Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Zeneszoba

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Robici »

Alex_Aston írta:
2021.02.13., szomb. 19:40
Meg hangszigetelés szomszédok miatt eléggé foglakoztat.
Pl. ez a 22dB tök jól hangzik, de a 200-2200Hz tartomány meg pont karcsú...
Szerintem a 22 dB se túl jó, rápillantva erre a cuccra szerintem ezt igazából beszédhangokra tervezték, zenéhez alkalmatlan.
Hol vannak szomszédok? Nekem eddig nem derült ki hogy ez családi ház, ikerház, vagy micsoda?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A halltex enyhe mókusvakítás. Ha szükséges a hanggátlás javítása a szomszéd felé, akkor annak 50Hz-en is tudnia kell legalább 14dB-t. Ezt 12mm vastagságban semmivel nem lehet megvalósítani a tudomány jelenlegi állása szerint. Ha belefér a 62mm vastagságú burkolat (még jobb a 112mm), akkor nem lesz problémád a szomszéddal, csak nyáron, ha ki vannak nyitva az ablakok, erkélyajtó.
De malaccal úgy se szól jól hangosan, legfeljebb folyékony katalizátorral( :D ), tehát mindegy is :smile29:

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2387

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fapaci írta:
2021.02.10., szer. 13:34
Alex_Aston írta:
2021.02.10., szer. 10:47
Én ezt a projektor, meg teljes nappali átrendezésre értettem. Mert úgy jelentős funkció változás lenne, aminek több hátránya lenne, mint előnye a másik oldalon.
Nem szeretnélek már győzködni, de a nappalidat nem kell átrendezni, hiszen még be sem költöztetek. Funkcióváltás sem lesz, hiszen nappali marad, bárhogy is rendezed be. A falra tolt kanapé és hangdobozok a lehető legrosszabb megoldást adják akusztikailag, ráadásul szerintem lakberendezési, esztétikai szempontból is gagyi, de a saját otthonodról nyilván Te döntesz. A motoros vásznat és a projektort csak azért javasolta a kolléga, hogy a hosszanti elrendezés esetén is tudj mozizni, hiszen a TV-t vélhetően nem szeretnéd az ablak elé tenni, bár ezt sem kell kötelezően elvetni. Hogy ezekben a verziókban milyen előnyöket és hátrányokat érzel, azt már magadnak kell felsorolnod és súlyoznod.

Gyakran kapom azt a kritikát a fórumokon, hogy miért nem segítek nyíltan. Hát pont az ilyen esetek miatt. 2-3 mondatban nem lehet mindent átadni, neked sem sikerült megértened, néhányan miért javasoltak módosításokat a terveidben. Kívülről szemlélve nehéz megérteni, miért ragaszkodik valaki egy szoba akusztikailag hátrányos, de ingyen módosítható elrendezéséhez, miközben komoly pénzeket költ berendezésekre a jobb hangzás reményében. A felhasználó meg sokszor nem érti, miért nem elég két apró akusztikai panel a falra, ha ez a helyszínen nincs neki elmagyarázva és megindokolva.
Projektor, vászon 1 milla alsó hangon. Es akkor valami tuner is kell mellé. Mindez nappal eléggé korlátozottan a használható. Ha lenne felesleges 1 millám technikára, vennék valami Canton Reference 8 szintű hangfalat amúgy is :)

Tényleg a nappali funkció az első. Nem erőltetem minden áron, es nem is keresem a tökéletes hangzást. De azért, amit lehet ki akarom majd hozni a helyzetből. A keresztben lévő fotel sor pedig csökkenti a teret, és az átjárást. Tv ablak elé azért sem jó, mert ott van egy dupla szárnyú terasz ajtó.

Ingyen meg semmi sincs, ha más nem, ott a feleség haragja :D

Meg hangszigetelés szomszédok miatt eléggé foglakoztat.
Pl. ez a 22dB tök jól hangzik, de a 200-2200Hz tartomány meg pont karcsú...
https://www.halltex.hu/hangszigeteles/? ... toQAvD_BwE
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2021.02.10., szer. 10:47
Én ezt a projektor, meg teljes nappali átrendezésre értettem. Mert úgy jelentős funkció változás lenne, aminek több hátránya lenne, mint előnye a másik oldalon.
Nem szeretnélek már győzködni, de a nappalidat nem kell átrendezni, hiszen még be sem költöztetek. Funkcióváltás sem lesz, hiszen nappali marad, bárhogy is rendezed be. A falra tolt kanapé és hangdobozok a lehető legrosszabb megoldást adják akusztikailag, ráadásul szerintem lakberendezési, esztétikai szempontból is gagyi, de a saját otthonodról nyilván Te döntesz. A motoros vásznat és a projektort csak azért javasolta a kolléga, hogy a hosszanti elrendezés esetén is tudj mozizni, hiszen a TV-t vélhetően nem szeretnéd az ablak elé tenni, bár ezt sem kell kötelezően elvetni. Hogy ezekben a verziókban milyen előnyöket és hátrányokat érzel, azt már magadnak kell felsorolnod és súlyoznod.

Gyakran kapom azt a kritikát a fórumokon, hogy miért nem segítek nyíltan. Hát pont az ilyen esetek miatt. 2-3 mondatban nem lehet mindent átadni, neked sem sikerült megértened, néhányan miért javasoltak módosításokat a terveidben. Kívülről szemlélve nehéz megérteni, miért ragaszkodik valaki egy szoba akusztikailag hátrányos, de ingyen módosítható elrendezéséhez, miközben komoly pénzeket költ berendezésekre a jobb hangzás reményében. A felhasználó meg sokszor nem érti, miért nem elég két apró akusztikai panel a falra, ha ez a helyszínen nincs neki elmagyarázva és megindokolva.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2387

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fapaci írta:
2021.02.10., szer. 10:35
Alex_Aston írta:
2021.02.10., szer. 08:26
De családi béke és az általad is említett kényelem is van a világon.
Ez természetes, de nem is kaptál javaslatokat ezek felborítására. Az akusztikával foglalkozni egyáltalán nem kötelező, maximum ajánlott a HiFi hobbiban. Ha nem akarod figyelembe venni, akkor felesleges volt idehoznod a saját esetedet.
Én ezt a projektor, meg teljes nappali átrendezésre értettem.
Mert úgy jelentős funkció változás lenne, aminek több hátránya lenne, mint előnye a másik oldalon.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2021.02.10., szer. 08:26
De családi béke és az általad is említett kényelem is van a világon.
Ez természetes, de nem is kaptál javaslatokat ezek felborítására. Az akusztikával foglalkozni egyáltalán nem kötelező, maximum ajánlott a HiFi hobbiban. Ha nem akarod figyelembe venni, akkor felesleges volt idehoznod a saját esetedet.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2387

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fapaci írta:
2021.02.09., kedd 23:18
Alex_Aston írta:
2021.02.09., kedd 21:07
Akkor az én esetem minek számít?
Ahogy Fülelek mester (szem)fülesen felfedezte, viccelni próbáltam, bár van benne némi komolyság is. Ha eleve úgy állsz hozzá, hogy ez van, már minden eldőlt, nem lehet semmin sem változtatni, akkor felesleges volt idehoznod a témát. Vagy kell hozzá egy varázslót is hoznod.

Találkoztam már olyan helyzettel, hogy valaki elhívott az otthonába, akusztikai tanácsaimat remélve, de mikor elkezdtem azokat sorolni, mindenre nemet mondott. Még a komódot sem volt szabad eltolni a hangdoboz elől, mert "annak évek óta ott a helye". Én meg néztem bután, hogy akkor mégis miért hívtak? Hogy suhintsak kettőt a varázsvesszőmmel, amitől majd tökéletes lesz a hangzás? Sajnos nem a Roxfortban végeztem tanulmányaimat.

Kép
Nem erről van szó.
De családi béke és az általad is említett kényelem is van a világon. És én ezekért bizony beáldozom a "tökéletes" hangzást.

Csak halkan jegyzem meg, hogy Sütinél eléggé hasonló az elrendezés (széles terület, melynek kb. ugyanúgy a felénél van az egyik hangfal), mint amilyen nálam is lesz, és ott aztán én sem hallottam semmi rosszat, vagy említett kiemeléseket, mert nagyon szép, egyenletes volt a hangzás.
Vagy egy jó barátomnál is hasonló a nappali, hogy szélesebb, mint hosszabb, mert ott is étkező van mellette.

Ezért mondtam, hogy majd kiderül. Ha számomra is vállalhatatlan lesz, nyilván valami változást fogok eszközölni.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2021.02.09., kedd 21:07
Akkor az én esetem minek számít?
Ahogy Fülelek mester (szem)fülesen felfedezte, viccelni próbáltam, bár van benne némi komolyság is. Ha eleve úgy állsz hozzá, hogy ez van, már minden eldőlt, nem lehet semmin sem változtatni, akkor felesleges volt idehoznod a témát. Vagy kell hozzá egy varázslót is hoznod.

Találkoztam már olyan helyzettel, hogy valaki elhívott az otthonába, akusztikai tanácsaimat remélve, de mikor elkezdtem azokat sorolni, mindenre nemet mondott. Még a komódot sem volt szabad eltolni a hangdoboz elől, mert "annak évek óta ott a helye". Én meg néztem bután, hogy akkor mégis miért hívtak? Hogy suhintsak kettőt a varázsvesszőmmel, amitől majd tökéletes lesz a hangzás? Sajnos nem a Roxfortban végeztem tanulmányaimat.

Kép

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ez vicc volt :smile29:
Azért off topik, mert Fapaci úgy gondolja (javítson ki, ha mégsem), hogy nem lehet ily módon normálisan megoldani ezt az akusztikai problémát, mert nincs kellő kompromisszum készséged már az elején.
Szerintem meg (majdnem) mindenre van megoldás, csak egy kicsit tovább kell gondolkodni, nekem vannak ötleteim, hogy lehetne mégis normális hangzást elérni nem aranyáron.

Online
Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: K P »

Alex_Aston írta:
2021.02.09., kedd 21:07
fapaci írta:
2021.02.09., kedd 21:02
Alex_Aston írta:
2021.02.09., kedd 19:55
Falak maradnak...
Akkor ez itt off-topic. ;)
Pfff.
Akkor az én esetem minek számít?
Teljesen szokványos eset. Legalább nem kell majd hifire költened... :D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2387

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fapaci írta:
2021.02.09., kedd 21:02
Alex_Aston írta:
2021.02.09., kedd 19:55
Falak maradnak...
Akkor ez itt off-topic. ;)
Pfff.
Akkor az én esetem minek számít? Nem akarom az Általaban a hifi topikba rakni, mert Tone ki fog tiltani 31_1_21.gif
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2021.02.09., kedd 19:55
Falak maradnak...
Akkor ez itt off-topic. ;)

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2387

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Válasz mindenkinek:)

Falak maradnak, mert konyha a hűtőig be van építve, és az úgy pont jó lesz nekünk.

Tehát ebből kell főzni.
Ma megmértem, és 530cm a mélysége, e a rasiátortól mérve 450cm lesz szélessége, vagy 430cm, mert onnan kezdődik majd kb. az étkező szék.
Tehát a radiátortól legalább 30cm védőtok esetén a két hangfal külső széle egymástól 4m-re lesz.
Majd forgatom, meg tologatom, hogy mi adja ki.
Meg kiderítem valahogy, hogy 20-as, vagy 30-as e a szomszéd elválasztó fal. 30-as esetén lehet nem foglalkozom a hangszigeteléssel, bár ha mégsem jó, utólag macera lenne a porolás... gondolkodik.gif

Nagy mozi meg nincs tervben, csak egy 65" TV, 200e-ért, aminek a hangosítását adja a sztereó rendszer, és kész.
Projektor, vászon majd, ha lesz kulon mozi szoba valamikor, valahol :D
Csak a Marantz! :-D

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Alex_Aston írta:
2021.02.09., kedd 12:42
Nálam így fog kinézni a nappali,
Én kiszedném a konyha - előszoba - spejz falakat :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Sajnos, pontosan ez várható, nem szerencsés arány ha valamely szobaméret egész számú többszöröse a belmagasságnak. Már a mozi+zene egy helyről is erős kompromisszum szokott lenni, de ha az arányok szerencsétlenek, azt nem egyszerű helyrehozni, itt lehetséges, de lakberendezési kompromisszum és/vagy pénz szükséges.
Mindenesetre mielőtt lakberendeztek, érdemes megmérni különféle pozíciókban (nem baj, ha üres a szoba, a fő bajok úgyis kiugranak),aztán lehet dönteni, amit persze később meg lehet változtatni, csak akkor már jóval nagyobb a családi ellenállás...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2021.02.09., kedd 13:14
Mi a baj egyébként ezzel az elrendezéssel?
A hallgatási pont mögött rögtön egy nagy csupasz falfelület, a hangdobozok mögött szintén, bal oldalon végig ablak, jobb oldalon nyitott tér. A basszus tartomány egy izmus hullámvasút lesz egy nagy csúccsal 60-70 Hz között, ami mindent el fog nyomni, továbbá 100-200 Hz között lesz egy mély beszakadás, a sztereó tered meg értékelhetetlen lesz... szóval sokkal rosszabb elrendezést nem is találhattál volna ki. Aludj egyet Dorian ötletére, mert az sok szempontból jobb eredményt hozna, de messze nem lesz tökéletes, mert ez a szoba nem zenehallgatásra lett teremtve.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ez az a "hagyományos" elrendezés, ami még ekkora méretű helyiségben is minimális hangminőséget ad maximális kényelemmel.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2387

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Dorian írta:
2021.02.09., kedd 13:19
Alex_Aston írta:
2021.02.09., kedd 13:14
Dorian írta:
2021.02.09., kedd 13:13

Nem lehetne hosszában elhelyezni a nappali ajtó két szélére? Sokkal jobban járnál, zenehallgatásnál még ki is lehetne nyitni.
Film nézésnél is erről megy a hang, meg ugye akkor a kanapé keresztben a szoba közepén.
Mi a baj egyébként ezzel az elrendezéssel?
Film: Motoros vászon
Kanapé: térelválasztó a konyha felé
A hátrányokról most nincs időm (meg nem venném el a profik kenyerét :D ), de számos.
Vászon, projektor, meg minimum 1 millió, meg hogyne :D

Térelválasztó pont nem kell, hanem az "egybe" nagy tér. Szóval ebből kell kihozni majd a maximumot.
Falakat még megvizsgálom, hogy szomszédokkal, a jó kapcsolat tartás miatt kell e valamiféle hangszigetelés a kanapé és a hangfal oldalakra.... :rolleyes:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Alex_Aston írta:
2021.02.09., kedd 13:14
Dorian írta:
2021.02.09., kedd 13:13
Alex_Aston írta:
2021.02.09., kedd 12:42
Nálam így fog kinézni a nappali, berajzoltam, hogy hol lesz majd a két hangfal.
Nem lehetne hosszában elhelyezni a nappali ajtó két szélére? Sokkal jobban járnál, zenehallgatásnál még ki is lehetne nyitni.
Film nézésnél is erről megy a hang, meg ugye akkor a kanapé keresztben a szoba közepén.
Mi a baj egyébként ezzel az elrendezéssel?
Film: Motoros vászon
Kanapé: térelválasztó a konyha felé
A hátrányokról most nincs időm (meg nem venném el a profik kenyerét :D ), de számos.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2387

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Dorian írta:
2021.02.09., kedd 13:13
Alex_Aston írta:
2021.02.09., kedd 12:42
Nálam így fog kinézni a nappali, berajzoltam, hogy hol lesz majd a két hangfal.
Nem lehetne hosszában elhelyezni a nappali ajtó két szélére? Sokkal jobban járnál, zenehallgatásnál még ki is lehetne nyitni.
Film nézésnél is erről megy a hang, meg ugye akkor a kanapé keresztben a szoba közepén.

Mi a baj egyébként ezzel az elrendezéssel?


Nyáron, mire költözünk, szívesen látok egyébként bárkit majd tesztelni.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Alex_Aston írta:
2021.02.09., kedd 12:42
Nálam így fog kinézni a nappali, berajzoltam, hogy hol lesz majd a két hangfal.
Nem lehetne hosszában elhelyezni a nappali ajtó két szélére? Sokkal jobban járnál, zenehallgatásnál még ki is lehetne nyitni.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2387

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fapaci írta:
2021.02.09., kedd 13:02
Alex_Aston írta:
2021.02.09., kedd 12:42
Nálam így fog kinézni a nappali, berajzoltam, hogy hol lesz majd a két hangfal. A "hasznos" méret kb. 5m szélesség és 5,5m hossz.
2,75 m belmagasságot feltételezve eléggé szerencsétlenek a méretek sajnos.
Olyasmi.
Itt egy fotó a mostani állapotról. A szekrény és komód helyén lesz a nappali bútor, széleken a hangfalakkal, és ugyanígy szemben a kanapé, csak sarok lesz, ami a terasz ajtó felé fog L alakban benyúlni 1-1,5m-t kb.
Radiátor miatt mindenképpen jól (minimum 30cm?) el kell tenni a faltól a bal hangfalat, a másik oldalon csak a hátsó távolság lesz a mérvadó, hisz oldalt az étkező rész lesz.
Egy barátomnál van hasonlóan a B&W 703 S1-es hangfal pár, Rotel szeparált erősítőkkel hajtva, és nekem az rendben volt eléggé hangilag. Bár annak a hangfalnak ugye 2x16,5-ös mélye elől van, nekem meg a 20cm-es oldalt.
Nappali.jpg
Nappali.jpg (412.97 KiB) Megtekintve 1328 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2021.02.09., kedd 12:42
Nálam így fog kinézni a nappali, berajzoltam, hogy hol lesz majd a két hangfal. A "hasznos" méret kb. 5m szélesség és 5,5m hossz.
2,75 m belmagasságot feltételezve eléggé szerencsétlenek a méretek sajnos.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2387

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Nálam így fog kinézni a nappali, berajzoltam, hogy hol lesz majd a két hangfal.
A "hasznos" méret kb. 5m szélesség és 5,5m hossz. A beugró pedig az étkező (az egybefüggő légtér miatt).

Távolságot faltól ökölszabály szerint minimum 25-30cm, vagy majd, ahogy kiadja?

Mert közéjük kerül majd a nappali bútor, és azért el kell férnie közöttük majd, és vásárlásnál ez is szempont lesz, hogy mennyi hely marad. :D
Fsz_2.jpg
Fsz_2.jpg (79.38 KiB) Megtekintve 1263 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Zeneszoba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

avl2 írta:
2021.02.09., kedd 10:18
mi minösül közeltérnek ?
Nyilván nincsenek itt merev sarokszámok, de a Te eseted bőven közeltéri hallgatásnak mondható. A helyzetet kicsit árnyalja, hogy a kicsi szoba miatt a falak is nagyon közel vannak hozzád

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”