Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

DAC-olás

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.25., pén. 10:23

Aztán, szerencsés esetben és nem túl sok pénzkidobás után rájön arra, hogy a saját igényeidet csak te tudod meghatározni.

De ha nem, és te írod le neki, akkor azt mondja döntésképtelen vagy, mi a túrót keressel itt? :smile51:

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.25., pén. 10:19

Az még hagyján, de amikor kiderül az, hogy az még jobban is tetszik neki, akkor már megint csak arra tud gondolni, hogy ami nála van az nem jó, lecseréli csicsungra,

vagy vesz egy másik nevesebbet, mert "jó áron" kapta... :smile51:

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.25., pén. 10:14

Dik mán' , kineveződtem szerkesztőnek? :smile51:

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.25., pén. 10:12

Egyébkét is ez a hobbi nem arról szól, hogy a haver berendezése a jobb, vagy az enyém.

Neked nem. Nekem sem. De a legtöbb embernek ez bizony farokméregetés (is).

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3272

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.07.25., pén. 10:05

"harmad annyiból jobban szól a csincsung kínai audió"...

Mutassál nekem egy ilyet.

Mutattam.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.07.25., pén. 10:03

haolu D3 decoders Preview

Zhaolu electronic format forthcoming while supporting SPDIF and TG-link D3 decoders, Please pay attention.

Zhaolu D3 stereo digital audio decoder is a new generation of high-standard decoder products. Zhaolu company is well-prepared for medium and market products, while ensuring the objective test target, fully allow users to listen to the most correct, the most pleasant voice.

Zhaolu D3 can accept ( 24bits-192khz ) SPDIF digital audio signal format. These two signal transmission to ensure that users can listen to hi-fi music program, four digital input interface can completely meet user requirements, which are : SPDIF optical interface. two coaxial SPDIF input interface with the high-speed buffer TG-link personal computer and a digital audio interface. Through the control panel, users can choose to facilitate the necessary port to accept digital audio signal, and, Users can use the designated priority switched digital audio input, when switched on again. Zhaolu D3 decoders will automatically choose this as input port to facilitate users to determine their most commonly used listening equipment.

For the pursuit of excellence in performance, Zhaolu D3 will be prone to interference shielding components, circuit and PCB design and a substantial increase in investment in selected parts, etc., with encouraging results : Zhaolu D3 test results exceeded the minimum resolution of the test equipment.

Following is a 24bit/96kHz some of the test results :

-115dB -115dB (A-weighted)

113dB dynamic range (A-weighted)

<-100dB <0.001% Total Harmonic Distortion : "-100dB (" 0.001%)

-111dB 1KhZ -111dB 1KhZ stereo separation :

-108dB 300hZ -108dB (300hZ--40KhZ)

Zhaolu D3 use Cirrus logic IC produce nuclear CS4398 digital-analog conversion heart devices, carefully match the peripheral circuits, Zhaolu well reflected in the structure of the circuit design capability, Moreover, Zhaolu consistent refinement of the production model, Zhaolu D3 digital audio decoder to ensure that most users the highest Blair to meet the demands!

post-4-1216972992.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.07.25., pén. 09:57

Egyébkét is ez a hobbi nem arról szól, hogy a haver berendezése a jobb, vagy az enyém.

Ha elenne elég vevő,akkor én mutatnék.

Persze utána megint mindent bele lehetne magyarázni mindenbe.

Zhaolu D3 DAC with TG-Link for PC Hi-Fi Input

59000 Ft lenne a bevezető ára. :smile51:

post-4-1216972909.jpg

drg66
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: drg66 » 2008.07.25., pén. 09:51

P4 PC , Audio alchemy jitter killer, VBV gemini2 dac, Myrad T-50 el�er�s�t� av-proc, Yamaha ax-497 2db

arn
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 177

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: arn » 2008.07.25., pén. 09:47

nem legyartani nehez ezt olcson - hanem kifejleszteni, az ordog meg mindig a reszletekben rejlik. a mogotte rejlo tudast nem is olyan konnyu koppintani.

kinaban mar a nagy szamok torvenye alapjan is kell jo hifinek lennie :smile51:

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.07.25., pén. 09:32

harmad annyiból jobban szól a csincsung kínai audió...

Van azoknak nevük is.

Majd megtanuljátok.

rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 29

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: rudulf » 2008.07.25., pén. 08:55

Én úgy gondolom, hogyha a kereskedő/forgalmazó kap arra lehetőséget, hogy az adott készülékekből kihozza a SZERINTE legjobbat, akkor már nem a tesztelőknek(!) kell(ene) kitalálniuk, hogy hogyan lenne jó bekötni a készüléket - hiszen ezen már önmagában elbukhat a teszt...

Én, ha össze akarnám mérni a DAC-om máséval a saját futóművemet vinném magammal és azon dugdosnék a saját rendszeremben használt kábeleimmel.

Ugyanezt teszem, amikor haza viszek valamit meghallgatni. Saját rendszerem hangját ismerem, egy idegen rendszer meg (sokszor előfordult már) lehet meggyőző valakinél, míg otthon kiderül, hogy nem dinamikus, hanem idegesítő.

Szerintem senki nem hergelte fel annyira Vackort, hogy megsértődjön.

A neves elektronikákról felesleges vitát indítani, mert az, hogy valaki meg tudja venni nem egyenlő azzal, hogy jó is. Magyarul, sokan presztizs vásárlók, és sírnak, amikor a haver elhívja magához és harmad annyiból jobban szól a csincsung kínai audió...

LP: Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, CD: Audiomeca/Mephisto I., DAC: Soner Audio/nagy DAC, Előfok: Soner Audio/előfok, Végfok: Soner Audio/végfok, Hangfal: Soner Audio/SL1, Digit kábel: HighWire/1100, Összekötő kábelek: HighWire/1100, Hálózati kábelek: Harmonic Technology/Fantasy AC10, Harmonic Technology/Magic Reference Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Hangfal kábel: Harmonic Technology/Magic Woofer

arn
V.I.P.
V.I.P.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: arn » 2008.07.24., csüt. 21:18

Szia!

Beleolvastam, de biztos vak vagyok, mert nem sokat láttam a Dactilus-ról benne.

Erősítőt most nem akarok venni, ezért - jelenleg - azok nem nagyon érdekelnek.

Mondjuk, az meglep, hogy szerintetek a SB saját DAC-ja is elég jó, mert nálam még a régi Sony CD-mhez képest is hallhatóan gyengébb.

Bemásoltam EAC-val 3 lemezt (Stanley Clark, Miles Davis, Jan Garbarek), és négyen egyértelműen a Sony-t hallottuk jobbnak, bár lehet, hogy kettőnknek csak a megszokott hang tetszett jobban.

Ja igen, nekem is Duett-em van.

ugyanaz, mint a dackartya. a digitalis frontendrol mar parszor leirtam a velemenyem - szvsz elobb mashol keresd a gondot, ha nem egyseges a rendszered.

mokusmokus
Isten Hozott! :)

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mokusmokus » 2008.07.24., csüt. 12:41

Szia!

Beleolvastam, de biztos vak vagyok, mert nem sokat láttam a Dactilus-ról benne.

Erősítőt most nem akarok venni, ezért - jelenleg - azok nem nagyon érdekelnek.

Mondjuk, az meglep, hogy szerintetek a SB saját DAC-ja is elég jó, mert nálam még a régi Sony CD-mhez képest is hallhatóan gyengébb.

Bemásoltam EAC-val 3 lemezt (Stanley Clark, Miles Davis, Jan Garbarek), és négyen egyértelműen a Sony-t hallottuk jobbnak, bár lehet, hogy kettőnknek csak a megszokott hang tetszett jobban.

Ja igen, nekem is Duett-em van.

arn
V.I.P.
V.I.P.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: arn » 2008.07.24., csüt. 12:15

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a Heed Dactilust ismeri valaki?

Nekem is DAC kellene a SqueezeBox-omhoz, és jelenleg 100 alatt 2 játékost látok a pályán: Dactilus és a Hivox Lupus.

Ha valakinek van tapasztalata velük, legyen kedves, ossza meg velem, főleg, ha SB-je van neki is...

olvass bele a heed topikba - utolso ket oldal

mokusmokus

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mokusmokus » 2008.07.24., csüt. 10:44

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a Heed Dactilust ismeri valaki?

Nekem is DAC kellene a SqueezeBox-omhoz, és jelenleg 100 alatt 2 játékost látok a pályán: Dactilus és a Hivox Lupus.

Ha valakinek van tapasztalata velük, legyen kedves, ossza meg velem, főleg, ha SB-je van neki is...

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.23., szer. 23:48

Amíg nem volt parázs a dolog, nem is mert a fórum. Ez a magyar virtus.

:smile19:

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.23., szer. 23:44

Szerintem meg olvassad el, hogy mit írtál :smile51:

Vaze télleg...

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.23., szer. 23:43

Egyik legnagyobb hibám, hogy komolyan veszem, akivel beszélgetek és azt, amiről beszélgetünk.

Elnézést kérek érte.

Semmi gond. Nem is rajtad húztam fel magam hanem máson, aki nem is reagált rá. Innen jött a vita köztünk, én a végén már mosolyogtam.

Amit javasolsz szerintem a jelenlegi Magyarországon kivitelezhetetlen. Az eredeti max 50ezres hallgatózás is milyen lett amire elkezdtük, csak hogy ne legyen belőle túl nagy mutogatás, kit hagytunk ki, és ki szerepelhetett...

Fura népség vagyunk, a gyártók pedig mind tudják, hogy az ő termékük a legfrankóbb.

Üdv

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.23., szer. 23:38

Szóval jelenleg nem tudod megoldani, hogy ne legyek az ellenségképed? :smile51:

ez már üldözési mánia. Rilex ...

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.23., szer. 23:36

Az a baj komolyan gondolod ... :smile51:

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.23., szer. 23:28

Vackor, vedd már észre, hogy nem vagyok az ellenséged, felesleges támadnod.

Komám, amiket most ajánlasz, jelenleg lehetetlen összehoznom.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.23., szer. 23:25

frankón elbeszélünk egymás mellett.

"Mindegyik kábelhez meg hadd ne keressünk másik hálózati kábelt, IC-ket.... Az aztán nem semi kevergés lehetne, összahasonlítási alapnak egy büdös nagy nulla információval."

Az már mindegy, hogy ki keresi meg az adott kábelt, meg minden.

Az egész meghallgatás össze-vissza utalgatás lenne, igazi összahasonlítási alap nélkül. Ki mondaná meg melyik gép milyen volt, ha a fél rendszer változik?

Ott elképzeléseket, filozófiákat hallgatnánk, nem gépeket.

Nem hiszem, hogy meg tudjuk egymást győzni, de esetleg próbálkozhatunk még.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.07.23., szer. 23:08

Nem, nem - itt most komponens tesztről volt szó!

Jó jó,de azért úgy gondolom,hogy egy stabil rendszeren is lehet hallani különbséget a hangfalak között ha cserélgetjük.

Az M1-es hangfalunk idáig minden rendszeren jól szerepelt.

Én nem hiszek abban,hogy egy bizonyos hangfal csak egy bizonyos láncban szól jól.

Lehet,hogy pici kükönbség lehetséges,de nem nagy.

A Swans nem gyárt erősítőket.

Ezek után akkor most az ő cuccukat mihez lehet ajánlani?

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.23., szer. 23:07

Nem, nem - itt most komponens tesztről volt szó!

A többit kivágom, mert sok helyet igányelne.

Nna. a helyzet az, hogy ez a dolog szépsége. Ezt pofázom, hogy nem kell megmondani a frankót, mert nem tudod. Most beszélhetnénk arról is, hogy idő, amíg összeérik a rendszer.

Nem mondod komolyan, hogy kivitelezhető egy végletekig korrekt és mindenre kiterjedő teszt/meghallgatás...

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.23., szer. 23:03

Azt írtam, a GYÁRTÓK, illetve a készüléket rendelkezésre bocsájtóknak kell lehetőséget adni arra, hogy megpróbálják a felajánlott rendszeren belőni a saját készüléküket és EZT érdemes megfülelni.

Szerintem itt TERMÉKEKRŐL VAN SZÓ. Mi leírtuk a körülményeket. Ez a kettő legyen a kiindulási pont.

Gondolom nem készülék módosításról beszélsz, akkor pedig egy esetleges villásdugó fordítást csak el tudunk végezni..

Mindegyik kábelhez meg hadd ne keressünk másik hálózati kábelt, IC-ket.... Az aztán nem semi kevergés lehetne, összahasonlítási alapnak egy büdös nagy nulla információval.

Ha rajtam múlik hálózatinak is vasalózsinór. Annál csak max jobb lehet egy hozzá illő másik hálózatival.

Ami meg csak full kiépítésben hallgatható, nos én azt nem szoktam megvenni. Ha úgy gondolod, ez az én bajom.

Nem vagyok tökéletes, de legalább nem is állítom az ellenkezőjét (ezt mondjuk magadra ne vedd)

Üdv

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”