Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zeneszoba

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

fapaci írta:
2023.11.11., szomb. 19:39
dixie-chicken írta:
2023.11.11., szomb. 16:34
kezdésnek,alapnak nem rossz,nem a felületek kezelésével,akusztikai elemek elhelyezésével indul egy épitkezés ;) ...finomitani lehet azon ami jó... ;)
Az építkezés a tervezéssel indul. :rolleyes: Egy jól megtervezett szobában utólagosan elhelyezett akusztikai panelekre nincs is szükség. Na de már csak a szavakkal zsonglőrködünk.
a tervezéshez meg kellenek méretek :D ..
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Tudsz mutatni jól megtervezett zeneszobát? Méret, fénykép, mitől gondolod jól megtervezettnek? stb.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

dixie-chicken írta:
2023.11.11., szomb. 16:34
kezdésnek,alapnak nem rossz,nem a felületek kezelésével,akusztikai elemek elhelyezésével indul egy épitkezés ;) ...finomitani lehet azon ami jó... ;)
Az építkezés a tervezéssel indul. :rolleyes: Egy jól megtervezett szobában utólagosan elhelyezett akusztikai panelekre nincs is szükség. Na de már csak a szavakkal zsonglőrködünk.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

fapaci írta:
2023.11.11., szomb. 09:57
dixie-chicken írta:
2023.11.11., szomb. 07:33
... a Fibonacci elveket követtve a méretezésnél épitett egy haverom zeneszobát...gyakorlatilag minden jó szólt ott,függetlenül hogy Quad ES63,JBL 222 Disco,Tannoy DC15 volt a fő hangszoró...még az Aiwa minivonal is meglepően jó szólt... :D
Ez így ebben a formában inkább a Kiskegyed valamelyik konyhatudományos rovatába illik. :napsut:

Bocsánat, nem kötekedni akarok, de javaslom, ne sugalljuk, hogy a jó akusztika titka a helyiség méreteinek aranymetszés szerinti megválasztása. Ez önmagában még nem garantál semmit, egyetlen problémát enyhít, az állóhullámok frekvenciáinak eloszlása kicsit vállalhatóbb lesz, de a problémák ugyanúgy megszületnek egy ilyen helyiségben is, mint minden párhuzamos felületekkel határolt térben. Ha már tervezünk, akkor célszerű átfogó akusztikai megoldást keresni a falak megfelelő elhelyezésével, kialakításával, a felületek burkolásával, a hangforrások és a hallgatási pont okos megválasztásával.
kezdésnek,alapnak nem rossz,nem a felületek kezelésével,akusztikai elemek elhelyezésével indul egy épitkezés ;) ...finomitani lehet azon ami jó... ;)
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2620
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: supravox »

fapaci írta:
2023.11.11., szomb. 14:27
Töki írta:
2023.11.11., szomb. 14:08
A fa, mint építőanyag biztos jobban kezeli a mélyhangokat, mint a nagyobb testsűrűségű építőanyagok, mint a tégla. A rönkök ívei adnák a diffúz felületet.
Hát igen. A basszusproblémák, amikkel itt Európában folyamatosan szívunk, a világ más részein ismeretlenek, pl. Ausztráliában és Észa-Amerikában, ahol jellemzően könnyűszerkezetes építést alkalmaznak. Pár hónapig egy japán faházban laktam, annál jobb zenehallgatási körülményeim soha nem voltak (ehhez persze sokat hozzáadott az ott élő félig japán leány is). Egy egészen egyszerű lejátszó rendszerem volt akkoriban (Sony CD, Denon erősítő, ősöreg HECO hangdbozok), de az élmény sok szempontból lepipálta a több milliós utód készülékeket.
Meg gondolom a japán csaj is🙂🙂
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Töki írta:
2023.11.11., szomb. 14:08
A fa, mint építőanyag biztos jobban kezeli a mélyhangokat, mint a nagyobb testsűrűségű építőanyagok, mint a tégla. A rönkök ívei adnák a diffúz felületet.
Hát igen. A basszusproblémák, amikkel itt Európában folyamatosan szívunk, a világ más részein ismeretlenek, pl. Ausztráliában és Észa-Amerikában, ahol jellemzően könnyűszerkezetes építést alkalmaznak. Pár hónapig egy japán faházban laktam, annál jobb zenehallgatási körülményeim soha nem voltak (ehhez persze sokat hozzáadott az ott élő félig japán leány is). Egy egészen egyszerű lejátszó rendszerem volt akkoriban (Sony CD, Denon erősítő, ősöreg HECO hangdbozok), de az élmény sok szempontból lepipálta a több milliós utód készülékeket.

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Töki »

supravox írta:
2023.11.04., szomb. 14:40
Sziasztok.

Erősen tervezem,hogy kiköltöztetem a hifit a házból.
Ehhez sajnos a nulláról építenem kell egy kis különálló kecót a kertbe.
Nagyon nem akarnám elrontani már az elején ezért kérnék tanácsot,hogy mi a bánatból legyen?
Tégla,ytong,könnyűszerkezetes,sátor?😀
Én egy felül nyitott "sátortetős" rönkházat pakolnék oda :rolleyes:
Esetleg gerendaházat, ha az jobban passzol a környezethez. Egy pici fürdőt WC-vel raknék azért bele, meg egy mini konyhasarkot, így funkcionálisan is le lenne választva a háztól és akár vendéglakrészként is működhetne.
A fa, mint építőanyag biztos jobban kezeli a mélyhangokat, mint a nagyobb testsűrűségű építőanyagok, mint a tégla.
A rönkök ívei adnák a diffúz felületet.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

dixie-chicken írta:
2023.11.11., szomb. 07:33
... a Fibonacci elveket követtve a méretezésnél épitett egy haverom zeneszobát...gyakorlatilag minden jó szólt ott,függetlenül hogy Quad ES63,JBL 222 Disco,Tannoy DC15 volt a fő hangszoró...még az Aiwa minivonal is meglepően jó szólt... :D
Ez így ebben a formában inkább a Kiskegyed valamelyik konyhatudományos rovatába illik. :napsut:

Bocsánat, nem kötekedni akarok, de javaslom, ne sugalljuk, hogy a jó akusztika titka a helyiség méreteinek aranymetszés szerinti megválasztása. Ez önmagában még nem garantál semmit, egyetlen problémát enyhít, az állóhullámok frekvenciáinak eloszlása kicsit vállalhatóbb lesz, de a problémák ugyanúgy megszületnek egy ilyen helyiségben is, mint minden párhuzamos felületekkel határolt térben. Ha már tervezünk, akkor célszerű átfogó akusztikai megoldást keresni a falak megfelelő elhelyezésével, kialakításával, a felületek burkolásával, a hangforrások és a hallgatási pont okos megválasztásával.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

supravox írta:
2023.11.04., szomb. 15:59
istvan01 írta:
2023.11.04., szomb. 15:22
supravox írta:
2023.11.04., szomb. 14:40
Sziasztok.

Erősen tervezem,hogy kiköltöztetem a hifit a házból.
Ehhez sajnos a nulláról építenem kell egy kis különálló kecót a kertbe.
Nagyon nem akarnám elrontani már az elején ezért kérnék tanácsot,hogy mi a bánatból legyen?
Tégla,ytong,könnyűszerkezetes,sátor?😀
Szabó Zoli, fülelek épített egy hasonló hifi épületet a kertben, keresd tanácsokért.
Köszönöm szépen.
@supravox:anyagfelhasználásra nem tudok ajánlatot adni,de a Fibonacci elveket követtve a méretezésnél épitett egy haverom zeneszobát...gyakorlatilag minden jó szólt ott,függetlenül hogy Quad ES63,JBL 222 Disco,Tannoy DC15 volt a fő hangszoró...még az Aiwa minivonal is meglepően jó szólt... :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2620
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: supravox »

istvan01 írta:
2023.11.04., szomb. 15:22
supravox írta:
2023.11.04., szomb. 14:40
Sziasztok.

Erősen tervezem,hogy kiköltöztetem a hifit a házból.
Ehhez sajnos a nulláról építenem kell egy kis különálló kecót a kertbe.
Nagyon nem akarnám elrontani már az elején ezért kérnék tanácsot,hogy mi a bánatból legyen?
Tégla,ytong,könnyűszerkezetes,sátor?😀
Szabó Zoli, fülelek épített egy hasonló hifi épületet a kertben, keresd tanácsokért.
Köszönöm szépen.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

supravox írta:
2023.11.04., szomb. 14:40
Sziasztok.

Erősen tervezem,hogy kiköltöztetem a hifit a házból.
Ehhez sajnos a nulláról építenem kell egy kis különálló kecót a kertbe.
Nagyon nem akarnám elrontani már az elején ezért kérnék tanácsot,hogy mi a bánatból legyen?
Tégla,ytong,könnyűszerkezetes,sátor?😀
Szabó Zoli, fülelek épített egy hasonló hifi épületet a kertben, keresd tanácsokért.

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2620
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: supravox »

Sziasztok.

Erősen tervezem,hogy kiköltöztetem a hifit a házból.
Ehhez sajnos a nulláról építenem kell egy kis különálló kecót a kertbe.
Nagyon nem akarnám elrontani már az elején ezért kérnék tanácsot,hogy mi a bánatból legyen?
Tégla,ytong,könnyűszerkezetes,sátor?😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2014.10.05., vas. 09:11
Értékelés: 86

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »

istvan01 írta:
2023.11.04., szomb. 08:21
a.gabriel írta:
2023.11.04., szomb. 07:20
inkább az aktív membrán felé venném az utat.
Teljesen más felépítés és működési elv alapján működik.
A Perfect Acoustic gyárt ilyen panelokat több méretben, keresd meg őket.
Mitől aktív? Passzív inkább, amit Perfect Acoustic gyárt.
Igazad van, passzívot kellett volna írnom, mert azt gyárt a Perfect Aoustic.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

a.gabriel írta:
2023.11.04., szomb. 07:20
Én a helyedbe hanyagolnám ezt a csillapító vonalat, inkább az aktív membrán felé venném az utat.
Adnál némi infót erről az aktív membránról?

Jól hangzik, hogy valaki membrános rezonátorokat gyárt, csak hát illene ezeket be is hangolni és némi műszaki infót adni a hangolási frekvenciáról, mert enélkül ez inkább orosz rulett, nem megoldás.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

a.gabriel írta:
2023.11.04., szomb. 07:20
inkább az aktív membrán felé venném az utat.
Teljesen más felépítés és működési elv alapján működik.
A Perfect Acoustic gyárt ilyen panelokat több méretben, keresd meg őket.
Mitől aktív? Passzív inkább, amit Perfect Acoustic gyárt.

Avatar
a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2014.10.05., vas. 09:11
Értékelés: 86

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »

zoltanbmusic írta:
2023.11.03., pén. 03:03
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Szeretném a házi stúdiószobám akusztikáját javítani. Basszus csapdát szeretnek készíteni, de a kisfiam miatt, és mivel gyerekkoromban asztmás voltam, nem szeretnek kőzetgyapotot. Vettem 4db poliuretan préselt habszivacsot(1mX50cm), aminek a sűrűsége 80kg/m3. Ha ezt berakom egy 1mX50cm-és kartondobozba, és a tetejét és az alját leragasztom, akkor ez működhet basszuscsapdaként? Vagy hogy lenne érdemes használni? A szobát bemértem, és 124hz-nél van egy elég nagy kiemelése a szobának.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Udv,
B.Zoltan
Én a helyedbe hanyagolnám ezt a csillapító vonalat, inkább az aktív membrán felé venném az utat.
Teljesen más felépítés és működési elv alapján működik.
A Perfect Acoustic gyárt ilyen panelokat több méretben, keresd meg őket.

zoltanbmusic
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023.11.03., pén. 02:52
Értékelés: 0

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: zoltanbmusic »

Köszönöm szépen!

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

zoltanbmusic írta:
2023.11.03., pén. 03:03
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Szeretném a házi stúdiószobám akusztikáját javítani. Basszus csapdát szeretnek készíteni, de a kisfiam miatt, és mivel gyerekkoromban asztmás voltam, nem szeretnek kőzetgyapotot. Vettem 4db poliuretan préselt habszivacsot(1mX50cm), aminek a sűrűsége 80kg/m3. Ha ezt berakom egy 1mX50cm-és kartondobozba, és a tetejét és az alját leragasztom, akkor ez működhet basszuscsapdaként? Vagy hogy lenne érdemes használni? A szobát bemértem, és 124hz-nél van egy elég nagy kiemelése a szobának.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Udv,
B.Zoltan
A nyitott cellás habszivacsok általában nem ideális elnyelők. Zárt csellás viszont alkalmatlan. Kísérletezni lehet a hatásosságával. Ha már kezedben van, akkor ki tudod próbálni, hol, mely frekvencián hatásos, csökkenti az állóhullámokat. A karton borítás csökkenti a magasabb 300-500Hz feletti tartományban a csillapítást. Alsó tartományban viszont akkor lenne alkalmas a karton, ha az elegendően vékony és rugalmas. Próba cseresznye.

Korábban már javasoltam, magam is borítottam DIY kőzetgyapotos elnyelőt. A natúr kőzetgyapot táblát 100%-ban körbe tekerni háztartási vagy ipari sztreccsfóliával. A letekeredéstől védve 50mm-es celluxszal szükséges helyeken leragasztva. Ezután szövetborítás rá, persze kell hozzá kevés varrógépes gyakorlat. Továbbá szükséges lehet egy fa keret is.

zoltanbmusic
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2023.11.03., pén. 02:52
Értékelés: 0

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: zoltanbmusic »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Szeretném a házi stúdiószobám akusztikáját javítani. Basszus csapdát szeretnek készíteni, de a kisfiam miatt, és mivel gyerekkoromban asztmás voltam, nem szeretnek kőzetgyapotot. Vettem 4db poliuretan préselt habszivacsot(1mX50cm), aminek a sűrűsége 80kg/m3. Ha ezt berakom egy 1mX50cm-és kartondobozba, és a tetejét és az alját leragasztom, akkor ez működhet basszuscsapdaként? Vagy hogy lenne érdemes használni? A szobát bemértem, és 124hz-nél van egy elég nagy kiemelése a szobának.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Udv,
B.Zoltan

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 725

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

van sokkal jobb megoldás is, mint a vastag porózus elnyelő. 6db 40x60x35cm
Mi lenne ez a doboz pontosan, ha publikus, anyaga mi legyen?
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Online
Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: K P »

tamagaba írta:
2023.10.20., pén. 15:21
Mondjuk amikor említettem neki, hogy 2019-ben 250-ért vett kazós gépem 5 kilóért megy az ebajon ma - felcsillant a szeme
Mondtam meg ne próbálja - mér, van még azon kívül 4 magnód
Kell az, kell az, jó ha van több :D
Mindegy a szoba már rázósabb téma, egy fal - a hosszabbik az enyém
Én az egyik fal mellé a plafont is megkaptam. :D A HI-FI mögött lévő paneleket meg párom grafikus keresztlánya pingálta ki. Most még horgászni is elmehettem 3 napra, asszem mákom van.... :smile29:

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: fülelek »

fererencz írta:
2023.10.20., pén. 11:40
Alex_Aston írta:
2023.10.20., pén. 11:33


Gratula.
A lényeg, ha füllel is hallod, szerintem is ez fontos. Meg ha a család is elfogadja. Ez talán az elsődleges :D

Ahogy látom, nálad is volt, és van is még sub basszus túltengés, ahogy nálam is sajna.
Ha a csillapításnál maradunk, akkor oda köbméterek kellenének. Egy kis DSP ekvalizálás nem fér bele? :rolleyes:
nem kellenek köbméterek, van sokkal jobb megoldás is, mint a vastag porózus elnyelő. 6db 40x60x35cm dobozzal a két hangsugárzó mögötti sarokban nagyot lehet javítani a mélyhang problémán. Ez fél köbméter, de az elfoglalt alapterület mindössze 2x0,12 négyzetméter, az is a sarkokban.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Mondjuk amikor említettem neki, hogy 2019-ben 250-ért vett kazós gépem 5 kilóért megy az ebajon ma - felcsillant a szeme
Mondtam meg ne próbálja - mér, van még azon kívül 4 magnód
Kell az, kell az, jó ha van több :D
Mindegy a szoba már rázósabb téma, egy fal - a hosszabbik az enyém
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: rTom »

denesdr írta:
2023.10.20., pén. 12:46
Érdekes dolog ez az asszony el nem fogadási téma, már csak azért is, mert egy rövidebb lecsengési idővel rendelkező helyiség általában komfortosabb, halkabb, nyugodtabb, ráadásul a hifin felül az emberi beszéd érthetősége is jobb benne, mint egy hosszabb utózengésű szobában.
Kíváncsi lennék milyen érveket hoz fel a szebbik nem a szoba akusztikai kezelése ellen. :rolleyes:
Aki egy ilyen Dominával él az más téren is meg kell alkudjon sajnos.
Talán némi leleménnyel megáldva, kezelhető ez a probléma. Rá kell tenni a cumó tetejére gránitlapokat, azokra meg akusztikus virágokat, sokat v. valami f@ksuit és lesz béke meg harmónia.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

tamagaba írta:
2023.10.20., pén. 13:09
denesdr írta:
2023.10.20., pén. 12:46
Érdekes dolog ez az asszony el nem fogadási téma, már csak azért is, mert egy rövidebb lecsengési idővel rendelkező helyiség általában komfortosabb, halkabb, nyugodtabb, ráadásul a hifin felül az emberi beszéd érthetősége is jobb benne, mint egy hosszabb utózengésű szobában.
Kíváncsi lennék milyen érveket hoz fel a szebbik nem a szoba akusztikai kezelése ellen. :rolleyes:
Azt, hogy nem érdekli és másra költené azt a pénzt
Nálam szerencsére nem volt ilyen gond, pedig alaposan csengett a házikassza.... :rolleyes:
Azóta viszont csak élvezzük a zenét és a mozit... :smile53:
"Az igazi barát szemből támad."

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”