Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

DAC-olás

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 17:10

Ha bigi kimaradna,mehetne a teszt,vagy akármi?

Ez hogy érted?

Egyébként mi is tehetünk erről. Akkor van előadás, ha van közönség.

Más:

Építsünk egy kis audiokultúrát, mutassunk összetartást: mivel nem veszel részt jelenlegi tesztünkben, örülnék, ha a bemutatótermedben a teszt végén a topiclakók közül páran meghallgathatnák a résztvevőket egy vaktesztben. Kedélyes beszélgetés, esetleg jó bor kíséretében.

Ha nem zavarnánk.

Legalább megismerkednénk.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 17:08

Szóval használt DAC tipp 100 000 ft körül akár külföldről? (EU)  :)

Köszi!  :smile51:

Audio Alchemi 3.0 és kéx is.

Olcson pedig PC-hez ugyanez a gyárto, csak a DAC in the box.

Má perxe ha haxnált és külföldi kell.

Köszi! :smile46:

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 17:08

Gnagy!

Én megvettem az a TEAC dac-ot amiről a múltkor infókat kértem. Még úton van (legalábbis remélem), ha megjön majd írok a tapasztalatokról.

Nem tudom ugyan, hogy újonnan milyen árkategóriát jelentett ez a készülék - képtelen voltam adatokat találni erről a tipusról -, de szerintem kb. azt amit keresel.

Szuper. Köszi az infót. Külön kiváncsi leszek, hogy hogyan muzsikál a Squeezboxal.

Ha nem titkos megtudhatjuk, hogy mennyi volt a leütési ár?

(esetleg privátban is érdekelne)

Köszi!

g

Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 690
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio » 2008.07.04., pén. 17:06

Ha bigi kimaradna,mehetne a teszt,vagy akármi?

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 17:04

Ez is gondolom az ilyen és hasonló okoskodásokból adódnak, amit egyesek elkövetnek... :smile51: Sajnálom én is a dolgot... :smile46:

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3273

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.07.04., pén. 16:58

Szégyen, gyalázat. Nézzünk magunkba:

Kedves János!

Köszönöm a megértését. Egyébként a tegnapi nap eseményeit olvasva az avx DAC topikján - természetesen ez most nem egy egyszeri meglepetés, csak csodálkoztam volna ha nem ez a hangvétel. üti fel újra a fejét - az volna a kérésem, hogy a Heed termékeket a jövőben is hagyja ki mindenfajta "megmérettetésből". Természetesen ez csak kérés a részemről, hiszen ha egy magántulajdonban lévő darabot valaki odaad, akkor én az ellen semmit nem tehetek, pusztán kérhetek.

Köszönettel és üdvözlettel:

Huszti Zsolt

Sajnálom.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 16:56

Szégyen, gyalázat. Nézzünk magunkba:

Kedves János!

Köszönöm a megértését. Egyébként a tegnapi nap eseményeit olvasva az avx DAC topikján - természetesen ez most nem egy egyszeri meglepetés, csak csodálkoztam volna ha nem ez a hangvétel. üti fel újra a fejét - az volna a kérésem, hogy a Heed termékeket a jövőben is hagyja ki mindenfajta "megmérettetésből". Természetesen ez csak kérés a részemről, hiszen ha egy magántulajdonban lévő darabot valaki odaad, akkor én az ellen semmit nem tehetek, pusztán kérhetek.

Köszönettel és üdvözlettel:

Huszti Zsolt

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 16:53

sajnálom

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 16:47

Na most nekem lenne egy kérdésem. Asztali gépekhez Cd, DVD van e valami kitétel, h milyen DAC illik vagy kell...Gondolok itt minőség tipus, ár stb...Azt tudom és sokat olvasni is róla, h PC-k mellé már a 20-30 ezres kategória is nagy előrelépés...De egy 50-100 ezres asztali CD, DVD mellé is alkalmazható ez a 30 ezres kategória , vagy itt még jó a gépek saját DAC-ja is?

Hamarosan tudok neked válaszolni, vagy akár ki is próbálhatod, ha bírod tartani a szádat, amíg megjelenik az iromány.

A próba nem fog menni mert nem tudok Kecskemétről elszakadni még pár hétig, egyedül vagyok itthon a gyerekekkel...De azért köszi a lehetőséget :smile51:

Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 6

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Nemgéza » 2008.07.04., pén. 16:44

Gnagy!

Én megvettem az a TEAC dac-ot amiről a múltkor infókat kértem. Még úton van (legalábbis remélem), ha megjön majd írok a tapasztalatokról.

Nem tudom ugyan, hogy újonnan milyen árkategóriát jelentett ez a készülék - képtelen voltam adatokat találni erről a tipusról -, de szerintem kb. azt amit keresel.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 16:41

Na most nekem lenne egy kérdésem. Asztali gépekhez Cd, DVD van e valami kitétel, h milyen DAC illik vagy kell...Gondolok itt minőség tipus, ár stb...Azt tudom és sokat olvasni is róla, h PC-k mellé már a 20-30 ezres kategória is nagy előrelépés...De egy 50-100 ezres asztali CD, DVD mellé is alkalmazható ez a 30 ezres kategória , vagy itt még jó a gépek saját DAC-ja is?

Hamarosan tudok neked válaszolni, vagy akár ki is próbálhatod, ha bírod tartani a szádat, amíg megjelenik az iromány.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 16:40

A 30eft os dac ra azért én is kiváncsi lennék hogy mijen arkategorias cd dacjaval vetekszik,

Ez izgat engem is. A hét végéig még el vagyok havazva, jövő héten lassan összeszedem a gépeket, amiket kapunk meghallgatni. Türelem.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 16:36

Jut agyamba DAC ügyileg.

Arrol wolt ugye xo, h nem forgalmazo fogja tesztelni.

-Má perxe, ha jol olwastam az elwárásokat.

Mi wan az Amtron Kft-wel?

Az nem forgalmazó? (cambridge audio, epos, stb.)

Semmi kifogásom perxe Akkerman Ákos xemélyét illetöen, de ha ö tesztel, akkor nem igazán értem, h miért is lex az ö xawa elfogadhatobb, mint bárki más forgalmazoé?

A jawaslatom a köwetkezö.

Ha Ákos tesztel, akkor hiwja meg a tesztre a DAC gyártok képwiselöit is.

Wackor! (M)

-Mit te xolni ehhez? :smile51:

Hogy jön ide Ackermann Ákos?

Szarik az egészre, gondolom azt sem sejti, hogy lesz ilyesmi. Jó lenne ha moderálnád magad. Ackermann Ákos egy jó ember, az egyik legjobb (ha nem a legjobb) akit ismerek. Most nem értem, mi a gondod, de szerintem ha nem tudsz értelmesen beszélni, ne szólalj meg.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 15:28

Na senkinek semmi ötlete? :smile51:

endi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: endi » 2008.07.04., pén. 15:08

A 30eft os dac ra azért én is kiváncsi lennék hogy mijen arkategorias cd dacjaval vetekszik,szerintem kel hozza a 100ezres cd ig egy jo futomüvel.

Erölködö:Marantz PM-66SE,CD Pioneer pd-8700,DVD Pioneer DV600AV .Lp játszo ,Project RPM 1,3 Genie.Dac: Adcom gda600 .Tv: Myria 32 lcd(lg)Hangfal:Epos m 12.2,Hangfal Kabel:Diy fonot.Táp és ic:hiVOX kabelek +diy tüzalo tápkabelek és hiVOX alces one tápszürö.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 14:28

Szóval használt DAC tipp 100 000 ft körül akár külföldről? (EU) :smile46:

Köszi! :smile51:

Audio Alchemi 3.0 és kéx is.

Olcson pedig PC-hez ugyanez a gyárto, csak a DAC in the box.

Má perxe ha haxnált és külföldi kell.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 14:20

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 14:16

Szóval használt DAC tipp 100 000 ft körül akár külföldről? (EU) :smile46:

Köszi! :smile51:

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 14:14

Amúgy az mennyire járható út, hogy megvenni kintről a 110v-os készüléket és itthon átköttetni? Van abban valami nehézség? Vagy ezeket általában eleve úgy gyártják, hogy mindkettőre felkészítve gyártják és csak bekötés kérdése? Audiogonon soookkal olcsóbb minden.

Én döntően nyugat európai beszerzésre gondoltam, ami 220V és vámmentes.

USA-val vigyázni kell:

110/220V

PAL/NTSC

VÁM,ADÓ

110 -220 átalakításról nincs tapasztalatom

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 14:11

Nem akarok beleszólni, de sztem meg épp olyan készülékeket kellene tesztelni amik itthon egyszerűen elérhetők, beszerezhetők...Az ebay nem mindenki számára jelent vásárlási lehetőséget és alternatívát, gondolok itt a nyelvtudásra, és egyéb okokra...Mi értelme olyan készüléket tesztelni amit nem is biztos belehet szerezni, vagy nem mindenkinek van rá lehetősége...Vagy félre értettem a javaslatod? Ha igen akkor bocsánat! :):smile46:

Félre.

Tesztelésről nem beszéltem. Csak arra kérdeztem rá hogy mit érdemes megfontolni! (nem tesztelni a fórumnak, hanem megfontolni Nekem) merthogy ez egy DAC forum nem egy DAC teszt forum ) :)

Az ebay viszont mindenki számára nyitott szerintem. Csak akarat és hajlandóság kérdése...

A paypal már mindenki számára elérhető a nyelvtudás pedig egyéni adottság.

De nem látom indokoltnak, hogy akkor amikor az angol nyelvtudás már alapvető dolognak tekinthető, azért ne beszéljünk ebayen beszerezhető DACokról mert néhányunk nem beszél angolul.

Először is akire ez igaz az átugorhatja ezt a részt a forum olvasása közben, másodszor egy ebayen ajánlott DAC később magyar piacon is felbukkanhat, harmadszor peig mindenkinek van egy angolul beszélő szomszédja, ismerőse, családtagja...

Szerintem... :smile51:

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 14:06

Volt már a kezemben olyan készülék aminek már a hátulján megtalálható az átváltó...De van olyan is amin nincs...De lehet venni hozzá adaptert ami jó a 240 es hálózatra...Azt nem tudom, h ezek mennyire használhatók a hifi-nél...Gondolok itt a melegedés, megbízhatóság és egyéb dolgokra...

boubacar
V.I.P.
V.I.P.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: boubacar » 2008.07.04., pén. 14:03

Amúgy az mennyire járható út, hogy megvenni kintről a 110v-os készüléket és itthon átköttetni? Van abban valami nehézség? Vagy ezeket általában eleve úgy gyártják, hogy mindkettőre felkészítve gyártják és csak bekötés kérdése? Audiogonon soookkal olcsóbb minden.

[8]__[=|=]__[8]

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 13:39

Végül is minden megoldható, csak akarni kell.. :smile51:

boubacar
V.I.P.
V.I.P.

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: boubacar » 2008.07.04., pén. 13:38

Itthon is feltűnnek azok néha, max. ritkábban és drágábban mint kint, de ettől még szerintem mindenkinek hasznos lehet bármi infó. Én legalábbis nagyon örülnék neki, ha valaki megosztaná a tapasztalatát az ebben a kategóriában lévő készülékekről. Másrészt, amióta PayPal ország vagyunk, nem egy nagy kunszt kintről vásárolni.

[8]__[=|=]__[8]

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.07.04., pén. 13:31

Nem akarok beleszólni, de sztem meg épp olyan készülékeket kellene tesztelni amik itthon egyszerűen elérhetők, beszerezhetők...Az ebay nem mindenki számára jelent vásárlási lehetőséget és alternatívát, gondolok itt a nyelvtudásra, és egyéb okokra...Mi értelme olyan készüléket tesztelni amit nem is biztos belehet szerezni, vagy nem mindenkinek van rá lehetősége...Vagy félre értettem a javaslatod? Ha igen akkor bocsánat! :smile46::smile51:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”