Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
straw
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2012.01.26., csüt. 10:01
Értékelés: 60

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: straw »



A házimozi erősítő természetesen tartalmaz DAC-ot. Csak az a kérdés milyen minőségűt...
A külső stereo DAC-al az a gond, hogy a WD-t át kéne állítani a digitális kimeneten PCM-re, de ezt sajnos nem tudja, legalábbis Heed Dactilussal nem működik így. Tehát csak HM erősítővel használható stereo flac fájlokkal.


 
Ertem. Koszonom.
Majd nezek vmi jo kis firmware-t a wdtv-hez.
Van olyan lejatsz ami kifejezetten alkalmas, es tudja a nagdfelbontasu flac-ek lejatszasat?
Lumin T1
Unison Research S8
Opera Grand Callas II
Opera Seconda MkI

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tollact »



Koszonom. Tudom h a wdtv nem audiolejatszasra van kihegyezve. De ha valoban megkerulom optikaval a sajat dac-jat akkor nyertem.
Csak azt nem ertem h akkor a hazimozi erosito is tartalmaz dac-ot? Mert az optikan megy oda is a hang.


A házimozi erősítő természetesen tartalmaz DAC-ot. Csak az a kérdés milyen minőségűt...
A külső stereo DAC-al az a gond, hogy a WD-t át kéne állítani a digitális kimeneten PCM-re, de ezt sajnos nem tudja, legalábbis Heed Dactilussal nem működik így. Tehát csak HM erősítővel használható stereo flac fájlokkal.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
straw
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2012.01.26., csüt. 10:01
Értékelés: 60

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: straw »


Hogy vilagos legyen: nagy felbontasu flac fajlokat akarok wdtv-n keresztul egy AA Mda 503-as Dac-on hallgatni.
Menni fog?
A pc alapu zenehallgatassal az a bajom h zug a gep + a hangkartyam nem tud sokat. Persze tudom a Foobar eleg jol szol.
Lumin T1
Unison Research S8
Opera Grand Callas II
Opera Seconda MkI

Avatar
straw
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2012.01.26., csüt. 10:01
Értékelés: 60

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: straw »



Van, de attól függ, hogy a külső DAC jobb-e, mint a beépített. Ha a forrásból (jelen esetben a médialejátszóból) optikai kimeneten küldöd a digitális jelet, akkor az megkerüli a beépített DAC-ot, a külső DAC fogadja és annak a kimeneteit kötöd az erősítő bemenetére.


 
Koszonom. Tudom h a wdtv nem audiolejatszasra van kihegyezve. De ha valoban megkerulom optikaval a sajat dac-jat akkor nyertem.
Csak azt nem ertem h akkor a hazimozi erosito is tartalmaz dac-ot? Mert az optikan megy oda is a hang.
Lumin T1
Unison Research S8
Opera Grand Callas II
Opera Seconda MkI

Avatar
nebulo5
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2009.03.10., kedd 18:43
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Bp.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: nebulo5 »


Túrtam rendesen az apróhirdetéseket, végül sikerült egy olyan média lejátszót (A.C.Ryan Play on HD) beszereznem, aminek van digital koax kimenete! HM erősítőre (Yamaha RX-V1400RDS) kötve a zenei hangja (sztereó) sok sok kompromisszummal, elviselhető. A jelet egy Lupus C MK III dac-be vezetve, már lényeges javulás hallható, a tér is érzékelhető. Mindezt sztereó erősítővel megismételve (FineArts V4), már sokkal jobb! És ami a legszebb az egészben, a kábeleket variálva (digi. koax > DAC > RCA)
remek finomításokat lehet kieszközölni! A HM erősítővel hallgatva, ezek a kábel cserélgetések nem hoznak olyan markáns változásokat, mint mikor a sztereó erősítővel hallgatom! Természetesen, a felvétel minősége (flac) is komoly tényező a hang minőség szempontjából, és azt sem kell szem elől téveszteni, hogy a manapság emberi áron beszerezhető média lejátszók, egyáltalán nem jeleskednek a zenei hang minőségi prezentálásában! A média lejátszók (már volt szerencsém 2 - 3 másikat is tesztelni) analóg és optikai kimenetét, zenei szempontból, nyugodtan elfeledhetjük. Sok sok türelemmel, kábelek cserélgetésével, elfogadhatóan normális zenei hang hozható ki a media player > DAC > sztereo erősítő vonalon, de az kemény igazság, hogy a kedvenc zenéimet, ha jó minőségben szeretném hallgatni, akkor bizony: ki kell írni CD-re!
Mindez, csak az általam tapasztaltak alapján, az én véleményem! Esetleg, aki hasonló "kutatásokat" végzett, de jóval magasabb árú komponensekkel, írhatna róla!
 
Jelenleg, a digi. koax: Profigold. RCA: Valhalla -Piccolo kábelekkel mondhatom, hogy igen tetszik amit hallok! A profigold koaxtól lényegesen drágább kábelekkel is próbálkoztam, de úgy tűnik, erősen készülék függő, hogy melyik a megfelelő kábel. Nem minden esetben a drága a jó! Egyben vagyok csak nagyon biztos: a DAC jótékony hatása a hangra, számos általam kipróbált láncban bebizonyosodott már!
Üdv: nebulo

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Van, de attól függ, hogy a külső DAC jobb-e, mint a beépített.


 
Még inkább függ digitális kimenet, pontosabban az azon kijövő jel minőségétől. Ha az rossz, akkor nem sok értelme van külső DAC-ra költeni. Különben ilyenkor jön az a vélemény, hogy "hiába kötöttem rá a drága konvertert, semmivel sem lett jobb a hang". A WD egyébként sem audio célokra van kihegyezve.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Hali!
A kerdesem az lenne, ha a wdtv medialejatszomon kuldom a jelet egy kulso dac-ra (mondjuk optikan) akkor annak van ertelme?
Ugy ertem a dac fog ervenyesulni vagy a medialejatszo D/A konvertere (ha van neki)?
 
Hogyan mukodik ez?
 
Kosz.


 
Van, de attól függ, hogy a külső DAC jobb-e, mint a beépített. Ha a forrásból (jelen esetben a médialejátszóból) optikai kimeneten küldöd a digitális jelet, akkor az megkerüli a beépített DAC-ot, a külső DAC fogadja és annak a kimeneteit kötöd az erősítő bemenetére.

Avatar
straw
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2012.01.26., csüt. 10:01
Értékelés: 60

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: straw »


Hali!
A kerdesem az lenne, ha a wdtv medialejatszomon kuldom a jelet egy kulso dac-ra (mondjuk optikan) akkor annak van ertelme?
Ugy ertem a dac fog ervenyesulni vagy a medialejatszo D/A konvertere (ha van neki)?
 
Hogyan mukodik ez?
 
Kosz.
Lumin T1
Unison Research S8
Opera Grand Callas II
Opera Seconda MkI

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Van valakinek Weiss 202-es DAC-ja?

Avatar
hotspace
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 19:11
Értékelés: 26

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hotspace »



 

De sajna nem megy minden jól


Sugden Masterclass IA-4 | Harbeth SHL5+ XD on TonTräger | ProAc Response D2R | Lumin U1 mini | Holo Spring 3 KTE | Duelund DCA12GA | REL T/7x

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Én is így gondolom, csak megerősítést szerettem volna. Ezen a típuson nincs koax out, tehát marad az optika.
 
Az igaz, hogy van hallható különbség az USB és az optikai összekötés között? Ez mondjuk számomra elég furcsa, mert azon csak digitális jelek közlekednek, ha minden jól megy.


De sajna nem megy minden jól

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Az igaz, hogy van hallható különbség az USB és az optikai összekötés között? Ez mondjuk számomra elég furcsa, mert azon csak digitális jelek közlekednek, ha minden jól megy.


 
Optika a 2x-es oda-vissza alakítgatás miatt gyengébben szól, mint az ugyanolyan kategóriájú koax (vagy usb). Csak digitális jelek közlekednek... de milyen ritmusban?
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
hotspace
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 19:11
Értékelés: 26

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hotspace »


Én is így gondolom, csak megerősítést szerettem volna. Ezen a típuson nincs koax out, tehát marad az optika.
 
Az igaz, hogy van hallható különbség az USB és az optikai összekötés között? Ez mondjuk számomra elég furcsa, mert azon csak digitális jelek közlekednek, ha minden jól megy.
 

Helló!
Az USB-n csak befelé tudsz vinni jelet. Viszont ha van rajta SPDIF koax, az jó szintén.


Sugden Masterclass IA-4 | Harbeth SHL5+ XD on TonTräger | ProAc Response D2R | Lumin U1 mini | Holo Spring 3 KTE | Duelund DCA12GA | REL T/7x

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tollact »



Sziasztok, volna egy nagyon láma kérdésem. Dune HD Smart HD1-re dacot csak az optikai kimenetre lehet kötni, vagy USB-n is fog működni?


Helló!
Az USB-n csak befelé tudsz vinni jelet. Viszont ha van rajta SPDIF koax, az jó szintén.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
hotspace
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 19:11
Értékelés: 26

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hotspace »

Sziasztok, volna egy nagyon láma kérdésem. Dune HD Smart HD1-re dacot csak az optikai kimenetre lehet kötni, vagy USB-n is fog működni?
Sugden Masterclass IA-4 | Harbeth SHL5+ XD on TonTräger | ProAc Response D2R | Lumin U1 mini | Holo Spring 3 KTE | Duelund DCA12GA | REL T/7x

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: earforce »


Musiland 03 US-t hallott már valaki?
 
Mi a véleményetek róla?
 
LINK
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Bizony rosszul tudta. Viszont a trafós kimenet csak akkor jó, ha tudjuk pontosan az utána következő fokozat bemeneti impedanciáját és bemeneti kapacitását, valamint az alkalmazott összekötő kábel adatait is, különben akármilyen jó a trafó, nem biztos, hogy optimálisan fog működni. EGy adott terhelésre lehet optimalizálni a trafót, de ehhez feltétlen mérés szükséges.


 
Köszi, Zoli! A kis DAC-od különben remekül szól Valvo PCC88-akkal és AN rézfólia kondikkal. Gyilkos DAC-ot csinálhatnál felextrázva. Miért nem csinálsz csöves kimenettel?
Üdv,
NL

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: magicvoice »


nekem a "túl steril" azt jelenti, noha hallani mindent, de nem kellemes sokáig hallgatni, mert fárasztó; azaz valamilyen igen kis mértékű de annál kellemetlenebb t o r z í t á s van a rendszerben.
 
"It (Sabre 9018) can show how good or how bad a recording is. If you are afraid of flaws being revealed in the music files, other gears like those applying WM8741 will be better."
 
Vagyis az Audio-gd jó érzékkel a zenei anyagok minőségére és a rendszer egyéb komponenseire fogta, ha valakinek nem tetszett a Sabre 9018-as DAC-juk hangja. Egyébként a mai napig minden terméktájékoztatójukban leírják, hogy ne csatlakoztass hozzá gyenge minőségű forráskészüléket, mert szarul fog szólni a rendszerükön keresztül.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Zoli
Lényeges, hogy a DAC digit hangerőszabályzós legyen, igy a kimenőtrafó egyszeri fülre illesztést kíván, 1:1 10k-10k esetén cca 30-50k-s végfok bemeneti illesztéssel. Ezt nem is igazán neked mondtam
Üdv


Digit hangerőszabályzás esetén igazad van, de akkor az erősítési szintezéssel nagyon össze kell lőni a rendszert, mert kb. -15dB feletti szabályozás már árt a füleknek jónéhány felvételen.
"túl steril" ??? ez olyan kifejezés, mint a "legoptimálisabb", a "városszéli periféria", no meg a "kicsit szűz"?
Maradjunk annyiban, hogy a részletezettség és a kellemesség nem zárja ki egymást, csak elég nehéz megvalósítani akármelyik audio komponensnél. nekem a "túl steril" azt jelenti, noha hallani mindent, de nem kellemes sokáig hallgatni, mert fárasztó; azaz valamilyen igen kis mértékű de annál kellemetlenebb t o r z í t á s van a rendszerben.
Olyan kifejezések terjedtek el a hifiben, amitől a hajam megmaradt szálai az égnek meredeznek, ha olvasom akár a pici magyar, akár a különféle külföldi hifisajtóban.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Bizony rosszul tudta. Viszont a trafós kimenet csak akkor jó, ha tudjuk pontosan az utána következő fokozat bemeneti impedanciáját és bemeneti kapacitását, valamint az alkalmazott összekötő kábel adatait is, különben akármilyen jó a trafó, nem biztos, hogy optimálisan fog működni. EGy adott terhelésre lehet optimalizálni a trafót, de ehhez feltétlen mérés szükséges.


 
Zoli
Lényeges, hogy a DAC digit hangerőszabályzós legyen, igy a kimenőtrafó egyszeri fülre illesztést kíván, 1:1 10k-10k esetén cca 30-50k-s végfok bemeneti illesztéssel. Ezt nem is igazán neked mondtam
Üdv

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hát, én is (Bufi II+ trafó) Sabre után váltottam Wolfsonra, de csak anyagi okokból. Be lehet taszítani a Sabrét is jó táppal, trafóval a hubazz kategoriába De ez a Wolfira is igaz. Ha meglészen a Audio-gd cuccod, érdemes megkukkolni, hogy tápolták meg a DAC Analog VCC lábán. Hátha lökhető mégjobbra.

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: magicvoice »



"A Sabre 9018 élét biztosan remekül elvették a csövekkel."
 
Már volt szerencséd hallgatni ESS9018 Sabrét? Nem tetszett?


 
Igazából csak szóviccnek szántam a hangkaraktere miatt, és mert szablyát jelent magyarul. Eddig csak PCM1792-es és WM8740-es DAC-om volt, de talán a head-fi.org-on olvastam, hogy amikor nagyon divatos lett a Sabre 9018, akkor az Audio-gd az olcsóbb DAC-jaiba ezt tette, és sokaknak nem tetszett a túl steril, részletező hangja, ezért a következő szériánál már vissza is tértek a Wolfson-ra, illetve a legdrágább DAC-jaikban megmaradt a PCM1704. A teljesen semleges, színezetlen hangra törekvő Audio-gd-nél a Sabre 9018 nem jött be, ettől még más koncepcióba kiválóan illeszkedhet.
 
Az Audio-gd az átálláskor, amikor mindkét chippel voltak még DAC-jaik, ezzel próbálta segíteni a döntést: "...Sabre32 ES9018 chip, it has quite high fidelity, its sound signature is absolutely revealing, neutral and faithful and very detailed. It can show how good or how bad a recording is. If you are afraid of flaws being revealed in the music files, other gears like those applying WM8741 will be better. Our gears that apply WM8741 are designed to sound neutral and revealing but with a little smoothness."

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"A Sabre 9018 élét biztosan remekül elvették a csövekkel."
 
Már volt szerencséd hallgatni ESS9018 Sabrét? Nem tetszett?

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: magicvoice »



Üdv. Megkérdezhetem mennyibe került és hol tudtad megrendelni? köszi.


 
Szia! A francia forgalmazó sajnos még legalább egy hónapig nem kap belőle. Ezért közvetlenül a gyártótól rendeltem, tegnap kezdték meg a TE8802 USB-s cuccok kiszállítását. Kértem hozzá távirányítót és ACSS kábelt is. Erre jön még a szállítási költség, a Paypal költség, itthon meg a vám és ÁFA. Az árakat megtalálod a honlapjukon.

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1439
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: theo »



 
Időközben már megrendeltem egy NFB-17.2 / NFB-6 kombót.
 



 
 
Üdv. Megkérdezhetem mennyibe került és hol tudtad megrendelni? köszi.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”