC mennyire transzparens a digitális futómű saját minőségét tekintve, mennyire jön át a futómű gyengesége, mennyire érzékeny a futómű milyenségére ?

Ha ténylegesen egy dobozban lenne a Karuna+Wadia, mint egy normál DAC, akkor meg tudnád mondani, hogy milyen a szorosan vett DA konverter rész "hangja", és mekkora a bemeneti interfész áramkörök szerepe a végső produkcióban ?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

shany írta:
2023.11.26., vas. 12:42
Az egyik "probléma" a Topping és hasonlókkal, hogy az USB ( de vélhetően a többi bemenet is ) rendkívül transzparens . Ez azt jelenti, hogy az árkategóriában hozzájuk passzoló, tipikusan gyatra hangú digitális műsorforrásokkal táplálva pontosan megjelenítik a forrás gyengeségeit, hiába várják a csodát tőlük. Különböző forrásokkal drasztikus különbséget-, és természetesen javulást is el lehet érni.
Egy Lumin vagy magasabb árkategóriájú DAC-hoz eleve sokkal jobb forrást használnak, emellett a saját digitális receiver-ük is jobban függetleníti őket a forrástól. Főleg, ha ethernet bemenet is van, az még nagyobb elszigetelést is tudhat biztosítani.
Ez egy elég érdekes elmélet. :D
A "transzparencia" jót szokot jelenteni, nem? szóval az olcsó kínai cumókkal az lenne a baj, hogy túl jók azokhoz a lejátszókhoz, amiket az ilyen DAC-okhoz használnak? Khm.... :napsut:
Vagy rosszul értettem? Mert akkor ezazt jelenti, hogy nem DAC-ból kell drágát(=jót) venni, hanem futóműből jót.
Ami ellentmond az általam tapasztaltaknak. Szerintem tényleg rosszul értettem valamit...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

Bálint73 írta:
2023.11.26., vas. 12:23
Egyetértek és profi szakmabeli (fejlesztő/gyártó) tapasztalataival nem is vitatkoznék. leborulok.gif

A megépítettség fontosságával magam is tisztában vagyok.

Ráadásul azzal is, hogy a fenti két gyártónál feltehetőleg nem előzi meg sok-sok hallgatási teszt és ennek megfelelően módosítások a piacra kerülés előtt. Jó a specifikáció és kész (valóban ezek már olyan értékek, hogy nem igazán hallhatjuk ki).

De vagyunk itt egy páran a fórumon, akik nem tudunk megengedni magunknak 300E Ft feletti DAC-készülékeket és szeretnék ésszerű áron 40-200E Ft közötti DAC-on is élvezetesen zenét hallgatni (ha nem is High-End minőségben).

Viszont előfordul(hat) a fenti két (vagy más chi-fi gyártónak) olyan készüléke, ami jól sikerült.
Egy párat (nem felületes tapasztatok alapján) is fel tudnék sorolni.

Illetve magam (mivel napi 10 órát hallgatok zenét) adminisztratív munkám alatt is, hallom (legalábbis ebben a kategóriában) az AKM bársonyosságát..
Szerintem nem én vagyok az egyetlen.

Illetve Sabre-knél 9038Pro (vagy dupla 9038EQ ) felett valami elképesztő dinamikai beütéseket tapasztaltam, de természetellenesnek és egy idő után fárasztónak tűnt (és szintén nem csak magam tapasztaltam ezt).

Bár hozzáteszem a hangosítás nélküli akusztikus élőzene is lehet néha kellemetlen/bántó.

Nyilván igazad van abban is, hogy csak ebben a belépő kategóriában lehet ez így.

De minket is meg kell érteni kisebb keretből gazdálkodókat vagy ilyen-olyan okok miatt kevesebb büdzséből építkezőket..
Persze, megértem, és nem is volt cél a hozzászólásomban semmiféle lesajnálás vagy magaslóról való észosztás.
Pusztán arról van szó, hogy ebben az árkategóriában mindenképp valamilyen fajta kompromisszumot kell kötni, amit kategórián belül nem lehet feloldani, legfeljebb egy másfajta kompromisszum cserélni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shany »

Bálint73 írta:
2023.11.26., vas. 10:34
danielt_ írta:
2023.11.20., hétf. 19:57
Sziasztok!

Van valakinek ötlete, tapasztalata a következő jelenséggel?
Így néz ki a rendszerem Laptop(spotify,foobar stb.)-> SMSL M300 mkII -> Microlab Solo 6c (nem audiofil hangfal)
...
A jelenség amit leírsz, nem egyedi.
Simán belefutottam már én is.
Külön-külön megvan minden, dinamika, levegő, mély, közép, magas, de nem áll össze sehogy sem. Sőt a kezdeti "wow" után, a fülem is elkezd fáradni. Szándékosan nem írok típusszámokat.
...
Az egyik "probléma" a Topping és hasonlókkal, hogy az USB ( de vélhetően a többi bemenet is ) rendkívül transzparens . Ez azt jelenti, hogy az árkategóriában hozzájuk passzoló, tipikusan gyatra hangú digitális műsorforrásokkal táplálva pontosan megjelenítik a forrás gyengeségeit, hiába várják a csodát tőlük. Különböző forrásokkal drasztikus különbséget-, és természetesen javulást is el lehet érni.
Egy Lumin vagy magasabb árkategóriájú DAC-hoz eleve sokkal jobb forrást használnak, emellett a saját digitális receiver-ük is jobban függetleníti őket a forrástól. Főleg, ha ethernet bemenet is van, az még nagyobb elszigetelést is tudhat biztosítani.

Avatar
Bálint73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.10.14., pén. 16:08
Értékelés: 59

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Bálint73 »

Aszpirin írta:
2023.11.26., vas. 12:29
Bálint73 írta:
2023.11.26., vas. 12:23
Illetve magam (mivel napi 12 órát hallgatok zenét) adminisztratív munkám alatt is, hallom (legalábbis ebben a kategóriában) az AKM bársonyosságát..
Szerintem nem én vagyok az egyetlen.
Csak eljátszom a gondolattal, hogy pontosan ugyanabban a "jól megépített" termékben meg tudnád-e különböztetni az AKM chipet azz ESS chiptől, ha nem tudnád, hogy melyikben melyik van.
Pl. ott az RME ADI-2 DAC FS, annak létezik AKM és ESS változata is, azeket külsőségek alapján nem lehet egymástól megkülönböztetni, a menüjükben turkálva már a hozzáértőkbbek meg tudják állapítani, lletve a hátulján is van egy bertű asszem a modellszámban, ami ráutal, bár nem közvetlenül)...
(az általam olvasott összehasonlításban minimális eltéréseket tudtak ugyan mérni /némelyeket pont az ESS javíára/, de hallható egyik sem volt)
Biztosan igazad van, nem is vitatom. :smile53:
De a hozzászólásom pont erről szól, hogy az általad említett DAC például 500E Ft felett van.
Illetve az első hozzászólásomban írtam, hogy Sabre-s készülékből is volt már hosszan hallgatható DAC-om (de nem ebben az árkategóriában).

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Bálint73 írta:
2023.11.26., vas. 12:23
Illetve magam (mivel napi 12 órát hallgatok zenét) adminisztratív munkám alatt is, hallom (legalábbis ebben a kategóriában) az AKM bársonyosságát..
Szerintem nem én vagyok az egyetlen.
Csak eljátszom a gondolattal, hogy pontosan ugyanabban a "jól megépített" termékben meg tudnád-e különböztetni az AKM chipet azz ESS chiptől, ha nem tudnád, hogy melyikben melyik van.
Pl. ott az RME ADI-2 DAC FS, annak létezik AKM és ESS változata is, azeket külsőségek alapján nem lehet egymástól megkülönböztetni, a menüjükben turkálva már a hozzáértőkbbek meg tudják állapítani, lletve a hátulján is van egy bertű asszem a modellszámban, ami ráutal, bár nem közvetlenül)...
(az általam olvasott összehasonlításban minimális eltéréseket tudtak ugyan mérni /némelyeket pont az ESS javíára/, de hallható egyik sem volt)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Bálint73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.10.14., pén. 16:08
Értékelés: 59

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Bálint73 »

Egyetértek és profi szakmabeli (fejlesztő/gyártó) tapasztalataival nem is vitatkoznék. leborulok.gif

A megépítettség fontosságával magam is tisztában vagyok.

Ráadásul azzal is, hogy a fenti két gyártónál feltehetőleg nem előzi meg sok-sok hallgatási teszt és ennek megfelelően módosítások a piacra kerülés előtt. Jó a specifikáció és kész (valóban ezek már olyan értékek, hogy nem igazán hallhatjuk ki).

De vagyunk itt egy páran a fórumon, akik nem tudunk megengedni magunknak 300E Ft feletti DAC-készülékeket és szeretnék ésszerű áron 40-200E Ft közötti DAC-on is élvezetesen zenét hallgatni (ha nem is High-End minőségben).

Viszont előfordul(hat) a fenti két (vagy más chi-fi gyártónak) olyan készüléke, ami jól sikerült.
Egy párat (nem felületes tapasztatok alapján) is fel tudnék sorolni.

Illetve magam (mivel napi 10 órát hallgatok zenét) adminisztratív munkám alatt is, hallom (legalábbis ebben a kategóriában) az AKM bársonyosságát..
Szerintem nem én vagyok az egyetlen.

Illetve Sabre-knél 9038Pro (vagy dupla 9038EQ ) felett valami elképesztő dinamikai beütéseket tapasztaltam, de természetellenesnek és egy idő után fárasztónak tűnt (és szintén nem csak magam tapasztaltam ezt).

Bár hozzáteszem a hangosítás nélküli akusztikus élőzene is lehet néha kellemetlen/bántó.

Nyilván igazad van abban is, hogy csak ebben a belépő kategóriában lehet ez így.

De minket is meg kell érteni kisebb keretből gazdálkodókat vagy ilyen-olyan okok miatt kevesebb büdzséből építkezőket..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bálint73 2023.11.26., vas. 12:29-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”