Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM és MC pickup-ok

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2859
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

supravox írta:
2024.04.03., szer. 19:51

Még a végén találok egy nekem tetsző MC hangszedőt.... juppi.gif
Ez nem lehetett kérdés. :nonononono: :nonononono: :nonononono:

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »

Most kezdtem járatni de szenzációsnak ígérkezik.
Még a végén találok egy nekem tetsző MC hangszedőt.... juppi.gif
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

pärt írta:
2024.04.03., szer. 18:51
Hana Unami Red
Umami :smile53:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Umami
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3394
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4357
Tartózkodási hely: Eger

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: pärt »

Hana Unami Red

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2859
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

supravox írta:
2024.04.03., szer. 16:34

Ezzel kezdtem el tegnap játszadozni.
Mi ez a piroska ?

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »

Screenshot_20240403_143343_Gallery.jpg
Csak,hogy visszatérjünk a témához.
Ezzel kezdtem el tegnap játszadozni.
Ha már főleg mc-re van kihegyezve
a Soulnote phono😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »

revox írta:
2024.04.03., szer. 16:04
supravox írta:
2024.04.03., szer. 14:32
Én a rendes FÖLDELÉS alatt azt értettem,hogy 2 hete levertem egy 3m-es szondát 2m-re.
Egy autohifire használt 21mm2-es fasza rézdróttal beálltam a hifihez.
Mindent rákötöttem és lőn csoda.
szerintem lehetett érteni :)
lehet láma kérdés: ezt nem találja meg a villám?
Passz
1m-re áll ki a földből a ház sarkánál.
Szerintem nem találja meg.
Vagy nagyon okos lesz az a villám😁
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »

supravox írta:
2024.04.03., szer. 14:32
Én a rendes FÖLDELÉS alatt azt értettem,hogy 2 hete levertem egy 3m-es szondát 2m-re.
Egy autohifire használt 21mm2-es fasza rézdróttal beálltam a hifihez.
Mindent rákötöttem és lőn csoda.
szerintem lehetett érteni :)
lehet láma kérdés: ezt nem találja meg a villám?
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »

Én a rendes FÖLDELÉS alatt azt értettem,hogy 2 hete levertem egy 3m-es szondát 2m-re.
Egy autohifire használt 21mm2-es fasza rézdróttal beálltam a hifihez.
Mindent rákötöttem és lőn csoda.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »

Rock60 írta:
2024.04.03., szer. 12:15


A sok extra föld nem okoz föld-hurkot ?
ja, nincs extra földelésem. a végén minden plusz földelést kiszedtem. a lemezjátszó-futómű sasszija alumínium. azt még megpróbáltam külön földelni, de vagy már az is valahol "földelődik", vagy nem szed össze semmit, mert nem lett változás, se pró, se kontra. kartól ha indulok, a föld útja kar >> karon az RCA >> phono RCA >> erősítő RCA >> fali csatlakozó. a phono tápegysége meg ettől a körtől függetlenül csak megy a fali csatalkozóba, de rámértem egy csavarra, a készülékház földelve van. Nagyon nem hurkolódik, ez egy sima mezei kör szerintem.

egyébként így volt megoldva a két csatorna, mint utólag kiderült,teljesen fölösleges földelése. ezek a 47Lab drótok kevésbé szóltak bele a hangképbe, de ezek is rontottak rajta. szerencsére még azelőtt rájöttem, hogy nem is kell földelnem, mielőtt szétvágtam volna egy ezüstdrótot :D

Kép
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »

Rock60 írta:
2024.04.03., szer. 12:15
revox írta:
2024.04.03., szer. 11:52

Egyébként nálam, bár sokat xarakodtam a földeléssel, mire rájöttem,hogy bár trükkösen, de minden földelve van. A zajt a ZYX hangszedő szedi össze és a mobiltelefonok zavarják...
...De akinek van rá ingere, a fél házat bekrokodilozhatja,csak jó drótokkal tegye. Én a földelkábelek végét összefogtam és egy villásdugó földjére kötöttem és bedugtam simán a fali csatlakozóba. előbb-utóbb úgyis ott köt ki (vagy a maszekban kialakított földben)
A hangkarod is meg van földelve, mint a képen a Koshin ?

A sok extra föld nem okoz föld-hurkot ?
a jobb csatorna testére van rákötve "gyárilag". A trükkös a phono volt, mert van rajta földelőcsavar, de a tápegységtól nem ment oda föld. látni se látszik, de a táp IEC dugaljon sincs kontakt a föld és a phono földelőcsavarja között, így arra gondoltam (és többen megrősítették), azt még külön földelni kell. de a táp földelve van az IEC dugón, a phono pedig az RCA csatik testén. Elsőre úgy tűnt,az földeletlen,de meglepődve láttam,hogy van kontakt a phono földelőcsavarja és a hálózati védőföld között. aztán addig méregettem, rájöttem,mi a trükkje (nem a saját tápegységén keresztül van földelve).

nem zajol... de mobilra baromira gerjed, de az a ZYX. más PU-val nem tette.

amúgy az erősítők brummja nem hangosodott,ha emeltem a hangerőt, xal azt konstans nyomta ki, de pl a 95dB érzékenységű FAL dobozokkal még nem hallható. 100+ dB már más történet
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2859
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

revox írta:
2024.04.03., szer. 11:52

Egyébként nálam, bár sokat xarakodtam a földeléssel, mire rájöttem,hogy bár trükkösen, de minden földelve van. A zajt a ZYX hangszedő szedi össze és a mobiltelefonok zavarják...
...De akinek van rá ingere, a fél házat bekrokodilozhatja,csak jó drótokkal tegye. Én a földelkábelek végét összefogtam és egy villásdugó földjére kötöttem és bedugtam simán a fali csatlakozóba. előbb-utóbb úgyis ott köt ki (vagy a maszekban kialakított földben)
A hangkarod is meg van földelve, mint a képen a Koshin ?

A sok extra föld nem okoz föld-hurkot ?

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2859
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

alto írta:
2024.04.03., szer. 11:26

Ami a potméter előtti áramkörökben keletkezett zaj, azt letekeri, ami a potméter utánai áramkörökben keletkezik, azt nyilván nem tudja letkerni.
Az alapzaj és az erősítő teljesítménye között nincs egyértelmű összefüggés.
Ok, kösz...

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12180
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3621
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »

alto írta:
2024.04.03., szer. 11:26
Rock60 írta:
2024.04.03., szer. 10:58
alto írta:
2024.04.03., szer. 10:06

Azt hagyod ki a képletből, hogy minden elektronikus eszköznek, így egy erősítőnek is van egy a hasznos jeltől független alapzaja, tehát olyan zaj, ami nulla hangerő beállítás mellet is jelen van. Minél érzékenyebb a hangfal, annál hangosabbnak érzékeljük ezt az alapzajt.
Ok, ezt értem - gondolkodik.gif - talán. A potméter nem teker le mindent ? Jelt is, zajt is ?
De egy 12 wattos csövesnek kisebb az alapzaja, mint egy 60 wattosnak, nem ?
Ami a potméter előtti áramkörökben keletkezett zaj, azt letekeri, ami a potméter utánai áramkörökben keletkezik, azt nyilván nem tudja letkerni.
Az alapzaj és az erősítő teljesítménye között nincs egyértelmű összefüggés.

nálam van 102+ dB. ez úgy néz ki, főleg a trafós erősítők tudnak zajolni, nem is kicsit. pl egy régebbi audio note, vagy kondo is elég jól meg tudja búgatni a tölcséreket. amikor ezek készültek, a 92-93dB már magasnak számított, de több, régi neirot is át kellett kalapálnia Gyuribának, mert vagy Altecre lett kötve, vagy Avantgarde-ra. Ezekhez nem értek,de rutinbeavatkozás volt,ami hangban nem befolyásolt semmit,de a zajt levette jelentős mértékben. A mai, modernebb erősítők, vagyis ami nekem van csöves már nem zajol a tölcsérekkel se, de nem próbáltam ki minden trafós ampot, ami mai építésű. félvezetősök jellemzően nem zajolnak. nekem csak Avantgarde erősítőm van,ami nem csöves, az csend és hullaszag.

Egyébként nálam, bár sokat xarakodtam a földeléssel, mire rájöttem,hogy bár trükkösen, de minden földelve van. A zajt a ZYX hangszedő szedi össze és a mobiltelefonok zavarják. DE,míg ezt megfejtettem, eljátszottam elég sok földelőkábellel. Sajna amilyen madzag a legjobb a rendszerben, valami hasonlóval kell földelni is, mert belepofázik a hangképbe, nem is kicsit. Amikor a mobilok távol vannak,csendben van,így nem kínoztam tovább magam, de pl Kürthy Tomi a Tiglon állvány fémvázát is földeli (de Tiglon van magnéziummal árnyékolt polcos kivitelben is, ott is szokták földelni a magnézium árnyékolást is). Van neki sok olyan kis földelőkábele,aminek egyik végén csipeszek vannak, azt lehet bárhova csíptetni. A lenti képen is a betekert földelést akár meg lehet oldani krokodilcsipesszel is. De akinek van rá ingere, a fél házat bekrokodilozhatja,csak jó drótokkal tegye. Én a földelkábelek végét összefogtam és egy villásdugó földjére kötöttem és bedugtam simán a fali csatlakozóba. előbb-utóbb úgyis ott köt ki (vagy a maszekban kialakított földben)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alto »

Rock60 írta:
2024.04.03., szer. 10:58
alto írta:
2024.04.03., szer. 10:06

Azt hagyod ki a képletből, hogy minden elektronikus eszköznek, így egy erősítőnek is van egy a hasznos jeltől független alapzaja, tehát olyan zaj, ami nulla hangerő beállítás mellet is jelen van. Minél érzékenyebb a hangfal, annál hangosabbnak érzékeljük ezt az alapzajt.
Ok, ezt értem - gondolkodik.gif - talán. A potméter nem teker le mindent ? Jelt is, zajt is ?
De egy 12 wattos csövesnek kisebb az alapzaja, mint egy 60 wattosnak, nem ?
Ami a potméter előtti áramkörökben keletkezett zaj, azt letekeri, ami a potméter utánai áramkörökben keletkezik, azt nyilván nem tudja letkerni.
Az alapzaj és az erősítő teljesítménye között nincs egyértelmű összefüggés.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2859
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

alto írta:
2024.04.03., szer. 10:06

Azt hagyod ki a képletből, hogy minden elektronikus eszköznek, így egy erősítőnek is van egy a hasznos jeltől független alapzaja, tehát olyan zaj, ami nulla hangerő beállítás mellet is jelen van. Minél érzékenyebb a hangfal, annál hangosabbnak érzékeljük ezt az alapzajt.
Ok, ezt értem - gondolkodik.gif - talán. A potméter nem teker le mindent ? Jelt is, zajt is ?
De egy 12 wattos csövesnek kisebb az alapzaja, mint egy 60 wattosnak, nem ?

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alto »

Rock60 írta:
2024.04.03., szer. 08:40
dixie-chicken írta:
2024.04.02., kedd 17:35

...ha ez észlelhető egy normál érzékenységű doboznál (aktiv ATC),akkor gondoljuk át milyen egy superérzékeny mondjuk Avantgarde Duo Mezzo XD-vel,ahol csöves phono fokozatot használnak,és MC-ét....
:smile30:
Nem tudom, a szuper érzékenységnek mennyi köze van a zajhoz ?
A zaj mértékét a hasznos jel mértékéhez arányítva tudjuk értelmezni, nem ?
Ha egy érzékeny hangfal háromszor akkora hangnyomást fejt ki adott teljesítmény mellett, és bemenő jel nélkül hallhatóan háromszor annyi zaja van, akkor arányaiban semmivel sem zajosabb - szerintem.
Azon túl, az Avantgarde - ot vagy AN-E - t , nem kell hajtani a Martin Logan 150 wattos erősítőjével, csak néhány wattossal, akkor mitől lennének ezek a rendszerek zaj - érzékenyebbek ?
Kihagytam valamit a képletből ? gondolkodik.gif
Azt hagyod ki a képletből, hogy minden elektronikus eszköznek, így egy erősítőnek is van egy a hasznos jeltől független alapzaja, tehát olyan zaj, ami nulla hangerő beállítás mellet is jelen van. Minél érzékenyebb a hangfal, annál hangosabbnak érzékeljük ezt az alapzajt. Szerencsétlen összeállításoknál, magas érzékenységű hangfalak és az átlagnál magasabb alapzajú erősítők esetén ez elérhet egy zavaró szintet a számok közötti szünetben, vagy a nagyon halk részeknél.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2859
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

dixie-chicken írta:
2024.04.02., kedd 17:35

...ha ez észlelhető egy normál érzékenységű doboznál (aktiv ATC),akkor gondoljuk át milyen egy superérzékeny mondjuk Avantgarde Duo Mezzo XD-vel,ahol csöves phono fokozatot használnak,és MC-ét....
:smile30:
Nem tudom, a szuper érzékenységnek mennyi köze van a zajhoz ?
A zaj mértékét a hasznos jel mértékéhez arányítva tudjuk értelmezni, nem ?
Ha egy érzékeny hangfal háromszor akkora hangnyomást fejt ki adott teljesítmény mellett, és bemenő jel nélkül hallhatóan háromszor annyi zaja van, akkor arányaiban semmivel sem zajosabb - szerintem.
Azon túl, az Avantgarde - ot vagy AN-E - t , nem kell hajtani a Martin Logan 150 wattos erősítőjével, csak néhány wattossal, akkor mitől lennének ezek a rendszerek zaj - érzékenyebbek ?
Kihagytam valamit a képletből ? gondolkodik.gif

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2859
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

dixie-chicken írta:
2024.04.02., kedd 17:35

lehet hogy tesztelte hogy milyen az X kábel,és nem akart pepecselni a "behúzásával" maga a karba :kiss: ...sokkal jobban izgatot a + földvezeték amely látható a kar oldalán (és látható volt a rendszer többi elemeinél is,hogy van egy + földvezeték mindnél)..vlszinű az ok,az amit @supravox leirt=alacsonyabb zajszint (?)..ha ez észlelhető egy normál érzékenységű doboznál (aktiv ATC),akkor gondoljuk át milyen egy superérzékeny mondjuk Avantgarde Duo Mezzo XD-vel,ahol csöves phono fokozatot használnak,és MC-ét....
:smile30:
Én is gondoltam rá, hogy teszt lehet a háttérben. Teszt erejéig én is bevállalnék egy ilyen kar-drótozást és ha hozza az elvártat, utána húznám csak készre... gondolkodik.gif
Biztosan megvan az oka a plusz földvezetéknek, revox is bíbelődött vele az Avantgarde - os rendszerében, de nem a karnál, ha jól tudom...
Nekem q nagy mázlim lehet, mert soha nem volt gondom az MC rendszer zajosságával.
Emt Vdh, Bel Canto MC phono, Mastersound csöves integrált, 9-10 óra állásban szoktam hallgatni a cuccot. Phono 5 centire a Rock - tól, 20 centire az erősítőtől.
Felemelve a kart csutka hangerőn akkor hallok alig valamit, ha odahajolok pár centire a panelhez.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2024.04.02., kedd 17:16
dixie-chicken írta:
2024.04.02., kedd 12:31
Rock60 írta:
2024.04.02., kedd 12:12

Mikor látok kar mellett vezetett karkábeleket, mindig eltűnődök rajta, milyen kényszer vihet rá valakit, hogy ezt a megoldást válassza ... gondolkodik.gif
Az egy vintage Koshin GST-801...amikor az még gyártásban volt,ez a mai modern kábelezéses világ nem létezett..innét aztán ,ki igy,ki úgy kezeli az ilyen eseteket...

:smile49:
Azt értem, aki úgy kezeli az esetet. Azt nem értem, aki így... :D
Olyan, mintha valaki úgy szeretne új életet lehelni egy 60 éves Jaguárba, hogy dragster kipufogót vezet ki oldalra, hogy jobban gyorsuljon.
Persze, ízlések és pofonok... :smile53:
lehet hogy tesztelte hogy milyen az X kábel,és nem akart pepecselni a "behúzásával" maga a karba :kiss: ...sokkal jobban izgatot a + földvezeték amely látható a kar oldalán (és látható volt a rendszer többi elemeinél is,hogy van egy + földvezeték mindnél)..vlszinű az ok,az amit @supravox leirt=alacsonyabb zajszint (?)..ha ez észlelhető egy normál érzékenységű doboznál (aktiv ATC),akkor gondoljuk át milyen egy superérzékeny mondjuk Avantgarde Duo Mezzo XD-vel,ahol csöves phono fokozatot használnak,és MC-ét....
:smile30:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2859
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

dixie-chicken írta:
2024.04.02., kedd 12:31
Rock60 írta:
2024.04.02., kedd 12:12

Mikor látok kar mellett vezetett karkábeleket, mindig eltűnődök rajta, milyen kényszer vihet rá valakit, hogy ezt a megoldást válassza ... gondolkodik.gif
Az egy vintage Koshin GST-801...amikor az még gyártásban volt,ez a mai modern kábelezéses világ nem létezett..innét aztán ,ki igy,ki úgy kezeli az ilyen eseteket...

:smile49:
Azt értem, aki úgy kezeli az esetet. Azt nem értem, aki így... :D
Olyan, mintha valaki úgy szeretne új életet lehelni egy 60 éves Jaguárba, hogy dragster kipufogót vezet ki oldalra, hogy jobban gyorsuljon.
Persze, ízlések és pofonok... :smile53:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2024.04.02., kedd 12:12
dixie-chicken írta:
2024.04.02., kedd 11:28

Ez a +földelés (?) vlmi izgi játék lehet..láttam olyan lemezjátszót ahol a kar oldalához rögzitve volt egy + földelési vezeték..
:rolleyes:
De jól néz ki az a sok kanóc...
Ja, nem ! :D :ohnoohnoohno:
Mikor látok kar mellett vezetett karkábeleket, mindig eltűnődök rajta, milyen kényszer vihet rá valakit, hogy ezt a megoldást válassza ... gondolkodik.gif
az egy vintage Koshin GST-801...amikor az még gyártásban volt,ez a mai modern kábelezéses világ nem létezett..innét aztán ,ki igy,ki úgy kezeli az ilyen eseteket...

:smile49:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2859
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

dixie-chicken írta:
2024.04.02., kedd 11:28

Ez a +földelés (?) vlmi izgi játék lehet..láttam olyan lemezjátszót ahol a kar oldalához rögzitve volt egy + földelési vezeték..
:rolleyes:
De jól néz ki az a sok kanóc...
Ja, nem ! :D :ohnoohnoohno:
Mikor látok kar mellett vezetett karkábeleket, mindig eltűnődök rajta, milyen kényszer vihet rá valakit, hogy ezt a megoldást válassza ... gondolkodik.gif

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

supravox írta:
2024.04.01., hétf. 20:17
Voyager írta:
2024.04.01., hétf. 20:04
supravox írta:
2024.04.01., hétf. 19:09
Screenshot_20240401_190433_Viber.jpg

Új szereplő a színpadon.
Soulnote E1 mm/mc phono.
Komoly darab. Gratulálok!
Mi lesz a Michael F-el?
Jó kérdés.
Még csak most kötöttem be az E1-et.
Járatás majd ismerkedés következik.
A Michael F-onó bitang jó lett miután egy készülékjáratóval megkínáltam illetve a rendes táp is más szintre emelte.
És még valami.
Végre megcsináltam a hifihez a FÖLDELÉST.
Ez egy másik topik témája de a lényeg,hogy gyakorlatilag zajtalan lett a phono.
Mellékesen meg is táltosodott.
Továbbra is állítom,hogy a MoFi-val az árán messze túlmutató hangot rejt magában.
ez a +földelés (?) vlmi izgi játék lehet..láttam olyan lemezjátszót ahol a kar oldalához rögzitve volt egy + földelési vezeték..
:rolleyes:
Csatolmányok
Névtelen.png
Névtelen.png (1.08 MiB) Megtekintve 594 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2859
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

supravox írta:
2024.04.01., hétf. 20:18

A Michael F-onó bitang jó lett miután egy készülékjáratóval megkínáltam illetve a rendes táp is más szintre emelte.
A " készülékjárató " hogyan működik ?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”