Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem, egy komoly rendszert szeretne építeni, ha játszadozni akar, akkor jó a kérdés, egyébbként tök mindeggy.


Most nem keresgetem ki a különböző DIY fórumokról, hogy mit lehet kihozni egy kis tuniggal a sima DacMagic-ból is, de azért egy kis ízelítőnek talán érdemes beleolvasni ebbe a hirdetésbe. Aztán, ha valakit jobban érdekel, az rákeresget a különböző DIY fórumokon, hogy egy kis tuning után mi mindenre képes ez a kis ketyere.
 
 
.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A CA DAC Magic és CA Dac Magic Plus között van különbség a fejhallgató részt leszámítva? Ha valakinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem...


 
Én úgy tudom, hogy még a DAC chip sem azonos a DacMagic-ben és a DacMagic Plusban.
Valaki mintha azt mondta volna, hogy hogy a DacMagic Plusban a 840C DAC-ja van beépítve, még a sima DacMagic-ben vagy a 740C-é, vagy a 640C-é, de bevallom, a DacMagic Plus kapcsolási rajzát még nem láttam.
Ez a DacMagicé:
 
 
.

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Jegember forumtársunk ezt kérdezte volna?
 
 
.


Nem, egy komoly rendszert szeretne építeni, ha játszadozni akar, akkor jó a kérdés, egyébbként tök mindeggy.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »




A CA DAC Magic és CA Dac Magic Plus között van különbség a fejhallgató részt leszámítva? Ha valakinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem...


A régivel nem mész messzire, belépőszint. Ezektől azért komolyabb vasakat kellene nézni, egy Young, vagy egy Maytek , és akkor egy darabig nincs gond.


 
Jegember forumtársunk ezt kérdezte volna?
 
 
.

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



A CA DAC Magic és CA Dac Magic Plus között van különbség a fejhallgató részt leszámítva? Ha valakinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem...


A régivel nem mész messzire, belépőszint. Ezektől azért komolyabb vasakat kellene nézni, egy Young, vagy egy Maytek , és akkor egy darabig nincs gond.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
jegember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.06.23., szomb. 18:39
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: jegember »

A CA DAC Magic és CA Dac Magic Plus között van különbség a fejhallgató részt leszámítva? Ha valakinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem...

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


Ilyet hallott már valaki ?
Valab DAC C
1. Two WM8741 dac chips -- mono configuration (one chip for one channel)
2. Two sealed high grade transformer deployed, one for digital, another for analog circuit.
3. Dedicate voltage regulation circuit, 2 stage for digital circuit, each wm8741 chips have independent second stage regulated power supply.
4. CS8416 SPDIF receiver for 24bit 192k SPSID signal compatibility.
This is most stable and high compatible SPDIF receiving chip on market.
This dac can receive and decode real 24bit 192k SPDIF signal!
Most 24bit/192k dac actually can not deal with 24bit 192k SPDIF signal.
They just use a 24/192 dac chip but fail to perform 24bit 192k capability.
5. TENOR TE7022L usb receiver chip, supporting native 24bit 96K digital output capability.
6. 4x OPA627au
for analog balanced XLR output.
7. 2x AD797 OPAMP for analog RCA output.
 
8. All high grade parts usage, carefully chosen parts for best sound performance.
9. Professional circuit layout to get best circuit stability and great performance.
10. Aluminum housing, hair skin surface procession.
11. Digital Input: balanced Spdif AES/EBU port, RCA, Toslink Optical input and USB
12. Analog Output: balanced analog output via XLR port, single ended output via RCA port
13. Dimension: 190 x 70 x 330 mm (W x H x D)
14. Both 110/120v and 220/240v version supported.






Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Mondhatunk itt mi bármit, nem fogod megúszni a személyes megtapasztalást. Jó lenne tudni valami általad preferált etalon hangot is. Itt sokan hallgatnak megelégedéssel Touch-ot, míg másoknak a Bladelius Embla is kevés. Neked vajon mi lehet az elvárás? Mondanám szerezz egy Touch-ot, kösdd hálózatra, hallgasdd a saját analóg kijáratáról, de ha te eddig pl. LP 12-őn analógoztál, akkor még az Embla is kevés lehet, ha nem jól installálod, szóval szerintem nem csak az ársávot, hanem az elvárt hangot is be kéne lőni, hogy érdemben tudjunk tanácsot adni neked. ( még mielőtt nekem estek, nem azt állítottam, hogy az LP 12, és az Embla egyenlőek lennének, csak az irányra kívántam utalni, amerre érdemes keresgélni. )



 
A tudás a tapasztalat lánya.
 
jegember: itt sem fognak mást írni mint a másik topikban, ezt is ugyanazok olvassák:)

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Mondhatunk itt mi bármit, nem fogod megúszni a személyes megtapasztalást. Jó lenne tudni valami általad preferált etalon hangot is. Itt sokan hallgatnak megelégedéssel Touch-ot, míg másoknak a Bladelius Embla is kevés. Neked vajon mi lehet az elvárás? Mondanám szerezz egy Touch-ot, kösdd hálózatra, hallgasdd a saját analóg kijáratáról, de ha te eddig pl. LP 12-őn analógoztál, akkor még az Embla is kevés lehet, ha nem jól installálod, szóval szerintem nem csak az ársávot, hanem az elvárt hangot is be kéne lőni, hogy érdemben tudjunk tanácsot adni neked. ( még mielőtt nekem estek, nem azt állítottam, hogy az LP 12, és az Embla egyenlőek lennének, csak az irányra kívántam utalni, amerre érdemes keresgélni. )
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: szocsa »



Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha veszek egy digitális forrást, mögé pedig a DAC-ot, akkor melyik a "leginkább ajánlott" kimenet a forrásból, amit használni érdemes? Mit ajánlanátok?


Ez a berendezésektől függ.
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Avatar
jegember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.06.23., szomb. 18:39
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: jegember »

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha veszek egy digitális forrást, mögé pedig a DAC-ot, akkor melyik a "leginkább ajánlott" kimenet a forrásból, amit használni érdemes? Mit ajánlanátok?

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: szocsa »



Igen. Legalább is egy jó jitter-csökkentéssel rendelkező DAC-nak pont az a tulajdonsága, hogy az elé kötött lejátszók közti különbséget csökkenti, hiszen épp a "tökéletes" digitális jelhez közelít.


Segít a jitter-csökkentés, de a problémát nem oldja meg. Nekem is reclock-ol a dac-om és mégis nagyon sokat számít, hogy milyen a forrás.
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Avatar
jegember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.06.23., szomb. 18:39
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: jegember »



Igen. Legalább is egy jó jitter-csökkentéssel rendelkező DAC-nak pont az a tulajdonsága, hogy az elé kötött lejátszók közti különbséget csökkenti, hiszen épp a "tökéletes" digitális jelhez közelít.


 
Tehát akkor ha veszek egy normális, jitter csökkentős DAC-ot (ezeknek mi az árfekvése?), akkor gyakorlatilag mindegy mit rakok elé?

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: KMT »



Mert szerinted mindegy, hogy milyen a forrása?


 
Igen. Legalább is egy jó jitter-csökkentéssel rendelkező DAC-nak pont az a tulajdonsága, hogy az elé kötött lejátszók közti különbséget csökkenti, hiszen épp a "tökéletes" digitális jelhez közelít.

Avatar
jegember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.06.23., szomb. 18:39
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: jegember »



Igen, viszont ennyire nem drámai a különbség, a dac-ra költött pénz többet dobhat a hangon.


 
Srácok, akkor most mi van? :S
Mit vegyek és mit ne vegyek? Vagy miből milyen árkategóriában érdemes gondolkodni?

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: szocsa »



köszönöm!
 
Összefoglalva tehát ha ilyenen töröm a fejem, akkor forrásoldalra olyan médialejátszót/számítógépet kell szereznem, amiről sokan már sok helyen megírták, hogy "igen ez jó".


 
Igen, viszont ennyire nem drámai a különbség, a dac-ra költött pénz többet dobhat a hangon.
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: szocsa »



Szerintem meg pont ellentétes következtetést vont le...


Mert szerinted mindegy, hogy milyen a forrása?
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: KMT »



Lényegében jól.


 
Szerintem meg pont ellentétes következtetést vont le...

Avatar
jegember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.06.23., szomb. 18:39
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: jegember »



Lényegében jól.


köszönöm!
 
Összefoglalva tehát ha ilyenen töröm a fejem, akkor forrásoldalra olyan médialejátszót/számítógépet kell szereznem, amiről sokan már sok helyen megírták, hogy "igen ez jó".

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: szocsa »



Köszönöm!
Egy részét nem értettem meg, viszont azt megértettem, hogy lehet különbség. Ha jól értem, akkor ez a különbség a forráskészülék "precizitásából" adódhat... Tehát ha valami gyenge rendszer ül a forrásoldalon, ami tele van ilyen hibával, akkor arra rádughatok akármilyen jó DAC-ot, egyszerűen nem lesz olyan jó, mint egy jobb/precízebb forrás. Tehát nagyobb lesz az adatveszteség, így rosszabb lesz az "analóg hang" a lánc másik végén.
És ha jól értem, ez hallható különbségeket eredményez.
Jól értettem?

Lényegében jól.
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Az a különbség, hogy az "egyesek és nullák" pontos időzítésben érkeznek-e meg, vagy nem.
Végeredménybe ugyan tuti nem hifi szakszó, de a pontosabb órajelet úgy fogalmaztam meg, hogy "konkrétabbak a hangok" Magasaknál inkább megfigyelhető.
Amúgy vannak olyan dac-ok, amikbe van beépített jitter csökkentő áramkör, ill. külön is lehet ilyesmit beszerezni.
 
Spdif szabvány egy elcseszett dolog, mármint hogy nem a számítástechnikában szokásos adatcsomag alapon működik a fogadó oldalakon jó nagy bufferrel, ami lehetőséget adna a tökéletlen adat újraküldésére.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
jegember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.06.23., szomb. 18:39
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: jegember »



Van értelme dac-ot akasztani rá, viszont van difi a jelek között.
http://www.elektro-net.hu/rendszerinteg ... ter-alapok


 
Köszönöm!
Egy részét nem értettem meg, viszont azt megértettem, hogy lehet különbség. Ha jól értem, akkor ez a különbség a forráskészülék "precizitásából" adódhat... Tehát ha valami gyenge rendszer ül a forrásoldalon, ami tele van ilyen hibával, akkor arra rádughatok akármilyen jó DAC-ot, egyszerűen nem lesz olyan jó, mint egy jobb/precízebb forrás. Tehát nagyobb lesz az adatveszteség, így rosszabb lesz az "analóg hang" a lánc másik végén.
És ha jól értem, ez hallható különbségeket eredményez.
Jól értettem?

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: szocsa »



Sziasztok!
 
Egy meglehetősen láma kérdésem lenne ebben a témában.
Előkerült nálam egy olyan dolog, hogy mi lenne, ha egy "semmi extra" médialejátszó digitális kimenetét rádugnám egy "jó minőségű" DACra (megkerülve ezzel a saját, belső, valószínűleg gagyi DAC-át) és ezt vinném bele egy analóg erősítőbe.
Kicsit visszaolvasgattam és azt láttam, hogy a digitális jelek minőségében is van eltérés. Most ezt én vagy nem értettem vagy félreolvastam.
Hogyan lehet minőségi különbség az egyes lejátszók digitális kimenőjeleiben? A digitális jel az én értelmezésemben egy bit-stream, és ott 1 és 0 sorozatok vannak. Egy egyes nem lehet "jobb minőségű", mint egy másik lejátszó egyese. Vagy valamit nagyon félreértek? Esetleg a nem olyan jó lejátszók nem továbbítanak minden csomagot? Vagy ez nem is így működik?
 
Köszönöm és bocsánat a kezdő kérdésért...


 
Van értelme dac-ot akasztani rá, viszont van difi a jelek között.
http://www.elektro-net.hu/rendszerinteg ... ter-alapok
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Avatar
jegember
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.06.23., szomb. 18:39
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: jegember »


Sziasztok!
 
Egy meglehetősen láma kérdésem lenne ebben a témában.
Előkerült nálam egy olyan dolog, hogy mi lenne, ha egy "semmi extra" médialejátszó digitális kimenetét rádugnám egy "jó minőségű" DACra (megkerülve ezzel a saját, belső, valószínűleg gagyi DAC-át) és ezt vinném bele egy analóg erősítőbe.
Kicsit visszaolvasgattam és azt láttam, hogy a digitális jelek minőségében is van eltérés. Most ezt én vagy nem értettem vagy félreolvastam.
Hogyan lehet minőségi különbség az egyes lejátszók digitális kimenőjeleiben? A digitális jel az én értelmezésemben egy bit-stream, és ott 1 és 0 sorozatok vannak. Egy egyes nem lehet "jobb minőségű", mint egy másik lejátszó egyese. Vagy valamit nagyon félreértek? Esetleg a nem olyan jó lejátszók nem továbbítanak minden csomagot? Vagy ez nem is így működik?
 
Köszönöm és bocsánat a kezdő kérdésért...

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



Nem kell meggyőznöd a DSD technikai fölényeiről, magam is megtapasztaltam, már egy Korg MR1000 hordozható DSD recorder is csodákra képes.
 
Az elterjedtséget természetesen kereskedelmi forgalomban kapható DSD felvételekre értettem. Mivel a felvételi technikában már több évtizede jelen van a DSD, meglepne, ha pont a következő évben terjedne el futótűzszerűen, de kívánom, hogy legyen igazad.


Igen, csak abban a több évtizedben MOSTANÁBAN érett meg az ideje az ingyenes és/vagy pay-per-listen letöltő oldalaknak… illetve a kvázi fizikális média hordozó nélküli otthoni zenelejátszásnak.
 
/Csak figyelem a történéseket, hogy valójában mit tudnák HOLNAP elképzelni a jó minőségű analog alternatívájaként.
gondolkodik.gif/
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”