Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tunerek, rádióhallgatás

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Indy »


Klasszul néz ki, de ez szerintem már nem teljesen analóg hangolású.
Pedig de.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tollact »


Gratulálok! Az tényleg egy jó tuner!
Klasszul néz ki, de ez szerintem már nem teljesen analóg hangolású.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Vettem egy Aiwa AT-9700-as tunert. Pöpec állapotban van, és a legjobb hangú tunerem eddig.
 
Gratulálok! Az tényleg egy jó tuner!

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Indy »

Vettem egy Aiwa AT-9700-as tunert. Pöpec állapotban van, és a legjobb hangú tunerem eddig.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


csütörtök este:
 
2014.04.10 19:35 - 22:00 Kapcsoljuk a Bartók Béla Nemzeti hangversenytermet   A Nemzeti Filharmonikus Zenekar hangversenye
Vez. Kocsis Zoltán
Km. Fodor Beatrix, Megyesi Schwartz Lúcia, Brickner Szabolcs, Kovács István - ének, Kun Woo Paik - zongora, Nemzeti Énekkar (karig. Antal Mátyás)
1. Csajkovszkij: Szláv induló, 2. Szkrjabin: fisz-moll zongoraverseny, 3. Mozart: C-dúr (Koronázási) mise K. 317. (Ism. április 22. 12.05)
 
 
pentek este:
  2014.04.11 19:35 - 21:16 Kapcsoljuk a Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermet   A Pannon Filharmonikus zenekar hangversenye,
Vez. Vass András,
Km. Várjon Dénes - zongora, Baráti Kristóf - hegedű és Várdai István - gordonka
1. Muszorgszkij: Egy éj a kopár hegyen - szimfonikus költemény, 2. Beethoven: C-dúr hármasverseny (Várjon, Baráti, Várdai), 3. Dvorzsák: Az erdő csendje (Várdai), 4. Sztravinszkij: A tűzmadár - szvit (1919-es változat) (Ism. április 23., 12.05)
$mIKLÓSI

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Szia , én még oroszul tanultam , de azért érdekelne mi van a kiemelésben ,segítesz? 
Szia,
 
en 12.5 even at tanultam oroszul. a segitseg megerkezett a következö bejelentkezesem elött :-)

Avatar
nt-1
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.12.01., vas. 09:39
Értékelés: 28

Tunerek

Hozzászólás Szerző: nt-1 »


Azt írja, hogy érdemesebb az antennára fókuszálni a készülék helyett. NY-ban hiába van mindenki 20 mérföldön belül bármelyik toronyhoz képest, a túl sok visszaverődés, meg más dolgok miatt is nagy az interferencia, és így csak a távolság nem elég a jó vételhez.
Köszönöm , rendes vagy, hogy segítettél!
Még annó ,a HFM-ben volt egy cikk ,ami rávilágított az antennák fontosságára ,és az érthető is volt . Nem angolul...németül...franciául... írták ott a rovatokat... erre szerettem volna finoman utalni.

Online
Avatar
tsiszi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 22:58
Értékelés: 8

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tsiszi »

Azt írja, hogy érdemesebb az antennára fókuszálni a készülék helyett. NY-ban hiába van mindenki 20 mérföldön belül bármelyik toronyhoz képest, a túl sok visszaverődés, meg más dolgok miatt is nagy az interferencia, és így csak a távolság nem elég a jó vételhez.

Avatar
nt-1
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.12.01., vas. 09:39
Értékelés: 28

Tunerek

Hozzászólás Szerző: nt-1 »



fmtuners yahoo group-rol egy velemeny tuner es antenna nagyvarosban kapcsan, kiemeles tölem:
 
After following with interest the comments and suggestions for a tuner in NYC, it has been my experience after living in several cities of 1,000,000+ including NYC/Manhattan, that it is typically more productive to focus on the antenna rather than the tuner. In NY, especially, one is typically less than 20 miles from any given antenna in any given borough, but with all the reflective surfaces and other sources of interference, that may not be enough for good reception. a) The suggestion to use a simple dipole in various configurations is excellent. I have gone so far as to make different size dipoles in a PVC jacket for receiving - this after I found that a transmitting dipole made a dynamite receiving antenna within its specific range. Cheap enough (less than $10 including the PVC), and using a BNC connector at the north end, quick to change. I set a balun right inside the PVC jacket when I put it together.
 
Digital read-outs are useful. At least one knows the aim is accurate, even if the target is not so visible (audible), but not necessary.
 
After all that, I have used a Dynaco FM3 tube model in Philadelphia, NYC, Al-Khobar, KSA, and beyond. Typically, it does OK. No remote, of course. And no bells or whistles, but an average+ performer with decent sonic qualities. 
 

Szia , én még oroszul tanultam , de azért érdekelne mi van a kiemelésben ,segítesz? 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


fmtuners yahoo group-rol egy velemeny tuner es antenna nagyvarosban kapcsan, kiemeles tölem:
 
After following with interest the comments and suggestions for a tuner in NYC, it has been my experience after living in several cities of 1,000,000+ including NYC/Manhattan, that it is typically more productive to focus on the antenna rather than the tuner. In NY, especially, one is typically less than 20 miles from any given antenna in any given borough, but with all the reflective surfaces and other sources of interference, that may not be enough for good reception. a) The suggestion to use a simple dipole in various configurations is excellent. I have gone so far as to make different size dipoles in a PVC jacket for receiving - this after I found that a transmitting dipole made a dynamite receiving antenna within its specific range. Cheap enough (less than $10 including the PVC), and using a BNC connector at the north end, quick to change. I set a balun right inside the PVC jacket when I put it together.
 
Digital read-outs are useful. At least one knows the aim is accurate, even if the target is not so visible (audible), but not necessary.
 
After all that, I have used a Dynaco FM3 tube model in Philadelphia, NYC, Al-Khobar, KSA, and beyond. Typically, it does OK. No remote, of course. And no bells or whistles, but an average+ performer with decent sonic qualities. 
 

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


A rádión hallgatható "élő közvetítések" füleléséhez csak annyit tennék hozzá, hogy ha valóban elmennél a koncertre az is előre meghatározott időpontban lenne
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tollact »



Rádiózásról kicsit másképp.
Mindig elönt a lelkesedés amikor látok egy vén rádiót , érdemes lenne é beruházni rá pár tízezer forintot ,és hallgatni kiemelkedő minőségben az éter nyújtotta élvezeteket. Aztán leelenőrizendő a dolgot behozom a garázsból a jó öreg Videoton 7300-ast ,antenna csatlakozik , és nincs!!! műsor amit hallgatni lehetne . Egyedül a Bartók ,ott is inkább az élő közvetítés , és amikor nincs otthon az ember , akkor ugye ezt nehéz egyeztetni , sugározzák már amikor én is ráérek. Pedig nem lakom a világ végén , Bp-től 50 Km , persze semmilyen pesti adó nem jön be ,mert leárnyékolja a gödöllői dombság ,érekességképp azért 12 szlovák adó simán bejön , pedig a határtól szintén 50 Km-re lakom és ott van köztünk ugye a Mátra!
Nem is beszélve az adók nyújtotta élvezetekről. Komolyan sajnálom a ma felnövő gyerekeket , mi a fene információt nyújt a rádió verbális tartalma ? Van két pénzéhes párt ,és a holdudvaruk (persze több is ,de most ezek jutnak szóhoz ),ezeknek az acsarkodását kellene végigasszisztálni  míg fel nem nőnek? Vagy az igazi kultúrmocsok ami a többi rádió adón megy, színvonal : tv2 ; rtl .
Rádiójátékok? Beszélgetős műsorok? (no politika!)  Ismeretterjesztés?
Aztán kiviszem szépen a vidit a garázsba , és lemondok a rádiózásról......

Sokmindenben igazad van. De azért én a Bartók adón hallható műsorral kapcsolatban nem vagyok ennyire borulátó. Szerintem minden nap lehet találni hallgatnivalót. Néha a komolyzenei műsorválaszték nekem se tetszik.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
nt-1
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.12.01., vas. 09:39
Értékelés: 28

Tunerek

Hozzászólás Szerző: nt-1 »


Rádiózásról kicsit másképp.
Mindig elönt a lelkesedés amikor látok egy vén rádiót , érdemes lenne é beruházni rá pár tízezer forintot ,és hallgatni kiemelkedő minőségben az éter nyújtotta élvezeteket. Aztán leelenőrizendő a dolgot behozom a garázsból a jó öreg Videoton 7300-ast ,antenna csatlakozik , és nincs!!! műsor amit hallgatni lehetne . Egyedül a Bartók ,ott is inkább az élő közvetítés , és amikor nincs otthon az ember , akkor ugye ezt nehéz egyeztetni , sugározzák már amikor én is ráérek. Pedig nem lakom a világ végén , Bp-től 50 Km , persze semmilyen pesti adó nem jön be ,mert leárnyékolja a gödöllői dombság ,érekességképp azért 12 szlovák adó simán bejön , pedig a határtól szintén 50 Km-re lakom és ott van köztünk ugye a Mátra!
Nem is beszélve az adók nyújtotta élvezetekről. Komolyan sajnálom a ma felnövő gyerekeket , mi a fene információt nyújt a rádió verbális tartalma ? Van két pénzéhes párt ,és a holdudvaruk (persze több is ,de most ezek jutnak szóhoz ),ezeknek az acsarkodását kellene végigasszisztálni  míg fel nem nőnek? Vagy az igazi kultúrmocsok ami a többi rádió adón megy, színvonal : tv2 ; rtl .
Rádiójátékok? Beszélgetős műsorok? (no politika!)  Ismeretterjesztés?
Aztán kiviszem szépen a vidit a garázsba , és lemondok a rádiózásról......
 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


...De ez nem változtatja meg a jelenlegi magyarországi URH adások műszaki, technikai jellemzőit, és az ebből egyenesen következő műszaki minőségét. Eredetileg pedig arról volt szó az analóg adások esetleges megszüntetése kapcsán, hogy valóban jobb minőségű-e még ez az analóg adás jó minőségű analóg tuneren fogva, mint ha ugyanezt a műsort digitálisan adnák, és jó minőségű digitális tuneren fognánk. Én a magam részéről nem vagyok benne biztos, és mindenkinek javaslom, hogy elfogultság nélkül hallgasson bele néhány műholdas rádióadásba, ha van lehetősége, és csak adásminőség szempontjából vesse össze a jelenlegi URH Bartók adóval..
 
fmtuners yahoo group-on most olvastam (hasonlot mar irtam korabban):
 
"Nearly every commercial FM station I know of (and I engineer a lot of them) uses full CD quality PCM wave files as their source material for nearly all music playback...NOT coded (compressed) mpeg files.
What the record labels do to destroy the musical integrity of this material before we ever get it is quite another matter, and another discussion."
 
 
tenyleg kivancsi lennek, hogy nez ez ki Mo.-on, van-e hasonlo trend (ott trend lett ez, mert olcso a tarhely)

Avatar
Kisszabó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2009.06.01., hétf. 20:03
Értékelés: 15

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Kisszabó »


Na most akkor elakadtunk itt?
 

Sex & Girls & Rock 'n Roll

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Ezt honnan tetszik tudni?
Hány AA kapcsolási rajzot tetszett látni?

A CD játszóhoz volt szerencsém, MCD 203, ha minden igaz.  A benn levő cső anódfeszültsége erősen az előírt alatt volt és előtte utána hegyekben álltak a műveleti erősítők. A csőnek nem sok értelme látszott.  Sokkal szebb a hangja, ha a cső végzi a dolgát és nem a félvezetők, persze ehhez át kellett alakítani.

Avatar
Kisszabó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2009.06.01., hétf. 20:03
Értékelés: 15

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Kisszabó »


Na, már itt is van AA HG kolléga!
 
Szóval visszatérve a kérdésemre - mennyire jó ez a tuner? Miket tud?
Igazából minden érdekelne vele kapcsolatban!
 
Akár priviben is jöhet.
 
Köszönöm előre is!
Sex & Girls & Rock 'n Roll

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A hangjáról nem sokat tudok, viszont ez a cég szereti dísznek beletenni a csöveket.  Inkább világít, mint erősít.
Ezt honnan tetszik tudni?
Hány AA kapcsolási rajzot tetszett látni?

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Tunerek

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Kérdezd meg esetleg AAHG fórumtársat, ha van róla infója, szerintem tud segíteni.

Benne lehet a pakliban - de nekem van ugyanebből a szériából CD lejátszó, ami szintén csöves, lehet, hogy ott is csak világítónak van benne a cső, de nagyon jó hangja van!
Azért írtam, hogy ebből a szériából, mert az új A.A.-ok jóval ócskábbak.
 
Azért kérdezősködtem itt, hogy hátha van valakinek, és elmeséli mit tud... meg hogy pl minek van rajta USB?
Meg ilyenek...

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Kisszabó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2009.06.01., hétf. 20:03
Értékelés: 15

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Kisszabó »



Ha már átmegy rajta a jel, az is valami.
Láttunk már olyan kínai hibrid erősítőt, ahol a csőnek csak a fűtése volt bekötve.
 
 
.

 
Benne lehet a pakliban - de nekem van ugyanebből a szériából CD lejátszó, ami szintén csöves, lehet, hogy ott is csak világítónak van benne a cső, de nagyon jó hangja van!
Azért írtam, hogy ebből a szériából, mert az új A.A.-ok jóval ócskábbak.
 
Azért kérdezősködtem itt, hogy hátha van valakinek, és elmeséli mit tud... meg hogy pl minek van rajta USB?
Meg ilyenek...
Sex & Girls & Rock 'n Roll

Avatar
Kisszabó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2009.06.01., hétf. 20:03
Értékelés: 15

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Kisszabó »


Nehéz lesz eladni. )
 
Főleg, hogy venni akarok!
Sex & Girls & Rock 'n Roll

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tollact »


A hangjáról nem sokat tudok, viszont ez a cég szereti dísznek beletenni a csöveket. Inkább világít, mint erősít.Kicsit off, de nem tudom megálni, hogy ne meséljem el, hogy láttam ma egy Samsung Blu-ray játszót, valami nagyobb modell lehetett, a tetején volt egy kör alakú üvegablak, alatta két kis csővel "az igazi high-end hangzás" érdekében. Amúgy ezt a tunert nem ismertem, a márkáról is csak felszínesen, újságból hallottam. Tényleg jól néz ki, de azért egy Meki vagy Marantz csöves tunerrel ne szervezzetek tesztet...
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Tunerek

Hozzászólás Szerző: arzachel »



Értem - elnézést!
 
Szóval Advance Acoustic MAT-605-ös tuner érdekelne - illetve olyan aki tudna mesélni róla
 
Köszönöm előre is!
 

 
Nehéz lesz eladni.)
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A hangjáról nem sokat tudok, viszont ez a cég szereti dísznek beletenni a csöveket.  Inkább világít, mint erősít.
 
Ha már átmegy rajta a jel, az is valami.
Láttunk már olyan kínai hibrid erősítőt, ahol a csőnek csak a fűtése volt bekötve.
 
 
.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Értem - elnézést!
 
Szóval Advance Acoustic MAT-605-ös tuner érdekelne - illetve olyan aki tudna mesélni róla
 
Köszönöm előre is!
 


A hangjáról nem sokat tudok, viszont ez a cég szereti dísznek beletenni a csöveket.  Inkább világít, mint erősít.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”