Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

Alex_Aston írta:
2024.01.06., szomb. 18:00
Balage84 írta:
2024.01.06., szomb. 14:51
Alex_Aston írta:
2024.01.06., szomb. 14:35

Kíváncsi lennék, hogy ennyi pénzért mi az, ami egyértelműen jobb hangot ad? gondolkodik.gif
Azt nem mondtam, hogy ezt 330e-ből megúszod. Én a 3*330e-re gondoltam.
Akkor olvasd el kérlek, mi volt a kérdés.

És azt sem értem, hogy miért kell fennakadni szón, hogy valami harmad áron gyengébben szól, és nem úgy néz ki...
Én min akadtam fenn? Lent TomLeftiger válaszolt Neked - kihozta 300e alatt. Nem kell azt venned, amit én mondok.
Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja
De ment itt már el Tri-Vista 200e alatt is + a Wiim streamer és az is 300e alatt van
Az más kérdés, hogy a Tri-Vista 21-hez már dukál egy jó tápkábel (a tápja úgy eléggé rendben van :D ), pl. Ákos féle AgPt

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

Vinkler írta:
2024.01.06., szomb. 17:55
Én egyelőre elengedném a Chifit. Vannak bíztató cuccok, de azok bőven 1M felett, amiket mostanában újonnan meg tudsz venni párszár ezer forint körül, azok mutatósak jók a számok, de valahogy pár hét együttlét után vakarózni kezdesz és a különélésen kezdesz morfondírozgatni.
Én nem így tapasztaltam. Használtan már bizony 3-400K-tól vannak nagyon jó hangú kínai hifis holmik, és ezeknek nem nagyon vannak alternatívái.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Balage84 írta:
2024.01.06., szomb. 14:51
Alex_Aston írta:
2024.01.06., szomb. 14:35

Kíváncsi lennék, hogy ennyi pénzért mi az, ami egyértelműen jobb hangot ad? gondolkodik.gif
Azt nem mondtam, hogy ezt 330e-ből megúszod. Én a 3*330e-re gondoltam.
Akkor olvasd el kérlek, mi volt a kérdés.

És azt sem értem, hogy miért kell fennakadni szón, hogy valami harmad áron gyengébben szól, és nem úgy néz ki...
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

TomLeftiger írta:
2024.01.06., szomb. 17:47
Ha jól tudom most egy Lindemann Limetree használtan kb. 270K Én inkább vennék egy Topping D70S-t használtan 200K-ért és hozzá egy Wiim streamert, ez a kombó kijön 270-ből. Persze a Limetree-hez lehet venni plusz tápot is, ami plusz 50-60K, de gondolom a Wiimhez is. Ezután ha valaki még jobbat szeretne, akkor a D70S megy a háztól, és a helyére lehet tenni egy komolyabb DAC-ot, és kész az upgrade.
Én egyelőre elengedném a Chifit. Vannak bíztató cuccok, de azok bőven 1M felett, amiket mostanában újonnan meg tudsz venni párszár ezer forint körül, azok mutatósak jók a számok, de valahogy pár hét együttlét után vakarózni kezdesz és a különélésen kezdesz morfondírozgatni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

Balage84 írta:
2024.01.06., szomb. 14:51
Alex_Aston írta:
2024.01.06., szomb. 14:35
Balage84 írta:
2024.01.06., szomb. 14:26

Kíváncsi lennék, hogy ennyi pénzért mi az, ami egyértelműen jobb hangot ad? gondolkodik.gif
Egy régebbi referencia DAC használtan + egy streamer (pl. kisebb Lumin)
De mindenki arra költi a pénzét, amire akarja :smile29:
Kérlek írj konkrét típusokat, illetve azt, hogy mennyibe kerülnek.
Én Lumin futóművet használtan sem láttam annyiért, mint amibe a Limetree újonnan kerül. És akkor mennyi hozzá a külső DAC, mennyibe kerül a plusz kábelezés?
A Lumin tudja e mind az 5 szolgáltatót, amit a Limetree?
Azt nem mondtam, hogy ezt 330e-ből megúszod. Én a 3*330e-re gondoltam.
Szolgáltatók és számháború (DSD 512) témakörben nem vagyok érdekelt, máshogy is lehet NET nélkül hálózatról lejátszani :smile29:
DAC, pl Tri-Vista 21 most is van eladó (250-350 között megy kb.), ami, igen nem tud DSD-t, és 32 bit 384kHz-et sem
De ez csak a receiver chip miatt van (2004-es készülék), amúgy azt megkerülve tudna DSD-t és 192 kHz/24 bit-et is
[/quote]

Ha jól tudom most egy Lindemann Limetree használtan kb. 270K Én inkább vennék egy Topping D70S-t használtan 200K-ért és hozzá egy Wiim streamert, ez a kombó kijön 270-ből. Persze a Limetree-hez lehet venni plusz tápot is, ami plusz 50-60K, de gondolom a Wiimhez is. Ezután ha valaki még jobbat szeretne, akkor a D70S megy a háztól, és a helyére lehet tenni egy komolyabb DAC-ot, és kész az upgrade.

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

Alex_Aston írta:
2024.01.06., szomb. 14:35
Balage84 írta:
2024.01.06., szomb. 14:26

Kíváncsi lennék, hogy ennyi pénzért mi az, ami egyértelműen jobb hangot ad? gondolkodik.gif
Egy régebbi referencia DAC használtan + egy streamer (pl. kisebb Lumin)
De mindenki arra költi a pénzét, amire akarja :smile29:
Kérlek írj konkrét típusokat, illetve azt, hogy mennyibe kerülnek.
Én Lumin futóművet használtan sem láttam annyiért, mint amibe a Limetree újonnan kerül. És akkor mennyi hozzá a külső DAC, mennyibe kerül a plusz kábelezés?
A Lumin tudja e mind az 5 szolgáltatót, amit a Limetree?
[/quote]

Azt nem mondtam, hogy ezt 330e-ből megúszod. Én a 3*330e-re gondoltam.
Szolgáltatók és számháború (DSD 512) témakörben nem vagyok érdekelt, máshogy is lehet NET nélkül hálózatról lejátszani :smile29:
DAC, pl Tri-Vista 21 most is van eladó (250-350 között megy kb.), ami, igen nem tud DSD-t, és 32 bit 384kHz-et sem
De ez csak a receiver chip miatt van (2004-es készülék), amúgy azt megkerülve tudna DSD-t és 192 kHz/24 bit-et is

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Balage84 írta:
2024.01.06., szomb. 14:26

Kíváncsi lennék, hogy ennyi pénzért mi az, ami egyértelműen jobb hangot ad? gondolkodik.gif
Egy régebbi referencia DAC használtan + egy streamer (pl. kisebb Lumin)
De mindenki arra költi a pénzét, amire akarja :smile29:
[/quote]
Kérlek írj konkrét típusokat, illetve azt, hogy mennyibe kerülnek.
Én Lumin futóművet használtan sem láttam annyiért, mint amibe a Limetree újonnan kerül. És akkor mennyi hozzá a külső DAC, mennyibe kerül a plusz kábelezés?
A Lumin tudja e mind az 5 szolgáltatót, amit a Limetree?
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

alto írta:
2024.01.06., szomb. 13:08
Balage84 írta:
2024.01.06., szomb. 12:45
Engem az háborít fel, ha hülyének néznek (gyártó és nem Ti fórumtársak). 330e HUF-ért nekem még most is sokat kell dolgozni. De ez is szubjektív, ki milyen körökben mozog.
Igen, aki nem műszaki érdeklődésű (hifisták kb. 99%) azok nem nézik a layout-ot, felhasznált alkatrészek minőségét, elolvasnak pár cikket és döntenek, vásárolnak, aztán valami lesz.. vagy marad, vagy olvas tovább és vesz mást.
Az is igaz, hogy rengeteg idő, munka és vagy család mellett tesztelni, keresni, mert időből mindenkinek kevés és véges van.
Nekem nem tisztem megvédeni a Lindemannt, én nem forgalmazom, és nem is szeretem őket. De miért gondolod, hogy hülyének nézne a gyártó? Van egy termékportfóliójuk, amiben a Limetree a belépő szintet képviseli. Ha jobbat szeretnél, vehetsz tőlük komolyabb hangú gépet is. Egy jobban működő országban átlagosan max. 1 hetet kell dolgozni egy Limetree áráért. Az hogy neked ennyiért sokkal többet kell dolgozni, az nem a gyártó hibája, hanem ennek az országnak a szégyene.
Én bérszínvonaltól eltekintve soknak tartok egy heti munkát is ezekért a készülékekért
Igen ez van, egy osztrák, gyárban dolgozó operátor annyit keres, min egy Senior mérnök az Audiban ~3e EUR

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

Alex_Aston írta:
2024.01.06., szomb. 13:59
Én csak annyit tennék hozzá, hogy hulladéknak nevezni kissé erős, lévén szerintem legalább annyi (ha nem több) rosszabb hangú van a Limetreenél, mint jobb. És a lényegesen jobbak bizony minimum már 3-4x annyiba kerülnek. Ha a Limetree nem hallgatható, akkor milyenek a rosszabbak?

Persze én is túl léptem rajta, amiben a CD-17MKIII-nak szerepe volt, mert halottam különbséget. Na persze nem ég és föld, meg vállalhatatlan jelzőket használnék. Tök élhető a hangja, és lehet táppal aránylag kis pénzért javítani rajta.
Viszont ami jött helyette, bizony bő 3x annyiba került, ahogy Fapaci esetében is.

Kíváncsi lennék, hogy ennyi pénzért mi az, ami egyértelműen jobb hangot ad? gondolkodik.gif

Táp esetében pedig mi az a kategória, amitől érdemes játszani, ha nem ez? Milliós készülékeknél nem gondolom, hogy a 20-40e Ft-os tápok lennének a mérvadóak, az 50e Ft-os lejátszóhoz pedig nem biztos, hogy az árának megfelelő összeget lenne érdemes külső táp cserére költeni.
Egy régebbi referencia DAC használtan + egy streamer (pl. kisebb Lumin)
De mindenki arra költi a pénzét, amire akarja :smile29:

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Én csak annyit tennék hozzá, hogy hulladéknak nevezni kissé erős, lévén szerintem legalább annyi (ha nem több) rosszabb hangú van a Limetreenél, mint jobb. És a lényegesen jobbak bizony minimum már 3-4x annyiba kerülnek. Ha a Limetree nem hallgatható, akkor milyenek a rosszabbak?

Persze én is túl léptem rajta, amiben a CD-17MKIII-nak szerepe volt, mert halottam különbséget. Na persze nem ég és föld, meg vállalhatatlan jelzőket használnék. Tök élhető a hangja, és lehet táppal aránylag kis pénzért javítani rajta.
Viszont ami jött helyette, bizony bő 3x annyiba került, ahogy Fapaci esetében is.

Kíváncsi lennék, hogy ennyi pénzért mi az, ami egyértelműen jobb hangot ad? gondolkodik.gif

Táp esetében pedig mi az a kategória, amitől érdemes játszani, ha nem ez? Milliós készülékeknél nem gondolom, hogy a 20-40e Ft-os tápok lennének a mérvadóak, az 50e Ft-os lejátszóhoz pedig nem biztos, hogy az árának megfelelő összeget lenne érdemes külső táp cserére költeni.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

Balage84 írta:
2024.01.06., szomb. 12:45
Engem az háborít fel, ha hülyének néznek (gyártó és nem Ti fórumtársak). 330e HUF-ért nekem még most is sokat kell dolgozni. De ez is szubjektív, ki milyen körökben mozog.
Igen, aki nem műszaki érdeklődésű (hifisták kb. 99%) azok nem nézik a layout-ot, felhasznált alkatrészek minőségét, elolvasnak pár cikket és döntenek, vásárolnak, aztán valami lesz.. vagy marad, vagy olvas tovább és vesz mást.
Az is igaz, hogy rengeteg idő, munka és vagy család mellett tesztelni, keresni, mert időből mindenkinek kevés és véges van.
Nekem nem tisztem megvédeni a Lindemannt, én nem forgalmazom, és nem is szeretem őket. De miért gondolod, hogy hülyének nézne a gyártó? Van egy termékportfóliójuk, amiben a Limetree a belépő szintet képviseli. Ha jobbat szeretnél, vehetsz tőlük komolyabb hangú gépet is. Egy jobban működő országban átlagosan max. 1 hetet kell dolgozni egy Limetree áráért. Az hogy neked ennyiért sokkal többet kell dolgozni, az nem a gyártó hibája, hanem ennek az országnak a szégyene.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

Engem az háborít fel, ha hülyének néznek (gyártó és nem Ti fórumtársak). 330e HUF-ért nekem még most is sokat kell dolgozni. De ez is szubjektív, ki milyen körökben mozog.
Igen, aki nem műszaki érdeklődésű (hifisták kb. 99%) azok nem nézik a layout-ot, felhasznált alkatrészek minőségét, elolvasnak pár cikket és döntenek, vásárolnak, aztán valami lesz.. vagy marad, vagy olvas tovább és vesz mást.
Az is igaz, hogy rengeteg idő, munka és vagy család mellett tesztelni, keresni, mert időből mindenkinek kevés és véges van.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Na álljunk meg egy szóra…

Tehát az a kis kitétel kimaradt, hogy azt állítottam, hogy még a Marantz CD17-hez KÉPEST is siralmas volt ugyanabban a rendszerben. Sztem hagyjuk ezt a komoly emberezést meg ilyenek, az ott olyat produkált az egyébként sem csúcs CD-hez képest, aminél nemhogy az együttélés szóba sem kerülhetne, de inkább azonnali közönyt vált ki belőlem, de másból is. A tulajdonosbol persze nem, de ezt indokolja az általános kognitív disszinancia redukció - én vettem, sok pénzt költöttem, tehát automatikusan csak jó lehet, különben kényelmetlenül érezném magam. Gyakorlatilag nagyjából azzal lehetett volna versenyeztetni, hogy melyik telefon az, ami nem veri meg hangminőségben.
Nincs ezzel baj, olcsón juttat embereket a streaming által nyújtott szabadsághoz. Ennyiért ez nagyjából el is megy, de hangminőség referenciaként tekinteni rá mikroszkópikus mértékben sem érdemes, tápokat próbálgatni és abból messzemenő következtetéseket levonni pedig még annyira sem.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Lindemann Limetree

Talán egy évig használtam. Nem volt egy világbajnok, de akkor nekem megfelelt, viszonylag keveset voltam otthon, költözésre készülve nem akartam sok pénzt HiFi-ben tartani (azóta el is adtam mindent). Három évvel ezelőtt 300e Ft környékén még nem volt nagy kínálat lejátszókból, a Limetree kimondottan jó opció volt, pláne a BlueSound Node-hoz képest, ami szintén akkor kezdett divatba jönni. Egy komolyabb tápegységre kötve tovább lehetett javítani rajta, de ettől nyilván nem lett teljesen más, úgy is kissé unalmas, maszatos, visszafogott, de bőven szerethető hangja volt.

Mikor az említett cikkemet átvette a forgalmazó, beszéltünk telefonon és akkor tartottak kb 30 db eladásánál, ami pár hónap alatt többszázra ugrott, néha hetekig hiánycikk volt. Szerintem kijelenthetjük, hogy igen népszerű zenelejátszó lett, a Node után talán a Limetree-ből adtak el legtöbbet idehaza, de az egész kontinensen sláger lett, aminek azért biztosan van némi oka még úgy is, hogy tisztában vagyunk a hifisták (emberek) befolyásolhatóságával. Talán az is mond valamit, hogy a hirdetésem közzétételétől számítva kb 7 perc alatt adtam el alku nélkül pont annyiért, amennyiért szereztem.

A mai kínálatban már nehezebb dolga lenne, mert egyre jobb cuccokat lehet kapni egyre olcsóbban. Jelenleg egy - nem mellékesen príma D/A konvertert is tartalmazó - Eversolo A8 lejátszót használok, ami mellett a Lindemann már siralmas lenne, csak hát az áruk között van egy 3x szorzó, de az olcsóbb A6 is komolyabb cucc a Limetree-nél azonos, 250-500e Ft közötti ársávban. Ez van, ennyit fejlődtek a hálózati lejátszók pár év alatt, jön az új hullám, adják is el a sok Lindemannt.

Bizarr dolog fotók és alkatrészek alapján megtippelni egy készülék hangját. A műszaki érdeklődésű hobbitársak szemének nyilván izgalmas egy szépen elrendezett, katonás rendben összerakott készülékbelső, egzotikus alkatrészek látványa. Én is így vagyok ezzel, de megtanultam, hogy a látvány és a hang nincs közvetlen kapcsolatban egymással. Az egyik favorit erősítőm olyan módon van huzalozva gyárilag, amiért engem tutira meghúztak volna a villanyos suliban.

Pár perces, pláne idegen helyen elkövetett meghallgatás alapján komoly ember nem mond véleményt egy készülékről. Kirívó jelenségeket így is lehet detektálni, ám azok a teljes rendszerre értendőek. Ha tesztelek valamit, minimum egy hétre hazaviszem és néha még ez az idő sem elég a magabiztos véleményhez. A kinyilatkoztató rendszerét és ízlését felületesen ismerve nem meglepő, hogy más véleményünk van kütyükről is. Ha valaki olyan készüléket keres, amiről mindenkinek pozitív véleménye van, az készüljön fel egy hosszú és reménytelen utazásra! Mindig lesz olyan, aki bármit képes leszólni, de ezek a kijelentések sokszor nem is a készülékekről szólnak.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

mishow írta:
2024.01.06., szomb. 08:12
denesdr írta:
2024.01.06., szomb. 05:46
Mi a durva benne? Egy szubjektív vélemény egy másik szubjektív véleménnyel szemben.
Annyi a nem kis különbség, hogy Faló vette a fáradságot, hosszan járatta, tesztelte, kellően installálta majd sokáig együtt élt vele és úgy mondott róla véleményt.
Tudomásom szerint végül nem a hangja miatt adta el, hanem mert tovább változtatta az otthoni hifi rendszere koncepcióját.
Vagyis a postja inkább tapasztalat a véleménnyel szemben - kicsit más.
Ez Alexről is szerintem pont így elmondható. Szóval akkor a legutóbbi három "vélemény" (Alex, fapaci, sütix) alapján a Limetree, 2:1 arányban hosszútávon (is) szerethető hangú eszköz, a szinte minimalista DAC-jának dacára. Mi ebből a tanulság? Talán az, hogy nem feltétlenül érdemes előre és/vagy a külső (bár a DAC szekció ugye belül van :) ) és/vagy impulzustapasztalat alapján ítélkezni. Vagy éppen az, hogy nem mindenki számára szerethető (hangú) ez a készülék, ami ugyanígy elmondható a hifi cuccok kb 99,9%-áról, ha a hifistákat kérdezzük. De lehetnek még egyéb konklúziók is, amiknek a levonását mindenkinek a saját fantáziájára bízom. ;)

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »

denesdr írta:
2024.01.06., szomb. 05:46
Mi a durva benne? Egy szubjektív vélemény egy másik szubjektív véleménnyel szemben.
Annyi a nem kis különbség, hogy Faló vette a fáradságot, hosszan járatta, tesztelte, kellően installálta majd sokáig együtt élt vele és úgy mondott róla véleményt.
Tudomásom szerint végül nem a hangja miatt adta el, hanem mert tovább változtatta az otthoni hifi rendszere koncepcióját.
Vagyis a postja inkább tapasztalat a véleménnyel szemben - kicsit más.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

denesdr írta:
2024.01.06., szomb. 05:46
Mi a durva benne? Egy szubjektív vélemény egy másik szubjektív véleménnyel szemben.
Annyi, hogy olyan mint amikor Süti az "átlagfizetés", a tömegek meg a "medián".
Csak a fizetéseknél senki nem azt mondja mint Alex a hifire, higy sokaknak van és mennyire "szeretik".
Az elmúlt 40 évben mi történt?

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Mi a durva benne? Egy szubjektív vélemény egy másik szubjektív véleménnyel szemben.

ŰrMajom
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2021.05.28., pén. 18:28
Értékelés: 2

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ŰrMajom »

Balage84 írta:
2024.01.05., pén. 18:40
sutemenyx írta:
2023.12.26., kedd 23:34
Alex_Aston írta:
2023.12.26., kedd 22:58


Én bírlak téged Süti, és tisztelem az elhivatottságodat, de ennyire ne legyél már elfogult, és felelőtlen kijelentéseket puffogtató személy.
Másfél évig éltem egy Limetree-vel, aminek a hangját én egy TMP táppal javítottam valamelyest (csodákat persze nem kell várni, mert nem is lehet).
Tök élhető, és jó hangú cucc, sokan szeretik is, nem véletlenül. Persze vannak jobbak, nem is kevés készülék, de azok nem ennyibe kerülnek.

Ha ez lenne a legalja, akkor mik azok, amik tényleg még ennyit sem tudnak, de még is sokan elégedetten hallgatják, és akiknek a Limetree is már egy "álom" lenne?

Mert persze, hogy egy 5-ös BMW jobb, mint egy Golf, de nem is annyiba kerül, és tulajdonképpen a Golf is elég már szinte mindenre, vagy talán többre is, mint amit az ésszerűség kíván.
Hát nézd, nem akartalak belekeverni, de ha már így..
Éppen nálad hallottam a limetree-t. Ott akkor a Marantz CD17 klasszisokkal volt jobb. Én értem, hogy évekig (1-2) éltél vele, de az már akkor is hallatszott, hogy még a Marantz cd játekoshoz képest is értékelhetetlen a cucc. Épp, mint egy D10-es Topping, vagy valami hasonló romhalmaz kínai 20forintos elektronika. Nincs nagy meglepetés, 300k-ért gyakorlatilag azt adják, amit sikerül összesöpörni az asztalon meg a fiókokból. Sajnos a céges működés, a nemzetközi diszribicios hálózat és a marketing tevékenység költségei nem engedik, hogy 10-15% felett legyen a bekerülési költsége egy ilyen készüléknek, ígyaztán gyakorlatilag egy 30-40ezres kütyüről beszélgetünk, de pont ezért nem volna szabad egy ilyennel messzemenő következtetéseket levonni táp ügyben. Nyilván még erre is van hatásuk, de messze nem olyan mértékben, mint ami valójában a táp minősége. Ezért szóltam hozzá.
Sütinek mindenben igaza van, ez az analóg rész, ezt "hallgatod"
Lehet benne akármilyen Streamer board, ezt hallgatod, 330e HUF ért.. az a durva..
Lindemann-Limetree-NETWORK5.jpg
Ha igaza van, akkor pl. EZ: https://luxoraudio.hu/index.php/cikkek/ ... des-citrom a durva!

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

sutemenyx írta:
2023.12.26., kedd 23:34
Alex_Aston írta:
2023.12.26., kedd 22:58
sutemenyx írta:
2023.12.26., kedd 14:25
Vagy egy akkora ordenáré foshalmaz a Limetree, mint amekkora ténylegesen, valójában, és akkor tökmindegy mit raksz elé/mögé, mert semmitől sem lesz, és nem is lehet jobb. A realitás körülbelül ez.
A Limetree minősége a kínai 20ezres dacokkal versenyzik. Nagyjából mindennek a legalja, ahogy személyesen tapasztaltam. Esetleg lehet, hogy nem egy ilyennel kellene kialakítani véleményt a tápok hatását illetően.
De persze, értem én, ebbe lehet dugdosni bármit.
Én bírlak téged Süti, és tisztelem az elhivatottságodat, de ennyire ne legyél már elfogult, és felelőtlen kijelentéseket puffogtató személy.
Másfél évig éltem egy Limetree-vel, aminek a hangját én egy TMP táppal javítottam valamelyest (csodákat persze nem kell várni, mert nem is lehet).
Tök élhető, és jó hangú cucc, sokan szeretik is, nem véletlenül. Persze vannak jobbak, nem is kevés készülék, de azok nem ennyibe kerülnek.

Ha ez lenne a legalja, akkor mik azok, amik tényleg még ennyit sem tudnak, de még is sokan elégedetten hallgatják, és akiknek a Limetree is már egy "álom" lenne?

Mert persze, hogy egy 5-ös BMW jobb, mint egy Golf, de nem is annyiba kerül, és tulajdonképpen a Golf is elég már szinte mindenre, vagy talán többre is, mint amit az ésszerűség kíván.
Hát nézd, nem akartalak belekeverni, de ha már így..
Éppen nálad hallottam a limetree-t. Ott akkor a Marantz CD17 klasszisokkal volt jobb. Én értem, hogy évekig (1-2) éltél vele, de az már akkor is hallatszott, hogy még a Marantz cd játekoshoz képest is értékelhetetlen a cucc. Épp, mint egy D10-es Topping, vagy valami hasonló romhalmaz kínai 20forintos elektronika. Nincs nagy meglepetés, 300k-ért gyakorlatilag azt adják, amit sikerül összesöpörni az asztalon meg a fiókokból. Sajnos a céges működés, a nemzetközi diszribicios hálózat és a marketing tevékenység költségei nem engedik, hogy 10-15% felett legyen a bekerülési költsége egy ilyen készüléknek, ígyaztán gyakorlatilag egy 30-40ezres kütyüről beszélgetünk, de pont ezért nem volna szabad egy ilyennel messzemenő következtetéseket levonni táp ügyben. Nyilván még erre is van hatásuk, de messze nem olyan mértékben, mint ami valójában a táp minősége. Ezért szóltam hozzá.
Sütinek mindenben igaza van, ez az analóg rész, ezt "hallgatod"
Lehet benne akármilyen Streamer board, ezt hallgatod, 330e HUF ért.. az a durva..
Lindemann-Limetree-NETWORK5.jpg
Lindemann-Limetree-NETWORK5.jpg (69.47 KiB) Megtekintve 1018 alkalommal

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Tudja esetleg valaki, hogy a Heed Obelisk Px dupla táp DC hány Voltos ?

Köszi.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Shimano »

suminator968 írta:
2024.01.01., hétf. 15:30
Srácok, segítség kéne.
Biztos van köztünk olyan, aki egy azon rendszerben hallgatott már TMP Ant dac-ot, és Heed DA-t?
Talán Ear. gondolkodik.gif Heed da van neki,legalábbis írt róla a blogján,és próbálgatta a TMP cuccokat is,kérdezz rá,hátha volt,vagy van nála ant dac is.

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Srácok, segítség kéne.
Biztos van köztünk olyan, aki egy azon rendszerben hallgatott már TMP Ant dac-ot, és Heed DA-t?
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: pjm »

fapaci írta:
2023.12.27., szer. 10:09
Ha bezárnánk hifistákat egy szobába, ahol 100 készülékből kellene összelegózniuk a számukra hangzásban legszerethetőbb rendszert, mindenki más láncot rakna össze. Ennek dacára évtizedek óta győzködik egymást arról, melyik kütyü a JÓ.
Mert te meg olyan izé vagy, hogy nem látod meg ebben a sportot :rolleyes: :D

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: s4tch »

yager01 írta:
2023.12.30., szomb. 12:37
https://www.muzix.hu/Lotoo/Kabel/LTO-IC ... USB-Type-C

Pl. ilyet mint amit linkeltem?
Miben más ez mint a gyári adatkábel/töltőkábel?
Nekem van ilyen kábel, benne volt a PAW S1 gyári csomagjában. Fogalmam sincs, melyik usb pin hogy van benne bekötve, és csak ezzel az egy példánnyal van tapasztalatom, mindenesetre ami nálam van, direkcionális: a Lotoo feliratos vége megy a telefonba, a nyíllal jelölt a dacba, és csak így működik. Fordítva bedugva nem kap tápot a dac.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”