Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM és MC pickup-ok

Avatar
NiteLite
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2014.06.19., csüt. 13:33
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Denon 103R + Clearaudio Smart v2

Hozzászólás Szerző: NiteLite »

dixie-chicken írta:
2021.05.27., csüt. 19:30
NiteLite írta:
2021.05.27., csüt. 11:21
Sziasztok!

Nagyon régóta küzdök, hogy minél jobb hangot állítsak elő a Denon DL103R és Clearaudio Smart v2 felállásból. De valahogy nem az igazi tér, nem széles. A futómű egy Technics SL1200MK5, rca aljzatokra kivezetve ( a gyári pcb és a Gaofei / Viborg rca aljaztok között kácsás ezüst belső kábelezéshez használatos vezeték van - ezt most cserélni szeretném). Tűnyomás 2.5g, a phono-n terhelő ellenállás 500 Ohm (eddig 1k is volt, azon kicsit dögösebb, de erősebben V karakter a hang).
Mi a hiba? Rosszul állítok be valamit, össze nem illő készülékek, stb.?
Köszönöm!
ha jól emlékszem a gyári utasitás szerint 40 Ohm az ajánlott terhelés SUT (trafó) esetében a DL103R-re,és 100 Ohm amplifikálva...kérj kölcsön ha tudsz egy Heed Questar MC-t,vagy Ortofon MCA76-ost+meglévő Clearaudio MM része,aztán ird le tapasztalaidat...de olyat is mondanék,hogy nem pászolnak egymáshoz,túlságosan egyirányba megy a 2 komponens hangja,téka+DL103R,valahol "kontrázni" kéne....ezen felül,nem kevés olyan vélemény van,hogy a téka karja,nem tudja kiszolgálni igazán a DL103/103R-t,még akkor sem ha effektiv tömegnövelést végeznek el a kérdéses karon...persze,türelem rózsát teremt(het),de sokszor egy jó MM többet ér,mint a kinszenvedések halmaza megfelelni egy MC extra kivánságainak...just my 2 cents... :kiss: ..
A szobaakusztika valóban nincs még kész, (a szőnyeg és falak kezelése hiányzik), de ugyanez a rendszer (Nad 375 + Quadral Platinum M30) egy Pio N50A-val már nagyon szépen szól (a zene egyből lejön a hangfalakról, él az egész, pedig akár elektronikus zenéről is beszélhetünk). Itt meg valahogy hiányzik a"dög" az egészből.
Amivel azért van bajom, mert sokáig a régebbi erősítő beépített phono-jával (+Denon DL160) zenéltem, imádtam, vettem egy Ortofon X5-MC-t, imádtam, aztán vettem egy iFi iPhono-t, meg a 103R-t, itt kezdtem felfedezni a terhelő ellenálások hangra gyakorolt hatását. Tetszett, de hiányérzetem volt. Egy Project Xpression 2 lemezjátszó volt a futómű. Ennek a Denon már nehéz volt, plusz súlyt is vettem hozzá, akkor sem futotta ki magát. iFi ment, Clearaudio jött = óriási szintlépés volt, jött a "Wow!", de még mindig inkább az X5-MC-vel. Ekkor jött a Teka. Ott fordult a dolog. Annak az X5 túl könnyűnek tűnt, a 103R viszont remek volt. Ami fontos, hogy ott kicsi térben, rossz akusztikai környezetben volt, és érzékelhetőek voltak a lépések, az ellenállás állítása, stb. Tér szélessége, basszus feszessége, boogie-faktor, mind-mind változtak.
Most, amikor minden adott lenne, hogy jó legyen, valahogy nem áll össze és nem működik rendesen.
A Tekához a gyári rca kábelét lecseréltem a már leírt módosításokra, most egy HiDiamond Phono 0 van a Teka és a Clear között.
Lehet, hogy MM jobb lenne, vagy magas szintű MC? Bár ezt a setup-ot szeretem, a Teka belső kábelezést is cseréli akarom. Hátha az okozza (10cm-es vezetékről beszélünk, ami nem kifejezetten phono-hoz való).
Vagy tényleg a phono nem frankó? Ebben az újkori 200e HUF-os ársávban mi lenne, ami jobban passzol?

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Vác

Re: Hana EH tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Vélhetően kell ehhez a Palotás Feri által épített csöves előfok is, de ez most valami eszement jól szól. Feltettem a lemezgyűjteményemből a non plus ultrát:
20210527_214350.jpg
20210527_214350.jpg (681.58 KiB) Megtekintve 1683 alkalommal
Elképesztő. Nincs okom panaszra. Így ezt még sosem hallottam, mint most. Vegyetek ti is Hana hangszedőt :)

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Vác

Hana EH tapasztalatok

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Voyager írta:
2021.05.26., szer. 20:27
Nem tudom, ez rajtad segít-e, de holnap megyek egy EH-ért, arról szívesen beszámolok majd. Tudom, hogy nem ugyanaz mint az EL, de talán nem almát körtével.
[/quote]

Persze! Nagyon örülnék neki!
[/quote]

Ahogy ígértem, rövid beszámoló a Hana EH-ról, hátha Voyageren kívül mást is érdekel. Szóval reggel elhoztam, legjobb tudásom szerint beszereltem, beállítottam, és azóta sorban teszem fel a lemezeket. Első két lemeznél még csak hümmögtem, hogy semmi extra (biztos megérte ez a pénzt?), meg aztán valahogy kicsit furcsán is szólt, a magas hangok (főleg cin, ilyenek) időnként egészen kellemetlenek voltak. Aztán ez hirtelen elmúlt, azóta pedig uramisten... nem vagyok egy libabőrözős típus, de ma ezt jópárszor megtapasztaltam. Mike Batt Schizophoniája közben azt vettem észre (talán a harmadik lemez volt), hogy megnőtt a tér jelentősen, széltében és mélységében is. Nagyon. Most Elgar "The Kingdom"-ja megy, nagyzenekar, kórus, szólisták, minden. Hihetetlen tér lett, simán kihallom hogy a szólisták előtt és tőlük lejjebb van a zenekar. Az egyes szólistákra, szóló hangszerekre precízen rá lehet mutatni, hol vannak. Huhh.

Az Ortofon 2M blue-hoz képest sokkal finomabb, nem csörömpöl, nem harsány. A mélyek sokkal precízebbek, de megvannak azért rendesen. A vintage Denon MC-hez képest pedig sokkal összeszedettebb, nyoma sincs a mosottságnak, több a basszus, több a... minden.

Persze mindez várható volt, ez a Hana magasabb kategória az eddigi hangszedőimnél. Én azt gondolom, ha egyébként passzol az adott lemezjátszóhoz, karhoz, akkor nem lehet csalódás. Hogy a low output verzió milyen lehet, jó kérdés. Elvileg "MC-sebb", mert kevesebb a tekercs, könnyebb a tű. Vélhetően jobb az EH verziónál. Csak akkor még ott van a trafó kérdése, amivel aztán akár mellé is lehet lőni. Én ezért nem mertem most bevállalni az EL változatot, mert (alig pár éves lemezjátszós tapasztalataim alapján) nem akartam befürödni vele. Tűnyomóerő, a hangszedő tömege, a tű engedékenysége, valamint a kimenet nagysága alapján lőttem be, hogy ez ebben a vintage lemezjátszóban jó kell legyen. Nem csalódtam.
IMG_20210527_164248.jpg
IMG_20210527_164248.jpg (2.12 MiB) Megtekintve 1699 alkalommal

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Denon 103R + Clearaudio Smart v2

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

NiteLite írta:
2021.05.27., csüt. 11:21
Sziasztok!

Nagyon régóta küzdök, hogy minél jobb hangot állítsak elő a Denon DL103R és Clearaudio Smart v2 felállásból. De valahogy nem az igazi tér, nem széles. A futómű egy Technics SL1200MK5, rca aljzatokra kivezetve ( a gyári pcb és a Gaofei / Viborg rca aljaztok között kácsás ezüst belső kábelezéshez használatos vezeték van - ezt most cserélni szeretném). Tűnyomás 2.5g, a phono-n terhelő ellenállás 500 Ohm (eddig 1k is volt, azon kicsit dögösebb, de erősebben V karakter a hang).
Mi a hiba? Rosszul állítok be valamit, össze nem illő készülékek, stb.?
Köszönöm!
ha jól emlékszem a gyári utasitás szerint 40 Ohm az ajánlott terhelés SUT (trafó) esetében a DL103R-re,és 100 Ohm amplifikálva...kérj kölcsön ha tudsz egy Heed Questar MC-t,vagy Ortofon MCA76-ost+meglévő Clearaudio MM része,aztán ird le tapasztalaidat...de olyat is mondanék,hogy nem pászolnak egymáshoz,túlságosan egyirányba megy a 2 komponens hangja,téka+DL103R,valahol "kontrázni" kéne....ezen felül,nem kevés olyan vélemény van,hogy a téka karja,nem tudja kiszolgálni igazán a DL103/103R-t,még akkor sem ha effektiv tömegnövelést végeznek el a kérdéses karon...persze,türelem rózsát teremt(het),de sokszor egy jó MM többet ér,mint a kinszenvedések halmaza megfelelni egy MC extra kivánságainak...just my 2 cents... :kiss: ..
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Denon 103R + Clearaudio Smart v2

Hozzászólás Szerző: supravox »

alto írta:
2021.05.27., csüt. 11:42
NiteLite írta:
2021.05.27., csüt. 11:21
Sziasztok!

Nagyon régóta küzdök, hogy minél jobb hangot állítsak elő a Denon DL103R és Clearaudio Smart v2 felállásból. De valahogy nem az igazi tér, nem széles. A futómű egy Technics SL1200MK5, rca aljzatokra kivezetve ( a gyári pcb és a Gaofei / Viborg rca aljaztok között kácsás ezüst belső kábelezéshez használatos vezeték van - ezt most cserélni szeretném). Tűnyomás 2.5g, a phono-n terhelő ellenállás 500 Ohm (eddig 1k is volt, azon kicsit dögösebb, de erősebben V karakter a hang).
Mi a hiba? Rosszul állítok be valamit, össze nem illő készülékek, stb.?
Köszönöm!
Az sok mindentől lehet, hogy nem igazi a tér. Van más forrásod is? Azzal is hasonló teret kapsz? Mert akkor lehet inkább szobaausztika/hangfal/erősítő vonalon kellene keresgélni. A Clearaudio phono-t nem ismerem, ott is érdemes lenne egy komolyabbat kipróbálni.
Én is a phono "szerénységére" szavazok.
Mind a futóműved mind a hangszedőd sokkal komolyabb nívón van.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Denon 103R + Clearaudio Smart v2

Hozzászólás Szerző: alto »

NiteLite írta:
2021.05.27., csüt. 11:21
Sziasztok!

Nagyon régóta küzdök, hogy minél jobb hangot állítsak elő a Denon DL103R és Clearaudio Smart v2 felállásból. De valahogy nem az igazi tér, nem széles. A futómű egy Technics SL1200MK5, rca aljzatokra kivezetve ( a gyári pcb és a Gaofei / Viborg rca aljaztok között kácsás ezüst belső kábelezéshez használatos vezeték van - ezt most cserélni szeretném). Tűnyomás 2.5g, a phono-n terhelő ellenállás 500 Ohm (eddig 1k is volt, azon kicsit dögösebb, de erősebben V karakter a hang).
Mi a hiba? Rosszul állítok be valamit, össze nem illő készülékek, stb.?
Köszönöm!
Az sok mindentől lehet, hogy nem igazi a tér. Van más forrásod is? Azzal is hasonló teret kapsz? Mert akkor lehet inkább szobaausztika/hangfal/erősítő vonalon kellene keresgélni. A Clearaudio phono-t nem ismerem, ott is érdemes lenne egy komolyabbat kipróbálni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
NiteLite
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2014.06.19., csüt. 13:33
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Denon 103R + Clearaudio Smart v2

Hozzászólás Szerző: NiteLite »

Sziasztok!

Nagyon régóta küzdök, hogy minél jobb hangot állítsak elő a Denon DL103R és Clearaudio Smart v2 felállásból. De valahogy nem az igazi tér, nem széles. A futómű egy Technics SL1200MK5, rca aljzatokra kivezetve ( a gyári pcb és a Gaofei / Viborg rca aljaztok között kácsás ezüst belső kábelezéshez használatos vezeték van - ezt most cserélni szeretném). Tűnyomás 2.5g, a phono-n terhelő ellenállás 500 Ohm (eddig 1k is volt, azon kicsit dögösebb, de erősebben V karakter a hang).
Mi a hiba? Rosszul állítok be valamit, össze nem illő készülékek, stb.?
Köszönöm!

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »

[/quote]
Nem tudom, ez rajtad segít-e, de holnap megyek egy EH-ért, arról szívesen beszámolok majd. Tudom, hogy nem ugyanaz mint az EL, de talán nem almát körtével.
[/quote]

Persze! Nagyon örülnék neki!

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Vác

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Voyager írta:
2021.05.26., szer. 14:16
Esetleg HANA-EL hangszedővel van valakinek tapasztalata? Milyen hangkarakter? Milyen karokban "érzi" jól magát? Valójában bármilyen tapasztalatot szívesen olvasnék erről a hangszedőről.
Nem tudom, ez rajtad segít-e, de holnap megyek egy EH-ért, arról szívesen beszámolok majd. Tudom, hogy nem ugyanaz mint az EL, de talán nem almát körtével.

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Vác

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: b4xter »

SoundMania írta:
2021.05.26., szer. 16:12

A Dl110-nél meg 80--nál biztosan jobb lesz .
Ebben biztos vagyok. Sajnos most nem vagyok annyira bátor, hogy megreszkírozzam a DL-103R-t, a trafóval az már túl sok bizonytalansági tényezőt vinne a dologba. Meg ahogy nézem, egy trafó ára simán a többszöröse lehet a hangszedőének. Ennyire tapasztalatlanul ez így nagy rizikó lenne.

Ez a Hana szerintem mindenképp nagy előrelépés lesz. A helyzet az, hogy nem vacakolok, megrendeltem, holnap megyek is érte. Talán majd ha ezt is kinövöm, pár év múlva, akkor belevágok a "rendes" MC-zésbe :)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

b4xter írta:
2021.05.26., szer. 15:48
SoundMania írta:
2021.05.26., szer. 15:43
Jolida írta:
2021.05.26., szer. 14:47
A Sony PS-2700 lemezjátszó VL-32G hangszedővel volt gyártva:
https://www.beatles.ru/fleamarket/flea.asp?id=434922

Ahhoz a karhoz egy ilyen engedékenységű hangszedő "passzol":
Compliance: 10 x 10-6 cm/dyn
Ezt miből gondolod ? Ez az adat van megadva az eredeti Sony hangszedőre ? Mert más hangszedőnél csak akkor lesz igaz, ha azonos a tömegük, a tűmyomóerejük és azonos módon mérték őket, ami mivel Japán, nem teljesen egyértelmű!
Másrészt a karhoz is elég széles tömegintervallumban szerelhetők hangszedők , így biztos vagyok benne , hogy széles spektrumból lehet választani a típusokból.
Igen, az eredeti hangszedő paraméterei vannak belinkelve. Az általam kinézett Hana EH fél grammal ugyan nehezebb, a tűnyomóerő az eredeti Sony hangszedőnél elég tág, de a közepe pont 2g, ami a Hanánál az ajánlott. Engem ez paraméterek szempontjából legalábbis meggyőz.
A Dl110-nél meg 80--nál biztosan jobb lesz .

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Vác

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: b4xter »

SoundMania írta:
2021.05.26., szer. 15:43
Jolida írta:
2021.05.26., szer. 14:47
A Sony PS-2700 lemezjátszó VL-32G hangszedővel volt gyártva:
https://www.beatles.ru/fleamarket/flea.asp?id=434922

Ahhoz a karhoz egy ilyen engedékenységű hangszedő "passzol":
Compliance: 10 x 10-6 cm/dyn
Ezt miből gondolod ? Ez az adat van megadva az eredeti Sony hangszedőre ? Mert más hangszedőnél csak akkor lesz igaz, ha azonos a tömegük, a tűmyomóerejük és azonos módon mérték őket, ami mivel Japán, nem teljesen egyértelmű!
Másrészt a karhoz is elég széles tömegintervallumban szerelhetők hangszedők , így biztos vagyok benne , hogy széles spektrumból lehet választani a típusokból.
Igen, az eredeti hangszedő paraméterei vannak belinkelve. Az általam kinézett Hana EH fél grammal ugyan nehezebb, a tűnyomóerő az eredeti Sony hangszedőnél elég tág, de a közepe pont 2g, ami a Hanánál az ajánlott. Engem ez paraméterek szempontjából legalábbis meggyőz.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Jolida írta:
2021.05.26., szer. 14:47
A Sony PS-2700 lemezjátszó VL-32G hangszedővel volt gyártva:
https://www.beatles.ru/fleamarket/flea.asp?id=434922

Ahhoz a karhoz egy ilyen engedékenységű hangszedő "passzol":
Compliance: 10 x 10-6 cm/dyn
Ezt miből gondolod ? Ez az adat van megadva az eredeti Sony hangszedőre ? Mert más hangszedőnél csak akkor lesz igaz, ha azonos a tömegük, a tűmyomóerejük és azonos módon mérték őket, ami mivel Japán, nem teljesen egyértelmű!
Másrészt a karhoz is elég széles tömegintervallumban szerelhetők hangszedők , így biztos vagyok benne , hogy széles spektrumból lehet választani a típusokból.

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Vác

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Jolida írta:
2021.05.26., szer. 14:47
A Sony PS-2700 lemezjátszó VL-32G hangszedővel volt gyártva:
https://www.beatles.ru/fleamarket/flea.asp?id=434922

Ahhoz a karhoz egy ilyen engedékenységű hangszedő "passzol":
Compliance: 10 x 10-6 cm/dyn
Köszi, ez szép találat, eddig eszembe se jutott, hogy az eredeti hangszedő oldaláról közelítsem! Ez az érték viszont pontosan egyezik a 華 hangszedőével, amivel valami miatt eléggé szimpatizálok... ráadásul most van egy hely, ahol 30 ezres engedménnyel árulják. Szerintem kezd eldőlni a dolog :)

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Jolida »

A Sony PS-2700 lemezjátszó VL-32G hangszedővel volt gyártva:
https://www.beatles.ru/fleamarket/flea.asp?id=434922

Ahhoz a karhoz egy ilyen engedékenységű hangszedő "passzol":
Compliance: 10 x 10-6 cm/dyn
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Esetleg HANA-EL hangszedővel van valakinek tapasztalata? Milyen hangkarakter? Milyen karokban "érzi" jól magát? Valójában bármilyen tapasztalatot szívesen olvasnék erről a hangszedőről.

Köszönöm!

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Hangszedő vintage gépbe - milyet?

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

b4xter írta:
2021.05.26., szer. 11:16
SoundMania írta:
2021.05.26., szer. 08:10

Oda van írva : 4-10 gr-ig mehet bele hangszedő..... Ha tetszik a Denon DL80 , akkor lehet, hogy DL103R-re érdemes lenne cserélni . Audio Innovations MC800H trafó jól passzol hozzájuk. DL103R meg érdemes arra is, hogy ha baja lesz, feljavíttassa az ember, vagy akár még komolyabb tuningra is alkalmas alap......
Próbáltam utánajárni az általad említett trafónak, de én ilyen tanácstalannak a Google keresőt még nem láttam :D A DL103R felmerült mint lehetőség, de nálam fontos szempont lenne, hogy az adott hangszedővel a trafó kimenetén 1,5-2 mV-nál nagyobb jel ne legyen. Ezt, mivel nem ismerem a trafó paramétereit, nem tudom megállapítani.

High output MC-ket néztem, de nem tudom, az adott karral hogyan viselkednének. Itt (mivel nem kell trafó), legalább a hangszedő outputja ismert. Versenyben vannak:

- Hana EH
- Denon DL-110
- Benz Micro MC Silver
- Goldring Eroica H

Sajnos egyik hangszedőnél sem láttam lehetőséget arra, hogy ki tudnám próbálni vásárlás előtt, szóval kicsit vakrepülés ez az egész.
Megfontolnám a helyedben , hogy inkább az erősítőd érzékenységét kellene csökkenteni és nem a hangminőségben engedni.
Denon 103R nagyon megveri az Eroica-kat és a 110-et is. Benz Silvert is. Hanát még nem hallottam, de sztem jobb nála is a 103r.
Az AI MC800H adatai megegyeznek az AN S2H-éval, de sokkal jobb a hangja. 20x-10x -es áttételű. Ez 26 és 22dB erősítés ha jól emlékszem (?) .

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Vác

Re: Hangszedő vintage gépbe - milyet?

Hozzászólás Szerző: b4xter »

SoundMania írta:
2021.05.26., szer. 08:10

Oda van írva : 4-10 gr-ig mehet bele hangszedő..... Ha tetszik a Denon DL80 , akkor lehet, hogy DL103R-re érdemes lenne cserélni . Audio Innovations MC800H trafó jól passzol hozzájuk. DL103R meg érdemes arra is, hogy ha baja lesz, feljavíttassa az ember, vagy akár még komolyabb tuningra is alkalmas alap......
Próbáltam utánajárni az általad említett trafónak, de én ilyen tanácstalannak a Google keresőt még nem láttam :D A DL103R felmerült mint lehetőség, de nálam fontos szempont lenne, hogy az adott hangszedővel a trafó kimenetén 1,5-2 mV-nál nagyobb jel ne legyen. Ezt, mivel nem ismerem a trafó paramétereit, nem tudom megállapítani.

High output MC-ket néztem, de nem tudom, az adott karral hogyan viselkednének. Itt (mivel nem kell trafó), legalább a hangszedő outputja ismert. Versenyben vannak:

- Hana EH
- Denon DL-110
- Benz Micro MC Silver
- Goldring Eroica H

Sajnos egyik hangszedőnél sem láttam lehetőséget arra, hogy ki tudnám próbálni vásárlás előtt, szóval kicsit vakrepülés ez az egész.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Hangszedő vintage gépbe - milyet?

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

b4xter írta:
2021.05.25., kedd 21:15
Már egy pár hónapja boldog tulajdonosa vagyok egy vintage WEGA P3440 lemezjátszónak (Sony megfelelője PS-2700), ehhez keresnék most valami szuper hangszedőt. Próbáltam utánajárni, de nem sikerült kiderítenem, mennyire nehéz a kar, mindössze ennyi a specifikáció:

tonearm.jpg

A kar így néz ki egyébként:

IMG_20210404_133041.jpg

Így érzésre azt mondanám, biztosan a "nehéz" szegmensben mozog, legalábbis a régebbi gépem (P-J Debut Carbon Esprit) karbon karjához képest, de pontos számot mondani nyilván lehetetlen. Így az egyes hangszedők specifikációinak ezen szempontból való összenézése számomra nem tűnik lehetségesnek.

A phono előfokom egy Palotás Feri által épített ARC PH-3 csöves gép, brutális erősítéssel (53 dB). Az integrált erősítőm line bemenete elég érzékeny, egy 5,5 mV-os Ortofon 2M hangszedőt használva nagyon le kell tekerjem a hangerő potit, ha nem akarom lebontani a házat (szerencsére nem viszi torzításba nagy hangerőnél sem). 1,6 mV kimeneti feszültséget produkáló, vintage Denon DL-80 hangszedővel sokkal jobb a helyzet, a nagyobb szabályozási tartomány miatt finomabban tudom állítani a hangerőt. Ez persze csak egy a szempontok között.

A fontosabb szempont, hogy a belépő szintű, öregecske Denon MC hangja ebben a gépben és ezzel a phono előfokkal nekem sokkal jobban tetszik, mint az eddig, más lemezjátszókban elégedetten használt Ortofon 2M blue.

Éppen ezért arra a következtetésre jutottam, hogy egy magas kimenetű (1,5 mV körüli) MC hangszedőt kéne beszereznem. Az öreg Denon ugyan most jól szól, de nem lesz örök életű, és vélhetően vannak nála jobb darabok manapság... Mit ajánlanak a nálam tapasztaltabb egybegyűltek?

Nyitott vagyok alacsony kimenetű MC irányba is, de oda nyilván vagy trafó, vagy pre-pre erősítő kell.

A budget nincs kőbe vésve, a lemezjátszó értékéhez képest irracionális összeget is hajlandó vagyok kiadni, ha tetszik amit hallok :)

Ami nem opció: a lemezjátszó vagy a phono előfok lecserélése.
Oda van írva : 4-10 gr-ig mehet bele hangszedő..... Ha tetszik a Denon DL80 , akkor lehet, hogy DL103R-re érdemes lenne cserélni . Audio Innovations MC800H trafó jól passzol hozzájuk. DL103R meg érdemes arra is, hogy ha baja lesz, feljavíttassa az ember, vagy akár még komolyabb tuningra is alkalmas alap......

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Vác

Hangszedő vintage gépbe - milyet?

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Már egy pár hónapja boldog tulajdonosa vagyok egy vintage WEGA P3440 lemezjátszónak (Sony megfelelője PS-2700), ehhez keresnék most valami szuper hangszedőt. Próbáltam utánajárni, de nem sikerült kiderítenem, mennyire nehéz a kar, mindössze ennyi a specifikáció:
tonearm.jpg
tonearm.jpg (60.54 KiB) Megtekintve 1386 alkalommal
A kar így néz ki egyébként:
IMG_20210404_133041.jpg
IMG_20210404_133041.jpg (3.06 MiB) Megtekintve 1386 alkalommal
Így érzésre azt mondanám, biztosan a "nehéz" szegmensben mozog, legalábbis a régebbi gépem (P-J Debut Carbon Esprit) karbon karjához képest, de pontos számot mondani nyilván lehetetlen. Így az egyes hangszedők specifikációinak ezen szempontból való összenézése számomra nem tűnik lehetségesnek.

A phono előfokom egy Palotás Feri által épített ARC PH-3 csöves gép, brutális erősítéssel (53 dB). Az integrált erősítőm line bemenete elég érzékeny, egy 5,5 mV-os Ortofon 2M hangszedőt használva nagyon le kell tekerjem a hangerő potit, ha nem akarom lebontani a házat (szerencsére nem viszi torzításba nagy hangerőnél sem). 1,6 mV kimeneti feszültséget produkáló, vintage Denon DL-80 hangszedővel sokkal jobb a helyzet, a nagyobb szabályozási tartomány miatt finomabban tudom állítani a hangerőt. Ez persze csak egy a szempontok között.

A fontosabb szempont, hogy a belépő szintű, öregecske Denon MC hangja ebben a gépben és ezzel a phono előfokkal nekem sokkal jobban tetszik, mint az eddig, más lemezjátszókban elégedetten használt Ortofon 2M blue.

Éppen ezért arra a következtetésre jutottam, hogy egy magas kimenetű (1,5 mV körüli) MC hangszedőt kéne beszereznem. Az öreg Denon ugyan most jól szól, de nem lesz örök életű, és vélhetően vannak nála jobb darabok manapság... Mit ajánlanak a nálam tapasztaltabb egybegyűltek?

Nyitott vagyok alacsony kimenetű MC irányba is, de oda nyilván vagy trafó, vagy pre-pre erősítő kell.

A budget nincs kőbe vésve, a lemezjátszó értékéhez képest irracionális összeget is hajlandó vagyok kiadni, ha tetszik amit hallok :)

Ami nem opció: a lemezjátszó vagy a phono előfok lecserélése.

Avatar
djatwork
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2016.01.29., pén. 22:48
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Érd

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: djatwork »

Az a teteje a szériànak ha jól tudom. A " belépő" midell is jó lehet?

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »

Én Master Trackert használtam.
Sőt még most is megvan.
Szerintem tökéletes párosítás.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
djatwork
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2016.01.29., pén. 22:48
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Érd

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: djatwork »

Sziasztok!
Mofi Studiotracker pickuppal valakinek vélemény/tapasztalat?
Technics 1200 GR lemezjàtszóba menne.
received_318405386384944.jpeg
received_318405386384944.jpeg (8.68 KiB) Megtekintve 1507 alkalommal

Avatar
frankoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1030
Csatlakozott: 2014.09.15., hétf. 21:36
Értékelés: 149

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: frankoo »

Sziasztok!

Apukám Tesla NC 580 lemezjátszójába milyen jobb hangú hangszedőt vegyek mint a gyári, mert meghallotta nálam a digitális láncot és elképedt mennyire jó... Viszont én meg nemrég egy NAD 5120 FF15 vagy 10 párost hallottam a saját rendszeremen és én meg attól dobtam hátast! :) Szóval vennék "faternak" egy jobb hangszedőt - kb. 50E-et szánnék rá, de nem tudom, hogy mi legyen az! Egyenes alu kar, a shell felfogatás már jobb mint a régi Teslákon!

A segítséget előre is köszönöm!
www.nanoenergizer.hu
Mozi: Zidoo - Optoma 4K - ARCAM AV40 - Sunfire Grand Cinema X2 - Klipsch THX Ultra2 7.2.4
Audio 1: Roksan Blak - XTZ 100.49 Divine - XTZ 99W12.16 - Sansui SR-222MKV
Audio 2: Carver CT7 - Forté Audio - Sonofer SF6 - XTZ 99W12.16 - Sansui SR-222MKV





 

Avatar
dgab
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2017.03.20., hétf. 16:49
Értékelés: 46

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dgab »

Köszönöm! Közben előkerült a basszus, viszont fátyolos a hang. Ez szerintetek tűkopás, beállítási probléma, lezáró impedancia, valami egyéb, teljesen banális dolog, amire nem gondolok?
Korábban ugyanez a hangszedő test egy 1012-es tűvel gyönyörű tisztán és élesen szólt. Fura.
primaluna írta:
2021.03.01., hétf. 19:49
dgab írta:
2021.01.03., vas. 09:13
tollact írta:
2021.01.02., szomb. 11:00

A VTA-t érdemes azért ellenőrizni mindenképp, ha kissé hátrább dőlne, a mélytartomány kicsit biztosan súlyosabb lenne. De valószínüleg a fő különbség nem ettől van, hanem valóban a jobb tűprofil miatt lett vékonyabb a hang ( korábban lehet hogy egy kis mély-kiemelésed volt). Előbb-utóbb megszokod majd ezt a hangot és akkor más kiemeltnek éreznéd a korábbit. Feltéve, ha nem az a helyzet hogy a lánc többi tagja is vékonyabb hangú a kelleténél és ezt ellensúlyozta.
leborulok.gif

Köszönöm, nagyjából erre gyanakodtam. Halkabb is lett a finomabb metszésű tűvel, de akkor ez megszokott. Az is valószínű, hogy volt mélyhang-kiemelés korábban (picit sok volt a basszus, cserébe nagyon dögös a teljes hang), de akkora a különbség, hogy nehezen hittem, hogy nincs valami egyéb ok a háttérben. A lemezjátszó alap vágódeszka konstrukció, biztosan mélyhiányos, és elvi szinten sok is hozzá a 1042, de ezek szerint talán gyakorlatilag is.
Mindenesetre futok egy kört a VTA-val.
szia!
mindenképpen állítsd be a kart!
ha előre dől, az nem jó!
tuti hogy az a baj.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”