Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM és MC pickup-ok

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Én nem így emlékszem, de nem baj... :smile29:

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5627
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1045

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Ernie írta:
2020.05.07., csüt. 12:17
SoundMania írta:
2020.05.07., csüt. 08:04
Ernie írta:
2020.05.06., szer. 10:47
A problémám a követekező. az elmúlt napokban teszteltem pár erősítőt, és csövet + össze raktam sok sok év után egy nagyon egyszerzű digitális láncot ( macmini - usb dac - tidal - audnirvana ).
a Lánc -Benz Micro L2 - Kuzma Stabi / Stogi S - Heed Quasar I - Line Magentic integrált, Harb P3esr - Zu kábelek.

A gondom, hogy az analóg vonalon ugyaz az a felvétel egyszerűen jobban szól Tidal Mastersen mint a Vynil-el. Elsősorban a közép-mély, mély tartományok sokkal részletgazdagabb, informatívabb, mélyek lejjebb mennek. A Vynil direct master cut.
Ötlet ? pick up beállítás ? Tracking for 2g a VTA-k néztem minden 0-20 fok között de nagy különbséget nem hallottam.

Kicsit érdemes lenne még keresni a megoldást, ha vonz a lemezjátszás, de sztem ez az összeállítás annyira vérszegény/mélyhiányos, hogy ez lehet a fő oka , hogy ilyennek hallod.
vérszegény ? nem értem bocs.
Vérszegény=mélyhiányos
Abból indultam ki, hogy régen már, de összehallgattunk egy ilyen Kuzmát VdH MC1-gyel , egy Roksan Xerxes/Rega kar/Emt tsd15-tel és bizony a Roksan lesöpörte azt a Kuzmát. Főleg a mélyei, és a középső tartomány teltsége volt az előnye , sok más részlet mellett. Pedig a Xerxes sem a döngő/dübörgő mélyeiről lett híres! :)

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Ernie »

juliush írta:
2020.05.07., csüt. 11:31
Ernie írta:
2020.05.06., szer. 10:47
A problémám a követekező... ugyaz az a felvétel egyszerűen jobban szól Tidal Mastersen mint a Vynil-el. Elsősorban a közép-mély, mély tartományok sokkal részletgazdagabb, informatívabb, mélyek lejjebb mennek.
Hol itt a probléma? ;)
Lehet picit több részletet kapni? Milyen DAC-ról van szó, illetve konkrétan melyik lemezt hallgattad?
egy olcsó kínai dongle DAC van benne a Hidizs-től. Szóval semmi sem indokolja hogy jobban szóljón :)

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Ernie »

dixie-chicken írta:
2020.05.07., csüt. 11:32
emeld meg a tűnyomást 2,2gr,ez a max ha jól látom a Benz L-nek..milyen terhelés van beállitva hozzá a Quasarban?..imádom az ilyen speckókat egy MC hangszedőnél:The recommended loading is 100 - 47,000 ohms..100 Ohm/200 Ohm +/-20% próbáltad ?..önmagában a lemezjátszó nem mélyhiányos,ha minden jól be van állitva rajta..a szilikon meddig van feltöltve?..a jelzésig.?..vegyél ki egy kicsit,figyelj a változásokra milyen irányba változik a hang..nyitod -zárod a lemezjátszónak az alaphangkarakterét a szilikonszint változtatásával,jó kis idegtépő játék,de érdemes vele foglalkozni,ha ezzel kapcsolatban kételyeid vannak,nyugodtan vedd fel a kapcsolatot a gyártóva,azt fogja majd válaszolni hogy az a helyes szilikonszint,ahol Te úgy érzed hogy Neked tetszik a hangja..hangerőszintek egyformák LP vs Tidal?..sokszor a digitális forrás "hangosabb" érzélelése becsapós lehet...a szilikon kiszedéséhez használhatod azt a mü.a flaskát amiben kaptad,egy picit meg kell emelni/ki kell emelni a "harangot" a vályúbol és befér a flaska,összenyomod a flaskát azon szintig mintha töltenél még bele,bedugod a szilikonba,elengeded a flaskát és türelmesen vársz,lassan szivni fogja visszafele a flaska a szilikont ahogyan veszi fel az eredeti formáját..ha ezt úgy érzed hogy egy kicsit "meredek" megoldás,gyógyszertár,és veszel injekció fecskendőt...stampedli pálesz,esetleg nyugtató legyen azért kézközelben ehez a mutatványhoz...nézzük meg van-e előrelépés ha ezek megvoltak/megvannak...
a tűnyomás már most is 2g ami a max, megpróbálom 2.2g -n a Quasar a Zsolt átlal ajánlot 47k Ohm / erősítés közép allás. Állítgattam de nem sok változott. az erősítést viszont feljebb vettem és mintha vissza billent volna valami de ez csalóka.
a szilikont nem néztem de azzal is próbálkozom. Köszi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.05.07., csüt. 14:12-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Ernie »

SoundMania írta:
2020.05.07., csüt. 08:04
Ernie írta:
2020.05.06., szer. 10:47
A problémám a követekező. az elmúlt napokban teszteltem pár erősítőt, és csövet + össze raktam sok sok év után egy nagyon egyszerzű digitális láncot ( macmini - usb dac - tidal - audnirvana ).
a Lánc -Benz Micro L2 - Kuzma Stabi / Stogi S - Heed Quasar I - Line Magentic integrált, Harb P3esr - Zu kábelek.

A gondom, hogy az analóg vonalon ugyaz az a felvétel egyszerűen jobban szól Tidal Mastersen mint a Vynil-el. Elsősorban a közép-mély, mély tartományok sokkal részletgazdagabb, informatívabb, mélyek lejjebb mennek. A Vynil direct master cut.
Ötlet ? pick up beállítás ? Tracking for 2g a VTA-k néztem minden 0-20 fok között de nagy különbséget nem hallottam.

Kicsit érdemes lenne még keresni a megoldást, ha vonz a lemezjátszás, de sztem ez az összeállítás annyira vérszegény/mélyhiányos, hogy ez lehet a fő oka , hogy ilyennek hallod.
vérszegény ? nem értem bocs.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4450
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2154
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Ernie írta:
2020.05.06., szer. 10:47
A problémám a követekező. az elmúlt napokban teszteltem pár erősítőt, és csövet + össze raktam sok sok év után egy nagyon egyszerzű digitális láncot ( macmini - usb dac - tidal - audnirvana ).
a Lánc -Benz Micro L2 - Kuzma Stabi / Stogi S - Heed Quasar I - Line Magentic integrált, Harb P3esr - Zu kábelek.

A gondom, hogy az analóg vonalon ugyaz az a felvétel egyszerűen jobban szól Tidal Mastersen mint a Vynil-el. Elsősorban a közép-mély, mély tartományok sokkal részletgazdagabb, informatívabb, mélyek lejjebb mennek. A Vynil direct master cut.
Ötlet ? pick up beállítás ? Tracking for 2g a VTA-k néztem minden 0-20 fok között de nagy különbséget nem hallottam.
emeld meg a tűnyomást 2,2gr,ez a max ha jól látom a Benz L-nek..milyen terhelés van beállitva hozzá a Quasarban?..imádom az ilyen speckókat egy MC hangszedőnél:The recommended loading is 100 - 47,000 ohms..100 Ohm/200 Ohm +/-20% próbáltad ?..önmagában a lemezjátszó nem mélyhiányos,ha minden jól be van állitva rajta..a szilikon meddig van feltöltve?..a jelzésig.?..vegyél ki egy kicsit,figyelj a változásokra milyen irányba változik a hang..nyitod -zárod a lemezjátszónak az alaphangkarakterét a szilikonszint változtatásával,jó kis idegtépő játék,de érdemes vele foglalkozni,ha ezzel kapcsolatban kételyeid vannak,nyugodtan vedd fel a kapcsolatot a gyártóva,azt fogja majd válaszolni hogy az a helyes szilikonszint,ahol Te úgy érzed hogy Neked tetszik a hangja..hangerőszintek egyformák LP vs Tidal?..sokszor a digitális forrás "hangosabb" érzélelése becsapós lehet...a szilikon kiszedéséhez használhatod azt a mü.a flaskát amiben kaptad,egy picit meg kell emelni/ki kell emelni a "harangot" a vályúbol és befér a flaska,összenyomod a flaskát azon szintig mintha töltenél még bele,bedugod a szilikonba,elengeded a flaskát és türelmesen vársz,lassan szivni fogja visszafele a flaska a szilikont ahogyan veszi fel az eredeti formáját..ha ezt úgy érzed hogy egy kicsit "meredek" megoldás,gyógyszertár,és veszel injekció fecskendőt...stampedli pálesz,esetleg nyugtató legyen azért kézközelben ehez a mutatványhoz...nézzük meg van-e előrelépés ha ezek megvoltak/megvannak...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2622
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3318

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: juliush »

Ernie írta:
2020.05.06., szer. 10:47
A problémám a követekező... ugyaz az a felvétel egyszerűen jobban szól Tidal Mastersen mint a Vynil-el. Elsősorban a közép-mély, mély tartományok sokkal részletgazdagabb, informatívabb, mélyek lejjebb mennek.
Hol itt a probléma? ;)
Lehet picit több részletet kapni? Milyen DAC-ról van szó, illetve konkrétan melyik lemezt hallgattad?
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5627
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1045

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Ernie írta:
2020.05.06., szer. 10:47
A problémám a követekező. az elmúlt napokban teszteltem pár erősítőt, és csövet + össze raktam sok sok év után egy nagyon egyszerzű digitális láncot ( macmini - usb dac - tidal - audnirvana ).
a Lánc -Benz Micro L2 - Kuzma Stabi / Stogi S - Heed Quasar I - Line Magentic integrált, Harb P3esr - Zu kábelek.

A gondom, hogy az analóg vonalon ugyaz az a felvétel egyszerűen jobban szól Tidal Mastersen mint a Vynil-el. Elsősorban a közép-mély, mély tartományok sokkal részletgazdagabb, informatívabb, mélyek lejjebb mennek. A Vynil direct master cut.
Ötlet ? pick up beállítás ? Tracking for 2g a VTA-k néztem minden 0-20 fok között de nagy különbséget nem hallottam.

Kicsit érdemes lenne még keresni a megoldást, ha vonz a lemezjátszás, de sztem ez az összeállítás annyira vérszegény/mélyhiányos, hogy ez lehet a fő oka , hogy ilyennek hallod.

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Ernie »

A problémám a követekező. az elmúlt napokban teszteltem pár erősítőt, és csövet + össze raktam sok sok év után egy nagyon egyszerzű digitális láncot ( macmini - usb dac - tidal - audnirvana ).
a Lánc -Benz Micro L2 - Kuzma Stabi / Stogi S - Heed Quasar I - Line Magentic integrált, Harb P3esr - Zu kábelek.

A gondom, hogy az analóg vonalon ugyaz az a felvétel egyszerűen jobban szól Tidal Mastersen mint a Vynil-el. Elsősorban a közép-mély, mély tartományok sokkal részletgazdagabb, informatívabb, mélyek lejjebb mennek. A Vynil direct master cut.
Ötlet ? pick up beállítás ? Tracking for 2g a VTA-k néztem minden 0-20 fok között de nagy különbséget nem hallottam.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Majik »

Köszi!

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4450
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2154
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

galrob írta:
2020.04.30., csüt. 18:03
Majik írta:
2020.04.29., szer. 10:22
galrob írta:
2020.03.13., pén. 16:01
Vettem egy kis ebay-es usb mikroszkópot, ilyen képeket lehet vele lőni. Egy jobb állvánnyal, még jobb lenne a minőség.
Szia,
nyilvánosságra lehetne hozni a mikroszkóp típusát, esetleg a beszerzés forrását is.
Szerintem több fórumtársat is érdekelne, ezért nem PM-ben kérem.
A lejjebb látható képeket kézből csináltam, mert az állványa körülményes, nem igazán jó. Ha ennél közelebbit akarunk, akkor árulják ezt jobb állvánnyal is.
Egy új Shure elliptikus tűt vizsgáltam vele ami Kanadából jött és Holland gyártmány a doboz felirata alapján. Nem volt valami jó hangja. Megnéztem közelebbről és valóban elliptikus volt, de borzasztó kráteres, durva megmunkálása volt a tűhegynek.
Sajnos a kép már nincs meg, mert közben újra telepítették a gépem. Nem volt jó ötlet megvenni ezt a tűt.

https://www.aliexpress.com/item/3302299 ... 4c4dZ722c0
Tonar tű?..nem biztos hogy Holland gyártmány,inkább az eladó (alap) székhelye az,és vlmit trükközik az ÁFA végett..EU-ba nem adhatna el,ezért a Kanadai szállitás...ha biztosra akarsz menni utányártott vonalon a Shure-hez,JICO...drágább,de nincs minőségi gond velük.. ;)
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 15:33
Értékelés: 30

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: galrob »

Majik írta:
2020.04.29., szer. 10:22
galrob írta:
2020.03.13., pén. 16:01
Vettem egy kis ebay-es usb mikroszkópot, ilyen képeket lehet vele lőni. Egy jobb állvánnyal, még jobb lenne a minőség.
Szia,
nyilvánosságra lehetne hozni a mikroszkóp típusát, esetleg a beszerzés forrását is.
Szerintem több fórumtársat is érdekelne, ezért nem PM-ben kérem.
A lejjebb látható képeket kézből csináltam, mert az állványa körülményes, nem igazán jó. Ha ennél közelebbit akarunk, akkor árulják ezt jobb állvánnyal is.
Egy új Shure elliptikus tűt vizsgáltam vele ami Kanadából jött és Holland gyártmány a doboz felirata alapján. Nem volt valami jó hangja. Megnéztem közelebbről és valóban elliptikus volt, de borzasztó kráteres, durva megmunkálása volt a tűhegynek.
Sajnos a kép már nincs meg, mert közben újra telepítették a gépem. Nem volt jó ötlet megvenni ezt a tűt.

https://www.aliexpress.com/item/3302299 ... 4c4dZ722c0

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Majik »

galrob írta:
2020.03.13., pén. 16:01
Vettem egy kis ebay-es usb mikroszkópot, ilyen képeket lehet vele lőni. Egy jobb állvánnyal, még jobb lenne a minőség.
Szia,
nyilvánosságra lehetne hozni a mikroszkóp típusát, esetleg a beszerzés forrását is.
Szerintem több fórumtársat is érdekelne, ezért nem PM-ben kérem.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4450
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2154
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

érdekes story:

https://www.pinkfishmedia.net/forum/thr ... ot.223917/

volt 2M Black-em,nem voltam megelégedve vele,és a nemrég birtokolt M20FL vintage hangszedőnél,a user manual szerinti pin kiosztás nem felelt meg a valóságnak...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: marconi »

Voyager írta:
2020.03.28., szomb. 21:11
Szeretném kérni azok segítséség (PM-ben), akik(k)nek volt, vagy van VDH colibri hangszedője. leborulok.gif
Bandi100 nak van is (eladója)
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Voyager írta:
2020.03.28., szomb. 21:11
Szeretném kérni azok segítséség (PM-ben), akik(k)nek volt, vagy van VDH colibri hangszedője. leborulok.gif
Kérdés?
Volt/van egy pár belőle.
Csatolmányok
DSC_5976.JPG
DSC_5976.JPG (2.68 MiB) Megtekintve 2390 alkalommal

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4210
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1563
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Szeretném kérni azok segítséség (PM-ben), akik(k)nek volt, vagy van VDH colibri hangszedője. leborulok.gif

Avatar
galrob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.05.17., vas. 15:33
Értékelés: 30

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: galrob »

Vettem egy kis ebay-es usb mikroszkópot, ilyen képeket lehet vele lőni. Egy jobb állvánnyal, még jobb lenne a minőség.
Csatolmányok
Tue Dec 17 11-20-17.jpg
Tue Dec 17 11-20-17.jpg (24.84 KiB) Megtekintve 2504 alkalommal
Tue Dec 17 11-18-38.jpg
Tue Dec 17 11-18-38.jpg (19.33 KiB) Megtekintve 2504 alkalommal
Tue Dec 17 11-14-24.jpg
Tue Dec 17 11-14-24.jpg (22.53 KiB) Megtekintve 2504 alkalommal

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2605
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1884

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »

Indy írta:
2020.01.17., pén. 13:30
Üdv!

Thorens TP11-es (első generáció) karba keresnék kimondottan meleg hangú MM (MI) hangszedőt. :smile53:
Shelter 201
Persze nem tudom,hogy fogják egymást szeretni...
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
NiteLite
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2014.06.19., csüt. 13:33
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: NiteLite »

dixie-chicken írta:
2020.01.04., szomb. 16:54
NiteLite írta:
2020.01.04., szomb. 09:44
Sziasztok!

A Denon Dl103R hangszedőnek mi a belső ellenállása? Mire kell állítani a phono-t?
Valahol azt olvastam (iFi oldalán talán), hogy olyan 1k Ohm körül szól a legjobban, de a hivatalos adatot nem találom....
(Jelenleg egy Clearaudio Smart Phono v2 van mögötte - még beállítatlanul.)
Köszönöm!
amikort még megvolt(ak),a Mellorn Stream,és az Exposure 3010S2 MC phono kártyánál,100 Ohmos terhelésen használtam..

de úgy használd ahogyan Neked tetszik a hangja...
Eddig úgy tűnt, hogy 300 ohm körül volt a legfeszesebb a hang, de a tér meg másik beállításon tetszett. De ez egy iFi iPhono volt. Nem tudom, melyik a helyes irány. Az új phono hangját sem tudom mihez viszonyítani.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3050
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1588
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Indy »

Üdv!

Thorens TP11-es (első generáció) karba keresnék kimondottan meleg hangú MM (MI) hangszedőt. :smile53:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4450
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2154
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

NiteLite írta:
2020.01.04., szomb. 09:44
Sziasztok!

A Denon Dl103R hangszedőnek mi a belső ellenállása? Mire kell állítani a phono-t?
Valahol azt olvastam (iFi oldalán talán), hogy olyan 1k Ohm körül szól a legjobban, de a hivatalos adatot nem találom....
(Jelenleg egy Clearaudio Smart Phono v2 van mögötte - még beállítatlanul.)
Köszönöm!
amikort még megvolt(ak),a Mellorn Stream,és az Exposure 3010S2 MC phono kártyánál,100 Ohmos terhelésen használtam..

de úgy használd ahogyan Neked tetszik a hangja...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: peterson »

NiteLite írta:
2020.01.04., szomb. 09:44
Sziasztok!

A Denon Dl103R hangszedőnek mi a belső ellenállása? Mire kell állítani a phono-t?
Valahol azt olvastam (iFi oldalán talán), hogy olyan 1k Ohm körül szól a legjobban, de a hivatalos adatot nem találom....
(Jelenleg egy Clearaudio Smart Phono v2 van mögötte - még beállítatlanul.)
Köszönöm!
A DL 103R belső impedanciája 14 Ohm, a lezárását 100 Ohm felett ajánlják. Így az 1000 Ohm teljesen jó is lehet...

Avatar
NiteLite
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2014.06.19., csüt. 13:33
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: NiteLite »

Sziasztok!

A Denon Dl103R hangszedőnek mi a belső ellenállása? Mire kell állítani a phono-t?
Valahol azt olvastam (iFi oldalán talán), hogy olyan 1k Ohm körül szól a legjobban, de a hivatalos adatot nem találom....
(Jelenleg egy Clearaudio Smart Phono v2 van mögötte - még beállítatlanul.)
Köszönöm!

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: prando »

B_G írta:
2019.12.26., csüt. 19:25
Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban, hogy egy eredeti Ortofon FF10XE tű jó-e az FF15E hangszedőbe?

Köszönettel
Elvileg igen, de kérdezz meg egy forgalmazót, pl a Pointe. Van az oldalán Ortofon és utal is a csereszabatos tűkre.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”