Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM és MC pickup-ok

alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Ja még egy kérdés, mondod, hogy a Glanz 31 és a Grace más karokban hozzák a maximumot? Amennyire én tudom mind a kettő viszonylag magas cu-val rendelkezik ezért alacsony eff mass karba jók. 
Az MFG71-nek 12-es míg az MGF 31-nek 8-as az értéke ami azért nagy kulonbség. Nekem most 16 grammos karom van. Tehát az MFG 31L-el már 12 Hz-re esik a rez-freki ami elég szépen hallaható torzításban. Az MFG 71 valoszínuleg jobban teljesítene a mostani karomban. Mint azt korábban írtam is az MFG 31L-t én egy korábbi hangaromhoz vettem amihez nagyon passzolt. Az MFG 31L egy belépo szint de abban mindenképp a jobbak kozul való. A Grace F-9E meg szinte majdnem 10Hz-re esik a mostani karomnál amibol egyenesen adódik, hogy kiválóan teljesít. Bár mint írtam korábban van olyan hagszedo ami jobban tetszik az én konfigurációmban. De ez inkább izlés dolga mint sem melyik a jobb vagy rosszabb.

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: DHT1 »

Nagy kár hogy ennyire túlárazták. Sajnos a tűszár rezonanciáitól ez sem mentes.
72audio.com

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Régi ötlet új formában:
 
 

A video első fél perce alatt, majdnem megkérdeztem, hogy milyen optikával lehet ilyen mélységélességű videót készíteni?
Aztán rájöttem...    

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Te direkt írsz minden "csak" szó helyett "cask"-ot. Meg egyáltalán....
 
Ez csak azt jelenti, hogy az illetőnek be van kapcsolva az angol nyelv és az automata korrekció a számítógépén. (Én is szenvedtem tőle, mire rájöttem....)

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SSS »


Akkor magammal folytatom     még mindíg Glanz MFG71 vs Grace F9E. Glanz-on volt kis állítani való, mostanra lett tökéletes. Összességében nekem ez az eddigi legjobb hangszedőm, pedig volt jó pár mm, és mc. 
Olvastam valahol a Glanz G7 (mfg71 nagytestvére) összehasonlítását a technics epc100-al ami majd minden MM mániás szerint, akinek volt szerencséje hallani "A" valaha volt legjobb MM hangszedő. Azt írta valaki, hogy a Glanz olyan mintha a koncerteremben az első sorban ülnénk, a Technics meg mintha egy kis jazz klubban a zenekartól 3-4 asztalra. Na nekem pont ilyen a Grace F9E is a Glanz-hoz képest. 
 
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SSS »


A Glanz MM vs Grace-ra gondoltam, mert írtad, hogy volt Glanz31 az meg MM . Az is érdekes amit a Grace-ről írsz, igen mindenes, de nekem pont, hogy nem unalmasnak, hanem nagyon is "izgalmasnak" tűnik, olyan hangszedő amiben van "magic" alig bírom otthagyni a lemezeket, mert még egyet, meg még egyet meg szeretnék hallgatni.  A Glanz MFG71 meg szintén kiemelkedően jól szól nálam csak máshogy mint a Grace, kisebb a "magic" faktor, viszont jobb a dinamika, több a részlet, bár ezek lehet annak köszönhetőek, hogy a Glanz-ban MR tű van, míg a Grace sima E.
 
Ja még egy kérdés, mondod, hogy a Glanz 31 és a Grace más karokban hozzák a maximumot? Amennyire én tudom mind a kettő viszonylag magas cu-val rendelkezik ezért alacsony eff mass karba jók. 
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SSS »



Nemtudom melyik Glanzra gondolsz? Nekem ugye volt MC és MM is. A Grace F-9 nem igazán osszehasonlítható az általam használt MFG 31L-el mivel más karokon hozzák a maximumot és nekem csak egy karom van. A Grace MM-et még akkor vettem amikor egy másik lemezjátszóm volt amin "low mass" kar volt. Ez a lemezjátszó eladásra kerult de a hangszedo megmaradt. Néha felkerul a jelenlegi hangkarra de itt nem futja ki magát. A Glanz GMC-20 assal már érdemes lenne osszehasonlítani a Grace-t bár 2 kulonbozo mukodési elv. Két kulonbozo karakter. A Grace az én configurációmban ultra kiegyensúlyozott, színezetlen, talán ezért nem is annyira izgalmas bár unalmasnak sem mondanám. A Glanz MC hangszedo pedig az én karomon nagyon izgága, drámai bár egy kicsit konnyu súlyú de nagyon oda csap ha kell és feltunoskodik, csillog is amit hi-fi nyelven színezetségnek mondanánk. A GMC-20asnak nagyon meredek a tu szára ami miatt VTA-t is igényelne a legtobb esetben amivel nyilván lehetne a hangján finomítani. Sajnos nekem a VTA nem állítható. Nekem a Glanz nagyon tetszett így finom hangolás nélkul. Jónéhány zenén ezzel a hangtónússal hozta azt ami nálam kiváltja a libabor effektust. Grace-nél nem tapasztaltam WoW faktort vagy libabor effektust. A Grace egy jó mindenes, "all rounder". Nem véletlenul annyira populáris Nagy Britaniában.
 
A vintage hangszedok kozul a legnagyobb meglepetés és legjobb ár érték arány a Pioneer PC-50MC-t illeti ami jóval olcsóbb mint a Grace és nálam a Pio hozott egyfajta Wow faktort. Izgalmas volt ugyanakkor kiegyensúlyozott. A Pio húsos és kiegyensúlyozott míg a Grace steril és kiegyensúlyozott. (hozzá teszem nálam).
 
A Glanz MC-t mindenképp ajánlanám "mid mass" karokhoz mivel sokkal olcsóbb mint a Garce bármelyik MM hangszedoje, MC-rol hangszedoirol nem is beszélve. A Glanz MC-n ráadásul cserélheto a tu házilag is ha sikerul szerezni hozzá egy eredetit. Hozzáteszem a Pioneer MC-n is lehet házilag cserélni... Ez a két vintage hangszedo használtan vagy újonnan nagyjaból egy árban szokott menni. (~$80-$140)

A Glanz MM vs Grace-ra gondoltam, mert írtad, hogy volt Glanz31 az meg MM . Az is érdekes amit a Grace-ről írsz, igen mindenes, de nekem pont, hogy nem unalmasnak, hanem nagyon is "izgalmasnak" tűnik, olyan hangszedő amiben van "magic" alig bírom otthagyni a lemezeket, mert még egyet, meg még egyet meg szeretnék hallgatni.  A Glanz MFG71 meg szintén kiemelkedően jól szól nálam csak máshogy mint a Grace, kisebb a "magic" faktor, viszont jobb a dinamika, több a részlet, bár ezek lehet annak köszönhetőek, hogy a Glanz-ban MR tű van, míg a Grace sima E.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Kérdés, Glanz vs Grace te milyennek értékelted őket egymáshoz képest. Nálam eddig messze ez a kettő vezet mondjuk Grace-ből "csak" E van a Glanzból meg mfg71 cserélt tűvel   - big THX for Alphawolf    . -  szóval kíváncsi vagyok más rendszerbe, hogy muzsikálnak.
Nemtudom melyik Glanzra gondolsz? Nekem ugye volt MC és MM is. A Grace F-9 nem igazán osszehasonlítható az általam használt MFG 31L-el mivel más karokon hozzák a maximumot és nekem csak egy karom van. A Grace MM-et még akkor vettem amikor egy másik lemezjátszóm volt amin "low mass" kar volt. Ez a lemezjátszó eladásra kerult de a hangszedo megmaradt. Néha felkerul a jelenlegi hangkarra de itt nem futja ki magát. A Glanz GMC-20 assal már érdemes lenne osszehasonlítani a Grace-t bár 2 kulonbozo mukodési elv. Két kulonbozo karakter. A Grace az én configurációmban ultra kiegyensúlyozott, színezetlen, talán ezért nem is annyira izgalmas bár unalmasnak sem mondanám. A Glanz MC hangszedo pedig az én karomon nagyon izgága, drámai bár egy kicsit konnyu súlyú de nagyon oda csap ha kell és feltunoskodik, csillog is amit hi-fi nyelven színezetségnek mondanánk. A GMC-20asnak nagyon meredek a tu szára ami miatt VTA-t is igényelne a legtobb esetben amivel nyilván lehetne a hangján finomítani. Sajnos nekem a VTA nem állítható. Nekem a Glanz nagyon tetszett így finom hangolás nélkul. Jónéhány zenén ezzel a hangtónússal hozta azt ami nálam kiváltja a libabor effektust. Grace-nél nem tapasztaltam WoW faktort vagy libabor effektust. A Grace egy jó mindenes, "all rounder". Nem véletlenul annyira populáris Nagy Britaniában.
 
A vintage hangszedok kozul a legnagyobb meglepetés és legjobb ár érték arány a Pioneer PC-50MC-t illeti ami jóval olcsóbb mint a Grace és nálam a Pio hozott egyfajta Wow faktort. Izgalmas volt ugyanakkor kiegyensúlyozott. A Pio húsos és kiegyensúlyozott míg a Grace steril és kiegyensúlyozott. (hozzá teszem nálam).
 
A Glanz MC-t mindenképp ajánlanám "mid mass" karokhoz mivel sokkal olcsóbb mint a Garce bármelyik MM hangszedoje, MC-rol hangszedoirol nem is beszélve. A Glanz MC-n ráadásul cserélheto a tu házilag is ha sikerul szerezni hozzá egy eredetit. Hozzáteszem a Pioneer MC-n is lehet házilag cserélni... Ez a két vintage hangszedo használtan vagy újonnan nagyjaból egy árban szokott menni. (~$80-$140)

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SSS »



Néhány hónap hallgatózás és tapasztalat szerzés a meglévo gyujteménnyel végul is egy elhatározáshoz vezetett. Meg váltam jónéhány MM és MC hangszedotol az elmúlt hetekben. Még így is maradt jónéhány, de ha valaki azt kérdezné melyik az amelyiktol nem válnék meg, akkor azt mondanám, hogy a VICTOR U-1E. Elso hallásra szerelem volt ami azóta is szakadatlan. Akinek S karja vagy J karja van és 16 gramm koruli a tomege és esetleg szembe jonne vele egy ilyen az ne hagyja ki! Nagyon komoly atmoszférát képes teremteni a hallgató szobában. Rubint száras Grace F-9 ide vagy Bór tuszáras Technics EPC-205 oda...
...a VICTOR-ban van valami amit nem lehet szavakba onteni.
 
victor u1 e22.jpg

 
Kérdés, Glanz vs Grace te milyennek értékelted őket egymáshoz képest. Nálam eddig messze ez a kettő vezet mondjuk Grace-ből "csak" E van a Glanzból meg mfg71 cserélt tűvel   - big THX for Alphawolf    . -  szóval kíváncsi vagyok más rendszerbe, hogy muzsikálnak.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
Malfox
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 15:34
Értékelés: 17
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Malfox »


Ment privát üzenet. Beszerzési forrást nem nevezek meg, mert sokkal többe kerülne úgy, mintha én szerezném be.
Üdv!
Barátomnak a Denon DL - 160-as MC PU-ban elég kopottas már a tű. Ki tudná neki kicserélni, és csere esetén hol lehetne ehhez tűszárat szerezni? Konkrét válasz jöhet privátban.
Malfox Analogue Moving coil cartridge service
Micro Seiki DQX1000, Garrard 301/Kuzma 4 Point, Garrard 401/EMT 929, Rek-O-Kut L34, Siemens & Halske, Russco Model B
Revox A77, PR99
Hangszedő javítás ügyben kérem emailben jelentkezzen.

Avatar
wartam
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.05.20., csüt. 18:10
Értékelés: 52

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: wartam »


Barátomnak a  Denon DL - 160-as MC PU-ban elég kopottas már a tű. Ki tudná neki kicserélni, és csere esetén hol lehetne ehhez tűszárat szerezni? Konkrét válasz jöhet privátban.   
 
Nagyon ajánlom " Alphawolf" nevezetű fórumtársat.

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: atis »


Tulajdonképpen a mozgótekercseseknél is meggondolandó a tűcsere egy bizonyos szint alatt, itt pl.nem is kifejezetten az árkategória szab határt, hanem a hangszedő konstrukciója. Vannak olyan hangszedők amikkel érdemes foglalkozni, akár komolyabb tűprofillal is javítani rajta, van olyan amire a legolcsóbb tűt sem érdemes feltenni, mert egyszerűen a konstrukiós hibák miatt ki se tudnánk használni. Itt bizonyos anyagfáradási problémákra kell gondolni. Pl.vannak olyan mozgótekercsesek amiknek a felfüggesztő acélszála nem bír több üzemórát a tűkopási időtartamon felül. Az MM hangszedők kicsit másképp működnek, némileg egyszerűbb a a javításuk, mint egy mozgótekercsesnek és nem is igazán szenvednek az anyagfáradási hibákban, a gumi csillaptást és a természetes tűkopást leszámítva. Üdv!
Javaslatod lenne esetleg az Ortofon tekintetében? (délután már küldtem privátot is)

Avatar
Malfox
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 15:34
Értékelés: 17
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Malfox »

Tulajdonképpen a mozgótekercseseknél is meggondolandó a tűcsere egy bizonyos szint alatt, itt pl.nem is kifejezetten az árkategória szab határt, hanem a hangszedő konstrukciója. Vannak olyan hangszedők amikkel érdemes foglalkozni, akár komolyabb tűprofillal is javítani rajta, van olyan amire a legolcsóbb tűt sem érdemes feltenni, mert egyszerűen a konstrukiós hibák miatt ki se tudnánk használni. Itt bizonyos anyagfáradási problémákra kell gondolni. Pl.vannak olyan mozgótekercsesek amiknek a felfüggesztő acélszála nem bír több üzemórát a tűkopási időtartamon felül. Az MM hangszedők kicsit másképp működnek, némileg egyszerűbb a a javításuk, mint egy mozgótekercsesnek és nem is igazán szenvednek az anyagfáradási hibákban, a gumi csillaptást és a természetes tűkopást leszámítva. Üdv!
Malfox Analogue Moving coil cartridge service
Micro Seiki DQX1000, Garrard 301/Kuzma 4 Point, Garrard 401/EMT 929, Rek-O-Kut L34, Siemens & Halske, Russco Model B
Revox A77, PR99
Hangszedő javítás ügyben kérem emailben jelentkezzen.

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: atis »

Igen, én is valami hasonlóra gondoltam.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: peterson »


Továbbá ez olyan kategória amivel csak bizonyos anyagi kereteken belül érdemes foglalkozni.
  Ez így igaz!
 
Ha érzelmi kötődés van, akkor is az eredeti állapotot érdemes visszaállítani, egy csere tűvel, max. ha lehetséges, akkor a régi házba áttetetni a tűt-tűszárat, hogy ne látszódjon a csere.... (piros maradjon  )

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: atis »


Írok ha hazáértem. Mobilon nehézkes, klaviatúrát pedig vakon használom ☺
 
Ajánlom magam. :-) Írj privit. Üdv!

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: atis »


Alapvetően láttam az utángyártott tűket én is. Arra gondoltam, hogy itthon hasonló áron meg lehessen oldani, hogy működjön. Inkább érzelmi alapokon. Megboldogult apukámé volt. Én pedig pakolás közben sikeresen leamortizáltam.
Láttam NOS tűket magas árakon persze, de annyiért már gondolom elfogadhatóbb hangszedő is van néha a piacon.
 
 

Milyen felújításra gondolsz?
Ha csak tűcsere, akkor ilyet: http://www.ebay.de/sch/i.html?_sacat=0& ... kii&_frs=1 kell rendelni, s Te is meg tudod oldani a cserét!
Ha komolyabb a baj, akkor pedig jobb elbúcsúzni tőle, mert értelmes áron szerintem nem lehet javítani.


Avatar
Malfox
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 15:34
Értékelés: 17
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Malfox »


Hát, ha nem akar bele valami komolyabb tűrofilt akkor valóban érdemesebb új póttűt rendelni rá.
Továbbá ez olyan kategória amivel csak bizonyos anyagi kereteken belül érdemes foglalkozni.

Milyen felújításra gondolsz?
Ha csak tűcsere, akkor ilyet: http://www.ebay.de/sch/i.html?_sacat=0& ... kii&_frs=1 kell rendelni, s Te is meg tudod oldani a cserét!
Ha komolyabb a baj, akkor pedig jobb elbúcsúzni tőle, mert értelmes áron szerintem nem lehet javítani.

Malfox Analogue Moving coil cartridge service
Micro Seiki DQX1000, Garrard 301/Kuzma 4 Point, Garrard 401/EMT 929, Rek-O-Kut L34, Siemens & Halske, Russco Model B
Revox A77, PR99
Hangszedő javítás ügyben kérem emailben jelentkezzen.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: peterson »



Sziasztok, hangszedő felújítás kapcsán tudtok ajánlani kollégát?
Tudom nem nagy szám, de fontos lenne ennek a rendbehozatala.

Milyen felújításra gondolsz?
Ha csak tűcsere, akkor ilyet: http://www.ebay.de/sch/i.html?_sacat=0& ... kii&_frs=1 kell rendelni, s Te is meg tudod oldani a cserét!
Ha komolyabb a baj, akkor pedig jobb elbúcsúzni tőle, mert értelmes áron szerintem nem lehet javítani.

Avatar
Malfox
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 15:34
Értékelés: 17
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Malfox »


Ajánlom magam. :-) Írj privit. Üdv!

Sziasztok, hangszedő felújítás kapcsán tudtok ajánlani kollégát?
Tudom nem nagy szám, de fontos lenne ennek a rendbehozatala.

Malfox Analogue Moving coil cartridge service
Micro Seiki DQX1000, Garrard 301/Kuzma 4 Point, Garrard 401/EMT 929, Rek-O-Kut L34, Siemens & Halske, Russco Model B
Revox A77, PR99
Hangszedő javítás ügyben kérem emailben jelentkezzen.

Avatar
atis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 22:37
Értékelés: 298
Tartózkodási hely: Szeged

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: atis »


Sziasztok, hangszedő felújítás kapcsán tudtok ajánlani kollégát?
Tudom nem nagy szám, de fontos lenne ennek a rendbehozatala.



Avatar
AnalogAudio
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2015.06.22., hétf. 18:07
Értékelés: 40

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: AnalogAudio »


Kis összefoglaló Hana-ékról:
"Well armed
During the last few weeks of 2015 it was analogue time at my house, the Christmas songs could stay on the file server. Both the Hana cartridges were surprisingly good, both styli had their own strengths. That said, I assume that the output voltage of 0.5 versus 2 Volts has less to do with the final results than the stylus type. Many years ago, during the time I was helping at an audio shop on Saturdays, we had a customer with multiple arms on his deck. One for easy listening with a glass of wine in his hand, one for intense, full immersion reverie. Both Hanas would have suited him, the EH with the wine, the SL with his eyes closed. The EH is easier to enjoy, it plays without pretensions and performs well, giving that cosy feeling we all want on Christmas eve. The SL benefits from a better arm, gives you more detail and is more to the point, it reaches for the audio haute cuisine. If you play records every once in a while the elliptical stylus will be more than adequate. If you have a larger budget for turntable and arm and want more from you record collection, take the Shibata track. Your preamp/phono stage will make the choice for you between high or low output versions."
HANA Review URL.pdf
AnalogAudio.hu

alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Ha legközelebb... akkor légyszi itt is tegyél fel párat, hátha...! 
Gyorsan akartam lebonyolítani az eladásokat ezért inkább ebayen hirdettem meg. Ebayen pillanatok alatt elkapkodták azon az áron amit én kértem értuk. Magyarban egy picit nyogve nyelosebben mennek a dolgok. Viszont van egy jó hírem. Csatlakoztam az Ebay Global Shipping Programhoz, így bármelyik országból elérhetoek a termékeim és a legtobb ebay-es akinek van esze az csatlakozott!
 
Egy Micro Seiki LM-10 egy Glanz MFG-31 L és az Entré EC-1 még felkerul a napokban ebay-re.
 
A Glanz pille konnyu karokhoz kiváló választás, Line contact tuprofilja van. A Micro-ban ezust huzalt használtak és Berillium a tuszára legtobb karral jól érzi magát az Entré meg egy kultúrált MC.
 
Én mindegyiket head shellel adom, adtam (amivel ugye  nem mindenki tud mit kezdeni, de nekem így egyszerubb túl adni rajtuk).
 
Van még a Pioneer MC ami fantasztikus de ugye egy kis baleset tortent vele ez miatt nem tudom mennyire lesz érdekes darab. De ha valakit érdekel akkor...
 
Pioneerbol mindenképp megszerzem a csúcsmodellt. Ezt már rég elhatároztam. Csak most más a prioritás.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: peterson »



Néhány hónap hallgatózás és tapasztalat szerzés a meglévo gyujteménnyel végul is egy elhatározáshoz vezetett. Meg váltam jónéhány MM és MC hangszedotol az elmúlt hetekben... 
 
 

Ha legközelebb... akkor légyszi itt is tegyél fel párat, hátha...! 

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Néhány hónap hallgatózás...
 
  Bjutiful!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”