Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM és MC pickup-ok

alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Elkezdtem tesztelni az XL-55pro hangszedot.
 
A neten eléggé megoszlanak a vélemények errol a hangszedorol. Az igaz, hogy a nagytobbség odáig van érte és áradozik róla, viszont van egy elég eros negatív véleményu kisebbség is akik a hagját ennek a hangszedonek nem szerették. Én arra, gondoltam eloszor, hogy talán ezek az emberek nem a megfelelo Step up trafóval párosították, vagy az MC head amp nem volt elég "minoségi" a kiszolgálásához. Nos ennek járok utána. Kiváncsi vagyok nálam, hogy teljesít. Vajon "tupíroz" és érdes-e a hangja mint ahogyan azt páran állítják az ismert angol nyelvu fórumokon?
 


Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »

OK! Én lemezlejátszás előtt és lemezfordítás alkalmával kefélek, majd 5 lemez lejátszása után és lemezjátszózás után, folyadékos tisztítás AT 607-el.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: csövi »



Megnyugtató információ. )
 
Na de komolyra forditva, a kis szénszálas körkefe?

Igen..., és szoktam csöppenteni rá 50-50% izopropil-viz keveréket
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
aeternum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2015.06.24., szer. 08:16
Értékelés: 174

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: aeternum »


én kefélek:-DMegnyugtató információ.) 
Na de komolyra forditva, a kis szénszálas körkefe?
...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű.

Bohumil Hrabal

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: csövi »

én kefélek:-D
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
aeternum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2015.06.24., szer. 08:16
Értékelés: 174

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: aeternum »


Ezt a kérdést a lemezjátszó topic-ba kell feltenned.
Ok. De a tű a pick up része, gondolom ez még nem off.
...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű.

Bohumil Hrabal

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Tű tisztitásához mit használtok? Onzow? Vagy radirszivacs? Mi a jobb megoldás? 
 
Ezt a kérdést a lemezjátszó topic-ba kell feltenned.

Avatar
aeternum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2015.06.24., szer. 08:16
Értékelés: 174

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: aeternum »

Tű tisztitásához mit használtok? Onzow? Vagy radirszivacs? Mi a jobb megoldás? 
...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű.

Bohumil Hrabal

alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Hangszedo ritkaság;
 
Érdekes a torténete a Klipsch hangszedoknek.
 



Klipsch MCZ Phono Cartridges (with H. Hibino).pdf

alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Sikerult az egyik legritkább és legkeresettebb MM hangszedot megvennem nemrég ebayen. Olcsóbban sikerult hozzá jutni mint arra elozoleg számítottam. A Grace csinált jónéhány "top class" MM hangszedot, mint pl.: az F-8L, F-9E vagy az F-14es szeria, ahol volt Ruby szárral illetve zafír szárral és MR tuprofillal "szerelt" hangszedo is a kínálatban de a legismertebb és legsikeresebb az F-9Ruby azért.
 
Ez volt a hangszedo amit talán a leghosszabb ideje hajtok, keresek! Úgy 2-3 havonta feltunik egy az ebayen de mind hibás vagy ha "állítólag jó állapotú" akkor az aukció vasárnap este 8h-korul jár le amikor a legtobben licitálnak, így horror áron megy el.
 
Most minden ideális volt. A hangszedo szinte új és reggeli órákban járt le a licit! Az ilyet szeretem. Érdemes volt annyit várni, turelemmel lenni. A Grace headshell már évek óta várja itt a szobámban a kicsikét. Végre találkoznak.
 


Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Na, meg is lőttem. Egy jó kis best offerrel. kösz a tippet. Nagyon kívácsi vagyok milyen lesz.
 
Azokkal a hangszedőkkel amiben boron tűszár van nem nagyon tudsz hibázni.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
aeternum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2015.06.24., szer. 08:16
Értékelés: 174

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: aeternum »



Én az ML-440est nem ismerem. A Nagaokának ez a legkeresettebb hangszedoje. Belépo szintu darab de már boron tuszárral. Gyakorlatilag senki a világon nem rakott boron tuszárat egy belépo szintu hangszedobe. A fazon megbízható. Már csak kikell számolnod hova esik a frekvencia rezonancia a hangkaroddal párosítva, vigyázva, hogy valahol 6 és 12 kozé essen. Egyébként ez a lengyel fazon is vett tolem nemrég headshell vezetékeket amiket meg én importaltam Japanból
 
Megy a bartel rendesen.
Na, meg is lőttem. Egy jó kis best offerrel. kösz a tippet. Nagyon kívácsi vagyok milyen lesz.
...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű.

Bohumil Hrabal

alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »


 minden írásodnál védeni a made in Japan meg a DD mundér becsületét. Szerintem mindenki érti az álláspontod, de azért egy lemezjátszó, konkrétan a Mitchellben való kiábrándulásod okán nem kell temetned egy egész technológiát.
Én egy bizonyos árkategóriárol beszélek, ez az ár kategória pedig a kb.: 350-1.000GBP árkategória DD lemezjátszókra levetítve és ebben az árkategóriában bizony láttam már sok sok nagyon komoly DD-t gazdát cserélni.
 
Persze értem amit írsz mágneses tér probléma, stb. Én nem hallom a sajátomon. Nem hallottam a sokkal olcsóbb JVC-men sem. Igazából nem is tudom mit kéne hallanom, számomra szépen szólnak a lemezek amikor hallgatom. Biztos suket vagyok. Majd hívok egy kuruzslót, hogy mérje ki az ingájával.
 
Nézd nincs tokéletes lemezjátszó. Ha hibát akarsz találni akkor fogsz is. Ha máshogy nem, akkor kiméred precíz muszerekkel, addíg mérsz míg valami anomáliát nem találsz. Nem így van?
 
Igazából nagyon elnagyoltam azt a hozzá szólást a rezonancia csillapítással kapcsolatban, sokkal tobbet lehetne errol a témáról írni, de bele fáradtam. Olyan részletekre is kiterjedt a Japánok kutatása és kísérletezése ami sokaknak úgy tunhet nincs sok értelme.
 
Uralkodik itt a magyar "lemezjátszós" fórumokon egy ellenszenves hangulat a DD-kel kapcsolatban amit a csatolt kép igen jól érzékeltet. Ez a hangulat gyakorlatilag egy lenyomata a hiányos tudásnak, tapasztalatlanságnak, rosz beidegzodésnek és az ismeretlentol való félelemnek. Akikre ez az ellenszenv igaz azzal most kozlom, hogy 50%-ban az ember saját maga a hibás, hiszen ma már van internet. Utána lehetne olvasni. Tájékozódni. Ha ma egy HIFI magazinon nevelkedett hifistát megkérdezel mit tud elmondani a Kenwood márkáról. Nagyrészuk azt fogja válaszolni, hogy nagyon jó gyumolcs centrifugákat és turmix gépeket gyárt.
 


alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Egy új project-be kezdtem. Tél víz idelyén amikor beszorulunk a lakásba, kint szurkeség van és hideg a hi-fista elfoglalja magát valamivel.
 
Ha nem zenét hallgat, akkor barkácsol, kábeleket cserélget, vagy mindegyiket egyszerre.
 
Új hangszedo display-t "faragok".
 
A régi nemesfa blokkot illetve a szurke yoga szivacs blokkot uvegre cserélem és alulról vagy oldalról meglesz(nek) világítva fehér LED-el ami este jól fog mutatni mindenképp.
 
8mm átméroje van egy headshell szárának ehhez kell olyan anya csavart szerezni amibe bele pottyan simán a shell szára. Majd az anyát az uveg gyertya tartó lyukak kozepébe ragasztani abba pedig blue tac-el kibelelni az anya csavar belsejét, hogy a headshellek szépen álljanak de puha dolog vegye oket korul ami nem okoz sérulést.
 
ilyen volt
 


 
Ilyen lesz (majd ha kész lesz)
 



alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Illetve hezitálok az AT 440 mlb és a nagaoka 11 es közôtt. Melyik jobb? Vagy csak mások?
Én az ML-440est nem ismerem. A Nagaokának ez a legkeresettebb hangszedoje. Belépo szintu darab de már boron tuszárral. Gyakorlatilag senki a világon nem rakott boron tuszárat egy belépo szintu hangszedobe. A fazon megbízható. Már csak kikell számolnod hova esik a frekvencia rezonancia a hangkaroddal párosítva, vigyázva, hogy valahol 6 és 12 kozé essen. Egyébként ez a lengyel fazon is vett tolem nemrég headshell vezetékeket amiket meg én importaltam Japanból
 
Megy a bartel rendesen.

Avatar
aeternum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2015.06.24., szer. 08:16
Értékelés: 174

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: aeternum »

Illetve hezitálok az AT 440 mlb és a nagaoka 11 es közôtt. Melyik jobb? Vagy csak mások?
...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű.

Bohumil Hrabal

Avatar
aeternum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2015.06.24., szer. 08:16
Értékelés: 174

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: aeternum »



Most néztem csak ki árulja ezt a hangszedot. Ez egy lengyel fazon aki itt angliában lemezjátszó alkatrészekkel kereskedik. Tole vettem a NOS Technics EPC-205C MK3-ast és most nézem csak mit árul!!! Nem tudom honnét szerzi ezeket a NOS ritkaságokat? De szeretnék a helyében lenni.
 


Szia! 
Megbizható fazon, érdemes megvenni tőle? Nagyon kacérkodom a Nagaoka tűvel egyébként tegnap óta.
...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű.

Bohumil Hrabal

alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »



Azért van élet a Projecten és a Regán túl is.     Az elérhető árú DD-k, de időnként még a csúcskategóriások is egy dologra kevésbé jó választ adnak, mint a függesztett vázasak, a külső rezgések elcsatolására. Nekem kicsit furának, hat, amikor így kezdődik a tuti lemezjátszó receptje, hogy vegyél valami nagyon komoly, nagy és jól megmérnökölt DD-t, és tedd fel egy ipari rezgéscsillapító állványra mégegyszer annyiért... 
 
Függesztett vázú lemezjátszóknál az a titok, hogy a össze kell tervezni őket a hangkarral, és ha ügyesen csinálták, a nem kellő rezonanciák ügyesen kioltják egymást, lásd Voyd-Helius-AN IO, vagy a Linn, kicsit másképp a Xerxes és Artemiz stb. Ez nem misztifikálás, ez is korrekt mérnöki munka, igaz, ezt is el lehet szúrni... A saját, jó karral rendelkező DD-k is tudják némileg ezt a trükköt, de a rugó azért ezen a téren nagyobb szabadságot ad.
 
A másik a tányér maga. Szíjhajtásnál nagy a szabadság az anyagát, a súlyát tekintve, persze egy DD is meg tud hajtani nagy és nehéz tányért, de ahhoz nagy és drága motor kell és még macerásabb a rezgéscsillapítása az egész rendszernek.
 
A lemezjátszó tervezés (is) a kompromisszumok művészete, csak ilyen vagy olyan technika alkalmazása miatt én nem vetnék el semmilyen konstrukciót, jöjjenek csak, bizonyítsanak.

Megint elbeszélunk egymás mellett!
 
De ez egy annyira megszokott "hiba" a fórumon, hogy igazából már nem csodálkozom rajta. Ezért megismétlem onmagam. És itt ebben a topikban utoljára fogom leírni ugyan azt még egyszer.
 
Tehát! Te most felhoztál ellen példának olyan lemezjátszó(kat) konfigurációkat amelyet, amelyeket Magyar fizetésbol nem lehet megvenni. De egy nyugati is vakarja a fejét, még ha használt is.
 
Mit is próbáltam elmagyarázni? Az általad említett futómuvek és a hozzájuk tervezett karok az £1000+ kategória. Igazából inkább a £2000-es kategória még használtan is de legyunk nagylelkuek és állapodjunk meg egy koztes árban. £1500??? Szerintem annyiért árulják a legtobb általad felemlített konfigurációt.
 
Én egy jó pár poszttal lejjebb azt mondtam, hogy ha valakinek nincs pénze egy jó szíjjas futómure (nyilván ehhez kell még kar, speed box ha az mondjuk nem jár alapban) akkor... Ezek a futómuvek és itt nem csak angol vagy skót gyártmányúról beszélek inkább azért £1000 felett vannak legyunk oszinték. Épp ezért írtam lejjebb £2000-3000es ár kategóriát, mert ott már a persely és tengely valamint motor is megfelel az elvárásoknak, jár egy komolyabb tányér, stb. Nyilván az már neked is lejott elég sok futómu ebben az ár kategóriában semmilyen rugós felfuggesztést nem kap. Másképp csatolják el a kart és motort. Ez egy új trend.
 
Én azt mondtam korábban akinek nincs ennyi pénze (lásd fentebb felsorolt konfigurációk ára akár használtan is) figyelembe véve azt, hogy az £1000 alatti best buy-nak kikiáltott szíjjasoknál pedig ez még jobban igaz, hogy néhány száz euróért, fontért, dollárért importáljon egy Japán DD-t (lehetoleg valamelyik jól sikerultet amirol az ismert angol nyelvu fórumokon jó véleménnyel vannak) és nyugodtan, hátradolve hallgathat zenét.
 
Miért is vagyok ebben olyan biztos? Mert egy hibás konstrukciójú Michell lemezjátszóról átváltottam egy sokkal olcsóbb DD-re és attól a pillanattól kezdve elkezdodott a nyugodt zenehallgatás.
 
Felfuggesztés!?
 
Ha valaki venné a fáradtságot és utána olvasna, akkor láthatná, hogy a Japánok nem a rugókban látták az elcsatolás megoldását. Egy-két DD-t leszamítva mint a DENON DP-100M vagy az Lo-D TU-1000 amikben voltak rugók, a lemezjátszók 98%-ában máshogy próbálták meg elcsatolni a kart vagy épp az egész sasszí-t a nemkívánatos rezgésektol.
 
Hogy, hogyan?
 
Már egy lejjebbi posztomban pár szó erejéig leírtam de akkor megint:
 
A Japánok a legtobb esetben a felso-kozép és csúcs modellekben a "micro absorber feet" megoldással próbálták meg elcsatolni a lemezjátszót a kornyezettol. Ezek lábak amelyek elnyelik a rezonanciát. Némelyik szétszedve úgynéz ki mint az SME 20 felfuggesztése csak piciben. Némelyik mágneses lebegtetésu lásd Sony Esprit FW-90. A legsikeresebb ilyen elnyelo lábak a MICRO SEIKI-é illetve az Audio-Technicáé voltak. De igazából mindegyik cég megcsinálta a saját "micro absorber feet"-jét.
 
Tovább menve:
 
A legtobb cég kísérletezett (némelyik elég sikeresen) a "plinth" dizájnnal. Kompozit anyag dizájn, "high density" dizájn, "sandwich" dizájn és így tovább valamintt ezeknek a mixelése. Ha csak megnézed a SANSUI SR-929es DD lemezjászót ami egyébként nem egy nagy durranás már ott is megfigyelhetsz egyfajta "rezonancia elnyeletést" high-density resin-concrete base névvel megjelolve a robbantott ábrán. Ez a lemezjátszó nem is felso kozép kategória de már itt is figyeltek az általad megkérdojelzett dologra. Ha láthtanád a legtobb felos kozép illtve csúcs kategóriás lemezjátszó robbantott ábráját meglepodnél mennyire oda figyeltek az általad felvetett problémákra. De nagyon jó példa "plinth" dizájnra a Sony SBMC karosszériája. Vagy a Kenwood kompozit plinth-je amit szep lassan alkalmaztak a kisebb belépo szintu modellekben is. Osszedarátka muanyagot, kulobozo ásványokat, koveket porrá zúztak majd ezt nagy homérsékleten oriási nyomás alatt formázták meg a kívánt lemezjátszó karosszéria formára. Vették a fáradtságot és a plinth alja is ugyan ez a kompozit anyagból készítették. Vagy ott a SAEC cég speciális plinthje az SP-10es Technicsh-ez.
 
Volt azért más út is elcsatolni a kart. Erre az én lemezjátszóm a legjobb példa. Míg elég sok lemezjátszónál a "plinth" vagy ahogy mi hívjuk a "ház" vagy "karosszériája" a lemezjátszónál betolt egy tartó szerepet. Tartja a kart, tartja a motort, stb. Az én lemezjátszómnál a karosszéria mindossze egy dísz ruha, nincs semmilyen tartó szerepe. A kar és a motor elvan csatolva amennyire csak ellehet csatolni. A karorsszériát levehetném bámikor mert azon csak a kezelo szervek vannak elhelyezve. Sokan így is használják egyébként világszerte.
 
Most pedig beszeljunk a karról!
 
Lehet, hogy az angolok és skótok "osszetervezték" a kart a lemezjátszóval, de elhiheted, hogy a Japánok is ugyan így tettek a komplett konfigurációknál.
 
Tehát mégegyszer és utoljára ha sikerul kifognia valakinek kifognia £1000 alatt egy felso-kozép kategóriás, neadj Isten csúcs DD lemezjátszót akkor biztos lehet benne, hogy kap egy jól megtervezett, precíz konfigurációt.
 
Berakok egy két képet ide arról a karról ami az enyémen van. Minden fórumon azt írják és én is csak megerosíteni tudom, hogy a kar egy "pure-joy" tiszta élvezet használni. "High-precision" nagyon precíz és így tovább. Ezt a kart a Kenwood nagy sikerrel árulta kulon is Japánban. Én £325ért vettem a lemezjátszóm és mindossze 30 percet kellett autózni, hogy felvegyem. Egy Rega kart kapsz ennyiért!!! £325ért nincs semmilyen szíjjas versenyben vele mivel annyiért még speed box sem jár a szijjasokhoz tehát az elso meghallgatásnál már eldolt a kérdés. Az  meg, hogy milyen a kar egy £325-os szíjjason ne is feszegessuk.
 
Persze tudom, nehéz belátni... Nekem is nehéz volt. Eloszor én is kicsiben kezdtem. Megkellett ismerkednem ezzel a világgal.
 



alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »




 
Most toltottek fel angol ebay-re egy NAGAOKA MP-11 Boron hangszedot, szinte új. Postázzák bárhova a világon. £95 plusz posta. Nekem is van egy ilyenem, ha valaki szeretne nem túl drágán egy klasszis MM hangszedot akkor itt a link

Most néztem csak ki árulja ezt a hangszedot. Ez egy lengyel fazon aki itt angliában lemezjátszó alkatrészekkel kereskedik. Tole vettem a NOS Technics EPC-205C MK3-ast és most nézem csak mit árul!!! Nem tudom honnét szerzi ezeket a NOS ritkaságokat? De szeretnék a helyében lenni.
 



Online
Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1101
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 534
Tartózkodási hely: Győr

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: peterson »



Ebben lehet, hogy tudok segíteni.
 
 

Köszönöm! Később lehet élnék is vele. (nagyon tetszenek egyes típusok!) Most nem aktuális... jelenleg is 2 lemezjátszóm van, igaz egyik sem DD   .

alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »



De ha már vantige (a lentebb említett DD japán lejátszók alapján), akkor SME 3009, 3012. Abban ugyan olyan könnyű cserélgetni... ráadásul "J" kar, és minden irányban állítható. Mondjuk az effektív tömege általában inkább alacsony, ezért a hangszedő választás macerásabb.
 
Jó ez az eszmecsere, elgondolkodtató, s nekem is meghozta a kedvem a keresgéléshez (japán DD)! Találtam is egy japán aukciós oldalt, ahol jó áron lehetne vásárolni, csak az nem derül ki szállítanák-e Európába, illetve mibe fájna a szállítás a jellemzően 20kg feletti súlyoknál... meg persze Vám, ÁFA.

Ebben lehet, hogy tudok segíteni.
 
De addíg is:
 
Most toltottek fel angol ebay-re egy NAGAOKA MP-11 Boron hangszedot, szinte új. Postázzák bárhova a világon. £95 plusz posta. Nekem is van egy ilyenem, ha valaki szeretne nem túl drágán egy klasszis MM hangszedot akkor itt a link

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: muvimi »



 
Jó ez az eszmecsere, elgondolkodtató, s nekem is meghozta a kedvem a keresgéléshez (japán DD)! Találtam is egy japán aukciós oldalt, ahol jó áron lehetne vásárolni, csak az nem derül ki szállítanák-e Európába, illetve mibe fájna a szállítás a jellemzően 20kg feletti súlyoknál... meg persze Vám, ÁFA.

Dualok között is akad nagyon jó, csak azt az idétlen hangszedő felfogatást kell módosítani, az is igaz, hogy MM az igazi azokhoz a karokhoz.

Online
Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1101
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 534
Tartózkodási hely: Győr

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: peterson »



 
 
SME fantasztikus valasztás lehetne, de aki cserelgeti a hangszedot annak nincs rajta a listáján. Vagy ez eddíg nem jot le?

De ha már vantige (a lentebb említett DD japán lejátszók alapján), akkor SME 3009, 3012. Abban ugyan olyan könnyű cserélgetni... ráadásul "J" kar, és minden irányban állítható. Mondjuk az effektív tömege általában inkább alacsony, ezért a hangszedő választás macerásabb.
 
Jó ez az eszmecsere, elgondolkodtató, s nekem is meghozta a kedvem a keresgéléshez (japán DD)! Találtam is egy japán aukciós oldalt, ahol jó áron lehetne vásárolni, csak az nem derül ki szállítanák-e Európába, illetve mibe fájna a szállítás a jellemzően 20kg feletti súlyoknál... meg persze Vám, ÁFA.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: csövi »



Lehet de angol ebayen sokkal olcsóbban mennek. Japán oldalakon úgy szintén. Audiocraft AC 300 kar van szinte mindíg £350 korul, AC-3000 is van £400-500 korul. SAEC kar már £250 tol kezdodik! Egy Rega RB 202 most £200!!! Rega RB 303 most £350!!! Remélem érzed mire akarok rávilagítani? A fent említett Japán S és J karokban csupán pillanat muve hangszedot cserélni.
 
SME fantasztikus valasztás lehetne, de aki cserelgeti a hangszedot annak nincs rajta a listáján. Vagy ez eddíg nem jot le?

Nem...én is cserélgetem nagy ritkán, de ahhoz az illesztést is módosítani kell...igaz én inkább MC szeretem.  Legjobb marad általában hosszú időre.  :-)
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Lehet de angol ebayen sokkal olcsóbban mennek. Japán oldalakon úgy szintén. Audiocraft AC 300 kar van szinte mindíg £350 korul, AC-3000 is van £400-500 korul. SAEC kar már £250 tol kezdodik! Egy Rega RB 202 most £200!!! Rega RB 303 most £350!!! Remélem érzed mire akarok rávilagítani? A fent említett Japán S és J karokban csupán pillanat muve hangszedot cserélni.
 
SME fantasztikus valasztás lehetne, de aki cserelgeti a hangszedot annak nincs rajta a listáján. Vagy ez eddíg nem jot le?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”