Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM és MC pickup-ok

alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Néhány hónap hallgatózás és tapasztalat szerzés a meglévo gyujteménnyel végul is egy elhatározáshoz vezetett. Meg váltam jónéhány MM és MC hangszedotol az elmúlt hetekben. Még így is maradt jónéhány, de ha valaki azt kérdezné melyik az amelyiktol nem válnék meg, akkor azt mondanám, hogy a VICTOR U-1E. Elso hallásra szerelem volt ami azóta is szakadatlan. Akinek S karja vagy J karja van és 16 gramm koruli a tomege és esetleg szembe jonne vele egy ilyen az ne hagyja ki! Nagyon komoly atmoszférát képes teremteni a hallgató szobában. Rubint száras Grace F-9 ide vagy Bór tuszáras Technics EPC-205 oda...
...a VICTOR-ban van valami amit nem lehet szavakba onteni.
 


Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »


ez emg egy igazi hifista teszt. tér,hangszerek helye,padlórecegés, itt minden játszik
 
http://www.the-ear.net/review-hardware/ ... cartridges
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »


unalmamban beírtam a googliba. már vannak újabb review-k.
Azt gondolom, ettől komolyabb futóműbe is lehet tenni, ill elbírja a komyol eletronikát, de ezek szerint még egy Rega is profitált. bár oda vélhetően elég a normál verzió. Itt se hasonlítgatják
 
http://hifipig.com/hana-s-range-moving-coil-cartridges/
 
 
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »


Nem tud a sorok között olvasni...nem értem miért nem lehet azt felfogni egyszerre, hogy a drágábbik hangszedő ára is bőven a megfizethető kategóriába esik, de valószínüleg a hangja már nem
szerintem ez csak afféle vetélkedő,hogy mondjak már valamit,amitől szerintem jobb érti Ő, hogy mi a tál nem fogok,mert nem ez érdekel. az érdekel,amit leírtál
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: tollact »


aki elment és meghallgatta,senkit nem érdekelt,mihez képest milyen. és nem írom le babonából,a meghallgatók közül hányan vették meg, de jó az arány néhány esetben azt is tudom,mit váltott le,de nem kompetenciám ezt közreadni a nyugati sajtó (bár nem tudom,az mitől hitelesebb, mikor adott esetben még gyengébb rendszeren is tesztelték, arról nem beszélve, én pl 4,nem is, 5rendszerben hallottam már) is kedvezően nyilatkozik. Ők se hasonlítgaják, csupán mesélnek arról, mit hallottak. persze én lusta vagyok ilyen részletesen leírni, mert ha valami jó,már csak annyival intézem el,hogy jó
Nem tud a sorok között olvasni...nem értem miért nem lehet azt felfogni egyszerre, hogy a drágábbik hangszedő ára is bőven a megfizethető kategóriába esik, de valószínüleg a hangja már nem
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »


Rendben, ez valóban komoly rendszer. De így akkor sem tudod szemléletesen leírni milyen is a Hana. Max figyelemfelkeltésre lesz jó. Amíg néhàny ismert típushoz hasonlítva ki nem derül róla , hogy milyen.
 
aki elment és meghallgatta,senkit nem érdekelt,mihez képest milyen. és nem írom le babonából,a meghallgatók közül hányan vették meg, de jó az arány néhány esetben azt is tudom,mit váltott le,de nem kompetenciám ezt közreadni a nyugati sajtó (bár nem tudom,az mitől hitelesebb, mikor adott esetben még gyengébb rendszeren is tesztelték, arról nem beszélve, én pl 4,nem is, 5rendszerben hallottam már) is kedvezően nyilatkozik. Ők se hasonlítgaják, csupán mesélnek arról, mit hallottak. persze én lusta vagyok ilyen részletesen leírni, mert ha valami jó,már csak annyival intézem el,hogy jó
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



ez nem az én rendszerem, az analog Audio bemutatótermében a nagyobb rendszer.
 
de kicsit azt érzem, kínai amit beszélek nem kell mindent szó szerint érteni. néha az ember élve a költői szabadsággal fogalmaz,amiről nem gondolja,hogy nem érthető Ami a lényeg, a Hana ebben a rendsszerben semmi olyat nem produkált, hogy bármi baja lenne. De ha visszakerül az IO-J, az tettenérhető,hogy az egy komolyabb hangszedő. sokak szerint a világ egyik legjobb hangszedője. Ellenben a Hanának nem is feladata, hogy ennyi pénzért IO-J legyen, csupán a bérből és fizetésből élőknek, vagy aki nem akar, csak ennyit költeni, ad megfelelő altenatívát.
honna is indult ez? ja,hogy be lett e már téve komoly rendszerbe. azt gondolom, ahol eddig próbáltuk, az átlag zenebarátnak a rendszerétől mind komolyabb rendszer volt, így a kérdés eleve értelmetlen, de igen,betettük oda is, amitől már nem nagyon van feljebb. nem mint készülék,mint kategória(mert ebbe isten ments belemenni,mi a legteteteje, alegjobb )
 
de azért csak nagyolva,mi is a rendszer:
 
TW Acoustic Raven futómű
ARTEMIS LABS by (SCHRÖDER) referencia kar kondo ksl karkábellel(ezeket nem átkábelezgetni szokták,konkrétan adják le a rendelést,milyen karkábellel készüljön egy kar)
47lab Phono Cube + power humpty tápegység MC EQ
Furuyama Audio Lab - külön Kürthynek tervezve, a létező legnagyobb FAL szélessávú, minden hangszóró ezüstcsévés
A doboz bambuszból készült japán speckó alapján. nem birod megemelni az üres dobozt
Kondo G70 előerősítő
Kondo Souga végerősítő (full ezüst Neiro)
Minden készülék tiglon TMZ alátéteken, futómú Daruma alátéten. az állvány Tiglon.
Az összes kábel -ezüst!!!- Kondo KSL SPz,(speaker) illetve Kondo KSL LPz(összekötő), tápkábelek Kondo KSL ACz illetve SPz-ből készített tápkanóc.
 
nos,akinek ez semmit nem mond, az még felhívhatja Kürthy Tomit, hogy elmesélje neki, nem jó az elosztója,beviszi a torzításokat
csendben mondom el,nekem ebből a FAL hangsugárzóból a legkisebb van meg. egy Audio Note P2SE-vel olyan zenei élményt ad,amitől be lehet pisálni, akár DVD-ről is. Az,hogy egy ilyen rendszer milyen felbontással bír és milyen felfoghatatlan a hangja,nem tudom érzékeltetni. mérhetetlenül messze van attól,amikkel rendelkezünk a fórumon, még a jobbaktól is, bár tisztelet az egy-két kivételnek, akik -többynyire- csendben nézelődnek néha persze ezt ugyse hiszi el sok ember,mindaddig,míg ezek közül csak egy valamit haza nem visz kipróbálni tudjátok mit művel egy ilyen Kondo erősítő,ha hazaviszed és rákötsz akár csak egy Tannoy M1-et? vagy JPW Sonatat? ha lehetne, kötelezővé tenném minden zenebarátnak
 


Rendben, ez valóban komoly rendszer. De így akkor sem tudod szemléletesen leírni milyen is a Hana. Max figyelemfelkeltésre lesz jó. Amíg néhàny ismert típushoz hasonlítva ki nem derül róla , hogy milyen.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »


Én "csak"-ot írok csak a rendszer "javítja".
torzít a rendszer,ne használj annyi SPc-t ;-)
bocs,ezt nem hagyhattam ki
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Te direkt írsz minden "csak" szó helyett "cask"-ot. Meg egyáltalán....
Én "csak"-ot írok csak a rendszer "javítja".

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »


Szerintem pedig komoly korlátot képezhet a rendszeredben már az a sok spc . Az elosztóra is ránéznék , mert ha az amit kérdeztem, szintén sok torzítást visz a rendszerbe . Nem csodálom ha ilyenek miatt hallasz cask ennyi különbséget a hangszedők között.... De gyanús a hangkarkábel is . Ez a 12 szálas hangkar belsőkábelük ? Vagy cask SPz-ből let bontva ? Mert ez megint cask nagyon nem mindegy !!!!
 
ez nem az én rendszerem, az analog Audio bemutatótermében a nagyobb rendszer.
 
de kicsit azt érzem, kínai amit beszélek nem kell mindent szó szerint érteni. néha az ember élve a költői szabadsággal fogalmaz,amiről nem gondolja,hogy nem érthető Ami a lényeg, a Hana ebben a rendsszerben semmi olyat nem produkált, hogy bármi baja lenne. De ha visszakerül az IO-J, az tettenérhető,hogy az egy komolyabb hangszedő. sokak szerint a világ egyik legjobb hangszedője. Ellenben a Hanának nem is feladata, hogy ennyi pénzért IO-J legyen, csupán a bérből és fizetésből élőknek, vagy aki nem akar, csak ennyit költeni, ad megfelelő altenatívát.
honna is indult ez? ja,hogy be lett e már téve komoly rendszerbe. azt gondolom, ahol eddig próbáltuk, az átlag zenebarátnak a rendszerétől mind komolyabb rendszer volt, így a kérdés eleve értelmetlen, de igen,betettük oda is, amitől már nem nagyon van feljebb. nem mint készülék,mint kategória(mert ebbe isten ments belemenni,mi a legteteteje,  alegjobb )
 
de azért csak nagyolva,mi is a rendszer:
 
TW Acoustic Raven futómű
ARTEMIS LABS by (SCHRÖDER) referencia kar kondo ksl karkábellel(ezeket nem átkábelezgetni szokták,konkrétan adják le a rendelést,milyen karkábellel készüljön egy kar)
47lab Phono Cube + power humpty tápegység MC EQ
Furuyama Audio Lab - külön Kürthynek tervezve, a létező legnagyobb FAL szélessávú, minden hangszóró ezüstcsévés
A doboz bambuszból készült japán speckó alapján. nem birod megemelni az üres dobozt
Kondo G70 előerősítő
Kondo Souga végerősítő (full ezüst Neiro)
Minden készülék tiglon TMZ alátéteken, futómú Daruma alátéten. az állvány Tiglon.
Az összes kábel -ezüst!!!- Kondo KSL SPz,(speaker) illetve Kondo KSL LPz(összekötő), tápkábelek Kondo KSL ACz illetve SPz-ből készített tápkanóc.
 
nos,akinek ez semmit nem mond, az még felhívhatja Kürthy Tomit, hogy elmesélje neki, nem jó az elosztója,beviszi a torzításokat
csendben mondom el,nekem ebből a FAL hangsugárzóból a legkisebb van meg. egy Audio Note P2SE-vel olyan zenei élményt ad,amitől be lehet pisálni, akár DVD-ről is. Az,hogy egy ilyen rendszer milyen felbontással bír és milyen felfoghatatlan a hangja,nem tudom érzékeltetni. mérhetetlenül messze van attól,amikkel rendelkezünk a fórumon, még a jobbaktól is, bár tisztelet az egy-két kivételnek, akik -többynyire- csendben nézelődnek néha persze ezt ugyse hiszi el sok ember,mindaddig,míg ezek közül csak egy valamit haza nem visz kipróbálni tudjátok mit művel egy ilyen Kondo erősítő,ha hazaviszed és rákötsz akár csak egy Tannoy M1-et? vagy JPW Sonatat? ha lehetne, kötelezővé tenném minden zenebarátnak
 

avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: tollact »


Szerintem pedig komoly korlátot képezhet a rendszeredben már az a sok spc . Az elosztóra is ránéznék , mert ha az amit kérdeztem, szintén sok torzítást visz a rendszerbe . Nem csodálom ha ilyenek miatt hallasz cask ennyi különbséget a hangszedők között.... De gyanús a hangkarkábel is . Ez a 12 szálas hangkar belsőkábelük ? Vagy cask SPz-ből let bontva ? Mert ez megint cask nagyon nem mindegy !!!!
Te direkt írsz minden "csak" szó helyett "cask"-ot. Meg egyáltalán....
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Szerintem pedig komoly korlátot képezhet a rendszeredben már az a sok spc . Az elosztóra is ránéznék , mert ha az amit kérdeztem, szintén sok torzítást visz a rendszerbe . Nem csodálom ha ilyenek miatt hallasz cask ennyi különbséget a hangszedők között.... De gyanús a hangkarkábel is . Ez a 12 szálas hangkar belsőkábelük ? Vagy cask SPz-ből let bontva ? Mert ez megint cask nagyon nem mindegy !!!!

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »



Az ott egy Kontavill elosztó ? Vagy cask a doboza ?
Nos elhiszem ,hogy a Kondo J egy jó hangszedő . Csak kérdés mennyivel rosszabb egy Hana .
Biztosan hallani kellen, hogy mi a különbség, De lehet, hogy cask a ksl spc sok a rendszerben .
Pl nemrég egy 35cm-es darab hálózati helyett beforrasztva egy kicsit drágábbat cask, kiderült , hogy mennyire elfed az SPC .
Downgradelte a rendszert .

 
a hana nem rosszabb.  A Kodonak jobb a felbontása. nem mindegy Bár az is figyelemreméltó dolog,hogy legalább az IO-j nem rossz ;-)
 
az elosztó passz,de a faltól ksl spc megy az elosztóba,ami mindenképp jobb,mint egy mezei rézdrót. az összes többi kábel ksl ezüst. a fotók ezt mutatják is. a hansugárzó belső(!!!) kábelezésére elment 9méter ezüst ksl Egyébként a Furuyama driverek is ezüstcsévések mind és persze a karban is ksl ezüst van.
egyébként a réz ksl-nek égvilágon nincs semmi baja, csak rendszerben kell használni. itt-ott beforrasztva pár centi nem elég, hogy fusson. van tőle jobb drót, de semiképp nem az a madzag,ami hazavág egy rendszert már, persze, ha megfelelően van használva.
de ha jól értem,ennek a rendszernek korlátai vannak az elosztóhoz használt ksl spc miatt ez elgondolkodtató fejlemény még ezt átgondolom és ki tudja, lehet beemelem ;-)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Az ott egy Kontavill elosztó ? Vagy cask a doboza ?
Nos elhiszem ,hogy a Kondo J egy jó hangszedő . Csak kérdés mennyivel rosszabb egy Hana .
Biztosan hallani kellen, hogy mi a különbség, De lehet, hogy cask a ksl spc sok a rendszerben .
Pl nemrég egy 35cm-es darab hálózati helyett beforrasztva egy kicsit drágábbat cask, kiderült , hogy mennyire elfed az SPC .
Downgradelte a rendszert .

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »


ez elég jó rendszer? a rezidens hangszedő a Kondo KSL IO-J. ennek imseretében elmondható, hogy a Hanának nem votl gondja. Jobb az IO-j, nem vitás. ugyanazt csinálja,mint a Hana, csak jobban ettől már nem nagyon lehet magasabb szintű rendszerbe betenni bár nem értem, egy Avantagrde Acousitc rendszer mitől gatyafos,amibe először beszereltük
de gonosz vagyok. valamit már megtapasztaltam és sokadjára és csak mosolygok tudom mi van benne, már a hangszedőben. olyan ez,mint egy kis méregszák,mint ami szériaautónak néz ki   vigyorogsz csendben és mivel máés nem tudja,mi lapul a kaszni alatt,nem érti,míg meg nem tapasztalja



avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Ebben igazad lenne, ohgy nincs más dolga ! Csak nagyon meglepődhet az ember, amikor rájön , mondjuk egy jobb környezetben , hogy amiről eddig azt hitte , hogy milyen jó, már cask közepesnek minősíthető, jó esetben . Vagy hogy ami jobb holmival eddig összevetette, arról meg kiderül, hogy vannak még jelentós tartalékai, cask nem tudta még megmutatni, mert a környezete visszafogta.Nekem jelenleg ezek jutnak eszembe az esetről .

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »



Csodálkoztam a dupla áron bár van majdnem mégis olyan verzió. Hallottam már Denon 103- at de másnál. Nem tudom megítélni milyen. Ott ugyan nem volt rossz de nem az ő érdeme volt a kapott hang.
Szerintem maradok az elkèpzelésemnél, veszek hasznàltan Hana árú hangszedőt és kinevetem aki 500- at ad egy újért.
A nagy semlegességét nem tudnád alátámasztani/ megindokolni néhány példával, amiknél jobbnak ítélitek? Persze jó lenne ha nem csak ez az egy tulajdonsága lenne a döntő az eredményben. Múltkor hallgattam itthon AT 440- et de azt a minöséget még nem ajánlanám nagyon. Egy Goldring Eroicaval, vagy Denon 110- el már jobb a helyzet , de még azoknak is van sok baja. Akárcsak egy Linn K 9- nek. Sőt drágábbakat is tudnék említeni.

 
szerintem ha valaminek nicns saját hangja,csak teszi a dolgát,már elég nagy erény a hansgzedőnek az a dolga,hogy kiolvassa a barázdát tisztességesen ez megteszi a zenészek és hangmérnökök dolga,hogy mi kerül a lemezre, a hangszedő dolga,hogy az a lehető legtorzítatlanabbul kerüljön az erősítő bemenetére
mivel csak "drágább" MC-m van, így azok árnyékában csak azt tudom mondani,nem kell szégyenkeznie, sőt!!! ár-érték arányban nagyon jónak érzem,messze legjobbnak. persze van egy Eroicám,de az nem ebben az osztályban játszik.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »




magyarul rossz,de nem hinnéd,hogy nagyon xarok? na jó,szemétkedek, ilyen ez a magyar nyelv,kiforgatható
 
egyébként a cikkben szereplő EL és EH 116.000HUF tehát kb azonos kategória. a 103R drágább is valamivel. de még mindig ódzkodnék a hasonlítgatástól, főleg,hogy denonom még sose volt. azt írják hihető emberek, jó hangszedő a denon is. ezidáig Ő volt a kategória sztárja. gondolom nem véletlen, hogy több teszten ez került elő, mint alternatíva.
 
egyébként a "kinek mi jön be" dolgon kicsit elméláztam. ez nem az a kategória(nem árra gondolok), ami vagy bejön valakinek, vagy nem, mert alapvetően nincs saját hangja. itt az a kérdés, elég e 180.000-ért egy jó hangszedő(vagy 116-ért), vagy 500at, 1millát akarsz költeni. nincs saját hangja és ezt a semlegességet,ha a rendszer nem túl színezett,elvezeti a hangszórókig és ez a naturalitása uralkodik a hangképen. legalább-is szerintem

Csodálkoztam a dupla áron bár van majdnem mégis olyan verzió. Hallottam már Denon 103- at de másnál. Nem tudom megítélni milyen. Ott ugyan nem volt rossz de nem az ő érdeme volt a kapott hang.
Szerintem maradok az elkèpzelésemnél, veszek hasznàltan Hana árú hangszedőt és kinevetem aki 500- at ad egy újért.
A nagy semlegességét nem tudnád alátámasztani/ megindokolni néhány példával, amiknél jobbnak ítélitek? Persze jó lenne ha nem csak ez az egy tulajdonsága lenne a döntő az eredményben. Múltkor hallgattam itthon AT 440- et de azt a minöséget még nem ajánlanám nagyon. Egy Goldring Eroicaval, vagy Denon 110- el már jobb a helyzet , de még azoknak is van sok baja. Akárcsak egy Linn K 9- nek. Sőt drágábbakat is tudnék említeni.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »


Is- is. De az árak meredekebben emelkednek mint a hangminőség. Aztán , hogy kinek mi jön be? Nem hinném , hogy nagyon rossz hangszedők de csodák nincsenek.

magyarul rossz,de nem hinnéd,hogy nagyon xarok? na jó,szemétkedek, ilyen ez a magyar nyelv,kiforgatható
 
egyébként a cikkben szereplő EL és EH 116.000HUF tehát kb azonos kategória. a 103R drágább is valamivel. de még mindig ódzkodnék  a hasonlítgatástól, főleg,hogy denonom még sose volt. azt írják hihető emberek, jó hangszedő a denon is. ezidáig Ő volt a kategória sztárja. gondolom nem véletlen, hogy több teszten ez került elő, mint alternatíva.
 
egyébként a "kinek mi jön be" dolgon kicsit elméláztam. ez nem az a kategória(nem árra gondolok), ami vagy bejön valakinek, vagy nem, mert alapvetően nincs saját hangja. itt az a kérdés, elég e 180.000-ért egy jó hangszedő(vagy 116-ért), vagy 500at, 1millát akarsz költeni. nincs saját hangja és ezt a semlegességet,ha a rendszer nem túl színezett,elvezeti a hangszórókig és ez a naturalitása uralkodik a hangképen. legalább-is szerintem
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


árban vagy hangzással? mert a ha jól látom a kettő között majdnem 2* ár különbség van.
 
 
Is- is. De az árak meredekebben emelkednek mint a hangminőség. Aztán , hogy kinek mi jön be? Nem hinném , hogy nagyon rossz hangszedők de csodák nincsenek.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: GTomi »



Csak nehogy a JoyDivison lemezekkel próbáljátok. Az usa reprint verzió annyira silány hangú, hogy szerintem alkalmatlan bármi megítélésére.
Egyébként ahogy látom kicsivel talán a Denon 103 fölé pozicionálható a Hana. Szóval kb áránál lehet.

 
árban vagy hangzással? mert a ha jól látom a kettő között majdnem 2* ár különbség van.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »



Csak nehogy a JoyDivison lemezekkel próbáljátok. Az usa reprint verzió annyira silány hangú, hogy szerintem alkalmatlan bármi megítélésére.
Egyébként ahogy látom kicsivel talán a Denon 103 fölé pozicionálható a Hana. Szóval kb áránál lehet.

joy divisiont(és hasonszőrű társait) csak eredeti nyomatot veszünk  bár a reprint kevésbé ajánlott bármiből
 
eddig a tapasztalatok azt mutatják, megéri az árát. az első kupac elment és 1-2napja megjött az új adag. most jött magas jelű is. holnap megyek Kürthy Tomihoz aztán meglátjuk mi lesz. valamit tuti be fogunk kötni
 
voltak páran,akik már vittek belőle,és szokták olvasni a fórumot. nekik írom, az a tapasztalat, az antiskatingre nagyon érzékeny. nagyon finoman kell adagolni és próbálgatni,mert légyfasza eltérésre is hamis hangokkal válaszol(torzít). de ha beállt,hmm...
1- antiskating (kevés)
2- karmagasság (shell felé lejtsen picit. kb 1-2°)
3- tűnyomás (eddig kettőt mértem meg,fülre belövés után. Rega karban 2.01g, Townshend Excalibur 2.03. ajánlás 2g)
nagyon finoman a léptékkel, de türelemmel még találhatunk apró kincset a lemezen és lehet csak 1-2-3századon múlik
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



http://www.theaudiophileman.com/#!hana-cartridges-/cwwk
 
EH és EL. most le van rendelve az újabb szállítmány és lesz benne magas kimenetű is. vakarom a fejem,de,... nem emlékszem, hogy E vagy S lesz magas. próbaként azt tudom,jön 2db,aztán kiderül. ha igaz amit a csávó ír, alternatíva lehet a csak MM phonoval rendelkezőknek

Csak nehogy a JoyDivison lemezekkel próbáljátok. Az usa reprint verzió annyira silány hangú, hogy szerintem alkalmatlan bármi megítélésére.
Egyébként ahogy látom kicsivel talán a Denon 103 fölé pozicionálható a Hana. Szóval kb áránál lehet.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »


újabb fotók egy beállítós estéről. nem még, mindig nem tudom, mitől jobb de jó
 

 

 

 

avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »

később,dolgozom,de érdekes tapasztalattal lettem gazdagabb. bár lehet nincs is benne semmi meglepő. persze Hana.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”