Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sirály

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Scott »

Ma vettem használtan jó áron egy EMU0202 USB-s hangkártyát. Azt kell mondjam, ennek a füles kimenete látványos javulást hozott Részemről most úgy érzem ezzel el leszek egy darabig

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Dehogyis. Ma is nyakig találtam egy cédében. 
Mellesleg dolgozott egy kicsit a sajátján is, hogy is mondjam: egészen hallgatható darab lett.

Azt mondta,hogy elég sok a melója.Ez jó hír.
Majd adok egyet Füleleknek,hogy kukkantson bele.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Dehogyis. Ma is nyakig találtam egy cédében.
 
Mellesleg dolgozott egy kicsit a sajátján is, hogy is mondjam: egészen hallgatható darab lett.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Nem is tudom, esetleg füleleket kis lehetne zavargatni a témában. Vagy jól megtuningolni a Caratot.

Bodor Feri már agyaskodik rajta,de lusta mint a dög.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem is tudom, esetleg füleleket kis lehetne zavargatni a témában.
Vagy jól megtuningolni a Caratot.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Hozatok be pár DAC mintát repülővel.Jövő hónap végére beérkeznek.
Majd hallgasd meg valakinél.

Ok. Mindenképp USB-s megoldást keresek és az se baj, ha van benne fejhallgató erősítő, mivel erre a célra kell. De ha csak USB-s DAC, az sem baj. Csak jó áron és minőségi darab legyen (számomra). Ilyet keresek

Ma rendeltem a CARAT Peridotból is pár darabot kipróbálni.

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Scott »


Hozatok be pár DAC mintát repülővel.Jövő hónap végére beérkeznek.
Majd hallgasd meg valakinél.

Ok. Mindenképp USB-s megoldást keresek és az se baj, ha van benne fejhallgató erősítő, mivel erre a célra kell. De ha csak USB-s DAC, az sem baj. Csak jó áron és minőségi darab legyen (számomra). Ilyet keresek

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Róla hallott valaki?Elektroncso DAC Kit

Hozatok be pár DAC mintát repülővel.Jövő hónap végére beérkeznek.
Majd hallgasd meg valakinél.

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Scott »


Róla hallott valaki?
Elektroncso DAC Kit

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Nem olyan vészes az a K66, szerintem.
 
Halgass meg akkor mást is, aztán majd okosabb leszel..... Ha elmondod, akkor mi is.

Bekértem az árat az új Carat-ra.Ez nem egy olcsó darab.
69000 Ft lenne az akciós ára.Szerintem felejtsük el.
Berendelem ezt:
Zhaolu D3 DAC with TG-Link for PC Hi-Fi Input
79000 Ft a fogy ára és 59000 Ft lenne az akciós ára.


Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A pc-n a hangerőt tekerd fel,mert anélkül nem lesz jó.


Ha ASIO-t használsz az kikerüli a Windows Kernel Mixerét, így nincs értelme hangerő állításról beszélni, mert nem tudsz (max a foobarban lefele mert az alapból 0 dB-n van).
Ha tudsz, akkor rosszul van beállítva vagy telepítve az ASIO vagy a foobarban nem az ASIO van beállítva outputnak. Az ASIO-nak pont az a lényege, hogy ne piszkítson bele a hangba a KM.
Egyébként a hangerővel nem volt gondom

Nem olyan vészes az a K66, szerintem.
 
Halgass meg akkor mást is, aztán majd okosabb leszel..... Ha elmondod, akkor mi is.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


A pc-n a hangerőt tekerd fel,mert anélkül nem lesz jó.


Ha ASIO-t használsz az kikerüli a Windows Kernel Mixerét, így nincs értelme hangerő állításról beszélni, mert nem tudsz (max a foobarban lefele mert az alapból 0 dB-n van).
Ha tudsz, akkor rosszul van beállítva vagy telepítve az ASIO vagy a foobarban nem az ASIO van beállítva outputnak. Az ASIO-nak pont az a lényege, hogy ne piszkítson bele a hangba a KM.
Egyébként a hangerővel nem volt gondom

Én csak rádugtam és hallgattam.
Megnézem a beállítást.

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Scott »


A pc-n a hangerőt tekerd fel,mert anélkül nem lesz jó.


Ha ASIO-t használsz az kikerüli a Windows Kernel Mixerét, így nincs értelme hangerő állításról beszélni, mert nem tudsz (max a foobarban lefele mert az alapból 0 dB-n van).
Ha tudsz, akkor rosszul van beállítva vagy telepítve az ASIO vagy a foobarban nem az ASIO van beállítva outputnak. Az ASIO-nak pont az a lényege, hogy ne piszkítson bele a hangba a KM.
Egyébként a hangerővel nem volt gondom

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Szívesen fizetek többet, de akkor "látványosabb" javulást várok.
De ahogy írtam azoknak, akik a nulláról építik a rendszerük aránylag kis pénzből azoknak nagyon megéri az árát.

Kérj kölcsön egy jó fülest.
A pc-n a hangerőt tekerd fel,mert anélkül nem lesz jó.
Elég sok rendszert hallgatok.Hidd el,hogy most ebből a fülesből nagyon jó hang jőn ki.
A jobb minőségű CD lemezeknél sokkal nagyobb a különbség,mint MP3-al.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Az is egy megoldás akár.
De pont ezt a jó és praktikus tulajdonságát veszti el, hogy pici és mindenegyben.

Mint írtam én két fülessel is kipróbáltam.
Semmi gond nincs vele.
Most megint felraktam a fejemre a Sennheiser fülest.
Teljesen Ok.Még van tartalék hangerő is.
Úgy látom visszaszokok a füleshez.
Hihetetlen jól szól.
Van egy nagy AKG 1000-esem is,amit úgy látom haza kell hozzam.
Azt viszont nem tudja meghajtani.

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Scott »


Felvetted-e a pc-n a hangerőt? Alapból eléggé halk.
Semmi változás, vagy csak nem tetszik a változás?
ASIO driver van a gépen?
Nem tudom, mit hallgattál a gépről. Ha tömörített formátumot, akkor annak megmutatja a hibáit...
Be van-e már járatva a Carat?
 
Ha ezek figyelembevételével sem jött össze semmi pozitív, akkor neked nem ebben a kategóriában kell keresgélned...
 
Egyébként milyen fülessel hallgatod?

Foobar, ASIO driver, mint mindig és természtesen csak flac-t vagy wav-t. Van egy két XRCD-m is wav formátumban.
Első körben kíváncsi voltam hogyan teljesít a Rotelem DAC-jához képest. Tehát az egyik verzió PC összekötve USB/SPDIF átalakítóval a Rotellel (Rotel digit coax bemenetére). Másik meg PC összekötve Carat-tal majd a Rotel-lel analógon.
Egyértelműen máshogy szólt, de se nem jobban se nem rosszabbul. Bizonyos zenékkel az egyik tetszett jobban, bizonyos zenéken meg a másik. A párommal vak tesztet is csináltunk és 2/3 arányban az eredeti Rotel-es felállás tetszett jobban. Akármennyire győzködtem magam nem tudtam magamnak azt mondani, hogy számomra megér 30k-t ez a változás, ami ráadásul bizonyos esetekben nem is volt jobb. Ezután próbálgattam a füles részét az alaplapi ALC883 codeces hangkártyához képest egy AKG K66-tal (később tervezek komolyabb fülest venni), itt már azért éreztem javulást, de messze nem akkorát mint amire számítottam (de lehet, hogy előbb kéne venni egy komolyabb fülest? ) Röviden ennyi.
Szívesen fizetek többet, de akkor "látványosabb" javulást várok.
De ahogy írtam azoknak, akik a nulláról építik a rendszerük aránylag kis pénzből azoknak nagyon megéri az árát.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: csövi »


Akkor ennyit tud a kicsike. Jöhet a TC connect. Annak állítólag már jó füles része is. Most az erős forintnál nem ment lejjebb az ára?
Vagy vegyen egy füles erősítőt...

Az is egy megoldás akár.
De pont ezt a jó és praktikus tulajdonságát veszti el, hogy pici és mindenegyben.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Csak egy-két kérdés, mielőtt kidobnál egy kis pénzt az ablakon:
 
Felvetted-e a pc-n a hangerőt? Alapból eléggé halk.


Nekem is ez volt először a gondom.
Én KOSS és Sennheiser fülesekkel próbáltam.Teljesen jól kihajtotta.
Kb 1 hónapja hallgatok két db-ot itthon és a cégnél.
M1-es Swans és egy kis csöves erősítővel használom.
Kipróbáltam MP3-ról és gyári CD-kről.
A lemezek hihetetlen jól szólnak a CARAT HD1-segítségével.
Nélküle eléggé borzalmas volt a pc-n keresztül hallgatnom.
Az biztos,hogy ettől nem kell azt várni,hogy egy több,mint 100000 Ft-ba kerülő nagy egységgel felveszi a versenyt,de ebben az árkategóriában megállja a helyét.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akkor ennyit tud a kicsike. Jöhet a TC connect. Annak állítólag már jó füles része is. Most az erős forintnál nem ment lejjebb az ára?
Vagy vegyen egy füles erősítőt...

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A sors úgy hozta, hogy egy Headamp Pico tulajdonosa lettem. Nagyon drága volt még használtan is, de a Ray Samuels Audio Predator-hoz hasonlóan az egyik legjobb hordozható fejhallgató erősítő/DAC combo. Persze ha meg lesz a fejhallgatóm akkor lehet kipróbálom, összehasonlításként.

Mennyi volt a Pico? Én vettem egy Carat HD1-t, de őszintén szólva egyáltalán nem jött be ill. úgy fogalmazok, hogy az én rendszeremben nem hozott számottevő javulást, pontosabban nem éreztem javulást. A fejhallgató része (leginkább emiatt akartam) valóban nem igazán tudja kihajtani a fülest. Ezt írták is a tesztekben. Akik a nulláról kezdik azoknak valóban nagyon megéri.

Csak egy-két kérdés, mielőtt kidobnál egy kis pénzt az ablakon:
 
Felvetted-e a pc-n a hangerőt? Alapból eléggé halk.
Semmi változás, vagy csak nem tetszik a változás?
ASIO driver van a gépen?
Nem tudom, mit hallgattál a gépről. Ha tömörített formátumot, akkor annak megmutatja a hibáit...
Be van-e már járatva a Carat?
 
Ha ezek figyelembevételével sem jött össze semmi pozitív, akkor neked nem ebben a kategóriában kell keresgélned...
 
Egyébként milyen fülessel hallgatod?

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: csövi »


Valami külső tápot próbálj szerezni, mert úgy biztos jobb lesz, mint a zavaros USB etetéssel.

Természetesen külső táppal próbáltam.

Akkor ennyit tud a kicsike. Jöhet a TC connect. Annak állítólag már jó füles része is. Most az erős forintnál nem ment lejjebb az ára?
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Scott »


Valami külső tápot próbálj szerezni, mert úgy biztos jobb lesz, mint a zavaros USB etetéssel.

Természetesen külső táppal próbáltam.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: arn »

akku

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: csövi »


A sors úgy hozta, hogy egy Headamp Pico tulajdonosa lettem. Nagyon drága volt még használtan is, de a Ray Samuels Audio Predator-hoz hasonlóan az egyik legjobb hordozható fejhallgató erősítő/DAC combo. Persze ha meg lesz a fejhallgatóm akkor lehet kipróbálom, összehasonlításként.

Mennyi volt a Pico? Én vettem egy Carat HD1-t, de őszintén szólva egyáltalán nem jött be ill. úgy fogalmazok, hogy az én rendszeremben nem hozott számottevő javulást, pontosabban nem éreztem javulást. A fejhallgató része (leginkább emiatt akartam) valóban nem igazán tudja kihajtani a fülest. Ezt írták is a tesztekben. Akik a nulláról kezdik azoknak valóban nagyon megéri.

Valami külső tápot próbálj szerezni, mert úgy biztos jobb lesz, mint a zavaros USB etetéssel.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”