Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Kicsit olyan "farok csóválja a kutyát" megközelítés a meglevő USB->SPDIF átalakítóhoz venni DAC-ot.
Én inkább először hangzás alapján DAC-ot próbálnék választani, utána gondolkodnék el, hogy egyáltalán melyik interfészen keresztül nyújtja a legtöbbet! Sőt akár maradjon-e az átalakító, mert vannak DAC-ok, melyek USB-ről is nagyon szépen muzsikálnak, mindamellett, hogy formátumtámogatás tekintetében messze nagyobb rugalmasságot biztosítanak (DSD, DXD és társaik). Ráadásul az átalakító árát beforgatva esetleg DAC oldalon nyújtózkodhatsz tovább!
Akárhogy is döntesz, sok sikert a fejlesztéshez!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

KopaszKutya írta:
2023.09.29., pén. 07:17
Sziasztok!

Van itt olyan, akinek van Core Audio Karuna USB-SPDIF átalakítója és összehasonlította a kimeneteket, hogy van-e köztük különbség (pl. a koax-hoz képest jobb az I2S vagy az AES/EBU)?

Jelenleg nincs olyan DAC-om, amivel ki tudnám próbálni, ezért is kérdezem.

Köszönöm!
Nálam legtöbbször ez volt a sorrend: I2S, AES/EBU, koax

Nyilván DAC-tól is függ, meg attól, hogy milyen USB/Spdif átalakítóról, ill. DDC-ről beszélünk. Azoknál a (jellemzően) kínai DAC-oknál amit próbáltam, többnyire az I2S volt a nyerő, ha az nem volt akkor AES/EBU.

Persze ez általánosítás, mert volt szerncsém olyan DAC-hoz is, aminek a hangján nem igazán tudtam se a Karunával, se másik DDC-vel javítani, legjobb esetben is inkább csak picit más lett a hang velük, de nem jobb. Néha viszont elég sokat hoztak a konyhára ezek az átalakítók.

Továbbá azt tapasztaltam, hogy az I2S sokkal kevésbé érzékeny a kábel minőségére, mint az AES/EBU és a koax. Utóbbi kettőnél elnegedhetetlen egy jó kábel, ha jó eredményt akarsz elérni.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

KopaszKutya írta:
2023.09.29., pén. 07:17
Sziasztok!

Van itt olyan, akinek van Core Audio Karuna USB-SPDIF átalakítója és összehasonlította a kimeneteket, hogy van-e köztük különbség (pl. a koax-hoz képest jobb az I2S vagy az AES/EBU)?

Jelenleg nincs olyan DAC-om, amivel ki tudnám próbálni, ezért is kérdezem.

Köszönöm!
Szia!

Meghallgatás alapján nem lehet a a kijáratait önmagában értelmezni, mivel a dac bejáratainak minőségétől nem lehet függetleníteni. Ennek okán az lesz a perdöntő az esetek többségében, hogy a dacod különböző bejáratainak minősége milyen.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Sziasztok!

Van itt olyan, akinek van Core Audio Karuna USB-SPDIF átalakítója és összehasonlította a kimeneteket, hogy van-e köztük különbség (pl. a koax-hoz képest jobb az I2S vagy az AES/EBU)?

Jelenleg nincs olyan DAC-om, amivel ki tudnám próbálni, ezért is kérdezem.

Köszönöm!
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Én megkérdezném a helyedben az Audiophil Szalon- ban.
Ők a forgalmazói, rendes figurák.
0614087042
06202814649
06204232041
Ha ők nem javítják, csak van valami tippjük.

hurby15
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2022.03.13., vas. 10:17
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hurby15 »

Borból csak a veres...
Cambridge audio dac magic egyébként....
Valami jó Száki kéne nem a lehuúzos szervizek!!!!

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 87654Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

hurby15 írta:
2023.09.10., vas. 18:43
Sziasztok
Szeretnék érdeklődni hogy,hol tudnék asztali dac javítás intézni?
Milyen az asztali dac, mint az asztali bor?
Konkrét típust ha megadod, akkor könnyebb ajánlani szervízlehetőséget.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

hurby15
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2022.03.13., vas. 10:17
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

87654Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hurby15 »

Sziasztok
Szeretnék érdeklődni hogy,hol tudnék asztali dac javítás intézni?

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Töki »

wittao írta:
2023.09.06., szer. 13:19
Köszi Töki,
hogy így részletesen leírtad!
Az M-Scaler résszel kapcsolatosan: hogy értetted azt, hogy kiváltható szoftveres résszel?
Úgy próbáltad, hogy mostani feltápozott DAVE + M-Scaler? Jó minőségű dualBNC-vel nekem nincs rossz tapasztalatom az M-Scalerrel... (a táp ott is kérdés természetesen)
Javítottam az idézést. /vinkler/
Amikor nálam járt az M-Scaler, még nem volt külső tápom a Dave-hez. Mindenesetre egyértelműen jobb volt az M-Scalerrel a hang. Minden tömörebb, tapinthatóbb volt vele. Végül a HQPlayer-el felkonvertálva a pcm-et 32/768-ra, plusz pár bevált szűrőt használatával, számomra hasonló mértékű hangi javulást sikerült elérni. Ezért engedtem el akkor az MScalert.
Igaz, némelyik szűrőhöz kell a durva proci teljesítmény. Pl a mostani Xeon-os gépemet egyik-másik szűrő megfektette.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Nemrég olvastam Miska (Jussi Laako) véleményét az egyik fórumon az R2R (PCM), SDM DAC-ok összevetésével
kapcsolatban.
Szerinte a digitális jelfeldolgozási képességek növekedésével mindent, ami lehetséges, helyezzünk át a
digitális számítási tartományba, és a lehető legkevesebbet hagyjunk a fizikai hardver világára, ahol olyan
problémákkal kell foglalkoznunk, mint az alkatrészek gyártási tűrései, külső tényezők és hasonlók.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Töki írta:
2023.09.05., kedd 13:41
tottyi írta:
2023.09.05., kedd 07:05
Töki írta:
2023.09.04., hétf. 16:14


3 db külön dobozos táp, ha jól látom mindbe külön tápkábel gondolkodik.gif - én kihagynám.
Aki ilyen dac-t használ ott sanszos, hogy kiszolgálja normális tápkábellel, ami így nem túl rentábilis.
A rengeteg komment alapjan a tapegyseg tobbet hoz mint az M Scaler dupla bnc bekotessel. Nem muszaj, hogy ennyire speci legyen. A Farad tapegyseg is megteszi.
Nálam volt M Scaler és nekem az előbb kiváltható egyéb szoftveres megoldásokkal, mint a Dave-nél a tápegységcsere. HQPlayer vagy Audirvana lejátszókon belüli felskálázással, szűrőhasználattal pl, mivel a Dave szereti, ha a maximális felbontással etetik. Magam is így teszem az Audirvana-val. Továbbá egy egyszerűbb, letisztultabb megoldás, mint még 1 kütyü, ahhoz még egy táp/tápkábel/2 db bnc kábel... Ezek mindegyike beleszól a hangba, ezért ameddig lehetséges, addig a minimálisabb megoldás felé megyek kevesebb, de jobb alkatrésszel.

A Dave a gyári 40 Dolláros kapcsi tápjával is kiváló, viszont egy komolyabb tápegység másik ligába repíti. Itt is egy példa: https://audiophilestyle.com/ca/reviews/ ... of-2-r973/
S. J. elismert táptervező, - pl. ő tervezte a nagyobb Innuos streamerek tápegységét és a Naim-nek is bedolgozott, ha jól tudom. Valamiért 1 dobozban 1 db, már-már feleslegesen túlméretezett (600VA) toroid trafós tápot épített a Dave-hez.
Én két külső táppal is rendelkezem hozzá. Mostanában az a perverzióm, hogy ezeket váltogatom. Mindkettő magyar konstruktőr keze munkáját dicséri. Mellékesen árban mindkettő a Farad alatt készült el.
Ha Te a Faraddal szimpatizálsz, vedd meg és majd egyszer jól összehasonlítjuk az enyéimekkel ;)
Köszi Töki,
hogy így részletesen leírtad!
Az M-Scaler résszel kapcsolatosan: hogy értetted azt, hogy kiváltható szoftveres résszel?
Úgy próbáltad, hogy mostani feltápozott DAVE + M-Scaler? Jó minőségű dualBNC-vel nekem nincs rossz tapasztalatom az M-Scalerrel... (a táp ott is kérdés természetesen)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Töki írta:
2023.09.05., kedd 13:41
tottyi írta:
2023.09.05., kedd 07:05
Töki írta:
2023.09.04., hétf. 16:14


3 db külön dobozos táp, ha jól látom mindbe külön tápkábel gondolkodik.gif - én kihagynám.
Aki ilyen dac-t használ ott sanszos, hogy kiszolgálja normális tápkábellel, ami így nem túl rentábilis.
A rengeteg komment alapjan a tapegyseg tobbet hoz mint az M Scaler dupla bnc bekotessel. Nem muszaj, hogy ennyire speci legyen. A Farad tapegyseg is megteszi.
Nálam volt M Scaler és nekem az előbb kiváltható egyéb szoftveres megoldásokkal, mint a Dave-nél a tápegységcsere. HQPlayer vagy Audirvana lejátszókon belüli felskálázással, szűrőhasználattal pl, mivel a Dave szereti, ha a maximális felbontással etetik. Magam is így teszem az Audirvana-val. Továbbá egy egyszerűbb, letisztultabb megoldás, mint még 1 kütyü, ahhoz még egy táp/tápkábel/2 db bnc kábel... Ezek mindegyike beleszól a hangba, ezért ameddig lehetséges, addig a minimálisabb megoldás felé megyek kevesebb, de jobb alkatrésszel.

A Dave a gyári 40 Dolláros kapcsi tápjával is kiváló, viszont egy komolyabb tápegység másik ligába repíti. Itt is egy példa: https://audiophilestyle.com/ca/reviews/ ... of-2-r973/
S. J. elismert táptervező, - pl. ő tervezte a nagyobb Innuos streamerek tápegységét és a Naim-nek is bedolgozott, ha jól tudom. Valamiért 1 dobozban 1 db, már-már feleslegesen túlméretezett (600VA) toroid trafós tápot épített a Dave-hez.
Én két külső táppal is rendelkezem hozzá. Mostanában az a perverzióm, hogy ezeket váltogatom. Mindkettő magyar konstruktőr keze munkáját dicséri. Mellékesen árban mindkettő a Farad alatt készült el.
Ha Te a Faraddal szimpatizálsz, vedd meg és majd egyszer jól összehasonlítjuk az enyéimekkel ;)
Egyenlore meg nem szimpatizalok semilyen tappal mert meg jotallasban van, aztan lehet, hogy olyasmit szerzek be ami neked is van. :rolleyes: Meg csak ismerkedek a tudasaval.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Töki »

tottyi írta:
2023.09.05., kedd 07:05
Töki írta:
2023.09.04., hétf. 16:14
tottyi írta:
2023.09.04., hétf. 14:36
Aki esetleg szeretne felturbozni a Chord Dave-t kulso tapegyseggel. :)

https://www.faradpowersupplies.com/prod ... connector/


01.JPG
02.JPG
3 db külön dobozos táp, ha jól látom mindbe külön tápkábel gondolkodik.gif - én kihagynám.
Aki ilyen dac-t használ ott sanszos, hogy kiszolgálja normális tápkábellel, ami így nem túl rentábilis.
A rengeteg komment alapjan a tapegyseg tobbet hoz mint az M Scaler dupla bnc bekotessel. Nem muszaj, hogy ennyire speci legyen. A Farad tapegyseg is megteszi.
Nálam volt M Scaler és nekem az előbb kiváltható egyéb szoftveres megoldásokkal, mint a Dave-nél a tápegységcsere. HQPlayer vagy Audirvana lejátszókon belüli felskálázással, szűrőhasználattal pl, mivel a Dave szereti, ha a maximális felbontással etetik. Magam is így teszem az Audirvana-val. Továbbá egy egyszerűbb, letisztultabb megoldás, mint még 1 kütyü, ahhoz még egy táp/tápkábel/2 db bnc kábel... Ezek mindegyike beleszól a hangba, ezért ameddig lehetséges, addig a minimálisabb megoldás felé megyek kevesebb, de jobb alkatrésszel.

A Dave a gyári 40 Dolláros kapcsi tápjával is kiváló, viszont egy komolyabb tápegység másik ligába repíti. Itt is egy példa: https://audiophilestyle.com/ca/reviews/ ... of-2-r973/
S. J. elismert táptervező, - pl. ő tervezte a nagyobb Innuos streamerek tápegységét és a Naim-nek is bedolgozott, ha jól tudom. Valamiért 1 dobozban 1 db, már-már feleslegesen túlméretezett (600VA) toroid trafós tápot épített a Dave-hez.
Én két külső táppal is rendelkezem hozzá. Mostanában az a perverzióm, hogy ezeket váltogatom. Mindkettő magyar konstruktőr keze munkáját dicséri. Mellékesen árban mindkettő a Farad alatt készült el.
Ha Te a Faraddal szimpatizálsz, vedd meg és majd egyszer jól összehasonlítjuk az enyéimekkel ;)
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Töki írta:
2023.09.04., hétf. 16:14
tottyi írta:
2023.09.04., hétf. 14:36
Aki esetleg szeretne felturbozni a Chord Dave-t kulso tapegyseggel. :)

https://www.faradpowersupplies.com/prod ... connector/


01.JPG
02.JPG
3 db külön dobozos táp, ha jól látom mindbe külön tápkábel gondolkodik.gif - én kihagynám.
Aki ilyen dac-t használ ott sanszos, hogy kiszolgálja normális tápkábellel, ami így nem túl rentábilis.
A rengeteg komment alapjan a tapegyseg tobbet hoz mint az M Scaler dupla bnc bekotessel. Nem muszaj, hogy ennyire speci legyen. A Farad tapegyseg is megteszi.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Töki »

tottyi írta:
2023.09.04., hétf. 14:36
Aki esetleg szeretne felturbozni a Chord Dave-t kulso tapegyseggel. :)

https://www.faradpowersupplies.com/prod ... connector/


01.JPG
02.JPG
3 db külön dobozos táp, ha jól látom mindbe külön tápkábel gondolkodik.gif - én kihagynám.
Aki ilyen dac-t használ ott sanszos, hogy kiszolgálja normális tápkábellel, ami így nem túl rentábilis.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aki esetleg szeretne felturbozni a Chord Dave-t kulso tapegyseggel. :)

https://www.faradpowersupplies.com/prod ... connector/

01.JPG
01.JPG (65.33 KiB) Megtekintve 1830 alkalommal
02.JPG
02.JPG (31.7 KiB) Megtekintve 1830 alkalommal
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Lesnar írta:
2023.08.26., szomb. 08:01
gomolalaci írta:
2023.08.25., pén. 20:11
Lesnar írta:
2023.08.25., pén. 14:42


Sajnos, nem tudom. Mert lemezlejátszó nélkül vettem meg.
Nekem van ilyen készülékem. Phono bemenetre lehet vele vonalszintű jelet átalakítani. Ha érdekel, privátban szívesen küldök képeket is róla.
Üdv. Megtudnád mondani az átalakító nevét? Érdekelne hogy sikerült megoldani a problémát.
A válasz privátban elküldve...
A gondolkodás nem megerőltető...

Lesnar
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2023.08.25., pén. 12:56
Értékelés: 0

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Lesnar »

gomolalaci írta:
2023.08.25., pén. 20:11
Lesnar írta:
2023.08.25., pén. 14:42
zoli73 írta:
2023.08.25., pén. 14:29


Csak lemezjátszót lehet hozzá csatlakoztatni? MM vagy MC?
Sajnos, nem tudom. Mert lemezlejátszó nélkül vettem meg.
Nekem van ilyen készülékem. Phono bemenetre lehet vele vonalszintű jelet átalakítani. Ha érdekel, privátban szívesen küldök képeket is róla.
Üdv. Megtudnád mondani az átalakító nevét? Érdekelne hogy sikerült megoldani a problémát.

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 55

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

white-tiger írta:
2023.08.26., szomb. 07:18
ANDS írta:
2023.08.25., pén. 13:07
Sziasztok!
Van az apróban egy Nuprime dac 10- H.
Ennek a hangjáról tudna valaki valamit mondani?
Milyen, mint dac, mint fejes erősítő?
Nézz utána a külföldi teszteknél, ha itt nincs senkinek. Egyébként biztos vagyok benne, hogy jó.
Volt Nuforce IA7 erősítőm, imádtam - illetve Nuprime Sta 9 végfokom is. Most egy Nuprime Evolution
dacom van.
Még annyit: Meg kellene hallgatni a saját rendszeredben, hogy neked tetszik-e. Az a mérvadó!

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 55

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

ANDS írta:
2023.08.25., pén. 13:07
Sziasztok!
Van az apróban egy Nuprime dac 10- H.
Ennek a hangjáról tudna valaki valamit mondani?
Milyen, mint dac, mint fejes erősítő?
Nézz utána a külföldi teszteknél, ha itt nincs senkinek. Egyébként biztos vagyok benne, hogy jó.
Volt Nuforce IA7 erősítőm, imádtam - illetve Nuprime Sta 9 végfokom is. Most egy Nuprime Evolution
dacom van.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Lesnar írta:
2023.08.25., pén. 14:42
zoli73 írta:
2023.08.25., pén. 14:29
Lesnar írta:
2023.08.25., pén. 14:05
Sony retró hifim van, de csak phono bemenet van rajta. Sajnos.
Csak lemezjátszót lehet hozzá csatlakoztatni? MM vagy MC?
Sajnos, nem tudom. Mert lemezlejátszó nélkül vettem meg.
Nekem van ilyen készülékem. Phono bemenetre lehet vele vonalszintű jelet átalakítani. Ha érdekel, privátban szívesen küldök képeket is róla.
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Lesnar írta:
2023.08.25., pén. 15:04
sad.gif Sony LBT-A190
https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/ ... 0-172-2388
Hát ezzel sajnos nem fog menni, ez ebben a tekintetben zsákutca.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Feltételezhető, hogy azért nincsen más bemenet rajta, mert ez egybe - hifi.
Lemezjátszót lehet még rádugni és slussz.
Retro - hifi alatt inkább a külön dobozos vintage készülékeket szoktuk érteni.
Nyilván egy vintage erősítőn rengeteg bemenet van, ez nem ilyen.

Lesnar
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2023.08.25., pén. 12:56
Értékelés: 0

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Lesnar »


Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Lesnar írta:
2023.08.25., pén. 14:42
zoli73 írta:
2023.08.25., pén. 14:29
Lesnar írta:
2023.08.25., pén. 14:05
Sony retró hifim van, de csak phono bemenet van rajta. Sajnos.
Csak lemezjátszót lehet hozzá csatlakoztatni? MM vagy MC?
Sajnos, nem tudom. Mert lemezlejátszó nélkül vettem meg.
A típusát leírhatnád, esetleg 1-2 fotó róla, a hátlapjáról nagyon sokat segíthetne.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”