Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: denesdr »

moleszka írta:
2024.03.11., hétf. 21:13
És lőn csoda. Ma hoztam el és üzemeltem be. Félelmetes a különbség a hegelhez képest. Nem tudom még leírni mert annyira más az egész. Eddig mintha egy fátyol lett volna a hangfalakon
Na igen a Hegel DAC-ok, pl...:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... ier.28435/
Csak azért, hogy ma se maradjon ASR vonatkozás nélkül a topik. :D

moleszka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2024.01.19., pén. 22:05
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Délegyháza

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: moleszka »

Rock60 írta:
2024.03.06., szer. 14:33
moleszka írta:
2024.02.29., csüt. 20:20

Látókörömbe került egy Metrum Onyx dac(MQA bővítéssel) vásárlási lehetőség.
Nekem csak egy jóval szerényebb árazású és régebbi Metrum - om van, a NOS II modell.
Ha a konzekvens , következetes flotta - hangból indulunk ki, akkor a Onyx - nak sokkal jobbnak lell lennie a Hegel saját dacjánál, mert szerintem a NOS II is jobb annál.
/ Naturális, stabil, nyugodt hang, talán kicsit túl nyugodt. :D /
Ha az Onyx képességeit teljes mértékben ki akarod aknázni, akkor egy jó/drága coax kábel megvásárlását nem úszod meg. :smile49:
És lőn csoda. Ma hoztam el és üzemeltem be. Félelmetes a különbség a hegelhez képest. Nem tudom még leírni mert annyira más az egész. Eddig mintha egy fátyol lett volna a hangfalakon. Nem gondoltam volna, hogy ekkorát tud dobni egy dac az összképen. Új hangok zajok jönnek elő. Konkrétan mintha más kiadású/felvételű lemezet hallgatnék. Nagyon komoly. 36_3_1.gif
Hegel H95 - Wattson Emerson Digital + Project Accubox S2 - Metrum Acoustics Onyx with DAC2 modules + MQA - Dynaudio Evoke 20 wenge

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: diagnet »

sutemenyx írta:
2024.03.10., vas. 22:28
Tudod egyáltalán, hogy miről akarsz beszélni?
sutemenyx írta:
2024.03.10., vas. 17:51
Mégis miről van szó? Nehezményezed, hogy valakik itthon lépésről-lépésre fejlesztenek készülékeket?
Ugye milyen nehéz követni ha szándékosan szétoffolják az alap témát?
Én csak fülelek fiktív alapokon nyugvó beírásás véleményeztem, de úgy látszik logikailag/etikailag néhányaknak gondot okoz feldolgozni.

A lényeg, hogy mivel: "meg csak hardverfrissites sem szukseges, eleg egy szoftveres belenyulas, egy filter h. maskeppen szoljon egy dac" ezért az aliexpresses megrendelés követen nyugodtan keressétek meg azt a szakit aki segít átfilterezni a kínai dacjaitokat pl. chordra, solutionra vagy valemelyik luminná. Az újabbaknál már menüből is lehet állítgatni. A finomhangoláshoz lineáris tápok, opampok, órák is végtelen variációban elérhetők.
Végre igazat adtak a prohardvereseknek és tényleg nem kell $250 feletti forráskészülékre költeni, mert így már "akármilyen drága láncban is megállják a helyük".
Egy gonddal kevesebb.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

diagnet írta:
2024.03.10., vas. 21:58
Az elv. Kipécéztek magatoknak egy márkát/típust/korszakot és azt hiszitek-terjesztitek, hogy még jobbá tudjátok tenni, mindezt a konyhaasztal elmélettel indokolva.
Ezzel szemben te viszont azt állítod, hogy.. mit is? Ja, semmit :) Csak hogy szerinted úgy biztos nincs. Taps! bravo.gif
Mellesleg amúgy is fordítva ülsz a lovon. Füleleknek is, tunermannak és nekem is van éppen elég saját tervezésű és fejlesztésű készülékünk, amit bizony 0-ról csináltunk. A DIY topicokban találsz infót, ha akarsz. Az hogy egyikünk sem áll neki CD játszót meg routert is gyártani, azt kérlek bocsásd meg, de valószínűleg nincs hozzá vagy kedvünk vagy lehetőségünk vagy egyik sem. Megelégszünk azzal, hogy egy jónak véltet átalakítunk vélemenyünk szerint mégjobbra. Aztán vagy így van, vagy nem, de hogy te onnan a kanapéról ezt nem ítéled meg, abban biztos lehetsz. End of story.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

diagnet írta:
2024.03.10., vas. 21:58
sutemenyx írta:
2024.03.10., vas. 20:57

Ennek mi köze van a Philips CD100-hoz?
Az elv. Kipécéztek magatoknak egy márkát/típust/korszakot és azt hiszitek-terjesztitek, hogy még jobbá tudjátok tenni, mindezt a konyhaasztal elmélettel indokolva. Csakhogy a CD100, csöves erősítők, routerek, dacok esetén nem egy saját 0-ról induló projektről van szó. Hanem már egy kész, évek,évtizedek óta befejezett termékeket buheráltok további önigazolások és a legtöbb esetben anyagi haszonszerzés céljából. Ez nem fejlesztés, hanem otthoni gányolás. Szellemi tulajdon gyalázás.
A végtelenségig próbáltok szüretelni a mások által ültetett gyümölcsfákról, úgy, hogy cserébe még egy fűmagot sem vetettetek.

sutemenyx írta:
2024.03.10., vas. 20:57
Az említett Marantz-oknál pl az volt a tapasztalat, hogy a régebbiek jobbak voltak, mint az újak. Úgy Marantz 8B-ig bezárólag, mert azt is volt lehetőségem tesztelni.
Értem én, hogy nehéz túljutni azon, hogy dràga volt a cuccod és az az istencsászár, de hagyjuk már ezt..
Ha számodra a marantz 8B-nél lezárult a minőségbeli fejlődés, akkor kár volt belekezdeni a digitális készülékek világába.
De így legalább már el lehet helyezni a megállapításaid súlyát egy számegyenesen.
Az, hogy bizonyos keretek között valami drága egy elkerülhetetlen következmény. Amit sajnos nem lehet azzal orvosolni, hogy tetszőlegesen visszautazunk az időben, hogy a 40 évvel korábbi megfizethető elődjét kikukázzuk egy lomtalanításon.
Értem. És hogy jön a CD100 módosítás a hazai audio iparhoz és fejlesztésekhez? Kicsit mintha csaponganának a gondolataid. Tudod egyáltalán, hogy miről akarsz beszélni? A CD100 módosítás egy bevalottan és köztudottan DIY jellegű tevékenység, szóba sincsen hozva, hogy a CD100 önmagában rossz lenne és bizony csak akkor lesz jó, ha az említett módosítások megtörténnek. Éppenhogy az van szóbahozva, hogy önmagában is egy remek konstrukció. Anyagi haszonszerzés? Hát annak kemény lenne. A mekiben dolgozni is hatékonyabb.

Mindenesetre azt látom, hogy nagyon a bögyödben van a CD100 meg a BlackGate-ek. Nem hiszel te az efféle kuruzslásban. Neked bőven megteszi egy Accuphase, amibe 50éve ugyanazt a szar kapcsolást építik, csak 5évente más alkatrészből, más házba, új kijelzővel. De ez hihetetlen fejlődés, abszolút up-to-date, nem is kell mást kipróbálni, hiszen a név a garancia arra, hogy mindig ugyanazt kapod. És valóban :) Pontosan ugyanaz a ruppótlan AB osztályú végfok van 50éve mindegyikben, mint bármelyik másik japán tucathifiben: a marantzban, denonban, sonyban, luxmanban, onkyoban, yamahában, harman-kardonban. Néha van 25Wattig A-osztály, néha nincs. Néha tesznek bele normális tápot, néha nem. Néha betesznek egy halom kapcsolot meg potmétert meg kábelt az elejébe, néha nem. Ez megy 50éve.
Nincs ezzel baj, használd nagy megelégedéssel, csak kár piszkálni azt, akinek ez így nem elég.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

diagnet írta:
2024.03.10., vas. 21:58
sutemenyx írta:
2024.03.10., vas. 20:57

Ennek mi köze van a Philips CD100-hoz?
Az elv. Kipécéztek magatoknak egy márkát/típust/korszakot és azt hiszitek-terjesztitek, hogy még jobbá tudjátok tenni, mindezt a konyhaasztal elmélettel indokolva. Csakhogy a CD100, csöves erősítők, routerek, dacok esetén nem egy saját 0-ról induló projektről van szó. Hanem már egy kész, évek,évtizedek óta befejezett termékeket buheráltok további önigazolások és a legtöbb esetben anyagi haszonszerzés céljából. Ez nem fejlesztés, hanem otthoni gányolás. Szellemi tulajdon gyalázás.
A végtelenségig próbáltok szüretelni a mások által ültetett gyümölcsfákról, úgy, hogy cserébe még egy fűmagot sem vetettetek.


sutemenyx írta:
2024.03.10., vas. 20:57
Az említett Marantz-oknál pl az volt a tapasztalat, hogy a régebbiek jobbak voltak, mint az újak. Úgy Marantz 8B-ig bezárólag, mert azt is volt lehetőségem tesztelni.
Értem én, hogy nehéz túljutni azon, hogy dràga volt a cuccod és az az istencsászár, de hagyjuk már ezt..
Ha számodra a marantz 8B-nél lezárult a minőségbeli fejlődés, akkor kár volt belekezdeni a digitális készülékek világába.
De így legalább már el lehet helyezni a megállapításaid súlyát egy számegyenesen.
Az, hogy bizonyos keretek között valami drága egy elkerülhetetlen következmény. Amit sajnos nem lehet azzal orvosolni, hogy tetszőlegesen visszautazunk az időben, hogy a 40 évvel korábbi megfizethető elődjét kikukázzuk egy lomtalanításon.
Szerintem és ez az én véleményem ! Gondold újra és ne beszélj ostobaságokat ,mint sokszor is a hozzászólásaidban...
Személyeskedés , amit művelsz ...hiszen sok fórumtárs barkácsol és még többen értenek is hozzá amit csinálnak...Ellenben Te egy vásárlóként éppen az aktuális felkapott gyártói termékekben várod a csodát.... Legyen így ! Élvezd amid van és adatott !
Mindjárt ott vagy ahol kell.Tegyél be egy zenét és relax....SZ.V.Sz.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: diagnet »

sutemenyx írta:
2024.03.10., vas. 20:57

Ennek mi köze van a Philips CD100-hoz?
Az elv. Kipécéztek magatoknak egy márkát/típust/korszakot és azt hiszitek-terjesztitek, hogy még jobbá tudjátok tenni, mindezt a konyhaasztal elmélettel indokolva. Csakhogy a CD100, csöves erősítők, routerek, dacok esetén nem egy saját 0-ról induló projektről van szó. Hanem már egy kész, évek,évtizedek óta befejezett termékeket buheráltok további önigazolások és a legtöbb esetben anyagi haszonszerzés céljából. Ez nem fejlesztés, hanem otthoni gányolás. Szellemi tulajdon gyalázás.
A végtelenségig próbáltok szüretelni a mások által ültetett gyümölcsfákról, úgy, hogy cserébe még egy fűmagot sem vetettetek.

sutemenyx írta:
2024.03.10., vas. 20:57
Az említett Marantz-oknál pl az volt a tapasztalat, hogy a régebbiek jobbak voltak, mint az újak. Úgy Marantz 8B-ig bezárólag, mert azt is volt lehetőségem tesztelni.
Értem én, hogy nehéz túljutni azon, hogy dràga volt a cuccod és az az istencsászár, de hagyjuk már ezt..
Ha számodra a marantz 8B-nél lezárult a minőségbeli fejlődés, akkor kár volt belekezdeni a digitális készülékek világába.
De így legalább már el lehet helyezni a megállapításaid súlyát egy számegyenesen.
Az, hogy bizonyos keretek között valami drága egy elkerülhetetlen következmény. Amit sajnos nem lehet azzal orvosolni, hogy tetszőlegesen visszautazunk az időben, hogy a 40 évvel korábbi megfizethető elődjét kikukázzuk egy lomtalanításon.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: GTomi »

diagnet írta:
2024.03.10., vas. 19:48
sutemenyx írta:
2024.03.10., vas. 17:51

A philips bedőlését pontosan az a minőség inflálás és piaci higulás okozta amit itt sokan képviselnek, gyakorolnak.
Próbálom követni a vitát itt a fórumon, de akkor ebből azt is le lehet szűrni, hogy valaki piacra dob egy kiváló terméket, majd a nevéből fakadóan, (mert egy jó brand), egyre silányabb termékeket dob piacra, plusz megjelennek más szereplők is, és akkor jön róló?

Jelen pillanatban a kínai dac gyártók ugyanezt csinálják, egyre többen és többet csinálnak olcsóbban, egyes mérések szerint ugyanazt a színvonalat hozzák mint a "nagyok", miközben a vita arról megy, hogy meg is kell hallgatni őket, nem csak mérni?
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

diagnet írta:
2024.03.10., vas. 19:48
sutemenyx írta:
2024.03.10., vas. 17:51

Esetleg érdemes volna utánanézned, hogy nagy gyártók hogy kezdték. Egy példát tudok említeni, csak neked: a Marantz úgy indult, hogy egy srác önerőből csinált a konyhaasztalon az akkori többféle lemezjátszó korrekcióhoz egy olyan előerősítőt, ami tudott többfélét is kezelni, és jól szólt.
Hagyjuk már ezeket az 50-70 évvel ezelőtti romantikus történeteket.
Az egyedüli oka, hogy még most is a cd100-kat tudjátok túrni, hogy anno a philips sokmillió dollárt égetett el a projektre.
Semmiféle konyhaasztal nem volt már akkor sem, főleg nem manapság. Amit most a konyhaasztalon lehet végetni az a netto kuruzslás. A philips bedőlését pontosan az a minőség inflálás és piaci higulás okozta amit itt sokan képviselnek, gyakorolnak.
A jelenlegi piaci körülmények között létre sem jöhetett volna.

A minőségbeli hasonlatokra majd térjünk vissza akkor, ha az általad emlegetett márkák mostani szériái valamelyikével valaha is rendelkeztél és a szükséges segédberendezések birtokában objektív összevetéseken vagy túl.
A hifi történelemből én is tudnék storyzgatni, csak az akkor volt, ma meg holnap van.
Ennek mi köze van a Philips CD100-hoz? Annak soha semmi köze nem volt az eredeti Marantzhoz. Addigra már a Philips tulajdonában volt a Marantz márkanév, ezért is jelenhetett meg Marantz CD63 néven is a polcokon, de ennek zéró köze van ez eredeti márkához. A Philips egyebkent köszöni szépen, jól van, csak nem hifizik.
Általam emlegetett márkák, ok.. régen volt már gyári erősítőm, de pár éve volt egy akkor nem túl öreg Marantz KI Pearl erősítőm. Egy igazi foshalmaz volt. Akkoriban probalgattam PM11S3-at is, nem vágtam hanyatt tőle magam. Jellemzően nem tartok gyári készülékeket, mert nem rúgnak labdába, de volt bőséges lehetőségem próbálgatni minfenféle dolgokat. Audio Note végfokoktól kezdve hibrideken (pl Acoustic Plan Mantra) át, jöttek szembe félvezetős cuccok is, pl Sugden. Elég sűrűn szoktam szoktam ugyanis hurcolni a cuccaimat összehasonlitani.
Az említett Marantz-oknál pl az volt a tapasztalat, hogy a régebbiek jobbak voltak, mint az újak. Úgy Marantz 8B-ig bezárólag, mert azt is volt lehetőségem tesztelni.
Értem én, hogy nehéz túljutni azon, hogy dràga volt a cuccod és az az istencsászár, de hagyjuk már ezt..
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Alex_Aston írta:
2024.03.10., vas. 09:21
wittao írta:
2024.03.10., vas. 08:53

Hogy lehet az, hogy ezekbol a csoda termekekbol nem nagyon latok a felsobb kategorias rendszerek polcain ezekbol?
Csak idő kérdése.
A dinoszaurusz autógyártók is röhögtek anno az első Tesla esetében, hogy mit akarnak itt a laptop akkukkal, meg minden.
Aztán most látjuk, mi lett belőle az autó piacon.
A koreai autók is minimum megmosolyogtatók voltak még 20 évvel ezelőtt, most meg már kis túlzással lányomtak mindenkit a legfontosabb kategóríákban. Hogy az S Merci és Rolls-Royce szinten nincsenek ott, az nem is volt (még?) cél.

Szerintem nem kell fel válról venni a dolgot.
,,A dinoszaurusz autógyártók is röhögtek anno az első Tesla esetében, hogy mit akarnak itt a laptop akkukkal, meg minden."

KI
Én most is röhögök ezen a szánalmas, trágya amerikai, autónak nevezett divatcikken. A piac majd dönt, mint midig!
BE
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

Köszönöm de én erre gondoltam "A konstans profitigény a minőséget elvitte csúnyán, mint a cica."
Mindig, mindennél van jobb!

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Mézga Aladár írta:
2024.03.10., vas. 20:28
sutemenyx írta:
2024.03.10., vas. 17:51
diagnet írta:
2024.03.10., vas. 17:14

Jah, értem. Tehát nektek semmi szerepetek nem volt benne... Éppen hogy beestetek a kábeles-kondis-tápos-clockos dögevés utolsó perceire. Milyen kár... Pedig az elmúlt 8 év igencsak tanulságos volt.

Ha az Accuphase-nek utananeznel, ott kiderulne, hogy az eredeti főtervező a Trio nevü márkábol ugrott ki és inditott uj vallalkozast. Az elso nehany keszulekkel meg is alapozta az elismertseget. Mostanra még kb annyit lehet mondani rá, hogy szép. A konstans profitigény a minőséget elvitte csúnyán, mint a cica.
Az Accuphase sztorit légyszíves fejtsd ki bővebben!
https://www.accuphase.com/company_profi ... shment.pdf
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

sutemenyx írta:
2024.03.10., vas. 17:51
diagnet írta:
2024.03.10., vas. 17:14
wittao írta:
2024.03.10., vas. 15:49
Azt masok mar megtettek, tul vagyunk rajta.
Jah, értem. Tehát nektek semmi szerepetek nem volt benne... Éppen hogy beestetek a kábeles-kondis-tápos-clockos dögevés utolsó perceire. Milyen kár... Pedig az elmúlt 8 év igencsak tanulságos volt.

Ha az Accuphase-nek utananeznel, ott kiderulne, hogy az eredeti főtervező a Trio nevü márkábol ugrott ki és inditott uj vallalkozast. Az elso nehany keszulekkel meg is alapozta az elismertseget. Mostanra még kb annyit lehet mondani rá, hogy szép. A konstans profitigény a minőséget elvitte csúnyán, mint a cica.
Az Accuphase sztorit légyszíves fejtsd ki bővebben!
Mindig, mindennél van jobb!

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: diagnet »

sutemenyx írta:
2024.03.10., vas. 17:51

Esetleg érdemes volna utánanézned, hogy nagy gyártók hogy kezdték. Egy példát tudok említeni, csak neked: a Marantz úgy indult, hogy egy srác önerőből csinált a konyhaasztalon az akkori többféle lemezjátszó korrekcióhoz egy olyan előerősítőt, ami tudott többfélét is kezelni, és jól szólt.
Hagyjuk már ezeket az 50-70 évvel ezelőtti romantikus történeteket.
Az egyedüli oka, hogy még most is a cd100-kat tudjátok túrni, hogy anno a philips sokmillió dollárt égetett el a projektre.
Semmiféle konyhaasztal nem volt már akkor sem, főleg nem manapság. Amit most a konyhaasztalon lehet végetni az a netto kuruzslás. A philips bedőlését pontosan az a minőség inflálás és piaci higulás okozta amit itt sokan képviselnek, gyakorolnak.
A jelenlegi piaci körülmények között létre sem jöhetett volna.

A minőségbeli hasonlatokra majd térjünk vissza akkor, ha az általad emlegetett márkák mostani szériái valamelyikével valaha is rendelkeztél és a szükséges segédberendezések birtokában objektív összevetéseken vagy túl.
A hifi történelemből én is tudnék storyzgatni, csak az akkor volt, ma meg holnap van.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: diagnet »

wittao írta:
2024.03.10., vas. 17:41
Arulunk kabelt az baj… kinaiak arulnak ezek hamisitott valtozatait, az jo, tamogatando pelda.
Arulunk dac-ot az baj… kinaiak arulnak dac-ot (20-ad aron ugyanazt, sot jobbat ugye). Az jo. Sot az naaaaggyonnn jo!
Tőlem soha nem olvashattál kábel, vagy bármilyen hamisitást támogató irományt. Elvből elutasítok minden ilyen jellegű dolgot. Olyat viszont már hallottam, hogy a hamis kábeleket vásárlók nagy többsége észre sem veszi a különbséget. Mint ahogy én se veszem észre, hogy lakatos armando eredeti vagy török gucciban nyomja, mert a vizuális élményen nem változtat.

Olyat sem olvashattál, hogy bajom lenne azzal, ha egy magyar kereskedő dacot, vagy bármit árul. A baj ott kezdődik, mikor az import költségeket leszámítva a kínai és a magyar fogyasztói ár között még mindig többszöröse a különbség. De még ez is érthető, mert "kell a péz". Csak ott kezdődnek az igazán nagy bajok, mikor az egyik oldalon az amiros mérésekben is szereplő kínai dacok hangját, minőségét és létjogsultságát fikázzátok, a másik oldalon meg ugyanazokat ajánlgatjátok audiophile kategóriában.

És erre most rájön az, hogy mivel a komplett középréteg elfordult ettől a világszinten hirhedt okkultizmusba ívelő hifis ámokfutástól és szinte már csak a belépő szintű digitális cuccokat veszik, egyesek megcélozták a lowend termékek pimpelését. Azt terjesztve, hogy kategóriákkal emelik a hangminőségüket.
Ez rövid távon megint marhajó üzletnek tűnik, lehet vele nyerni pár milliót, úgy ahogy a nagyobbak anno pár százmilliót kivettek kábelekből és egyéb kiegészítőkből. Csak ugye idővel az élet itt is benyújta a számlát.
Ebben a szegmensben nagyon hamar kiderül, ha a streamereknek, dacoknak és a további hozzákapcsolt eszközöknek a pimpelések ellenére ugyanolyan hibás, zavaró,vagy unalmas marada hangja.(Elég ha valahol meghallanak egy valóban magasabb kategóriát) Ők nem fognak éveket küzdeni további felesleges körökkel. Kivágják az egészet és vesznek egy soundbart, vagy azt se. Aztán onnantól kezdve már ebben a kategóriában sem lesz kinek ígérgetni.

Vagy gondolj bele azok helyébe akik az elmúlt években adtak ki 3-8k eurót dac-ra. Elvileg őket véded, nem? Akkor te hogy éreznéd magad mikor azt hirdetnék, hogy az eliexpresses kínai dacot is fel lehet húzni akármilyen szintre?
Kereskedőkét nem zavar, hogy ezzel egyben a drága "EU/USA/japán" dacok vagy az audio pc-k sírját ássátok?
wittao írta:
2024.03.10., vas. 17:41
Biztos elkerulte a figyelmedet, de az utobbi 2-3 ev dogevese a kinai markaknal 3 varazsmondat volt: ;)
- linear PSU
- ultra low jitter clock module
- MQA
Ezek a varázsmondatok bármelyik népszerű márkánál is ott szerepelnek a katalógusban.
Önmagukban senkit nem vezetnek félre. Tudod, hogy lineáris tápos, alacsony jitterű clock mellett támogatja az MQA-t. Ennyi. Nincs mögötte 50 oldalnyi fórum bejegyzés, hogy ettől mennyivel jobb lesz a hangmisőgékük.

Durva, hogy kereskedő fejjel még mindig nem értitek, hogy az éremnek két oldala van.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

diagnet írta:
2024.03.10., vas. 17:14
wittao írta:
2024.03.10., vas. 15:49
Azt masok mar megtettek, tul vagyunk rajta.
Jah, értem. Tehát nektek semmi szerepetek nem volt benne... Éppen hogy beestetek a kábeles-kondis-tápos-clockos dögevés utolsó perceire. Milyen kár... Pedig az elmúlt 8 év igencsak tanulságos volt.
Mégis miről van szó? Nehezményezed, hogy valakik itthon lépésről-lépésre fejlesztenek készülékeket? Mit gondolsz mások máshol hogyan csinálják vagy hogyan csinálták? Születésüktől tudták, hogy mit kell csinálni, vagy hogyan gondolod?
Esetleg érdemes volna utánanézned, hogy nagy gyártók hogy kezdték. Egy példát tudok említeni, csak neked: a Marantz úgy indult, hogy egy srác önerőből csinált a konyhaasztalon az akkori többféle lemezjátszó korrekcióhoz egy olyan előerősítőt, ami tudott többfélét is kezelni, és jól szólt. Először a haveroknak kellett belőle aztan masoknak is, egyre több embernek. Aztán lettek más cuccok, végfok, stb.. majd összeállt a Sequerra-val és megcsinálták “A” világverő tunert, a 10B-t. Csak kicsit sokba kerult és csődbe mentek. Végül megvették a céget a japók, akik meglovagolva a márkanevet, elkezdtek másodvonalas cuccokat (superscope) gyártani és eladni. Kesobb aztan volt a Philips tulajdona is a márka, harmadvonalbeli cuccokra került a logó. Mostmár Denon-Marantz holdingban van, vagy volt 10éve, és gyakorlatilag MediaMarkt szinvonalra sikerült lerugni a márkanevet. Erről nem az eredeti fejlesztők tehetnek, nekik a márka bejáratását köszönhetjük.
Ha az Accuphase-nek utananeznel, ott kiderulne, hogy az eredeti főtervező a Trio nevü márkábol ugrott ki és inditott uj vallalkozast. Az elso nehany keszulekkel meg is alapozta az elismertseget. Mostanra még kb annyit lehet mondani rá, hogy szép. A konstans profitigény a minőséget elvitte csúnyán, mint a cica.
A legtöbb amerikai és europai marka ugy kezdodik, hogy (jo ertelemben) nagyon meg akarjak mutatni, hogy vilagvero cuccot csinalnak. Ezen dolgozik a mindenki, szerintem a CoreAudio is. Mi ezzel a problémád?
Na van akire ez mind nem igaz, ezek a kinaiak. Ők fogjak, lemasolnak mindent, megcsinaljak okosba, eladjak direkt ertekesitessel, kikerulve minden europai minositesi normát.
Mostmar persze meg tudjak szepre is csinalni, lassan mar egesz jora is. A gyartokapacitasuk es gyartasi minoseguk magas szintet kepvisel, de naluk nem az volt a kezdomotivacio soha, hogy minel jobbat csinaljanak. Ez mostanaban kezd alakulni.
Tehat tovabbra is nem értem mi a problemad. Kivancsian varoma valaszod.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

diagnet írta:
2024.03.10., vas. 17:14
wittao írta:
2024.03.10., vas. 15:49
Azt masok mar megtettek, tul vagyunk rajta.
Jah, értem. Tehát nektek semmi szerepetek nem volt benne... Éppen hogy beestetek a kábeles-kondis-tápos-clockos dögevés utolsó perceire. Milyen kár... Pedig az elmúlt 8 év igencsak tanulságos volt.
Meg mielott atesnel megint a masik lo masik oldalara:
Arulunk kabelt az baj… kinaiak arulnak ezek hamisitott valtozatait, az jo, tamogatando pelda.
Arulunk dac-ot az baj… kinaiak arulnak dac-ot (20-ad aron ugyanazt, sot jobbat ugye). Az jo. Sot az naaaaggyonnn jo!
Szerencsere te az Accuphase es B&W gyemantok tamogatasaval kihuztad magad ebbol a klubbol!

Biztos elkerulte a figyelmedet, de az utobbi 2-3 ev dogevese a kinai markaknal 3 varazsmondat volt: ;)
- linear PSU
- ultra low jitter clock module
- MQA
De nyomhatod meg a hazai gyartoellenes propagandadat nyugodtan, a szokasos lajkolasokat az Amirbarat tamogatoktol begyujtod es mindenki tovabblephet.
Magam reszerol lezarnam ezt az elmes vitatkozast, vegyetek kinai dac-ot, hasznaljatok egeszseggel (te meg add el a jappany es angol cuccokat, mert eddig sem volt tul hiteles az iromanyod ezen infok birtokaban ;) )
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: diagnet »

wittao írta:
2024.03.10., vas. 15:49
Azt masok mar megtettek, tul vagyunk rajta.
Jah, értem. Tehát nektek semmi szerepetek nem volt benne... Éppen hogy beestetek a kábeles-kondis-tápos-clockos dögevés utolsó perceire. Milyen kár... Pedig az elmúlt 8 év igencsak tanulságos volt.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Vinkler írta:
2024.03.10., vas. 09:56
Ez a lista egy SINAD lista, messzebb menő következtetéseket kár levonni, bevallom nem is értem az emiatt kialakult vitát, de lehet, hogy valami kimaradt nálam. gondolkodik.gif
Szerintem a vita nem maga a lista miatt alakult ki, hanem az itt is nagy követőtáborral rendelkező Amir barátunk megállapításai miatt, miszerint a Bricasti "performansz"-át megkapod egy topping d30-cal 20-szor alacsonyabb áron, ezért nem ajánlja senkinek. Mindezt a pár mérésre alapozva, aminek egy fontos része a SINAD.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2024.03.10., vas. 09:21
A koreai autók is minimum megmosolyogtatók voltak még 20 évvel ezelőtt, most meg már kis túlzással lányomtak mindenkit a legfontosabb kategóríákban.
[OFF - katt ide ha látni akarod]
Nyomulnak, az igaz. De hogy lenyomtak mindent? Nahaggyámán. Ahogy kanadai jóbarátom mondja: "KIAfasznak kell?" :D :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

diagnet írta:
2024.03.10., vas. 13:14
wittao írta:
2024.03.10., vas. 01:57

Ennyi targyi tevedest azert regen nem lehetett olvasni egy ilyen rovid hsz-ben. Majd minden legepelt szoert kar volt…
A tárgyi tévedés abban áll, hogy fülelek szaktársad(is) megtalálta az újabb piaci rést amivel a tömegével rendelgetett filléres kínai dacokból "akármilyen drága láncban is megállja helyét" kategóriát csinál.(bújtatott önreklám)
De te továbbra is engem szablyázol mint a chifi helyi nagykövetét. Vajon a magyar digitális audió piacot hány évbe fog telni teljesen kizsigerelni, lezülleszteni? 2-3? Nyomjátok!
Azt masok mar megtettek, tul vagyunk rajta.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tomrider »

s4tch írta:
2024.03.10., vas. 10:30
bézsé írta:
2024.03.10., vas. 10:24
Szervusztok!

Auralic Aries Femto Streamer szoftverfrissítése.

Abban tudnátok segíteni, hogy milyen módon tudom a legújabb szoftvert telepíteni rá?

Előre is köszönöm!
Automatikus a frissítés. Ha van új verzió, annak települni kell. Ha mégsem, írj a gyártónak.
Egészen pontosan, ha be van kapcsolva, két óránként ellenőrzi a fissítési lehetőséget. A másik eset, hogy teljes áramtalanítás után, bekapcsoláskor ellenőriz. Ehhez nem elég kikapcsolni a távirányítóval, áramtalanítani kell.
Nekem frissítés után többször is újra kell indítani mire magához tér.
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Részemről csak annyi, ami a saját tapasztalat,

hogy volt nálam egy SMSL D300, egy kínai dac, nevetséges 150e árért megkapni, két év garanciával, magyar papírokkal, némi tuninggal volt ez a példány, tetszett nagyon, volt kis csalás a tónusban, de remek balansszal, finom basszussal, de ezt úgy értsétek, hogy a HighEnd Show-n, ha egyetlen ilyet hallok, akkor azt mondom, hogy jó felé megy a világ,
aztán,

hogy az SMSL PL200 CD játszó, kínai ez is, de az új AKM csippel, nekem tudott olyat mutatni, hogy gondolkodóba ejtett; egy $700-os dolog, az alap hifi fölött mondjuk, de a középsávjában van valami olyan tisztaság, amit én eddig sehol nem hallottam, konkrétan sehol, mert pont nem az történt, amit gondolt az ember eleddig, meg amit olvasni lehet, hogy az AKM meg a Sabre versenye egy technicista dolog, a minél több részlet, a hifis paraméterek jósága, meg a felbontás, meg bla... bla... - hanem valami furcsán életszerű gördülősség, igen ez a 'velvet' dolog, ezt hallani, rendesen, bárki bármit is mondjon, ami a zeneiség egyik szinonimája nekem, és igen, kissé szürke hang az ML-hez képest, de totálisan tónushelyes, a legkomplikáltabb csembalólemezem sem tudott kifogni rajta, és ez ebben az ársávban egyszerűen 'nem illendő', hogy ilyesmi megjelenjen,
és a kidolgozottság, a karosszéria, az teljesen lenyűgöző, olyan CNC illesztések, hogy nem is értem, hogy ki az, aki ilyet tud csinálni, a hangerőszabályzó az konkrétan tökéletes, az ML itt a 15 évével itt egy kezelhetetlen behemót,
stb...

És igen, megkerestem ezt a csipet egy komolyabb architektúrával, ez a Gustard A26, ez is kínai, igen, és a hangja, azon egyszerűen hanyatt estem, pedig néhány dolog járt már a szobámban, és alapvetően engem nem érdekel sem a SINAD, sem az ASR fórum, sem az, hogy kínai, vagy valami szökött mérnök gyereke csinálta a Philips-től, engem ez a hang, ami most van, igen, ezt viszont módfelett érdekel...
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: diagnet »

wittao írta:
2024.03.10., vas. 01:57

Ennyi targyi tevedest azert regen nem lehetett olvasni egy ilyen rovid hsz-ben. Majd minden legepelt szoert kar volt…
A tárgyi tévedés abban áll, hogy fülelek szaktársad(is) megtalálta az újabb piaci rést amivel a tömegével rendelgetett filléres kínai dacokból "akármilyen drága láncban is megállja helyét" kategóriát csinál.(bújtatott önreklám)
De te továbbra is engem szablyázol mint a chifi helyi nagykövetét. Vajon a magyar digitális audió piacot hány évbe fog telni teljesen kizsigerelni, lezülleszteni? 2-3? Nyomjátok!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”