Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha minden kifejezést ami a köznyelvben használatos csak szigorúan arra használnánk amire a "biblia" írja eléggé nehéz lenne megérteni egymást időnként...
 
Szerintem pedig, a szinergia egy nagyon egyszerű fogalom, annak, aki megérti a lényegét.
A szinergia ugyanis nem más, mint a „leggyengébb láncszem” elmélet ellentettje, azaz, ahol a szinergia létrejön, ott felborul ez az, egyébként igen nagyszerű, elmélet.
De ami még érdekesebb, hogy a szinergia, szubsztanciáját tekintve, hasonló a kreativitással.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ellenben szívesen venném, ha megosztaná velem, hogy ön szerint mi a szinergia fogalma és lényege, nem a Hi-Fi-nél, hanem úgy általánosságban.

 
Tisztelt Kaporka .... kiegészíteném azzal, hogy "paprikafüzér" létrehozására nem elég a paprikát és spárgát birtokolni.
 
.... a csip hangja az egészre rányomja a bélyegét. Lehet azt csinosítgatni, de a lényeg már nem változik

De hisz Kaporka végig ERRŐL beszélt, és az egyperces is ERRŐL szól - mit kell ezen kiegészíteni? Olvasol is, vagy csak írsz?

 
Ugyan, hagyja, Kedves mishow!
 
Engem leginkább csak mosolyra késztet, amikor valaki első reakcióként (anélkül, hogy alaposan olvasna, illetve, hogy végiggondolná azt, amit olvasott) rögtön kijelenti, nem úgy van, azután pedig elmagyarázza nekem ugyanazt, amit leírtam, anélkül, hogy észrevenné, ezzel nem cáfolja, hanem erősíti, amit én állítottam.
De nem zavar, hiszen mindenkinek az életében (talán emlékszik rá, a miénkben is) van/volt olyan időszak, amikor nem hogy mindent tud, hanem mindent jobban tud. Azután ezt az okosabbak kinövik, a többiek meg úgy maradnak.
 
 
Egyébként, mindig megfogadom, nem hozakodom elő allegorikus irodalmi idézetekkel, de mint látja, nem bírom ki.
Talán azért lehet, mert még olyan korban nevelkedtem, amikor a műszaki értelmiség irodalmi érdeklődése, olvasottsága alig maradt el a humán értelmiségiekétől.
Habár, ha belegondolok, meg az idevonatkozó statisztikákat figyelembe veszem [a magyar felnőtt lakosság több, mint 90%-a évente kevesebb, mint egy könyvet olvas el (éljen a népbutító TV)], akkor ez most is így van, csak ez már sokkal inkább a humán értelmiség szégyene, mint a műszaki értelmiség dicsősége.

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Bocs az OFF-ért , de én úgy tudom ,hogy a "rút kiskacsa" a prágai hifi klub konstrukciója volt ,amit megvett a nagynevű NAD és a Tesla gyár pedig nagyszériában legyártotta a részükre ...
 
 
OFFTOPIC:

Húúú, a teljes sztorit nem vágom (a neten biztos fenn van valahol), de az tény, hogy az én saját "kacsám" TESLA feliratos volt, lapos karral, benne a jól ismert VM2202 hangszedővel.

 
OFFTOPIC:


Nekem sosem volt kacsám ,de nem is bánom ... viszont régen egy módosított Tesla VM2201-es hangszedőt használtam 78-as fordulatú lemezek átírásához DAT formátumba ,a lemezjátszó MechLabor SL102-es volt ...


Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »


Bocs az OFF-ért , de én úgy tudom ,hogy a "rút kiskacsa" a prágai hifi klub konstrukciója volt ,amit megvett a nagynevű NAD és a Tesla gyár pedig nagyszériában legyártotta a részükre ...
 
 
OFFTOPIC:

Húúú, a teljes sztorit nem vágom (a neten biztos fenn van valahol), de az tény, hogy az én saját "kacsám" TESLA feliratos volt, lapos karral, benne a jól ismert VM2202 hangszedővel.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


azért ezt nehezen hiszem, de kipróbálom   

Próbáld csak,majd meglátod... Állítsd 1.000.000 kB-ra vagy nagyobbra.Tényleg jobb.


 
 


Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


...személyes kapcsolatom csak K.I. és M.C. jegyzésű termékekkel volt. A többit nem ismerem
Dehogy nem ismered: Bjoern Erik Endersson a NAD termékek típusjelében a BEE, Jiri Janda pedig a Tesla gyár mérnöke (volt?) ő tervezte a maga nemében szerintem máig zseniális (bár csúnya) NC470 lemezjátszót, mely a NAD Rút Kis Kacsa néven került a köztudatba? Ugye, így már ismerős?
 
De asszem most már télleg baromi mesze vagyunk a DAC problémakörtől, szal én nem OFFolnék tovább....

Bocs az OFF-ért ,de én úgy tudom ,hogy a "rút kiskacsa" a prágai hifi klub konstrukciója volt ,amit megvett a nagynevű NAD és a Tesla gyár pedig nagyszériában legyártotta a részükre ...

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: earforce »


Lassan csak be lesz állítva a foobar
Nagyon jó ez a puffer.Kár ,hogy amíg Fülelek nem mondta , nem is néztem. Nyugodtabb ,teresebb a hangja.

off
 
azért ezt nehezen hiszem, de kipróbálom
engem az zavar, hogy ha ily módon hallgatok zenét, számváltásnál "gondolkodik" a foobar és nem vált azonnal.
 
on
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Igen, akarom mondani 1GB-ot, merthogy nem byte hanem kilobyte-ban van megadva az érték és oda 1.000.000 írtam. És tényleg berakja így akármekkora a lejátszandó fájl 1GB alatt.  
Lassan csak be lesz állítva a foobar

Nagyon jó ez a puffer.Kár ,hogy amíg Fülelek nem mondta , nem is néztem. Nyugodtabb ,teresebb a hangja.
A HDD-ről nagyon szépen beteszi memóriába,onnan hallgatva nagyot változik a hangja ,ha ezt alkalmazom.
Mi a helyzet akkor ,ha a dvd-cd-meghajtóról megy egy CD lemez?


 
 


Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »


...személyes kapcsolatom csak K.I. és M.C. jegyzésű termékekkel volt. A többit nem ismerem
Dehogy nem ismered: Bjoern Erik Endersson a NAD termékek típusjelében a BEE, Jiri Janda pedig a Tesla gyár mérnöke (volt?) ő tervezte a maga nemében szerintem máig zseniális (bár csúnya) NC470 lemezjátszót, mely a NAD Rút Kis Kacsa néven került a köztudatba? Ugye, így már ismerős?
 
De asszem most már télleg baromi mesze vagyunk a DAC problémakörtől, szal én nem OFFolnék tovább....

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: esel »


mert ők kifejezetten az "ipari világ" nagynevű "önmegvalósítói" - hogy a Te szóhasználatodat idézzem.
Kedves Mishow,
személyes kapcsolatom csak K.I. és M.C. jegyzésű termékekkel volt. A többit nem ismerem. K.I. signature (sajátkezű aláírással) a hangfalam fölé van felfüggesztve, hátha meghallja, hogyan kell szólnia egy CD játszónak és erősítőnek. Mert az övé a szoba sarkába van félretéve. Ettől még biztos vagyok benne, hogy sok híve van. Arra gondoltam, miközben olvastam hozzászólásodat, megsértelek-e azzal a kifejezéssel, hogy "Make Up", mert ez a véleményem az általam megismert K.I. és M.C. termékekről. Mert megsérteni nagyon nem szeretnélek. Az ipari termékeket más szempotok alapján tervezik és építik, mint a DIY műveket.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: esel »


Ha minden kifejezést ami a köznyelvben használatos csak szigorúan arra használnánk amire a "biblia" írja eléggé nehéz lenne megérteni egymást időnként...

Egyetértek. A szinergia egy remek kifejezés. Bárki, bármit érthet alatta, és bármit megmagyarázhat vele. (pocsék a hang? hát persze, nincs szinergia)

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »


Ha minden kifejezést ami a köznyelvben használatos csak szigorúan arra használnánk amire a "biblia" írja eléggé nehéz lenne megérteni egymást időnként...
Úgy veszem észre, hogy dőnként így is nehéz....

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szerintem ezeken a kifejezés, és szemlélet dolgokon annyira kár vitázni.Minden cég más szemlélettel és meglátással készíti el a maga kis termékét.Van aki X és van aki az Y terméket prezentálja, szereti, dicséri, van aki pedig a harmadikat.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Ellenben szívesen venném, ha megosztaná velem, hogy ön szerint mi a szinergia fogalma és lényege, nem a Hi-Fi-nél, hanem úgy általánosságban.

Tisztelt Kaporka,
Ön pedagógus, ha jól vettem ki a szavaiból. A könyvespolcán ott kell lennie az "Idegen Szavak és Kifejezések Szótára" kiadványnak. Ha nincs, internetes kereső helyettesítheti. Örkény novella Fapaci szerinti értelmezésével értek egyet. Kiegészíteném azzal, hogy "paprikafüzér" létrehozására nem elég a paprikát és spárgát birtokolni.
Fapacival abban is egyetértek, hogy a külső DAC hangja a beleépített rengeteg alkatrész kiválogatása és "sorbafűzése" során különböző hangminőséget eredményez. Mégis, a csip hangja az egészre rányomja a bélyegét. Lehet azt csinosítgatni, de a lényeg már nem változik. És ez a kijelntésem nem csak a PCM csipre vonatkozik. Ha szükséges, ennél sokkal mélyebben is belemehetünk ebbe a dologba, de azt gondolom, hogy ez a topic nem erről szól.

Ha minden kifejezést ami a köznyelvben használatos csak szigorúan arra használnánk amire a "biblia" írja eléggé nehéz lenne megérteni egymást időnként...

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »


Ellenben szívesen venném, ha megosztaná velem, hogy ön szerint mi a szinergia fogalma és lényege, nem a Hi-Fi-nél, hanem úgy általánosságban.

 
Tisztelt Kaporka .... kiegészíteném azzal, hogy "paprikafüzér" létrehozására nem elég a paprikát és spárgát birtokolni.
 
.... a csip hangja az egészre rányomja a bélyegét. Lehet azt csinosítgatni, de a lényeg már nem változik

De hisz Kaporka végig ERRŐL beszélt, és az egyperces is ERRŐL szól - mit kell ezen kiegészíteni? Olvasol is, vagy csak írsz?
 
Ha a csip meghatároz mindent, akkor ezek szerint már nem is kell odafigyelni a kábelezésre, csatlakozókra de még a tápellátás is lényegtelen... Értem....

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »


Önmegvalósító konstruktőrők megfigyelésem szerint csak a DIY világában telálhatók. Ipari világban nincs önmegvalósítás. Csak üzlet.
Bocs, de most óriási butaságot mondtál!
Javaslom, olvasgass sokat, ne csak kapcsolási rajzokat, hanem a nagy márkák történetét is.
Mindenesetre most sértetted vérig Ken Ishiwatat, Bjoern Erik Enderssont, Michael Creeket vagy Jiri Jandát.
Most hirtelen azért Ők jutottak elsőre az eszembe (remélem mindenkinek pontosan írtam a nevét) mert ők kifejezetten az "ipari világ" nagynevű "önmegvalósítói" - hogy a Te szóhasználatodat idézzem.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Különböző hangú lehet, csak kérdés, h azok a különböző hangok jók -e...Vagy pedig mind rossz valahol.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shanahan »


ugyanavval a csippel elég különböző hangú készülékek léteznek.


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Mégis, a csip hangja az egészre rányomja a bélyegét. Lehet azt csinosítgatni, de a lényeg már nem változik. És ez a kijelntésem nem csak a PCM csipre vonatkozik. Ha szükséges, ennél sokkal mélyebben is belemehetünk ebbe a dologba, de azt gondolom, hogy ez a topic nem erről szól.

Szerintem igenis lényeges hangzás különbség lehetséges ugyanazzal a dac csippel különböző megvalósításokkal. A digitális bemenet kezelése, a dac csip beállítása, szűrő, analóg áramkör, tápegység digitális és analóg oldalon, földeléstechnika (fontos!). És akkor még a kábelezést és csatlakozást, árnyékolást és mechanikus rögzítést nem is említettem.
Mi az, hogy lényeges különbség? Amikor két hangzás közötti különbség minden (normális) felvételen (>90%) különféle audio láncon mindig(>90%) hallatszik.
Az igaz, hogy egy dac csip torzítása, jel/zaj viszonya alapvetően meghatározza a max képességeit, de manapság elég sok olyan dac csip van, amelyek 16bit/44,1kHz-en igen jól teljesít, mégis ugyanavval a csippel elég különböző hangú készülékek léteznek.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: esel »


Mi az, hogy tisztességesen?
 
Mit szóljunk ahhoz a konstruktőrhöz, aki egyedi elképzelések szerint alkot meg egy láncot, de itt-ott alkalmaz benne olyan optimalizációkat, amely azt eredményezi, hogy igazán csak akkor mutatja meg a képességit, ha a teljes lánc tőle származik? Akkor ez elitélendő dolog? Ez nem maga a szinergia? Hiszen minden konstruktőr önmegvalósít.

Önmegvalósító konstruktőrők megfigyelésem szerint csak a DIY világában telálhatók. Ipari világban nincs önmegvalósítás. Csak üzlet.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: esel »


 
Ellenben szívesen venném, ha megosztaná velem, hogy ön szerint mi a szinergia fogalma és lényege, nem a Hi-Fi-nél, hanem úgy általánosságban.

Tisztelt Kaporka,
Ön pedagógus, ha jól vettem ki a szavaiból. A könyvespolcán ott kell lennie az "Idegen Szavak és Kifejezések Szótára" kiadványnak. Ha nincs, internetes kereső helyettesítheti. Örkény novella Fapaci szerinti értelmezésével értek egyet. Kiegészíteném azzal, hogy "paprikafüzér" létrehozására nem elég a paprikát és spárgát birtokolni.
Fapacival abban is egyetértek, hogy a külső DAC hangja a beleépített rengeteg alkatrész kiválogatása és "sorbafűzése" során különböző hangminőséget eredményez. Mégis, a csip hangja az egészre rányomja a bélyegét. Lehet azt csinosítgatni, de a lényeg már nem változik. És ez a kijelntésem nem csak a PCM csipre vonatkozik. Ha szükséges, ennél sokkal mélyebben is belemehetünk ebbe a dologba, de azt gondolom, hogy ez a topic nem erről szól.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Valahol mindenki véleményével tudok azonosulni...De szerintem egy adott termék hangját nem lehet egy bizonyos alkatrészből, jelen esetben egy dac-ból megítélni.Hisz ott még elég sok minden köré van építve, egy Cd lejátszó esetében pld.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kaporka,nem, a szinergia nem erről szól.

Örkény inkább az alkotórészek túlzott fontosságát próbálta cáfolni és hogy a belőlük létrejövő egész nem csak alkatrészek összessége, ez pedig bizonyára így is van.

Igen, ez lenne ennek a kis novellának az első konklúziója, azaz, hogy hiába van ott a paprika is, meg a madzag is, az nem paprikakoszorú. Ezt a két alkotóelemet beletehetjük egy tálba, szakajtóba, stb. mégsem lesz belőle paprikakoszorú, mert ahhoz valami más, valami több kell, mint hogy az alkotóelemek együtt legyenek.
Aki pedig a gondolatait tovább fűzve, még mélyebben gondolkodik el ezen a novellán, az arra is rájön, hogy mi az a több.
Persze ehhez nem árt hosszan és elmélyülten elgondolkodni azon, ami abban a néhány mondatban benne foglaltatik. Vagy, ahogy Örkény írta: "Aki ezen elgondolkozik, s ügyel rá, hogy gondolatai ne kalandozzanak összevissza, hanem helyes irányba haladjanak, nagy igazságoknak jöhet a nyomára."

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kaporka,nem, a szinergia nem erről szól.

Köszönöm szépen!
Ma is okosabb lettem valamivel, mert néhány millióan, akik hajlamosak vagyunk metaforikus gondolkodásra, azt képzeljük, hogy igen, pont erről szól, ezért is tanítottuk/tanítják még mindig e képen.
De azért engedje meg, hogy én megmaradjak ezen tévképzetemnél, és mivel ("szerencsére") már nem tanítok, így eggyel kevesebben mételyezzük a felnövekvő ifjúságot ilyen téves nézetekkel.
 
Ellenben szívesen venném, ha megosztaná velem, hogy ön szerint mi a szinergia fogalma és lényege, nem a Hi-Fi-nél, hanem úgy általánosságban.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Kaporka,nem, a szinergia nem erről szól.

Örkény inkább az alkotórészek túlzott fontosságát próbálta cáfolni és hogy a belőlük létrejövő egész nem csak alkatrészek összessége, ez pedig bizonyára így is van. Egy HiFi lánc szinergiája inkább a részegységek közös nyelvezetében, azonos céljában érhető tetten és pl. ez cáfolja az egyes készülékek abszolut értékét.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”