Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Rock60 írta:
2023.12.26., kedd 17:48
A gyártó nem volt különösebben határozott, hogy melyik verziót is ajánlja, mikor hozzá fordultam.
Kérdezz meg egy szakácsot, hogy melyik a legjobb étel! Zoliból, miként a legtöbb szakemberből nem fogsz tudni olyan kijelentéseket kihúzni, hogy ez, vagy az a JOBB, viszont órákig lehet velük beszélgetni valódi szakmai kérdésekről. Most éppen egy új termékcsaládot tervezünk vele és bár még nagyon messze vagyunk a gyártástól, sokat beszéltünk és nem kevés levelet váltottunk róla, de szerintem egyszer sem használtuk a JÓ és ROSSZ szavakat.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

fapaci írta:
2023.12.26., kedd 17:36
Leszólni persze bármit lehet, csak nem feltétlenül érdemes, mivel a piacra kerülő terméket nem önmagának gyártja az ember.
Nem ment át a lényeg. Az általad megosztott információt és véleményt illetően releváns, hogy milyen a limetree. Amúgy nem érdekelne, és nem írtam volna le. Mindenki azt használ, amit akar és bír. Viszont a tápösszehasonlításhoz az nagyon nem egy jó referencia.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2761
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

fapaci írta:
2023.12.26., kedd 13:26

Az MZ/X tápegységek forgalmazójaként szívesen válaszolok a kérdéseidre, kivéve arra, hogy melyiknek milyen hangja van. Ez miként a kábeleknél, a tápegységeknél sem értelmezhető a rendszer többi elemétől függetlenül. A kínálatunkban is szándékosan többféle megoldás található, mivel a tervezés nem hit alapján, hanem a konkrét feladatnak megfelelően történt.
Nem tudtam, hogy Te vagy a forgalmazó...
A gyártó nem volt különösebben határozott, hogy melyik verziót is ajánlja, mikor hozzá fordultam.
Az igaz, hogy a hybrid változatra Ő hívta fel a fegyelmemet, de a legfőbb érve a kisebb fogyasztás és a fajlagosan alacsonyabb ár volt.
Nekem evvel semmi bajom nincs, ha hangban nem marad el a tisztán analóg verziótól.
De, hogy a fel nem tett kérdésedre is válaszoljak - :D - router elé kötném a 3.3 A faliszemölcs helyett.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2023.12.26., kedd 15:28
Fuggetlenul az egyik v masik iranyba fordulastol, lehet en sem egy Linetreen kezdenek el jovobe mutato teszteleseket vegezni linearis tapegysegeket illetoen, foleg nem valami kovetkeztetest levonni az egyes tapegysegek/tipusok letjogosultsagarol, hatasarol, evidenciajarol.
Remélem, észlelhető volt, hogy pont az általános következtetések ellen szólaltam fel.

Az eddig eladott több száz tápegységünk sokféle készülékhez került, így már van tapasztalatunk bőven. Ha már fejlesztünk és árulunk valamit, nem mellékes szempont, hogy milyen környezetbe kerül majd a termék. Egy 40-60e forintos tápegységet nem sokmilliós készülékekhez vesznek, bár talán ott is megállnák a helyüket, csak hát ugye oda nem elég drágák. A vevőink nagy része Lindemann Limetree, vagy hasonló kaliberű cuccot használ, mivel ebből a lejátszóból elég sokat adtak el itthon, talán csak a BS Node-ból fogyott több. Leszólni persze bármit lehet, csak nem feltétlenül érdemes, mivel a piacra kerülő terméket nem önmagának gyártja az ember.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

asebestyen írta:
2023.12.26., kedd 15:23
sutemenyx írta:
2023.12.26., kedd 14:25
Vagy egy akkora ordenáré foshalmaz a Limetree, mint amekkora ténylegesen, valójában, és akkor tökmindegy mit raksz elé/mögé, mert semmitől sem lesz, és nem is lehet jobb. A realitás körülbelül ez.
A Limetree minősége a kínai 20ezres dacokkal versenyzik. Nagyjából mindennek a legalja, ahogy személyesen tapasztaltam. Esetleg lehet, hogy nem egy ilyennel kellene kialakítani véleményt a tápok hatását illetően.
De persze, értem én, ebbe lehet dugdosni bármit.
Így van, de a hájenddé avanzsált 3e Ft-os ugyancsak kínai kreálmány modem/router mindent megmutat, még a telefon kijáratra akasztott BG kondit is, meg a legbutább lineáris tápegység bármely alkatrészének a cserélgetését is. Ez valóban maga a realitás. :)
Muhaha. Hát igen, a zéró tapasztalat okozza a legnagyobb magabiztosságot. Dunning-Krüger :)
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Fuggetlenul az egyik v masik iranyba fordulastol, lehet en sem egy Linetreen kezdenek el jovobe mutato teszteleseket vegezni linearis tapegysegeket illetoen, foleg nem valami kovetkeztetest levonni az egyes tapegysegek/tipusok letjogosultsagarol, hatasarol, evidenciajarol. Lehet maga a keszulek nagyobb zajban uszik, amit amit az egyre alacsonyabb zaju tap mar nem kepes sehogysem kompenzalni.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7188
Tartózkodási hely: Bokod

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

sutemenyx írta:
2023.12.26., kedd 14:25
Vagy egy akkora ordenáré foshalmaz a Limetree, mint amekkora ténylegesen, valójában, és akkor tökmindegy mit raksz elé/mögé, mert semmitől sem lesz, és nem is lehet jobb. A realitás körülbelül ez.
A Limetree minősége a kínai 20ezres dacokkal versenyzik. Nagyjából mindennek a legalja, ahogy személyesen tapasztaltam. Esetleg lehet, hogy nem egy ilyennel kellene kialakítani véleményt a tápok hatását illetően.
De persze, értem én, ebbe lehet dugdosni bármit.
Így van, de a hájenddé avanzsált 3e Ft-os ugyancsak kínai kreálmány modem/router mindent megmutat, még a telefon kijáratra akasztott BG kondit is, meg a legbutább lineáris tápegység bármely alkatrészének a cserélgetését is. Ez valóban maga a realitás. :)
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Vagy egy akkora ordenáré foshalmaz a Limetree, mint amekkora ténylegesen, valójában, és akkor tökmindegy mit raksz elé/mögé, mert semmitől sem lesz, és nem is lehet jobb. A realitás körülbelül ez.
A Limetree minősége a kínai 20ezres dacokkal versenyzik. Nagyjából mindennek a legalja, ahogy személyesen tapasztaltam. Esetleg lehet, hogy nem egy ilyennel kellene kialakítani véleményt a tápok hatását illetően.
De persze, értem én, ebbe lehet dugdosni bármit.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Rock60 írta:
2023.12.21., csüt. 21:13
Próbaképpen tegyél egy analóg tápot a Lindemann elé, és hallgasd. Sanszos, hogy mellbevágó lesz a különbség. Aztán tedd vissza a gyári kapcsitápot, és már nem fog olyan nagyon tetszeni...
Lindemann Limetree készüléknél 8-10-féle tápegységet is kipróbáltam a gyári duggantyú mellett, volt köztük olcsó és komoly, lineáris és kapcsolóüzemű megoldás egyaránt. Nagy részüknél semmilyen, vagy teljesen elhanyagolható, vagy nem egyértelmű változást hallottam attól függetlenül, hogy melyik technikai megoldást alkalmazták. Kettőnél éreztem komoly előrelépést, az egyik Paul Haynes termék volt, a másik az MZ/X LPS sorozat akkoriban friss verziója. Ez egyrészt jól mutatja, hogy a valóság nem olyan egyszerű, mint néhányan hinni szeretnék, másrészt jelzi, hogy a Lindemann gyári tápegysége nem olyan gagyi, illetve a készülék tápellátása elég jól sikerült, mert kevésbé érzékeny a környezetre. Ez számomra pozitív jellemző.

Óvnék mindenkit, hogy a szóbeszéd előtt teljesen meghajolva azt gondolja/terjessze, hogy a lineáris tápegység egy magasztos csodaszer. Ezt is el lehet rontani, rosszul méretezni, nem megfelelő alkatrészeket építeni bele. Egykori készülékeim közül többet is olyan kapcsolóüzemű tápegységgel használtam, amit nem sikerült más megoldással meghaladni, pedig próbálkoztam. Talán az is értékes tanulság, hogy ugyanarról a - jónak gondolt - tápegységről üzemeltetve A készülék tökéletesen működött hónapokon át, B készülék meg folyamatosan hisztizett. No nem azért, mert B hibás, hanem mert másféle tápellátást igényel, mint A és itt nyilván csak az alap feszültségre és az áramerősségre gondolok.

Rock60 írta:
2023.12.25., hétf. 09:51
Azon túl, hogy fajlagosan kicsit olcsóbb, kicsit kevesebbet fogyaszt, és mind a két megoldás jó - analóg és hybrid - hangbéli kvalításaikat tekintve nem jutottam sokkal előrébb.
Az MZ/X tápegységek forgalmazójaként szívesen válaszolok a kérdéseidre, kivéve arra, hogy melyiknek milyen hangja van. Ez miként a kábeleknél, a tápegységeknél sem értelmezhető a rendszer többi elemétől függetlenül. A kínálatunkban is szándékosan többféle megoldás található, mivel a tervezés nem hit alapján, hanem a konkrét feladatnak megfelelően történt.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2761
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Az lesz.
Próba cseresznye.
Vagy megveszem az egyiket, aztán kalap - kabát.

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bazzs »

Rock60 írta:
2023.12.25., hétf. 09:51
BLX írta:
2023.12.24., vas. 23:47

1. Szerintem viszonylag kevesen vannak, akik az összes tápot kipróbálták a piacon és tudnának neked írni egy excutive summary-t. :smile29:

2. Szerintem beszélj MZ/X-szel, Fülelek által linkelt oldalon megtalálod az elérhetőségét.
1. Igen az sanszos, de sosem lehet tudni, kinek milyen tapasztalat van a tarsolyáben, amit szívesen megosztana. / Akár privátban./

2. Már megtörtént korábban.
Azon túl, hogy fajlagosan kicsit olcsóbb, kicsit kevesebbet fogyaszt, és mind a két megoldás jó - analóg és hybrid - hangbéli kvalításaikat tekintve nem jutottam sokkal előrébb.
2.
az emlitett keszulekek hangilag magas minoseget kepviselnek. Ugyanez igaz a technologiakra is.

Mit varsz? Miert nem probalod ki, es alakitasz ki sajat velemenyt a markakrol es a technikakrol is?

...ami az egyiknek sos, a masiknak pont jo...
Finesse !

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2761
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

BLX írta:
2023.12.24., vas. 23:47

1. Szerintem viszonylag kevesen vannak, akik az összes tápot kipróbálták a piacon és tudnának neked írni egy excutive summary-t. :smile29:

2. Szerintem beszélj MZ/X-szel, Fülelek által linkelt oldalon megtalálod az elérhetőségét.
1. Igen az sanszos, de sosem lehet tudni, kinek milyen tapasztalat van a tarsolyáben, amit szívesen megosztana. / Akár privátban./

2. Már megtörtént korábban.
Azon túl, hogy fajlagosan kicsit olcsóbb, kicsit kevesebbet fogyaszt, és mind a két megoldás jó - analóg és hybrid - hangbéli kvalításaikat tekintve nem jutottam sokkal előrébb.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: BLX »

Rock60 írta:
2023.12.24., vas. 16:42
fülelek írta:
2023.12.24., vas. 10:16
Igen kitűnő tápok normális áron.
https://www.mzxaudio.eu/
Hogy még tanácstalanabbak legyünk - legyek - a kapcsitápok és analógok közé befurakodtak az előbbi gyártó hibrid tápjai is.
Jobb, rosszabb, mint a tisztán analóg és miben ?

És ott vannak TMP mester gyártmányai is... gondolkodik.gif
Szerintem viszonylag kevesen vannak, akik az összes tápot kipróbálták a piacon és tudnának neked írni egy excutive summary-t. :smile29:
Szerintem beszélj MZ/X-szel, Fülelek által linkelt oldalon megtalálod az elérhetőségét.

Esetleg ez a topik érdekes lehet neked: https://www.audiosciencereview.com/foru ... dacs.7021/

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2761
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

fülelek írta:
2023.12.24., vas. 10:16
Igen kitűnő tápok normális áron.
https://www.mzxaudio.eu/
Hogy még tanácstalanabbak legyünk - legyek - a kapcsitápok és analógok közé befurakodtak az előbbi gyártó hibrid tápjai is.
Jobb, rosszabb, mint a tisztán analóg és miben ?

És ott vannak TMP mester gyártmányai is... gondolkodik.gif

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Igen kitűnő tápok normális áron.
https://www.mzxaudio.eu/

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

BLX írta:
2023.12.23., szomb. 23:18
bazzs írta:
2023.12.23., szomb. 23:01
Pl. itt talalsz nemi tippet.
Soulution-audio.com

Ha jol tudom, mean well kapcsitap a szive tobb modeljenek is.

Mint tudod, van hazai tapmester is, akinek van erre epulo keszuleke.

Screenshot_20231223_225301_Chrome.jpg
Melyik tápmesterre gondolsz?
Szerintem MZ/X tápra gondolt:

https://luxoraudio.hu/index.php/aruhaz/ ... s90-detail
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bazzs »

BLX írta:
2023.12.23., szomb. 23:18
bazzs írta:
2023.12.23., szomb. 23:01
Pl. itt talalsz nemi tippet.
Soulution-audio.com

Ha jol tudom, mean well kapcsitap a szive tobb modeljenek is.

Mint tudod, van hazai tapmester is, akinek van erre epulo keszuleke.

Screenshot_20231223_225301_Chrome.jpg
Melyik tápmesterre gondolsz?
Itt egy konkret pelda, amiben valaszt is kapsz a kerdesedre:

https://luxoraudio.hu/index.php/aruhaz/ ... s90-detail
Finesse !

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: BLX »

bazzs írta:
2023.12.23., szomb. 23:01
Pl. itt talalsz nemi tippet.
Soulution-audio.com

Ha jol tudom, mean well kapcsitap a szive tobb modeljenek is.

Mint tudod, van hazai tapmester is, akinek van erre epulo keszuleke.

Screenshot_20231223_225301_Chrome.jpg
Melyik tápmesterre gondolsz?

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bazzs »

Pl. itt talalsz nemi tippet.
Soulution-audio.com

Ha jol tudom, mean well kapcsitap a szive tobb modeljenek is.

Mint tudod, van hazai tapmester is, akinek van erre epulo keszuleke.
Screenshot_20231223_225301_Chrome.jpg
Finesse !

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Töki »

MOT64 írta:
2023.12.22., pén. 20:31
Rock60 írta:
2023.12.21., csüt. 21:13
gomolalaci írta:
2023.12.21., csüt. 19:29

A tápnak szerintem semmi köze a élethű hangzáshoz. Lásd: Lindemann Musicbook Source is Meanwell kapcsoló üzeművel szerelt, és nekem nagyon tetszik! Kígyóháj, varjúmáj.... :D
Dehogynem... :smile51:
Lásd :
Próbaképpen tegyél egy analóg tápot a Lindemann elé, és hallgasd. Sanszos, hogy mellbevágó lesz a különbség.
Aztán tedd vissza a gyári kapcsitápot, és már nem fog olyan nagyon tetszeni...
Dehogynem :ohnoohnoohno:

Én a DAC-om analóg tápját anno lecseréltem egy kapcsolóüzeműre. Ég és föld a különbség a kapcsolóüzemű javára. Hihetetlenül feltisztult a mély és az alsó középtartomány, pontosabb lett a sztereó tér, nyugodtabb, hallgathatóbb hang.
Az analóg tápok teleszórják a hangfrekvenciás tartományt zavarral, még ha ennek az ellenkezőjére is próbálnak mindenkit rábeszélni a "nagy" analóg táp készítők. Persze értem én, ők is meg akarnak élni mások hozzá nem értéséből. 100 Hz - kb. 1,5 kHz-i érdemes megnézni ezeknek a tápoknak a spektrumát. Ott lesz a zavarjel.
Azóta nálam minden készülék kapcsolóüzemű tápról működik - PC, router, DAC, előfok, végfok, még az elektrosztatikus hangszórók tápja is SPS. Nincs brumm, nincs kusza, zagyva mélytartomány. Többen is meghallgatták már, a "csodálatosan szól" volt a legenyhébb jelző tőlük.
Na ennyit a csoda analóg tápokról. Soha, semmibe..... Illetve hallgassa aki akarja. :D
És milyen kapcsitápokat használsz, amik ennyire beváltak??
Kipróbálnék egyet..
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 34

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: MOT64 »

mishow írta:
2023.12.23., szomb. 15:42
Nem offolnék tovább, ezért csak annyit, hogy nekem eddig még mindig javulást hozott a lineáris táp, de azok többnyire filléres dugasztápokat váltottak.
Szerintem is eltértünk a topik témájától.
Már csak annyit, hogy dugasztáp vagy faliszemölcs nem összehasonlítási alap, azoknál tényleg minden jobb. Komolyabbal érdemes próbálkozni.
A különbség pedig a működési elvben van, de talán erről egy másik topikban.

Topik ON!

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »

Nem offolnék tovább, ezért csak annyit, hogy nekem eddig még mindig javulást hozott a lineáris táp, de azok többnyire filléres dugasztápokat váltottak.

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 34

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: MOT64 »

Nincs bántás, nem is ez volt a célom.

Béke van és kellemes zenehallgatás. Mindenkinek ezt kívánom! :gift:

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

MOT64 írta:
2023.12.23., szomb. 14:30
sutemenyx írta:
2023.12.22., pén. 23:13
MOT64 írta:
2023.12.22., pén. 20:31


Dehogynem :ohnoohnoohno:

Én a DAC-om analóg tápját anno lecseréltem egy kapcsolóüzeműre. Ég és föld a különbség a kapcsolóüzemű javára. Hihetetlenül feltisztult a mély és az alsó középtartomány, pontosabb lett a sztereó tér, nyugodtabb, hallgathatóbb hang.
Az analóg tápok teleszórják a hangfrekvenciás tartományt zavarral, még ha ennek az ellenkezőjére is próbálnak mindenkit rábeszélni a "nagy" analóg táp készítők. Persze értem én, ők is meg akarnak élni mások hozzá nem értéséből. 100 Hz - kb. 1,5 kHz-i érdemes megnézni ezeknek a tápoknak a spektrumát. Ott lesz a zavarjel.
Azóta nálam minden készülék kapcsolóüzemű tápról működik - PC, router, DAC, előfok, végfok, még az elektrosztatikus hangszórók tápja is SPS. Nincs brumm, nincs kusza, zagyva mélytartomány. Többen is meghallgatták már, a "csodálatosan szól" volt a legenyhébb jelző tőlük.
Na ennyit a csoda analóg tápokról. Soha, semmibe..... Illetve hallgassa aki akarja. :D
Hát váljék egészségedre!
Ennyi? Komoly szakmai indok. Még vitaalapnak sem rossz: Váljék a tiedére is! :D :D :D bravo.gif

Én próbáltam DAC-ot is és erősítőket is analóg táppal és kapcsolóüzeművel egyaránt. A kapcsolóüzeműre való áttérés egyértelmű javulást hozott szinte minden téren. Nem olcsó, gagyi DAC panelokat tuningoltam olcsó paneltápokkal, hanem eleve jó minőségű készülékekkel próbáltam még előrébb lépni. Sikerült. Ezért is írtam le röviden, hogy mit tapasztaltam.

Ha neked erről csak az jut eszedbe, mintha éppen egy felest készülnék inni, hát OK, megyek iszok egyet. :D :tutiok:
Nem, az jutott eszembe, hogy karácsony van(lesz), úgyhogy nincs bántás. Így csak jó egészséget kívántam hozzá! :napsut:
Amúgy a feles nemrossz ötlet, talán én is megpróbálom.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
MOT64
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:53
Értékelés: 34

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: MOT64 »

sutemenyx írta:
2023.12.22., pén. 23:13
MOT64 írta:
2023.12.22., pén. 20:31
Rock60 írta:
2023.12.21., csüt. 21:13


Dehogynem... :smile51:
Lásd :
Próbaképpen tegyél egy analóg tápot a Lindemann elé, és hallgasd. Sanszos, hogy mellbevágó lesz a különbség.
Aztán tedd vissza a gyári kapcsitápot, és már nem fog olyan nagyon tetszeni...
Dehogynem :ohnoohnoohno:

Én a DAC-om analóg tápját anno lecseréltem egy kapcsolóüzeműre. Ég és föld a különbség a kapcsolóüzemű javára. Hihetetlenül feltisztult a mély és az alsó középtartomány, pontosabb lett a sztereó tér, nyugodtabb, hallgathatóbb hang.
Az analóg tápok teleszórják a hangfrekvenciás tartományt zavarral, még ha ennek az ellenkezőjére is próbálnak mindenkit rábeszélni a "nagy" analóg táp készítők. Persze értem én, ők is meg akarnak élni mások hozzá nem értéséből. 100 Hz - kb. 1,5 kHz-i érdemes megnézni ezeknek a tápoknak a spektrumát. Ott lesz a zavarjel.
Azóta nálam minden készülék kapcsolóüzemű tápról működik - PC, router, DAC, előfok, végfok, még az elektrosztatikus hangszórók tápja is SPS. Nincs brumm, nincs kusza, zagyva mélytartomány. Többen is meghallgatták már, a "csodálatosan szól" volt a legenyhébb jelző tőlük.
Na ennyit a csoda analóg tápokról. Soha, semmibe..... Illetve hallgassa aki akarja. :D
Hát váljék egészségedre!
Ennyi? Komoly szakmai indok. Még vitaalapnak sem rossz: Váljék a tiedére is! :D :D :D bravo.gif

Én próbáltam DAC-ot is és erősítőket is analóg táppal és kapcsolóüzeművel egyaránt. A kapcsolóüzeműre való áttérés egyértelmű javulást hozott szinte minden téren. Nem olcsó, gagyi DAC panelokat tuningoltam olcsó paneltápokkal, hanem eleve jó minőségű készülékekkel próbáltam még előrébb lépni. Sikerült. Ezért is írtam le röviden, hogy mit tapasztaltam.

Ha neked erről csak az jut eszedbe, mintha éppen egy felest készülnék inni, hát OK, megyek iszok egyet. :D :tutiok:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”