Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Legnagyobb hifis csalódásaim

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

Egyik legnagyobb csalódásom :a Nordost kábelek!
Horribilis összegért a sima villanydrótnál rosszabb hang!
Üdv. Gyuri :napsut:

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: vlaca »

-KP- írta:
2019.12.05., csüt. 16:06
supravox írta:
2019.09.17., kedd 15:37
Csalódás?
Kábel:
Gyakorlatilag az összes VdH kábel...
Pedig próbálkoztam szinte az összessel.
Erősìtő:
Hypex kit-ből épített dupla toroid trafós végfok
Elvileg valami 2x280W vagy ilyesmi de képtelen volt meghajtani a JBL 4425öket..
Majd a 100W-os ML 27.5 lazán..
Előerősítő:
Audio GD brrr...
Az összes szíjas lemezjátszó és szinte mindegyik MC hangszedő..
Milyen hypex? milyen diy kit? link a kithez? Lehet kapni Hypex erősítőt 160 ezerért (Stageline Sta800D) UcD modulokból, meg lehet Ncore-ból is kapni millióért meg 200 ezerért is. Többféle gyártó, többféle terméket ad ki, még ha a modulok ugyanazok is, a tápolástól meg az input bufferig stb. sok minden nagyon nagyon más.
“Az összes szíjas lemezjátszó és szinte midegyik MC hangszedő”-ből kiindulva, igazából midegy is melyik hypex modul volt :smile29: :napsut:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: -KP- »

supravox írta:
2019.09.17., kedd 15:37
Csalódás?
Kábel:
Gyakorlatilag az összes VdH kábel...
Pedig próbálkoztam szinte az összessel.
Erősìtő:
Hypex kit-ből épített dupla toroid trafós végfok
Elvileg valami 2x280W vagy ilyesmi de képtelen volt meghajtani a JBL 4425öket..
Majd a 100W-os ML 27.5 lazán..
Előerősítő:
Audio GD brrr...
Az összes szíjas lemezjátszó és szinte mindegyik MC hangszedő..
Milyen hypex? milyen diy kit? link a kithez? Lehet kapni Hypex erősítőt 160 ezerért (Stageline Sta800D) UcD modulokból, meg lehet Ncore-ból is kapni millióért meg 200 ezerért is. Többféle gyártó, többféle terméket ad ki, még ha a modulok ugyanazok is, a tápolástól meg az input bufferig stb. sok minden nagyon nagyon más.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tottyi írta:
2019.09.17., kedd 16:07
supravox írta:
2019.09.17., kedd 15:37
Erősìtő:
Hypex kit-ből épített dupla toroid trafós végfok
Pedig en nagyon szemeztem ezekkel a Hypex cuccokkal. :( https://www.nordacoustics.co.uk/nord-on ... amplifiers
Nincs a Hypex végfokokkal semmi gond, csak épp a márkán belüli SMPS való hozzájuk. Ezt kinti fórumokon is hangoztatják.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

tottyi írta:
2019.09.18., szer. 09:14
dixie-chicken írta:
2019.09.18., szer. 08:47
tottyi írta:
2019.09.17., kedd 16:07


Pedig en nagyon szemeztem ezekkel a Hypex cuccokkal. :( https://www.nordacoustics.co.uk/nord-on ... amplifiers
ezt nem igazán értem,Neki lehet nem volt jó,Neked meg lehet ideális megoldás lehet(ne)..ez a sport már csak ilyen..nekem is vannak gyártók,termékeik,a hátam közepére sem kivánom ismét,más meg élvezi azokat :D
Ha mar csak abbol indulok ki, hogy keptelen volt meghajtani a JBL-t akkor nekem a 2x500 watt-os hangfalamat mennyire hajtana meg. :(
puding próbája az evés,azt szokták mondani..volt Hypex modulokra épitett végfokom odahaza,egy pár napig,nem éreztem rajta hogy "erőhiányban "szenvedne,igaz az én hangszoróm 93dB/6Ohmra van specifikálva,az is vlmilyen DIY kivitel volt..nem @supravox véleményét/tapasztalatát akarom megkérdőjelezni,csak arra szeretnék rávilágitani hogy amig vlmit mi saját magunk,a saját rendszerünkben meg nem hallgatunk,minden "képletes"...

nem forgalmazom a Hypex-et,nincs szándékomban,semmi kifogásom a DIY-el,csak annyit mondok hogy volt szerencsém,tökéletesen megépitett Pass X-Ono-hoz,vagy 10 pédány,ránézésre,kivitelezésre,komoly amcsi cégek is megirigyelhették volna,bármelyiket,de közük nem volt egymáshoz,hangban....és a kivitelezők "tartották magukat az eredeti tervekhez,beépitett anyagok minőségéhez/értékekhez" a készülékek kivitelezésénél....

:cheers1:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

supravox írta:
2019.09.17., kedd 15:37
Gyakorlatilag az összes VdH kábel...
Pedig próbálkoztam szinte az összessel.
Baráti társaságban a "mosógép" kifejezés nyert új értelmet általuk.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: tottyi »

dixie-chicken írta:
2019.09.18., szer. 08:47
tottyi írta:
2019.09.17., kedd 16:07
supravox írta:
2019.09.17., kedd 15:37
Csalódás?
Kábel:
Gyakorlatilag az összes VdH kábel...
Pedig próbálkoztam szinte az összessel.
Erősìtő:
Hypex kit-ből épített dupla toroid trafós végfok
Elvileg valami 2x280W vagy ilyesmi de képtelen volt meghajtani a JBL 4425öket..
Majd a 100W-os ML 27.5 lazán..
Előerősítő:
Audio GD brrr...
Az összes szíjas lemezjátszó és szinte mindegyik MC hangszedő..
Pedig en nagyon szemeztem ezekkel a Hypex cuccokkal. :( https://www.nordacoustics.co.uk/nord-on ... amplifiers
ezt nem igazán értem,Neki lehet nem volt jó,Neked meg lehet ideális megoldás lehet(ne)..ez a sport már csak ilyen..nekem is vannak gyártók,termékeik,a hátam közepére sem kivánom ismét,más meg élvezi azokat :D
Ha mar csak abbol indulok ki, hogy keptelen volt meghajtani a JBL-t akkor nekem a 2x500 watt-os hangfalamat mennyire hajtana meg. :(
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

tottyi írta:
2019.09.17., kedd 16:07
supravox írta:
2019.09.17., kedd 15:37
Csalódás?
Kábel:
Gyakorlatilag az összes VdH kábel...
Pedig próbálkoztam szinte az összessel.
Erősìtő:
Hypex kit-ből épített dupla toroid trafós végfok
Elvileg valami 2x280W vagy ilyesmi de képtelen volt meghajtani a JBL 4425öket..
Majd a 100W-os ML 27.5 lazán..
Előerősítő:
Audio GD brrr...
Az összes szíjas lemezjátszó és szinte mindegyik MC hangszedő..
Pedig en nagyon szemeztem ezekkel a Hypex cuccokkal. :( https://www.nordacoustics.co.uk/nord-on ... amplifiers
ezt nem igazán értem,Neki lehet nem volt jó,Neked meg lehet ideális megoldás lehet(ne)..ez a sport már csak ilyen..nekem is vannak gyártók,termékeik,a hátam közepére sem kivánom ismét,más meg élvezi azokat :D
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: tottyi »

supravox írta:
2019.09.17., kedd 15:37
Csalódás?
Kábel:
Gyakorlatilag az összes VdH kábel...
Pedig próbálkoztam szinte az összessel.
Erősìtő:
Hypex kit-ből épített dupla toroid trafós végfok
Elvileg valami 2x280W vagy ilyesmi de képtelen volt meghajtani a JBL 4425öket..
Majd a 100W-os ML 27.5 lazán..
Előerősítő:
Audio GD brrr...
Az összes szíjas lemezjátszó és szinte mindegyik MC hangszedő..
Pedig en nagyon szemeztem ezekkel a Hypex cuccokkal. :( https://www.nordacoustics.co.uk/nord-on ... amplifiers
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: supravox »

Csalódás?
Kábel:
Gyakorlatilag az összes VdH kábel...
Pedig próbálkoztam szinte az összessel.
Erősìtő:
Hypex kit-ből épített dupla toroid trafós végfok
Elvileg valami 2x280W vagy ilyesmi de képtelen volt meghajtani a JBL 4425öket..
Majd a 100W-os ML 27.5 lazán..
Előerősítő:
Audio GD brrr...
Az összes szíjas lemezjátszó és szinte mindegyik MC hangszedő..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kimber írta:
2019.09.11., szer. 11:16
Ha valami nagyon nem tetszik elsőre, az szerintem később sem fog tetszeni, legalábbis ez elég ritka.
OFF.
Ritka, de van olyan is. Az AKG K-701 (amit pont azért vettem vadiújan Ausztriában, mert előtte hallottam egy K-501-est, ami ugye bitrograde kolléga nagy csalódása..., nekem viszont nagyon bejött), szóval K-701, újan véve, hazavíve, nagyon tré cingár hangot adott. De akkoriban sok tesztben említették, hogy türelem, mert "be kell járatni" - és extrém hosszú a bejáratási ideje. szó szerint hetekig járattam be: reggel elmegy, hagy, hogy szóljon repeat üzemmódba állított CD-lejátszó+füles erősítőre dugva, este haza, belehallgat, másnap megismétel...
Utána szó szerint köze nem volt az újkori hangjához. És jó lett.
Tudom, nem egy csúcs cucc, de én azóta is megelégedéssel használom (kéne rá egy pár eredeti fülpárna azért, mert az idő nagyon megviselte).

Azért ez az "ha elsőre nem tetszik" dolog bejáratott demódarabokra vagy használt cuccokra igaz lehet, de a vadonatúj vagy még bejáratós cuccoknál sokszor vigyázni kell az első ítélettel. Szigorúan szvsz.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: Majik »

chord írta:
2019.09.11., szer. 13:48
Naim NAC-52.

Az előfok, a legenda.
....A Naim nagyon vigyáz arra, hogy a létrán fölfelé a hang jobb legyen.
......Kb 2 és fél hónap után, egyik szép napos délután, azt mondom, hogy egy nagy sz@rt.
Vissza az egész.
82 még épp megvan.
Visszaküldi, visszaküldöm.
Párszáz E a kukába, ill. a megfelelő zsebbe, ami nem az enyém.

....Bárki utánanézhet, egy pár kattintás. A NAC-52 a Naim egyik legjobb előerősítője, amit valaha készítettek...
A gyári Naim fórumon is van néhány topik, ahol többen megemlítik, hogy hosszú a bemelegedési ideje az 52-nek.

Egy topikban arról számol be valaki, hogy ugyanúgy járt, mint te. Annyiban szerencsésebb volt, hogy mielőtt visszaváltott volna 82-re megtalálta a megoldást.

Arról is többen beszámolnak, hogy az 52 nagyon kényes az installációra és a körülményekre.

Én is 82-t használok, és pont az érzékenysége miatt nem mertem bevállalni (még) az 52-t.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: tunerman »

LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: chord »

Naim NAC-52.

Az előfok, a legenda.
Nagy Naim Olive rendszer, valag pénz, minden együtt, egyetlen dolog hibázik, az előerősítő, az 'csak' a 82-es, nosza, irány az égbolt, a tető, az 52.

Az ára fájdalmas. Két és félszer annyi, mint a 82, kívülről tökugyanolyan. Az 1M-tól nincs messze egy húszéves vas.
52:
Kép
82:
Kép

A Naim nagyon vigyáz arra, hogy a létrán fölfelé a hang jobb legyen.
A pinkfish-en ott a sok őrült naimita, beájultak az 52-től. Egy másik galaxis.
(I. hiba. De nem mindegyik. Nagyon kevesen, nagyon óvatosan ilyeneket írtak, hogy megosztó, meg más ízlés, ilyesmi.)

Ritka erősen.
(II. hiba. Ebből azt levonni, hogy azért, mert q..vajó és csak hagyatékból lehet)

Német kereskedőnél felbukkan, becseréli a 82-t, mekkora mázli.
(III. hiba. Neki mázli, az tény.)

Megérkezik.
Nem tetszik.
De majd bemelegedik, hidegen mit képzelek, hogy szól.
(IV. hiba. Ez a bemelegedés-f@szság, ez defárasztó, de mindenki beszopja.)

Telik az idő.
Nem rossz annyira.
(V. hiba. fél misi azért, hogy ne legyen rossz annyira???)

Barátok mondják, dejólszól.
(VI. hiba. Ők hallgatják, vagy én??)

Kevesebb a zenehallgatás, inkább mosogatok meg répát pucolok, csak nem kelljen zenét hallgatni. Ott álldigál a legendás rendszer meg a sok lemez.
(VII. hiba, a legnagyobb. Akkor minek az egész?)



Kb 2 és fél hónap után, egyik szép napos délután, azt mondom, hogy egy nagy sz@rt.
Vissza az egész.
82 még épp megvan.
Visszaküldi, visszaküldöm.
Párszáz E a kukába, ill. a megfelelő zsebbe, ami nem az enyém.

Megjön a 82. Tökhidegen, 10 fokos biztos nem volt, csurom pára minden, nincs türelem, bekapcs.
Hang megint jó...



De ezt az egészet ne higgyétek.
Bárki utánanézhet, egy pár kattintás. A NAC-52 a Naim egyik legjobb előerősítője, amit valaha készítettek...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: violin »

trane írta:
2019.09.11., szer. 07:43


azért egy kiállításon hallott hang alapján én nem ítélnék meg semmit... leborulok.gif
Én sem....de ez ugyebár nem kiállítás volt,hanem a forgalmazó saját bemutatótermeiben zajlott....gondolom ideális körülmények között,hiszen bemutatóterem...vagy mifene... gondolkodik.gif
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: kupecke »

gondolkodik.gif biztos?
Talán kellett volna egy alcím, rövid távú, sommás ítéletek kizárva.
( Más topikban is felmerült ez a gyors vs. együttélés véleményalkotás, nem akarom újrakezdeni, de azt szerényen megjegyezném, hogy amiről én alább írtam azt tőlem sokkal tapasztaltabbak is hasonlóan hallották ;) - nem nálam, saját tapasztalatuk alapján)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

zoli73 írta:
2019.09.10., kedd 23:20
Most írhatnék jónéhány készülékről vagy komplett rendszerről amit " idegen helyen", ismerősnél, kiállításon, stb. hallottam, de úgy érzem csak azt áll jogomban "lehúzni", amit birtokoltam, együtt éltem vele, de legalább tartósan a rendszeremben vendégeskedett.
Szerintem pont erre a hozzállásra gondolt kimber, mikor nyitotta a topikot.
Köszi. :smile53:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: violin »

Manger Zerobox 103.... gondolkodik.gif

Vagy tíz éve, egy L'auditeur-ös szeánszon hallottam. Az egész nap arra épült, hogy összeállítottak három rendszert, három kategóriában. Volt egy "alap" Opera hangsugárzóval és talán Unico elektronikával, nagyjából 800e körül. A második Tact/Lyngdorf elektronika volt,szobakorrekcióval,a saját sarok szubbal és Opera kis állódobozzal összesen kb 2-3millió értékben. És a nagyágyú volt a Manger.... brutális Gryphon rendszerben.....vagy húsz misiért.

Mikor a Mangerhez értünk már nagyon vártuk a csodát....de nem jött. Abszolút értéken is csalódás volt,de az árát is figyelembe véve egyenesen katasztrófa....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3749
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Most írhatnék jónéhány készülékről vagy komplett rendszerről amit " idegen helyen", ismerősnél, kiállításon, stb. hallottam, de úgy érzem csak azt áll jogomban "lehúzni", amit birtokoltam, együtt éltem vele, de legalább tartósan a rendszeremben vendégeskedett.
Sony SCD 555ES, nekem ez a készülék okozta a legnagyobb csalódást.
Korábban volt több Sony cd-játszóm is, az utolsót(CDP-XA20ES) úgy adtam el, hogy soha többé Sony-t, valahogy már idegesített a hangja, váltottam más márkára.
El is voltam, egy darabig de aztán a bogár beindult.
Feltünt a hírdetések között az 555-ös, gyönyörű készülék, az ára is megvan, de már megint Sony? Ezekkel már egyszer felhagytam, tépelődtem.
Eszembejutott, valahol megvan a néhai, magyar nyelven kiadott Hifi Choice azon száma, amiben tesztelték/bemutatták az 555-öst. Előkerestem. A cikk címe: SACD CSODA! Ódákat zeng, áradozik róla a cikk szerzője.
Ha nem angol készülék létére ennyire megdícsérik, akkor az tényleg jó lehet.
Sony ide Sony oda, adtam neki egy esélyt, mondván ez azért mégiscsak egy felsö ligás Sony, elmentem meghallgatni. Nagyon tetszett, nem emlékeztetett a korábban birtokolt Sonykra a hangja, hát megvettem.
Othon is tetszett, de telt múlt az idő és egyre kevesebbet hallgattam, inkább mindíg az LP-hez nyúltam, a körülményessége ellenére is.
Valahogy azt éreztem, hogy már egyre kevesebb az a lemez ami "jól áll neki", szinte 3-4 dalnál többet nem voltam képes végighallgatni vele. Állandóan léptettem, állandóan cserélgettem a lemezeket, de valami nagyon hiányzott, de nem tudtam mi, mi lehet a baj.
Szinte mindenben a hibát kerestem, kábelek, tápellátás, stb. csak éppen az 555-ösben nem.
Aztán egyik barátommal hifiről beszélgetünk és feljött ez a téma.
Csak annyit mondott: "Kár eröltetni, a Sony az ilyen mind, iszony."
Kicsit elgondolkoztatott a kijelentése, majd elhatározásra jutottam, veszek valami mást, talán lehet, mégsem az én világom a Sony, hiába szép, hiába példás a megépítettsége, a müködése, felesleges eröltetni.
Kis nyomozgatás után elmentem meghallgatni egy régi nagyágyút, egy Marantz CD-10-et.
Nagyon más hangzású rendszerben sikerült meghallgatni, mint amilyen nekem volt, de tetszett amit hallottam, elhoztam.
Hazaérve, a kiváncsiságtól hajtva, csak úgy hevenyészve összedugtam, a CD-10-est hirtelen csak egy Ikeás fellépőre helyezve, semmi bemelegítés. Bekapcsolás, be egy jól ismert lemez, majd play. Majd jött a pofáraesés, jóértelembe. Első gondolat ami eszembejutott, hogy hogy lehettem ilyen marha?! Mit hallhattam én ennyi ideig(3 év), hogy hallhattam én azt jónak.
Az első jelző ami megfogalkazódott bennem hallgatva A CD-10-et, hogy az 555 teljesen "ritmustalan" ilyen hülye szóval. Ütemtelen, vérszegény, érdektelen, teljesen művi basszus, mesterkélt, grízes, szinte torz magastartomány, híányos, sávszélek, fals hangszehangok.
A CD10-et hallgatva, szite fellélegeztem, megkönnyebültem, olyan érzésem volt mint mikor elmúlik egy hosszantartó erős fejfájás.
Ha az időm engedi, akár több lemezt is végighallgatok, csak élvezem a zenét, és nem akarok kapcsolgatni, lemezt cserélni. Ez azelött sosem ment.
Végérvényesen kijelentettem, SOHA TÖBBÉ SONY-t, de tényleg.
Elnézést kérek, hogy ilyen hosszúra nyúlt, de ez, hogy enyit írok róla, ez is a csalódottságomat támasztja alá.
Köszönöm, hogy elolvastad!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: pärt »

Akg K340 hibrid, sztatikus(elektret)- dinamikus füles. Nem tetszett? Más. Nem értettem. A legzavarosabb hang, amit valaha fejhallgatóból hallottam. Még most is bizonytalan vagyok, mert rengetegen áradoznak róla, legendázzák, nekem meg úgy tűnt, hogy valami végletes félreértés.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: avl2 »

trane írta:
2019.09.10., kedd 11:06
nekem a Harbeth (HL-Compact 7ES MkII) hangfalak voltak, nagyjából egyetlenként a hi-fi-s pályafutásom során, amik igazán kiábrándítottak sad.gif > dinamikátlan, sávhatárolt, fakó hang :smile33: . sajnálom, de tőlem nagyon távol állnak
örülök ennek; en Szegeden Belanal hallottam, es akkor nem tett rám benyomást, inkább azt irtam akkor 2011-ben:
"Akinek a nyugtato, hatterböl szolo elöadas tetszik jobban, annak pedig a Harbeth-et ajanlanam" tölem is távol áll(t)
viewtopic.php?f=36&t=10722&p=1205308&hi ... h#p1205308

magazinbeli irasok miatt kiprobaltam (=megvettem, 1-2 evig hasznaltam, aztan eladtam) CA 540A-t es 640C v1-et, AA i-X60-at: egyik sem nyügözött le, az i-X60-at kifejezetten gyengenek talaltam

masnal meghallgattam Proac D2-t: bevallom, az sem nyügözött le

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: kupecke »

MF A220

Másik fórumon írtam akkor róla, bemásolom, ha megengeditek

"Térjünk picit vissza az A220- hoz. Ígértem. Megkaptam a kilövési engedélyt V-től. Na nem attól a bizonyostól, a 69-től.
Nagy várakozással hoztam el, ez már biztos "audiofil", v hájend???. Háti 145e-ről indította az eladását korábban. Gyönyörű szép tetszetős kidolgozás. Asszonkám meglátta, arca felderült. Nagyon teccet neki (is). "A" osztály, melegednie kell, majd fűt is ha kell. Bekapcs és hallgatózás. Semmi előítélet ( de! csak pozitív, szép, 4x-es az ára az enyémnek, "nagy név"). Nem igazán teccik, csak szól. Igaz ez lehet jó is. Ezt már megtapasztaltam. Csere után halljuk csak meg.
Nem cseréltem, kell neki 1 óra legalább. Megkapta. :gondolkodik
Szólok asszonkámnak, van-e 3 perced? Nem tudja melyik szól, csak azt, hogy ismét bogaras vagyok és hoztam egy szép erősítőt. Tetszett neki, nem egy Brio, na. Lejátszom a számot. Csere. Még egyszer. Mit kérdez? ( ilyen még nem volt): ez ugyan az a szám volt?
Véleménye: "haldoklós" így eccerűen. (az MF)
Igen, én is ezt hallottam, egy lassú, mackós előadást. Előnye is van, tényleg egy hosszan hallgatható hang, de nekem nem a jó értelemben.
Hová tudnám ajánlani? Mondjuk egy ravatalozóba, ez mindenből gyászindulót csinál. Persze, sarkítok, de mégis.
Hot Jazz Band, Manu Chao berak (ismét), Brio-nál mosoly, láb indul. No, így jártam.
Lehet valakinek bejön ez a hangzásvilág, nekem nem. ( több, mint 2 órát kapott melegedni, ha ez után ezt tudta nyújtani, nekem nem nem kell, bármilyen produkciót mutat később, nincs időm naponta több, mint 2 órát melegíteni egy erősítőt )
( 1 nap alatt elvitték, biztos nem az én rendszerembe való volt...)
( Mikinek külön köszönet, hogy elhozhattam és a leírtak természetesen az én - sz.r ?- fülemmel a szedett- vedett komponenseimen hallottak alapján íródtak )"

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Legnagyobb hifis csalódásaim

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Ha már felvetettem, el is kezdem. Ha nem is a legnagyobb, de a legfrusztrálóbb történetem egy AKG K-501-es fülhallgatóval esett meg. A probléma nyilván az volt, hogy egyszerűen nem találtam számára megfelelő meghajtást, sehogy sem akart úgy szólni, ahogyan én gondoltam, hogy szólnia kellene. Pedig legenda, meg minden. Aztán később hallottam K701-et, Q701-et, több felállásban is, és rájöttem: nekem az AKG hangról alkotott elképzelésével általában van bajom. De mire eddig eljutottam... K-240 Sextett MP, K-272-HD,.... :smile51:
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”