Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyszerűen imádom!

Én is!
Eddig volt Akurate DS-em, az első és az új is, de mikor megjelent a DSM, éreztem, hogy lépnem kell.
Pláne, hogy csináljuk a média lejátszónkat/NAS-t. Kínálta magát, hogy kell a kép is a megfelelő szintű hanggal párosítva.
A DSM egy központi eleme a rendszeremnek. Igazából nem is tudom, mi lenne, ha ez nem lenne. Mérhetetlen mennyiségű kütyüt sosem raknék a szobámba. Talán képet sosem néznék, maradna az LP és a DS ( a CD sajnos áram alatt sincs már). De most van kép is és hozzá párosul a szuper hang is. Imádom. Ráadásul a UPC HD-nek is igazán jó a képe, a hangot pedig az Akurate DSM csinálja. A TV is új értelmet nyert igy. Tegnap X faktor, előtte Voice. Legalább hallom is, hogy ki hogyan énekel.
A Linn azért 2007 óta csinálja ezeket a hálózati lejátszókat. Akkora tudás, tapasztalat, fejlesztői és gyártástechnológiai hátterük van, hogy nem csoda ez az elképesztő stabilitása a készülékeiknek. Pedig amit a DSM-ekbe bepakoltak, az azért már a varázslat határa. De megoldották. Működik.
És nem csak működik, hanem mindenben a lehető legjobbat nyújtja. Még arra is gondoltak, ha valaki netán átkapcsol egy analóg forrásra, streamelt zenére, a HDMI kimeneten megjelenik az utoljára használt HDMI bemenet képe és hangja is. Amikor persze valamelyik HDMI bemenetre kapcsolunk, a hangot nem adja ki a HDMI kimenetre. Ne kelljen már halkítgatni a TV-t. Apró figyelmesség, de nagyon hasznos. Ha pedig csak TV-t akarunk nézni, a rendszer bekapcsolása nélkül, ott van rajta a kép és a hang is. Zseniális!

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



És ami az egyik legfontosabb még egy felhasználónak, bombabiztos működés, nem téveszt, nem fagy (brr ), soha egy kattanás, folyamatosan frissül, nem avul el, minden új fejlesztést megkap, nem kell állandóan cserélgetni e miatt. Egyszerűen imádom!


 
 
Ugyis mindjart karacsony. A feladat egyszeru: Kell talalni valakit aki eppen ilyet akar nekem ajandekozni.
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Hát igen, a jövő már elkezdődött.
A LINN DSM-ek elképesztő lehetőséget kínálnak egy igényes zenehallgatónak, akinek az is fontos, hogy az összes HDMI jelforrásának ne csak a képe, hanem a hangja is tökéletes legyen. De nem csak a 4db HDMI bemenetről szedi le a hangot, hanem rengeteg más digitális bemenete is van, vagyis nagyon széleskörűen használható DAC-is. Emellett még analóg bemenetei is vannak, még phono bemenete is, ami ráadásul még MM/MC választható is. Songcast, hogy PC-ről is minden átmenjen a hálózaton NAS nélkül is. Internet rádiók.....Mindezek mellett még Digital Stream Player is.
Valamennyi bement egyedileg konfigurálható (név, szintillesztés, láthatóság.....). A nem használt bemetek kiiktathatók......
Ezek mellett még előfok is, csak végfokra kell kötni. Mármint az Akurate és Klimax DSM-et, mert a Majik DSM még végfokkal is rendelkezik, nem is akármilyennel.
Mindemellett bármilyen wifis eszközről vezérelhetők, legyen az iPhone, iPad, laptop.....
Egy valamit tudni kell: nem házimozi processzor. A hangot csakis kétcsatornás kimenetre adja ki. Akinek van egy nagyon igényes sztereó lánca, a LINN DSM-ek új tartalmat adnak neki.
És ha figyelembe vesszük azt a hatalmas funkció gazdagságot, hangminőséget, sokoldalúságot, könnyed kezelhetőséget, hány másik készüléket, kábelezést helyettesítenek, sőt túl is szárnyalnak, kifejezetten kedvező az áruk is.


 
És ami az egyik legfontosabb még egy felhasználónak, bombabiztos működés, nem téveszt, nem fagy (brr ), soha egy kattanás, folyamatosan frissül, nem avul el, minden új fejlesztést megkap, nem kell állandóan cserélgetni e miatt. Egyszerűen imádom!
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezekszerint mar csak a megfelelo csillagallasra kell varnom?!


Hát igen, a jövő már elkezdődött.
A LINN DSM-ek elképesztő lehetőséget kínálnak egy igényes zenehallgatónak, akinek az is fontos, hogy az összes HDMI jelforrásának ne csak a képe, hanem a hangja is tökéletes legyen. De nem csak a 4db HDMI bemenetről szedi le a hangot, hanem rengeteg más digitális bemenete is van, vagyis nagyon széleskörűen használható DAC-is. Emellett még analóg bemenetei is vannak, még phono bemenete is, ami ráadásul még MM/MC választható is. Songcast, hogy PC-ről is minden átmenjen a hálózaton NAS nélkül is. Internet rádiók.....Mindezek mellett még Digital Stream Player is.
Valamennyi bement egyedileg konfigurálható (név, szintillesztés, láthatóság.....). A nem használt bemetek kiiktathatók......
Ezek mellett még előfok is, csak végfokra kell kötni. Mármint az Akurate és Klimax DSM-et, mert a Majik DSM még végfokkal is rendelkezik, nem is akármilyennel.
Mindemellett bármilyen wifis eszközről vezérelhetők, legyen az iPhone, iPad, laptop.....
Egy valamit tudni kell: nem házimozi processzor. A hangot csakis kétcsatornás kimenetre adja ki. Akinek van egy nagyon igényes sztereó lánca, a LINN DSM-ek új tartalmat adnak neki.
És ha figyelembe vesszük azt a hatalmas funkció gazdagságot, hangminőséget, sokoldalúságot, könnyed kezelhetőséget, hány másik készüléket, kábelezést helyettesítenek, sőt túl is szárnyalnak, kifejezetten kedvező az áruk is.




Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



Már nem, az új DSM-eken van HDMI, igaz "csak" átengedi a képet, de pl. a hangot leszedi róla.


 
Ezekszerint mar csak a megfelelo csillagallasra kell varnom?!
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Érzem, hogy a MEGOLDÁS még várat magára


 
Már nem, az új DSM-eken van HDMI, igaz "csak" átengedi a képet, de pl. a hangot leszedi róla.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



Vannak ám a világon USB/S/PDIF átalakítók is, sőt lesz a Heed-nak is rövidesen.


 
Jogos. Ez nem is volt kérdés, csak igyekszem a "szép" megoldást megtalálni... egy átalakító mindig egy újabb pénznyelő hibaforrás
Most jöhet a "van akinek semmi sem jó!" teljesen jogosan
Biztosra veszem, hogy mindjárt lesz a HEED-nak olyan DA kártyája, amin az egyik bemenet optikai!
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



Az aktuális lejátszó progiban ki kell jelölnöd, hogy mi legyen a kimenet, vagy digi, vagy HDMI,vagy analóg, de csak egy.


 
 
... persze nekem csak s/pdif bemenetem van ....
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Ennek a jumper dolognak utána járok. Végülis applere van http://xbmc.org/ is. A jövő héten teszek egy próbát. A kérdés a mac mini digitális vs. hdmi kimente. (állítólag nem mennek egyszerre).


 
Az aktuális lejátszó progiban ki kell jelölnöd, hogy mi legyen a kimenet, vagy digi, vagy HDMI,vagy analóg, de csak egy.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



Hízik a májam.
A D/A kártya magában ugyan nem, de megfelelő eszközzel megemészt sok mindent. Például a Synology is tud önmagában sok mindent konvertálni, a mádia lejátszóról is ki lehet csalni jelet. Nálad jumperrel nem lehet beállítani, hogy két RCA csatlakozón is tudja fogadni a digitális jelet az Si?
 
Amúgy meg egy Mac remek megoldás, a Synology meg mint háttértár futtathat egy iTunes szervert, azon lehet, waw, mp3, Apple losless, de variálhatsz lejátszó programokkal is, ha ez kevés, és a videólejátszás is meg van oldva.


 
Ennek a jumper dolognak utána járok. Végülis applere van http://xbmc.org/ is. A jövő héten teszek egy próbát. A kérdés a mac mini digitális vs. hdmi kimente. (állítólag nem mennek egyszerre).
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »


Burson Audio
Conductor vs HA-160D
http://soundnews.ro/2012/11/19/burson-c ... y-squared/

Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



Ez így igaz. Valahol úgy is tároljuk a zenét, filmet,meg netezünk, letöltünk, pl. Mac Mini, hang Linn, kép TV, Proji....


 
Érzem, hogy a MEGOLDÁS még várat magára
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Én úgy tudtam, hogy a LINN -ek csak audió fileokat játszanak le. Nem lehetetlen, hogy tévedek....


 
Ez így igaz. Valahol úgy is tároljuk a zenét, filmet,meg netezünk, letöltünk, pl. Mac Mini, hang Linn, kép TV, Proji....
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



Miért is kéne várni? Mármint a Linn-re.


 
Én úgy tudtam, hogy a LINN -ek csak audió fileokat játszanak le. Nem lehetetlen, hogy tévedek....
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Előljáróban megjegyezném, hogy ez a link egy merénylet volt. A fél délutánomat olvasással töltöttem. Eddig sem volt ismeretlen a blogod számomra, de most a Szíriusz Kapitány letöltésével együtt kicsit talán túlzásba vittem.
 
Node visszatérve az eredeti témára. Használom az Obeliskbe épített DA kártyát, ámde az nem kedveli még az mp3 -akat sem. (Persze nem kéne külön hifit venni a gyerekeknek Gryllus Vilmos miatt és ilyenkor nem is elvárás az audiophil hangzás.) A következő lépés egy CA Dacmagic kipróbálása volt, amitől ugyan mp3ak lettek, de semmi egyéb extra nem, inkább csak útban volt. Egyelőre a Tvix analóg kimenetét is rákötöttem az Obeliskre... mp3-nál ez nem fog annyira fájni, ellenben a remek koncertfelvételek is ezen mennek most.
A tuti megoldás nyilvánvalóan egy olyan LINN (vagy Naim) lesz, ami videó formátumokat is lejátszik ... már csak ki kell várni ...


Miért is kéne várni? Mármint a Linn-re.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Norbonca »



Heed Obelisk DA - arra van kötve a Logitech ami streamerként és netrádióként is üzemel, http://ear.hu/?p=1714, a képpel is ellátott dolgok lejátszásáért meg egy Xtreamer felel, ami szintén a Heed DA-n keresztül szólal meg. Amikor meg játszogatok számítógéppel, akkor is a Heed DA szól, USB-ről. remek, az a sok bemenet rajta.
 
Amúgy az Si a beépített DA kártyával kutya jó ám például a DT-vel, ha ügyesen kábelezzük, még jobb is tud lenni, mintha közöttük lenne a DA.


 
Előljáróban megjegyezném, hogy ez a link egy merénylet volt. A fél délutánomat olvasással töltöttem. Eddig sem volt ismeretlen a blogod számomra, de most a Szíriusz Kapitány letöltésével együtt kicsit talán túlzásba vittem.
 
Node visszatérve az eredeti témára. Használom az Obeliskbe épített DA kártyát, ámde az nem kedveli még az mp3 -akat sem. (Persze nem kéne külön hifit venni a gyerekeknek Gryllus Vilmos miatt és ilyenkor nem is elvárás az audiophil hangzás.) A következő lépés egy CA Dacmagic kipróbálása volt, amitől ugyan mp3ak lettek, de semmi egyéb extra nem, inkább csak útban volt. Egyelőre a Tvix analóg kimenetét is rákötöttem az Obeliskre... mp3-nál ez nem fog annyira fájni, ellenben a remek koncertfelvételek is ezen mennek most.
A tuti megoldás nyilvánvalóan egy olyan LINN (vagy Naim) lesz, ami videó formátumokat is lejátszik ... már csak ki kell várni ...
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kakaox »



.....Ha csökkentjük a frekvenciát, logikusan információt vesztünk, mert néhány minta (sample) tartalma elveszik. Ha növeljük azt, de valami törtszámú szorzóval, akkor is információt veszítünk. Egész számú szorzásnál már kissé más a helyzet, mivel ott az eredeti minták eredeti helyükön maradnak, csak a köztük lévő időt töltjük ki új (virtuális) mintákkal....


 
Annyit tennék hozzá, hogy Fapaci nagyon szépen leírta ez a folyamatot, így talán még érthetőbb az hogy mikor két egész számot szorzunk mindig
egész számot kapunk (felkonvertálás), viszont mikor osztás következik (lekonvertálás) akkor nagyon ritkán kaphatunk egész számot.
Többnyire valamilyen tizedestört lesz belőle, tehát ilyenkor kerekíteni kell. Ez mind számítási műveletet és veszteséget jelent.
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Norbonca »


Sziasztok!
 
 
Valoszinuleg nem csak en kuzdok az alabbi dilemmaval. Kivancsi vagyok ki hogyan oldotta meg otthon.
Adott az alabbi rendszer:
 
- Xavian Duetto
- HEED Obelisk SI
- DVICO Tvix 6600N
- Synology NAS
 
Alapvetoen digitalis forrasbol hallgatok zenet, ennek megfeleloen szukseg lenne egy DAC -ra. (Az Oblesikben egyebkent van egy, de annak a kepessegei korlatozottak). A feladat, hogy az alapveto felhasznalas (minosegi zenehallgatas) mellett, megszolaljanak a filmek, koncertfilmek, es barmilyen egzotikus audioformatum is. Kozben persze szempont az eszkozok szamanak kordaban tartasa is
 
 
Koszi a hozzaszolasokat!
 
Norbi
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Én valamiért azt gondoltam(gondolom), hogy az nem tesz jót egy formátumnak ha ide-oda konvertálják az eredeti állapotát végső lejátszás előtt. Vagy ez így nem feltétlen igaz? Ez most az Upsampling dacocra írom.Sztetek?


 
A témához érdemes tisztában lenni a digitális hangtechnika alapjaival, leginkább a mintavételezés működésével. Resamplingnél nem formátumot változtatunk, hanem a mintákat rendezzük újra. Az eredeti digitális jel mintavételezési gyakoriságát (frekvenciáját) változtatva nyilván változik az eredő analóg hanghullám is. Ha csökkentjük a frekvenciát, logikusan információt vesztünk, mert néhány minta (sample) tartalma elveszik. Ha növeljük azt, de valami törtszámú szorzóval, akkor is információt veszítünk. Egész számú szorzásnál már kissé más a helyzet, mivel ott az eredeti minták eredeti helyükön maradnak, csak a köztük lévő időt töltjük ki új (virtuális) mintákkal. Ez általában a magasabb regiszterben okoz finomabb, gazdagabb hangzást, de összességében általában visszalépést jelent. De vannak kivételek! Léteznek olyan kifinomult eljárások, készülékek, ahol az upsampling élvezetesebb hangzást eredményez. Persze a kommersz D/A konverterek nem tartoznak ezek közé.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én valamiért azt gondoltam(gondolom), hogy az nem tesz jót egy formátumnak ha ide-oda konvertálják az eredeti állapotát végső lejátszás előtt. Vagy ez így nem feltétlen igaz? Ez most az Upsampling dacocra írom.Sztetek?


Én úgy vélem, hogy ha bufferba konvertál a masina és az eredeti fájl marad akkor nem sérül a forrás. viszont nyilván jobb ha nem konvertál fel hanem kezeli az adott felbontást már.

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Big »



Én valamiért azt gondoltam(gondolom), hogy az nem tesz jót egy formátumnak ha ide-oda konvertálják az eredeti állapotát végső lejátszás előtt. Vagy ez így nem feltétlen igaz? Ez most az Upsampling dacocra írom.Sztetek?


Látod, látod!
Ott volt a 840 nálad kipróbálhattad volna . Hozzáteszem, hogy személy szerint próbáltam, de mindég visszatértem az alaphoz, szóval nekem úgy tetszett jobban ez a konvertálósdi nem jött be.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
ruczak
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.12.18., pén. 21:52
Értékelés: 39

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ruczak »



UPSAMPLING = felkonvertálás
OVERSAMPLING = túlmintavételezés
NOS = Non oversamping = nincs túlmintavételezés
 
http://www.audiostre...g-nos-dacs-list itt egy lista NOS DAC.
 
Azt meg hogy melyik jó majd te eldöntöd, erre nincs szabály, csak emberi megitélés és az biza nem egyforma.


Én valamiért azt gondoltam(gondolom), hogy az nem tesz jót egy formátumnak ha ide-oda konvertálják az eredeti állapotát végső lejátszás előtt. Vagy ez így nem feltétlen igaz? Ez most az Upsampling dacocra írom.Sztetek?

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Big »



Sziasztok!
Van egy két dolog, amivel nem vagyok tisztában. Szeretném ha segítenétek.
Ha már lett volna erről szó, elnézést!
Ez az UPSAMPLING ill az OVERSAMPLING ill a NOS.
Melyik mit jelent, illetve jó-e vagy nem! Ha lehet így választani!
Csak mert igazán tudom, hogy ha dacot veszek, akkor jó-e, ha valamelyik fajtát nem választom. Köszi előre is!


UPSAMPLING = felkonvertálás
OVERSAMPLING = túlmintavételezés
NOS = Non oversamping = nincs túlmintavételezés
 
http://www.audiostream.com/content/non- ... -dacs-list itt egy lista NOS DAC.
 
Azt meg hogy melyik jó majd te eldöntöd, erre nincs szabály, csak emberi megitélés és az biza nem egyforma.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
ruczak
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.12.18., pén. 21:52
Értékelés: 39

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ruczak »


Sziasztok!
Van egy két dolog, amivel nem vagyok tisztában. Szeretném ha segítenétek.
Ha már lett volna erről szó, elnézést!
Ez az UPSAMPLING ill az OVERSAMPLING ill a NOS.
Melyik mit jelent, illetve jó-e vagy nem! Ha lehet így választani!
Csak mert igazán tudom, hogy ha dacot veszek, akkor jó-e, ha valamelyik fajtát nem választom. Köszi előre is!

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Indy »



Persze.


 
Én hallottam egy Audigy2-őt és jól beállított Foobarral (wasapi) nem volt rossz hangja. Erről lehet hogy lemaradtál. Tegyél egy kicsit hozzá, és vegyél egy HRT-t.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”