Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 226

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: st81 »


Kösz az infót, KMT!
Megnézem a hirdetését. A DAC nem elsődleges, csak láttam, hogy sok esetben egybeépítik a füles erősítővel.
Japán vonal: Accuphase, Denon
Német vonal: Lindemann, Quadral
Magyar vonal: "Fapaci-féle" Luxor Gold

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: KMT »

Szvsz felesleges a DAC. Bkercso árul itt DIY fejes erősítőket, egész olcsón is. Kérdezz rá nála. Talán DAC-ot csinál, ha kell.

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 226

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: st81 »


Sziasztok!
 
Ugyan viszonylag régi motoros vagyok a fórumon, most mégsem vagyok biztos benne, hogy jó helyre írok.
Szüleim CRT TV-jén tönkrement a fejhallgató kimenet, mert apám állandóan azzal hallgatja, anyám meg nem. Így a napi 5-6-szori ki-be húzkodást nem bírta (az előlapi kimenet panelt lehetne cserélni, de valószínűleg 1 éven belül ismét tönkre menne). E miatt gondoltam arra, hogy kiváltom egy fejhallgató erősítővel a dugdosást.
Az UPC-s Set-top-box-on van koax digit és analóg rca kimenet. Nem tudom, hogy érdemes-e egy külön fejhallgató erősítőt vennem és analógon összekötni, vagy pedig inkább egy DAC-ot vegyek ami egyben erősítő is. Conrad-nál láttam 12ezerért erősítőt, de elég kisiparinak tűnik. DAC-ban gondolkodva sem szánnék (újonnan) 20-30ezernél többet az akcióra. A fejhallgató Thomson, 32 ohm-os.
Szeretnék tanácsot, esetleg készülék ajánlatot is kérni, mert nem igazán vagyok képben sem a márka megbízhatóságát/minőségét (Zero, Lupus, Styleaudio, stb.), sem a készülék fontos-kevésbé fontos műszaki paramétereit tekintve.
Japán vonal: Accuphase, Denon
Német vonal: Lindemann, Quadral
Magyar vonal: "Fapaci-féle" Luxor Gold

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Bizony jó cucc! Én többnyire usb bemenetről használtam úgy is elégedett voltam, aztán kipróbáltam egy usb-koax transzporttal, leesett az állam és azóta úgy maradt
(+ néhány kondicsere az analóg fokozatnál)
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: vm69 »



 
-aki nem hiszi jöjjön el és hallgassa meg -


 
Nekem már volt szerencsém hallani,nagyon korrekt hangja van!!!
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2005.03.03., csüt. 08:33
Értékelés: 156

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: IamMenyus »


Nem szeretném senkinek az érzéseit megbántani, de 2011ben ha valaki digitális forrást szeretne PC-ből vagy mac-ből,
akkor szerintem a 16bites megoldásokat el kell felejtenie, érdemesebb olyan DAC-ra beruháznia ami legalább 24/96-ot tud.
A különbség látszólag apró, de a nagyfelbontású tartalmak terjedésével már nem elhanyagolható.
 
Én egyébként egy Zero-t tuningolgatok magamnak apránként ahogy kedvem/időm jut rá.
Ez a vas komolyabb rendszerekben sem vallott még szégyent, a saját árkategóriában gyári állapotában is jó vétel,
azonban kis ráfordítással nagyon könnyen tuningolható - erről tele van leírásokkal a net.
 
 
Aki dac-ot keres az 50ezres kategóriában az ki ne hagyja legalább egy megfülelésre a Zero-t ,
mert a gyári USB bemeneteől is jó a hangja, de később egy jobbfajta usb-spdif transporttal megtámogatva,
és/vagy magát a dac-ot tuningolva minden téren lehet kategóriát javítani a hangján,
akkor pedig érdemben jobbat már csak az árának sokszorosáért lehet találni -aki nem hiszi jöjjön el és hallgassa meg -

Avatar
robuan
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.10.30., pén. 15:49
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: robuan »



Tény, hogy adatlapja szerint a Musiland valóban többet tud, de ettől még a HD1V egy nagyon korrekt DAC.
Lehet itthon ilyet venni?


Most jelent meg a Musiland új változata:
Musiland Monitor 03 US
ACER Aspire 5742G + Foobar2000>>>USB Cable>>>Sanskrit 10th MK2 DAC>>>iFi Micro iTube>>> Klotz AC110 + Neutrik NYS 373>>>Linn LK 280>>>Evidence Audio Siren II>>>Rega Ela Mk I

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszönöm mindenkinek a választ!
 
Azt hiszem még várok egy kicsit, és beruházok egy külső tápegységgel ellátott Musiland-be.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: KMT »


Én nem néztem az adatlapjukat...
Nem tudok forgalmazóról, használtan szokott lenni, meg vaterán hozza be valaki.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



Nem ajánlanám, ennyiért a Musiland Monitor 01 US lazán jobb vétel.


Tény, hogy adatlapja szerint a Musiland valóban többet tud, de ettől még a HD1V egy nagyon korrekt DAC.
Lehet itthon ilyet venni?
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: KMT »

Nem ajánlanám, ennyiért a Musiland Monitor 01 US lazán jobb vétel.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



Sziasztok!
 
Carat HD1V DAC-ról mik a vélemények? Mindenképp belépő kategóriában gondolkodom, anyagi okok miatt.
 
A jelenlegi rendszer elemei: Infinity Reference 30 hangfalak, Yamaha AX-550 erősítő. Beszerzésre kerül még CD játszó is, de rengeteg lossless zeném van laptopon.
 
Előre is köszönöm:
Balázs


Teljesen jó DAC ez, árához képest meg pláne! Én csak a PC-hez használom, sokkal jobb a hang, mint a közepes hangkártyámból.
Véleményeket itt tudsz olvasni: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/11111-dac-ok/
Sajnos "csak" 16 bit 32/44.1/48kHz-es fájlokkal boldogul, ha sok nagyfelbontású zenéd van, akkor ez lehet probléma.
Különben megéri az árát.
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Carat HD1V DAC-ról mik a vélemények? Mindenképp belépő kategóriában gondolkodom, anyagi okok miatt.
 
A jelenlegi rendszer elemei: Infinity Reference 30 hangfalak, Yamaha AX-550 erősítő. Beszerzésre kerül még CD játszó is, de rengeteg lossless zeném van laptopon.
 
Előre is köszönöm:
Balázs

alfaati

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Voltam egy show-n nemrég és találtam egy ékszert.
 
A TEAC kicsit eltunt mióta teljes gozerovel az Esoteric fejlesztéseken dolgozik (legalabb is ezt gondoltam én), de most úgytunik visszatért és egybol egy alacsonyan árazott komolynak tuno kis DAC-al jott ki. DAC 100ezer alatt XLR, USB csatival, fejhallgató kimenettel, stb. Referencia szeriának hívják azt a modell családot amiben megjelenik, ami sokat ígéro. Sajnos még nem hallottam, de japanból 475GBP korul lehet rendelni tehát az európai 300Eurós/Fontos ár nem tunik rossznak.
 
 
Main Features
 
* USB Audio Class2 High-speed Input from PC/MAC (Tenor 8802)
* 32-bit/192kHz Dual D/A Convertors (BurrBrown 1795 x 2)
* Up-conversion to 32bit/192kHz
* Supports Asynchronous Transfer Mode
* Toroidal-core-Power Transformer
* Detachable AC Socket
* Headphone Out with Volume Control
* Aluminium Front Panel
 
 
 
http://www.custom-cable.co.uk/digital-a ... g-dac.html


Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Nexus »



Röppent a privi!


 
Részemről is!

"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Köszönöm szépen!Elfogadom


 
Röppent a privi!

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Hangkártya ügyben kérek segítséget itt: Gyors kérdések helye
 
Köszönöm előre is!

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
-MM-
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2005.05.17., kedd 22:16
Értékelés: 7

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: -MM- »



Azt hiszem, a belépő szintű USB DAC-ok többségéről elmondható, hogy SPDIF-ről táplálva szebben muzsikálnak, mint direkt USB-ről. Én legalábbis csak 2 készülékről tudok, ahol a különbség nem lényeges, mert ott a tervezők hangsúlyt fektettek az USB részre is.


 
Megírnád, hogy melyik 2-re gondolsz?

Avatar
tundra
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 22:40
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tundra »



PC-s zenelejátszáshoz ajánlatos egy USB/SPDIF transzporttal (HiFace, Kingrex, hiVox) társítani és még így is bőven 100e Ft alatt vagyunk.


 
Az alaplapokon levő SPDIF nagyon rossz?

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Nexus »



Köszönöm előre is, ha gondolod, egy sörre/teára a vendégem vagy, és közben le is "teszteljük" az USB-kábeleket. Pösti vagyok, ahhhhát!


 
Köszönöm szépen!Elfogadom

"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Szia!
 
Véleményem szerint, ezt a USB kábelt nagyon nem kell túlmisztifikálni.Végül is digitális jel megy rajta.Azért nagyon gagyi ne legyen.Gondolom itt is szerepe van a keresztmetszetnek, szigetelésnek...stb.
Ez alól azért kivétel a HDMI, mert ott látványos a különbség az olcsó és egy minőségi kábel közt.Nyilván nem 32"-os megjelenítőn....(Bár az AQ Diamond széria 250.000/1m értelmét meg kérdőjelezném)
A kérdésedre igazából még nem tudok válaszolni, ugyanis az Audioquest Coffee ha fogalmazhatok így: még bejáratós.
Ha Budapesti vagy, valamikor szivesen kölcsönadom, és egy pohár ital közt megosztjuk a tapasztalatainkat.
Ha egyáltalán megtartom


 
Köszönöm előre is, ha gondolod, egy sörre/teára a vendégem vagy, és közben le is "teszteljük" az USB-kábeleket. Pösti vagyok, ahhhhát!

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Na most beleültetted a bogarat a fülembe, már látom (ismerem magam), hogy nem nyugszom amíg nem veszek egy transzportot...
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Eddig nem akartam írni, mert biztos el leszek mondva mindenféle botfülűnek de csak böki a csőrömet:
Érdekes amit Fapaci írt a Zero-ról, mármint, hogy sokkal jobb a koax bemenete, mint az USB. Kétségbe vonni hülyeség lenne, hiszen ő a forgalmazó, de én hatalmas különbségeket nem vettem észre, igaz nem teszteltem vagy ilyesmi, valamint teljesen más dolgok vannak meg CD-n, mint gépen.
Ma este kiírok egy tesztlemezt és kipróbálom ugyanazokat a számokat mindkettőn. De vajon mi számít az USB referenciájának? Mert lejátszóprogramok (Foobar vs. XBMC) hangja közt viszont elég nagy eltérés van...


 
A hangzásbeli különbségre továbbra sincs egzakt mértékegységünk, ezért nem is erőltetném a meghatározását, de az én fogalmaim szerint hangsúlyos a differencia. Nincs benne semmi ördöngősség, a Zero DAC USB receivere nem túl komoly darab és ez hallatszik is a produkcióján. Minőségét úgy tudod tetten érni, ha a PC-ből egy korrekt SPDIF jelet hozol ki (pl. egy USB transzporttal), ezt kötöd a Zero bemenetére és veted össze a direkt USB forrással. Azt hiszem, a belépő szintű USB DAC-ok többségéről elmondható, hogy SPDIF-ről táplálva szebben muzsikálnak, mint direkt USB-ről. Én legalábbis csak 2 készülékről tudok, ahol a különbség nem lényeges, mert ott a tervezők hangsúlyt fektettek az USB részre is. Az összes többinél csak egyfajta piac diktálta szükségmegoldásként van jelen az USB bemenet.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: KMT »



Attól tartok, nem is fog, mert erősen komplex a jelenség.


 
 
Akkor marad a boldog (?) tudattalanság.

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Nexus »


"Mert lejátszóprogramok (Foobar vs. XBMC) hangja közt viszont elég nagy eltérés van..."
Kinek a javára
Bár azt hiszem a választ sejtem

"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”