Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »

Retrofuturista írta:
2023.04.28., pén. 12:54
mishow írta:
2023.04.28., pén. 10:22
Milyen akksi tápot használsz? Bocs, ha már írtad máskor, máshol ... :smile53:
Egyedi építésű Lítium-Titanát aksi, de ennél többet most nem mondanék, mert nem kaptam erre a készítőtől engedélyt.
Ha eljön az idő, a dologról retrofuturista cikk készül majd.
OK, köszi, várjuk! :tutiok:

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 308

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

mishow írta:
2023.04.28., pén. 10:22

Milyen akksi tápot használsz? Bocs, ha már írtad máskor, máshol ... :smile53:
Egyedi építésű Lítium-Titanát aksi, de ennél többet most nem mondanék, mert nem kaptam erre a készítőtől engedélyt.

Ha eljön az idő, a dologról retrofuturista cikk készül majd.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow »

Retrofuturista írta:
2023.04.26., szer. 22:31
Megszoktam az aksit és utána nem akarok trafós dacot, de még komolyabbat sem. Van valami varázslatos az akkus hangban, amit semmi más nem tud.
Milyen akksi tápot használsz? Bocs, ha már írtad máskor, máshol ... :smile53:

Avatar
Belashx
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.01.26., vas. 10:32
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Ajka

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Belashx »

Belashx írta:
2023.04.28., pén. 09:11
Sziasztok!

Nagyon is időszerű az aláírásomban szereplő DAC cseréje, így kérdeznék.
...
A keret kb. 100-150e Ft.
Topping E50(TMP táppal), Primare A10, Phonar P30 Premium + a madzagok(Pointe Power Cord V3 tápkábel, Supra USB, Belden 8412 IC, VDC 268-544-000 hangsugárzó kábel)

Avatar
Belashx
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2014.01.26., vas. 10:32
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: Ajka

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Belashx »

Sziasztok!

Nagyon is időszerű az aláírásomban szereplő DAC cseréje, így kérdeznék.

Már elég régóta velem van a kis Sanskrit, amivel nincs is különösebb bajom, de birizgálja a fantáziám, hogy milyen lehet egy picit komolyabb konverter. Anno a laptop füles kimenetét váltotta, mondhatni ég és föld különbséggel, ami nem csoda.

Nincs tól sok követelmény az utóddal kapcsolatban, de azért jó volna a távvezérelhetőség, mert több dolgot is rákötnék (tv, PC, androidos box). Jól jönne továbbá, ha lenne több optikai bemenete, mert jelenleg a PC a tévén keresztül ad hangot (ezt el tudom engedni). Az androidos kűtyű tölti be a futómű szerepét USB-n keresztül, amiről megy a mádiafogyasztás, zenehallgatás(Tidal app, vagy UAPP).
Ha még tud extrát, pl bluetooth az se baj, de ezt max a párom használná (vcagy nem), szóval nem fontos. :D

Ó, és még egy: Az nem baj, ha ütősebb hangzása van, mert az hiányzik bizonyos zenéknél.

Köszi!
Topping E50(TMP táppal), Primare A10, Phonar P30 Premium + a madzagok(Pointe Power Cord V3 tápkábel, Supra USB, Belden 8412 IC, VDC 268-544-000 hangsugárzó kábel)

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 308

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

Sziasztok!

Kizárólag táp nélküli 5V dacok érdekelnek akkumulátoros működtetés céljára.

Volt egy Topping E30 II-esem, ezt lecseréltem E50-re, így van MQA és valós balanced out is 6,3mm jack kimeneten keresztül.

Nem sok jelentkező van ebben a műfajban, SMSL m200 vagy Allo Revolution.

Érdemes vajon ezekkel próbálkozni, vagy az E50 a táp nélküli 5V dacok csúcsa? Vannak esetleg más versenyzők, amelyek ebbe beleférnek?

Megszoktam az aksit és utána nem akarok trafós dacot, de még komolyabbat sem. Van valami varázslatos az akkus hangban, amit semmi más nem tud.

A tapasztalatokról hamarosan blog cikk készül.

Előre is köszi
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
albatrosz66
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2017.01.16., hétf. 19:41
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Sződliget

Re: Cambridge Dacmagic 200M hez lineáris táp

Hozzászólás Szerző: albatrosz66 »

Pascovi írta:
2023.03.12., vas. 14:19
Kedves fórumozók,Admin!
Az admin segítségével beüzemeltem ezt az új Dacot, mivel hétvége volt csak a fiókban talált gyenge minőségű digitális koax kábel, és a gyári komolytalan adaptere van jelenleg hozzá. Az eddig hallgatott láncban Cambridge Audio CXN streamer volt, teljesen jó kábelezésssel.(Qed,Chord)A jelenleg frissen beüzemelt Dac bár lényegesen részletezőbb,de nagyon tompán szól, kifejezetten bántó nekem. Kérdésem kifejezetten arra irányul hogy a jó időségű digitális koax kábel mennyit javít ezen?A lineáris táp mennyire fontos ehhez? 12V/2A aramfelvetele van. Köszönöm előre is.
Ha valakinek van esetleg jobb minőségű lineáris tápja, érdekel ami esetleg kézzel készített itthoni, nem feltétlen akarok kínait, venni boltban.
Köszönöm előre is.
Szia!
Nekem hangban jelentős javulást hozott hogy RCA kábel helyett XLR kábellel kötöttem össze.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

En a Pegasus dac-ra valaszoltam. Az ATC-et mar kibeszeltunk es nem felejtettem el. Egyebkent nagyon szivesen beszelgetnek vagy informalodnek ezen a forumon is de mindig valaki jon es lekezeloen kezd el tarsalogni vagy teljesen masfele viszi el a beszelgetest. Sajnos egyre tobben mar csak privat uzenetekben ertekeznek a konfliktus elkerulese vegett. Nemartana egy kis humor na meg, hogy masokkal kicsit elfogadobbak legyunk. Nem olyan sotet az elet es mindenkinek csak ez az egy van, jo lenne ha visszaterhetnenk a normalis tarsalgasba.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2620
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: supravox »

Kicsit off..
Tottyi!
Vegyél az ATC-be 2db 4A-es synergestic orange biztit oszt csodálkozz.
Persze nem kell elhinni.
Bújjad tovább a fórumokat.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Elnezest kettot fizet harmat kap az oldalon, megkevert , hogy a srac a forumon irta, hogy egyet fizet kettot kap de lehet, hogy van olyan oldal csak ez most nem az. Remelem most jol forditottam le angolrol.

https://www.kempelektroniksshop.nl/bran ... 20-mm.html
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

blackfriar írta:
2023.04.16., vas. 10:09
A Musician Pegasus-ban levő gyári biztosíték adatai az alábbiak.
T1AL250V
azaz 1A-es lassú biztosítékról van szó
Valaki meg tudná magyarázni, hogy miért ajánlanak e helyett pl. Synergistic Research Purple gyártmányúból 2A-est ?
(mert ezek szerint ők jobban tudják, hogy mit bír a Pegasus hardvere ?)
Amúgy ha a purple biztosítékkal elszáll a készülék, akkor a garanciának (de nemcsak annak) annyi,
mert 2A nem ugyanazt teszi a készülékkel, mint 1A.
Itt van egy kis magyarazat a biztositekok behelyezeserol es, hogy milyet erdemes hasznalni. Egyebkent most aprilisban megint van olyan akcio, hogy egyet fizet kettot kap, szoval ha valakinek meg kellene akkor csak fele arert meg lehet szerezni es a 230 voltos verzioba csak egy biztositekot kell cserelni.

https://www.head-fi.org/threads/musicia ... t-15953934
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Töki »

Én azt hallottam, hogy az SR biztik pl. sokkal pontosabban tudják a megadott értéket, ellenben az olcsó üveg biztosítékokkal, amik szándékosan 10%-al magasabb áramerősség esetén olvadnak csak ki, mint amit specifikáció szerint tudniuk kéne.
Lehet ezért égtek ki ugyanazon értékűek az AN dac-ban..
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A thermal circuit breaker sokkal jobb megoldás, mind az üvegcsöves biztosíték bármilyen áron. Próba: az érintkezőknél átforrasztva minőségi vezetékkel (1cm) nincs semmilyen hallható különbség. A Wickmann féle üvegcsöves biztosítékok többféle műszaki problémával is küzdenek, de főleg a biztosíték tartók érintkezői a fő ludasok a hangminőség változásban. A legolcsóbb "tuning" a rendszeres karbantartás, azaz tisztán kell tartani a biztosíték tartót, kontakt javítóval kenni legalább évente egyszer, poros levegőjű helyen gyakrabban.
Százezer forintot sokkal értelmesebben is el lehet költeni hangminőség javítására, például akusztikai módosításra, ami nem akusztikai elemek vásárlását és random elhelyezését jelenti minden esetben.

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Vagy csak annyi hogy a tuning biztositék nagyon kis tűrést enged míg a hagyományos biztosítékok nagyobbat. Ezt a választ adta aki átnézte a dacot. Nekem is volt már furutech meg synergistic biztiből mind most magic audio bizti van, de sosem volt hogy eldurrant volna.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

A rendszerembe nem tudnek 100.000 Ft-ot most ugy elkolteni, hogy ugyanekkora merteku pozitiv valtozast hozzon, mint egy ilyen bizti.
Ettol fuggetlenul a minosegbiztositas kerdeskorevel egyetertek.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: BLX »

Jozef76 írta:
2023.04.16., vas. 14:38
Azért egy ismerőmnél az Audio note 4 signature dacba egymás után 2db synergistic Orange bizti durrant el azonnal bekepcsolás után és a gyári üvegbiztositékkal semmi gond nem volt. Azt szakemberhez lett elvive hogy ellenőrizze át, de semmi gond nem volt a daccal.
Erre nem tudott a szaki sem mit mondani. Azóta 1 értékkel nagyobbat vett bele azt működik.
Ez most egy nagyon személyes nézőpont lesz, remélem belefér, csak úgy általánosan reagálva hasonló jelenségekre:

Én biztosan eléggé elszomorodtam volna, ha 2db ilyen luxi bizti eldurran egymás után megfelelő érték mellett. Ennyi pénzért kár, hogy nem tudja azt amit pl.: egy "filléres", de megbízható Littelfuse. Vajon a Synergistic Orange is olyan szigorú minőségbiztosítással, szabványokkal dolgozik mint a Littelfuse vagy hasonló más gyártók? Vagy Kínában gyártatnak kevésbbé szigorú szabványok szerint? gondolkodik.gif

Én biztosan nem raknék nem gyári értékű biztit a készülékeimbe. Miért kell kockáztatni a készülék műszaki állapotát egy minimális vagy talán semmilyen hangminőség javulás érdekében egy nagyobb értékű biztosítékkal? Az adott készülék mérnökei ismerik jobban a készüléket vagy a bizti kereskedő?

Persze tökéletesen elfogadom, hogy valakinek megéri és tényleg hoz hangban és jó móka mókolni a biztikkel. Nem szeretnék megbántani senkit. Viszont felmerül bennem és talán másban is, hogy ezek a kiegészítők ennyiért korrektül beárazott termékek?

Ti mit gondoltok erről? gondolkodik.gif

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Azért egy ismerőmnél az Audio note 4 signature dacba egymás után 2db synergistic Orange bizti durrant el azonnal bekepcsolás után és a gyári üvegbiztositékkal semmi gond nem volt. Azt szakemberhez lett elvive hogy ellenőrizze át, de semmi gond nem volt a daccal.
Erre nem tudott a szaki sem mit mondani. Azóta 1 értékkel nagyobbat vett bele azt működik.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Az szokott ilyenkor lenni, hogy feltik a 100.000-es biztositekot es egy nagyobbat ajanlanak a keszulekbe.
Ha a keszulekbe 1A kell, akkor Purple-bol is 1A kellene bele tegyel.
Egy 300Ft-os uvegbiztositekot mindenki leszar, de amikor 100.000Ft mehet a kukaba ott azert ovatosabbak az emberek. Muszaki indok nincs mogotte.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

blackfriar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2023.03.23., csüt. 18:28
Értékelés: 37

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: blackfriar »

A Musician Pegasus-ban levő gyári biztosíték adatai az alábbiak.
T1AL250V
azaz 1A-es lassú biztosítékról van szó
Valaki meg tudná magyarázni, hogy miért ajánlanak e helyett pl. Synergistic Research Purple gyártmányúból 2A-est ?
(mert ezek szerint ők jobban tudják, hogy mit bír a Pegasus hardvere ?)
Amúgy ha a purple biztosítékkal elszáll a készülék, akkor a garanciának (de nemcsak annak) annyi,
mert 2A nem ugyanazt teszi a készülékkel, mint 1A.

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Denafrips Venus/VenusII firmware frissítés: https://www.vinshineaudio.com/post/dena ... eb88eb26a2

blackfriar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2023.03.23., csüt. 18:28
Értékelés: 37

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: blackfriar »

fapaci írta:
2023.04.13., csüt. 22:18
Én háromszor írtam nekik, mikor a készülékeiket teszteltem, mindhárom alkalommal válaszoltak.
Naná, hogy egy tesztelőnek válaszolnak.
Én számtalanszor írtam a Musician-nak, meg az Aoshida-nak, soha nem válaszoltak.
Nagyon sok (l)user hasonlóan járt.

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Úgy tűnik egy rövid korszak lezárul:
https://www.digitaltrends.com/home-thea ... -lossless/
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: robi-k »

fapaci írta:
2023.04.13., csüt. 22:18
Egyetlen kérdést hagytak megválaszolatlanul, hogy mi köze a Denafrips és a Musician Audio cégeknek egymáshoz.
A gyártó mind2 DAC típus esetében a Vinshine Audio Pte Ltd, és míg a Denafrips a saját márkanevű termékük, addig a Musician DAC-kat OEM megrendelés alapján gyártják.
Hasonlít pl. a BBK által gyártott OPPO és CambridgeAudio lejátszókhoz, ott is az OPPO volt a saját márkanév alatt forgalmazott termék, a CA-t pedig OEM megrendelésre gyártották.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

blackfriar írta:
2023.04.13., csüt. 18:48
Emailekre nem válaszolnak, a net ezzel van tele.
A Net mindennel tele van. Én háromszor írtam nekik, mikor a készülékeiket teszteltem, mindhárom alkalommal válaszoltak. Egyetlen kérdést hagytak megválaszolatlanul, hogy mi köze a Denafrips és a Musician Audio cégeknek egymáshoz. Erről valamiért hallgatnak az egyértelmű műszaki hasonlóság ellenére.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: alto »

Kínai és kínai között is van különbség, ebből kb. ennyi a tanulság.
Musician ügyben egyébként érdemes keresni a Muzix Groupot (feltéve hogy ott lett megvásárolva), ők azért megpróbálják áthidalni azt a szakadékot, ami teméktámogatás vonalon az európai és kínai kultúra közt tátong.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”