Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

wittao írta:
2024.01.14., vas. 11:57
juliush írta:
2024.01.14., vas. 11:43
A ROHM chip diagramjából úgy tűnik, hogy a PCM jelfolyam mindenképp valamilyen a gyártó által leprogramozott digitális szűréssel (Fast- vagy Slow Roll-off) megvalósított túlmintavételezésen, majd delta-szigma moduláción esik át, így ezen az ágon erősen ki vagytok szolgáltatva az ottani lehetőségeknek/képességeknek.
Az FPGA alapú megoldások általában igyekeznek olyan DAC chip-ek átalakító fokozataira támaszkodni, amelyekben ezeket a belső digitális szűrőket, modulátorokat ki lehet kerülni és saját szűrő algoritmusokkal lehet az átalakítás architektúrájára optimalizálni és egyáltalán nem ördögtől való metódus. Itt a DSD vonal tűnik erre alkalmasnak, látatlanban szerintem DSD128+ -ra konvertálva mindent jobban szólhat ez is, mint például a Sabre DAC-ok esetén.
Persze az is megoldás, hogy a felhasználóra hagyjátok ezt, játszogasson ő a konverzióval a HQPlayer-ben, vagy más számítógépes alkalmazásban.
rohm.jpg
Vannak default beallitasok a Rohm eseten is (mint mindenhol mashol), es ezeket lehet kapcsolni (mint mindenhol mashol). Tehat nem latod jol, PCM-nel is allithatok a szurok. Es meg DSD filter is van benne, szinten kapcsolhato bypass-ba is.
Az FPGA-kban azert ennel joval tobb mindent szoktak megvalositani, ugymint az orajelek egymasba konvertalasat, ha a szukseg ugy kivanja, pedig sajnos a maradek nelkuli osztas nem megy mindig vegbe. Nem csak hazai FPGA fejlesztokkel kommunikaltam ezugyben, es en orulok, hogy vegul nem az lett. De elfogadom, ha valakinek meg ez jon be.
Hogy egy kicsit a gyakorlatban is megmutassam...
A DENPO REF dac-unk képernyőjén kapcsolagathatók a különböző filterek egyes állásai. Itt a delta/szigma éppen ki van lőve, a DSD filter pedig bekapcsolva, a fast-slow roll-off szűrők pedig kapcsolagathatók, valamelyik állapotukban be is vannak kapcsolva. Speciel én a slow roll off-ot szeretem.
DENPO Ref_screen_4.3_202401.jpg
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Az ábrán látható szűrő átvitelt egyik gyári dac csip sem tudja, persze ez csak egy adalék, de nem lényegtelen.
Ha gondoskodunk a megfelelő körítésen, akkor élvezetes lesz minden zene vele.
Csatolmányok
Rohm24.png
Rohm24.png (46.6 KiB) Megtekintve 1981 alkalommal

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

juliush írta:
2024.01.14., vas. 11:43
A ROHM chip diagramjából úgy tűnik, hogy a PCM jelfolyam mindenképp valamilyen a gyártó által leprogramozott digitális szűréssel (Fast- vagy Slow Roll-off) megvalósított túlmintavételezésen, majd delta-szigma moduláción esik át, így ezen az ágon erősen ki vagytok szolgáltatva az ottani lehetőségeknek/képességeknek.
Az FPGA alapú megoldások általában igyekeznek olyan DAC chip-ek átalakító fokozataira támaszkodni, amelyekben ezeket a belső digitális szűrőket, modulátorokat ki lehet kerülni és saját szűrő algoritmusokkal lehet az átalakítás architektúrájára optimalizálni és egyáltalán nem ördögtől való metódus. Itt a DSD vonal tűnik erre alkalmasnak, látatlanban szerintem DSD128+ -ra konvertálva mindent jobban szólhat ez is, mint például a Sabre DAC-ok esetén.
Persze az is megoldás, hogy a felhasználóra hagyjátok ezt, játszogasson ő a konverzióval a HQPlayer-ben, vagy más számítógépes alkalmazásban.
rohm.jpg
Vannak default beallitasok a Rohm eseten is (mint mindenhol mashol), es ezeket lehet kapcsolni (mint mindenhol mashol). Tehat nem latod jol, PCM-nel is allithatok a szurok. Es meg DSD filter is van benne, szinten kapcsolhato bypass-ba is.
Az FPGA-kban azert ennel joval tobb mindent szoktak megvalositani, ugymint az orajelek egymasba konvertalasat, ha a szukseg ugy kivanja, pedig sajnos a maradek nelkuli osztas nem megy mindig vegbe. Nem csak hazai FPGA fejlesztokkel kommunikaltam ezugyben, es en orulok, hogy vegul nem az lett. De elfogadom, ha valakinek meg ez jon be.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

A ROHM chip diagramjából úgy tűnik, hogy a PCM jelfolyam mindenképp valamilyen a gyártó által leprogramozott digitális szűréssel (Fast- vagy Slow Roll-off) megvalósított túlmintavételezésen, majd delta-szigma moduláción esik át, így ezen az ágon erősen ki vagytok szolgáltatva az ottani lehetőségeknek/képességeknek.
Az FPGA alapú megoldások általában igyekeznek olyan DAC chip-ek átalakító fokozataira támaszkodni, amelyekben ezeket a belső digitális szűrőket, modulátorokat ki lehet kerülni és saját szűrő algoritmusokkal lehet az átalakítás architektúrájára optimalizálni és egyáltalán nem ördögtől való metódus. Itt a DSD vonal tűnik erre alkalmasnak, látatlanban szerintem DSD128+ -ra konvertálva mindent jobban szólhat ez is, mint például a Sabre DAC-ok esetén.
Persze az is megoldás, hogy a felhasználóra hagyjátok ezt, játszogasson ő a konverzióval a HQPlayer-ben, vagy más számítógépes alkalmazásban.
rohm.jpg
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Vinkler írta:
2024.01.13., szomb. 17:37
wittao írta:
2024.01.08., hétf. 15:24
Visszaolvasva ezt a néhány 10 oldalt elkezdtük elszégyellni magunkat, hogy minek raktunk ennyi felesleges alkatrészt ebbe a DAC protoba :)

IMG_0515.JPG
Szép munka!
Mikor hallgathatjuk meg? :rolleyes:
Koszonom szepen a csapat neveben! :)
Februar elejen szerintem mar tesztelt, bejaratott, kesz allapotban lesz az uj Rev. panel, igy kb. 1 honap mulva.
(szolok majd es koszi az erdeklodest :))
Huzzuk is egy kicsit, mert csomagban jelenik meg egyutt az uj frissitett PC forrassal, es ugy szeretnenk mint komplett forrascsomagot bemutatni.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

wittao írta:
2024.01.08., hétf. 15:24
Visszaolvasva ezt a néhány 10 oldalt elkezdtük elszégyellni magunkat, hogy minek raktunk ennyi felesleges alkatrészt ebbe a DAC protoba :)

IMG_0515.JPG
Szép munka!
Mikor hallgathatjuk meg? :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Mivel ugyanezt a Rohm csipet tartalmazó dacot (SMSL D300) hallgatok nem kevés tuning után, nem gondolom, hogy túl bonyolult lenne a dacotok. Minden dac csip meglehetősen érzékeny a tápellátására és itt nincs "egyszerű" megoldás, ezt csak a szuper laikusok vélik így, félreértelmezve Einstein mondását: "Mindent olyan egyszerűen kell csinálni, amennyire csak lehetséges, de semmivel sem egyszerűbben."

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Balage84 írta:
2024.01.13., szomb. 16:09
wittao írta:
2024.01.08., hétf. 15:24
Visszaolvasva ezt a néhány 10 oldalt elkezdtük elszégyellni magunkat, hogy minek raktunk ennyi felesleges alkatrészt ebbe a DAC protoba :)

IMG_0515.JPG
Egy tesztet megérne, hogy ha csökkentjük az alkatrész számot működés szempontjából nem kritikus helyeken (pl. táp szűrés vagy az egyes egységekre dedikált tápok), akkor az hogyan befolyásolja a hangminőséget - pl. lenne A, B, C verzió és az elnevezés nem lenne összefüggésben a Level 1 -2 -3 -al, csak utólag lenne "feltárva"
Ez most a 3. ev, amiota a dac-kal foglalkozunk, kifejezetten a ROHM chip kore epitheto architekturakkal. Egyik, ami itt is lathato OPA-s analog fokozattal, mig a masik full diszkret A-osztalyu mukodessel.
A clock es a digit resz az olyan, amibol nem engedtunk semmit, es FPGA nelkul (ha az XMOS-tol eltekintunk) oldottunk meg mindent, amit szerettunk volna, es egy STM mikrovezerlovel. A lenyeg az volt, hogy digitalis jelfeldolgozas/atalakitas/orajelkonverziok stb. ne tortenjenek. Igy nekunk nehezebb dolgunk volt, mert egy jo FPGA programozo bevag mindent oda, majd kijon FPGA-bol amit szeretne.
A vegeredmeny egy akkora digit board lett, amin mashol komplett dac is elferhet. Az analog oldallal is el lehet bibelodni azert, tapokkal is jatszottunk sokat, tapkondikkal, kondik mennyisegevel, aramokkal.
Vegul ez lett, ami, orulunk annak, hogy vegul osszeallt. Ma mar latom, hogy szerintem talan DA konvertert es/vagy elofokot epiteni a leginkabb problemas a sok audio eszkozunk kozul.

Hogy a sok alkatresz vagy a keves a “jobb”? Analog oldalon lehet, digitalis oldalon semmikeppen sem.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

wittao írta:
2024.01.08., hétf. 15:24
Visszaolvasva ezt a néhány 10 oldalt elkezdtük elszégyellni magunkat, hogy minek raktunk ennyi felesleges alkatrészt ebbe a DAC protoba :)

IMG_0515.JPG
Egy tesztet megérne, hogy ha csökkentjük az alkatrész számot működés szempontjából nem kritikus helyeken (pl. táp szűrés vagy az egyes egységekre dedikált tápok), akkor az hogyan befolyásolja a hangminőséget - pl. lenne A, B, C verzió és az elnevezés nem lenne összefüggésben a Level 1 -2 -3 -al, csak utólag lenne "feltárva"

Avatar
fericske
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2020.09.26., szomb. 23:15
Értékelés: 27

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fericske »

kupecke írta:
2024.01.08., hétf. 13:30
Ahogy öregszem, az egyszerűség jobban megfog.

Hasonlóképp :D

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Visszaolvasva ezt a néhány 10 oldalt elkezdtük elszégyellni magunkat, hogy minek raktunk ennyi felesleges alkatrészt ebbe a DAC protoba :)
IMG_0515.JPG
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kupecke »

mishow írta:
2024.01.08., hétf. 09:37
Na, mesélj, ha lesz időd!
A mai számháborúba nem tud beszálni, de a ha 16/44,1 felbontással eteted, szerintem a cd flac streamből is ki tudja hozni a muzsikát gondolkodik.gif
Ez BitStream, ugye?
Igen, ez még az őskövület :D
Időm lenne, de mesélni való még kevés. Szülőket is összehoztuk itt az ünnepekre, így sok idő, lehetőség nem volt a nyugodt meghallgatásra, az általuk nézett "műsorok" miatt néha menekültem a nappaliból is :smile29:
Amit eddig hallottam az tetszik, bár mondhatni ezzel majdnem mindig így voltam, ha újdonság érkezett. ( na jó, a legutóbbi erősítő vételnél már sok(k) volt a jóból, pedig a fiamnak nagyon bejött... ). Valahogy ezt éreztem a nagyobb felbontású streamer-nél is. Elsőre bejövős, rengeteg részlet, nagy tér, aztán viszket a hátsó, fogjuk vissza vmi kábellel gondolkodik.gif . Most beköt, hallgat, nem nyúl semmihez. Nincs semmi forszírozás sem énekben, sem hagszerhangokban. Ahogy öregszem, az egyszerűség jobban megfog. Ez, ahogy látom kihat a hifi "fejlesztésem"-re is. Mint a másik topikban is írtam 2 db original kábel is került a rendszerbe, azoknak is hagyok időt ( pjm fórumtárs egyikkel - usb -korábban már végigjárta a bejáratás útját, előre mondta, hogyan fog változni)

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

mishow írta:
2024.01.08., hétf. 09:37
kupecke írta:
2024.01.07., vas. 10:24
Kis vidámságot hozva a topicba, itt 2023 karácsonya után képes voltam pénzt adni egy Meridian 203-ért
Na, mesélj, ha lesz időd!
A mai számháborúba nem tud beszálni, de a ha 16/44,1 felbontással eteted, szerintem a cd flac streamből is ki tudja hozni a muzsikát gondolkodik.gif
Ez BitStream, ugye?
Hi!

Nálam Tidal-hez is teljesen jó volt ;peace;
IMG_1361.JPG
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »

kupecke írta:
2024.01.07., vas. 10:24
Kis vidámságot hozva a topicba, itt 2023 karácsonya után képes voltam pénzt adni egy Meridian 203-ért
Na, mesélj, ha lesz időd!
A mai számháborúba nem tud beszálni, de a ha 16/44,1 felbontással eteted, szerintem a cd flac streamből is ki tudja hozni a muzsikát gondolkodik.gif
Ez BitStream, ugye?

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

A magyar hifi termékekkel kapcsolatos gondolatsor átkerült ide: viewtopic.php?f=4&t=23913
Nagyra értékelnénk, ha törekednétek arra, hogy a hozzászólásaitokat a megfelelő topicban publikáljátok. Ne kelljen már elkezdenünk warningolni. Köszi!
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Balage84 írta:
2024.01.07., vas. 16:51

De sajnos digit out hiányában nem használhatóak digit hálózati "futóműként".
Arra van a Limetree Bridge jelentősen olcsóbban.
Ez a Network egy komplett cucc annak, akinek ez elegendő, és nem akar több eszközt egyszerre használni. Kis dobozka, bedugod, és már működik is, minden különösebb procedúra nélkül.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

Alon írta:
2024.01.07., vas. 07:56
Balage84 írta:
2024.01.06., szomb. 18:24
Alex_Aston írta:
2024.01.06., szomb. 18:00


Akkor olvasd el kérlek, mi volt a kérdés.

És azt sem értem, hogy miért kell fennakadni szón, hogy valami harmad áron gyengébben szól, és nem úgy néz ki...
Én min akadtam fenn? Lent TomLeftiger válaszolt Neked - kihozta 300e alatt. Nem kell azt venned, amit én mondok.
Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja
De ment itt már el Tri-Vista 200e alatt is + a Wiim streamer és az is 300e alatt van
Az más kérdés, hogy a Tri-Vista 21-hez már dukál egy jó tápkábel (a tápja úgy eléggé rendben van :D ), pl. Ákos féle AgPt
Alapból igazad van, mert ma már egy Limetree áráért ki lehet hozni jobb alternatívákat is, ahogy Tamás is írta egy Wiim Pro és valami használt DAC választásával. Viszont Alexnek is igaza van, mert amikor a Limetree kijött, akkor azon az áron még nem volt versenyképes alternatíva vele szemben, hacsak a DIY megoldásokat nem veszem ide. Mivel a technika fejlődésével, a versenytársak megjelenésével általában csökkenni szoktak az árak, ha ma jönne ki egy belépő streamerrel a Limetree, az vélhetően olcsóbb lenne. Annak idején viszont sokan örültünk, hogy ennyiért is van szerethető hangú lejátszó.
Nekem a DAC szekció gyenge ennyi pénzért. A hálózati rész rendben van, Stream Unlimited board-ot használnak, ahogy nézem. Sok neves készülékgyártó is elyeneket épít be.
De sajnos digit out hiányában nem használhatóak digit hálózati "futóműként".
lindemann-limetree-network-g-7052.jpg
922lind.ins.jpg
922lind.ins.jpg (79.58 KiB) Megtekintve 2141 alkalommal
Streamunlimited_a.JPG
Streamunlimited_b.JPG

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Kis vidámságot hozva a topicba, itt 2023 karácsonya után képes voltam pénzt adni egy Meridian 203-ért :smile29: , érdekes még tud :music1:

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

Alon írta:
2024.01.07., vas. 07:56
Alapból igazad van, mert ma már egy Limetree áráért ki lehet hozni jobb alternatívákat is, ahogy Tamás is írta egy Wiim Pro és valami használt DAC választásával. Viszont Alexnek is igaza van, mert amikor a Limetree kijött, akkor azon az áron még nem volt versenyképes alternatíva vele szemben, hacsak a DIY megoldásokat nem veszem ide. Mivel a technika fejlődésével, a versenytársak megjelenésével általában csökkenni szoktak az árak, ha ma jönne ki egy belépő streamerrel a Limetree, az vélhetően olcsóbb lenne. Annak idején viszont sokan örültünk, hogy ennyiért is van szerethető hangú lejátszó.
Igen, de a network II még most is kapható, és 370K az ára... Árulnak DAC-ot is a pontos neve: Lindemann Audio Limetree USB-DAC audiophile digitális analóg konverter. Ez utóbbi 200K. Nézegettem a belsejét, a csatalkozókat hátul, de nem jöttem rá ez pl. miért audiophile. Szerintem ennyi pénzért most is van több jobb alternatíva a piacon.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

alto írta:
2024.01.06., szomb. 18:55
Európai munkaerővel előállítva ugyanis egy Limetree nem 300ezer lenne, hanem 7-800ezer. Sajnos a covid megmutatta, hogy a globális termelési láncok megszakadása milyen óriási üzleti kockázatot jelent, a mostanában újra elkezdődött globális tömbösödés pedig szépen ki is fogja nyírni ezt a rendszert.
Speciel a Limetree európai gyártású, és a Musicbook is. Legalább is a gyártó szerint Made in Európa.
Én ezt pozitív dolognak tartom, bár lehet, hogy pl. a készülék házakat Kínában készítik, és az öreg kontinensen "csak" összerakják, meg persze tervezik is.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

tottyi írta:
2024.01.06., szomb. 18:54
Igy felesleges beszelni rola ha valaki nem probalta ki ezeket mind egymas mellett VAGY csinalhatnatok egy osszejovetelt es akinek van ilynje az vinne magaval es probalgatnatok valakinel, meg nem eskuszom de elkuldom a Dave-et az usb kabellel es egy jofajta Valhalla tapkabellel vagy magam is reszt vennek e szanszon ha lesz sor. :)
Falunapra wagyu steaket? 😅
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

Alex_Aston írta:
2024.01.06., szomb. 18:40
Balage84 írta:
2024.01.06., szomb. 18:24

Én min akadtam fenn? Lent TomLeftiger válaszolt Neked - kihozta 300e alatt. Nem kell azt venned, amit én mondok.
Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja
Te azon akadtál fent, hogy milyen gagyi már a Limetree ennyi pénzért. ;)
De alternatívát nem tudtál mondani, ami komolyabb lenne ennyiért.
Külső DAC megoldás esetén számolni kell összekötő kábel árral, meg plusz egy táp kábellel is, ha már...

És ezek a javasolt vasak egyébként egyértelműen jobb hangú megoldások, ki lettek próbálva egymás mellett/után a Limetreevel?
Sz.tem Te teszteled az idegrendszeremet :D
Kaptál választ lent, 260e-ből is megvan, egy bármilyen tápkábellel és egy Toslink filléres digit kábellel is jobb lesz

De beszélj tonya-val, mert én elfogult vagyok a témában:

viewtopic.php?f=31&t=162893&p=2685740&h ... 1#p2685740

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

Balage84 írta:
2024.01.06., szomb. 14:30
alto írta:
2024.01.06., szomb. 13:08
Balage84 írta:
2024.01.06., szomb. 12:45
Engem az háborít fel, ha hülyének néznek (gyártó és nem Ti fórumtársak). 330e HUF-ért nekem még most is sokat kell dolgozni. De ez is szubjektív, ki milyen körökben mozog.
Igen, aki nem műszaki érdeklődésű (hifisták kb. 99%) azok nem nézik a layout-ot, felhasznált alkatrészek minőségét, elolvasnak pár cikket és döntenek, vásárolnak, aztán valami lesz.. vagy marad, vagy olvas tovább és vesz mást.
Az is igaz, hogy rengeteg idő, munka és vagy család mellett tesztelni, keresni, mert időből mindenkinek kevés és véges van.
Nekem nem tisztem megvédeni a Lindemannt, én nem forgalmazom, és nem is szeretem őket. De miért gondolod, hogy hülyének nézne a gyártó? Van egy termékportfóliójuk, amiben a Limetree a belépő szintet képviseli. Ha jobbat szeretnél, vehetsz tőlük komolyabb hangú gépet is. Egy jobban működő országban átlagosan max. 1 hetet kell dolgozni egy Limetree áráért. Az hogy neked ennyiért sokkal többet kell dolgozni, az nem a gyártó hibája, hanem ennek az országnak a szégyene.
Én bérszínvonaltól eltekintve soknak tartok egy heti munkát is ezekért a készülékekért
Igen ez van, egy osztrák, gyárban dolgozó operátor annyit keres, min egy Senior mérnök az Audiban ~3e EUR
Mihez képest tartod soknak? Ha a 84 a születési dátumod, akkor még gyerek voltál az átkosban így nem tudhatod, de akkoriban egy fostalicska minőségű Videoton vagy Orion hifi sokhavi átlagfizetésbe került. Ahhoz képest ez most a kánaán, még a magyar havi átlagfizetés feléből is vehetsz egy bazi nagy lapostévét, vagy egy már használható egyszerű hifit. Ami ezt lehetővé teszi, az nem más mint a globális kapitalizmus, a globális termelési láncok kialakulása. Európai munkaerővel előállítva ugyanis egy Limetree nem 300ezer lenne, hanem 7-800ezer. Sajnos a covid megmutatta, hogy a globális termelési láncok megszakadása milyen óriási üzleti kockázatot jelent, a mostanában újra elkezdődött globális tömbösödés pedig szépen ki is fogja nyírni ezt a rendszert. Tehát az a rossz hírem, hogy hiába gondolod soknak az egyheti melót egy Limetree szintű készülékért, már a közeljövőben is ennél sokkal rosszabbak lesznek az arányok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára alto 2024.01.06., szomb. 19:08-kor.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Igy felesleges beszelni rola ha valaki nem probalta ki ezeket mind egymas mellett VAGY csinalhatnatok egy osszejovetelt es akinek van ilynje az vinne magaval es probalgatnatok valakinel, meg nem eskuszom de elkuldom a Dave-et az usb kabellel es egy jofajta Valhalla tapkabellel vagy magam is reszt vennek e szanszon ha lesz sor. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Balage84 írta:
2024.01.06., szomb. 18:24

Én min akadtam fenn? Lent TomLeftiger válaszolt Neked - kihozta 300e alatt. Nem kell azt venned, amit én mondok.
Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja
Te azon akadtál fent, hogy milyen gagyi már a Limetree ennyi pénzért. ;)
De alternatívát nem tudtál mondani, ami komolyabb lenne ennyiért.
Külső DAC megoldás esetén számolni kell összekötő kábel árral, meg plusz egy táp kábellel is, ha már...

És ezek a javasolt vasak egyébként egyértelműen jobb hangú megoldások, ki lettek próbálva egymás mellett/után a Limetreevel?
Csak a Marantz! :-D

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”