Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM és MC pickup-ok

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Annyira lelóg az SME shell orra, hogy felakad rajta a Mofi ?
Kipróbáltad ?

Gyári tápja van még a Findler - nek ?

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

supravox írta:
2024.01.27., szomb. 07:42
Na ez nálam annyira nem jelentkezik, mindkét hangszedővel brillírozik a lemezjátszóm. Természetesen más hangszínnel zenélnek, de imádom mindkettőt. Mofi Master még bőven járatódik...

Nagy köszönet Supravoxnak az ötletért. :smile53:
‐----------------------------------------------------------
Eddig senkinek sem okozott csalódást.
Sőt😁😁
Nálam is újra a MoFi muzsikál.
Nagyon szépen együtt van most az analóg.
A hangszedő egyáltalán nem lóg ki a pedigrés környezetből.
A Michael Findler MM phono is telitalálatnak bizonyult.
Gyönyörűen meghajtja az előfokot.
[/quote]

hangra natyon rendben van a Mastertracker :smile32:

viszont lenne egy kérdésem:szerelte-e (használja-e) vlki esetleg SME 3009/S2 impr.-el,annak gyári shelljében ?...a Mastertracker rögzitési pontjai a hangszedő teste a hátsó 1/4 környékén lehet,elnézegetvén a képeket,az a lecsapás amely a hangszedő teste elejefele sűlyedésben van,de a "lejtő" gyanitom (túl) kis szögben van,és a hangszedő eleje felfeküdhet a gyári SME shell elején...persze,használjunk + távtartót a shell+hangszedő között,és kérdés kipipálva,de itt következik,a következő,váratlan éles kanyar: a gyári ellensúly az SME 3009/S2 impr-nél 18-18,5gr-ot tud kezelni,a shell önmagában 6,5gr,marad 11,5-12gr a hangszedő+csavaroknak,ha ehez hozzácsapunk egy +távtartót+hangszedő tömeg(9,7gr) + 1gr csavarok,kb a maximális terhelésénél vagyunk a karnak,az ellensúly maximális távolságon van a kar forgópontjához viszonyitva,ami nem igazán jó,nagy a tehetelenségi tényező...

:quetionmark:
Csatolmányok
mastertracker.png
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: supravox »

Na ez nálam annyira nem jelentkezik, mindkét hangszedővel brillírozik a lemezjátszóm. Természetesen más hangszínnel zenélnek, de imádom mindkettőt. Mofi Master még bőven járatódik...

Nagy köszönet Supravoxnak az ötletért. :smile53:
[/quote]
‐----------------------------------------------------------
Eddig senkinek sem okozott csalódást.
Sőt😁😁
Nálam is újra a MoFi muzsikál.
Nagyon szépen együtt van most az analóg.
A hangszedő egyáltalán nem lóg ki a pedigrés környezetből.
A Michael Findler MM phono is telitalálatnak bizonyult.
Gyönyörűen meghajtja az előfokot.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »

AT750SLC - AT740ML - MOFI MT
Emlékeztek amikor kisiskolás korunkban elcserélgettük egymás uzsiját, de nem mindenki járt jól?
Na a fenti hangszedők, mind jó szendót hoztak> Köszönöm szépen mérnök Uraim!

Azt vettem (nem mostanában) észre, hogy amikor nincs a muzsikalánc tápvonalán csak a lemezjátszó (vonal), a lejátszott mű sokkal intimebbé válik, úgymond felkér egy spirituális táncra.
(a szoba ave.:85% EMI szűrt)

vagy volt már erről szó? :D

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

akvapark írta:
2024.01.26., pén. 18:00
PgSpa írta:
2024.01.25., csüt. 21:52
Köszönöm a véleményeket, javaslatokat.
Érdekes, hogy az ML tűvel kapcsolatban ellentétes vélemények is keletkeztek.
Nekem az AT VM 740ML-el kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy nehéz torzításra bírni.
Egyszer elfelejtettem beállítás után nulláról visszatenni az antiskating-ot, észre sem vettem...
A finom beállítást viszont az emlegetett testetlenség csökkenésével hálálja meg.
A Mofi nekem túl van azon a lélektani határon, amit adnék egy hangszedőért a jelenlegi
rendszeremben. Most lesz egy MP200, ez lett a vége, és majd próbálgatom az AT megtartva.
Sok jót olvastam róla, talán nem fogok csalódni...
Jut eszembe.
Zsolt elmondása szerint az Elixir fonóján min állítás szükséges a Nagaokák optimalizálásához. leborulok.gif
Rákérdeznél Zsoltnál? Ti amúgy is gyakran beszéltek... egyébként én is emlékszem Zsolt ezzel kapcsolatos megszólalására, de éppen fordított értelemben. Nekem úgy rémlik, éppen arról nyilatkozott, hogy a Nagaoka furcsa kapacitását jól kezeli az Elixir phonoja.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12174
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »

PgSpa írta:
2024.01.25., csüt. 21:52
Köszönöm a véleményeket, javaslatokat.
Érdekes, hogy az ML tűvel kapcsolatban ellentétes vélemények is keletkeztek.
Nekem az AT VM 740ML-el kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy nehéz torzításra bírni.
Egyszer elfelejtettem beállítás után nulláról visszatenni az antiskating-ot, észre sem vettem...
A finom beállítást viszont az emlegetett testetlenség csökkenésével hálálja meg.
A Mofi nekem túl van azon a lélektani határon, amit adnék egy hangszedőért a jelenlegi
rendszeremben. Most lesz egy MP200, ez lett a vége, és majd próbálgatom az AT megtartva.
Sok jót olvastam róla, talán nem fogok csalódni...
ezek menyibe kerülnek? ha 130-140 körül, képbekerülhet a Hana EL, vagyis a magasjelű EH. elliptikus az E. igénytelen, de jó hangú. kiemelhető a ritmus, amit diktál és az árkategóriától szokatlan basszusjáték. nekem egy EL van. gy tűszárhajkás után megetem átmenetileg, aztán ittragadt. 2 évig nem vettem semmit, elviltam vele, de mai napig működik a hétköznapi lejátszómban. axxem a streamaudio forgalmazza
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12174
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3619
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »

Rock60 írta:
2024.01.25., csüt. 10:12
PgSpa írta:
2024.01.25., csüt. 09:57

Az is kérdés, hogy ennyiért inkább már MC legyen?
Ha van jó trafód vagy jó minőségű MC fokozatod a phonóban, vagy az előfokban, akkor talán, igen.
De ha nincsen, akkor egy jobb trafó vagy más MC elektronika beszerzése kb. megkétszerezi az össz bekerülést.
jóideje húzódik, de már elkészült a TMP Audio MC-t is kezelő phonoja. Már rég nálam kellene lennie (le szoktuk tesztelni, ha van valami új fejlesztés), de nem volt időm rá. Valamikor az MM járt nálam, az jól muzsikált. Ezek elég olcsók szoktak lenni, persze, ez relatív. De ha jól értettem. tud MM és MC-t is, de erre nem teszem a nyakam.
egyébként aki MM-ezni akar. ha van hozzá egy jőféle (értem úgy, igazán komoly) csöves phono, elég jó hangot ki lehet belőle csiholni. Régen az akkori Audio Innovations S1000 phono előfokát használtam a the first végfokkal (AI legteteje, ma már csak vintage,de ha van jó állapotban, vagy p1, P2 phono) is elég jól szólt MM-el is. Szólt úgy ezüstkábelekkel, mint egy közepes kéoességű shibata MC rézdróttal. Arra emlékszem, hogy john lenon imagine-jétől az igazán keménypöcsű vagányoknak is megkönnyesedett a szeme sarka :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: akvapark »

PgSpa írta:
2024.01.25., csüt. 21:52
Köszönöm a véleményeket, javaslatokat.
Érdekes, hogy az ML tűvel kapcsolatban ellentétes vélemények is keletkeztek.
Nekem az AT VM 740ML-el kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy nehéz torzításra bírni.
Egyszer elfelejtettem beállítás után nulláról visszatenni az antiskating-ot, észre sem vettem...
A finom beállítást viszont az emlegetett testetlenség csökkenésével hálálja meg.
A Mofi nekem túl van azon a lélektani határon, amit adnék egy hangszedőért a jelenlegi
rendszeremben. Most lesz egy MP200, ez lett a vége, és majd próbálgatom az AT megtartva.
Sok jót olvastam róla, talán nem fogok csalódni...
Jut eszembe.
Zsolt elmondása szerint az Elixir fonóján min állítás szükséges a Nagaokák optimalizálásához. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »

alto írta:
2024.01.25., csüt. 15:56
PgSpa írta:
2024.01.25., csüt. 12:24
Egyben válaszolok:

A lemezjátszó Manticore Mantra, Isokinetik SA 750D karral (úgy tudom, hogy Ear-é volt), Jelco karkábel, Heed Elixir (a phono is), Epos M5i (Akvaparké volt valaha leborulok.gif ). Most AT VM 740 ML van, próbáltam 750SH tűvel, és egy Benz Micro MC20E2-vel is.
Az össze jó, torzításmentes hangot ad a következő esetben: új, kifogástalan, rock, jazz lemezek. Ami az SH-n és a Benz Micro-n kifog, pedig én főleg ezt fogyasztom: barokk kantáták, az LP korszak végóráiból, akár 30perces oldalankénti programmal.
Az ML sima, mint a baba posija, a belső barázdákon itt-ott érezni, hogy a határon van, de nem torzít be. A többiek igen.
A beállításokat legjobb tudásom szerint elvégzem, de mérőlemezem, oszcilloszkópom nincsen.
Alapvetően elégedett vagyok az ML-el, de kicsit testetlen, szóval az ő utódját keresem igazán.
Az MC vonalon a magas kimenetű lenne jó, mert sokat riogattak a trafókkal, előerősítőkkel kapcsolatban. Ez az Elixir megoldás egy kábel, "plug and play" nagyon biztosnak tűnik.
Nem ismerem sajnos sem a futóművet sem a hangkart, így nem tudom mennyire lehet pontosan őket beállítani. Az biztos viszont, hogy a shibata tűprofil nagyon érzékeny a pontos beállításra, sokkal jobban mint az egyszerűbb elliptikus, kúpos vagy akár a microline profil. A pontatlan beállításra pedig bizony torzításokkal reagál. A pontos beállításhoz vagy mérőlemez, vagy nagyon nagy gyakorlat szükséges. Szerintem inkább kerüld a shibata tűprofilt. Az Elixír phonoja nem rossz (lényegében egy Heed Questar MM szintű phono kártya van beépítve), de azért megvannak a korlátai, komolyabb hangszedőkhöz komolyabb phono is kellene. A VM 740 ML egy egész jó kis hangszedő, jó a felbontása, de valóban kicsit testetlen, vékonyabb hangzása van. Nekem MM vonalon például a MoFi Mastertracker igencsak bevált, testességgel ott már nincs gond, viszont több mint kétszer annyiba kerül mint egy VM 740 ML.
Na ez nálam annyira nem jelentkezik, mindkét hangszedővel brillírozik a lemezjátszóm. Természetesen más hangszínnel zenélnek, de imádom mindkettőt. Mofi Master még bőven járatódik...

Nagy köszönet Supravoxnak az ötletért. :smile53:

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Köszönöm a véleményeket, javaslatokat.
Érdekes, hogy az ML tűvel kapcsolatban ellentétes vélemények is keletkeztek.
Nekem az AT VM 740ML-el kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy nehéz torzításra bírni.
Egyszer elfelejtettem beállítás után nulláról visszatenni az antiskating-ot, észre sem vettem...
A finom beállítást viszont az emlegetett testetlenség csökkenésével hálálja meg.
A Mofi nekem túl van azon a lélektani határon, amit adnék egy hangszedőért a jelenlegi
rendszeremben. Most lesz egy MP200, ez lett a vége, és majd próbálgatom az AT megtartva.
Sok jót olvastam róla, talán nem fogok csalódni...

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3761
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

PgSpa írta:
2024.01.25., csüt. 12:24
Egyben válaszolok:

A lemezjátszó Manticore Mantra, Isokinetik SA 750D karral (úgy tudom, hogy Ear-é volt), Jelco karkábel, Heed Elixir (a phono is), Epos M5i (Akvaparké volt valaha leborulok.gif ). Most AT VM 740 ML van, próbáltam 750SH tűvel, és egy Benz Micro MC20E2-vel is.
Az össze jó, torzításmentes hangot ad a következő esetben: új, kifogástalan, rock, jazz lemezek. Ami az SH-n és a Benz Micro-n kifog, pedig én főleg ezt fogyasztom: barokk kantáták, az LP korszak végóráiból, akár 30perces oldalankénti programmal.
Az ML sima, mint a baba posija, a belső barázdákon itt-ott érezni, hogy a határon van, de nem torzít be. A többiek igen.
A beállításokat legjobb tudásom szerint elvégzem, de mérőlemezem, oszcilloszkópom nincsen.
Alapvetően elégedett vagyok az ML-el, de kicsit testetlen, szóval az ő utódját keresem igazán.
Az MC vonalon a magas kimenetű lenne jó, mert sokat riogattak a trafókkal, előerősítőkkel kapcsolatban. Ez az Elixir megoldás egy kábel, "plug and play" nagyon biztosnak tűnik.
Sokáig én is MC-ztem, de úgy egy éve MM-re tértem át. Hangsúlyozom át, és nem vissza!
Én is amondó vagyok, hogy inkább MM vonalon maradj, nekem egyértelmű sikertörténet.
Az MC-vel rengeteg változót hoznál a képbe, sok fejtörést, gondot okoznál magadnak ahelyett, hogy hátradőlve zenét hallgatnál.
Semmi esetre sem szeretnélek elrettenteni, lebeszélni az MC vonalról, de sok pénzt elégethetsz miatta, és mégsem biztos, hogy elégedett leszel vele.
Nyilván való, hogy egy bizonyos szint felett, már csak MC hangszedők jöhetnek számításba, de ahogy leírtad a lehetőségeidet, nem feltétlen ez a Te utad.
Csatlakozva Alto ajánlásához, én is a MoFi MasterTrackert ajánlom, főként azért, mert én is e mellett tettem le a voksom. Az előtte használt, azonos árú MC hangszedőmet, mindenben felülmúlta.
Tudom, ez azért drágább hangszedő, mint amiket birtokolsz, vagy kinéztél, de bizton állíthatom, ez az árketógiája kimagasló modellje, sőt megkockáztatom, hogy a legjobb, függetlenűl MM vagy MC. A futóműved és karod indokolná ilyen szintig feljebblépni.
Pár gondolat a beállításról.
Ennél a hangszedőnél nekem is szembesülnöm kellett vele, hogy az ML tű miatt, bizony fokozott figyelmet igényel a beállítása. Bevallom, nekem is csak harmadik nekifutásra sikerült tisztességesen beállítani, de akkor nagyon életre kelt!
Shibata tűvel nem volt még dolgom, de mindenkitől azt hallottam, hogy nagy szívás tud lenni, még a komoly gyakorlattal rendelkezőknek is csak jobb napokon sikerül korrektűl beállítaniuk.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alto »

PgSpa írta:
2024.01.25., csüt. 12:24
Egyben válaszolok:

A lemezjátszó Manticore Mantra, Isokinetik SA 750D karral (úgy tudom, hogy Ear-é volt), Jelco karkábel, Heed Elixir (a phono is), Epos M5i (Akvaparké volt valaha leborulok.gif ). Most AT VM 740 ML van, próbáltam 750SH tűvel, és egy Benz Micro MC20E2-vel is.
Az össze jó, torzításmentes hangot ad a következő esetben: új, kifogástalan, rock, jazz lemezek. Ami az SH-n és a Benz Micro-n kifog, pedig én főleg ezt fogyasztom: barokk kantáták, az LP korszak végóráiból, akár 30perces oldalankénti programmal.
Az ML sima, mint a baba posija, a belső barázdákon itt-ott érezni, hogy a határon van, de nem torzít be. A többiek igen.
A beállításokat legjobb tudásom szerint elvégzem, de mérőlemezem, oszcilloszkópom nincsen.
Alapvetően elégedett vagyok az ML-el, de kicsit testetlen, szóval az ő utódját keresem igazán.
Az MC vonalon a magas kimenetű lenne jó, mert sokat riogattak a trafókkal, előerősítőkkel kapcsolatban. Ez az Elixir megoldás egy kábel, "plug and play" nagyon biztosnak tűnik.
Nem ismerem sajnos sem a futóművet sem a hangkart, így nem tudom mennyire lehet pontosan őket beállítani. Az biztos viszont, hogy a shibata tűprofil nagyon érzékeny a pontos beállításra, sokkal jobban mint az egyszerűbb elliptikus, kúpos vagy akár a microline profil. A pontatlan beállításra pedig bizony torzításokkal reagál. A pontos beállításhoz vagy mérőlemez, vagy nagyon nagy gyakorlat szükséges. Szerintem inkább kerüld a shibata tűprofilt. Az Elixír phonoja nem rossz (lényegében egy Heed Questar MM szintű phono kártya van beépítve), de azért megvannak a korlátai, komolyabb hangszedőkhöz komolyabb phono is kellene. A VM 740 ML egy egész jó kis hangszedő, jó a felbontása, de valóban kicsit testetlen, vékonyabb hangzása van. Nekem MM vonalon például a MoFi Mastertracker igencsak bevált, testességgel ott már nincs gond, viszont több mint kétszer annyiba kerül mint egy VM 740 ML.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: NJ_ »

PgSpa írta:
2024.01.25., csüt. 09:57
Kedves Mindenki!

Gyakorlati tapasztalatokat szeretnék kérdezni: a Nagaoka MP200-hoz képest az MP300 megéri az árkülönbözetet?
Arra is kíváncsi lennék, hogy középnehéz karban követés terén hogy teljesítenek, pl. belső barázda torzítás, akár
egy ML tűs hangszedőhöz képest?

Az is kérdés, hogy ennyiért inkább már MC legyen?
Hello, nekem nem, nekem nincs kulonbseg a 200 es a 300 kozott. De a 200/300 es az 500 kozott mar van. Ugyanaz a test, de mas tuprofil. A 200/300 is point contact elliptikus (“lekerekített”), az 500 pedig line contact fine line (“V-formaju”) tuprofillal rendelkezik. En lepnek egyet meg elore es az 500-at valasztanam. Ha Nagaoka..

Ezek a modernebb tuprofilok élesebb éllel/ sugarral “olvassak” a barázdafalat, jobb magas frekvencia kiterjesztest engedve - foleg a belső barázdáknál ahol ez mindig nehezebb, - ami alacsonyabb torzítást, jobb kepalkotast es mélységet, stb. eredményez(het).
De..

Ezen a profilok joval pontosabb beallitast igényelnek, mint a korabbi, kezdetlegesebb formák. Egy lekerekített, konikus vagy elliptikus tuveget könnyebb a barazdahoz igazítani, mint egy V-alakut. A barazda megfelelő követése (koveto kepesseg, “tracking”) szempontjából joval kritikusabbak az alabbiak:
- a barazda függőleges képzeletbeli vonalatol való elteres vagy Azimuth beallitas
- a barazda mentén történő elölről hátrafelé dőlés szögenek (SRA) beallitasa

Utolso kerdeseidre: igen jol illeszkednek kozepes effektiv tomegu karokhoz, tapasztalataim szerint pl. Graham, SME309, SMEIV,V, Triplanar karokhoz (is). Az Isokinetiket nem ismerem.

MM/MI vagy MC? Magas kimenetu? Nem tudom. Voltak HoMC probalkozasaim, de LoMC-ok maradtak.
Szoval en ebben az arkategoriaban lehet maradnek az MM/MI vonalon. (Es akkor meguszod azt amivel ijesztgettek (phono..)..🙏)

Udv., J
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Egyben válaszolok:

A lemezjátszó Manticore Mantra, Isokinetik SA 750D karral (úgy tudom, hogy Ear-é volt), Jelco karkábel, Heed Elixir (a phono is), Epos M5i (Akvaparké volt valaha leborulok.gif ). Most AT VM 740 ML van, próbáltam 750SH tűvel, és egy Benz Micro MC20E2-vel is.
Az össze jó, torzításmentes hangot ad a következő esetben: új, kifogástalan, rock, jazz lemezek. Ami az SH-n és a Benz Micro-n kifog, pedig én főleg ezt fogyasztom: barokk kantáták, az LP korszak végóráiból, akár 30perces oldalankénti programmal.
Az ML sima, mint a baba posija, a belső barázdákon itt-ott érezni, hogy a határon van, de nem torzít be. A többiek igen.
A beállításokat legjobb tudásom szerint elvégzem, de mérőlemezem, oszcilloszkópom nincsen.
Alapvetően elégedett vagyok az ML-el, de kicsit testetlen, szóval az ő utódját keresem igazán.
Az MC vonalon a magas kimenetű lenne jó, mert sokat riogattak a trafókkal, előerősítőkkel kapcsolatban. Ez az Elixir megoldás egy kábel, "plug and play" nagyon biztosnak tűnik.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5662
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

PgSpa írta:
2024.01.25., csüt. 09:57
Kedves Mindenki!

Gyakorlati tapasztalatokat szeretnék kérdezni: a Nagaoka MP200-hoz képest az MP300 megéri az árkülönbözetet?
Arra is kíváncsi lennék, hogy középnehéz karban követés terén hogy teljesítenek, pl. belső barázda torzítás, akár
egy ML tűs hangszedőhöz képest?

Az is kérdés, hogy ennyiért inkább már MC legyen?
Szerintem korrekt válaszhoz több infóra lenne szükség. Mik pl a hosszabb távú terveid? Milyen lemezjátszód és karod van? Szerintem nem érdemes mp300-ra váltani. És egy jó lemezjátszón meg nem hallod meg a belsőbarázda torzításait. Nem akarsz többet áldozni a történetre? Akkor ne is variálj. Mindenképp plusz idő és pénz lenne és a csoda sem tartana csak 3 napig és kezdheted előről.... Szóval.... Mik a terveid szábdékod, mit remélsz a dologtól?

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: akvapark »

PgSpa írta:
2024.01.25., csüt. 09:57
Kedves Mindenki!

Gyakorlati tapasztalatokat szeretnék kérdezni: a Nagaoka MP200-hoz képest az MP300 megéri az árkülönbözetet?
Arra is kíváncsi lennék, hogy középnehéz karban követés terén hogy teljesítenek, pl. belső barázda torzítás, akár
egy ML tűs hangszedőhöz képest?

Az is kérdés, hogy ennyiért inkább már MC legyen?
Szerintem a fészen fordulj Szekeres Pistához, őszintén mond véleményt, és nem az anyagiak mentén. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

PgSpa írta:
2024.01.25., csüt. 09:57

Az is kérdés, hogy ennyiért inkább már MC legyen?
Ha van jó trafód vagy jó minőségű MC fokozatod a phonóban, vagy az előfokban, akkor talán, igen.
De ha nincsen, akkor egy jobb trafó vagy más MC elektronika beszerzése kb. megkétszerezi az össz bekerülést.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Kedves Mindenki!

Gyakorlati tapasztalatokat szeretnék kérdezni: a Nagaoka MP200-hoz képest az MP300 megéri az árkülönbözetet?
Arra is kíváncsi lennék, hogy középnehéz karban követés terén hogy teljesítenek, pl. belső barázda torzítás, akár
egy ML tűs hangszedőhöz képest?

Az is kérdés, hogy ennyiért inkább már MC legyen?

Avatar
Zolee6969
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2019.10.22., kedd 10:12
Értékelés: 26

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Zolee6969 »

andarson írta:
2024.01.15., hétf. 13:55
Rock60 írta:
2024.01.15., hétf. 13:32

Ok...
Mi az első ?
Az első kérdés, hogy van-e ajánlásotok, kihez forduljak azzal, hogy ad egy pukkanó hangot a hangsugárzónak a motor bekapcsolásakor és leállításakor, amit lehalkított előfoknál hallkabban, hallgatási hangerőn hangosabban ad le.
szia,
nálam a sütő bekapcsolása hallatszik a hangszórókon, de csak akkor amikor a TV -t hallgatom az erősítőn. Ha LP megy vagy bármi más, akkor ez nincs.

Opciók:
1. lehet, hogy a motorvezérlő nem fázishelyesen van bedugva a konnektorba, fordítsd meg a dugvillát
2. a motorvezérlőt tedd át másik konnektorba vagy mondjuk ne legyen azon a körön, ahol a többi hifikomponens ( erősítők, phono) van
3. ne csak lehalkítsd az előfokot, hanem tedd MUTE ra vagy állítsd teljesen nullára az előfokot. Nálam eleve MUTE on van az előfok, amíg a tű nem landol a barázdákon.
4. talán trafó / szűrő használata (ebben azért kicsit bizonytalan vagyok)
Gauss Neuron Insane végfok,GAMUT 3Di előfok,3D Nano SIGNATURE V5-streamer,Audio Physic Codex hangfal,Transrotor Fat Bob S TMD lemezjátszó,EMT JSD Pure Black,TR5009 hangkar,TEP kábelek,TEP trafó,SONY CDPXA50ES SwobodaCD,Finalizer Lite,Hydra Ceramic Natural LAN

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5662
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pali923 írta:
2024.01.15., hétf. 23:16
SoundMania írta:
2024.01.15., hétf. 19:51
Chorus Blacket nem hallottam, de ha jól tudom valamelyik komoly Goldring reinkarnációja.
Tehát nem csak más, hanem sokkal jobb!
Köszönöm, erre voltam kíváncsi. leborulok.gif
A Roksan a 1042-re hajaz némi eltéréssel, itt van erről egy cikk: https://ear.hu/?p=6405
Nem fogsz csalódni! Quasarhoz/Rega karhoz Goldringek helyett inkább javasolnék még egy Denon 103r - t is (Eroica-t is lemosta) , de az Ania még jobb. Rega MM-jei nem tetszettek egyáltalán, de az Ania meglepetés volt.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: pali923 »

SoundMania írta:
2024.01.15., hétf. 19:51
Chorus Blacket nem hallottam, de ha jól tudom valamelyik komoly Goldring reinkarnációja.
Tehát nem csak más, hanem sokkal jobb!
Köszönöm, erre voltam kíváncsi. leborulok.gif
A Roksan a 1042-re hajaz némi eltéréssel, itt van erről egy cikk: https://ear.hu/?p=6405
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: NJ_ »

andarson írta:
2024.01.15., hétf. 13:55
Rock60 írta:
2024.01.15., hétf. 13:32

Ok...
Mi az első ?
Az első kérdés, hogy van-e ajánlásotok, kihez forduljak azzal, hogy ad egy pukkanó hangot a hangsugárzónak a motor bekapcsolásakor és leállításakor, amit lehalkított előfoknál hallkabban, hallgatási hangerőn hangosabban ad le.

Hosszabb távon pedig az upgrade lehetőségek fognak érdekelni - ami ráér még - ebből is első körben, hogy érdemes-e a gyári IC kábelét (ami egyébként tuchel csatlakozós még), illetve tápkábelét cserélni.
Nekem nincs direkt ilyen ismeretsegem Magyarorszagon, de a forumos tevekenysegek alapjan kerdes nelkul megkockaztatom, hogy pl. Takacs úr vagy Huszti úr (ELEX/HG) is siman orvosolni tudna neked a problemat.

Bar azt nem kerdezted, hogy a gondot mi okozza, kicsit segitek, hogy mire szamits:

(Elore elnezest kerek, ha rosszul felteteleztem, es tudod..)

Le kellene csereltetned a motor ki/be kapcsolon keresztuli kondijat. Tippem szerint 0,001 mF-os van benne, ehelyett kerj 0,01 mF-osat. Fontos, hogy az uj kondi birjon el elegendo feszultseget. Sztem a névleges értéket Magyaroszagon is wvDC azaz working volts DC formában adjak meg. (Az USA-ban ~120 vAC koruli halozati feszultseg mellett minimum 400 wvDC-seket hasznalunk. Gond nelkul.)
Dee aki csinalja, erteni fog hozza.🙏

(U.i.: es szerintem még upgrade kerdeseket is feltehetsz nekik.)

Udv., J
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5662
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pali923 írta:
2024.01.15., hétf. 09:40
Egy kis információt szeretnék konkrét ügyben:
Sok szépet olvastam itt is a Rega Ania hangszedőről. Mint látható, most egy Roksan Corus Black van a lemezjátszómban Rega karban. Azt is olvastam régen, hogy ez a hangszedő jól passzol ebbe a karba, és jól is szól. Alapvetően arra lennék kíváncsi, hogy egy Ania mennyivel lenne jobb/rosszabb/szebb, vagy csak más ebbe a karba. Hedd Quasar a phono.
Chorus Blacket nem hallottam, de ha jól tudom valamelyik komoly Goldring reinkarnációja. De(!) hallottam Goldring Eroica-t, Goldring 1042-t és pl Rega Exact hangszedőkkel is. Mindegyik nagyon elmarad az Ania mellett!
Tehát nem csak más, hanem sokkal jobb!

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

dixie-chicken írta:
2024.01.15., hétf. 14:50

Ott nem szerepel,de már kiveséztük:

viewtopic.php?f=20&t=4660

:kiss:
Valóban... Én ott nem jártam. :kiss:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Rock60 írta:
2024.01.15., hétf. 14:16
Alacsony, vagy magas kimenetű a Sumiko ?
Kell hozzá trafó, vagy nem ?

Ez biztosan nincsen benne az aláírásában... :D
ott nem szerepel,de már kiveséztük:

viewtopic.php?f=20&t=4660

:kiss:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2024.01.15., hétf. 15:26-kor.
Ok: Idézési hiba javítása
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”