Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

Bálint73 írta:
2023.11.26., vas. 12:23
Egyetértek és profi szakmabeli (fejlesztő/gyártó) tapasztalataival nem is vitatkoznék. leborulok.gif

A megépítettség fontosságával magam is tisztában vagyok.

Ráadásul azzal is, hogy a fenti két gyártónál feltehetőleg nem előzi meg sok-sok hallgatási teszt és ennek megfelelően módosítások a piacra kerülés előtt. Jó a specifikáció és kész (valóban ezek már olyan értékek, hogy nem igazán hallhatjuk ki).

De vagyunk itt egy páran a fórumon, akik nem tudunk megengedni magunknak 300E Ft feletti DAC-készülékeket és szeretnék ésszerű áron 40-200E Ft közötti DAC-on is élvezetesen zenét hallgatni (ha nem is High-End minőségben).

Viszont előfordul(hat) a fenti két (vagy más chi-fi gyártónak) olyan készüléke, ami jól sikerült.
Egy párat (nem felületes tapasztatok alapján) is fel tudnék sorolni.

Illetve magam (mivel napi 10 órát hallgatok zenét) adminisztratív munkám alatt is, hallom (legalábbis ebben a kategóriában) az AKM bársonyosságát..
Szerintem nem én vagyok az egyetlen.

Illetve Sabre-knél 9038Pro (vagy dupla 9038EQ ) felett valami elképesztő dinamikai beütéseket tapasztaltam, de természetellenesnek és egy idő után fárasztónak tűnt (és szintén nem csak magam tapasztaltam ezt).

Bár hozzáteszem a hangosítás nélküli akusztikus élőzene is lehet néha kellemetlen/bántó.

Nyilván igazad van abban is, hogy csak ebben a belépő kategóriában lehet ez így.

De minket is meg kell érteni kisebb keretből gazdálkodókat vagy ilyen-olyan okok miatt kevesebb büdzséből építkezőket..
Persze, megértem, és nem is volt cél a hozzászólásomban semmiféle lesajnálás vagy magaslóról való észosztás.
Pusztán arról van szó, hogy ebben az árkategóriában mindenképp valamilyen fajta kompromisszumot kell kötni, amit kategórián belül nem lehet feloldani, legfeljebb egy másfajta kompromisszum cserélni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: shany »

Bálint73 írta:
2023.11.26., vas. 10:34
danielt_ írta:
2023.11.20., hétf. 19:57
Sziasztok!

Van valakinek ötlete, tapasztalata a következő jelenséggel?
Így néz ki a rendszerem Laptop(spotify,foobar stb.)-> SMSL M300 mkII -> Microlab Solo 6c (nem audiofil hangfal)
...
A jelenség amit leírsz, nem egyedi.
Simán belefutottam már én is.
Külön-külön megvan minden, dinamika, levegő, mély, közép, magas, de nem áll össze sehogy sem. Sőt a kezdeti "wow" után, a fülem is elkezd fáradni. Szándékosan nem írok típusszámokat.
...
Az egyik "probléma" a Topping és hasonlókkal, hogy az USB ( de vélhetően a többi bemenet is ) rendkívül transzparens . Ez azt jelenti, hogy az árkategóriában hozzájuk passzoló, tipikusan gyatra hangú digitális műsorforrásokkal táplálva pontosan megjelenítik a forrás gyengeségeit, hiába várják a csodát tőlük. Különböző forrásokkal drasztikus különbséget-, és természetesen javulást is el lehet érni.
Egy Lumin vagy magasabb árkategóriájú DAC-hoz eleve sokkal jobb forrást használnak, emellett a saját digitális receiver-ük is jobban függetleníti őket a forrástól. Főleg, ha ethernet bemenet is van, az még nagyobb elszigetelést is tudhat biztosítani.

Avatar
Bálint73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2011.10.14., pén. 16:08
Értékelés: 59

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Bálint73 »

Aszpirin írta:
2023.11.26., vas. 12:29
Bálint73 írta:
2023.11.26., vas. 12:23
Illetve magam (mivel napi 12 órát hallgatok zenét) adminisztratív munkám alatt is, hallom (legalábbis ebben a kategóriában) az AKM bársonyosságát..
Szerintem nem én vagyok az egyetlen.
Csak eljátszom a gondolattal, hogy pontosan ugyanabban a "jól megépített" termékben meg tudnád-e különböztetni az AKM chipet azz ESS chiptől, ha nem tudnád, hogy melyikben melyik van.
Pl. ott az RME ADI-2 DAC FS, annak létezik AKM és ESS változata is, azeket külsőségek alapján nem lehet egymástól megkülönböztetni, a menüjükben turkálva már a hozzáértőkbbek meg tudják állapítani, lletve a hátulján is van egy bertű asszem a modellszámban, ami ráutal, bár nem közvetlenül)...
(az általam olvasott összehasonlításban minimális eltéréseket tudtak ugyan mérni /némelyeket pont az ESS javíára/, de hallható egyik sem volt)
Biztosan igazad van, nem is vitatom. :smile53:
De a hozzászólásom pont erről szól, hogy az általad említett DAC például 500E Ft felett van.
Illetve az első hozzászólásomban írtam, hogy Sabre-s készülékből is volt már hosszan hallgatható DAC-om (de nem ebben az árkategóriában).

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Bálint73 írta:
2023.11.26., vas. 12:23
Illetve magam (mivel napi 12 órát hallgatok zenét) adminisztratív munkám alatt is, hallom (legalábbis ebben a kategóriában) az AKM bársonyosságát..
Szerintem nem én vagyok az egyetlen.
Csak eljátszom a gondolattal, hogy pontosan ugyanabban a "jól megépített" termékben meg tudnád-e különböztetni az AKM chipet azz ESS chiptől, ha nem tudnád, hogy melyikben melyik van.
Pl. ott az RME ADI-2 DAC FS, annak létezik AKM és ESS változata is, azeket külsőségek alapján nem lehet egymástól megkülönböztetni, a menüjükben turkálva már a hozzáértőkbbek meg tudják állapítani, lletve a hátulján is van egy bertű asszem a modellszámban, ami ráutal, bár nem közvetlenül)...
(az általam olvasott összehasonlításban minimális eltéréseket tudtak ugyan mérni /némelyeket pont az ESS javíára/, de hallható egyik sem volt)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Bálint73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2011.10.14., pén. 16:08
Értékelés: 59

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Bálint73 »

Egyetértek és profi szakmabeli (fejlesztő/gyártó) tapasztalataival nem is vitatkoznék. leborulok.gif

A megépítettség fontosságával magam is tisztában vagyok.

Ráadásul azzal is, hogy a fenti két gyártónál feltehetőleg nem előzi meg sok-sok hallgatási teszt és ennek megfelelően módosítások a piacra kerülés előtt. Jó a specifikáció és kész (valóban ezek már olyan értékek, hogy nem igazán hallhatjuk ki).

De vagyunk itt egy páran a fórumon, akik nem tudunk megengedni magunknak 300E Ft feletti DAC-készülékeket és szeretnék ésszerű áron 40-200E Ft közötti DAC-on is élvezetesen zenét hallgatni (ha nem is High-End minőségben).

Viszont előfordul(hat) a fenti két (vagy más chi-fi gyártónak) olyan készüléke, ami jól sikerült.
Egy párat (nem felületes tapasztatok alapján) is fel tudnék sorolni.

Illetve magam (mivel napi 10 órát hallgatok zenét) adminisztratív munkám alatt is, hallom (legalábbis ebben a kategóriában) az AKM bársonyosságát..
Szerintem nem én vagyok az egyetlen.

Illetve Sabre-knél 9038Pro (vagy dupla 9038EQ ) felett valami elképesztő dinamikai beütéseket tapasztaltam, de természetellenesnek és egy idő után fárasztónak tűnt (és szintén nem csak magam tapasztaltam ezt).

Bár hozzáteszem a hangosítás nélküli akusztikus élőzene is lehet néha kellemetlen/bántó.

Nyilván igazad van abban is, hogy csak ebben a belépő kategóriában lehet ez így.

De minket is meg kell érteni kisebb keretből gazdálkodókat vagy ilyen-olyan okok miatt kevesebb büdzséből építkezőket..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bálint73 2023.11.26., vas. 12:29-kor.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

Bálint73 írta:
2023.11.26., vas. 10:34
danielt_ írta:
2023.11.20., hétf. 19:57
Sziasztok!

Van valakinek ötlete, tapasztalata a következő jelenséggel?
Így néz ki a rendszerem Laptop(spotify,foobar stb.)-> SMSL M300 mkII -> Microlab Solo 6c (nem audiofil hangfal)

Bármely fórumon olvasok róla, az smsl m300 dac szinte kivétel nélkül jó reviewekat kap. A tapasztalatom mégis az vele, hogy a szép hangok ellenére, de valamiért szét van esve a hangja. Ezt úgy értem, hogy a hangszerek a térben kevésbe feszesek, összeszedettek, direktek. Kipróbáltam a Muzixban valami csudadrága (?) hangrendszeren és ez volt a tapasztalatom, aztán egy barátom (nem tudom milyen) rendszerén és a fentebb említett, saját rendszeren. Kezdem azt hinni, hogy nem lehet hinni a kritikáknak, mert a topping e30 dacot is - kategóriájában - agyon dicsérték, de járt az is nálam és annak még inkább lassú, szétfolyt, fokuszálatlan a hangja (szintén 2 külön set-upban hallgatva).

Összehasonlítva az alaplapi hangkártyával a következő a szubjektív érzetem: mintha bizonyos frekvenciák "kilógnának" a hangképből, amik igaz részletgazdagabbak, mint az alaplapi hangkarival, de kevésbé feszesek, direktek. Az alaplapin fakóbb, dimenziótlanabb az előadás, ugyanakkor kiegyenlítettebb, feszesebb. Hasonló tapasztalatunk volt egy barátom E-Mu 1212 hangkártyájával, ami direktségre, zenei bevonódásra jobban teljesített, mint az smsl és a topping.

Nyilván lehetne az, hogy a hangfalam elégtelen hozzá - de más rendszeren is hasonlót tapasztaltam :)
A jelenség amit leírsz, nem egyedi.
Simán belefutottam már én is.
Külön-külön megvan minden, dinamika, levegő, mély, közép, magas, de nem áll össze sehogy sem. Sőt a kezdeti "wow" után, a fülem is elkezd fáradni. Szándékosan nem írok típusszámokat.

Bár megépítés kérdése, de saját tapasztalatom alapján ez Sabre-knél ez gyakrabban előfordul(hat), tisztességesen megépített AKM DAC chip köré épült készüléknél kevésbé.

Illetve a Topping/SMSL hasonlításban, szintén inkább az utóbbinál (SMSL) tapasztalatam az általad leírtakat. Szinte havonta kiadnak egy DAC-ot, a Topping azért nem.

Illetve a tesztekkel és Amír (Audiosciencereview) méréseivel/tesztjeivel óvatosan, ő többnyire meg sem hallgatja a készülékeket.

Lehet persze egy támpont, de félre lehet futni az ő ajánlásai alapján. Természetesen mindig megnézem magam is, de csak egy infó gyanánt.

Ettől független volt már nagyon jó hangú SMSL DAC-om és Sabre-s DAC-om.
De sok kisérletezés után, arra jutottam, hogy az AKM tényleg bársonyhang.
Halgass meg egy E70 Velvet-et vagy egy régebbi D70S-t.

Egyébként most olvastam egy Amazon-os nagyon kedvező felhasználói review-t a most megjelent Topping D70Pro Octo-ról (8db Cirrus CS43198 DAC chip-el szerelt gép). Erre azért nagyon kíváncsi lennék és végre megtörhetne valamiféle hegemóniát a jelenlegi AKM/Sabre versenyben is, bár vannak más DAC-chipet gyártók is.

A felhasználó azt írja, hogy mikor a saját, gyártatott tápkábelével kötötte be, valahogy nem állt össze.
Majd a dobozból kivette a gyári, standard kábelt és bekötötte, megszűntek a fentiek.
Bár efelől vannak mindig kétségeim, hiszen lehet, mire csatlakoztatta, már a készülék is járodott.
Illetve, lehet a gyári sima rézszálú mindig nyugodtabb és az ővéről nem írt (hogy ezüstözött OFC stb.).

A tapasztalatom az, hogy jó (új) készülékeknél is az első órában minden hallgathatatlan, utána már el lehet kezdeni hallgatózni, egy-két nap után már mégjobban szól, de a Topping már ráírja a készülékdobozokra, hogy minimum 300 órát kell járatni. Nyilván, hogy ne küldjék vissza 1-2 napon belül. :D

Illetve egy egyórás meghallgatás alatt hallhatunk nagyon jót, megvásároljuk a készüléket és otthon meg csak azt vesszük észre, hogy elfáradt a fülünk hamar.
A hosszútávú hallgathatóság nálam az egyik fő szempont.
Az Smsl és Topping kategóriától feszes, pontos teret, összeszedettséget, muzikalítást elvárni dőreség, ahhoz sajnos feljebb kell keresgélni.
Többször, többen leírtuk már, hogy egy a DAC esetén a megépítettség, az alkatrészek minősége, az órajel generátor, az analóg kimenő fokozat, a tápegység sokkal többet számít hangban, mint a dac chipek típusa. Nem létezik olyan - vagy csak elhanyagolható mértékben - hogy Sabre hang, vagy AKM hang, az adott készüléknek van hangja. A Sabre csúcs chipjét alkalmazó Topping és mondjuk egy Lumin X1 hangja között ég és föld a különbség, pedig ugyanaz a chip dolgozik bennük.
A szokásos műszaki paraméterekből (jelzaj viszony, THD, stb.) egy nagyon alapszint felett már nem lehet megítélni egy DAC hangját. Ma már annyira jók ezen műszaki paraméterek a belépő szinten is, hogy lényegében semmitmondó adat az, hogy pl. a jelzaj viszony 135 vagy 140 dB, nincs az az emberi fül, amelyik ezt képes megkülönböztetni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Bálint73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2011.10.14., pén. 16:08
Értékelés: 59

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Bálint73 »

danielt_ írta:
2023.11.20., hétf. 19:57
Sziasztok!

Van valakinek ötlete, tapasztalata a következő jelenséggel?
Így néz ki a rendszerem Laptop(spotify,foobar stb.)-> SMSL M300 mkII -> Microlab Solo 6c (nem audiofil hangfal)

Bármely fórumon olvasok róla, az smsl m300 dac szinte kivétel nélkül jó reviewekat kap. A tapasztalatom mégis az vele, hogy a szép hangok ellenére, de valamiért szét van esve a hangja. Ezt úgy értem, hogy a hangszerek a térben kevésbe feszesek, összeszedettek, direktek. Kipróbáltam a Muzixban valami csudadrága (?) hangrendszeren és ez volt a tapasztalatom, aztán egy barátom (nem tudom milyen) rendszerén és a fentebb említett, saját rendszeren. Kezdem azt hinni, hogy nem lehet hinni a kritikáknak, mert a topping e30 dacot is - kategóriájában - agyon dicsérték, de járt az is nálam és annak még inkább lassú, szétfolyt, fokuszálatlan a hangja (szintén 2 külön set-upban hallgatva).

Összehasonlítva az alaplapi hangkártyával a következő a szubjektív érzetem: mintha bizonyos frekvenciák "kilógnának" a hangképből, amik igaz részletgazdagabbak, mint az alaplapi hangkarival, de kevésbé feszesek, direktek. Az alaplapin fakóbb, dimenziótlanabb az előadás, ugyanakkor kiegyenlítettebb, feszesebb. Hasonló tapasztalatunk volt egy barátom E-Mu 1212 hangkártyájával, ami direktségre, zenei bevonódásra jobban teljesített, mint az smsl és a topping.

Nyilván lehetne az, hogy a hangfalam elégtelen hozzá - de más rendszeren is hasonlót tapasztaltam :)
A jelenség amit leírsz, nem egyedi.
Simán belefutottam már én is.
Külön-külön megvan minden, dinamika, levegő, mély, közép, magas, de nem áll össze sehogy sem. Sőt a kezdeti "wow" után, a fülem is elkezd fáradni. Szándékosan nem írok típusszámokat.

Bár megépítés kérdése, de saját tapasztalatom alapján ez Sabre-knél ez gyakrabban előfordul(hat), tisztességesen megépített AKM DAC chip köré épült készüléknél kevésbé.

Illetve a Topping/SMSL hasonlításban, szintén inkább az utóbbinál (SMSL) tapasztalatam az általad leírtakat. Szinte havonta kiadnak egy DAC-ot, a Topping azért nem.

Illetve a tesztekkel és Amír (Audiosciencereview) méréseivel/tesztjeivel óvatosan, ő többnyire meg sem hallgatja a készülékeket.

Lehet persze egy támpont, de félre lehet futni az ő ajánlásai alapján. Természetesen mindig megnézem magam is, de csak egy infó gyanánt.

Ettől független volt már nagyon jó hangú SMSL DAC-om és Sabre-s DAC-om.
De sok kisérletezés után, arra jutottam, hogy az AKM tényleg bársonyhang.
Halgass meg egy E70 Velvet-et vagy egy régebbi D70S-t.

Egyébként most olvastam egy Amazon-os nagyon kedvező felhasználói review-t a most megjelent Topping D70Pro Octo-ról (8db Cirrus CS43198 DAC chip-el szerelt gép). Erre azért nagyon kíváncsi lennék és végre megtörhetne valamiféle hegemóniát a jelenlegi AKM/Sabre versenyben is, bár vannak más DAC-chipet gyártók is.

A felhasználó azt írja, hogy mikor a saját, gyártatott tápkábelével kötötte be, valahogy nem állt össze.
Majd a dobozból kivette a gyári, standard kábelt és bekötötte, megszűntek a fentiek.
Bár efelől vannak mindig kétségeim, hiszen lehet, mire csatlakoztatta, már a készülék is járodott.
Illetve, lehet a gyári sima rézszálú mindig nyugodtabb és az ővéről nem írt (hogy ezüstözött OFC stb.).

A tapasztalatom az, hogy jó (új) készülékeknél is az első órában minden hallgathatatlan, utána már el lehet kezdeni hallgatózni, egy-két nap után már mégjobban szól, de a Topping már ráírja a készülékdobozokra, hogy minimum 300 órát kell járatni. Nyilván, hogy ne küldjék vissza 1-2 napon belül. :D

Illetve egy egyórás meghallgatás alatt hallhatunk nagyon jót, megvásároljuk a készüléket és otthon meg csak azt vesszük észre, hogy elfáradt a fülünk hamar.
A hosszútávú hallgathatóság nálam az egyik fő szempont.

danielt_
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2023.11.07., kedd 12:14
Értékelés: 0

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: danielt_ »

Sziasztok!

Van valakinek ötlete, tapasztalata a következő jelenséggel?
Így néz ki a rendszerem Laptop(spotify,foobar stb.)-> SMSL M300 mkII -> Microlab Solo 6c (nem audiofil hangfal)

Bármely fórumon olvasok róla, az smsl m300 dac szinte kivétel nélkül jó reviewekat kap. A tapasztalatom mégis az vele, hogy a szép hangok ellenére, de valamiért szét van esve a hangja. Ezt úgy értem, hogy a hangszerek a térben kevésbe feszesek, összeszedettek, direktek. Kipróbáltam a Muzixban valami csudadrága (?) hangrendszeren és ez volt a tapasztalatom, aztán egy barátom (nem tudom milyen) rendszerén és a fentebb említett, saját rendszeren. Kezdem azt hinni, hogy nem lehet hinni a kritikáknak, mert a topping e30 dacot is - kategóriájában - agyon dicsérték, de járt az is nálam és annak még inkább lassú, szétfolyt, fokuszálatlan a hangja (szintén 2 külön set-upban hallgatva).

Összehasonlítva az alaplapi hangkártyával a következő a szubjektív érzetem: mintha bizonyos frekvenciák "kilógnának" a hangképből, amik igaz részletgazdagabbak, mint az alaplapi hangkarival, de kevésbé feszesek, direktek. Az alaplapin fakóbb, dimenziótlanabb az előadás, ugyanakkor kiegyenlítettebb, feszesebb. Hasonló tapasztalatunk volt egy barátom E-Mu 1212 hangkártyájával, ami direktségre, zenei bevonódásra jobban teljesített, mint az smsl és a topping.

Nyilván lehetne az, hogy a hangfalam elégtelen hozzá - de más rendszeren is hasonlót tapasztaltam :)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Az Y kábel nem jó, akkor sem, ha egyszerre csak egy forrásból jön jel.
Kapcsolóval meg lehet oldani, csak okosan, mindkét eret kapcsolni kell. Mivel az rca úgysem ideális impedanciájú csatlakozó, ezért a kapcsoló dobozka sem visz be érzékelhető plusz hibát. Legcélszerűbb lenne a doboz egyik felére egy szorítós, kilógó rca dugót szerelni, a doboz másik végére még 2 db rca aljzatot, ily módon nem kell további kábeleket használni. Másik megoldás a dacra szerelni egy plusz rca aljzatot és egy kis kapcsolót. Persze ha van kellő hely a dacon.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1504
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 179

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Sziasztok!

Van arra valamilyen megoldás, ha egy DAC-on 1db koax bemenet van, de két eszközt akarok rákötni, hogy ne kelljen mindig kihúzni a nem használt eszközt? Létezik erre valamilyen elosztó? Vagy elég, ha csinálok egy olyan Y kábelt, aminek a DAC oldala koax apa, a másik fele még két db koax anya?
Nyilván arra figyelni kell, hogy egyszerre ne kapjon két jelet.

Köszönöm!
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

grindlock
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2022.02.27., vas. 18:22
Értékelés: 4

Re: Dac felbontás - kijelző

Hozzászólás Szerző: grindlock »

mishow írta:
2023.10.14., szomb. 12:18
grindlock írta:
2023.10.14., szomb. 12:10
alto írta:
2023.10.14., szomb. 10:57

Sima hifi előfizetéssel nem kaphat csak max 44/16 streamet. Kérdés persze milyen lejátszót használ, ezek a hidizs meg smsl csodák ugye csak dac-ok. Ha PC-ről hajtja őket, akkor ott a pc-s beállításokkal lehet valami gubanc. A gond a Tidal esetén az MQA helyett újonnan bevezetett HD Flac-al szokott lenni, a régebbi firmwerek ezt nem kezelik megfelelően. Pl. a Lumin is most hozta ki a legújabb firmware frissítést, ami már jól kezeli a Tidal MAX-ot.
A hidizs a telefonról megy, Tidal app direktben
Az smsl pedig a wiim pro-ról kapja a jelet optikai kábelen, Tidal connecten keresztül, szintén a telefonos Tidal app-ból
A Tidal átállás úgy tűnk megkavarja a Wiimet, szerintem hamarosan kell jönni új fw-nek.
A streaminges topicba pont az előbb írtam, hogy nálam is össze-vissza kapcsolgat a Wiim a felbontások között, miközben az almás telefon iOS alatt szépen és pontosan felismer mindent.
Akkor kívárok.
Köszi

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Dac felbontás - kijelző

Hozzászólás Szerző: mishow »

grindlock írta:
2023.10.14., szomb. 12:10
alto írta:
2023.10.14., szomb. 10:57
wittao írta:
2023.10.14., szomb. 09:55
Addig, amig az egyes lejatszok nem hoztak ki a megfelelo Tidal kompatibilis uj FW-t, addig sajnos minden lejatszo megbolondul a kijelzett informaciok tekinteteben. Ha frissited az elkovetkezo par hobapban kijovo uj FW-re a keszulekedet, akkor meg fog oldodni a problema.
Sima hifi előfizetéssel nem kaphat csak max 44/16 streamet. Kérdés persze milyen lejátszót használ, ezek a hidizs meg smsl csodák ugye csak dac-ok. Ha PC-ről hajtja őket, akkor ott a pc-s beállításokkal lehet valami gubanc. A gond a Tidal esetén az MQA helyett újonnan bevezetett HD Flac-al szokott lenni, a régebbi firmwerek ezt nem kezelik megfelelően. Pl. a Lumin is most hozta ki a legújabb firmware frissítést, ami már jól kezeli a Tidal MAX-ot.
A hidizs a telefonról megy, Tidal app direktben
Az smsl pedig a wiim pro-ról kapja a jelet optikai kábelen, Tidal connecten keresztül, szintén a telefonos Tidal app-ból
A Tidal átállás úgy tűnk megkavarja a Wiimet, szerintem hamarosan kell jönni új fw-nek.
A streaminges topicba pont az előbb írtam, hogy nálam is össze-vissza kapcsolgat a Wiim a felbontások között, miközben az almás telefon iOS alatt szépen és pontosan felismer mindent.

grindlock
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2022.02.27., vas. 18:22
Értékelés: 4

Re: Dac felbontás - kijelző

Hozzászólás Szerző: grindlock »

alto írta:
2023.10.14., szomb. 10:57
wittao írta:
2023.10.14., szomb. 09:55
grindlock írta:
2023.10.14., szomb. 07:25
Sziasztok

A felbontást mutató szín kijelzőnek lehet hinni?

Tidal hifi előfizetésem van, 44/16.

Többször tapasztalom, hogy a tidal szerint "high" az adott zeneszám (44/16), de a hidizs s9 pro vagy az smsl-su1 dac kéken világít, azaz magasabb felbontású fájlt érzékel.
De elvileg ilyen nem is lehetne, mert sima hifi előfizetésem van.

Köszönöm a tippeket előre is
Addig, amig az egyes lejatszok nem hoztak ki a megfelelo Tidal kompatibilis uj FW-t, addig sajnos minden lejatszo megbolondul a kijelzett informaciok tekinteteben. Ha frissited az elkovetkezo par hobapban kijovo uj FW-re a keszulekedet, akkor meg fog oldodni a problema.
Sima hifi előfizetéssel nem kaphat csak max 44/16 streamet. Kérdés persze milyen lejátszót használ, ezek a hidizs meg smsl csodák ugye csak dac-ok. Ha PC-ről hajtja őket, akkor ott a pc-s beállításokkal lehet valami gubanc. A gond a Tidal esetén az MQA helyett újonnan bevezetett HD Flac-al szokott lenni, a régebbi firmwerek ezt nem kezelik megfelelően. Pl. a Lumin is most hozta ki a legújabb firmware frissítést, ami már jól kezeli a Tidal MAX-ot.


A hidizs a telefonról megy, Tidal app direktben

Az smsl pedig a wiim pro-ról kapja a jelet optikai kábelen, Tidal connecten keresztül, szintén a telefonos Tidal app-ból

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Dac felbontás - kijelző

Hozzászólás Szerző: alto »

wittao írta:
2023.10.14., szomb. 09:55
grindlock írta:
2023.10.14., szomb. 07:25
Sziasztok

A felbontást mutató szín kijelzőnek lehet hinni?

Tidal hifi előfizetésem van, 44/16.

Többször tapasztalom, hogy a tidal szerint "high" az adott zeneszám (44/16), de a hidizs s9 pro vagy az smsl-su1 dac kéken világít, azaz magasabb felbontású fájlt érzékel.
De elvileg ilyen nem is lehetne, mert sima hifi előfizetésem van.

Köszönöm a tippeket előre is
Addig, amig az egyes lejatszok nem hoztak ki a megfelelo Tidal kompatibilis uj FW-t, addig sajnos minden lejatszo megbolondul a kijelzett informaciok tekinteteben. Ha frissited az elkovetkezo par hobapban kijovo uj FW-re a keszulekedet, akkor meg fog oldodni a problema.
Sima hifi előfizetéssel nem kaphat csak max 44/16 streamet. Kérdés persze milyen lejátszót használ, ezek a hidizs meg smsl csodák ugye csak dac-ok. Ha PC-ről hajtja őket, akkor ott a pc-s beállításokkal lehet valami gubanc. A gond a Tidal esetén az MQA helyett újonnan bevezetett HD Flac-al szokott lenni, a régebbi firmwerek ezt nem kezelik megfelelően. Pl. a Lumin is most hozta ki a legújabb firmware frissítést, ami már jól kezeli a Tidal MAX-ot.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Dac felbontás - kijelző

Hozzászólás Szerző: wittao »

grindlock írta:
2023.10.14., szomb. 07:25
Sziasztok

A felbontást mutató szín kijelzőnek lehet hinni?

Tidal hifi előfizetésem van, 44/16.

Többször tapasztalom, hogy a tidal szerint "high" az adott zeneszám (44/16), de a hidizs s9 pro vagy az smsl-su1 dac kéken világít, azaz magasabb felbontású fájlt érzékel.
De elvileg ilyen nem is lehetne, mert sima hifi előfizetésem van.

Köszönöm a tippeket előre is
Addig, amig az egyes lejatszok nem hoztak ki a megfelelo Tidal kompatibilis uj FW-t, addig sajnos minden lejatszo megbolondul a kijelzett informaciok tekinteteben. Ha frissited az elkovetkezo par hobapban kijovo uj FW-re a keszulekedet, akkor meg fog oldodni a problema.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

grindlock
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2022.02.27., vas. 18:22
Értékelés: 4

Dac felbontás - kijelző

Hozzászólás Szerző: grindlock »

Sziasztok

A felbontást mutató szín kijelzőnek lehet hinni?

Tidal hifi előfizetésem van, 44/16.

Többször tapasztalom, hogy a tidal szerint "high" az adott zeneszám (44/16), de a hidizs s9 pro vagy az smsl-su1 dac kéken világít, azaz magasabb felbontású fájlt érzékel.
De elvileg ilyen nem is lehetne, mert sima hifi előfizetésem van.

Köszönöm a tippeket előre is

grindlock
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2022.02.27., vas. 18:22
Értékelés: 4

Re: Hidizs S9 Pro - Samsung galaxy

Hozzászólás Szerző: grindlock »

asebestyen írta:
2023.10.05., csüt. 14:06
grindlock írta:
2023.10.04., szer. 19:16
Sziasztok
Vettem egy Hidizs S9 pro dogle DAC-ot és a telefon nem akarja felismerni (galaxy a51).
A dac leírásban szereplő lépéseken végigmentem, de nem segített.
A laptop gond nélkül felismeri.
Valahol olvastam, hogy Samsung telefonokkal n kompatibilis ez a dac, ez lehetséges?
Köszi a segítséget előre is.
A Samsung telefonodon futó OneUI nem támogatja, legalábbis az újabb verziók.

Gyári samsung töltő kábellel is kipróbáltam (USB-C mind2 vége), azzal meg működik.
Ki érti ezt... :angry:

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hidizs S9 Pro - Samsung galaxy

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

grindlock írta:
2023.10.04., szer. 19:16
Sziasztok
Vettem egy Hidizs S9 pro dogle DAC-ot és a telefon nem akarja felismerni (galaxy a51).
A dac leírásban szereplő lépéseken végigmentem, de nem segített.
A laptop gond nélkül felismeri.
Valahol olvastam, hogy Samsung telefonokkal n kompatibilis ez a dac, ez lehetséges?
Köszi a segítséget előre is.
A Samsung telefonodon futó OneUI nem támogatja, legalábbis az újabb verziók.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

grindlock
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2022.02.27., vas. 18:22
Értékelés: 4

Hidizs S9 Pro - Samsung galaxy

Hozzászólás Szerző: grindlock »

Sziasztok
Vettem egy Hidizs S9 pro dogle DAC-ot és a telefon nem akarja felismerni (galaxy a51).
A dac leírásban szereplő lépéseken végigmentem, de nem segített.
A laptop gond nélkül felismeri.
Valahol olvastam, hogy Samsung telefonokkal n kompatibilis ez a dac, ez lehetséges?
Köszi a segítséget előre is.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Hát előfordul mindenféle állatfaj :)
Nekem most pl egy bluetooth vevőre lenne szükségem, olyanra, ami rendelkezik coax vagy optikai, vagy legjobb ha mindkettő spdif kimenettel. A meglévő dacomra szeretném rákötni. Meguntam, hogy youtube-ot csak apple tv-n keresztül tudok streamelni. Amire kellene, ahhoz elegendő hangminőséget tud a bluetooth is -bár már az is tud cd minőséget, ha minden igaz-. Jelen esetben nagyobb előny, ha helyi hálózattól teljesen független eszközzel tudok átlőni streamet a rendszerre, így nem kell újabb eszközt csatlakoztatni a routerre -ezzel rontva az általános hangminőséget-.
Tud esetleg valaki ajánlani ilyesmi készüléket?
Én ezeket találtam első körben:

https://www.ebay.com/itm/153331218748?m ... media=COPY

https://www.muzix.hu/Topping/DAC/MG-TPP ... 7QQAvD_BwE

https://www.conrad.hu/p/bluetooth-zene- ... lYQAvD_BwE
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

Az Audionirvánát elérni nem lehet, de többféle úton is megközelíthető. Jelen esetben lehet az egyik út az, hogy egy izmos PC-vel mindent felkonvertálunk DSD512-be, átküldjük USB-n, és kihasználjuk, hogy a jelenlegi dac chipek DSD konverziója általában jobb hangot ad. De lehet az az út is, hogy egy felsőkategóriás USB/SPDIF konverterrel kötjük be a DAC-ot, megpróbálva minél tisztább digitális jelet biztosítani a számára. Szerintem mindkét út járható, igazából a DAC és az egyéni preferencia az ami meghatározza, kinek melyik út válik be jobban.

Mindeközben a világ döntő részét adó nem audiofilek telefonon hallgatnak zenét veszteséges tömörítést alkalmazó Spotify-al 2-3000 Ft-os fülhallgatókkal, vagy "blútúszon" átküldve egy gagyi hangszóróval, és nem is értik, hogy mi itt mi a fenéről vitatkozunk ily ádázul. :D
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

wittao írta:
2023.09.29., pén. 17:02
De mindegy is, aki szerint szuper a dac-ja UsB bemenete, ne hasznaljon konvertereket, tobb kabel, dragabb beruhazas es van aki szerint jobb hang. Aki szerint pedig ez igy nem teljesen ok, kiprobalhat egy konvertert es meg a vegen akar elorebb is lehet…
Ámen, úgy legyen! :smile32:
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2023.09.29., pén. 16:25
Biztos vagy benne, hogy az Exogal egy jól általánosítható példa?
Igazad van, egyáltalán nem tekinthető általánosíthatónak, de arra pont elég, hogy megkérdőjelezze az általánosítást arra vonatkozóan, hogy az USB-SPDIF átalakítók praktikusan mindig jobbak a beépített USB bemenetekhez képest. Mert wittao provokatívan ezt sugallta a kérdése megfogalmazásával.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

juliush írta:
2023.09.29., pén. 15:32
A legcsekélyebb erőfeszítést sem tetted arra, hogy értelmezd, amit eredetileg írtam!
wittao írta:
2023.09.29., pén. 13:00
Hogy szerinted mi a releváns kérdés, az nem tartozik rám...
Hmmm... egy "csipetnyi" arrogancia?
wittao írta: ...Én egy kérdést fogalmaztam meg, nem relevancia szempontjából.
Nézzük csak, mit is írtam?
juliush írta: ...mert vannak DAC-ok, melyek USB-ről is nagyon szépen muzsikálnak...
Állít fel ez a kijelentés bármiféle minőségbeli/technológiai alá-/fölérendeltéseget az USB átalakító+DAC és sima USB-s DAC-ok viszonylatában? Nem. Az eredeti felvetésem pont a "relevancia" oldaláról közelítette a kérdést. Ér-e 4000 EUR-t a különbség, amit a kétfajta digitális bemenet között tapasztalok? Nem érné-e jobban meg a 4000 EUR-t egy magasabb kategóriájú DAC-ba fektetni, mint az olcsóbbat "pofozgatni" a bemeneti oldalon?
wittao írta: Nem tudom, hogy a felvételből eredő potenciálbeli különbség hogy értelmezhető egy olyan felbontásnál, amelyik nem jelent problémát egyik digitális bemenet esetén sem, pl. 24/96PCM legyen?
juliush írta: ...formátumtámogatás tekintetében messze nagyobb rugalmasságot biztosítanak (DSD, DXD és társaik)..
A felvetés pont nem az általánosan támogatott formátumokról szólt, hanem azokról, amelyeket az SPDIF, I2S különböző megvalósításai nem, vagy lejtőn lefelé hátszélben, korlátozottan támogatnak. Én azt tapasztaltam, hogy számos felvétel szól szebben pl. DSD formátumba maszterelve (nem feltétlenül a formátum felsőbbrendűsége miatt, hanem egyszerűen jobban sikerült), különösen valamelyik magasabb felbontású változatába, vagy épp a DAC kialakításának, architektúrájának köszönhetően szebben hangzó produkciót nyújt ilyen formátumú anyaggal "etetve", mégha csak konverzióról is van szó.
Tehát ez sem ment át.
juliush írta: Egyébként meg hogyan értékelnéd annak a DAC-nak a gyártóját, amely a digitális bemenetei között sokszázezer forintos átalakítót racionalizáló hangminőségbeli különbséget mutat?
wittao írta: Miként értékelek egy olyan céget, ahol az XMOS mondjuk nincs úgy megcsinálva mint egy SPDIF vevő környezete? Vagy olyannak, aki csak azért tett bele USB-t, hogy legyen, vagy pedig nem teljesen készült fel az új technológiákra...
Most komolyan? gondolkodik.gif
Paradox módon minél inkább közelítünk egy drága átalakítót már árszinten "kvázi" racionalizáló kategóriához, annál inkább számíthatunk igényesebb megoldásokra minden bemenet tekintetében, így csökkentve az értelmét, szükségességét egy ilyen eszköznek.
Érdekes módon az általam használt Exogal Cometnél, amelyet a témához valamit csak konyító volt wadiás csapat tervezett és épített, a gyártó mindenféle anyagi, üzleti és egyéb érdeket mellőzve az USB-t jelölte meg a várhatóan legjobb hangot biztosító bemenetként. Én itthon a pár éve felváltva használom USB-ről és XLR-ről a legnagyobb örömmel. És akkor ezzel válaszoltam is a kérdésedre.
BTW: "XMOS mondjuk nincs úgy megcsinálva" - az XMOS egy félvezetőgyártó, amely történetesen az egyik legelterjedtebb integrált USB-SPDIF megoldásokban alkalmazott mikrokontroller áramkört gyártja ...
“XMOS” alatt az XMOS komplett aramkori rendszeret ertettem.
De mindegy is, aki szerint szuper a dac-ja UsB bemenete, ne hasznaljon konvertereket, tobb kabel, dragabb beruhazas es van aki szerint jobb hang. Aki szerint pedig ez igy nem teljesen ok, kiprobalhat egy konvertert es meg a vegen akar elorebb is lehet…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2023.09.29., pén. 15:32
Érdekes módon az általam használt Exogal Cometnél, amelyet a témához valamit csak konyító volt wadiás csapat tervezett és épített, a gyártó mindenféle anyagi, üzleti és egyéb érdeket mellőzve az USB-t jelölte meg a várhatóan legjobb hangot biztosító bemenetként. Én itthon a pár éve felváltva használom USB-ről és XLR-ről a legnagyobb örömmel. És akkor ezzel válaszoltam is a kérdésedre.
Biztos vagy benne, hogy az Exogal egy jól általánosítható példa?

(mellesleg nekem van egy Wadia termékem - na jó, tudom ez már nem AZ a Wadia, amit az exogal-os csapattagok terveztek), aminek nagyon jótt tett egy "rendesen megcsinált" (igen, kimondom: CoreAudio) USB-SPDIF konverter a saját USB-bemenetéhez képest, annyira, hogy a "néhány felvétel minőségében rejlő potenciált nem tudok kiaknázni" dolog igazi no-brainer kompromisszummá silányult. De persze ez sem jól általánosítható példa, of course.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”