Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Zeneszoba

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1883

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: trane »

zoli73 írta:
2020.11.22., vas. 15:58
Megvan a megoldás! A jumper volt fordítva, akarom mondani helyesen bekötve!...minde rendbejött! Most tényleg fellélegeztem!...
:napsut:
szvsz azé' csináld meg rendesen belül, csak jobb az úgy, ha minden helyesen van kötve leborulok.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 697

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

fülelek írta:
2020.11.22., vas. 15:03
Fordítsd meg a vezetékeket csak a mélyhangszórón, ez a leggyorsabb és legegyszerűbb! És az egész dobozt (azaz mindkettőt) fordított fázisban kösd az erősítőre, és hallgasd meg.
Ha jobb, akkor fellélegezhetsz, ha még rosszabb, akkor fordítsd vissza, és nézegesd a hirdetéseket :D
Megvan a megoldás! A jumper volt fordítva, akarom mondani helyesen bekötve!
A gyári jumperei aranyozott lemezek, de én ilyeneket már nem kaptam hozzá, hanem 4db ezüst vezetékdarabot, amiket én annak rendje és módja szerint, ahogy kell bekötöttem.
Viszont mikor belenéztem, láttam, hogy a közép és magassugárzó fordított polaritással van bekötve.
Nem tudom, ezt hogy hozták össze, de a csatlakozóknál volt/ van félrekötve.
Már majdnem elővettem a forrasztópákát, amikor beugrott, hogy egyszerűbb ha felcserélem a jumper pólusait, a közép/magas csatlakozóknál,és láss csodát, minde rendbejött! Most tényleg fellélegeztem!
Tehát nem akusztikai probléma, hanem 4db kis "drót" tréfált meg.
Köszönöm szépen mindenkinek, aki időt és energiát fordított a problémám megoldására! leborulok.gif leborulok.gif leborulok.gif
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Audiomeca Mephisto, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon + Conrad Johnson MF 2250
Hangsugárzó: JBL Ti 5000,
Kábelek: Kimber Hero, DIY

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1142

Hozzászólás Szerző: avl2 »

zoli73 írta:
2020.11.22., vas. 12:27
fülelek írta:
2020.11.21., szomb. 21:38
...Túl nagy a hallgatási távolság, ez biztos. Próbáld ki a következőket: 92cm-re legyen a jbl mélyhangszórója a mögötte levő faltól, a hallgatási hely mögött a falig 180cm, a két hangsugárzó között meg 190/cos30= 220cm- nem több! A dobozok befordítva feléd.....
....Felállítottam a megadottak szerint(92cm a hátsó faltól, 220cm egymástól, és 180cm mögöttem), a sztereó képalkotás javult, magasságban és mélységben különösen, de a mélyhangok teljesen elvesztek, kiürültek. Ezt a produkciót egy kisebb állványos doboz is nevetve utána csinálja....
szerintem ez egyik - nem elhanyagolhato elönye a kisebb dobozok + sub(ok) felallasnak (azt nem allitom, hogy csak elönye van, azt tudom, hogy nekem nalam igy jo a zene); a kis dobozok a "sztereo kepalkotas"hoz legjobb pozicioban, sub pedig a melyhangokhoz

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 3164

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Fordítsd meg a vezetékeket csak a mélyhangszórón, ez a leggyorsabb és legegyszerűbb! És az egész dobozt (azaz mindkettőt) fordított fázisban kösd az erősítőre, és hallgasd meg.
Ha jobb, akkor fellélegezhetsz, ha még rosszabb, akkor fordítsd vissza, és nézegesd a hirdetéseket :D

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1142

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Robici írta:
2020.11.21., szomb. 22:25
....Én vettem itthonra játszani egy mérőmikrofont. Bár nem értek hozzá de az ingyenes REW-vel egyik legjobb hifis befektetésemnek tartom.
en is gondolkodok (évek óta - mert nem is kapkodok, meg inkabb zenet hallgatok, nekem "elegendöen" jól szól, csak kivancsi is lennék) egy merömikrofonon, de lehet csak 2-4 napig jatszanek vele, aztan ki tudja mikor legközelebb. ezert sem vettem még.

a Tied Behringer ECM8000 ? vagy "menöbb" ?

vajon melyik az, ami megfelelök között a legolcsobb ?

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

trane írta:
2020.11.22., vas. 13:32
zoli73 írta:
2020.11.22., vas. 13:14
A zene élvezetével eddig sem volt gond, de azért ezt a helyzetet elfogadni, elég jelentős kompromisszum.
Éppen a megfelelő mennyiségű, és minőségű mélyhangok miatt vettem ilyen hangsugárzót, de ezt a teljesítményt egy kicsit "vállasabb" állványos doboz is tudná. Ezért nem kellene ekkora hegyomlásokat kerülgetnem.
Hallottam már jónéhany JBL-t, tudtam, hogy mit lehet elvárni tőle, de ez messze nem azt hozza mélyhangban...
de egyébként korábban a JBL-es topic-ban ezeket írtad kocka.gif :
"...a tüskék hatására az eddig is nagyszerű mélytartomány is tovább javult. Úgy tudnám leírni, hogy egyes mélyhangok, vagy a nappali méretének(23nm), vagy az akusztikának köszönhetően, valahogy elvesztek, nem érvényesültek kellően, ahogy elvárható lett volna, na most ez a probléma, majdnem teljesen megoldódott."

"Ja, és a feleségemnek is tetszik, szó szerint ezt mondta, "Nem olyan kifinomult, levegős mint az előd, de azért jól megleszünk vele".
Délelőtt elmentem bevásárólni, arra jövök haza, hogy már az utcán hallani, hogy "tolja" a Depeche Mode-ot, de úgy, hogy majd a tető elszáll!
Azt mondja, "Hú, ezekkel rohadtúl lehet döngetni, nagyon jók"!"

akkor valami mégicsak változtatva lett közben :quetionmark:
Igen, ezt akkor így hallottam, 1,5-2 nap után. azóta már teljesen kiismertem, és ahogy telik az idő, a hibái egyre jobban előtérbe kerültek.
Most is azt mondom, hatalmas hangnyomásra képes, nagyon bírja a hajtást, csak a hangképében van egy "gödör", ami egyre nagyobb hiányérzetet kelt.
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

asebestyen írta:
2020.11.22., vas. 13:38
zoli73 írta:
2020.11.22., vas. 13:24

Huha! Ez megint egy nagyon érdekes felvetés.
Tudni kell róluk, hogy az előző tulajdonos, mikor hozzá került, neki nem tetszett a színe(barna fa), nem ment az enteriőrhöz, ezért átfényeztette őket, fényes feketére.
A munkában nem vett részt, mondván Őt csak a végeredmény érdekli, különben is teljesen laikus.
Lehet, hogy aki szét, majd fényezés után összeszerelte, az vétett volna valami bekötési hibát? Azt hiszem ennek is utána kell járjak, belenézek.
Amúgy az általad említett, egyoldali polaritás váltást, már kipróbáltam, de kapufa.
Mit jelent pontosan a kapufa? Így bekötve teljesen el kellett tűnnie a mélyeknek. Mechanikailag (kézzel mozgatva) a mélyek membránja szabadon mozog, nem akad? Átfényezésnél, ha csak ráfújnak egy réteget, a kávának szánt átmérő csökken és ha beleerőltetik a kissebb likba, akkor előfordulhat, hogy eltorzul a felfüggesztés és a lengőcséve nem tud mozogni rendesen a résben. A bekötéseket is mindenképp átnézném, ahogy írod. :smile32:
Na, beléjük néztem!
A mélysugárzókkal minden rendben, mind mechanikailag, mind bekötésileg. A csavarok fellazítása után, ki is mozdult a helyéről, könnyen kivető volt, igaz dög nehéz.
Ami viszont feltűnt, hogy ha a belső kábelezés színhelyességének lehet hinni, akkor mindkét közép, és a magassugárzó is fordított polaritással vannak bekötve.
A fellelhető kapcsolási rajzok alapján, ennek nem így kellene lennie.
Mindhárom hangszóróhoz futó vezeték egyik erén, végigfut egy piros(a mélysugárzónál kék) csík, amit a kapcsolási rajzok "red" felirattal jelölnek. Ez a hangszóróknál, helyesen is van bekötve, viszont a hangváltónál, mind a három piros jelölésű ér, a negatív(fekete) pólusra van forrasztva, a másik három jelöletlen ér fut a hangváltóba.
A kapcsolási rajzokat megnézve ennek nem így kellene lennie.
Kérdésem, ez okozhatja a mélyhang anomáliát?
Egyenlőre nem forrasztgatnék..

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Nagyobb a gond a JBL-lel, mint gondoltam.
Pont a mély -közép-közép tájékon, elbaßott egy konstrukció, az biztos.
http://www.audioheritage.org/vbulletin/ ... s-problems

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 3135

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

zoli73 írta:
2020.11.22., vas. 13:24

Tudni kell róluk, hogy az előző tulajdonos, mikor hozzá került, neki nem tetszett a színe(barna fa), nem ment az enteriőrhöz, ezért átfényeztette őket, fényes feketére.
A munkában nem vett részt, mondván Őt csak a végeredmény érdekli, különben is teljesen laikus.
Lehet, hogy aki szét, majd fényezés után összeszerelte, az vétett volna valami bekötési hibát? Azt hiszem ennek is utána kell járjak, belenézek.
Amúgy az általad említett, egyoldali polaritás váltást, már kipróbáltam, de kapufa.
Mit jelent pontosan a kapufa? Így bekötve teljesen el kellett tűnnie a mélyeknek. Mechanikailag (kézzel mozgatva) a mélyek membránja szabadon mozog, nem akad? Átfényezésnél, ha csak ráfújnak egy réteget, a kávának szánt átmérő csökken és ha beleerőltetik a kissebb likba, akkor előfordulhat, hogy eltorzul a felfüggesztés és a lengőcséve nem tud mozogni rendesen a résben. A bekötéseket is mindenképp átnézném, ahogy írod. :smile32:
Alces 6 | Audio-PC - Elementary OS - DeaDBeef - Roon | Core Audio Karuna Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

trane
V.I.P.
V.I.P.

zoli73 írta:
2020.11.22., vas. 13:27
Igen, de azt is írtam, hogy ott egy mozierősítő hajtotta, amiben ugye van eq, dsp, meg még ki tudja mi, ezekkel simán korigálhatták a hibát.
ha valóban annyira durva, nem hiszem :ohnoohnoohno:

trane
V.I.P.
V.I.P.

zoli73 írta:
A zene élvezetével eddig sem volt gond, de azért ezt a helyzetet elfogadni, elég jelentős kompromisszum.
Éppen a megfelelő mennyiségű, és minőségű mélyhangok miatt vettem ilyen hangsugárzót, de ezt a teljesítményt egy kicsit "vállasabb" állványos doboz is tudná. Ezért nem kellene ekkora hegyomlásokat kerülgetnem.
Hallottam már jónéhany JBL-t, tudtam, hogy mit lehet elvárni tőle, de ez messze nem azt hozza mélyhangban...
de egyébként korábban a JBL-es topic-ban ezeket írtad kocka.gif :
"...a tüskék hatására az eddig is nagyszerű mélytartomány is tovább javult. Úgy tudnám leírni, hogy egyes mélyhangok, vagy a nappali méretének(23nm), vagy az akusztikának köszönhetően, valahogy elvesztek, nem érvényesültek kellően, ahogy elvárható lett volna, na most ez a probléma, majdnem teljesen megoldódott."

"Ja, és a feleségemnek is tetszik, szó szerint ezt mondta, "Nem olyan kifinomult, levegős mint az előd, de azért jól megleszünk vele".
Délelőtt elmentem bevásárólni, arra jövök haza, hogy már az utcán hallani, hogy "tolja" a Depeche Mode-ot, de úgy, hogy majd a tető elszáll!
Azt mondja, "Hú, ezekkel rohadtúl lehet döngetni, nagyon jók"!"

akkor valami mégicsak változtatva lett közben :quetionmark:

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

trane írta:
2020.11.22., vas. 13:08
asebestyen írta:
2020.11.22., vas. 13:03
...Már az is megfordul a fejemben, hogy valaki megpiszkálta belül és a 2 dobozban ellenkező polarítással kötötte vissza a mélyeket, ha ilyen szinten eltűnik a basszus.
azt írta Zoli, hogy az előző helyen nem volt ilyen gond velük leborulok.gif
Igen, de azt is írtam, hogy ott egy mozierősítő hajtotta, amiben ugye van eq, dsp, meg még ki tudja mi, ezekkel simán korigálhatták a hibát.

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

asebestyen írta:
zoli73 írta:

Nos, rászántam a mai délelőttöt, minden itt, és lentebb tanácsolt praktikát kipróbáltam, de mindhiába.
Felállítottam a megadottak szerint(92cm a hátsó faltól, 220cm egymástól, és 180cm mögöttem), a sztereó képalkotás javult, magasságban és mélységben különösen, de a mélyhangok teljesen elvesztek, kiürültek. Ezt a produkciót egy kisebb állványos doboz is nevetve utána csinálja.
Kipróbáltam, a rövid oldalra is felállítottam a dobozokat. Ilyenkor semmi nincs mögöttük, vagyis van, az előszoba, mert arra nyitott a nappali.
Sajnos így sincs semmi pozitívum, mindegy milyen távolságra ülök, hogyan forgatom őket, üres, semmi mély, sőt ezt a teljesen szabadon felállítást, már az eddig meglévő szubtartomány is megsínyli.
Még mindig az a legjobb megoldás, ha a megszokott helyükön állnak, közel a falhoz, igaz ekkor kissé kétoldalassá válik, feltehetőleg a nagy(3m) bázistávolság miatt.
Egy valami azért segített egy picit, a hátradöntés, amit Tctronic javasolt. 25mm-es fakockákat tettem az első lábai alá, ettől egy picit javult a mélyérzet, de semmi drámai.
Ezek után, az is megfordult a fejemben, hogy lehet mégsem akusztikai problémával állok szemben. Lehet hogy mégis a hangsugárzóval van valami gond. Még mindig abba kapaszkodom, hogy az előző hangsugárzókkal, ugyanezen körülmények között, semmi probléma nem volt...
És ha próbaképp az egyik dobozon megfordítod a polaritást mi történik? gondolkodik.gif Már az is megfordul a fejemben, hogy valaki megpiszkálta belül és a 2 dobozban ellenkező polarítással kötötte vissza a mélyeket, ha ilyen szinten eltűnik a basszus.

trane
V.I.P.
V.I.P.

zoli73 írta:
...a mélysugárzó membránja éppen csak "zizeg", így nemigen mozgatja meg kellőképpen a levegőt. Láttam már néhány mélysugárzót működés közben, jól meghajtva is, hát ez nagyon nem úgy viselkedik. Kb. olyan érzéketlen, mintha kiszerelve, egy asztalin működne.
ez azért nem feltétlenül van így... :ohnoohnoohno: > nézz meg egy sub-ot működés közben, közelről :rolleyes:

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

trane írta:
2020.11.22., vas. 12:37
zoli73 írta:
...Ezek után, az is megfordult a fejemben, hogy lehet mégsem akusztikai problémával állok szemben. Lehet hogy mégis a hangsugárzóval van valami gond. Még mindig abba kapaszkodom, hogy az előző hangsugárzókkal, ugyanezen körülmények között, semmi probléma nem volt...
Zoli, a trobléma akusztikai, nyugodj meg leborulok.gif
viszont vígasztalásként annyit azért mondanék, hogy nálam, a valamikori földszinti panelszobámat kivéve, normális basszus soha nem volt sad.gif - de megtanultam ezzel együttélni, és a lehető legjobbat kihozva a rendszerből kompromisszumot kötni :yingyang: , s tudom élvezni a Zenét :music1: :drum: :guitar: 36_3_1.gif
Hallottam már jónéhany JBL-t, tudtam, hogy mit lehet elvárni tőle, de ez messze nem azt hozza mélyhangban.
Ahhoz, hogy egy mélysugárzó megmozgassa a levegőt, akkor ahhoz a membránjának is jelentősen mozgásba kellene jönnie.
Hát ezt hiába hangosítom fel, hangosodik, nagyon is, de a mélysugárzó membránja éppen csak "zizeg", így nemigen mozgatja meg kellőképpen a levegőt. Láttam már néhány mélysugárzót működés közben, jól meghajtva is, hát ez nagyon nem úgy viselkedik. Kb. olyan érzéketlen, mintha kiszerelve, egy asztalin működne.

trane
V.I.P.
V.I.P.

asebestyen írta:
...Már az is megfordul a fejemben, hogy valaki megpiszkálta belül és a 2 dobozban ellenkező polarítással kötötte vissza a mélyeket, ha ilyen szinten eltűnik a basszus.
azt írta Zoli, hogy az előző helyen nem volt ilyen gond velük leborulok.gif

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 3135

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

zoli73 írta:

Nos, rászántam a mai délelőttöt, minden itt, és lentebb tanácsolt praktikát kipróbáltam, de mindhiába.
Felállítottam a megadottak szerint(92cm a hátsó faltól, 220cm egymástól, és 180cm mögöttem), a sztereó képalkotás javult, magasságban és mélységben különösen, de a mélyhangok teljesen elvesztek, kiürültek. Ezt a produkciót egy kisebb állványos doboz is nevetve utána csinálja.
Kipróbáltam, a rövid oldalra is felállítottam a dobozokat. Ilyenkor semmi nincs mögöttük, vagyis van, az előszoba, mert arra nyitott a nappali.
Sajnos így sincs semmi pozitívum, mindegy milyen távolságra ülök, hogyan forgatom őket, üres, semmi mély, sőt ezt a teljesen szabadon felállítást, már az eddig meglévő szubtartomány is megsínyli.
Még mindig az a legjobb megoldás, ha a megszokott helyükön állnak, közel a falhoz, igaz ekkor kissé kétoldalassá válik, feltehetőleg a nagy(3m) bázistávolság miatt.
Egy valami azért segített egy picit, a hátradöntés, amit Tctronic javasolt. 25mm-es fakockákat tettem az első lábai alá, ettől egy picit javult a mélyérzet, de semmi drámai.
Ezek után, az is megfordult a fejemben, hogy lehet mégsem akusztikai problémával állok szemben. Lehet hogy mégis a hangsugárzóval van valami gond. Még mindig abba kapaszkodom, hogy az előző hangsugárzókkal, ugyanezen körülmények között, semmi probléma nem volt...
És ha próbaképp az egyik dobozon megfordítod a polaritást mi történik? gondolkodik.gif Már az is megfordul a fejemben, hogy valaki megpiszkálta belül és a 2 dobozban ellenkező polarítással kötötte vissza a mélyeket, ha ilyen szinten eltűnik a basszus.
Alces 6 | Audio-PC - Elementary OS - DeaDBeef - Roon | Core Audio Karuna Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

trane
V.I.P.
V.I.P.

zoli73 írta:
...Ezek után, az is megfordult a fejemben, hogy lehet mégsem akusztikai problémával állok szemben. Lehet hogy mégis a hangsugárzóval van valami gond. Még mindig abba kapaszkodom, hogy az előző hangsugárzókkal, ugyanezen körülmények között, semmi probléma nem volt...
Zoli, a trobléma akusztikai, nyugodj meg leborulok.gif
viszont vígasztalásként annyit azért mondanék, hogy nálam, a valamikori földszinti panelszobámat kivéve, normális basszus soha nem volt sad.gif - de megtanultam ezzel együttélni, és a lehető legjobbat kihozva a rendszerből kompromisszumot kötni :yingyang: , s tudom élvezni a Zenét :music1: :drum: :guitar: 36_3_1.gif

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

fülelek írta:
Tiamat írta:
2020.11.21., szomb. 12:58
Doboz csere előtt megpróbálnék egy másik végfokot. Nem biztos hogy az a CJ végfok a tökéletes párosítás ahhoz a hangfalhoz.
asebestyen írta:
2020.11.21., szomb. 09:39

Sejtem, mi a gondod... Hiányzik az "attack" a hangból. Tartok tőle, ebből hangsugárzó csere lesz, mert ezen még a tologatás se tudna segíteni. Olyan dobozokat kell keresned, amik jobban működnek ebben a helyiségben adott elhelyezés mellett. És bizony ez lehet ismét a 2db 6-7"-os wooferrel készített dobozok közt lesz, hisz az jól működött előzőleg. Mi volt a gond a Loganekkel? Szűk volt a sweet spot?
Mind a két említett erősítő igen jóféle, avval nem lehet gond. A JBL-lel van a gond.
Szerencsétlen(akusztikailag) magasságban van a mélyhangszórója, és mivel nagy és dög nehéz állódoboz, ezen nem lehet változtatni.
A magasa meg nem elég tiszta, -legalábbis a Loganhoz képest biztos-, nem is értem igazán a váltást, lehet, hogy csak a hifibogár túrt újfent? :D
" A dobozok egymástól kb. 3 m-re vannak, a hallgatási pozíció bő 3 m tőlük, mögöttem 80cm a falig(ami nem is fal, hanem egy teraszajtó, előtte vastag függöny). A hangsugárzók mögötti fal 40 cm-re van, ami lehetne akár 1 m is, de akkor még rosszabb, a jelenlegi a legjobb, már szinte minden lehetőség kipróbálva. Mögöttük a falon, akusztikai panel((60X125X8cm), de semmi hallható hatása nincsen, csak a saját magam megnyugtatása miatt van ott. Oldal irányban 1 méteren belül semmi nincs."
Túl nagy a hallgatási távolság, ez biztos. Próbáld ki a következőket: 92cm-re legyen a jbl mélyhangszórója a mögötte levő faltól, a hallgatási hely mögött a falig 180cm, a két hangsugárzó között meg 190/cos30= 220cm- nem több! A dobozok befordítva feléd.
Ekkora szobában, keresztben hallgatva ekkora hallgatási távolság jön ki, cserébe az oldalsó falakról való visszaverődés kellően messze van és nem kell vele foglalkozni.
Ha javult a basszus, de szétesik a hang, akkor másnap fel kell tenni apróba a dobozt.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6734
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

Robici írta:
2020.11.21., szomb. 22:25
A hallgatási pozícióban búg rendesen, gondolom ott van a nagy állóhullám. Egyetlen lépést előrelépve meg alig hallani! Gondolom ott van a kioltás.
Az állóhullám mindenhol jelen van, csak más stádiumával találkozol, ahogy mozogsz a szobában. Ugyanazon a frekvencián néhol kiemelést, néhol kioltást okoz, néhol pedig látszólag nem csinál semmit (pedig de).

trane
V.I.P.
V.I.P.

fülelek írta:
2020.11.21., szomb. 22:16
...a filces tappancsokkal még a nehéz holmik is könnyedén mozdíthatóak és nem gurulnak arrébb...
vagy 1-1 kisszőnyeggel (amik nem tudnak húz(ogat)ás közben leesni) :smile32:

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 588
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici »

zoli73 írta:
2020.11.21., szomb. 21:09
Köszönöm, érteni vélem. A kibocsájtott hang, és a hallgatási pozíció mögötti falról visszaverődött hang, a kritikus frekvencián(felsőbasszus) kioltják egymást. Hát ez gáz.
Nincs mese, kidöntöm a nappali falát! :D
Nekem van egy teszt CD amin van 50 Hz-es teszt szinuszjel. Akusztika demonstrálására azt szoktam berakni ha jön valaki érdeklődő. A hallgatási pozícióban búg rendesen, gondolom ott van a nagy állóhullám. Egyetlen lépést előrelépve meg alig hallani! Gondolom ott van a kioltás. Mintha nem is szólna semmi, vagy csak nagyon halkan! Ennyire durva az akusztika hatása. Én vettem itthonra játszani egy mérőmikrofont. Bár nem értek hozzá de az ingyenes REW-vel egyik legjobb hifis befektetésemnek tartom.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Szoktam javasolni, hogy az odafigyelős zenehallgatás idejére a megfelelő helyre lehet tenni/húzni mindent, majd ennek végeztével a legkényelmesebb egyéb pozícióba vissza lehet tenni. a filces tappancsokkal még a nehéz holmik is könnyedén mozdíthatóak és nem gurulnak arrébb...

zoli73
V.I.P.
V.I.P.

fülelek írta:
Tiamat írta:
2020.11.21., szomb. 12:58
Doboz csere előtt megpróbálnék egy másik végfokot. Nem biztos hogy az a CJ végfok a tökéletes párosítás ahhoz a hangfalhoz.
asebestyen írta:
2020.11.21., szomb. 09:39

Sejtem, mi a gondod... Hiányzik az "attack" a hangból. Tartok tőle, ebből hangsugárzó csere lesz, mert ezen még a tologatás se tudna segíteni. Olyan dobozokat kell keresned, amik jobban működnek ebben a helyiségben adott elhelyezés mellett. És bizony ez lehet ismét a 2db 6-7"-os wooferrel készített dobozok közt lesz, hisz az jól működött előzőleg. Mi volt a gond a Loganekkel? Szűk volt a sweet spot?
Mind a két említett erősítő igen jóféle, avval nem lehet gond. A JBL-lel van a gond.
Szerencsétlen(akusztikailag) magasságban van a mélyhangszórója, és mivel nagy és dög nehéz állódoboz, ezen nem lehet változtatni.
A magasa meg nem elég tiszta, -legalábbis a Loganhoz képest biztos-, nem is értem igazán a váltást, lehet, hogy csak a hifibogár túrt újfent? :D
" A dobozok egymástól kb. 3 m-re vannak, a hallgatási pozíció bő 3 m tőlük, mögöttem 80cm a falig(ami nem is fal, hanem egy teraszajtó, előtte vastag függöny). A hangsugárzók mögötti fal 40 cm-re van, ami lehetne akár 1 m is, de akkor még rosszabb, a jelenlegi a legjobb, már szinte minden lehetőség kipróbálva. Mögöttük a falon, akusztikai panel((60X125X8cm), de semmi hallható hatása nincsen, csak a saját magam megnyugtatása miatt van ott. Oldal irányban 1 méteren belül semmi nincs."
Túl nagy a hallgatási távolság, ez biztos. Próbáld ki a következőket: 92cm-re legyen a jbl mélyhangszórója a mögötte levő faltól, a hallgatási hely mögött a falig 180cm, a két hangsugárzó között meg 190/cos30= 220cm- nem több! A dobozok befordítva feléd.
Ekkora szobában, keresztben hallgatva ekkora hallgatási távolság jön ki, cserébe az oldalsó falakról való visszaverődés kellően messze van és nem kell vele foglalkozni.
Ha javult a basszus, de szétesik a hang, akkor másnap fel kell tenni apróba a dobozt.
Köszönöm, a segítséget és a precíz magyarázatot!
Mindenképpen kipróbálom, ezt a felállast, de úgy semmiképpen nem használhatom, az úgy élhetetlen, de majd holnap többet tudok.
Köszönöm mégegyszer!

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Én meg tudom találni a relatíve ideális helyüket plusz a hozzátartozó hallgatási helyet, mert ez mindig együtt jár, csak lehet, hogy ez neked és/vagy családodnak nem lesz ideális...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”