Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Úgy tűnik egy rövid korszak lezárul:
https://www.digitaltrends.com/home-thea ... -lossless/
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 166
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: robi-k »

fapaci írta:
2023.04.13., csüt. 22:18
Egyetlen kérdést hagytak megválaszolatlanul, hogy mi köze a Denafrips és a Musician Audio cégeknek egymáshoz.
A gyártó mind2 DAC típus esetében a Vinshine Audio Pte Ltd, és míg a Denafrips a saját márkanevű termékük, addig a Musician DAC-kat OEM megrendelés alapján gyártják.
Hasonlít pl. a BBK által gyártott OPPO és CambridgeAudio lejátszókhoz, ott is az OPPO volt a saját márkanév alatt forgalmazott termék, a CA-t pedig OEM megrendelésre gyártották.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

blackfriar írta:
2023.04.13., csüt. 18:48
Emailekre nem válaszolnak, a net ezzel van tele.
A Net mindennel tele van. Én háromszor írtam nekik, mikor a készülékeiket teszteltem, mindhárom alkalommal válaszoltak. Egyetlen kérdést hagytak megválaszolatlanul, hogy mi köze a Denafrips és a Musician Audio cégeknek egymáshoz. Erről valamiért hallgatnak az egyértelmű műszaki hasonlóság ellenére.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

Kínai és kínai között is van különbség, ebből kb. ennyi a tanulság.
Musician ügyben egyébként érdemes keresni a Muzix Groupot (feltéve hogy ott lett megvásárolva), ők azért megpróbálják áthidalni azt a szakadékot, ami teméktámogatás vonalon az európai és kínai kultúra közt tátong.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

blackfriar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2023.03.23., csüt. 18:28
Értékelés: 37

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: blackfriar »

robi-k írta:
2023.04.13., csüt. 18:57
Javaslom, használd a Denafrips drivereit, a legutóbbi USB driver frissítés 2023. március 01-én volt, Thesycon V5.57.0 verzióra https://www.denafrips.com/win-os
Működnie kell Musician DAC-kal is.
Ez eszembe jutott nekem is, de sajnos nem működik vele.

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 166
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: robi-k »

blackfriar írta:
2023.04.13., csüt. 18:48
Javaslom, használd a Denafrips drivereit, a legutóbbi USB driver frissítés 2023. március 01-én volt, Thesycon V5.57.0 verzióra https://www.denafrips.com/win-os
Működnie kell Musician DAC-kal is.

blackfriar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2023.03.23., csüt. 18:28
Értékelés: 37

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: blackfriar »

robi-k írta:
2023.04.13., csüt. 18:26
Hát ezt furcsállom. Denafrips-nél van terméktámogatás, garancián túli támogatást is adtak a DAC javításához.
Érdemes megnézni a Musician support oldalát.
Max. user manualokat találsz, meg ezer éves drivereket.
Emailekre nem válaszolnak, a net ezzel van tele.

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 166
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: robi-k »

blackfriar írta:
2023.04.13., csüt. 18:08
Amúgy saját tapasztalatok alapján:
Musician = nincs minőségbiztosítás, nincs support
Hát ezt furcsállom. Denafrips-nél van terméktámogatás, garancián túli támogatást is adtak a DAC javításához.

blackfriar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2023.03.23., csüt. 18:28
Értékelés: 37

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: blackfriar »

robi-k írta
Nem emlékszem a Musician Pegasus-ban alkalmazott FPGA chip típusára (amúgy az Ares II és a Pegasus is egy gyártósoron készülnek, és kapcsolástechnikailag nagyon hasonlóak), de ha megegyezik az Ares II-ben alkalmazott FPGA EP4CE6F tip. chippel, akkor - szigorúan saját felelősségedre! - FPGA firmware frissítéshez használhatod az Ares II FPGA firmware-t: https://drive.google.com/file/d/126inEP ... sp=sharing

A firmware telepítése USB-n történik PC-ről: https://www.vinshineaudio.com/denafrips ... are-update
Köszönöm az infókat, de szinte biztos, hogy a Pegasusból tégla lenne, így inkább nem próbálom ki.
Amúgy saját tapasztalatok alapján:
Musician = nincs minőségbiztosítás, nincs support

blackfriar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2023.03.23., csüt. 18:28
Értékelés: 37

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: blackfriar »

fapaci írta
Van rá lehetőség, frissítik is a firmware-t pár havonta, de valamiért nem teszik közzé a honlapjukon.
Hát ehhez csak gratulálni tudok.
Amúgy köszönet az infóért.
Plusz még egy adalék a netről.
"Please note that if you use Windows, Musician Audio only provides a very old version of the Thesycon USB driver for Phoenix (or indeed e.g. Aquarius). At the time of writing, it's 4.82, which is approximately three years old. A lot of bugs have been fixed since then, and more importantly, version 4.82 is not tested to function correctly on Windows 11.

I've repeatedly requested Musician Audio to please update their drivers to the latest version over the last few months, but there is no progress, only procrastination or a lack of reply. So the support is not great, either. Thus, I think it's fair to inform other prospective buyers of this pitfall.

In contrast, I see that e.g. Denafrips and Topping release updated Thesycon drivers very quickly - sometimes only days or hours after they become available from Thesycon."

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 166
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: robi-k »

blackfriar írta:
2023.04.12., szer. 16:12
Nem emlékszem a Musician Pegasus-ban alkalmazott FPGA chip típusára (amúgy az Ares II és a Pegasus is egy gyártósoron készülnek, és kapcsolástechnikailag nagyon hasonlóak), de ha megegyezik az Ares II-ben alkalmazott FPGA EP4CE6F tip. chippel, akkor - szigorúan saját felelősségedre! - FPGA firmware frissítéshez használhatod az Ares II FPGA firmware-t: https://drive.google.com/file/d/126inEP ... sp=sharing

A firmware telepítése USB-n történik PC-ről: https://www.vinshineaudio.com/denafrips ... are-update

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

blackfriar írta:
2023.04.12., szer. 16:12
Sajnos a Musician-nél nem létezik firmware frissítési lehetőség.
Van rá lehetőség, frissítik is a firmware-t pár havonta, de valamiért nem teszik közzé a honlapjukon.

blackfriar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2023.03.23., csüt. 18:28
Értékelés: 37

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: blackfriar »

robi-k írta
Sajnos a Musician-nél nem létezik firmware frissítési lehetőség.
Amúgy én is úgy érzem, nincs értelme a váltásnak.

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 166
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: robi-k »

blackfriar írta:
2023.04.12., szer. 15:14
Nem tudom, hogy a Pegasus-hoz van-e FPGA firmware frissítés vagy sem, de pl. a Denafrips Ares II 12th-hoz van https://www.vinshineaudio.com/post/q-a- ... 2976204eb9, és jelentős változást hoz hangban (lágyabb/zeneibb lesz, és az új firmware-vel az Ares II jobban hasonlít az Ares I hangjára).
Amúgy nem látom értelmét a leírt cserének.

Ha más hangzást szeretnél, de maradva az R2R felépítésnél, akkor hallgass meg pl. egy Audio-gd R2R DAC-ot.

blackfriar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2023.03.23., csüt. 18:28
Értékelés: 37

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: blackfriar »

Sziasztok !
Tanácsot szeretnék kérni. Van egy Musician MDP-2 digitális futóművem és egy Pegasus DAC-om. I2S porton keresztül csatlakoznak. Érdemes lehet-e ezt leváltani egy Venus II + "mezei" PC kombóra, ami USB-n kapcsolódna ?
Előre is köszönöm a segítségeteket.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

orionr írta:
2023.03.23., csüt. 15:12
Sziasztok! Valakinek van tapasztalata ezekkel a BLUETOOTH ADÓ-VEVŐ készülékekkel kapcsolatban? Kinéztem egy FIIO BTA30 PRO-t, nem tudom, hogy ez mennyire jó hangminőséget képvisel? Vagy tudtok ajánlani valami mást, még elfogadható áron?
A cél, hogy telefonról küldeném a hangot, bluetoothon, egy régi sztereó erősítőre.
Előre is köszi a válaszokat!
Próbálj olyan eszközöket keresni, amelyek már 5.2 vagy 5.3 kapcsolatot biztosít.
https://www.bluetooth.com/learn-about-b ... /le-audio/

ui: amúgy jó a FIIO és ez nekem bejön: FiiO BTR5

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: orionr »

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata ezekkel a BLUETOOTH ADÓ-VEVŐ készülékekkel kapcsolatban? Kinéztem egy FIIO BTA30 PRO-t, nem tudom, hogy ez mennyire jó hangminőséget képvisel? Vagy tudtok ajánlani valami mást, még elfogadható áron?
A cél, hogy telefonról küldeném a hangot, bluetoothon, egy régi sztereó erősítőre.
Előre is köszi a válaszokat!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: DAP vs. DAC

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

tnp írta:
2023.03.20., hétf. 17:07
Sziasztok!
Van valakinek bármilyen tapasztalata DAP-ról hordozható DAC-ra és/ vagy fordítva váltásról?
Kizárólag hangminőség tekintetében érdekel, hogy egy 100 ezres DAP lehet-e pariban hasonló értékű DAC-kal?
Mi a tapasztalás, DAP-nak, vagy DAC-nak szebb a hangja?

Köszi! :smile53:
A kérdés átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tnp
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2016.04.19., kedd 12:15
Értékelés: 7

DAP vs. DAC

Hozzászólás Szerző: tnp »

Sziasztok!
Van valakinek bármilyen tapasztalata DAP-ról hordozható DAC-ra és/ vagy fordítva váltásról?
Kizárólag hangminőség tekintetében érdekel, hogy egy 100 ezres DAP lehet-e pariban hasonló értékű DAC-kal?
Mi a tapasztalás, DAP-nak, vagy DAC-nak szebb a hangja?

Köszi! :smile53:

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Cambridge Dacmagic 200M hez lineáris táp

Hozzászólás Szerző: alto »

tomrider írta:
2023.03.12., vas. 15:46
Pascovi írta:
2023.03.12., vas. 14:19
Kedves fórumozók,Admin!
Az admin segítségével beüzemeltem ezt az új Dacot, mivel hétvége volt csak a fiókban talált gyenge minőségű digitális koax kábel, és a gyári komolytalan adaptere van jelenleg hozzá. Az eddig hallgatott láncban Cambridge Audio CXN streamer volt, teljesen jó kábelezésssel.(Qed,Chord)A jelenleg frissen beüzemelt Dac bár lényegesen részletezőbb,de nagyon tompán szól, kifejezetten bántó nekem. Kérdésem kifejezetten arra irányul hogy a jó időségű digitális koax kábel mennyit javít ezen?A lineáris táp mennyire fontos ehhez? 12V/2A aramfelvetele van. Köszönöm előre is.
Ha valakinek van esetleg jobb minőségű lineáris tápja, érdekel ami esetleg kézzel készített itthoni, nem feltétlen akarok kínait, venni boltban.
Köszönöm előre is.
Első, sőt második hallásra sem értem a felvetést...nem vagyok meggyőződve róla, hogy azzal a külső dac-al jobb hangot kellene kapnod. A CXN egy elég jo hangú lejátszó önmagában, ezen javítani nem ezzel a dac-al fogsz...szerintem. Ezek a lejátszók általában jól össze vannak válogatva, és nem biztos, hogy digitális futóműként többet lehet belőle kihozni. De ha igen, akkor ennél jobb DAC kell hozzá. Talán van itt olyan, aki CXN-t használ külső DAC-al, akkor okosabbak leszünk...
Egyetértek. A CXN-ben és Dacmagic 200-ban közel azonos kategóriájú DAC van, legfeljebb kicsit másképp fog szólni, de nem jobban, ahhoz egy-két kategóriával feljebb kellene DAC-ot keresni. Ez egy elég értelmetlen beruházásnak tűnik.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Cambridge Dacmagic 200M hez lineáris táp

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Pascovi írta:
2023.03.12., vas. 14:19
Kedves fórumozók,Admin!
Az admin segítségével beüzemeltem ezt az új Dacot, mivel hétvége volt csak a fiókban talált gyenge minőségű digitális koax kábel, és a gyári komolytalan adaptere van jelenleg hozzá. Az eddig hallgatott láncban Cambridge Audio CXN streamer volt, teljesen jó kábelezésssel.(Qed,Chord)A jelenleg frissen beüzemelt Dac bár lényegesen részletezőbb,de nagyon tompán szól, kifejezetten bántó nekem. Kérdésem kifejezetten arra irányul hogy a jó időségű digitális koax kábel mennyit javít ezen?A lineáris táp mennyire fontos ehhez? 12V/2A aramfelvetele van. Köszönöm előre is.
Ha valakinek van esetleg jobb minőségű lineáris tápja, érdekel ami esetleg kézzel készített itthoni, nem feltétlen akarok kínait, venni boltban.
Köszönöm előre is.
Első, sőt második hallásra sem értem a felvetést...nem vagyok meggyőződve róla, hogy azzal a külső dac-al jobb hangot kellene kapnod. A CXN egy elég jo hangú lejátszó önmagában, ezen javítani nem ezzel a dac-al fogsz...szerintem. Ezek a lejátszók általában jól össze vannak válogatva, és nem biztos, hogy digitális futóműként többet lehet belőle kihozni. De ha igen, akkor ennél jobb DAC kell hozzá. Talán van itt olyan, aki CXN-t használ külső DAC-al, akkor okosabbak leszünk...
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cambridge Dacmagic 200M hez lineáris táp

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Pascovi írta:
2023.03.12., vas. 14:19
Kedves fórumozók,Admin!
A felvetés ismét átkerült a helyére.Ha lehet a jövőben kérlek tematikusan használd a fórumot (azaz: mindennek van helye, csak meg kell keresni-tudom, hogy ez időbe telik, de nekünk is átpakolgatni a rossz helyre nyitott topikokat illetve azok tartalmát).Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Pascovi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2023.03.05., vas. 21:41
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Budapest,Pomáz

Cambridge Dacmagic 200M hez lineáris táp

Hozzászólás Szerző: Pascovi »

Kedves fórumozók,Admin!
Az admin segítségével beüzemeltem ezt az új Dacot, mivel hétvége volt csak a fiókban talált gyenge minőségű digitális koax kábel, és a gyári komolytalan adaptere van jelenleg hozzá. Az eddig hallgatott láncban Cambridge Audio CXN streamer volt, teljesen jó kábelezésssel.(Qed,Chord)A jelenleg frissen beüzemelt Dac bár lényegesen részletezőbb,de nagyon tompán szól, kifejezetten bántó nekem. Kérdésem kifejezetten arra irányul hogy a jó időségű digitális koax kábel mennyit javít ezen?A lineáris táp mennyire fontos ehhez? 12V/2A aramfelvetele van. Köszönöm előre is.
Ha valakinek van esetleg jobb minőségű lineáris tápja, érdekel ami esetleg kézzel készített itthoni, nem feltétlen akarok kínait, venni boltban.
Köszönöm előre is.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Cambridge Audio Dacmagic 200M helyes kábelezése,es bekötése

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Pascovi írta:
2023.03.11., szomb. 21:03
Kedves fórumozók nagyon tapasztalatlan vagyok a Daccal, mert ez az első,és konkrétan nem tudom bekötni. Ebben kérnék segítséget tapasztalt fórumtárstól.
A kérdés és a válaszok átkerültek a helyükre.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Cambridge Audio Dacmagic 200M helyes kábelezése,es bekötése

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Pascovi írta:
2023.03.11., szomb. 21:31
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, hasznos volt,sikerült beüzemelni.Thanks:)))
Örülök, jó zenehallgatást kívánok!
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”