Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

DAC: AK4377
ADC: AK5572

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: pjm »

Egy pro cuccnál fontosak az arányok. Ez a szokatlan. Én is megőrülök az óriási zongorától, tücsöktől, a felborult aránytalan hangoktól, a lassított, tompa, bumszli megszólalástól.
Ha egy ilyen kütyü olyan lenne nem lehetne vele dolgozni.
És ez csak egy belépő ebbe a világba.

Honnan vetted a sundarát?

hericstamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2019.01.30., szer. 14:49
Értékelés: 32

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hericstamas »

Tegnap egyik barátom, fórumtársunk is hallgatta 1,5 órát. Egy darabig gondolkodtunk a hang leírásán, mert nem egyszerű. A száraz, technicista jól leírja, ezt a sallangmentes, extrém precíz és részletes hangot. A sok infó amit ad kevésnek hat a többiekhez képest. Drasztikusan életszagú. Pl. a Bottom of the River-ben a tücsök a fűben van, nem egy extrém nagy állat melletted. A láncokat nem rázzák, csak a lábukon van miközben lépnek. Az a durva, hogy ezt lehet benne hallani. :-) Tibi barátom szerint mindenre ráhúzza a saját stílusát, miközben igazából mindenevő.
Ellentmondásos dolog ez na, fura hallani a számokat nyersen. A lényeg, hogy fenntartom a véleményem, ez egy a maga stílusában kiemelkedő DAC, a tudásához képest fillérekért.
Amiről zenét hallgatok:
marantz Cinema 70s + Driade 71 MK2
Universal Audio Volt 1 + Hifiman Sundara Closed

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 164

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: pjm »

hericstamas írta:
2024.01.30., kedd 15:30

Volt szerencsém már sokmindent hallani, de ilyet én még nem hallottam. Ezek valamit nagyon eltaláltak ennél a cégnél.
A hangját leírni talán úgy lehetne ezzel a szettel, hogy igazi. Semmi hókusz-pókusz, énekes, vokalisták, zenészek hangszerekkel, a padlótól a csillagos égig frekvenciába. Nincsenek felesleges kitörések csak folyik a zene, persze van dinamika ha szükség van rá. Hangszereket fejesben így még nem hallottam. Nagyon megfogja a zene lényegét számomra.
Üdv a "száraz" "technicista" pro világban. Én is ezeket tapasztalom sokszor, gratula!

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hodyka »

Gondoltam hátha ugyan az :)

De legalább Én kerestem valamit :)
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

hodyka írta:
2024.01.30., kedd 18:15
"UNIVERSAL AUDIO
Apollo AD AKM AK5388EQ (Quad AD) DA CS4398 DA(Headphones) AK4480 Preamps x4 -"

https://gearspace.com/board/geekzone/54 ... isted.html
Aztán mi köze az UAD Apollonak a Volt 1-hez azon túl, hogy ugyanaz a gyártó? gondolkodik.gif
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hodyka »

"UNIVERSAL AUDIO
Apollo AD AKM AK5388EQ (Quad AD) DA CS4398 DA(Headphones) AK4480 Preamps x4 -"

https://gearspace.com/board/geekzone/54 ... isted.html
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

hericstamas
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2019.01.30., szer. 14:49
Értékelés: 32

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hericstamas »

Tegnap belefutottam egy számomra nagyon érdekes DAC-ba, Universal Audio Volt 1. Telefonhoz, laptophoz kerestem dacot és fejeserősítőt a zárt Hifiman Sundarámhoz.
Ez a Hifiman háklis az erősítőkre, nagyon nehezen mutatja meg mit tud, nehéz illeszteni, sajnos tapasztaltam. A neten belefutottam a cikkbe, ahol egy studiós csávó hosszan taglalja, hogy miért olyan jó neki a melóhoz ez a cucc, meg mellesleg gyorsan végighallgatta vele 30 órányi rég elfeledett zenéjét a Hifimanjén. :-) Több sem kellett, beruháztam kemény kb. 50ezer Forintot. A Sundara is kijön most ennyiből(!) hála a Hifimannek.
Volt szerencsém már sokmindent hallani, de ilyet én még nem hallottam. Ezek valamit nagyon eltaláltak ennél a cégnél.
A hangját leírni talán úgy lehetne ezzel a szettel, hogy igazi. Semmi hókusz-pókusz, énekes, vokalisták, zenészek hangszerekkel, a padlótól a csillagos égig frekvenciába. Nincsenek felesleges kitörések csak folyik a zene, persze van dinamika ha szükség van rá. Hangszereket fejesben így még nem hallottam. Nagyon megfogja a zene lényegét számomra.
Próbáltam kideríteni net segítségével (nem fizikailag), hogy milyen Dac van benne, de semmit nem találtam.
Ez egy olyan cucc lett a Sundarával, hogy le a kalappal. Egy USB-c van rajta amin eszi az adatot és ha nem kap külön(!) tápot a beépített tápcsatin hozzá adott USBA-tápcsati kábelén, akkor az áramot is innen veszi. Megy iphoneról (külső táppal, mondjuk telefontöltőről), ipadrőf és macbookról "táp nélkül" is. Van midi portja, meg mikrofon bemenete, de ezeket én nem használom.
Értem én, hogy ez egy Audiophile fórum, meg High-End, meg ilyenek, meg egy nap alatt nem érdemes véleményt mondani, de ez akkor is kijött belőlem. Sokkal jobb élmény volt ez, mint anno a számomra etalon Mcintosh MHA50-MHP1000 párosom.
Ma meghallgatom mint DAC és előerősítő a maradék sztereó rendszeremen, kíváncsi leszek.
Ha van valakinek infója mi van benne, érdekelne! ;peace;
Amiről zenét hallgatok:
marantz Cinema 70s + Driade 71 MK2
Universal Audio Volt 1 + Hifiman Sundara Closed

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 540

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Erős CD / digitális-kedvelőként el kell ismerjem, hogy itt egy teljesen más rendszerű gondolkodással kell megközelíteni az 'euklidészi' problémákat...
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

chord_ írta:
2024.01.22., hétf. 15:59
Kicsit próbáltam beleásni magam a szűrők labirintusába, merthogy, mint feljebb is kiderült, az új DAC-ok nagy része opcióként kínálja a különféle karakterisztikájú szűrőket.
Van egy jónak tűnő cikk,

https://addictedtoaudio.com.au/blogs/ho ... r-your-dac

ahol a különböző beállítások műszaki hátterét járja körül.
Most, függetlenül attól, hogy ki melyiket tartja a legjobbnak / legzeneibbnek / leg stb-nek, van egy mérés ábra, ami azért eléggé furcsa, lehet, nektek nem, mert tudjátok az okát.

Kép

Ez egy sharp-roll-off szűrő használatával készült mérőjel, írja is, hogy
'Somehow the impulse is making waves, so to speak, before it even arrives!'
vagyis, észleli a furcsaságot, de simán átsiklik fölötte, hogy a lecsengés hullámzása ott van, és ez teljesen érthető, de az hogy lehetséges, hogy ez a ringing / ripple jelenség a jel felépülése előtt ott van? Felcsengés?
El sem indult a mérőjel, és ott van? Vagy egy vissza-hullámzás?, de akkor az időtengelyen mi történik?, hogy verődik oda vissza valami, ami már elmúlt?
Vagy egyszerűen a tesztjel így 'épül fel'? De akkor meg a másik szűrőkkel másképp épül fel?

Ha elmagyaráznátok, tényleg laikus vagyok, az jó lenne.
Nem mintha segítene kiválasztani a leginkább tetsző hangzást, csak tényleg érdekelne, hogy mit gondoltok.
Pre ringingnek hívják ezt a jelenséget. Furcsának tűnik, analóg áramkörök esetén nincs ilyen, de a digitális tartományban ez normális. Szalagos magnók esetén fordulhat elő kicsit hasonló, amikor átmágneseződik a szalag, és a számok közti szünetben nagyon halkan elindul a következő szám eleje, egyfajta "elővisszhangként", csak időben nagyságrendekkel nagyobb állandóval mint a digitális preringing esetén. Egyébként ezt mérni nagyon jól lehet, meghallani már sokkal nehezebb, és közel sincs ég és föld különbség az egyes digitális szűrőtípusok között, sőt kifejezetten nehéz közöttük különbséget tenni. Pl. a minimál fázisú szűrő esetén nincs pre ringing, de annak meg más fajta problémái vannak. Nekem általában slow roll off szűrő szokott leginkább bejönni, de ez is készülék függő valamennyire.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Yuri Korzunovnak, az AuI ConverteR fejlesztőjének van egy ismeretterjesztő írása erről.
Kicsit bővebben, ábrákkal elmagyarázza, amit juliush is mond. Ettől függetlenül fejlett
képzelőerő kell hozzá. :D

https://samplerateconverter.com/educati ... ging-audio
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára La_Valse 2024.01.22., hétf. 18:31-kor.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Ezek az ún. lineáris fázisú szűrők úgy dolgoznak, hogy mintáról-mintára haladva adott számú, akár sokezres nagyságrendű környező minta értékeivel számolnak, azokat egyenként súlyozva, majd összegezve számítják ki az új mintákat, vagyis a kalkuláció során egyfajta "időablak" szalad végig a minták sorozatán. Az impulzus az ablakba "belépve" elkezdi kifejteni a hatását a kalkulált mintákban, következésképp az abból majdan helyreállítandó analóg jelben, a szűrő előre definiált együtthatóinak függvényében, először csekély mértékben, az ablak közepén a legerősebben, majd kifelé haladva ismét csökkenve.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 540

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Kicsit próbáltam beleásni magam a szűrők labirintusába, merthogy, mint feljebb is kiderült, az új DAC-ok nagy része opcióként kínálja a különféle karakterisztikájú szűrőket.
Van egy jónak tűnő cikk,

https://addictedtoaudio.com.au/blogs/ho ... r-your-dac

ahol a különböző beállítások műszaki hátterét járja körül.
Most, függetlenül attól, hogy ki melyiket tartja a legjobbnak / legzeneibbnek / leg stb-nek, van egy mérés ábra, ami azért eléggé furcsa, lehet, nektek nem, mert tudjátok az okát.

Kép

Ez egy sharp-roll-off szűrő használatával készült mérőjel, írja is, hogy
'Somehow the impulse is making waves, so to speak, before it even arrives!'
vagyis, észleli a furcsaságot, de simán átsiklik fölötte, hogy a lecsengés hullámzása ott van, és ez teljesen érthető, de az hogy lehetséges, hogy ez a ringing / ripple jelenség a jel felépülése előtt ott van? Felcsengés?
El sem indult a mérőjel, és ott van? Vagy egy vissza-hullámzás?, de akkor az időtengelyen mi történik?, hogy verődik oda vissza valami, ami már elmúlt?
Vagy egyszerűen a tesztjel így 'épül fel'? De akkor meg a másik szűrőkkel másképp épül fel?

Ha elmagyaráznátok, tényleg laikus vagyok, az jó lenne.
Nem mintha segítene kiválasztani a leginkább tetsző hangzást, csak tényleg érdekelne, hogy mit gondoltok.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: supravox »

wittao írta:
2024.01.20., szomb. 19:19
supravox írta:
2024.01.20., szomb. 18:22
wittao írta:
2024.01.20., szomb. 17:04

No, nem tudtam, hogy beugrottal hozzank :) majd legkozelebb remelem talalkozunk, ha maskor nem a nyilt napon, amikor hivatalosan bemutatjuk a vegleges verziokat a PC-vel egyutt.
Nagyon koszi a velemenyt, orulok/orulunk neki, sokaknak tetszik egyelore, ez mindig joleso erzessel tolt el es segit a tovabbiakban.

Mivel egy Karuna van benne, igy PC + USB-kabel + DAC osszeallitasban szol a legjobban (vicces modon jobb, mintha egy kulso Karuna + AES/EBU kabellel mennenk a dac-ba).
:napsut:
Na a végleges verziót /ha létezik majd ilyen egyáltalán😜/ azt meghallgatnám itthon is.
Imádom a Bricasti Karuna kombinációt.
Évek óta nem nyúltam hozzájuk.
kivéve mikor upgradeltem az M1 digit paneljét.
De egy ilyen egybe dac meg rendes usb spdif konverter az megmozgatta a fantaziámat.
Ha belefer Neked, akkor kb. 1 honap mulva jonnek ki a vegleges (tenyleg :) ) darabok elso gyartasbol, szivesen elviszem Hozzad, majd megbeszeljuk. Az eredmenyre en is kivancsi vagyok, mert az a Karuna onmagaban egy eleg eros darab szerintem a digit konvertrrek piacan.
Lehet róla szó.👍
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

supravox írta:
2024.01.20., szomb. 18:22
wittao írta:
2024.01.20., szomb. 17:04
supravox írta:
2024.01.20., szomb. 12:22


Ha ezt a dac-ot hallottam Nálatok a felső szobában akkor gratulálok.
Nagyon szerethető hangú valamit reszeltetek.
Az,hogy egy kvázi Karuna szintű konverter van benne az meg szintén megsüvegelendő.
No, nem tudtam, hogy beugrottal hozzank :) majd legkozelebb remelem talalkozunk, ha maskor nem a nyilt napon, amikor hivatalosan bemutatjuk a vegleges verziokat a PC-vel egyutt.
Nagyon koszi a velemenyt, orulok/orulunk neki, sokaknak tetszik egyelore, ez mindig joleso erzessel tolt el es segit a tovabbiakban.

Mivel egy Karuna van benne, igy PC + USB-kabel + DAC osszeallitasban szol a legjobban (vicces modon jobb, mintha egy kulso Karuna + AES/EBU kabellel mennenk a dac-ba).
:napsut:
Na a végleges verziót /ha létezik majd ilyen egyáltalán😜/ azt meghallgatnám itthon is.
Imádom a Bricasti Karuna kombinációt.
Évek óta nem nyúltam hozzájuk.
kivéve mikor upgradeltem az M1 digit paneljét.
De egy ilyen egybe dac meg rendes usb spdif konverter az megmozgatta a fantaziámat.
Ha belefer Neked, akkor kb. 1 honap mulva jonnek ki a vegleges (tenyleg :) ) darabok elso gyartasbol, szivesen elviszem Hozzad, majd megbeszeljuk. Az eredmenyre en is kivancsi vagyok, mert az a Karuna onmagaban egy eleg eros darab szerintem a digit konvertrrek piacan.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: supravox »

wittao írta:
2024.01.20., szomb. 17:04
supravox írta:
2024.01.20., szomb. 12:22
wittao írta:
2024.01.08., hétf. 15:24
Visszaolvasva ezt a néhány 10 oldalt elkezdtük elszégyellni magunkat, hogy minek raktunk ennyi felesleges alkatrészt ebbe a DAC protoba :)

IMG_0515.JPG
Ha ezt a dac-ot hallottam Nálatok a felső szobában akkor gratulálok.
Nagyon szerethető hangú valamit reszeltetek.
Az,hogy egy kvázi Karuna szintű konverter van benne az meg szintén megsüvegelendő.
No, nem tudtam, hogy beugrottal hozzank :) majd legkozelebb remelem talalkozunk, ha maskor nem a nyilt napon, amikor hivatalosan bemutatjuk a vegleges verziokat a PC-vel egyutt.
Nagyon koszi a velemenyt, orulok/orulunk neki, sokaknak tetszik egyelore, ez mindig joleso erzessel tolt el es segit a tovabbiakban.

Mivel egy Karuna van benne, igy PC + USB-kabel + DAC osszeallitasban szol a legjobban (vicces modon jobb, mintha egy kulso Karuna + AES/EBU kabellel mennenk a dac-ba).
:napsut:
Na a végleges verziót /ha létezik majd ilyen egyáltalán😜/ azt meghallgatnám itthon is.
Imádom a Bricasti Karuna kombinációt.
Évek óta nem nyúltam hozzájuk.
kivéve mikor upgradeltem az M1 digit paneljét.
De egy ilyen egybe dac meg rendes usb spdif konverter az megmozgatta a fantaziámat.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

supravox írta:
2024.01.20., szomb. 12:22
wittao írta:
2024.01.08., hétf. 15:24
Visszaolvasva ezt a néhány 10 oldalt elkezdtük elszégyellni magunkat, hogy minek raktunk ennyi felesleges alkatrészt ebbe a DAC protoba :)

IMG_0515.JPG
Ha ezt a dac-ot hallottam Nálatok a felső szobában akkor gratulálok.
Nagyon szerethető hangú valamit reszeltetek.
Az,hogy egy kvázi Karuna szintű konverter van benne az meg szintén megsüvegelendő.
No, nem tudtam, hogy beugrottal hozzank :) majd legkozelebb remelem talalkozunk, ha maskor nem a nyilt napon, amikor hivatalosan bemutatjuk a vegleges verziokat a PC-vel egyutt.
Nagyon koszi a velemenyt, orulok/orulunk neki, sokaknak tetszik egyelore, ez mindig joleso erzessel tolt el es segit a tovabbiakban.

Mivel egy Karuna van benne, igy PC + USB-kabel + DAC osszeallitasban szol a legjobban (vicces modon jobb, mintha egy kulso Karuna + AES/EBU kabellel mennenk a dac-ba).
:napsut:
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: supravox »

wittao írta:
2024.01.08., hétf. 15:24
Visszaolvasva ezt a néhány 10 oldalt elkezdtük elszégyellni magunkat, hogy minek raktunk ennyi felesleges alkatrészt ebbe a DAC protoba :)

IMG_0515.JPG
Ha ezt a dac-ot hallottam Nálatok a felső szobában akkor gratulálok.
Nagyon szerethető hangú valamit reszeltetek.
Az,hogy egy kvázi Karuna szintű konverter van benne az meg szintén megsüvegelendő.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 20:34
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: edzoba »

Köszönöm shany, lefutott simán az update.
Valóban segített rajtam, bár én a beépített streamert is szívesen használom az SMSL mellett.
Egyre több "jel" mutat abba az irányba azonban, hogy hosszú távon nem úszok meg egy audioPC/mac-ot:)
LHY AUDIO OCK-1 ǀ GUSTARD R26 ǀ 72AUDIO volume ǀ AUDIONET AMP I V2 ǀ DYNAUDIO Audience 40/REL T5i x2 ǀ PERFECT ACOUSTIC 21x ǀ ENTREQ Vibb eaters

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shany »

edzoba írta:
2024.01.18., csüt. 21:02
Gustard R26 tulajdonosokat vagy hozzáértőket kérdezném hogy érdemes-e 1.42 firmware-re frissíteni.
Köszönöm szépen
Ezt írja az 1.42 txt fájl:
· Fixed known bugs.
· Optimize memory consumption.
· Upgrade HQplayer NAA to [4.4.0-56].
· Fix for UPnP 24bit/96Khz, this version of UPnP does not include DSD support. For DSD support in UPnP, please use the previous version.

Emlékeim szerint pont akkor hozták ki, amikor megjelent a HQPlayer 5. Valószínűleg ez a leglényegesebb ok: HQPlayer 5 végpontként is működjön ( HQPlayer NAA )
Érdekes, hogy a Gustard nem is reklámozza ezt a lehetőséget, csak a Roon végpontként való opciót. ( Elvileg/gyakorlatilag ugye az R26 hálózati bemenetén, ezekkel a működési módokkal tudja nyújtani a tudása legjavát, és talán HQPlayer 5 végpontként lehet legjobb )

Avatar
edzoba
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 20:34
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gárdony
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: edzoba »

Gustard R26 tulajdonosokat vagy hozzáértőket kérdezném hogy érdemes-e 1.42 firmware-re frissíteni.
Köszönöm szépen
LHY AUDIO OCK-1 ǀ GUSTARD R26 ǀ 72AUDIO volume ǀ AUDIONET AMP I V2 ǀ DYNAUDIO Audience 40/REL T5i x2 ǀ PERFECT ACOUSTIC 21x ǀ ENTREQ Vibb eaters

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

murasake írta:
2024.01.18., csüt. 19:37
Hali,
egy barátomnak szeretnék segíteni.
Van neki egy Luxman DAC 250 és a gond az, hogy analóg kimeneten XLR-en sokkal halkabban szól mint RCA-val. Ez egy normális dolog, vagy ha nem, lehet-e valamilyen módon állítani rajta?
Ez egy kiváló hangú DAC, kár hogy már nem gyártják. Elvileg nem tud halkabban szólni XLR normál esetben. Fixen van a kimeneti hangerő vagy hangerőszabályozott? Érdemes lenne kipróbálni így is úgy is. Egyszerre van bedugva az erősítőre az RCA és az XLR kimenet? Azt lehet hogy nem szereti, próbáld úgy az XLR-t, hogy az RCA kihúzod. DSD lejátszás esetén mindkét kimenet halkabban szól, de ez normális.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
murasake
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2012.07.30., hétf. 21:39
Értékelés: 217
Tartózkodási hely: Baja

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: murasake »

Hali,
egy barátomnak szeretnék segíteni.
Van neki egy Luxman DAC 250 és a gond az, hogy analóg kimeneten XLR-en sokkal halkabban szól mint RCA-val. Ez egy normális dolog, vagy ha nem, lehet-e valamilyen módon állítani rajta?

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Ezt birom, amikor valaki kivülről szeretné megmondani a konstruktőröknek, hogy ők valójában mit és hogyan csinálnak... mindezt a készülék teljes ismerete nélkül (sőt, egy fénykép alapján).

Csupán annak illusztrálásáról volt szó, hogy amit állítottál AZ NEM IGAZ. Az összes többi felesleges vergődés.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

wittao írta:
2024.01.15., hétf. 14:39
wittao írta:
2024.01.14., vas. 11:57
Vannak default beallitasok a Rohm eseten is (mint mindenhol mashol), es ezeket lehet kapcsolni (mint mindenhol mashol). Tehat nem latod jol, PCM-nel is allithatok a szurok. Es meg DSD filter is van benne, szinten kapcsolhato bypass-ba is.
Az FPGA-kban azert ennel joval tobb mindent szoktak megvalositani, ugymint az orajelek egymasba konvertalasat, ha a szukseg ugy kivanja, pedig sajnos a maradek nelkuli osztas nem megy mindig vegbe. Nem csak hazai FPGA fejlesztokkel kommunikaltam ezugyben, es en orulok, hogy vegul nem az lett. De elfogadom, ha valakinek meg ez jon be.
Hogy egy kicsit a gyakorlatban is megmutassam...
A DENPO REF dac-unk képernyőjén kapcsolagathatók a különböző filterek egyes állásai. Itt a delta/szigma éppen ki van lőve, a DSD filter pedig bekapcsolva, a fast-slow roll-off szűrők pedig kapcsolagathatók, valamelyik állapotukban be is vannak kapcsolva. Speciel én a slow roll off-ot szeretem.
Mivel a delta/szigma ki van lőve, felteszem a képen látható felállásban DSD256-os jelfolyammal eteted a DAC-ot, gondolom a "FORMAT" mező akkor a bejövő formátumot mutatja.
Ebben az esetben a delta/szigma modulátor egyébként default ki van lőve, hiszen az csak a PCM>DSD átalakítás során értelmezhető. Elég baj, ha a felhasználói felületen kapcsolhatónak tűnik DSD forrás esetén.
A DSD filter default be van kapcsolva, a ROHM datasheet szerint nem is lehet kikapcsolni, csak a mintavételi frekvencia függvényében változtatható a vágási frekvenciája (16h regiszter "DSD Filter"). Ennek a funkciója a noise shapinggel hallási tartomány fölé lapátolt kvantálási zaj eliminálása, nem tévesztendő össze a korábbi túlmintavételezéssel. A meredeksége nem változtatható, tehát a fast/slow roll-off megkülönböztetése értelmetlen felhasználói felületen, ha mégis kapcsolható, akkor gondolom, valaki megpróbálta a PCM-nél alkalmazott kétfajta FIR szűrő elnevezéseit analógiaként erre is alkalmazni, és egy ikonba összevonni, ami rendszertechnikailag nem állja meg a helyét a beavatkozás idejét illetően. De még egyszer, itt nem meredekséget állíthatsz, hanem vágási frekvenciát. A Roonban például "Permissive" meg "Conservative" címkékkel jelölik ezeket.
dsd.jpg
PCM üzemmódban a 30h és 31h "FIR Filter" regiszterekkel választhatsz a kétfajta meredekségű szűrő között, de ki itt sem kapcsolhatod őket, ugyanis alacsonyabb bejövő mintavételi frekvenciák esetén a valahány bites delta/szigma d-a átalakításhoz legalább 64x túlmintavételezés kell, csupán >=352kHz-nél eliminálódik automatikusan, hiszen az a megszokott 44kHz fölött az már legalább 8x túlmintavételezést jelent, amin a modulátor fog még a 40h "Delta Sigma" regiszter beállítása szerinti további túlmintavételezést végrehajtani a delta-szigma moduláció során.
FIR.jpg
FIR.jpg (102.82 KiB) Megtekintve 1787 alkalommal
delta.jpg
delta.jpg (79.56 KiB) Megtekintve 1787 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”