Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Zeneszoba

Alex_Aston
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 67

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fülelek írta:
2021.01.14., csüt. 14:05
Alex_Aston írta:
2021.01.13., szer. 18:59
Hali. Elméleti kérdés. Költözés előtt állunk, ahogy mondtam.
Egy 7x4m-es szoba mennyire jó zenéhez?
Ebben lenne meg egy emeleti feljáró, tehet maradna kb. 5,5x4m, de a légtér marad, mert nem zárt lépcső ház lenne.
A mély hangok miatt "hosszában" jobb, nem? Vagy ez nagyon hangfal függő? Én úgy tapasztaltam a Mission esetében a korábbi helyén, hogy meghálálja, ha hosszában minél több a hely. Bár lehet, hogyha széltében is elég a légtér, úgy is jó?

Lakás nézésnél ezt kötöttem ki részemről az asszonynak, hogy a hangfalak elférjenek :D
Ezt speciel jól tudod, a 7m az jó érték, a hosszában hallgatásnak több előnye van, mint hátránya, de hasraütéssel elrendezni a dobozokat, meg a hallgatási helyet elég lutri, különösen, ha a zasszony hozzá lakberendez ezt-azt, utána meg öt centit se bírsz arrébrakni semmit :D
Nem. A hangfal oldal az enyém :)

De úgy néz ki ez a lakás másé lesz, mert alku nélküli ajánlatot tettek rá....

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 3149

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Alex_Aston írta:
Ebben lenne meg egy emeleti feljáró, tehet maradna kb. 5,5x4m, de a légtér marad, mert nem zárt lépcső ház lenne.
A mély hangok miatt "hosszában" jobb, nem? Vagy ez nagyon hangfal függő? Én úgy tapasztaltam a Mission esetében a korábbi helyén, hogy meghálálja, ha hosszában minél több a hely. Bár lehet, hogyha széltében is elég a légtér, úgy is jó?

Lakás nézésnél ezt kötöttem ki részemről az asszonynak, hogy a hangfalak elférjenek :D
Ezt speciel jól tudod, a 7m az jó érték, a hosszában hallgatásnak több előnye van, mint hátránya, de hasraütéssel elrendezni a dobozokat, meg a hallgatási helyet elég lutri, különösen, ha a zasszony hozzá lakberendez ezt-azt, utána meg öt centit se bírsz arrébrakni semmit :D

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3827

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Alex_Aston írta:

Nos, ismét át kellett rakjam a kérdésed a megfelelő topikba.
Innentől ha megkérhetlek a specifikus kérdéseid ne az általában a hifiről részre címezd (mert ott minden belefér-de nem), hanem vedd a fáradságot, hogy megkeresd a vonatkozó topikot.
Köszi.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Alex_Aston
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 67

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 778

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: supravox »

Sziasztok

Egy gyors tapasztalat megosztás.
Ugyanabban a szobában hallgatom a zenét 4. éve.
A szoba 4.5x4.5 kb. 8 fokosan lejt az álmennyezet.
Nem is túl nagy a belmagasság..sőt.

Szóval.
A hangfalak sorrendben
ATC 40A zárt állódoboz kb. 18cm mély
ATC SCM50ASL reflex 25cm mély
ATC SCM100ASL reflex 31cm mély

Az egyre nagyobb dobozok egyre kevesebb basszusanomáliát produkáltak.
FÜLRE..

Ezen felbuzdulva bepróbálom egy ATC SCM 150ASL-t is :guitar:
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref, ATC SCA2 előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics 1200G ,ASR Basis Exclusive phono,Dynavector XV1t pickup.WW Microplatinum8 phono,WW Gold Eclipse 8,WW Platinum8 aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SR007-SRM353X

cannonball
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 173

Hozzászólás Szerző: cannonball »

Mondjuk kamasz koromban a fél vesémet adtam volna ezért a hangzásért, de még most is elviselem. Csak elnyomja az alatta levő 10 Hz-et....amiről annak idején nem is tudtunk😂

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6717
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

cannonball írta:
2020.12.03., csüt. 17:58
Érdekes ez a szoba rezonancia. Nekem 4x9 méter a szoba, 100 m3, de az is 38 Hz-en rezonál kb.10 dB kiemeléssel. Szinte mindegy mi szól, bárminek van jó basszusa, ugyanakkor 28 Hz alatt elnémul minden, csak a házon kívül a redőny rezeg. a 10 literestől a 230 literes ládáig minden volt már itt, mind ezt produkálta. Már ami le tudott menni 40 Hz alá. A 8 sarokból 4-ben van akusztikai panel, konkrétan a nullával megegyező a hatásuk...
Nincs ebben semmi meglepő. Nálad a 9 méteres hosszból következő 2. módus ugyanúgy 38 Hz-re esik, mint egy 4,5 méteres szobában az 1. módus:

Nodes.jpg
Nodes.jpg (63.47 KiB) Megtekintve 613 alkalommal

Egy dolog, hogy a sarkokban van valami, de nagyon nem mindegy, mi az. A szubtartományban már speciális csillapító elemek szükségesek, vagy komoly anyagvastagság. Mezei szivacsok, vékony kőzetgyapot táblák itt nem sokat érnek sajnos.

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 573
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici »

Aszpirin írta:
2020.12.03., csüt. 17:42
Bakker, szinte centire pontosan ezek az én "zeneszobám" méretei is (valójában dolgozószoba, de ott a zenecucc).
Kiváncsi lennék, hogy van-e nálad valamilyen akusztikai kezelés.
Nálam ugyanis az van, hogy kb 40 Hz magasságában csúcsosodó, fokozatos, nagyon hallható kiemelés van (hallgatási pozícióban). És még egy rakat egyéb gond, amit valószínűleg csak szakavatott fül hall meg, de a mérés megmutatta. Egy fórumtárs jóvoltából (akinek már vissza kellene adnom a bemérőmikrofont, ugye ZolaBA :D) méricskéltem eléggé laikus módon, de az a basszus-kiemelés egyértelmű.
Az én szobám 3,5 x 4 x 2,7 méteres, nálam 50Hz-en van egy nagy kiemelés de még nem is az a legfájdalmasabb pont (néha még jó is...), hanem a 70Hz-en meg főként 100-150Hz között lévő majd' 20dB-s beszakadás. És ott már konkrét zenei információk vannak. Mikor először meghallottam itt a szélessávút, durván lehetett hallani hogy bizonyos basszus "hangjegyek" egyszerűen eltűntek a zenéből amik az előző szobámban (vagy fejhallgatón) ott voltak. Ehhez semmiféle szakavatott fül nem kellett sajnos. Én is játszadoztam az elhelyezéssel de apróbb eltéréseken belül ez a "karakter" mindig megvan. Mindig vakarom a fejemet mikor sokan kábelekkel meg hasonlókkal "hangolgatják" a rendszert, közben meg az akusztika ilyen durva hatást tud okozni. De hát kinek mi a fontos ugye.
Járt itt egy nagy álló kétutas 20 centis mélyközéppel de az már kissé túltengett ebben a szobában, ráadásul akkorára nagyította az énekeseket meg a hangszereket ami nekem konkrétan idegesítő volt (hallottam ugyanazt egy háromszor ekkora szobában is, ott semmi gond nem volt). A mostani 17 centis mélyközépes álló kétutas viszont érdekes módon nekem sokkal kevésbé zavaró mint a 144-es szélessávú volt ebben a szobában, én úgy érzem hogy ez ide lett tervezve annak ellenére hogy a kioltás-kiemelés ezt is befolyásolja. Mégis.

firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 25

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

“bocsánat nem kötözködésnek szánom, csak felmerül bennem: a mélyebbre megy az tutti ? vagy csak ahol van, ott több ?”
Persze, ez lehetséges! Én voltam egyedül, aki a 900-ast mélyebbre menőbbnek találtam. :) A többiek nem “hifisták” voltak, simán benézhették a felső basszus többletét.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

cannonball írta:
Érdekes ez a szoba rezonancia. Nekem 4x9 méter a szoba, 100 m3, de az is 38 Hz-en rezonál kb.10 dB kiemeléssel. Szinte mindegy mi szól, bárminek van jó basszusa, ugyanakkor 28 Hz alatt elnémul minden, csak a házon kívül a redőny rezeg. a 10 literestől a 230 literes ládáig minden volt már itt, mind ezt produkálta. Már ami le tudott menni 40 Hz alá. A 8 sarokból 4-ben van akusztikai panel, konkrétan a nullával megegyező a hatásuk...
Van megoldás, csak másféle akusztikai elem kell hozzá.
A 38Hz alatt is van még egy rezonancia a 19Hz, csak ott már nem szól semmi :D
Az EQ csak 100Hz alatt lehet részleges megoldás, és csak egyetlenegy hallgatási pontra lehet tűrhetően beállítani. 200Hz-en való használata garantáltan elqrja a hangzást. Azonkívül a nagy leszívási helyeket nem lehet vele érdemben javítani. Ha van külön szubbasszus sugárzó, arra óvatosan használva jó lehet, de durva kioltásokat nem lehet vele kijavítani. Muszáj jobban odafigyelni a hangsugárzók és a hallgatás helyének kiválasztására a szoba rezonanciák függvényében.

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1138

Hozzászólás Szerző: avl2 »

firka0511 írta:
2020.12.03., csüt. 16:07
...elvittem Fapacihoz egy mérésre a nagyobb dobozokat...
ennek eredményéröl nincs valamid amit el tudnál küldeni ?
firka0511 írta:
...hatból hatan azt állították, hogy a 600-as mélyebbre megy és a zene egységesebb, szebb, természetesebb rajta...
bocsánat nem kötözködésnek szánom, csak felmerül bennem: a mélyebbre megy az tutti ? vagy csak ahol van, ott több ?

én igy ertenem a melyebbre megy-et, hogy alacsony frekin nagyobb szintet eredmenyez (mondjuk atlagban 500-5000 vagy egyeb de egy referenciaszinthez kepest 30, 35, esetleg 40, 45, 25Hz-en feljebb van a szin, mint a hasonlitas masik hangsugarzojaval) es ugy, hogy ugyan melyebbre menönek hallhato, de nem az (a referenciaszinthez kepest 60-70-80-100 Hz tajan feljebb van, de mondjuk 40Hz es kisebb frekiken meg alatta. ez zenei anyagtol stb. függöen siman adhat olyan erzest, hogy melyebbre megy, pedig nem is)

denesdr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 245

Hozzászólás Szerző: denesdr »

cannonball írta:
Érdekes ez a szoba rezonancia. Nekem 4x9 méter a szoba, 100 m3, de az is 38 Hz-en rezonál kb.10 dB kiemeléssel. A 8 sarokból 4-ben van akusztikai panel, konkrétan a nullával megegyező a hatásuk...
Olyan mélyen nem egyszerű a hangot megfelelően elnyeletni panelekkel, nem csoda, hogy nincs sok hatása. Nem akarom állandóan ismételni magam, de úgy 100-200Hz alatt sokkal egyszerűbb és célravezetőbb EQ-t használni a rezonanciacsúcsok kordában tartására.
Házimozisoknál ez már eléggé elfogadott és működő dolog, szerencsére a hifi berendezések között is szépen lassan fellelhetők különböző szobakorrekciós, DSP-s eszközök.
Aki nem akar egyből ilyenre lóvét locsolni az próbáljon ki pl egy ingyenes EQ-APO-t PC-n. Gyönyörűen ki lehet egyengetni azokat a kiemeléseket, amiket legfeljebb hangolt rezonátorokkal lehetne enyhíteni fizikailag.
PC, Pioneer BDP-LX58 --》NAD C510 --》DIY aktív sugárzók (Hypex Fusionamp, Eminence, 18 Sound, Faital Pro)

cannonball
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 173

Hozzászólás Szerző: cannonball »

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2320

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

firka0511 írta:
A szoba 4.5x4.5 méteres 2.7 magas.
Bakker, szinte centire pontosan ezek az én "zeneszobám" méretei is (valójában dolgozószoba, de ott a zenecucc).
Kiváncsi lennék, hogy van-e nálad valamilyen akusztikai kezelés.
Nálam ugyanis az van, hogy kb 40 Hz magasságában csúcsosodó, fokozatos, nagyon hallható kiemelés van (hallgatási pozícióban). És még egy rakat egyéb gond, amit valószínűleg csak szakavatott fül hall meg, de a mérés megmutatta. Egy fórumtárs jóvoltából (akinek már vissza kellene adnom a bemérőmikrofont, ugye ZolaBA :D) méricskéltem eléggé laikus módon, de az a basszus-kiemelés egyértelmű.

Pedig nagyon sokat játszadoztam a hangfalak elhelyezésével. Amik Audio Physic Classic 10-ek, eleve elég érzékenyek az elhelyezésre. Amúgy elégedett vagyok velük :D

Szóval elhatároztam, hogy ha valaha még (nagyobb összeget) áldozok a hifire, akkor az szakszerű akusztikai kezelés lesz, bármit is jelentsen az (szoba átrendezése, vagy panelek, basszuscsapdák, mittomén, amit egy szakember mond, mert én nem tudok a saját fejemtől). Addig tuti nem cserélgetek hangfalat.

De ez még odébb van, mert most teljesen másra kell a pénz... a sok pénz (tetőfelújításra).
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 25

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

avl2 írta:
2020.11.30., hétf. 09:13
Többször elökerül, hogy kis szobába kisebb hangfal, nagyba nagyobb való.

Ugyanakkor látunk pl. Japánban hatalmas hangfalakat kis szobában is (valószínü a kiindulás - de nem csak ott !! - az elérhetö kis méretü szoba).

Most épp egy Canton LE 900 hirdetése kapcsán akadt meg ezen a "tézisen" a szemem.
Azt a hirdetést én adtam fel. :)
A szoba 4.5x4.5 méteres 2.7 magas. Közel két éve örömmel hallgatok benne egy pár Canton LE 600 dobozt. Az volt az elképzelésem, ha beszerzek egy pár LE 900-at, mindenből egy kicsit többet fogok kapni a zenében. Több basszus, több részlet, nagyobb jelenlétérzetet. Meglettek a dobozok és valahogy nem állt össze a kép. Jól szólt, de furcsamód minden, amiből többet vártam, kevesebb lett. Ráadásul a zene arányai is felborultak. Ha a 600-t visszatettem, helyre állt a rend, megint csak a zenére tudtam figyelni.
Ez annyira zavart, hogy elvittem Fapacihoz egy mérésre a nagyobb dobozokat, hátha valami gond van velük. A mérések után kiderült, semmi bajuk. :) Aztán jött a családi tesztelés és hatból hatan azt állították, hogy a 600-as mélyebbre megy és a zene egységesebb, szebb, természetesebb rajta.
Nehéz volt elfogadni, hogy a “frissen” beszerzett 900-nak kell mennie.

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Talán annyit hozzátennék, hogy nem annyira magamnak kérdezek, hanem általánosabban - természetesen engem (is) érdekel :D a válasz.

Hogy egy kisebb (fapaci peldaja erre 3x4m volt, enyem valos 2.9x3.9) szobába mekkora méretü hangsugarzot ? Az is o.k., hogy ezt esetleg így nem lehet megválaszolni, illetve nem veszi a fáradtságot valaki/senki, mert túl általános és évekig kellene írnia a különbözö esetekröl (de el is lehet kezdeni, mint Zoli tette leborulok.gif , hogy inkább errefele keressen a delikvens, de ha pl. Yello, akkor inkább arrafele modositsa, stb. - ha lehet ne a belekötés lengje be a hozzászólásokat !!)

Háttere pedig, hogy többen - jó lenne, ha ide is beírnák - kis szobába kisebb membránú/dobozméretü hangsugárzók után nagyobbra váltottak, mert sokkal jobb (lett nekik, szerintük).
Persze, ha minden egyedi eset annyira csak ízlésfüggö (és hallgatott zenei stílusfüggö), akkor igen kevés dolognak van/lenne értelme.

avl2
V.I.P.
V.I.P.

köszi !

ez ugye elírás ?
fülelek írta:
2020.12.01., kedd 22:44
...Mégpedig oly módon, hogy a zenehallgató fotel hátát a falhoz/könyvespolc jobb) tolva...
azaz, hogy inkább nagyon ne a közeli pláne nagy felülethez, hanem távolabb

fülelek írta:
2020.12.01., kedd 22:44
...13-20cm átmérő vérmérséklettől függően, aki sokat hallgat Yellot, az inkább a nagyobbat válassza. Bár 20cm-es kétutas, közelről is jól szóló doboz fehér holló (azért van, csak drááága), 16-17cm-esekből már van választék. ...
Tulajdonképpen ez/ilyesmi válasz a kérdésemre, örülök, hogy ilyen is jött (nyilván vállalva a támadhatóságot, de ne arra menjen ki senki - hogy ez altalanositas, nem minden X cm atmeröjü doboz ugyanolyan stb.)

Szerintem én kb. ilyen ajánlott elrendezésben hallgatok (nyilván méréssel lehetne kideríteni hol mi milyenebb lenne) ...25+ éve volt, hogy jöttél az R4-gyel ..és akkor még nagyon nem így hallgattam, de tudok tanulni :-)
Ezért sem az elrendezésre irányult a kérdésem, hanem dobozméretre.
Abszolút jó zenét hallgatnom így, csak érdeklödök, ami lehet sosem lesz realizálva (pl. hogy Kolibri mellé egy "nagyobb membránút" kipróbálok), lehet csak néhány év múlva - ez nekem játék.
Nálam 2.9x3.9m a szoba, és ilyesmi az elrendezés:
Unbenannt.JPG
Unbenannt.JPG (28.33 KiB) Megtekintve 905 alkalommal
kínosan ügyelve a pontosságra, kimérve a cm-ek (szimmetrikusan a hangsugik es fotel hozzajuk :-) - mármint a valóságban, a rajzon nem teljesen

amin gondolkodom: a szekrény 2 részes, egyik része mehetne mögém, akkor a szemböl baloldali dobozhoz nem lenne közel illetve szimmetrikus lehetne ..viszont hátam mögött közelebb lenne (most hátam mögött kb. 150 cm szabad)

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

avl2 írta:
2020.11.30., hétf. 19:14
denesdr írta:
2020.11.30., hétf. 17:32
...Nagyobb szobába én sem nem raknék kis dobozt, amúgy kis szobába sem, de ott még azért esetenként szódával talán elmegy.
akkor eljutottunk a kérdésem alapjához: kisebb szobába is inkább nagyobb dobozt raknátok ? (a fenti elejét en igy ertem ...vagy ugy is lehet: semmit sem :-)

kiegeszitve Aszpirin kerdesevel: mekkora a kisebb szoba ?
megtoldva: mekkora a nagyobb doboz ?

nyilvan nem lesz itt exakt bizonyithato es betartando örök ervenyü törveny, azt en (meg remelem senki sem) nem várom !

de az erdekel, ki mekkorába mekkorát rakna ? legyen a szoba mint fapaci peldaja volt 3x4x2.7m. es a "dobozméret" ill. membránméret, hangszoromeret erdekel. (szetszorva a forumon olvastam mar hozza korabban)

ne a valasz korlatait keressük, kifogasokat, hanem ki mekkora meretben nezegetne ? gondolom (japánokon kívül) senki sem egy 200 literes dobozt, vagy de ?
Szerencsétlen méret a 4x3m rezonanciák szempontjából, a 4x3,3m már sokkal jobb.
Kis szobában közelről célszerű zenét hallgatni. Mégpedig oly módon, hogy a zenehallgató fotel hátát a falhoz/könyvespolc jobb) tolva, maguk elé tesszük a dobozokat, nincs mögöttük semmilyen közel levő visszaverő felület a hallgatási távolsághoz képest, hiába kicsi a szoba, persze ügyelve a megfelelő magasságra, (ami nem feltétlen a magassugárzó közepe, ez hangsugárzóként más és más, mérni kell, vagy megbízható mérésre alapozni) kb. 1,2-1,5m-re, beforgatva a hallgató felé, hogy 12kHz felett is halljunk valamit a nótából. Ami ilyenkor nagyon fontos, hogy a hangsugárzónak az átvitele (frekvencia és fázis) kellően jó legyen ilyen kis távolságból hallgatva is. Pl. Dynaudio Audience 40/42, Contour 1.1, Proac Tablet, olyan szép sztereo tér lesz, és (kellően minőségi elektronika esetén) tiszta hangzás, amit távolabbról hallgatva háromszor nagyobb szobában tudnánk csak elérni.
Az igaz, hogy nagyon középen kell ülni, hangszóró kábelezés a szoba belsejében, szóval nem elég praktikus, az biztos. De nem szükséges semmilyen akusztikai elem, a kis dobozok mélyátvitelét lehet javítani az elhelyezés falhoz/sarokhoz közelítésével, nem kell akkora hangteljesítmény - a kisebb dobozok se szenvednek a kisebb teljesítmény miatt, kisebb torzítás, stb.
13-20cm átmérő vérmérséklettől függően, aki sokat hallgat Yellot, az inkább a nagyobbat válassza. Bár 20cm-es kétutas, közelről is jól szóló doboz fehér holló (azért van, csak drááága), 16-17cm-esekből már van választék.
Ha jól állítottunk be mindent, és jó a felvétel, teljesen le tud válni a zene a hangsugárzókról, és körülölel minket, sokkal élvezhetőbb.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6717
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

avl2 írta:
2020.12.01., kedd 07:39
másképp kérdezve: aki akkora szobában szeretne zenét hallgatni és nem fülessel, annak inkább az a tanács: menjen horgászni és ne hallgasson zenét ?? lebeszélnétek a zenehallgatásról ? na ne már !

a zene belül szól ezek a külsö kütyük csak egy kicsit gerjesztik !
Ezt most kicsit félreértelmezted. Kérdésed úgy szólt, hogy mit tennénk... nem úgy, hogy neked mit kellene tenned. A kérdést magamra fordítottam és úgy válaszoltam rá, hogy én mit tennék a vázolt szobában. Ennek semmi köze ahhoz, hogy másnak, pl. neked mit kellene tenned. Mivel nálam a zenehallgatás nem csak napi 1-2 órás hobbi, kivétel nélkül minden otthonomat úgy választottam, hogy legyen benne egy jókora, zenehallgatásra alkalmas helyiség, soha nem kényszerültem kis szobákba. Ezért írtam válaszomban, hogy egy kicsi szobába én (!) nem tennék zenecuccot, mert kell lennie egy nagyobb szobának valahol a házban. Nem beszélek le senkit semmiről és rá sem, maximum tanácsot adok, de már azt sem szívesen, mert a legtöbb ember csak megerősítést vár a saját koncepciójához, valójában nem érdekli más vélemény.

A második mondatoddal teljes mértékben egyetértek, ezért is nem vadászok a tökéletes lejátszó rendszer nevű lufira. No de máris jön a kérdés, hogy akkor miért írkálunk egy ilyen fórumon kütyükről?

avl2
V.I.P.
V.I.P.

ezen cikk végi ciklusra gondolok a hamán akkormán-nal: http://hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM3602.HTM

avl2
V.I.P.
V.I.P.

cel az együtt gombolkozás (sicc !), vélemények megismerése lenne

nem görcsös mindenáron csak a tökéletes, hanem a lehetö legjobb (szobaméret kapcsan van megint egy hasonlatom: mintha valaki mindenaron a legjobb futomüvet ajanlaná tekintet nelkül arra, hogy milyen utakra; de van ahol az adottsag: legyenek orosz utak, magyar utak, svajci utak, versenypalya - nem lehet mindegyiknel oda kilyukadni, hogy csak XY a jo, azokon az utakon meg ne közlekedjen senki)
tudva azt, hogy egy jobb ut nagyban növeli az elerhetöt ...de csak jobb stadion van

a tömegsportot ne tiltsuk, zarkozzunk el töle, utasitsuk el, ne segitsük ...valami "magasztos" csak a legjobb kell dologgal (mas is uszhasson, azt is segitsük, ne csak Hosszu Katinkat, nem beszelve aranylábú fiúkról, focizhassanak a falu szelen is a sracok es az inkabb segiteni való !!!)

akik szerint a kis hangszoro + doboz "kuka", azok a "komoly" gyartok ilyen dobozait is felesleges görcsölésnek, szarnak tartják (mindenki gondolhat önmaga által komolynak gondoltra, lehet az Spendor A1, Classic 4/5, Paradigm Persona B, Prestige 15B, Premier 100B, Monitor SE Atom ....) ?
vagy legalabbis nem kisebb helyre közeltérben hallgatva (max. 1.5m-re fültöl es egymastol) ...ha meg nagyobb a ter, akkor meg lehetne nagyobb a doboz is stb.

szoval tovabbra is: magyar utakra ...ja nem, faluszeli focihoz ...ja nem, kisebb (legyen a fapaci altal irt 3x4x2.7) szobaba gondolatok (nem az, hogy ne közlekedjen, ne focizzon, ne hallgasson zenet).

..ha ennyivel sem sikerült megvilágítanom, hagyom a ...ba

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 886

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

avl2 írta:
menjen horgászni és ne hallgasson zenét ??
Az én olvasatomban inkább úgy jött le, hogy ha teheted ne a legkisebb szobában hallgass zenét. De hát ezt úgy is a körülmények döntik el. Elég kevesen lehetnek a fórumon olyanok, akik teljesen szabadon választhatnak kis és nagy szoba között és maguktól a kicsit választják :D

Nem panaszkodás, de nekem még kicsi sem jutott, irodával közös a funkció és ez kötöttségeket jelent. Ha lenne egy 3x4 méteres szobám tuti körberaknám 10-20 centi kőzetgyapottal meg amorf-diffúz lambériázással és belepakolnék annyi membránt, amennyit nem szégyellek, legalább 2.2 rendszerben :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

avl2
V.I.P.
V.I.P.

asebestyen írta:
2020.12.01., kedd 08:23
...Kis helyiségben igazából a kisebb rosszat kell választani, ha van rá mód
...Hifiben érdemes az elérhető maximum helyett a helyzetből kihozható, minden körülményt figyelembe vevő optimumra törekedni.
Persze nagyon rossz helyiségekbe felesleges sok millió hifit betenni, hisz az az elérhető nagyon magas hangminőségről szól, amit adott esetben a szoba miatt nem valósulhat meg, innentől létjogosultsága kérdéses. Persze ettől még ha van rá guba.... lehet.
teljesen egyetértek ! ebbe az irányba együtt gondolkodás, gondolatok megismerése lenne a cél.

azt is értem, ha Hamilton-t nem érdekli, hogy Swift vagy Corsa - akkor gondolnám csendben marad

a profi attól is profi, hogy igyekszik.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 3127

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

avl2 írta:

en ebbe bele is kötnék ...azokhoz is szólva, akik értékelték ezt :-) persze nem támadás, csak nem szeretném még így hagyni.

másképp kérdezve: aki akkora szobában szeretne zenét hallgatni és nem fülessel, annak inkább az a tanács: menjen horgászni és ne hallgasson zenét ?? lebeszélnétek a zenehallgatásról ? na ne már !

az összes kisebb hangsugárzó - amik egy részét a gyártó is akár ekkora szobákra ajánlja - mind kidobnivaló ócskaság csak a profitért ?
...kicsit olyan érzésem van, mintha valaki azt mondaná: 150 lóerö alatt nem autó az autó - de ez biztosan tömény marhaság (aki kicsit is tudja, mennyi ló van használva az idö milyen arányában, az tudja is)
esetleg erösitöteljesítmény is ide sorolható: biztos van aki azt mondja: X alatt csak rossz lehet, de szerintem ez sem igaz; nyilvan szitufüggö: hangfalérzékenység, elvárt hangerö, szobaméret, minöség, ...

illetve ez a régi HFM: ha mán akkormán ciklusához vezet: kell egy nagyobb szoba, de abba nagyobb hangsugarzo es nagyobb erösitö de akkor lehet meg nagyobb szoba de oda meg nagyobb erösitö ... ne legyünk mar ennyire egyirányú szemléletüek
Faló teljesen más füllel hallgat zenét, mint az átlag Hifista. Aki a hangokkal foglalkozásszerűen foglalkozik, teljesen más szempontrendszereket szokott meg.
Kis helyiségben igazából a kisebb rosszat kell választani, ha van rá mód. Érdemes itt is felvenni a küzdelmet akusztikai szempontból a legcsúnyább szélsőségek ellen, kis befektetéssel jelentős javulás érhető el az élvezhetőségben, ha nem is lesz persze ideális.
Hifiben érdemes az elérhető maximum helyett a helyzetből kihozható, minden körülményt figyelembe vevő optimumra törekedni.
Persze nagyon rossz helyiségekbe felesleges sok millió hifit betenni, hisz az az elérhető nagyon magas hangminőségről szól, amit adott esetben a szoba miatt nem valósulhat meg, innentől létjogosultsága kérdéses. Persze ettől még ha van rá guba.... lehet.
Alces 6 | Audio-PC - Elementary OS - DeaDBeef - Roon | Core Audio Karuna Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

avl2
V.I.P.
V.I.P.

fapaci írta:
2020.11.30., hétf. 21:18
avl2 írta:
2020.11.30., hétf. 19:14
akkor eljutottunk a kérdésem alapjához: kisebb szobába is inkább nagyobb dobozt raknátok ? (a fenti elejét en igy ertem ...vagy ugy is lehet: semmit sem :-)
Reflexből azt mondanám, semmilyent sem...mindjárt jön valaki és beleköt ebbe is. :rolleyes:
en ebbe bele is kötnék ...azokhoz is szólva, akik értékelték ezt :-) persze nem támadás, csak nem szeretném még így hagyni.

az összes kisebb hangsugárzó - amik egy részét a gyártó is akár ekkora szobákra ajánlja - mind kidobnivaló ócskaság csak a profitért ?
...kicsit olyan érzésem van, mintha valaki azt mondaná: 150 lóerö alatt nem autó az autó - de ez biztosan tömény marhaság (aki kicsit is tudja, mennyi ló van használva az idö milyen arányában, az tudja is)
esetleg erösitöteljesítmény is ide sorolható: biztos van aki azt mondja: X alatt csak rossz lehet, de szerintem ez sem igaz; nyilvan szitufüggö: hangfalérzékenység, elvárt hangerö, szobaméret, minöség, ...

illetve ez a régi HFM: ha mán akkormán ciklusához vezet: kell egy nagyobb szoba, de abba nagyobb hangsugarzo es nagyobb erösitö de akkor lehet meg nagyobb szoba de oda meg nagyobb erösitö ... ne legyünk mar ennyire egyirányú szemléletüek

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”