Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM és MC pickup-ok

Avatar
Bartfay
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.01.09., szomb. 15:55
Értékelés: 90
Tartózkodási hely: Budspest
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Bartfay »



Üdv!
 
SL-1200MK2-höz mennyire passzolna az Ortofon OM 10?
Olvasgattam a fórumot és könnyű karhoz ajánlották, .... szintetikus tesztek alapján olcsó kategóriában ezt venném.

és venni hozzá egy om40 tűt akkor már fog közelíteni a közepeshez

Avatar
c12
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2009.11.17., kedd 16:10
Értékelés: 1

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: c12 »


Üdv!
 
SL-1200MK2-höz mennyire passzolna az Ortofon OM 10?
Olvasgattam a fórumot és könnyű karhoz ajánlották, .... szintetikus tesztek alapján olcsó kategóriában ezt venném.
 

Avatar
aeternum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2015.06.24., szer. 08:16
Értékelés: 174

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: aeternum »


Nagyon köszönöm a válaszokat! Volt aki Shure M97xE-t ajánlott, a könnyű karbon kart állítólag szereti, viszont őszintén megmondom az apukámtól elcsaklizott PL-200-as Pio-nak egy sima de új AT95E-hangszedővel sokkal jobb a hangja így asszem azt tartom meg és ennek mennie kell.. Úgyhogy lehet hogy majd a Pio-ra kérnék tippeket, pl. érdemes-e lecserélni az  AT95VL-re?! (a fórumról származó Clearaudio Nano phono-val használnám)
Maradj a pionál
...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű.

Bohumil Hrabal

Online
Avatar
frankoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2014.09.15., hétf. 21:36
Értékelés: 147

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: frankoo »


Nagyon köszönöm a válaszokat! Volt aki Shure M97xE-t ajánlott, a könnyű karbon kart állítólag szereti, viszont őszintén megmondom az apukámtól elcsaklizott PL-200-as Pio-nak egy sima de új AT95E-hangszedővel sokkal jobb a hangja így asszem azt tartom meg és ennek mennie kell.. Úgyhogy lehet hogy majd a Pio-ra kérnék tippeket, pl. érdemes-e lecserélni az  AT95VL-re?! (a fórumról származó Clearaudio Nano phono-val használnám)
 
www.nanoenergizer.hu
Mozi: Zidoo - Optoma 4K - ARCAM AV40 - Sunfire Grand Cinema X2 - Klipsch THX Ultra2 7.2.4
Audio 1: Roksan Blak - XTZ 100.49 Divine - XTZ 99W12.16 - Sansui SR-222MKV
Audio 2: Carver CT7 - Forté Audio - Sonofer SF6 - XTZ 99W12.16 - Sansui SR-222MKV





 

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: zoli73 »


mindent mindenbe bele leher rakni  ,a kérdés az hogy van-e értelme :)..a szokásos kérdés,mi volt elöbb a tyúk vagy tojás,inkább jobb lemezjátszó/kar,és gyengéb hangszedő véleményen vagyok,mint gyengébb lemezjátszóba,"túl" jó hangszedő= a hangszedő nem tudja igazán kifutni magát ebben az esetben,persze ha valakinek ez a megoldás hoz számára boldogitó megoldást,úgy legyen,szwsz 3x....
Valahogy Én is így látom.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

mindent mindenbe bele leher rakni  ,a kérdés az hogy van-e értelme ..a szokásos kérdés,mi volt elöbb a tyúk vagy tojás,inkább jobb lemezjátszó/kar,és gyengéb hangszedő véleményen vagyok,mint gyengébb lemezjátszóba,"túl" jó hangszedő= a hangszedő nem tudja igazán kifutni magát ebben az esetben,persze ha valakinek ez a megoldás hoz számára boldogitó megoldást,úgy legyen,szwsz 3x....
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


A jelenleg futó AT 150SA, úgy 130e Ft környékén kapható. Biztos, hogy nagyon jó hangszedő, de egy Pro-ject Debut-be szerintem túlzás.
Miért lenne túlzás? Át fog jönni a különbség!
Raktunk már PL200- ba Goldring Eroicát és nem volt túlzó. Azóta is imádja gazdája !

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Az AT150MLX iszonyú jó hangszedő - volt. Egyik percről a másikra eltűnt a kínálatból, és most az AT150SA van helyette, kb 30 százalékkal drágábban.
 
Az MLX Micro Line tűt jelentett, az SA Shibatát.
 
Van már nálam egy SA, de még nem próbáltam ki. Az általános nézet szerint a Micro Line ígéretesebb tűcsziszolás, mint a Shibata.

Szerintem első körben elég jó megoldás ha az ember vesz egy jó hangszedőt. Később ráér gondolkodni , hogy MR kell- e naki vfy elég egy "egyszerűbb" is.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: zoli73 »



Om5- után meghallgatva egy at 440- el valóban hoz javulást. Viszont nekem még így sem tetszett. Szerintem érdemes elmenni at150- ig is.
Nekem ellensúlyt is nagyobbra kellett cserélni a hangszedőcsere miatt úgyhogy az is plusz kiadás.
Továbbra is az a véleményem , hogy inkább kicsit drágábban egy használt készülék sokkal többet hoz hangminőség javulásban. Ezek a belépő modellek elèg felejtősek.

A jelenleg futó AT 150SA, úgy 130e Ft környékén kapható. Biztos, hogy nagyon jó hangszedő, de egy Pro-ject Debut-be szerintem túlzás.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Szerintem érdemes elmenni at150- ig is.
 
Az AT150MLX iszonyú jó hangszedő - volt. Egyik percről a másikra eltűnt a kínálatból, és most az AT150SA van helyette, kb 30 százalékkal drágábban.
 
Az MLX Micro Line tűt jelentett, az SA Shibatát.
 
Van már nálam egy SA, de még nem próbáltam ki. Az általános nézet szerint a Micro Line ígéretesebb tűcsziszolás, mint a Shibata.

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Keresd Pointe fúrumtársat, ha minden igaz Ő forgalmaz AT hangszedőket, lehet tudna neked jóárasítani egyet. 
 
Tudna :-)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Szinte ellenjavallat nélkül mondhatom: Audio Technica AT 440Mlb. Ebbe a lemezjátszóba a lehető legjobb választás, és szerencsére, messze nem kerül 100e-be. Nekem 1Xpession III-om van, kb. ugyanezzel a karral, és nekem is ilyen(is) van hozzá. Szerintem felesleges ennél drágább hangszedő hozzá, ebben a lemezjátszóban nem érvényesülne egy drágább tudása. Keresd Pointe fúrumtársat, ha minden igaz Ő forgalmaz AT hangszedőket, lehet tudna neked jóárasítani egyet.
Om5- után meghallgatva egy at 440- el valóban hoz javulást. Viszont nekem még így sem tetszett. Szerintem érdemes elmenni at150- ig is.
Nekem ellensúlyt is nagyobbra kellett cserélni a hangszedőcsere miatt úgyhogy az is plusz kiadás.
Továbbra is az a véleményem , hogy inkább kicsit drágábban egy használt készülék sokkal többet hoz hangminőség javulásban. Ezek a belépő modellek elèg felejtősek.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szinte ellenjavallat nélkül mondhatom: Audio Technica AT 440Mlb. Ebbe a lemezjátszóba a lehető legjobb választás, és szerencsére, messze nem kerül 100e-be. Nekem 1Xpession III-om van, kb. ugyanezzel a karral, és nekem is ilyen(is) van hozzá. Szerintem felesleges ennél drágább hangszedő hozzá, ebben a lemezjátszóban nem érvényesülne egy drágább tudása. Keresd Pointe fúrumtársat, ha minden igaz Ő forgalmaz AT hangszedőket, lehet tudna neked jóárasítani egyet. 
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
frankoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2014.09.15., hétf. 21:36
Értékelés: 147

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: frankoo »


Sziasztok! Tudnátok ajánlani egy gyári Pro-Ject Debut Carbon Ortofon 2M Red hangszedője helyett valami jobbat 100e forint alatt vagy környékén? A segítséget előre is köszönöm! MM, esetleg MC is lehet...

www.nanoenergizer.hu
Mozi: Zidoo - Optoma 4K - ARCAM AV40 - Sunfire Grand Cinema X2 - Klipsch THX Ultra2 7.2.4
Audio 1: Roksan Blak - XTZ 100.49 Divine - XTZ 99W12.16 - Sansui SR-222MKV
Audio 2: Carver CT7 - Forté Audio - Sonofer SF6 - XTZ 99W12.16 - Sansui SR-222MKV





 

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: GTomi »



nagy tapasztalatom nincs hangszedő tesztelésében:
 
még bejáratás alatt van at120eb (http://www.audio-technica.com/cms/cartr ... index.html), egy lenco l75-ben:
 
összehasonlítva az ortfon om10-el, a különbség számottevő: nagyon friss, részletező és dinamikus a hangja, nagyon jó sztereó képpel.
 
jazz lemezeimet hallgatva (lassan bővítve klasszikusok és más zenei irányzatok felé) nem sok kedvem volt befejezni a zenék hallgatását. ez már így van pár napja, mikor van időm.
 
(remélhetőleg augusztusra lesz meg az új phonom, gondolom akkor újabb "kör" kezdődik )

elsősorban a középtartományban lett jelentős javulás, a trombitánál, és/vagy fúvósoknál lett sokkal életszerűbb a hangszer, néha meg is lepődök, hogy mennyire "életszerű".
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: GTomi »


nagy tapasztalatom nincs hangszedő tesztelésében:
 
még bejáratás alatt van at120eb (http://www.audio-technica.com/cms/cartr ... index.html), egy lenco l75-ben:
 
összehasonlítva az ortfon om10-el, a különbség számottevő: nagyon friss, részletező és dinamikus a hangja, nagyon jó sztereó képpel.
 
jazz lemezeimet hallgatva (lassan bővítve klasszikusok és más zenei irányzatok felé) nem sok kedvem volt befejezni a zenék hallgatását. ez már így van pár napja, mikor van időm.
 
(remélhetőleg augusztusra lesz meg az új phonom, gondolom akkor újabb "kör" kezdődik )
 
 
 
 
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: GTomi »


bejáratás alatt (köszönet qqriq-nak a beállításért)
 
(telóval készültek)


hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



A jelconak kb annyi az arm mass értéke mint a  regáknak 10-12g, a nagaoka tökéletes hozzá a maga 7 (*2)=14 cu értékével. Ha szeretted az NP11-t akkor szerintem jó választás házon belül maradni.  
 
vintage vonal akkor neked annyira nem jó, mert ahhoz könnyebb kar az ideális.

http://audiosensibility.com/blog/faqs/w ... -tonearms/
 
Egy kis segítség Jelco ügyben. Az értékeke normál 12 grammos shellre és 6,5 grammos hangszedőre vonatkoznak.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SSS »


Ha megütöm a főnyereményt azonnal értesítelek
Deal
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: rx8 »

Ha megütöm a főnyereményt azonnal értesítelek
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SSS »


Szerintem érdemes a Nagaoka vonalon tovább lépni.Nekem egy MP 110 van (ha jól tudom ez az MP 11 utódja) nálam nagyon bevált a Regába.Én most az MP 200-ra gyüjtök annyira bejött a hangja.Persze az MP 500 lenne az igazi.......
ha lesz mp500 szólj arra én is nagyon kiváncsi lennék
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: rx8 »

Szerintem érdemes a Nagaoka vonalon tovább lépni.Nekem egy MP 110 van (ha jól tudom ez az MP 11 utódja) nálam nagyon bevált a Regába.Én most az MP 200-ra gyüjtök annyira bejött a hangja.Persze az MP 500 lenne az igazi.......
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SSS »



Jelco st 250 es.
Nem vagyok otthon a vintage vonalon. Ezêrt gondoltam a jelenlegi szortimentből választa
Jelco st 250. Nem vagyok otthon a vintage vonalon, ezert gondoltam a jelenlegi szortimentől választani.

 
A jelconak kb annyi az arm mass értéke mint a  regáknak 10-12g, a nagaoka tökéletes hozzá a maga 7 (*2)=14 cu értékével. Ha szeretted az NP11-t akkor szerintem jó választás házon belül maradni.  
 
vintage vonal akkor neked annyira nem jó, mert ahhoz könnyebb kar az ideális.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
aeternum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2015.06.24., szer. 08:16
Értékelés: 174

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: aeternum »



az nem mai darab. más vintage nem jön szóba? Elvileg a naga is könnyű karhoz való. Milyen karod van?
 
Jelco st 250 es.Nem vagyok otthon a vintage vonalon. Ezêrt gondoltam a jelenlegi szortimentből választa

az nem mai darab. más vintage nem jön szóba? Elvileg a naga is könnyű karhoz való. Milyen karod van?
 

Jelco st 250. Nem vagyok otthon a vintage vonalon, ezert gondoltam a jelenlegi szortimentől választani.
...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű.

Bohumil Hrabal

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SSS »



Tervbe vettem hogy feljebb lépek az MM létrán Nagaoka mp 11 ről. Érdemes házon belül mondjuk az MP200 ra upgradelni vagy ott mar más ház vrsenyzői is labdába rughatnak? Mondjuk AT 150 mlx, pl.
Csak MM az irány.

az nem mai darab. más vintage nem jön szóba? Elvileg a naga is könnyű karhoz való. Milyen karod van?  
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”