Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Az.
 
/Egy laza hasbaakasztás, értsd. szimpla lehúzás azért bele van hazudva, pontosabban jól el van hallgatva abban a fenenagy atomik meg rubidium pontosság történetben... :smile28:/


 
ezt pont azért hoztam példának hogy mekkora üzlet a jitter elleni küzdelem. Az meg általános minden termék kategóriában, nem csak hifiben, hogy egy kevés extra többletet az alapkonfigurációhoz képest irreális áron szoktak kínálni, annyiért, amit a luxusra vágyó vevő hajlandó megfizetni. Itt a verseny nem szokta lenyomni az árakat.

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



Azt nem mondom, hogy elérheto áron de van cég aki már EUR 2.900-ért kínál Rubidium clock-ot! Persze lesz olyan aki a $20.000-osat veszi meg ennek ellenére.
 
http://www.mioaudio.com/


Nyugodtan felejtsd el ezeket a külső klokkokat. Koncentrálj inkább a konverter minőségére. Extrém minimális jelútvonal távolsággal a konverter chiptől a NYÁK lapra rögzített és alapvetően jó minőségű klokknál nem lesz jobb semmiféle akármilyen pontosságról hadováló külső kütyü sem, a limitáló tényező ugyanis MINDIG az interface rendszer; a bemenő és kimenő adás-vétel áramköri kapcsolás sémája és a közöttük lévő kábelezés. És ez az interface rendszer SOHA nem tud olyan pontos lenni, mint egy helyi klokk.
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



Egy példa, mekkora üzlet a magas kategóriában a jitter elnyomás maximalizálása.
Az MSB a saját piszok drága és persze minden részletében precízen felépített Platinum IV családjához kínál egy Femtosecond fantázia nevű clockot. $10.000-ért.
 
femtosecond
 
Ezen felül R2R Diamond upgrade kittet $14.000-ért
 
Diamond


Az.
 
/Egy laza hasbaakasztás, értsd. szimpla lehúzás azért bele van hazudva, pontosabban jól el van hallgatva abban a fenenagy atomik meg rubidium pontosság történetben... :smile28:/
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

alfaati

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alfaati »



Egy példa, mekkora üzlet a magas kategóriában a jitter elnyomás maximalizálása.
Az MSB a saját piszok drága és persze minden részletében precízen felépített Platinum IV családjához kínál egy Femtosecond fantázia nevű clockot. $10.000-ért.
 
femtosecond
 
Ezen felül R2R Diamond upgrade kittet $14.000-ért
 
Diamond


 
 
Azt nem mondom, hogy elérheto áron de van cég aki már EUR 2.900-ért kínál Rubidium clock-ot! Persze lesz olyan aki a $20.000-osat veszi meg ennek ellenére.
 
http://www.mioaudio.com/

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Egy példa, mekkora üzlet a magas kategóriában a jitter elnyomás maximalizálása.
Az MSB a saját piszok drága és persze minden részletében precízen felépített Platinum IV családjához kínál egy Femtosecond fantázia nevű clockot. $10.000-ért.
 
femtosecond
 
Ezen felül R2R Diamond upgrade kittet $14.000-ért
 
Diamond

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Big »



A Hivox topikban a dacoknál olvashatsz róla, most tettem fel némi infót.


Köszönöm!
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Erről írnál egy kicsit bővebben? Akár priviben is.


A Hivox topikban a dacoknál olvashatsz róla, most tettem fel némi infót.

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Big »



...................... ezt egy általunk gyártott jitter csökkentőbe vezetve, .................


 
Erről írnál egy kicsit bővebben? Akár priviben is.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »



A francba a primitív és rendszerében eleve pontatlan SPDIF/TOSLINK szabvánnyal. Amikor a Philips rögzítette és kvázi szabvánnyá tette ezt a digitális felületet gondolni sem merték hogy az aszinkron digitális átvitel mennyire zavaros tud lenni a fogadó oldalon a DAC kimeneten. Erre kb 15-20 évet kellett várni, hogy valahogy megoldják vagy jelentősen csökkentsék az átvitel elvi hibájából eredő zavarosságot. Rá is épült egy high-end ipar, kategória, tényleg 5-10ezer $-t is elkérnek egy ilyen DAC ért manapság.
 
Természetesen az lenne az ideális, ha a nagykategóriás és valóban alacsony jitterű DAC-ba be van építve az ETHERNET-ről is működő médiaplayer. Szerintem ez lesz a jövő tendenciája.


Az spdif pontatlansága abból fakad, hogy a beágyazott órajel nem elég pontos, ami jittert eredményez, illetve az spdif jelet előállító áramkörök nem kellően zajszegény tápellátása szintén jitter növekedést okoz, a csatlakozók és digitális kábel tökéletlensége szintén problémás, ráadásul a jitternek többféle változata létezik egyidejűleg, és az észlelési küszöbértékek is eltérőek -ez a terület még jócskán igényelne pszichoakusztikai kutatást, ami persze soha nem térül meg, ezért nem, vagy felületesen végzik.
A saját laptopomra tettem egy spdif kijáratot, (ezt a tuningot többféle laptopon is el tudjuk végezni)(x) ezt egy általunk gyártott jitter csökkentőbe vezetve, majd onnan egy Lupus dacba semmivel nem lesz rosszabb a hang, mint a legjobb minőségű usb/spdif átalakítókkal.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


A francba a primitív és rendszerében eleve pontatlan SPDIF/TOSLINK szabvánnyal. Amikor a Philips rögzítette és kvázi szabvánnyá tette ezt a digitális felületet gondolni sem merték hogy az aszinkron digitális átvitel mennyire zavaros tud lenni a fogadó oldalon a DAC kimeneten. Erre kb 15-20 évet kellett várni, hogy valahogy megoldják vagy jelentősen csökkentsék az átvitel elvi hibájából eredő zavarosságot. Rá is épült egy high-end ipar, kategória, tényleg 5-10ezer $-t is elkérnek egy ilyen DAC ért manapság.
 
Természetesen az lenne az ideális, ha a nagykategóriás és valóban alacsony jitterű DAC-ba be van építve az ETHERNET-ről is működő médiaplayer. Szerintem ez lesz a jövő tendenciája.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Szerintem ez szmájli nélkül is tökéletesen megállná a helyét.
 
.


Félre ne tessék érteni, én komolyan gondoltam! A fenébe a -kal!

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Hja kérem, István01 messzemenőkig ügyel a részletekre


Szerintem ez szmájli nélkül is tökéletesen megállná a helyét.
 
.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Hát ja!
Azért mindenkinek azt szoktam mondani, hogy csak a saját fülének higgyen.
Én pl. hallottam némileg módosítgatott Squeezebox Classicot, ami egy MSB Platinum DAC-ot szolgát ki egy millió forint feletti árú futóműveket megszégyenítve.
Természetesen erre is áll, hogy mindenki csak a saját fülének higgyen, ezért ajánlom meghallgatásra (esetleg vitt futóművel való összehasonlításra) ezt az összeállítást István01 fórumtársunknál.
 
 
.


Hja kérem, István01 messzemenőkig ügyel a részletekre

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »



ennyire gyenge lenne egy ilyen masina digit kijárata?


Több oka is lehet.
1. A dac-ok többsége nem csökkent jittert kellő mértékben, még ha rá is mondják/írják. A mintavételi konverzió nem megoldás a problémára.
2. Nem megfelelő a digitális jel illesztése -ez is járulékos jittert okozhat.
3. Nem elég jó az erősítő/hangfalkábel/hangsugárzó, vagy szobaakusztikai anomáliák akadályozzák a markáns, de mégis kis különbségek detektálását.
4. A sokszor hallgatott felvételek beidegződése, ha másképp szól, mint megszoktuk -legtöbbször nem tetszik.
5. Egyéb -műszaki és nem műszaki jellegű tényezők.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



ennyire gyenge lenne egy ilyen masina digit kijárata?


 
Hát ja!
Azért mindenkinek azt szoktam mondani, hogy csak a saját fülének higgyen.
Én pl. hallottam némileg módosítgatott Squeezebox Classicot, ami egy MSB Platinum DAC-ot szolgát ki egy millió forint feletti árú futóműveket megszégyenítve.
Természetesen erre is áll, hogy mindenki csak a saját fülének higgyen, ezért ajánlom meghallgatásra (esetleg vitt futóművel való összehasonlításra) ezt az összeállítást István01 fórumtársunknál.
 
 
.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Most épp az SB Touch-ról volt szó.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



ennyire gyenge lenne egy ilyen masina digit kijárata?


 
Milyennek?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: -KP- »

ennyire gyenge lenne egy ilyen masina digit kijárata?

Online
Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



" amit az SB Touch normál kimente szintén vert (nem volt jobb a dac), "
Ezt nem értem, bocsánat.


Az SB coax digi kijáratán kötötte rá a Heed dac-ot, kiiktatva így az SB belső dac-ját. Hogy nem lett jobb, az nem csoda, az SB digit kijárata miatt. Én próbából kötöttem utána millás dac-ot is, az sem tudott javítani rajta, vajon miért?
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
jegember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.06.23., szomb. 18:39
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: jegember »



CA dacmagic nem túl acélos, teszteltem nem vettem meg. Helyette jött a Heed Dactlus amit az SB Touch normál kimente szintén vert (nem volt jobb a dac), így már azt is eladtam. Az viszont nagyon fontos hogy mivel eteted a dacod ez sem egy csodaszer, a DACnak is építkeznie kell valamiből...


" amit az SB Touch normál kimente szintén vert (nem volt jobb a dac), "
Ezt nem értem, bocsánat.

Avatar
Peger
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010.10.11., hétf. 11:00
Értékelés: 128
Tartózkodási hely: Budapest

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Peger »



Köszönöm a válaszokat, egyelőre csak tapogatózóm. Az igazat megvallva, magasabb ársávra gondoltam, csak szimpatikus volt a CA DM2 bekerülési ára (100k körül újonnan) meg pár cikket olvasgattam róla. Gondoltam megkérdezek pár tapasztalt felhasználót.
Talán valami komolyabb USB DAC kellene, de még nem tisztult bennem a kép...


 
CA dacmagic nem túl acélos, teszteltem nem vettem meg. Helyette jött a Heed Dactlus amit az SB Touch normál kimente szintén vert (nem volt jobb a dac), így már azt is eladtam. Az viszont nagyon fontos hogy mivel eteted a dacod ez sem egy csodaszer, a DACnak is építkeznie kell valamiből...
"A legjobb technika, amikor nincs technika" - Bruce Lee

Avatar
jegember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.06.23., szomb. 18:39
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: jegember »



Nem, egy komoly rendszert szeretne építeni, ha játszadozni akar, akkor jó a kérdés, egyébbként tök mindeggy.


 
Köszönöm a válaszokat, egyelőre csak tapogatózóm. Az igazat megvallva, magasabb ársávra gondoltam, csak szimpatikus volt a CA DM2 bekerülési ára (100k körül újonnan) meg pár cikket olvasgattam róla. Gondoltam megkérdezek pár tapasztalt felhasználót.
Talán valami komolyabb USB DAC kellene, de még nem tisztult bennem a kép...

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



egy kb. 300 fontba kerülő dacra rákölteni tuning címszó alatt még 615 fontot? kissé elborult ötletnek tűnik..
ekkora összegből elég sok komoly dac-ot lehet azért venni, akár használtan is.


Gondolom, akik megrendelik ezt a tuningot, azok is tisztában vannak ezzel, ráadásul, a nagy britanniai jövedelmek mellett talán kevésbé szorulnak rá, hogy egy drágább DAC helyett vegyenek egy olcsóbbat, amit aztán majd drágán tuningoltathatnak.
Valami miatt jó páran mégis ezen megoldás mellett döntenek. (És természetesen ott is vannak olyanok is, akik nem megrendelik a tuningot, hanem elvégzik maguk.)
 
 
nem beszélve arról, hogy az ilyen készülék belepiszkálásoknál mindig felmerül, hogy ki fogja azt végrehajtani. ha a géppel később valami baj van, ki javítja? mert ugye a garancia az ugrott és már a gyári pótalkatrészek se feltétlen lesznek jók, ha túl sokat módosítottak az eredeti gépen. Valamint az hogy a készülék onnantól kezdve eladhatatlan lesz szinte..
Feltételezem, hogy ezzel szintén tisztában vannak azok, akik megrendelik (vagy elvégzik önmaguk) ez a tuningot
 
 
.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Most nem keresgetem ki a különböző DIY fórumokról, hogy mit lehet kihozni egy kis tuniggal a sima DacMagic-ból is, de azért egy kis ízelítőnek talán érdemes beleolvasni ebbe a hirdetésbe. Aztán, ha valakit jobban érdekel, az rákeresget a különböző DIY fórumokon, hogy egy kis tuning után mi mindenre képes ez a kis ketyere.
 
 
.


 
egy kb. 300 fontba kerülő dacra rákölteni tuning címszó alatt még 615 fontot? kissé elborult ötletnek tűnik..
ekkora összegből elég sok komoly dac-ot lehet azért venni, akár használtan is.
 
nem beszélve arról, hogy az ilyen készülék belepiszkálásoknál mindig felmerül, hogy ki fogja azt végrehajtani. ha a géppel később valami baj van, ki javítja? mert ugye a garancia az ugrott és már a gyári pótalkatrészek se feltétlen lesznek jók, ha túl sokat módosítottak az eredeti gépen. Valamint az hogy a készülék onnantól kezdve eladhatatlan lesz szinte..

Online
Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Most nem keresgetem ki a különböző DIY fórumokról, hogy mit lehet kihozni egy kis tuniggal a sima DacMagic-ból is, de azért egy kis ízelítőnek talán érdemes beleolvasni ebbe a hirdetésbe. Aztán, ha valakit jobban érdekel, az rákeresget a különböző DIY fórumokon, hogy egy kis tuning után mi mindenre képes ez a kis ketyere.
 
 
.


Ok, mindenkinek szive joga, a döntés.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”