Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Ok, akkor nem foglalkozom vele...
 
Amúgy készüljek fel valamire, pl. valami driver, komponens a foobar-ban vagy bármi ilyesmi?


 
 
Milyen usb-t tesznek bele, ugye nem 16bitest, hanem 24/192-est???
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: marci81 »



Az USB egy általános adatátviteli protokoll/szabvány. Olyan nincs, hogy egy számítógép USB portjából I2S vagy SPDIF jel jön ki. Ha a DAC-nak USB bemenete van, akkor az átalakító benne van a készülékben, nem a számítógép végzi a konvertálást. Ne aggódj, a gyártók ezt jól tudják.


 
Ok, akkor nem foglalkozom vele...
 
Amúgy készüljek fel valamire, pl. valami driver, komponens a foobar-ban vagy bármi ilyesmi?

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
O_S
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2009.06.02., kedd 13:09
Értékelés: 132
Tartózkodási hely: Gödöllő

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: O_S »



Vagy csak annyit kell tudjon, hogy usb-s és ennyi?
 
Mert olvastam usb/i2s, usb/spdif átalakításokról, akkor miért vannak ezek... :S :S :S


Az USB egy általános adatátviteli protokoll/szabvány. Olyan nincs, hogy egy számítógép USB portjából I2S vagy SPDIF jel jön ki. Ha a DAC-nak USB bemenete van, akkor az átalakító benne van a készülékben, nem a számítógép végzi a konvertálást. Ne aggódj, a gyártók ezt jól tudják.

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: marci81 »



OK, persze, csak azt szeretném, ha az összes lehetőség ki lenne hozva az usb kapcsolatból, mert ha i2s-et is tudna fogadni, akkor nem kéne bele konverter, és akkor azt azért jó, ha tudja a készítő...


 
Vagy csak annyit kell tudjon, hogy usb-s és ennyi?
 
Mert olvastam usb/i2s, usb/spdif átalakításokról, akkor miért vannak ezek... :S :S :S

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: marci81 »



De miért foglalkozol ezzel? Nem elég, hogy az tudja, aki készíti a DAC-ot?
Az USB egy szabvány, nem kell aggódni, hogy a laptopodé hűde különleges lesz.


 
OK, persze, csak azt szeretném, ha az összes lehetőség ki lenne hozva az usb kapcsolatból, mert ha i2s-et is tudna fogadni, akkor nem kéne bele konverter, és akkor azt azért jó, ha tudja a készítő...

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: marci81 »



Ha a Hivox készíti ezt a DAC-ot akkor OK.
A többi rendelésre gyártott nagyjából felejtős...


 
Majdnem!
Az ethosz, csöves dac MKII.

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: KMT »



Bocsánat, csak közben megláttam a számítógépes zenehallgatás topikot és gondoltam, hogy talán ott relevánsabb a kérdésem, de nem tudom.
Melyik topikot javaslod nekem? Maradjak ebben?
 
Már eldöntöttem melyik dac-ot veszem (megrendelésre készül) csak ilyen elméleti gondjaim vannak.
Jó lenne úgy kérni a terméket, hogy pl. tudom, hogy milyen áramkör legyen benne, gondolok ezalatt arra, hogy kell-e egy i2s átalakító, vagy ilyesmi.
Meg jó lenne azt is tudnom, hogy milyen jelet tudok kihozni usb-ről laptopról.
 
Előre is köszi a segítséget!


 
De miért foglalkozol ezzel? Nem elég, hogy az tudja, aki készíti a DAC-ot?
Az USB egy szabvány, nem kell aggódni, hogy a laptopodé hűde különleges lesz.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



Point-to-point wifi van a transmitter és a DAC közt. De sajnos a DAC 1 data sheetje nem túl beszédes, nincs benne kontkrétum erről. Nem találtam arról sem infót, hogy 2,4GHz -en vagy 5GHz-en megy a wireless, de gondolom az előbbi.
Az interferenciák elkerülésére szerintem ott egy kapcsoló a hátlapon, amivel Channel 1-2-3 közt lehet váltani. Term. a lakásban kevésbé terhelt channelt kell választani és nem lesz gond. (wifis PCre-laptopra van szoftver amivel monitorozni lehet a PC wifi hálózati kártyája által érzékelt wlan hálózatokat, zavarokat, átfedéseket)
 
 



 
Hétvégén a hifi shown a Devialet DAC/ADC/DSP/ADH erősítőt a wifi kártyáján keresztül használtuk végig, leszámítva szombat reggeli első egy órát (akkor USB-AES ment) és vasárnap délelőtt egy rövid kb 10 perces szakaszt, amikor volt egy kiesés. A számítógép egy öreg MacBook volt. A Devialet saját szoftvert írt a számítógéphez, amink keresztül teljesen kihagyja az operációs rendszer audio alrendszerét és adat transzfert végez a számítógép és az erősítő wifi vevő kártyája között, ahogy a lejátszó szoftverben megnyomjuk a play gombot. A saját szoftver mellett saját protokolt is használnak az adatátvitelre. Érkezési oldalon memóriában pufferelnek, majd onnan 10 ps alatti jitterű fix órajellel olvasnak ki. Ha valakinek jó szeme van, akkor láthatja a baloldali Devialet kijelzőjén a wifi feliratot és a térerőt mutató ábrát.
 


Avatar
wartam
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.05.20., csüt. 18:10
Értékelés: 52

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: wartam »


Egy kis segítség kellene!!!
PROCEED DAP kapcsolási rajza kellene, nincs meg valakinek???
A google nem akar velem barátkozni nem birok egyet sem felkutatni.
 
A segítséget előre is köszönöm

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Ha a Hivox készíti ezt a DAC-ot akkor OK.
A többi rendelésre gyártott nagyjából felejtős...


 
Vagy ha csak USB kell rá, akkor jó választás lehet egy HRT
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: contaxg »



Már eldöntöttem melyik dac-ot veszem (megrendelésre készül) csak ilyen elméleti gondjaim vannak.


 
Ha a Hivox készíti ezt a DAC-ot akkor OK.
A többi rendelésre gyártott nagyjából felejtős...

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: marci81 »


Bocsánat, csak közben megláttam a számítógépes zenehallgatás topikot és gondoltam, hogy talán ott relevánsabb a kérdésem, de nem tudom.
Melyik topikot javaslod nekem? Maradjak ebben?
 
Már eldöntöttem melyik dac-ot veszem (megrendelésre készül) csak ilyen elméleti gondjaim vannak.
Jó lenne úgy kérni a terméket, hogy pl. tudom, hogy milyen áramkör legyen benne, gondolok ezalatt arra, hogy kell-e egy i2s átalakító, vagy ilyesmi.
Meg jó lenne azt is tudnom, hogy milyen jelet tudok kihozni usb-ről laptopról.
 
Előre is köszi a segítséget!

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: KMT »



USB-s dac vásárlására készülök.
 
de biztos nagyon el vagyok tévedve.


 
Hogy ne legyél még jobban eltévedve, maradj inkább egy topiknál.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: earforce »



Point-to-point wifi van a transmitter és a DAC közt. De sajnos a DAC 1 data sheetje nem túl beszédes, nincs benne kontkrétum erről. Nem találtam arról sem infót, hogy 2,4GHz -en vagy 5GHz-en megy a wireless, de gondolom az előbbi.
Az interferenciák elkerülésére szerintem ott egy kapcsoló a hátlapon, amivel Channel 1-2-3 közt lehet váltani. Term. a lakásban kevésbé terhelt channelt kell választani és nem lesz gond. (wifis PCre-laptopra van szoftver amivel monitorozni lehet a PC wifi hálózati kártyája által érzékelt wlan hálózatokat, zavarokat, átfedéseket)
 
 




SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hubee »



Ha épp 10Mbyte/sec-el áramlik lefelé, teljes sávszéllel az adat, nem rontja/szól bele a wifis átvitelbe?
Konkrétan sztem megakadhat a lejátszás.


Point-to-point wifi van a transmitter és a DAC közt. De sajnos a DAC 1 data sheetje nem túl beszédes, nincs benne kontkrétum erről. Nem találtam arról sem infót, hogy 2,4GHz -en vagy 5GHz-en megy a wireless, de gondolom az előbbi.
Az interferenciák elkerülésére szerintem ott egy kapcsoló a hátlapon, amivel Channel 1-2-3 közt lehet váltani. Term. a lakásban kevésbé terhelt channelt kell választani és nem lesz gond. (wifis PCre-laptopra van szoftver amivel monitorozni lehet a PC wifi hálózati kártyája által érzékelt wlan hálózatokat, zavarokat, átfedéseket)
 
 

Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: marci81 »


Sziasztok!
 
USB-s dac vásárlására készülök.
 
Valaki el tudja magyarázni nekem milyen jel jön ki egy usb-n és azt hogyan fogadja a dac?
 
Facapaci szerint nagyon el vagyok tévedve az i2s, pcm jel terén.
 
Adott egy laptop, ezen csak usb kimenet van, ezt szeretném összekötni majd a leendő dac-al.
Ebből szeretném kihozni a lehető legjobb hangot. Annyit tudtam leszűrni, hogy foobar-ral, wasapi vagy asio pluginnel az usb-re i2s jel megy, vagy mehet és ez elméletileg jobb, mert nem kell a dacnak konvertálni, de biztos nagyon el vagyok tévedve.

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Nekem is pont ez jutott eszembe, zseniális ötlet: wifi-s DAC!
Azonban egyből felmerül a kérdés: Ha épp 10Mbyte/sec-el áramlik lefelé, teljes sávszéllel az adat, nem rontja/szól bele a wifis átvitelbe? Konkrétan sztem megakadhat a lejátszás.


 
Ismerünk más WiFi-s DAC-okat is, azokban és bizonyára ebben is komoly méretű puffer van.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: earforce »



Ez a wifi-s jeltovábbítás viszont első ostályú!
Örülnék, ha ilyen DAC-ok jelennének meg, még. Nagyon tetszik, hogy pl laptoppal való lejátszáshoz nem vagy helyhez kötve!


Nekem is pont ez jutott eszembe, zseniális ötlet: wifi-s DAC!
Azonban egyből felmerül a kérdés:
Ha épp 10Mbyte/sec-el áramlik lefelé, teljes sávszéllel az adat, nem rontja/szól bele a wifis átvitelbe?
Konkrétan sztem megakadhat a lejátszás.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A hozzá tartozó vrds t-1- el gondolom többet nyújtana, mint az én Marantz-ommal ( cd5001) , de erről sem tudom, hogy jó futómű-e.


Természetesen az enyémről ( a vrds minőségi)

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A hozzá tartozó vrds t-1- el gondolom többet nyújtana, mint az én Marantz-ommal ( cd5001) , de erről sem tudom, hogy jó futómű-e.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Nem az a gond, hogy nincs rajta usb...
18 bites dac csip, az új formátumokat nem kezeli.
A 8-szoros túlmintavételezés miatt elég érzékeny a bejövő jitterre, ami nem probléma, ha minőségi a futómű.
Amúgy meg, ha tetszik, hallgasd egészséggel:)

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Hirtelen felindulásból "beleugrottam" egy dac vásárlásba. Csak egy kis megerősítést, ( vagy dorgálást) várnék a hozzáértőktől, hogy a mai viszonyok között rossz döntés volt-e egy nem usb-s dac-ot beszereznem. Az előző MF x.act dac-omhoz képest mindenképpen továbblépésnek gondolom.
 
Teac D-T1
 
Kitűnő megépítettség, 7,2 kg.




Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Ez a wifi-s jeltovábbítás viszont első ostályú!
Örülnék, ha ilyen DAC-ok jelennének meg, még. Nagyon tetszik, hogy pl laptoppal való lejátszáshoz nem vagy helyhez kötve!

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: hubee »



Jól írja Fülelek, az a D/A chip 2004 végén került a piacra és bár tudja a 192/24-et, maga a készülék csak 48/16-ot tud kezelni, ami 2011-ben kicsit vicces.


Hm, nem olvastam elég figyelmesen. Ez így tényleg nem valami nagy szám.. :S
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Jól írja Fülelek, az a D/A chip 2004 végén került a piacra és bár tudja a 192/24-et, maga a készülék csak 48/16-ot tud kezelni, ami 2011-ben kicsit vicces.


Így ebben a formában tényleg vicces.
Megkövetem Füleleket.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”