Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Catman »

A Vibavoice pocket DAC-nak nem tudja valaki a pontos mereteit? Gondolom, ami a honlapjukon van, az nem kozvetlenul a NYAK merete...
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


[jó chip a 1543-as. Az én DAC-omban 12 ilyen chip van egymásra ültetve (párhuzamosan kötve), és az 5V táp helyett kb. 8,5V-ot kap, ami miatt erősen kell hűteni, de így sokkal jobban muzsikál. Ráadásul nincs oversampling és hasonlók, és a TDA1543 kimenetén megjelenő analóg jel mindennemű szűrést mellőzve egy kondin (AuriCap) keresztül jut az erősítő bemenetére!

Hja kérem, 12 db párhuzamosan kötve, az kb. 10 dB-lel kisebb zaj, úgy már jól is szólhat.
Doede Douma?
 


igen, Doede Douma. Pár éve voltam is nálad egy Doede Douma DAC-al még a Csáktornyán, és össze is mértük az akkori DAC-oddal. Nem tudom emlékszel-e, de neked is nagyon tetszett az a DAC. De abban még csak 8 chip volt és ventilátorral kellett hűteni a chip tornyot. Azt azóta eladtam egy ismerősömnek, és megcsináltam a DAC új verzióját 12 chippel és passzív hűtéssel. De nem csak a sok chip a titka, hanem a megemelt tápfesz (8,5V vs. 5V)!!!!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


[jó chip a 1543-as. Az én DAC-omban 12 ilyen chip van egymásra ültetve (párhuzamosan kötve), és az 5V táp helyett kb. 8,5V-ot kap, ami miatt erősen kell hűteni, de így sokkal jobban muzsikál. Ráadásul nincs oversampling és hasonlók, és a TDA1543 kimenetén megjelenő analóg jel mindennemű szűrést mellőzve egy kondin (AuriCap) keresztül jut az erősítő bemenetére!

Hja kérem, 12 db párhuzamosan kötve, az kb. 10 dB-lel kisebb zaj, úgy már jól is szólhat.
Doede Douma?
 


Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szerintem a TDA1541 totál elavult dolog, a TDA1543, amit igen sokan használnak a világon, sőt kis hazánkban is, 450Ft-ért kapható újonnan. Kiforrasztáskor nagyobb hősokkot kap egy csip, mind beforrasztáskor, általában a legtőbb kibírja, de van, amikor nem
 
 


Ezeknél már csak a TDA 1540-es gyengébb és a leggyengébb az amerikai kerámia tokos változat. :lol!:

Ha ki akarod esetleg dobni az elavult gyenge DAC-s Cd lejátszódat, akkor hajlandó vagyok becserélni egy másik elavult, de egy fokkal kevésbé gyenge DAC-val rendelkező lejátszóra. (Philips CD-880)
 
Esetleg adok helyette 2 db TDA 1543-s chipet. :lol!:

jó chip a 1543-as. Az én DAC-omban 12 ilyen chip van egymásra ültetve (párhuzamosan kötve), és az 5V táp helyett kb. 8,5V-ot kap, ami miatt erősen kell hűteni, de így sokkal jobban muzsikál. Ráadásul nincs oversampling és hasonlók, és a TDA1543 kimenetén megjelenő analóg jel mindennemű szűrést mellőzve egy kondin (AuriCap) keresztül jut az erősítő bemenetére!

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Véletlenül belebotlottam ezért gondoltam belinkelem hátha érdekel valakit. 
CARAT-PERIDOT teszt (német):
 
(egyébként eladó a tesztelt példány, 200 EUR így akadtam a tesztre)http://www.hifi-forum.de/viewthread-211-157.html

Egy mondatban esetleg össze tudnád foglalni?
Ja persze magyarul;)
Köszi!

Összehasonlító berendezés és hallgatási tapasztalat híján, nem írtak a hangjáról, erősségéről gyöngeségéről.

Kösz.

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: arn »


nah asszem megtalaltam a legegyszerubb dacot 

Azért túl sokat ne várj tőle!

azt irtam eredetileg, hogy legprimitivebb de nem akartam ugy lefitymalni, hogy nem hallottam. gyanitom azert egy atlagos alaplapi motyo felett teljesit.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


nah asszem megtalaltam a legegyszerubb dacot

Azért túl sokat ne várj tőle!

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: arn »


nah asszem megtalaltam a legegyszerubb dacot
http://www.penguinamp.com/USB-DAC-Cable ... 10067.html
 



Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: forgi »


Véletlenül belebotlottam ezért gondoltam belinkelem hátha érdekel valakit. 
CARAT-PERIDOT teszt (német):
 
(egyébként eladó a tesztelt példány, 200 EUR így akadtam a tesztre)http://www.hifi-forum.de/viewthread-211-157.html

Egy mondatban esetleg össze tudnád foglalni?
Ja persze magyarul;)
Köszi!

Összehasonlító berendezés és hallgatási tapasztalat híján, nem írtak a hangjáról, erősségéről gyöngeségéről.

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Egy mondatban esetleg össze tudnád foglalni?
Ja persze magyarul;)
Köszi!

Én ezt hallgatom egy ideje.
A múltkor szegeden nem hallgattad meg?

De, többször is, csak arra vagyok kíváncsi, más is azt hallotta-e amit én
 
ATC hifi találkozó topic:
"...később a délutáni fakultatív részben többször is visszatértünk hallgatózni és simán meg tudta mutatni a különbséget, hogy Laptop fülhallgató kimenetre - Carat-HD1V/UD1-re Peridot-ra vagy a cd 128-ra volt kötve. A Peridot ezzel a szettel talán még jobban tetszett, mint a kis Raysonic..."
 
Ha olyan lemezről olvasok kritikát/ajánlót amelyet már hallottam, akkor a kritikusra is meg a kettőnk közti különbségre is kíváncsi vagyok
 
Ha leegyszerűsítem:
Én kíváncsi típus vagyok
Üdv

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Egy mondatban esetleg össze tudnád foglalni?
Ja persze magyarul;)
Köszi!

Én ezt hallgatom egy ideje.
A múltkor szegeden nem hallgattad meg?

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Véletlenül belebotlottam ezért gondoltam belinkelem hátha érdekel valakit. 
CARAT-PERIDOT teszt (német):
 
(egyébként eladó a tesztelt példány, 200 EUR így akadtam a tesztre)http://www.hifi-forum.de/viewthread-211-157.html

Egy mondatban esetleg össze tudnád foglalni?
Ja persze magyarul;)
Köszi!

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Véletlenül belebotlottam ezért gondoltam belinkelem hátha érdekel valakit. 
CARAT-PERIDOT teszt (német):
 
(egyébként eladó a tesztelt példány, 200 EUR így akadtam a tesztre)http://www.hifi-forum.de/viewthread-211-157.html

Nálunk 69000 Ft az ára és ez nem teszt példány,hanem vadi új.
A száálítási költséget hozzárakod,akkor már az sem olcsóbb.
Köszi a linket.Nagyon komoly a belseje.


padam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008.08.04., hétf. 19:12
Értékelés: 29

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: padam »


Véletlenül belebotlottam ezért gondoltam belinkelem hátha érdekel valakit.
 
CARAT-PERIDOT teszt (német):
 
(egyébként eladó a tesztelt példány, 200 EUR így akadtam a tesztre)http://www.hifi-forum.de/viewthread-211-157.html

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: forgi »



Szerintem a TDA1541 totál elavult dolog, a TDA1543, amit igen sokan használnak a világon, sőt kis hazánkban is, 450Ft-ért kapható újonnan. Kiforrasztáskor nagyobb hősokkot kap egy csip, mind beforrasztáskor, általában a legtőbb kibírja, de van, amikor nem
 
 


Ezeknél már csak a TDA 1540-es gyengébb és a leggyengébb az amerikai kerámia tokos változat.

Ha ki akarod esetleg dobni az elavult gyenge DAC-s Cd lejátszódat, akkor hajlandó vagyok becserélni egy másik elavult, de egy fokkal kevésbé gyenge DAC-val rendelkező lejátszóra. (Philips CD-880)
 
Esetleg adok helyette 2 db TDA 1543-s chipet.

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: arzachel »



Szerintem a TDA1541 totál elavult dolog, a TDA1543, amit igen sokan használnak a világon, sőt kis hazánkban is, 450Ft-ért kapható újonnan. Kiforrasztáskor nagyobb hősokkot kap egy csip, mind beforrasztáskor, általában a legtőbb kibírja, de van, amikor nem
 
 


Ezeknél már csak a TDA 1540-es gyengébb és a leggyengébb az amerikai kerámia tokos változat.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: arn »


Érdekes az enyémnél pont 50Hz-en van és sokkal kisebb, a nagy EMU-nál (1212m) pedig semmi nem látszik.
egy intermodulacios tesztnel?

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


  Ugyan az a test az E-MU 0202-ről csak angolul:http://www.anpo.republika.pl/emu0202/emu0202-24-44.htm

 
Az "Intermodulation distortion"-nál mi lehet az a nagy kiugrás? Hálózati 50 Hz-es freki, csak mellé mér?

Az tényleg érdekes ,én is az 50Hz-re gondolok.

Érdekes az enyémnél pont 50Hz-en van és sokkal kisebb, a nagy EMU-nál (1212m) pedig semmi nem látszik.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


meg erdekesen szerepelne egy ilyen tesztben akarmelyik lp
Hát biztosan nem lenne ilyen mint a DAC-oknak.


 
 


Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: arn »

meg erdekesen szerepelne egy ilyen tesztben akarmelyik lp

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sajnos alapnak sem jó, illetve nem elégséges információ, mert van egy csomó készülék, amik csapnivalóan szólnak, pedig a megadott paraméterek ugyancsak jók.Pl. közismert tény, hogy a házimozi erősítőkkel (jó, legyen csa a túlnyomó többségükkel) hosszútávon nem lehet egy csomó fajta zenét élvezni, pedig milyen kifogástalan adatlapjuk van, nem?

Értem. Még csak most kezdem beleásni magam a témába, úgyhogy nincs sok tapasztalatom. Egyszer hallottam egy HM erősítőn 5.1-en zenét, és nem tűnt rossznak. Persze akkor még nem a hangzásra figyeltem, csak arra, hogy "durván" szólt.
 
Olvasgatva a fórumot egyre inkább elhiszem, hogy sztereó erősítőt kellene majd vennem, pedig eredetileg HM-et akartam aktív szubbal, a mélyek miatt. De azt hiszem 2.0 lesz, max hangfalból kell majd drágábbat vennem, hogy a mély is ott legyen.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


 
Hát gondoltam, hogy nem lehet pár grafikonnal eldönteni, hogy mi hogyan szól, de azért egy jó alapot mutathat.

Sajnos alapnak sem jó, illetve nem elégséges információ, mert van egy csomó készülék, amik csapnivalóan szólnak, pedig a megadott paraméterek ugyancsak jók.
Pl. közismert tény, hogy a házimozi erősítőkkel (jó, legyen csa a túlnyomó többségükkel) hosszútávon nem lehet egy csomó fajta zenét élvezni, pedig milyen kifogástalan adatlapjuk van, nem?

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az intermodulációs torzitást két frekvenciával mérik, jelen esetben 7kHz és 60Hz-el, nincs semmi baj ezekkel a mérési eredményekkel.De jó is lenne, ha csak ezek számítanának a hangminőségben!

Köszi!
 
Hát gondoltam, hogy nem lehet pár grafikonnal eldönteni, hogy mi hogyan szól, de azért egy jó alapot mutathat.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


  Ugyan az a test az E-MU 0202-ről csak angolul:http://www.anpo.republika.pl/emu0202/emu0202-24-44.htm

 
Az "Intermodulation distortion"-nál mi lehet az a nagy kiugrás? Hálózati 50 Hz-es freki, csak mellé mér?

Az intermodulációs torzitást két frekvenciával mérik, jelen esetben 7kHz és 60Hz-el, nincs semmi baj ezekkel a mérési eredményekkel.
De jó is lenne, ha csak ezek számítanának a hangminőségben!

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: arn »


Beérkezett a CARAT Peridot.
es milyen?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”