Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zeneszoba

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Mindenki gyanús, aki él...
Mindenki gyanús, aki el akar adni valamit...
Mindenki gyanús, aki információt akar eladni...
Mindenki gyanús, akiről azt híresztelik, hogy ért hozzá, biztos pénzt akar...
A laikus tapasztalata, az ártatlan, az a legjobb...
Csakhogy a laikus is hozzáértőtől tudja, amit tud, ez nem jut eszébe senkinek? gondolkodik.gif
;peace;

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Dorian írta:
2020.05.15., pén. 18:06
Ma végre hallgattam egy kis zenét úgy, hogy a csillapító panelek már a falra vannak szerelve, nem csak odatámasztgatva. Vakartam a fejem, nem értem: A legelőször észrevehető dolog, hogy az alapzaj egyértelműen sokkal kisebb lett, az ebből fakadó hangi jellemzők mind javultak. De hiszen ugyanannyi csillapító van, kb. ugyanott is...
Aztán rájöttem, hogy tegnap kikapcsoltam a kazánt, szivattyústól... :fekverohog:
Ezekről a csillapító panelekről lehet/szabad valamit tudni? "Gyári" vagy magad készítetted? Csak mert nálam is ez van porondon, gyűjtögetem az anyagokat és az információkat a készítéshez.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Ma végre hallgattam egy kis zenét úgy, hogy a csillapító panelek már a falra vannak szerelve, nem csak odatámasztgatva. Vakartam a fejem, nem értem: A legelőször észrevehető dolog, hogy az alapzaj egyértelműen sokkal kisebb lett, az ebből fakadó hangi jellemzők mind javultak. De hiszen ugyanannyi csillapító van, kb. ugyanott is...
Aztán rájöttem, hogy tegnap kikapcsoltam a kazánt, szivattyústól... :fekverohog:
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: avl2 »

lehoako írta:
2020.05.12., kedd 12:55
Kimentem a konyhába, és ott is nattttyon jó a hang... :smile32:

Vagy a gorenje gáztűzhely teszi (4 utas+alul egy sütő, vagy másnéven szub :D ), vagy a Dynok a nagyszobában... :D
a tüzhely beméretezése nagyon jóóóó !! :smile29:

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Kimentem a konyhába, és ott is nattttyon jó a hang... :smile32:

Vagy a gorenje gáztűzhely teszi (4 utas+alul egy sütő, vagy másnéven szub :D ), vagy a Dynok a nagyszobában... :D

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: lehoako »

kasumi írta:
2020.05.11., hétf. 08:01
Köszönöm a hozzászólásokat!

Az elképzelésem abból táplálkozott, hogy hallani/olvasni, a párhuzamos felületek sokszor okoznak gondot. Hallottam már azt is, érdemes már a szoba tervezésekor a párhuzamoktól eltérni vagy a tévét elfordítani, hogy a visszaverődés szögét megváltoztassuk. Úgy gondoltam, ezzel az elhelyezéssel ezt az aszimmetriát valósítom meg, a szokásosnál nagyobb mértékben.
Ugyanakkor láttam egy videót, ahol a szakértő azon az állásponton volt, hogy az efféle aszimmetria kiszámíthatatlanná, így kezelhetetlenné teszi az akusztikai anomáliákat.

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem igazán van korlátja az elhelyezésnek, így bármilyen felállás szóba jöhet.

A hangsugárzók Dynaudio Contour S 1.4 LE típusok, ha ez ezen a ponton számít.

Később mérek egész pontos szoba méretet, ha az alapján pontosabb elhelyezési javaslat adható.
Mik vannak, csak nem egy 1.4? :D

Kb 8 éve hallgatok ilyen dobozt a gyári használati utasítás szerint. Ez azt írja, hogy állítsuk fel a dobozokat egymástól 2m-re, fordítsuk be őket egy picit (ezt fül után, adott rendszerrel a dobozok előtt beállítod, hogy középen összeérjen a tér), nálam 2.20 amúgy, és a hallgatási pozíciót tegyük a háromszög harmadik csúcsára, ami igy szintén kb 2m-re lesz a dobozoktól (nálam perpill 2.80). Kanapé nagyszerű, nekem is ez van a sweet spotban, 2.40 széles, összejöveteleken simán kiszolgál 3 embert egyszerre. Mindenkinek tetszik, amit hall. E kanapé mögött vagy még egy másik kanapé, kb 1 méterre, a hátsó falra tolva, a mélydúsulás szerelmeseinek :D .

Ez az elrendezés tökéletesen működik, akár a szoba közepén, akár szélén, akár akárhol van. Előnyös (sőt, leginkább szükséges), ha a dobozok kb 1 méterre le vannak húzva a falról, (nálam csak 75 centi) és oldalt sincs "tereptárgy" legalább fél méterre mellettük, persze, ez is minél több, annál jobb, nálam kb 60 cm-rel tökéletesen működik.

AMi fontos még, hogy az állvány jól fogja a ládikót, nemtom, ehhez is Stand 4-et ír fel a doki? Nekem a "régi" 1.4 van, ahhoz Stand 4 való. A kapott hangot imádni fogod, ha máris nem imádod :D .

Belmagasságod mennyi?

A párhuzamos falak közül egyre diffúzort javasolnék, a sarokba könyvespolcot, szivacshengerekkel meg hungarocell-képletekkel elnyeletni a Dyno-hangot sztem teljes félreértelmezése a dolognak.

Ha ez tetszik és úgy érzed, beleillik a környezetbe, írj privit és segítek. Nálam parádésan bevált és még ránézni is öröm. :napsut: Adsz neki vagy alá egy darab irányítható szpotlámpát és nem kicsit lesz exkluzív... és nem ordít róla hogy hangminőségi akadálymentesítés :D

Nálam többféle ilyen moduláris falburkoló van, látsz egyet fából a pár hsz-szel lejjebbi 1.4-es képen. Az volt az első, csak a parkettából, amiből csináltam már kifogytam, meg már időm sincs rá, h hetekig szkanderezzek a gérvágóval, de örülök, hogy akkor megcsináltam.
seed-2-b.jpg
seed-2-b.jpg (834.15 KiB) Megtekintve 2922 alkalommal

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

avl2 írta:
2020.05.11., hétf. 10:08
arra gondoltam es gondolok, hogy szimmetrikus elrendezesnel mindket hangsugarzo ugyanolyan tavol van a flaktol, igy ugyanugy viselkednek, pl. ugyanazon frekinek felel meg a mögöttük levö faltol valo tavolsaguk, igy "duplan" jelentkezik a hatas...
Teljesen igazad van, ezzel a trükkel szoktunk is élni, bár ez még nem feltétlenül borítja a szimmetriát. Viszont ha a két hangsugárzó teljesen más akusztikai környezetben dolgozik (pl. az egyik sarokban, a másik a szoba közepén ácsorog), ennek sokkal több hátránya van, mint előnye. Több ezer soros hozzászólást kellene írnom ahhoz, hogy érdemben ki tudjam fejteni a témát.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fapaci írta:
2020.05.11., hétf. 09:19
...az állóhullámok kialakulására semmilyen hatása nincs a hangsugárzó nézési irányának. Ha elforgatunk egy dobozt, attól még nem fog megváltozni a szoba akusztikája...
akkor valoszinü rosszul / pongyolán / nem egyértelmüen fogalmaztam (?)

arra gondoltam es gondolok, hogy szimmetrikus elrendezesnel mindket hangsugarzo ugyanolyan tavol van a flaktol, igy ugyanugy viselkednek, pl. ugyanazon frekinek felel meg a mögöttük levö faltol valo tavolsaguk, igy "duplan" jelentkezik a hatas. (ami feki, elhelyezes, es elhelyezkedes függvenyeben erösites, "duplan gerjesztes" vagy gyengites/kioltas)

ha nem szimmetrikus az elrendezes, akkor ezek a hatasok különbözö frekin jelentkeznek, azaz ezek nem "duplan", hanem elhelyezestöl függöen mas-mas frekin. igy aztan a hatasok különbözöek lesznek

remelem igy mar erthetöbb mir gondolok. aki akarja ki is szamolja:
- ha mindket hangsugarzo 1.3m-re a hatso faltol, a szoba 4 m "hosszu", akkor mi törtenik mondjuk az 1.3m hullamhosszu hanggal
- mi törtenik az 1.3m hullamhosszu hanggal, ha "ferde-aszimetrikus" az elhelyezes, es egyik hangsugarzo 1.3m -re, masik 1.1m-re van a hatso faltol

nyilvan ezek leegyszerüsitesek, de "fenntartom" mint "tudomanyos" tenyt: ha szimetrikus az elhelyezes, a viselkedes a fentiek miatt mas, mint ha nem szimetrikus. gondolom pl. REW-ben ennek szimulalhatonak kell lennie (ha nem, akkor ki lehet dobni a SW-t, ha igen: örömmel vennem, ha valaki nehany pelda görbet bedobna ide !!)

nyilvan ez nem teljes segitseg, mert nem 2x mono, hanem sztereo es nem egyforma a 2 csatorna jele ...mondjuk nagyzenekar es az üstdob elhelyezkedese szerint :-)

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Lehet valamennyivel jobb lesz a "kapott hang" aszimmetrikus elrendezés esetén, de engem a látvány annyira nem tetszene, hogy már félek idegesítene.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tisztelettel ajánlom a topik olvasóinak figyelmébe azt a tudományos tényt, hogy az állóhullámok kialakulására semmilyen hatása nincs a hangsugárzó nézési irányának. Ha elforgatunk egy dobozt, attól még nem fog megváltozni a szoba akusztikája. Az aszimmetrikus elrendezésnek vannak előnyei, ahogy a szimmetrikusnak is. Aszimmetrikus elrendezésnél a két oldal átviteli görbéi erősen mások lesznek, eredőjük szerencsés esetben jobb lesz, mint szimmetrikus elrendezésnél, de ez nem törvény, hanem csupán egy lehetőség. Mint más témában, itt sem célszerű végletesen leegyszerűsíteni a kérdést. Ha valaki valamit valahol leír egy fórumon, pl. hogy a krumplis tészta finomabb, ha bal kézzel és falnak dőlve esszük, még nem lesz megingathatatlan igazság.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kasumi írta:
2020.05.11., hétf. 08:01
...Úgy gondoltam, ezzel az elhelyezéssel ezt az aszimmetriát valósítom meg, a szokásosnál nagyobb mértékben.
Ugyanakkor láttam egy videót, ahol a szakértő azon az állásponton volt, hogy az efféle aszimmetria kiszámíthatatlanná, így kezelhetetlenné teszi az akusztikai anomáliákat. ...
szerintem csak bátran, a puding próbája a puding próbája.
ideiglenesen elhelyezett hangsugarzok+hallgatási hely, és Te döntöd el magadnak, hogy az aszimetria Neked inkább elönyt ad, vagy inkább nem.
szerintem elvben mindegyik oldali érv logikus.
élö eöadásnál inkább szimmetrikus elrendezések, de otthon hallgatva nem biztos, hogy a szimmetrikusság és abból adódó erösebben fellépö szobaméretek, állóhullámok, reflexiók jók.

szerintem aszimetrikusnál kevésbe érvényesül a szoba tulajdonsága (méreteiböl adódó állóhullám, sajat frekv. jelleg), nyilván hátrány, hogy "eltolodás" is lesz.

epp valamilyen tesztben Dyno Contour 1.4-röl ...na inkabb rákerestem sajat ferditesem helyett:
https://www.hifichoice.com/content/dyna ... %C2%A32495 "the success of this attractive loudspeaker may ultimately depend on how well its substantial port output interacts with the characteristics of the listening room"
talan valahol meg ugy irtak (ezt emlekezetböl irom): szuper hangsugi, csak epp was bad sutied to our room

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Köszönöm a hozzászólásokat!

Az elképzelésem abból táplálkozott, hogy hallani/olvasni, a párhuzamos felületek sokszor okoznak gondot. Hallottam már azt is, érdemes már a szoba tervezésekor a párhuzamoktól eltérni vagy a tévét elfordítani, hogy a visszaverődés szögét megváltoztassuk. Úgy gondoltam, ezzel az elhelyezéssel ezt az aszimmetriát valósítom meg, a szokásosnál nagyobb mértékben.
Ugyanakkor láttam egy videót, ahol a szakértő azon az állásponton volt, hogy az efféle aszimmetria kiszámíthatatlanná, így kezelhetetlenné teszi az akusztikai anomáliákat.

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem igazán van korlátja az elhelyezésnek, így bármilyen felállás szóba jöhet.

A hangsugárzók Dynaudio Contour S 1.4 LE típusok, ha ez ezen a ponton számít.

Később mérek egész pontos szoba méretet, ha az alapján pontosabb elhelyezési javaslat adható.
Újratervezés

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: cables »

Nem cikizni akartam, csak annál ferde ötletnél rosszabbat nemigen lehet elképzelni...

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Robici »

Vinkler írta:
2020.05.10., vas. 13:56
Azért nem feltétlenül kellene ilyen “bölcs” tanácsokat osztogatni!
Nem kell ezt ennyire komolyan venni, Cables nagy mókamester! :smile29:

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12681
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

cables írta:
2020.05.10., vas. 13:39
kasumi írta:
2020.05.09., szomb. 22:14
Üdv.!
Akusztikai szempontból mit lehet mondani egy ilyen elrendezésről?
Azt, hogy zenét fogsz hallani, a térrel meg ne törödj, mert azt a hangtechnikusok keverik a lemezre semmi köze az eredeti felvételhez.
Azért nem feltétlenül kellene ilyen “bölcs” tanácsokat osztogatni!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: cables »

kasumi írta:
2020.05.09., szomb. 22:14
Üdv.!
Akusztikai szempontból mit lehet mondani egy ilyen elrendezésről?
Azt, hogy zenét fogsz hallani, a térrel meg ne törödj, mert azt a hangtechnikusok keverik a lemezre semmi köze az eredeti felvételhez.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

fülelek írta:
2020.05.10., vas. 12:29
Az én válaszom a kérdésre az, hogy mérni kell, valamint hallgatni.
Gyorsan összeszámoltam fejben, eddig 382 alkalommal írtam le ugyanezt a fórumon. Gondoltam, most mondok valami mást. Lehet, hogy nem kellett volna? :D

Valóban nem ismerjük a hangsugárzó paramétereit. Ha tudnánk ezeket, akkor nem csak az elrendezés irányára adtam volna javaslatot, hanem a faltól mért távolságokra is. De nem adtam.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Szerintem ez még rosszabb megoldás a szimmetriájával együtt.
Ja, és mi az az "alaposan"?
És nem kellene megkérdezni, hogy milyen hangsugárzót használ, van-e benne és mekkora BSC, vagy igényel valamelyes akusztikai támogatást a megfelelő mélyátvitel elérése érdekében?
És az oldalfalakat nem kellene valamennyire csillapítani, csak a frontot?
A szimmetrikus elhelyezés sokszor többet ront, mint javít, különösen keresztirányban.
Az én válaszom a kérdésre az, hogy mérni kell, valamint hallgatni. Az egyéni hangminőségi preferenciák mint tudjuk, igen különbözőek, ezért nehéz a "távgyógyítás". Mindenesetre a rajznál szélesebb hallgatási szöget kellene tartani.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

kasumi írta:
2020.05.09., szomb. 22:14
Akusztikai szempontból mit lehet mondani egy ilyen elrendezésről?
Nem szerencsés. A két oldal teljesen más akusztikai környezetet teremt. Bal oldalon van egy fal/ablak/ajtó a hangsugárzó mögött, illetve egy hosszú oldalfal a hallgató mellett. A jobb oldali hangsugárzó körül viszont nincs visszaverő felület, illetve az általa keltett hanghullámok nagy része a jobb oldali fel mögé kerül. Ezekből következően a két oldal átvitele között nagy lesz a különbség, felborul a térhatás, eltolódik a balansz. Én első próbaként oda raknám a hangdobozokat, ahol most a kanapé van és a front falat alaposan csillapítanám akusztikailag.

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Üdv.!

Támadt egy ötletem. Lásd a mellékelt képeken!
Akusztikai szempontból mit lehet mondani egy ilyen elrendezésről?
IMG_20200509_215835.jpg
IMG_20200509_215835.jpg (193.55 KiB) Megtekintve 2623 alkalommal
Screenshot_20200509-220714.jpg
Screenshot_20200509-220714.jpg (481.05 KiB) Megtekintve 2623 alkalommal
IMG_20200509_220244.jpg
IMG_20200509_220244.jpg (101.52 KiB) Megtekintve 2623 alkalommal
Újratervezés

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Az én házikedvenceim ilyenek. Tarthatnék kutyát vagy ugróegeret vagy gombostűkön pillangókat, de az nem az én pályám, ha lehet saját Dynom is :napsut: :napsut: :napsut:
1.4.jpg
1.4.jpg (911.28 KiB) Megtekintve 2705 alkalommal

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Dorian »

lehoako írta:
2020.04.29., szer. 09:15
Grat a szép napos hallgatózónappalihoz!
Dehogy nappali. Esti. :D Nappal a kutyák használják hálószobaként :smile29:
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: lehoako »

mike-rame írta:
2020.04.28., kedd 17:30
Dorian írta:
2020.04.28., kedd 11:17
Nos, ha függöny, nekem van belőle bőven :D
Egy szép napon mindenkinek lesz saját függönye. :P

youtu.be/m9ia1xMhqQ4


De akkor miért mondják a "hifisek" a hangzás javultakor, hogy most olyan a hang, mintha egy függönyt húztak volna el...
Sztem, mert inkább az, minthogy leégjen, összedőljön, aztán süllyedjen el. :D :D :D
Az sztem még Neked is túl rame-es lenne... :D

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Dorian írta:
2020.04.28., kedd 11:17
Nos, ha függöny, nekem van belőle bőven :D

IMG_20200423_175517_proc.jpg

IMG_20200301_205942_proc.jpg

(A képminőségért meg a rendezetlenségért bocsi, csak gyors kattintás volt)
Grat a szép napos hallgatózónappalihoz!

És köszi a második képet, az elsőnél aszittem, hogy a rács pár időlegesen fregoliként használt vendégágyrács :D :smile32:

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

Dorian írta:
2020.04.28., kedd 11:17
Nos, ha függöny, nekem van belőle bőven :D
Egy szép napon mindenkinek lesz saját függönye. :P

youtu.be/m9ia1xMhqQ4


De akkor miért mondják a "hifisek" a hangzás javultakor, hogy most olyan a hang, mintha egy függönyt húztak volna el...
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”