Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hubee »



Voltam egy show-n nemrég és találtam egy ékszert.
 
A TEAC kicsit eltunt mióta teljes gozerovel az Esoteric fejlesztéseken dolgozik (legalabb is ezt gondoltam én), de most úgytunik visszatért és egybol egy alacsonyan árazott komolynak tuno kis DAC-al jott ki. DAC 100ezer alatt XLR, USB csatival, fejhallgató kimenettel, stb. Referencia szeriának hívják azt a modell családot amiben megjelenik, ami sokat ígéro. Sajnos még nem hallottam, de japanból 475GBP korul lehet rendelni tehát az európai 300Eurós/Fontos ár nem tunik rossznak.
 
Main Features
 
* USB Audio Class2 High-speed Input from PC/MAC (Tenor 8802)
* 32-bit/192kHz Dual D/A Convertors (BurrBrown 1795 x 2)
* Up-conversion to 32bit/192kHz
* Supports Asynchronous Transfer Mode
* Toroidal-core-Power Transformer
* Detachable AC Socket
* Headphone Out with Volume Control
* Aluminium Front Panel
 
http://www.custom-ca...mpling-dac.html


TEAC UD-H01 USB Audio DAC... Hazai forgalmazó az A.I.D.A. Audió Kft. Jelenlegi listaára 104.990 ft.
 
Valaki esetleg hallotta már közületek ?
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



És ha nincs 2.0-ás opció a lejátszóban?


 
Csak a cd-k hallgatása miatt vetettem fel a dolgot,mozinál nem érzem szükségesnek egy DAC jelenlétét..
Tudom,h a megoldás (legalább) +3db egység üzembe állítása lenne,de szeretném elkerülni.Persze gondolom szépen sorban majd mindegyik meglesz,magamat ismerve

Online
Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »


Digital Coax! Az optikát hanyagolom, mert az silányabb minőségileg. (sok az oda - vissza alakítgatás.)
 
 
 
 
 

És akkor a DVD lejátszót a DAC-kal optikai kábellel kötöd össze?


Üdv: nebulo

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Be állítod a lejátszó programban a 2.0-t.
Én is így használom.


És ha nincs 2.0-ás opció a lejátszóban?

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sztereo zenéről van szó. A DAC analóg jelét a HM a cd-in rca-n fogadja, a menüben a CD forrást választom. Sokcsatornás filmnél a hang digi. coax-on megy a HM dvd-in csatornájára.


És akkor a DVD lejátszót a DAC-kal optikai kábellel kötöd össze?

Online
Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »


Sztereo zenéről van szó. A DAC analóg jelét a HM a cd-in rca-n fogadja, a menüben a CD forrást választom. Sokcsatornás filmnél a hang digi. coax-on megy a HM dvd-in csatornájára.
 
 
 
 

És ha filmet nézel,akkor hogy oldod meg azt,hogy a külső DAC-ok nagy része nem tudja feldolgozni a többcsatornás hangot,csak a PCM jelet?


Üdv: nebulo

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Nexus »



És ha filmet nézel,akkor hogy oldod meg azt,hogy a külső DAC-ok nagy része nem tudja feldolgozni a többcsatornás hangot,csak a PCM jelet?


Be állítod a lejátszó programban a 2.0-t.
Én is így használom.

"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A HM erősítőm nekem is egy 1400 Yamaha! És a dvd játszóm egy Pioneer 600! Igaz, zenére sztereo erősítőt és cd játszót használok, de mivel van egy Lupus MK-III dac-em is, így természetesen nem bírtam visszafogni a kíváncsiságomat, a dac-t bekötöttem a Yamaha & Pio közé is! Azt kell mondjam, egyáltalán nem hallgathatatlan a zene! Az 1400 Yamaha egyébként sem rossz zenei téren, a dac pedig igen nagyot dobott rajta minőség szempontjából! Talán a dvd játékos, mint futómű megfelelne, de a zenei tér kissé beszűkül a cd játszóhoz képest. Persze, a dv340 futóművét nem ismerem, de mindenképp sokat segít a jobb hang ügyében egy DAC!


És ha filmet nézel,akkor hogy oldod meg azt,hogy a külső DAC-ok nagy része nem tudja feldolgozni a többcsatornás hangot,csak a PCM jelet?

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Biztos javulna a hang, azért csodákra ne számíts


 
Persze,egyébként is kipróbálom majd előbb ha úgy van..

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: szocsa »



A segítségeteket kérném! Ha láma a kérdés,az nem véletlenül van
Nos,a HM-Stereo vitát zárnám le magamban.. Túl sok ketyerét már nem biztos, hogy be tudnék csempészni a lakásba (áruk sem mindegy),ezért gondoltam egy DAC-ra Pio dv430 és Yamaha Vx-r1400 közé.
Arra lennék kíváncsi, ez így mennyire életképes? Még egy erősítőt nem tennék be(+vmiféle HFK is kéne ugye), és bár nem sztereó mércével,de egész jól adja a HM erősítőm a zenét(is). Hozna lényeges javulást egy dac (és milyen/mekkora?),mondjuk "direct stereo" módba állítva a Yamit?
köszi


Biztos javulna a hang, azért csodákra ne számíts
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A HM erősítőm nekem is egy 1400 Yamaha! És a dvd játszóm egy Pioneer 600! Igaz, zenére sztereo erősítőt és cd játszót használok, de mivel van egy Lupus MK-III dac-em is, így természetesen nem bírtam visszafogni a kíváncsiságomat, a dac-t bekötöttem a Yamaha & Pio közé is! Azt kell mondjam, egyáltalán nem hallgathatatlan a zene! Az 1400 Yamaha egyébként sem rossz zenei téren, a dac pedig igen nagyot dobott rajta minőség szempontjából! Talán a dvd játékos, mint futómű megfelelne, de a zenei tér kissé beszűkül a cd játszóhoz képest. Persze, a dv340 futóművét nem ismerem, de mindenképp sokat segít a jobb hang ügyében egy DAC!


 
Köszi szépen!Ha valakinek van még tapasztalata/ötlete,ne tartsa magában
Majd alkalomadtán megpróbálok tesztelni egyet vétel előtt.
Üdv

Online
Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »


A HM erősítőm nekem is egy 1400 Yamaha! És a dvd játszóm egy Pioneer 600! Igaz, zenére sztereo erősítőt és cd játszót használok, de mivel van egy Lupus MK-III dac-em is, így természetesen nem bírtam visszafogni a kíváncsiságomat, a dac-t bekötöttem a Yamaha & Pio közé is! Azt kell mondjam, egyáltalán nem hallgathatatlan a zene! Az 1400 Yamaha egyébként sem rossz zenei téren, a dac pedig igen nagyot dobott rajta minőség szempontjából! Talán a dvd játékos, mint futómű megfelelne, de a zenei tér kissé beszűkül a cd játszóhoz képest. Persze, a dv340 futóművét nem ismerem, de mindenképp sokat segít a jobb hang ügyében egy DAC!
 
 
 
 
 

A segítségeteket kérném! Ha láma a kérdés,az nem véletlenül van
Nos,a HM-Stereo vitát zárnám le magamban.. Túl sok ketyerét már nem biztos, hogy be tudnék csempészni a lakásba (áruk sem mindegy),ezért gondoltam egy DAC-ra Pio dv430 és Yamaha Vx-r1400 közé.
Arra lennék kíváncsi, ez így mennyire életképes? Még egy erősítőt nem tennék be(+vmiféle HFK is kéne ugye), és bár nem sztereó mércével,de egész jól adja a HM erősítőm a zenét(is). Hozna lényeges javulást egy dac (és milyen/mekkora?),mondjuk "direct stereo" módba állítva a Yamit?
köszi


Üdv: nebulo

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A segítségeteket kérném! Ha láma a kérdés,az nem véletlenül van
Nos,a HM-Stereo vitát zárnám le magamban.. Túl sok ketyerét már nem biztos, hogy be tudnék csempészni a lakásba (áruk sem mindegy),ezért gondoltam egy DAC-ra Pio dv430 és Yamaha Vx-r1400 közé.
Arra lennék kíváncsi, ez így mennyire életképes? Még egy erősítőt nem tennék be(+vmiféle HFK is kéne ugye), és bár nem sztereó mércével,de egész jól adja a HM erősítőm a zenét(is). Hozna lényeges javulást egy dac (és milyen/mekkora?),mondjuk "direct stereo" módba állítva a Yamit?
köszi

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hubee »


(kevés itt az újdonság, gondoltam kicsit uppolok )
 
Ennél viszont annál inkább van lehetőség! USBs DAC a Quad-tól.
Quad Link D-1 USB DAC
 

 
Hivatalos infót erre lehet lelni. Valamint itt találtam még egy kicsit.
 
Hazai forgalmazó a Hifibarlang. Mai infó tőlük:
 
"A Quad Link D1 USB DAC ára mai USD/HUF árfolyammal számolva 105.000- Ft lenne.
Jelenleg nincs raktáron, a következő megrendelésünkben biztos hogy lesz rendelve.
Erről pontos időpontot egyenlőre sajnos még nem tudok mondani."
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hubee »



ezt is idézdhetted volna: "The main issue I have with the rDAC is its lack of galvanic isolation between the computer and DAC.
Egyébként a Wolfson 8741 csip csak 24 bites felvételeken jobb, mint a Wm8740 -a 16 biteseken meg nem szól olyan jól -kinek mi a fontosabb...


Attól még megfülelném. De erre nincs sok esély.. 
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Esetleg nem tudtok az Arcam rDAC-hoz (Asynchronous USB DAC) hazai beszerzési lehetőséget? Szívesen megfülelném.
 
"Internally the Arcam rDAC uses the well respected Wolfson 8741 DAC chip. ...The asynchronous USB input supports from 32 to 96 kHz and all frequencies in between.... I listened to all the rDAC's inputs extensively and by far the best sound quality was through its USB input. ... "


ezt is idézdhetted volna: "The main issue I have with the rDAC is its lack of galvanic isolation between the computer and DAC.
Egyébként a Wolfson 8741 csip csak 24 bites felvételeken jobb, mint a Wm8740 -a 16 biteseken meg nem szól olyan jól -kinek mi a fontosabb...

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hubee »



Esetleg nem tudtok az Arcam rDAC-hoz (Asynchronous USB DAC) hazai beszerzési lehetőséget? Szívesen megfülelném.
 
"Internally the Arcam rDAC uses the well respected Wolfson 8741 DAC chip. ...The asynchronous USB input supports from 32 to 96 kHz and all frequencies in between.... I listened to all the rDAC's inputs extensively and by far the best sound quality was through its USB input. ... "


Az www.arcam.co.uk egyedül a Házimozi Stúdiót hozta ki MO-ra mint dealert. Hátha valaki jár arrafelé. ..
(sajnos az oldaluk szerint fő profiljuk a HM szegmens)
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hubee »



Ha valaki 120-130e FT körül keres konvertert annak érdekes lehet az Arcam új dacja.USB bemenet és wifi is van rajta.
 
http://www.crutchfie...am-rDac-KW.html


Esetleg nem tudtok az Arcam rDAC-hoz (Asynchronous USB DAC) hazai beszerzési lehetőséget? Szívesen megfülelném.
 
"Internally the Arcam rDAC uses the well respected Wolfson 8741 DAC chip. ...The asynchronous USB input supports from 32 to 96 kHz and all frequencies in between.... I listened to all the rDAC's inputs extensively and by far the best sound quality was through its USB input. ... "
 
 
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: marci81 »

Egyébként dacnak nagyon tudom ajánlani az ethosz mkII csöves dac-ját!

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: marci81 »


Szerintem a jövő a szg v. médialejátszó + jó dac kombinációja, én most tértem át a cd játékosról és hát a különbség ég és föld...
És a jövőben úgy gondolom még fejlődni fog ez az ága a hifi-nek, jobbnál jobb megoldások fognak születni.

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shanahan »



mármint melyik kettőre?
mert a két utolsó egymás ellentéte (bár lehet hülyén raktam fel)


 
közbe találtam olyat aki már csinált hasonlót
a VCC (+5 VDC) kábel kivételével kötötte össze a pc-t a hub-al

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shanahan »



Mindkét kérdésre a válasz:
 
Igen.


 
mármint melyik kettőre?
mert a két utolsó egymás ellentéte (bár lehet hülyén raktam fel)

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: marci81 »


Mindkét kérdésre a válasz:
 
Igen.

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shanahan »



Szia!
 
Én műszakilag nem tudok választ adni, viszont azt tapasztalatból tudom mondani, hogy egy külső tápos hub (külső tápos rack-ben a vinyó)viszonylag nagyot tud dobni a hangon.


 
Szia!
 
nyilván valamit változna, csak mondjuk egy 10k-t érdemes e beleölni
 
meg hogyha leválasztom a pc felöl az usb power-t (de a készülék kapna feszkót) akkor felismerné a computer az eszközt?
vagy mindenféleképpen kell hogy legyen fogyasztó?

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: marci81 »


Szia!
 
Én műszakilag nem tudok választ adni, viszont azt tapasztalatból tudom mondani, hogy egy külső tápos hub (külső tápos rack-ben a vinyó)viszonylag nagyot tud dobni a hangon.

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”