Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: KMT »



Most akkor hogy is van? Nem számít, vagy mégis? Vagy csak az olyan digit jelnél számít, ami képinformációt tartalmaz, az audiónál nem?


 
Szerintem két szempont alapján is szét kell választani a dolgot:
 
1. Az USB-n kapja-e a tápot az eszköz, vagy külső tápos.
2. Milyen módon működik az USB. Aszinkron esetében elvileg nem számít a kábel, normál USB-nél igen, mivel a kábelen is keletkezik jitter.

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hubee »



Akkor egy sztereo erősitöben érdemes gondolkozni 100 környéke árban az megfelelő vagy mekkora kiadásra kell számolnom egy tiszteséges sztereó erösitöhöz .
Hangfalam egy Jamo C805-ös amit fülelek kolega tuningolja meg jövő héten .
Hangfalkábel meg supra .
És még egy miröl hajtom az erösitőt ugy értem ,hogy cd lejátszót már nem akarok , kimélném magam a cd halmoktól


Szerintem érdemes lenne átmenni a kérdéssel egy másik topicba, attól függően, hogy meg akarod-e tartani a HM vasat vagy átállsz a sötét oldalra. Viszonylag kis pénzből nem lehet HM vasból jó hangot kicsikarni. Sztereó erősítő viszont nem tud mit kezdeni a DTS, Dolby Digital stb jelekkel, nincs bennük dekóder + az esetek többségében digitális bemenet sincs.
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hubee »


contaxg: Jó tipp!
 
Mindenkinek mások a preferenciái, mást tart fontosabbnak. Ezt szerintem specialized001-nél most gyorsan "le lehetett venni". Nekem sosem lesz 55-ös TVm. Sőt, lehet töltök fel fotót a saját képek közé, hogy két stokin van éppen a TV (radiátorcsere után átm.) és milyen rohadt jó a hang, mert kicsit előrébb húztam a hangfalaim ...
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Kérjétek meg Valhalla mestert, hogy készítsen olyan USB kábelt ahol az USB digitális jele és az 5V-os táp külön-külön kábelben halad. Én filléres Gothamból készítettem ilyet és meglepetésemre egy cimborám, a jónevű USB kábel helyett ezt választotta!!
 
Annyit segítek még, hogy az USB digit útja 90Ohm-os környezetet igényel. Tehát az SPDIF 75Ohm-os kábelei helyett mást kell nézni... Na jó! Még annyit segítek, hogy a repülőgépgyártásban (is) használnak ilyen kábeleket.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Én azt írtam hogy egy alap USB és egy jobb minőségű közt tremészetesen van különbség, nyilván nem véletlenül kerül egy kábel több ezer, netán több tízezer Forintba.Természetesen nem fogok venni 100 ezerért USB kábelt, mert az nem az Én rendszerembe való.
Igazán jelentős változást képben és hangban, HDMI kábel cserével értem el.Ott jobban látható és hallható a különbség.
55"-os Samsung "kiabál" a jó kábelért.


 
Ahogy egy gagyi és egy jófajta HDMI kábel között érzékelhető a különbség, legalább annyira megvan két USB kábel között is. A logika is ezt diktálja és a tapasztalat is ezt mutatja. Ha ezt valaki nem érzékeli, vagy számára nem lényeges kérdés, az egy másik téma. Egyébként érdekes, hogy pont a HDMI kábelek jelentőségét hoztad fel digitális példaként, mivel pont ezt szokták legtöbben tagadni.

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Nexus »



Most akkor hogy is van? Nem számít, vagy mégis? Vagy csak az olyan digit jelnél számít, ami képinformációt tartalmaz, az audiónál nem?


 
Én azt írtam hogy egy alap USB és egy jobb minőségű közt tremészetesen van különbség, nyilván nem véletlenül kerül egy kábel több ezer, netán több tízezer Forintba.Természetesen nem fogok venni 100 ezerért USB kábelt, mert az nem az Én rendszerembe való.
Igazán jelentős változást képben és hangban, HDMI kábel cserével értem el.Ott jobban látható és hallható a különbség.
55"-os Samsung "kiabál" a jó kábelért.

"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: qqriq »



Véleményem szerint, ezt a USB kábelt nagyon nem kell túlmisztifikálni.Végül is digitális jel megy rajta.Azért nagyon gagyi ne legyen.Gondolom itt is szerepe van a keresztmetszetnek, szigetelésnek...stb.
Ez alól azért kivétel a HDMI, mert ott látványos a különbség az olcsó és egy minőségi kábel közt.....


 
Most akkor hogy is van? Nem számít, vagy mégis? Vagy csak az olyan digit jelnél számít, ami képinformációt tartalmaz, az audiónál nem?
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: contaxg »



Pfff a lényeget kihagytam.Olyanom még nekem sincs.
Ha már itt tartunk, valami javaslat


Van egy amerikai cég a Locus Design.
Na Ők rendesen beleásták magukat az USB kábel kérdésbe.
Sajnos nem olcsó.

Polestar USB Cable





Axis USB Cable






Essentia USB Cable





Nucleus v2 USB Cable




Cynosure v2 USB Cable




hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Nexus »



Meg az a fránya 5V a tápnak


 
Pfff a lényeget kihagytam.Olyanom még nekem sincs.
 
Ha már itt tartunk, valami javaslat
 


"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: contaxg »



Véleményem szerint, ezt a USB kábelt nagyon nem kell túlmisztifikálni.Végül is digitális jel megy rajta.


Meg az a fránya 5V a tápnak

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Nexus »



Milyen minőségi USB-kábelt ajánlanál Lupushoz? Nekem is kéne valami, ami túlmutat a "beugró" szintű utánamvágott nullforintosnál. És miben érhető tetten a minőségi különbség?
 
Válaszodat előre is köszönöm!


 
Szia!
 
Véleményem szerint, ezt a USB kábelt nagyon nem kell túlmisztifikálni.Végül is digitális jel megy rajta.Azért nagyon gagyi ne legyen.Gondolom itt is szerepe van a keresztmetszetnek, szigetelésnek...stb.
Ez alól azért kivétel a HDMI, mert ott látványos a különbség az olcsó és egy minőségi kábel közt.Nyilván nem 32"-os megjelenítőn....(Bár az AQ Diamond széria 250.000/1m értelmét meg kérdőjelezném)
A kérdésedre igazából még nem tudok válaszolni, ugyanis az Audioquest Coffee ha fogalmazhatok így: még bejáratós.
Ha Budapesti vagy, valamikor szivesen kölcsönadom, és egy pohár ital közt megosztjuk a tapasztalatainkat.
Ha egyáltalán megtartom


"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: lehoako »



...
A megmaradt pénzből vettem jó minőségű RCA összekötőt, egy minőségi USB kábelt, 1-2 üveg roséra is maradt hogy élvezzem a zenét
 
Azóta öröm és bodottá.


 
Milyen minőségi USB-kábelt ajánlanál Lupushoz? Nekem is kéne valami, ami túlmutat a "beugró" szintű utánamvágott nullforintosnál. És miben érhető tetten a minőségi különbség?
 
Válaszodat előre is köszönöm!

Avatar
Fecke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.10.03., vas. 09:19
Értékelés: 4

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Fecke »



Régen én is gondolkodtam ilyenben. De nagyon örülök, hogy nem léptem meg!
Normál minőségű/árazású házimozi erősítő mellé nem érdemes DACra költeni. Mikor HK AVR 230 után bekerült egy sztereó erősítő, csak lestem nagyokat


Akkor egy sztereo erősitöben érdemes gondolkozni 100 környéke árban az megfelelő vagy mekkora kiadásra kell számolnom egy tiszteséges sztereó erösitöhöz .
Hangfalam egy Jamo C805-ös amit fülelek kolega tuningolja meg jövő héten .
Hangfalkábel meg supra .
És még egy miröl hajtom az erösitőt ugy értem ,hogy cd lejátszót már nem akarok , kimélném magam a cd halmoktól

Házimozi:Epson EH-TW 3200. Erősítő :onkyo TX-SR 707 , front: JamoC805, Center: Jamo D7, Sub : Jamo D6 , Hátér :Jamo D6, Supra hangfalkábel , Furutech xv1.3 10m Hdmi, Nordost wyrewizard 1m Hdmi, Inakustik Hdmi,
Média lejátszó: Dune smart D1
Tv Panasonic TX-P50GT60E
Munkahely : Rotal RA06, Hangfal B&W 602s3 Fapaci kábel
Kábel:Neotech KHS-188,
Tápkábel ?

Avatar
Fecke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.10.03., vas. 09:19
Értékelés: 4

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Fecke »



Pl. ha van a Média lejátszón digi kimenet, akkor tudod csatlakoztatni a DAC-hoz, ez megoldható.
Kérdés megéri e a beruházást


 
 
Itt mire gondolsz ? Hangminöség ?

Házimozi:Epson EH-TW 3200. Erősítő :onkyo TX-SR 707 , front: JamoC805, Center: Jamo D7, Sub : Jamo D6 , Hátér :Jamo D6, Supra hangfalkábel , Furutech xv1.3 10m Hdmi, Nordost wyrewizard 1m Hdmi, Inakustik Hdmi,
Média lejátszó: Dune smart D1
Tv Panasonic TX-P50GT60E
Munkahely : Rotal RA06, Hangfal B&W 602s3 Fapaci kábel
Kábel:Neotech KHS-188,
Tápkábel ?

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hubee »



Személy szerint egy házimozierösitő (onkyo tx-sr 707) lenne, az egyik játékos és jelenleg egy ac ryan mini médialejátszó ( késöbb dune) a másik mokamester.
Ez igy jó lehet ?


Régen én is gondolkodtam ilyenben. De nagyon örülök, hogy nem léptem meg!
Normál minőségű/árazású házimozi erősítő mellé nem érdemes DACra költeni. Mikor HK AVR 230 után bekerült egy sztereó erősítő, csak lestem nagyokat
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Nexus »



Jó reggelt
Azt szeretném kérdezi ,hogy a Dac készüléket csak pc,hez lehet használni , médialejátszóhoz nem , mert én aról halgatók zenét .
Lehet láma kérdés de még nem nagyon látom át a müködést . Azt látom ,hogy digit-ből lesz analog jel és evvel együt plusz kábelek kellenek majd .
Személy szerint egy házimozierösitő (onkyo tx-sr 707) lenne, az egyik játékos és jelenleg egy ac ryan mini médialejátszó ( késöbb dune) a másik mokamester.
Ez igy jó lehet ?


 
Pl. ha van a Média lejátszón digi kimenet, akkor tudod csatlakoztatni a DAC-hoz, ez megoldható.
Kérdés megéri e a beruházást

"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shanahan »



Létezik, de az ASIO nem csodaszer. Win7 alatt például többen is jobbnak halljuk a WASAPI protokolt.


 
nyilván asio és asio között van különbség (hisz mindenki magának csinálja az adott készülékre), de azért egy normális hátterű elég sokat számít/-hat/ hisz onnan indul az egész

Avatar
Fecke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.10.03., vas. 09:19
Értékelés: 4

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Fecke »


Jó reggelt
Azt szeretném kérdezi ,hogy a Dac készüléket csak pc,hez lehet használni , médialejátszóhoz nem , mert én aról halgatók zenét .
Lehet láma kérdés de még nem nagyon látom át a müködést . Azt látom ,hogy digit-ből lesz analog jel és evvel együt plusz kábelek kellenek majd .
Személy szerint egy házimozierösitő (onkyo tx-sr 707) lenne, az egyik játékos és jelenleg egy ac ryan mini médialejátszó ( késöbb dune) a másik mokamester.
Ez igy jó lehet ?

Házimozi:Epson EH-TW 3200. Erősítő :onkyo TX-SR 707 , front: JamoC805, Center: Jamo D7, Sub : Jamo D6 , Hátér :Jamo D6, Supra hangfalkábel , Furutech xv1.3 10m Hdmi, Nordost wyrewizard 1m Hdmi, Inakustik Hdmi,
Média lejátszó: Dune smart D1
Tv Panasonic TX-P50GT60E
Munkahely : Rotal RA06, Hangfal B&W 602s3 Fapaci kábel
Kábel:Neotech KHS-188,
Tápkábel ?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



az ilyen USB/SPDIF transzporttokból létezik olyan ami tudja az asio-t? (nem asio4all-ra gondolok)
mert alsó kategóriába is nagyon sokat dob a hangon ha van, azt kétlem hogy fentebb lévő kategóriába ne jönne ki az előnye


 
Létezik, de az ASIO nem csodaszer. Win7 alatt például többen is jobbnak halljuk a WASAPI protokolt.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shanahan »



PC-s zenelejátszáshoz ajánlatos egy USB/SPDIF transzporttal (HiFace, Kingrex, hiVox) társítani és még így is bőven 100e Ft alatt vagyunk.


 
az ilyen USB/SPDIF transzporttokból létezik olyan ami tudja az asio-t? (nem asio4all-ra gondolok)
mert alsó kategóriába is nagyon sokat dob a hangon ha van, azt kétlem hogy fentebb lévő kategóriába ne jönne ki az előnye

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Néhány gondolat a Zero DAC-ról:
 
Ez egy komplex, sok szolgáltatást (3 digitális bemenet, forrás választó kapcsoló, hangerő szabályzás, fejhallgató erősítő, fix és változtatható jelszintű vonali kimenet), HD felbontást és barátságos hangminőséget, élénk hangzást produkáló készülék a mostoha gyerekként kezelt 50e Ft alatti belépő kategóriában. Az USB bemenete nem túl acélos, valódi tudását SPDIF bemenetről táplálva mutatja meg, úgy viszont már bátran indulhat akár magasabb kategóriában is. Az elmúlt hónapokban rengeteg D/A konverterrel volt szerencsém összevetni, így elég határozott helyét látom a piaci palettán. Az itt is említett konkurens készülékek mindannyian rájuk markánsan jellemző hangzással bírnak, közöttük a hallgatói preferenciák döntenek. Némelyik számomra is kedvesebb hangot produkál, mint a Zero, de magasabb áron és jóval kevesebb szolgáltatással, tehát az összevetések nem mindig állják meg a helyüket.
 
Leginkább azoknak ajánlom, akik nem (csak) számítógépet, viszont több forrást használnak és néha fejhallgatóval is szoktak/kénytelenek muzsikát hallgatni, illetve pop/rock/jazz vonalon nyomulnak, no és nem tudnak/akarnak 50e forintnál sokkal több pénzt költeni DAC-ra. PC-s zenelejátszáshoz ajánlatos egy USB/SPDIF transzporttal (HiFace, Kingrex, hiVox) társítani és még így is bőven 100e Ft alatt vagyunk.

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Nexus »



Az a fránya rozé :bebebebebebe:


 
Miket írtam volna ha iszom is

"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Avatar
schawo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 20:19
Értékelés: 3

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: schawo »



HRT MusicStreamer II+
 
Véletlen elírtam.


 
Az a fránya rozé :bebebebebebe:

Digit: Firewire, Logitech Sqeezebox Touch, Lynx AES16
Források: Apogee Mini DAC, Lynx Aurora, Mytek Stereo192 DSD, Sonifex RB-DAC1
HIFI: Csöves EL34 push-pull -> Rubicon RP-63F
Fejhallgatók: AKG K500, K240 DF, K240 Sextett, Beyerdynamic T70, Sennheiser HD540, Shure SRH840, Yamaha HP1

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Nexus »



Ez a "HRT++", az új II+-t jelenti?


 
HRT MusicStreamer II+
 
Véletlen elírtam.

"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: merida »

Ez a "HRT++", az új II+-t jelenti?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”