Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

DAC-olás

Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 6

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Jolida » 2008.07.04., pén. 22:17

Amúgy az mennyire járható út, hogy megvenni kintről a 110v-os készüléket és itthon átköttetni? Van abban valami nehézség? Vagy ezeket általában eleve úgy gyártják, hogy mindkettőre felkészítve gyártják és csak bekötés kérdése? Audiogonon soookkal olcsóbb minden.

Én direkt Amerikában vettem olyan készülékeket, amelyet a gyártó készít 230V-os változatban is (lásd az aláírásomban a Jolida erősítőt és CD-játszót). Lehet rendelni ilyen opcióval, vagy megvenni a 110V-os készüléket és itthon egyszerűen (fél óra alatt) átköttetni.

Viszont a nem EU-s beszerzéseknél a vám és a rárakódó ÁFA szinte biztos árnövelő tényező. Ja, és combosabb daraboknál nem elhanyagolható a szállítási költség (amire szintén rájön a vám és ÁFA).

Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 21:27

Lehet arról beszélni, hogyan ír bigi, lehet a stílusát kifogásolni, de fontosabb lenne arra figyelni, amit ír, mert hogy bizony az írásainak a tartalma nagyon sokszor figyelemre méltó.

Persze akik nem kedvelik a konfrontációt, azoknak érdemes átugrani a hozzászólásait, habár a nagy egyetértésből még soha nem lett fejlődés az élet egyetlen területén sem.

Látogass egy ideig késes fórumot. Akár az indexen, akár a Survivalon. Sokkal kultúráltabb, és segíteni akarnak egymáson.

Köszönöm a javaslatot, ha bármikor érdeklődést mutatnék a kések iránt, nyomban megteszem.

Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 6

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Nemgéza » 2008.07.04., pén. 21:24

Látom ráálltál a témára.

Theta stb nem került szóba?

AZ ebayen van most egy Theta DAC...

Kicsit ronda, de hát ez nem minősíti a hangját

JA, látom már szóba került.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 21:22

Lehet arról beszélni, hogyan ír bigi, lehet a stílusát kifogásolni, de fontosabb lenne arra figyelni, amit ír, mert hogy bizony az írásainak a tartalma nagyon sokszor figyelemre méltó.

Persze akik nem kedvelik a konfrontációt, azoknak érdemes átugrani a hozzászólásait, habár a nagy egyetértésből még soha nem lett fejlődés az élet egyetlen területén sem.

Látogass egy ideig késes fórumot. Akár az indexen, akár a Survivalon. Sokkal kultúráltabb, és segíteni akarnak egymáson.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3274

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.07.04., pén. 21:07

Ha hoztok be később felső-közép kategóriás DACot, igérem elsők között fogom meghallgatni! :smile51:

Számíthatsz rám.

Év vége felé tervezem,hogy egy két típusból mintát kérek.

mishow
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 892

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow » 2008.07.04., pén. 20:09

Igen, pont erre utaltam :smile51:

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 19:58

mishow
V.I.P.
V.I.P.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow » 2008.07.04., pén. 19:49

Szerintem sincs ezzel gond, legalábbis nem ezzel van a gond nála...Én is szoktam hülyén írni, meg rövidíteni...Na de maradjunk a DAC-os témánál, nagyon elkanyarodtunk ismét...

Hosszú ... OFF ...

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 19:41

Szerintem sincs ezzel gond, legalábbis nem ezzel van a gond nála...Én is szoktam hülyén írni, meg rövidíteni...Na de maradjunk a DAC-os témánál, nagyon elkanyarodtunk ismét...

mishow
V.I.P.
V.I.P.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow » 2008.07.04., pén. 19:36

Ő már akkor így írt amikor Te (és én) még ennek a forumnak a közelében sem jártunk, miért nem tudod ezt elfogadni?

Mindenkinek van heppje!

Biginek ez, sőt mára ez a névjegye, fogadd el!

kovibali
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 12

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kovibali » 2008.07.04., pén. 19:26

Én bírom!

Néha öxexarom magam rajta... :smile51:

bocsi...

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 18:58

Remélem nem sértődsz meg...

Semmi gond.

Nem sértödtem meg.

Csak én nem vagyok kibékülve az írásával.

És sajna most hangot adtam ennek.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 18:54

Te nagyon téwedsz.

Joban wok Bodorral.

De ne xoljon be, és föleg ne ugy, h magát tünteti ki bennfenntesnek.

Elnézést kérek.

Egyszer írnál normálisan már le egy szót.

Bocsi....

Gulka!

Nem akarok véleményt alkotni arról, amit Bigi ma és tegnap ide írt, de az ahogy érdekes lehet!

Ő már akkor így írt amikor Te (és én) még ennek a forumnak a közelében sem jártunk, miért nem tudod ezt elfogadni? (mások vagyunk) ha zavar szerintem ne olvasd.

Remélem nem sértődsz meg...

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 18:50

Te nagyon téwedsz.

Joban wok Bodorral.

De ne xoljon be, és föleg ne ugy, h magát tünteti ki bennfenntesnek.

Elnézést kérek.

Egyszer írnál normálisan már le egy szót.

Bocsi....

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 18:39

Bocs Béla, de az intelmed, lévén, hogy ellenérdekelt hazai kereskedő vagy, nem tudom teljesen pártatlannak kezelni ebben a kérdésben. (nem támadni akarok)

Szerintem aki megengedhet magának egy 1000 USD

értékű DACot, annak kell hogy legyen annyi esze, hogy kalkulál minden költséggel és a garancia hiányával (amit használt terméknél nem is igazán tudok értelmezni) és nem ugrik bele észnélkül egy ilyen tengerentúli vásárlásba...

Semmi gond.

Én csak segíteni kívántam.

Mi nem forgalmazunk drágább Dacokat.

Ha majd fogumk,akkor olcsóbb helyet nem fogsz találni,mint a mienk.

Ha hoztok be később felső-közép kategóriás DACot, igérem elsők között fogom meghallgatni! :smile51:

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.07.04., pén. 18:36

Bocs Béla, de az intelmed, lévén, hogy ellenérdekelt hazai kereskedő vagy, nem tudom teljesen pártatlannak kezelni ebben a kérdésben. (nem támadni akarok)

értékű DACot, annak kell hogy legyen annyi esze, hogy kalkulál minden költséggel és a garancia hiányával (amit használt terméknél nem is igazán tudok értelmezni) és nem ugrik bele észnélkül egy ilyen tengerentúli vásárlásba...

Semmi gond.

Én csak segíteni kívántam.

Mi nem forgalmazunk drágább Dacokat.

Ha majd fogumk,akkor olcsóbb helyet nem fogsz találni,mint a mienk.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 18:33

Egyébként csendben jegyzem meg, hogy láttam az Ebayen Theta DAC-ot 1000 USD alatt, ami a mostani árfolyamot tekintve több mint figyelemre méltó... :smile51:

Nagyon vigyázzatok a szállítási költséggel.Néha az nagyon húzós.

A vámot és ÁFÁT sem kell elfelejteni.

A garanciáról nem is beszélve.

Itthon sokszor használtan jobb árakat látok.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.07.04., pén. 18:32

Azt gondolom, a Viba pocket DAC-ja erősen pozitív csalódást okozna önnek, az árához képest meg főleg.

De erről éppen néhány napja írt Rag az atc-s DAC-os topikban.

beszéljen Vibával valaki.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 18:31

Látom ráálltál a témára.

Akár szóba is kerülhetett volna mivel jelenleg még egy Vibavoice pocket dac se biztos, hogy beleférne anyagilag (éppen kivéreztem egy hangfalvásárlás kapcsán), tehát most bármit be tudok vállakni érdeklődés szintjén. :smile51:

Azt gondolom, a Viba pocket DAC-ja erősen pozitív csalódást okozna önnek, az árához képest meg főleg.

De erről éppen néhány napja írt Rag az atc-s DAC-os topikban.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 18:29

Egyébként csendben jegyzem meg, hogy láttam az Ebayen Theta DAC-ot 1000 USD alatt, ami a mostani árfolyamot tekintve több mint figyelemre méltó... :smile51:

1 USD-t kb 230-al érdemes kalkulálni.

Ebben minden benne van

Ezt nagyon nem értem.

Arra gondolsz, hogy valós árfolyam + szállítás + vám + áfa?

Mert ha igen ez furcsa. Tekintve hogy pl a szállítás nem értékfüggő....

mishow
V.I.P.
V.I.P.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: mishow » 2008.07.04., pén. 18:23

:smile51:

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.07.04., pén. 18:23

1 USD-t kb 230-al érdemes kalkulálni.

Ebben minden benne van

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.07.04., pén. 18:22

Nagyon vigyázzatok a szállítási költséggel.Néha az nagyon húzós.

A vámot és ÁFÁT sem kell elfelejteni.

A garanciáról nem is beszélve.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 18:19

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 18:10

Látom ráálltál a témára.

Akár szóba is kerülhetett volna mivel jelenleg még egy Vibavoice pocket dac se biztos, hogy beleférne anyagilag (éppen kivéreztem egy hangfalvásárlás kapcsán), tehát most bármit be tudok vállakni érdeklődés szintjén. :smile51:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”