Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: magicvoice »


Az első próba képei:
 

 


Avatar
szteff
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2006.06.09., pén. 12:35
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: szteff »


Üdv!
 
DAC-ot keresgélek, ami tud USB-n is jelet fogadni. Néztem a Musical Fidelity M1 DAC-ot, ahol a tesztnél egy rész megütötte a szemem:"A készülék lelke egy DSD 1796-os Burr Brown Delta Sigma chip, a felskálázást egy SRC 4392-es, szintén Burr Brown végzi. Ha már így benne vagyunk, akkor az USB jeleket egy PCM2704-es alakítja SPDIF-re, ez csak USB1.1-et ismer, ezért az M1 maximum 48kHz-es jelet. kezel erről a bemenetről."
 
Ezek szerint egy ilyen kaliberű DAC csak 48 kHz-et tud USB-n fogadni? Más DAC-oknál mi a helyzet? Tudtok olyat, ahol nagyobb felbontást is fogad, és nem csak felkonvertálja rá? Az alábbi Cambridge Audio DacMagic Plus úgy látom képes rá. Az hol áll minőségben egy ilyen MF-hez?
 
Szteff

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: magicvoice »

Próbálgattam még a foobar beállításokat, és ha kikapcsolom a SoX resampler-t, akkor a korrekt frekvenciával játszik le mindent. Ezzel úgy tűnik, minden beállítási problémám megoldódott, és ez egyből érződik a hangminőségen is. Hihetelen a javulás a gyári alap USB 1.0-ás beállításhoz képest.

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: magicvoice »



Ha jó tévedek, azért, mert spéci (pl. wasapi) hang-driverek megkövetelik a bitperfekt lejátszást.


 
Köszi. Ja, és bocs az elírásért Wasabi=WASAPI
 
Sikerült megoldani a problémát. Kb. olyan élmény volt, mint amikor az ember bennefelejti a tőcsavarokat az új mosógépben, és nem tudja, miért ugrál annyira az első mosáskor.
A megoldás a következő: át kell állítani a DAC-ot USB 2.0-ás üzemmódba (gyárilag 1.0-ás állásban van, gondolom, hogy minden gépen működjön). Bekapcsoláskor a bekapcsológombbal együtt meg kell nyomni a Filter/Phase gombot. Ekkor kigyullad a Digital 1 gomb, ami azt jelenti, hogy USB 1.0 módban van, a hangerőszabályozóval át kell kapcsolni Digital 2-be. Ezután a Windows egyből felismeri CA Dacmagic Plus Audio-ként, és lehet telepíteni az új drivert. A foobar2000-ben is azonnal megjelenik a CA ASIO driver.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Valamiért csak Windows DS-ben vált felbontást, KS és Wasabi esetén 44.1-re áll be
 
Ha jó tévedek, azért, mert spéci (pl. wasapi) hang-driverek megkövetelik a bitperfekt lejátszást.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2007.12.26., szer. 08:50
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: magicvoice »



Egy újabb siker...?
Cambridge Audio DacMagic Plus
Ára: 120eFt. körül
 
Twin Wolfson WM8740 24bit DACs used in dual differential configuration
New Anagram Technologies ATF2™ 24-bit/384kHz audio up-sampling / jitter reduction
Optional Digital Preamp mode allowing connection directly to power amp or active speakers
24-bit/96kHz driverless USB Audio 1.0
24-bit/192kHz USB Audio 2.0 with ASIO or kernel streaming modes.
USB class 2 driver for Win
Asynchronous USB transfer
Selectable digital filters - linear phase, minimum phase and steep
Balanced XLR audio output and RCA phono output
Two 24 bit digital inputs (with optical or coaxial for each)
External input for optional BT100 Bluetooth receiver - allows audio to be streamed and up-sampled from any paired Bluetooth device


 
 
Rendeltem egyet kíváncsiságból, és ma hozta a futár. Még csak ismerkedünk, de eddig alapvetően jók a tapasztalataim. De hogy ne legyen teljes az örömöm, képtelen vagyok telepíteni a CA weboldaláról letöltött drivert. A szoftvertelepítő nem ismeri fel a DAC-ot. Ha valaki már megoldotta ezt a problémát, kérem írja meg, mi a teendő.
 
Tartottam az állandó felskáláztól, de egyelőre nem látom hátrányát. Egyébként pofás készülék, és nagyon jól kihasználható:
- két forráskészülék fogadása optikai vagy RCA koax bemeneten 24bit/192kHz-ig
- USB forrás fogadása elvileg szintén 24bit/192kHz-ig (Valamiért csak Windows DS-ben vált felbontást, KS és Wasabi esetén 44.1-re áll be. Az ASIO drivert nem tudom telepíteni, de miért nem? )
- első blikkre nagyon jó a fejhallgató kimenete
- az RCA és XLR kimenete egyszerre kiadja a jelet
- jó minőségű a hangerőszabályozója (szemben az ASUS Xoanr Essence One-nal), ezért digitális előerősítőként is bátran használható
- wireless streameléshez lehet hozzá venni egy bluetooth adaptert
 
Ami viszont nem tetszik:
- egy béna kis 12V/2A tápot adnak hozzá, felcsatolható EU dugvillával
- billeg a felragasztható kis gumilábakon (egyébként adnak hozzá gumibölcsőt is, amiben felállítható)
- egyelőre nem tudom telepíteni az ASIO drivert
- a háromféle szűrő parasztvakításnak tűnik, bár tényleg komoly eltérések vannak a hangban
- a régi DacMagic magyar nyelvű használati utasítását adták hozzá
 
Röviden ennyi, egy pár napos bejáratás után már többet tudok mondani a hangjáról.

Avatar
LatyakHal
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.12.01., csüt. 00:02
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: LatyakHal »


Kösszönömm.......pont ez az amire vadásztam....ezt az oldalt is kínoztam ezért a kapcsolásért, de valahogy sose jól kérdeztem ezek szerint..
 
NAGY nagy MEGHAJLÁS a segítségért.... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Kellene egy kis segítség.....CA DacMagic-om van ( a lentebbi gép egyszerűbb változata ).... és szeretnék bele "nézni" egy kicsit... pláne a belső tápellátásba... Kapcsolási rajz kellene.. Mit lehet róla tudni még ?? ( firmware frissítés? ).


Itt te is le tudod tölteni. Ebben látszik e-az. Sajnos többet nem tudok segíteni.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sb Touch-ból milyen modszerrel tudnák még jobb hangot kicsiholni?
Egy külsö táp elengedhetetlen lenne azt gondolom.Erre valami megfelelő megoldást tud valaki?
A másik kérdés ehez kapcsolodik.
Gondolkodtam egy MF-M1 DAc-on ez mennyit dobna a hangján?Egyáltalán segitene neki?
Válaszokat előre is köszi.

Avatar
LatyakHal
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.12.01., csüt. 00:02
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: LatyakHal »

Kellene egy kis segítség.....CA DacMagic-om van ( a lentebbi gép egyszerűbb változata ).... és szeretnék bele "nézni" egy kicsit... pláne a belső tápellátásba... Kapcsolási rajz kellene.. Mit lehet róla tudni még ?? ( firmware frissítés? ).

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: csövi »



Én vettem meg a Trane által hírdetett 1ppm ponosságú clockot.
Kérdésem: a cd lejátszóba, vagy a külső dacba építessem be?
Egy picit utánaolvastam, és nem egyértelmű számomra a helyzet...


 
Ha dacba rakod akkor két digitkábel kell mivel vissza kell vezetni az órajelet a futóműbe.
 
Egyszerűbb a futóműbe helyezni a digit kijárat elé...de nem vagyok nagy mágus csak felhasználó. Kérdezd Kálmit ha már tőle van cuccod.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: switch »


Én vettem meg a Trane által hírdetett 1ppm ponosságú clockot.
Kérdésem: a cd lejátszóba, vagy a külső dacba építessem be?
Egy picit utánaolvastam, és nem egyértelmű számomra a helyzet...
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »


Egy újabb siker...?
Cambridge Audio DacMagic Plus
Ára: 120eFt. körül
 
Twin Wolfson WM8740 24bit DACs used in dual differential configuration
New Anagram Technologies ATF2™ 24-bit/384kHz audio up-sampling / jitter reduction
Optional Digital Preamp mode allowing connection directly to power amp or active speakers
24-bit/96kHz driverless USB Audio 1.0
24-bit/192kHz USB Audio 2.0 with ASIO or kernel streaming modes.
USB class 2 driver for Win
Asynchronous USB transfer
Selectable digital filters - linear phase, minimum phase and steep
Balanced XLR audio output and RCA phono output
Two 24 bit digital inputs (with optical or coaxial for each)
External input for optional BT100 Bluetooth receiver - allows audio to be streamed and up-sampled from any paired Bluetooth device

Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Szép napot mindenkinek!
 
DAC tápegységgel kapcsolatos tapasztalatomat szeretném megosztani a kedves fórumozókkal. CA DacMagic-hez készítettem egy tápegységet próbaképpen: 150W-os kiöntött toroid trafó, Lumberg tápcsati, full silicone kábelezés, Marantz KI ferrit gyűrű. A hangminőség javulása megdöbbentő, nem lehet egy lapon említeni a gyári táppal elérhető megszólalással. Mi lehet ennek az elektrotechnikai magyarázata (úgy tudom, hogy IC stabilizált táp van a DAC-ban)?


Végülis nem mindegy?
Műszaki indok van rá bőven, (csak egyet: a falba dugós tápok jelentős hányada réz és vas spórolás miatt torzabban transzformálja a hálózati feszültséget, mint amilyen eredetileg) de van más is, a lényeg, hogy tetszen!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Sziasztok!
 
Szeretném kérdezni hogy lenne-e javulás a hang minőségben ha a meglévő H/K970-es cd-t cserélném LUPUS C MKIII-ra?
Számítógépről hajtanám a dac-ot és dvd-ről.


Szerintem érdemes kipróbálni.
(x)

Avatar
szkebe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 20:39
Értékelés: 18

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: szkebe »


Sziasztok!
 
Szeretném kérdezni hogy lenne-e javulás a hang minőségben ha a meglévő H/K970-es cd-t cserélném LUPUS C MKIII-ra?
Számítógépről hajtanám a dac-ot és dvd-ről.
pc-linux--ADI 2 DAC fs---Focal Alpha 50 Evo -- viablue

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Balage84 »


Szép napot mindenkinek!
 
DAC tápegységgel kapcsolatos tapasztalatomat szeretném megosztani a kedves fórumozókkal. CA DacMagic-hez készítettem egy tápegységet próbaképpen: 150W-os kiöntött toroid trafó, Lumberg tápcsati, full silicone kábelezés, Marantz KI ferrit gyűrű. A hangminőség javulása megdöbbentő, nem lehet egy lapon említeni a gyári táppal elérhető megszólalással. Mi lehet ennek az elektrotechnikai magyarázata (úgy tudom, hogy IC stabilizált táp van a DAC-ban)?
 
Néhány kép a tápról:



Avatar
dodelijk
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.12.12., hétf. 01:44
Értékelés: 31

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: dodelijk »


Köszönöm!
Olive 3 HD+Rotel Ra-1070+Focal 806V

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: KMT »


Ez valami borzadály.
 
Egyébként üdv újra itt.

Avatar
dodelijk
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.12.12., hétf. 01:44
Értékelés: 31

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: dodelijk »


Ha valaki 120-130e FT körül keres konvertert annak érdekes lehet az Arcam új dacja.USB bemenet és wifi is van rajta.
 
http://www.crutchfield.com/S-wuCIyqx6d2 ... ac-KW.html
Olive 3 HD+Rotel Ra-1070+Focal 806V

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: vm69 »



Üdv mindenki, keresek használtan Musical Fidelity M1 dac-ot! Nem tud valaki eladót?


 
itt árulnak egyet! http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=9717
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
lestyanrobi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.12.09., pén. 22:54
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: lestyanrobi »

Üdv mindenki, keresek használtan Musical Fidelity M1 dac-ot! Nem tud valaki eladót?

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: contaxg »



A HRT DAC usb-s? Mert akkor nem fog szólni, optikai kimenet van az AppleTV-n, usb nincs sajnos.


 
Értem!

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
jdg
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.11.30., szer. 12:31
Értékelés: 2

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: jdg »



Arra kiváncsi lennék, hogy mit szól egy HRT DAC-hoz a ZappleTV
Nem jársz véletlenül Óh, Budán vala, mikor?
 
r:)


 
A HRT DAC usb-s? Mert akkor nem fog szólni, optikai kimenet van az AppleTV-n, usb nincs sajnos.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: contaxg »



Van valakinek tippje?


 
Arra kiváncsi lennék, hogy mit szól egy HRT DAC-hoz a ZappleTV
Nem jársz véletlenül Óh, Budán vala, mikor?
 
r:)

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”