Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

robi20064 írta:
2023.01.30., hétf. 12:46
wittao írta:
2023.01.30., hétf. 12:43
robi20064 írta:
2023.01.30., hétf. 12:28


Az USB nem volt jo/eleg vagy csak melle jott meg plusszban az I2S is?
A DAC úgy lett kialakítva, hogy USB bemenete van (1RCA,1BNC,1AES/EBU és 1i2S is), és elég komolyan megmogyoróztuk az USB bemenetet rajta, tehát a tulajdonosai nagy megelégedéssel használhatják ezen keresztül. Aki erre rá szeretne dobni egy lapáttal, neki ott van egy lehetőség a digit-digit konverter beiktatásával (abba USB-n megy be, és 1RCA, 1BNC, 1AES/EBU vagy 1i2S HDMI-n jön ki). A nagy felbontású fájlok (24/192 PCM fölött) átküldésénél nem nagyon van más értelmes megoldás, csak az i2S HDMI. Mivel én elég sok DSD anyagot hallgatok (vagy csak 16/44.1-et amikor a TDA öreeg fiúk húzzák a nótát :) ), nekem nagyon fontos volt egy jó i2S HDMI átvitel és fogadó oldal kialakítása a két készülék között. Ehhez viszont mindkettőt úgy kellett megtervezni tudja az A oldal mit fog kapni a B-től. Ezért írtam Balage84-nek, hogy nem olyan sima pálya az i2S kommunikáció...
Az USB bemenet limitalva van 24/192 PCM felett?

Nos igen, az I2S nem plug'n'play hanem plug'n'pray a legtobbszor :D
DSD256 a korlat USB-n.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

Balage84 írta:
2023.01.30., hétf. 12:07
paramania írta:
2023.01.30., hétf. 10:54
".....Ha mas megoldasban / szeparacioban gondolkodsz akkor meg az U2 es akar egy R2R DAC vagy barmi mas neked tetszo....."

Na végre!
Visszatértünk a kiinduló kérdésemhez.
Köszi Robi!
;-)

robi20064 írta:
2023.01.30., hétf. 09:30


Miert kellene mindenkeppen kulon DAC? Ott a D2/T2/X1 es eldontheted mennyit szansz ra. Ha mas megoldasban / szeparacioban gondolkodsz akkor meg az U2 es akar egy R2R DAC vagy barmi mas neked tetszo.
Megnéztem az összes Lumin-t: csak BNC kimenet van, ami SPDIF..
Ha a minőség a cél, akkor I2S kell (RJ45 - HDMI), így nem látom értelmét a külső DAC-olást egy Luminnal.
Bocs, de megint vitatkoznék veled. Ahogy írtam korábban, önmagában egy adott technológia nem tud garantálni hangminőséget, azt az implementáció minősége tudja csak.
Az I2S-nek kétségtelen megvan az a hatalmas előnye, hogy külön átviszi az órajelet is, így azt nem kell PLL-el a fogadó oldalon újra előállítani, ami mindenképp belevisz valamennyi jittert a történetbe. Ugyanakkor a I2S készüléken belüli, néhány centiméteres kábelhosszra lett kitalálva, két készülék között, lényegesen hosszabban vezetve ez már problémákat generál, amit kompenzálni kell. Ahogy mondtam, minden technológiának vannak előnyei is hátrányai is. Tehát így ebben a formában nem igaz az az állítás, hogy minőséget kizárólag I2S-el lehet elérni. Lehet persze, de ezt is el lehet rontani.
A Koax SPDIF-el az az alapvető probléma, hogy mivel a digitális jeleket egy magasfrekvenciás vivőjel modulációjával továbbítják, minél pontosabb hullámimpedancia illesztést kell a csatlakozóknál megvalósítani, különben a magasfrekvenciás jel az illesztetlen végeken visszaverődik, ami megint jittert okoz. Sajnos a szokásos RCA csatlakozó teljesen alkalmatlan hullámimpedancia illesztésre (aki ezt anno szabványosította, biztos nem volt otthon a mikrohullámú technológiában), viszont a BNC csatlakozó pont erre van kitalálva, az összes nagyfrekvenciás mérőműszer BNC csatlakozókkal működik. Szóval az SPDIF jel koax kábelen továbbítására a legjobb megoldás a BNC csatlakozós megoldás (mindkét oldalon, ha RCA/BNC fordítót kell használni, már megette a fene). Sajnos viszonylag kevés készülék használja ezt. Hasonlóan jó továbbá az AES/EBU szabványú kapcsolat XLR csatlakozókkal.
Az elméletileg legjobb megoldás szerintem erre a problémára ha a forrás és DAC is külső órajel bemenettel rendelkezik, és egy külső órajel generátor tartja tökéletes szinkronban a két készüléket, vagy alternatív megoldásként a Master/Slave kapcsolat, amikor az egyik készülék órajele diktálja az ütemet a másiknak az órajelet szintén külön kábelen átvezetve. Digitális stúdiókban ez teljesen elterjedt megoldás, otthoni hifiben is előfordul, de elég ritka.

Persze ha a streamerben benne van a DAC, akkor a digitális jeltovábbítás fentebb vázolt anomáliái elkerülhetők.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

robi20064 írta:
2023.01.30., hétf. 12:28
wittao írta:
2023.01.30., hétf. 12:19
Balage84 írta:
2023.01.30., hétf. 12:07


Megnéztem az összes Lumin-t: csak BNC kimenet van, ami SPDIF..
Ha a minőség a cél, akkor I2S kell (RJ45 - HDMI), így nem látom értelmét a külső DAC-olást egy Luminnal.
Már megbocsáss, de honnan jön az, hogy az S/PDIF - BNC csatlakozóból nem jön ki minőség???
Ne felejtsük el, hogy az i2S csatlakozásból csípőből fel lehet sorolni 10-féle variációt, hogyan kötik be. Az is lehet, hogy amit párosítasz meg sem szólal, vagy azonnal szétvágja a fogadó oldalt, ha feszültség megy azon az ágon ahol jelet vár a dac.
A másik része, hogy SPDIF kábelből van választási lehetőséged, míg i2S HDMI-ből meglehetősen kevés, ha valaki hisz a digit kábelek fontosságában.
Többen vallják, hogy a 24/192 PCM mindenre elegendő, ezt a BNC tökéletesen le is fedi (sokkal jobbnak találom, mint az RCA-t, és itt a 75ohm az 75ohm, ami baromira fontos!).
i2S HDMI-t nekünk is alkalmazni kellett az új digit transzportunkon, mivel nativ DSD256-ig megy a DAC-unk, és dualBNC kialakítást nem szerettünk volna FPGA-zni ahogy Rob Watts tette a CHORD esetén hosszú évek fejlesztésével. Ebben az esetben csak a HDMI maradt. De ez nem mindenkinek fontos.
Az USB nem volt jo/eleg vagy csak melle jott meg plusszban az I2S is?
A DAC úgy lett kialakítva, hogy USB bemenete van (1RCA,1BNC,1AES/EBU és 1i2S is), és elég komolyan megmogyoróztuk az USB bemenetet rajta, tehát a tulajdonosai nagy megelégedéssel használhatják ezen keresztül. Aki erre rá szeretne dobni egy lapáttal, neki ott van egy lehetőség a digit-digit konverter beiktatásával (abba USB-n megy be, és 1RCA, 1BNC, 1AES/EBU vagy 1i2S HDMI-n jön ki). A nagy felbontású fájlok (24/192 PCM fölött) átküldésénél nem nagyon van más értelmes megoldás, csak az i2S HDMI. Mivel én elég sok DSD anyagot hallgatok (vagy csak 16/44.1-et amikor a TDA öreeg fiúk húzzák a nótát :) ), nekem nagyon fontos volt egy jó i2S HDMI átvitel és fogadó oldal kialakítása a két készülék között. Ehhez viszont mindkettőt úgy kellett megtervezni tudja az A oldal mit fog kapni a B-től. Ezért írtam Balage84-nek, hogy nem olyan sima pálya az i2S kommunikáció...
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Balage84 írta:
2023.01.30., hétf. 12:07
paramania írta:
2023.01.30., hétf. 10:54
".....Ha mas megoldasban / szeparacioban gondolkodsz akkor meg az U2 es akar egy R2R DAC vagy barmi mas neked tetszo....."

Na végre!
Visszatértünk a kiinduló kérdésemhez.
Köszi Robi!
;-)

robi20064 írta:
2023.01.30., hétf. 09:30


Miert kellene mindenkeppen kulon DAC? Ott a D2/T2/X1 es eldontheted mennyit szansz ra. Ha mas megoldasban / szeparacioban gondolkodsz akkor meg az U2 es akar egy R2R DAC vagy barmi mas neked tetszo.
Megnéztem az összes Lumin-t: csak BNC kimenet van, ami SPDIF..
Ha a minőség a cél, akkor I2S kell (RJ45 - HDMI), így nem látom értelmét a külső DAC-olást egy Luminnal.
Már megbocsáss, de honnan jön az, hogy az S/PDIF - BNC csatlakozóból nem jön ki minőség???
Ne felejtsük el, hogy az i2S csatlakozásból csípőből fel lehet sorolni 10-féle variációt, hogyan kötik be. Az is lehet, hogy amit párosítasz meg sem szólal, vagy azonnal szétvágja a fogadó oldalt, ha feszültség megy azon az ágon ahol jelet vár a dac.
A másik része, hogy SPDIF kábelből van választási lehetőséged, míg i2S HDMI-ből meglehetősen kevés, ha valaki hisz a digit kábelek fontosságában.
Többen vallják, hogy a 24/192 PCM mindenre elegendő, ezt a BNC tökéletesen le is fedi (sokkal jobbnak találom, mint az RCA-t, és itt a 75ohm az 75ohm, ami baromira fontos!).
i2S HDMI-t nekünk is alkalmazni kellett az új digit transzportunkon, mivel nativ DSD256-ig megy a DAC-unk, és dualBNC kialakítást nem szerettünk volna FPGA-zni ahogy Rob Watts tette a CHORD esetén hosszú évek fejlesztésével. Ebben az esetben csak a HDMI maradt. De ez nem mindenkinek fontos.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

paramania írta:
2023.01.30., hétf. 10:54
".....Ha mas megoldasban / szeparacioban gondolkodsz akkor meg az U2 es akar egy R2R DAC vagy barmi mas neked tetszo....."

Na végre!
Visszatértünk a kiinduló kérdésemhez.
Köszi Robi!
;-)

robi20064 írta:
2023.01.30., hétf. 09:30
Balage84 írta:
2023.01.30., hétf. 08:58


S ha valaki a hangminőségre is megy az mit tehet? Külön DAC kell mindenképp? Mert a streaming magában csak egy "kényelmi" eszköz, de az egésznek a célja mégiscsak a zenehallgatás lenne.
Miert kellene mindenkeppen kulon DAC? Ott a D2/T2/X1 es eldontheted mennyit szansz ra. Ha mas megoldasban / szeparacioban gondolkodsz akkor meg az U2 es akar egy R2R DAC vagy barmi mas neked tetszo.
Megnéztem az összes Lumin-t: csak BNC kimenet van, ami SPDIF..
Ha a minőség a cél, akkor I2S kell (RJ45 - HDMI), így nem látom értelmét a külső DAC-olást egy Luminnal.

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: paramania »

".....Ha mas megoldasban / szeparacioban gondolkodsz akkor meg az U2 es akar egy R2R DAC vagy barmi mas neked tetszo....."

Na végre!
Visszatértünk a kiinduló kérdésemhez.
Köszi Robi!
;-)

robi20064 írta:
2023.01.30., hétf. 09:30
Balage84 írta:
2023.01.30., hétf. 08:58
robi20064 írta:
2023.01.29., vas. 15:12


Mar eleve a DAC chip eltero (Q2M/Pro), de tegyuk felre hogy szemetek es nincs BG a belepo vagy kozepkategorias termekeikbe. A Luminok 70-90%-ban a streamer kepessegeikrol szolnak, e miatt veszi az emberek jelentos resze, de szerencsere csinalnak nagyon jo hangu DAC-al kiegeszitett tipusokat is. A streamer platformjuk 10+ eve fejlodik folyamatosan. Gondolom tisztaban vagy a K+F koltsegekkel ezen a teren is. A CA az meg egy DAC egy fules kimenettel. Ettol meg utobbi is lehet jo, csak semmi ertelme osszehasonlitani a kettot 10x szorzo alapon.

Tudom, itt jon majd a "veszek egy RPI4-et 50-ert es az is pont olyan jo lesz a Tidalhoz". A RPI megoldasokat nem lekicsinyelven ezt leginkabb csak addig gondoljak az emberek amig nincs tapasztalatuk a masik oldallal. Az hogy kinek eri meg a 10x szorzo az meg mindig is szubjektiv kerdes marad.
S ha valaki a hangminőségre is megy az mit tehet? Külön DAC kell mindenképp? Mert a streaming magában csak egy "kényelmi" eszköz, de az egésznek a célja mégiscsak a zenehallgatás lenne.
Miert kellene mindenkeppen kulon DAC? Ott a D2/T2/X1 es eldontheted mennyit szansz ra. Ha mas megoldasban / szeparacioban gondolkodsz akkor meg az U2 es akar egy R2R DAC vagy barmi mas neked tetszo.

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

robi20064 írta:
2023.01.29., vas. 15:12
Balage84 írta:
2023.01.29., vas. 13:31
fapaci írta:
2023.01.29., vas. 08:48


Számodra mi a bemutatott képek tanulsága?
A DAC rész nagyon hasonló felépítésre:

ESS DAC - OPA-k - WIMA MKP - kicsatoló elkók - relék - XLR és RCA kimenetek
Ami említésre méltó, hogy a Lumin Nichicon ES Muse Bipolar-t használ 2 Mio-ért
Az X1-ben azért ezt nem merték, ott már Lundahl trafóval megy a kicsatolás 5 Mio-ért

Cambridge Audio pedig tett az elko-hoz párhuzamosan egy WIMA MKP fóliát

Annyit szerettem volna sugallni, hogy ~10X-es áron én mást várnék a DAC részen. Amellett, hogy tudom, hogy a digit receiver, a streamer board is legalább olyan fontos az elért hangminőség tekintetében.
Mar eleve a DAC chip eltero (Q2M/Pro), de tegyuk felre hogy szemetek es nincs BG a belepo vagy kozepkategorias termekeikbe. A Luminok 70-90%-ban a streamer kepessegeikrol szolnak, e miatt veszi az emberek jelentos resze, de szerencsere csinalnak nagyon jo hangu DAC-al kiegeszitett tipusokat is. A streamer platformjuk 10+ eve fejlodik folyamatosan. Gondolom tisztaban vagy a K+F koltsegekkel ezen a teren is. A CA az meg egy DAC egy fules kimenettel. Ettol meg utobbi is lehet jo, csak semmi ertelme osszehasonlitani a kettot 10x szorzo alapon.

Tudom, itt jon majd a "veszek egy RPI4-et 50-ert es az is pont olyan jo lesz a Tidalhoz". A RPI megoldasokat nem lekicsinyelven ezt leginkabb csak addig gondoljak az emberek amig nincs tapasztalatuk a masik oldallal. Az hogy kinek eri meg a 10x szorzo az meg mindig is szubjektiv kerdes marad.
S ha valaki a hangminőségre is megy az mit tehet? Külön DAC kell mindenképp? Mert a streaming magában csak egy "kényelmi" eszköz, de az egésznek a célja mégiscsak a zenehallgatás lenne.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás Lumin

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

robi20064 írta:
2023.01.29., vas. 22:05
gomolalaci írta:
2023.01.29., vas. 20:36
Miért ekkora ,,király" a Lumin? Szerintem semmivel sem különb a hasonló kategóriájúakkal szemben.
Talán a tudatban ez terjedt el? Mint a másik tévedés: ,,csak a német autó" a jó...
Mar le lett irva egy parszor ha valoban erdekelne (amit ketlek), olvass vissza nyugodtan. Par kulcsszo, 10+ evnyi streaming platform fejlesztesi tapasztalat, SFP port, Pixel Magic, UPnP, OpenHome, Roon Ready, Spotify Connect, Tidal Connect, Qobuz, kimagaslo support, tobb eves termektamogatas (software), stb. Ja es kinai :D

Szerintem se Lumint se mas streamert nem hasznaltal soha - mint ahogy Dave-et sem, de szidod a tapjat mert kapcsis - igy a szokasos komolytalan velemeny van csak.
Kapcsolóüzemű táppal sem egy gyenge versenyző (sőt!), de azért tud ám hozni rajta elég sokat egy jó analóg táp!
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: DAC-olás Lumin

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

gomolalaci írta:
2023.01.29., vas. 20:36
Miért ekkora ,,király" a Lumin? Szerintem semmivel sem különb a hasonló kategóriájúakkal szemben.
Talán a tudatban ez terjedt el? Mint a másik tévedés: ,,csak a német autó" a jó...
Mert a Lumin egy jó alternatíva azoknak, akiknek nincs pénze Linn-re.

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

alto írta:
2023.01.29., vas. 16:49
Balage84 írta:
2023.01.29., vas. 13:30
alto írta:
2023.01.29., vas. 07:43


Mégis mit szeretnél sugallni, hogy a két fotó alapján egy liga? Tán a szemeddel hallgatsz zenét?
Kikérem magamnak ezt a hangnemet. Ha valaki szakmailag nem tud érdemben hozzátenni, akkor marad a másik kigúnyolása és megalázása?
Nem volt ezzel sértő szándékom, ha mégis így érezted, akkor elnézést.

Amúgy elég jól ismerem mindkét készüléket, forgalmazom a Cambridge és Lumin márkát is, így nem áll üzleti érdekemben tolni az egyiket a másik ellenében.

A Dacmagic 200 egyébként az árához képest meglepően kellemes, jól hallgatható hangot produkál, szerintem jobban szól, mint például a kissé túlhájpolt hasonló árú Toppingok. Persze nulla értelme lenne rákötni Damagicot egy Lumin T3-ra, de még egy D2-re sem, azok egy másik bajnokságban versenyeznek, és egészen más szintet képvisel a hangjuk, és én továbbra sem gondolom, hogy egy nyákról készült fotó alapján a hangminőséget be lehetne kategorizálni. Továbbá ahogy előttem írták, ez az árösszehasonlítás azért sem fair, mert az egyik csak egy DAC, a másik meg egy sreamer, beépített DAC-al.
Rendben, semmi baj. Azért az ember megnézi, hogy mire ad ki milliókat mielőtt megveszi az adott készüléket.
Főleg, hogy most már az igényes zenehallgatás egyre költségesebb.
pl. a Lumin X1 ára nagyon baráti a Linn Klimax DSM-hez képest.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

gomolalaci írta:
2023.01.29., vas. 20:37
Vinkler írta:
2023.01.29., vas. 20:31
gomolalaci írta:
2023.01.29., vas. 20:26


Ennek is kapcsoló üzemű tápja van?
Igen.
Akkor attól ilyen kellemes a hangja!
Ne legyél demagóg!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Vinkler írta:
2023.01.29., vas. 20:31
gomolalaci írta:
2023.01.29., vas. 20:26
Vinkler írta:
2023.01.29., vas. 10:56
Számomra mindig is fura volt a “mennyi anyag van benne” és a “hány darab alkatrészt” kapunk a pénzünkért hozzáállás. Hihetetlen, hogy 2023- ban is van aki ez alapján választ dac-ot. Elvégre ezeket az eszközöket hangminőségre kéne megítélni, nem alkatrészekre. gondolkodik.gif

Ennek a DAC-nak a hangját én például nagyon szeretem. Ha az alapján ítélném meg, ahogy a fenti kritériumok szerint kellene, bizony bajban lennék. Egyébként nemzetközi megítélése is egész jó, szóval nem biztos, hogy csak egyedül vagyok süket. :D

8358C7DA-2CC4-45FB-BFDB-5143C426F5A9.jpeg
Ennek is kapcsoló üzemű tápja van?
Igen.
Akkor attól ilyen kellemes a hangja!
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

DAC-olás Lumin

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Miért ekkora ,,király" a Lumin? Szerintem semmivel sem különb a hasonló kategóriájúakkal szemben.
Talán a tudatban ez terjedt el? Mint a másik tévedés: ,,csak a német autó" a jó...
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

gomolalaci írta:
2023.01.29., vas. 20:26
Vinkler írta:
2023.01.29., vas. 10:56
Számomra mindig is fura volt a “mennyi anyag van benne” és a “hány darab alkatrészt” kapunk a pénzünkért hozzáállás. Hihetetlen, hogy 2023- ban is van aki ez alapján választ dac-ot. Elvégre ezeket az eszközöket hangminőségre kéne megítélni, nem alkatrészekre. gondolkodik.gif

Ennek a DAC-nak a hangját én például nagyon szeretem. Ha az alapján ítélném meg, ahogy a fenti kritériumok szerint kellene, bizony bajban lennék. Egyébként nemzetközi megítélése is egész jó, szóval nem biztos, hogy csak egyedül vagyok süket. :D

8358C7DA-2CC4-45FB-BFDB-5143C426F5A9.jpeg
Ennek is kapcsoló üzemű tápja van?
Igen.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Vinkler írta:
2023.01.29., vas. 10:56
Számomra mindig is fura volt a “mennyi anyag van benne” és a “hány darab alkatrészt” kapunk a pénzünkért hozzáállás. Hihetetlen, hogy 2023- ban is van aki ez alapján választ dac-ot. Elvégre ezeket az eszközöket hangminőségre kéne megítélni, nem alkatrészekre. gondolkodik.gif

Ennek a DAC-nak a hangját én például nagyon szeretem. Ha az alapján ítélném meg, ahogy a fenti kritériumok szerint kellene, bizony bajban lennék. Egyébként nemzetközi megítélése is egész jó, szóval nem biztos, hogy csak egyedül vagyok süket. :D

8358C7DA-2CC4-45FB-BFDB-5143C426F5A9.jpeg
Ennek is kapcsoló üzemű tápja van?
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

kakaox írta:
2023.01.29., vas. 15:54
paramania írta:
2023.01.29., vas. 12:24
Srácok!
Próbálom visszahozni az eredő kérdést, mert így más irányba fog elmenni nagyon...
Szóval R2R tipusút próbált valaki valaha?
Az már csak hab lenne a tortán, ha a DENAFRIPS vonalról valaki felvilágosítana!
Köszönöm előre is!
....
Érdeklődnék milyen tipusú DAC-okat részesítetek előnyben?
Delta-sigma, avagy R2R?

Egyébként oda szeretnék kilyukadni hogy szerintetek mi lehet az üdvözítőbb megoldás:
1. LUMIN U2 mini + DENAFRIPS PONTUS II, vagy
2. önálló LUMIN T3 ?
Szia Paramania!

DENAFRIPS Terminator-t hallottam.

Biztos megosztó lesz a véleményem, de egy nagyon szépen megépített, gyönyörű kivitelű készülék,
középszerű hanggal.
Erőtlen, dinamikátlan "se sava-se borsa" jellegű hang.
Mondom ezt úgy, hogy volt egy jó adag előítélet bennem iránta, internet népe csak ódákat zengett,
soha egy rossz jellemzést nem lehet találni. Na olyan kiábrándító, mint mikor várod az élményt és kapsz
egy kihűlt kávét, száraz keksszel.

Egy szavazat a Lumin-ra.

Fontos azért megemlítenem, hogy az én "ízlésficamomnak" néhány kivételtől eltekintve (Rockna, Aqua)
az R2R DAC-ok soha nem tetszettek.
Remélem tudtam segíteni!
Elnézést az elégedett DENAFRIPS tulajdonosoktól, ez csak egy saját vélemény!
Ez egy remek példa arra, hogy egy adott technológia nem jelent garanciát a hangminőségre. Azt csak a kiváló mérnöki implementáció tudja biztosítani. Az implementáció meg akkor jó, ha ki tudja aknázni az alkalmazott technológia előnyeit, és kompenzálni tudja a hátrányait.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: paramania »

Köszönöm!

Végre valaki.

Igen sokan javasolják, még a LUMIN U2 + DENAFRIPS combót is.
Hát azt gondoltam itt is mindenki dicsérni fogja.

Úgy látom élőben kell meghallgatni ha bizonyosságot szeretnék ....
kakaox írta:
2023.01.29., vas. 15:54
paramania írta:
2023.01.29., vas. 12:24
Srácok!
Próbálom visszahozni az eredő kérdést, mert így más irányba fog elmenni nagyon...
Szóval R2R tipusút próbált valaki valaha?
Az már csak hab lenne a tortán, ha a DENAFRIPS vonalról valaki felvilágosítana!
Köszönöm előre is!
....
Érdeklődnék milyen tipusú DAC-okat részesítetek előnyben?
Delta-sigma, avagy R2R?

Egyébként oda szeretnék kilyukadni hogy szerintetek mi lehet az üdvözítőbb megoldás:
1. LUMIN U2 mini + DENAFRIPS PONTUS II, vagy
2. önálló LUMIN T3 ?
Szia Paramania!

DENAFRIPS Terminator-t hallottam.

Biztos megosztó lesz a véleményem, de egy nagyon szépen megépített, gyönyörű kivitelű készülék,
középszerű hanggal.
Erőtlen, dinamikátlan "se sava-se borsa" jellegű hang.
Mondom ezt úgy, hogy volt egy jó adag előítélet bennem iránta, internet népe csak ódákat zengett,
soha egy rossz jellemzést nem lehet találni. Na olyan kiábrándító, mint mikor várod az élményt és kapsz
egy kihűlt kávét, száraz keksszel.

Egy szavazat a Lumin-ra.

Fontos azért megemlítenem, hogy az én "ízlésficamomnak" néhány kivételtől eltekintve (Rockna, Aqua)
az R2R DAC-ok soha nem tetszettek.
Remélem tudtam segíteni!
Elnézést az elégedett DENAFRIPS tulajdonosoktól, ez csak egy saját vélemény!

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

Balage84 írta:
2023.01.29., vas. 13:30
alto írta:
2023.01.29., vas. 07:43
Balage84 írta:
2023.01.28., szomb. 23:01


Engem azért meglep, hogy ki mit pakol be a pénzünkért az eszközbe: T2 és a DacMagic
Ár alapján nem egy liga
Mégis mit szeretnél sugallni, hogy a két fotó alapján egy liga? Tán a szemeddel hallgatsz zenét?
Kikérem magamnak ezt a hangnemet. Ha valaki szakmailag nem tud érdemben hozzátenni, akkor marad a másik kigúnyolása és megalázása?
Nem volt ezzel sértő szándékom, ha mégis így érezted, akkor elnézést.

Amúgy elég jól ismerem mindkét készüléket, forgalmazom a Cambridge és Lumin márkát is, így nem áll üzleti érdekemben tolni az egyiket a másik ellenében.

A Dacmagic 200 egyébként az árához képest meglepően kellemes, jól hallgatható hangot produkál, szerintem jobban szól, mint például a kissé túlhájpolt hasonló árú Toppingok. Persze nulla értelme lenne rákötni Damagicot egy Lumin T3-ra, de még egy D2-re sem, azok egy másik bajnokságban versenyeznek, és egészen más szintet képvisel a hangjuk, és én továbbra sem gondolom, hogy egy nyákról készült fotó alapján a hangminőséget be lehetne kategorizálni. Továbbá ahogy előttem írták, ez az árösszehasonlítás azért sem fair, mert az egyik csak egy DAC, a másik meg egy sreamer, beépített DAC-al.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

paramania írta:
2023.01.29., vas. 12:24
Próbálom visszahozni az eredő kérdést, mert így más irányba fog elmenni nagyon...

Szóval R2R tipusút próbált valaki valaha?
Azért elég sokan hallgattak már R2R DAC-ot erre felé, mint ahogy én is immár 16éve azt hallgatom. Ma már őskövületnek számító MSB DAC-ot, nincs USB bejárata, max 24b/192k felbontást tud, de SPDIF/TOSLINK bemenetén csak max 24b/96k. És mégis, nincs ingerem más DAC-ra próbálgatni, csereberélni. A R2R DAC-ok minőség lényege egyszerűsítve az ellenállás létra minden SMD ellenállása pontossága minimum 0,1%, vagy inkább 0,01%, de ezt tudja beépítés előtt, meg üzem közben, 10év múlva is. Ehhez kapcsolódó másik fontos feltétel az ellenállás létra kiszolgáló áramköre tápjainak végletesen tiszta DC minősége.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Tán a szemeddel hallgatsz zenét?
Ez volt sértő? Szerintem Andrásnak esze ágában sem volt, hogy megbántson. Ha Te mégis így érezted, nagyon sajnálom a nevében is. Mindennek ellenére egyetértek vele, mert alapvetően semmi szinkron nincs a látvány és a hangminőség között.

Online
Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

paramania írta:
2023.01.29., vas. 12:24
Srácok!
Próbálom visszahozni az eredő kérdést, mert így más irányba fog elmenni nagyon...
Szóval R2R tipusút próbált valaki valaha?
Az már csak hab lenne a tortán, ha a DENAFRIPS vonalról valaki felvilágosítana!
Köszönöm előre is!
....
Érdeklődnék milyen tipusú DAC-okat részesítetek előnyben?
Delta-sigma, avagy R2R?

Egyébként oda szeretnék kilyukadni hogy szerintetek mi lehet az üdvözítőbb megoldás:
1. LUMIN U2 mini + DENAFRIPS PONTUS II, vagy
2. önálló LUMIN T3 ?
Szia Paramania!

DENAFRIPS Terminator-t hallottam.

Biztos megosztó lesz a véleményem, de egy nagyon szépen megépített, gyönyörű kivitelű készülék,
középszerű hanggal.
Erőtlen, dinamikátlan "se sava-se borsa" jellegű hang.
Mondom ezt úgy, hogy volt egy jó adag előítélet bennem iránta, internet népe csak ódákat zengett,
soha egy rossz jellemzést nem lehet találni. Na olyan kiábrándító, mint mikor várod az élményt és kapsz
egy kihűlt kávét, száraz keksszel.

Egy szavazat a Lumin-ra.

Fontos azért megemlítenem, hogy az én "ízlésficamomnak" néhány kivételtől eltekintve (Rockna, Aqua)
az R2R DAC-ok soha nem tetszettek.
Remélem tudtam segíteni!
Elnézést az elégedett DENAFRIPS tulajdonosoktól, ez csak egy saját vélemény!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Balage84 írta:
2023.01.29., vas. 15:02

Nem sértődtem meg, de te szereted, ha így beszélnek veled minden előzmény és ok nélkül?
A következő hsz-okból pedig sejthető, hogy mire gondolok.
Igen, az lenne egy fórum célja, hogy ne kelljen mindenkinek a kályhától indulnia mert az hosszadalmas és költséges.
Ebben segítene a kollektív tudás ereje.
Nekem az, hogy kikérted magadnak a hsz-t, az jött le, hogy megsértődtél :kiss:
Pedig semmilyen sértő szándékot nem fedeztem fel a hozzászólásban. gondolkodik.gif
A fórum célja ez is, igen. A te nézőpontod, csak egy aspektus, de el kell fogadni, hogy van másik is, nem csak egy az igaz út!
A kollektív tudásnak és tapasztalatnak ez is része! :tutiok:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

Voyager írta:
2023.01.29., vas. 14:21
Balage84 írta:
2023.01.28., szomb. 23:01
Engem azért meglep, hogy ki mit pakol be a pénzünkért az eszközbe: T2 és a DacMagic
Ár alapján nem egy liga....
Balage84 írta:
2023.01.29., vas. 13:30
Kikérem magamnak ezt a hangnemet. Ha valaki szakmailag nem tud érdemben hozzátenni, akkor marad a másik kigúnyolása és megalázása?
A mennyiség szó híján, csak utaltál arra, hogy mit pakol bele. Amúgy miért ez a hiperérzékenység?
Nagyon tapasztalt emberektől kaptál kérdést és sértődés lett belőle. gondolkodik.gif
Nem sértődtem meg, de te szereted, ha így beszélnek veled minden előzmény és ok nélkül?
A következő hsz-okból pedig sejthető, hogy mire gondolok.
Igen, az lenne egy fórum célja, hogy ne kelljen mindenkinek a kályhától indulnia mert az hosszadalmas és költséges.
Ebben segítene a kollektív tudás ereje.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Balage84 írta:
2023.01.29., vas. 13:33
Ha tetszik, ha nem, a felhasznált alkatrészek anyaga, minősége és topológiája alapvetően meghatározza egy készülék képességeit.
Ez csak részben igaz. Annyi, hogy ha van egy jó kapcsolás nem illik szétbarmolni gyenge alkatrészekkel.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Balage84 írta:
2023.01.28., szomb. 23:01
Engem azért meglep, hogy ki mit pakol be a pénzünkért az eszközbe: T2 és a DacMagic
Ár alapján nem egy liga....
Balage84 írta:
2023.01.29., vas. 13:30
Kikérem magamnak ezt a hangnemet. Ha valaki szakmailag nem tud érdemben hozzátenni, akkor marad a másik kigúnyolása és megalázása?
A mennyiség szó híján, csak utaltál arra, hogy mit pakol bele. Amúgy miért ez a hiperérzékenység?
Nagyon tapasztalt emberektől kaptál kérdést és sértődés lett belőle. gondolkodik.gif

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”