Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tunerek, rádióhallgatás

Avatar
Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 22:56
Értékelés: 280

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Kobak »


Én balga....persze hogy analóg tunert szeretnék,digitális keresővel. Rosszul fogalmaztam. Így melyiket ajánljátok?
Azért a Sangean rádiónál jobb lenne...
Apropó analóg és digitális. Meddig lesz még analóg rádió? Itt is szó volt digitális átállásról. Ezzel mi a helyzet?
Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / Human-Audio DRA-Kit dac / ValhallA AgPt RXF / ValhallA Cu-X tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / ValhallA AgPt coax / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tollact »



Sziasztok!
 
 "egy kicsit zavar, hogy a komoly rendszerem helyett a feleségem a konyhában lévő kis hordozható rádiót hallgatja."

Hát engem meg a guta kerülgetne, ha azt akarná hallgatni, ezért csináltam kis rendszert
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Analóg tunert vegyél...
 
Ejnye-ejnye! Ezek analóg tunerek, nem?   (Digitális hangolású analóg tunerek.)

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1929
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Analóg tunert vegyél...
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 22:56
Értékelés: 280

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Kobak »


Sziasztok!
 
Az elmúlt hónapokban fejlesztgettem az otthoni rendszeremet és most jutottam el oda, hogy egy kicsit zavar, hogy a komoly rendszerem helyett a feleségem a konyhában lévő kis hordozható rádiót hallgatja.
Elgondolkodtam rajta, hogy vennék valamilyen tunert a nappaliba is. Nem gondolnám, hogy be kellene ruháznom high-end készülékekbe, inkább csak egy normál minőséget szeretnék.
Mi a véleményetek az alábbiakról?
- Kenwood KT-2080
- Sony ST-SE500 vagy 520 (mi a különbség a kettő között?)
- Pioneer F-676
Mindenképpen digitálisat szeretnék a távirányíthatóság csak egy opció, nem feltétel.
Esetleg mit ajánlotok még?
 
Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / Human-Audio DRA-Kit dac / ValhallA AgPt RXF / ValhallA Cu-X tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / ValhallA AgPt coax / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

Avatar
p0lip
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.01.01., vas. 19:35
Értékelés: 4

Tunerek

Hozzászólás Szerző: p0lip »



Szia,
Valóban úgy tűnik, hogy egy zavarforrás van a közeledben. Ez  nem egyedi eset. Egyre több az ilyen. Pláne, hogy elöntik a világot a gagyi híradástechnikai termékek... Régen nem lehetett semmit forgalomba hozni a Posta engedélye nélkül... Persze nem biztos, hogy nálad egy híraadástechnikai zavarforrásról van szó, lehet, hogy csak egy motor kapcsol be időszakosan.
Valószínűleg egy szélessávú zavarjelről van szó, amely egyik felharmónikusa éppen 90,9MHz környékén van. A behatárolásával az a nehézség, hogy nagyon ritkán működik. Egy spektrumanalizátorral viszonylag könnyen  megtudnád mérni az amplitudóját. Utána az irányát kellene meghatározni, jó közelítéssel. Ezután három lehetőség van:
- az antenna irányítottságát növelni (ez ilyen alacsony frekvencián nehézkes, mert nagyon nagyok a méretek).
- az antennát elfordítani a jelenlegi irányából (Ekkor kicsit csökken a hasznos jelszint, de el lehet érni, hogy a zavarforrás pontosan az antenna iránykarakterisztikájának éppen a minimumára essen. Ehhez minimum 3 elemes, de inkább nagyobb elemszámú antenna kell.)
- felszerelsz még egy antennát, amit pontosan a zavarforrás irányába állítasz, és a jelét ellenfázisban hozzáadod a vevőantennád jeléhez. Illetve ezt lehet kombinálni az előző két megoldással...
Hogy ezek közül melyik az "üdvözítő megoldás" (vagy, hogy érdemes-e gondolkodni egyáltalán rajta) azt a mérések eredményéből lehet kikövetkeztetni.
Lehetőséged van még az NMHH segítségét is kérni:    http://nmhh.hu/tart/index/103/Hatosagi_meresek        Halottam már olyan esetről, amikor sikerült eredményt elérni...

Köszönöm szépen a válaszod!
Azt hiszem az antennákkal megpróbálok "játszani"

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Tunerek

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy egyik adónál (Jazzy 90.9) kb. 20-30 percenként ismétlődve, olyan 20sec időtartalmú torzítás lép fel .
Hétvégente és ünnepnapokon nem szokott jelentkezni a probléma. 
Különben megfelelő térerővel jön a Jazzy, nem maximumon, de ezektől a kb. 20sec-es időszakoktól eltekintve teljesen zaj és torzításmentes, élvezhető.
Szerintetek lehet, illetve mit lehetne kezdeni a fenti probléma elhárításának ügyében?
Köszönöm előre is!

Szia,
Valóban úgy tűnik, hogy egy zavarforrás van a közeledben. Ez  nem egyedi eset. Egyre több az ilyen. Pláne, hogy elöntik a világot a gagyi híradástechnikai termékek... Régen nem lehetett semmit forgalomba hozni a Posta engedélye nélkül... Persze nem biztos, hogy nálad egy híraadástechnikai zavarforrásról van szó, lehet, hogy csak egy motor kapcsol be időszakosan.
Valószínűleg egy szélessávú zavarjelről van szó, amely egyik felharmónikusa éppen 90,9MHz környékén van. A behatárolásával az a nehézség, hogy nagyon ritkán működik. Egy spektrumanalizátorral viszonylag könnyen  megtudnád mérni az amplitudóját. Utána az irányát kellene meghatározni, jó közelítéssel. Ezután három lehetőség van:
- az antenna irányítottságát növelni (ez ilyen alacsony frekvencián nehézkes, mert nagyon nagyok a méretek).
- az antennát elfordítani a jelenlegi irányából (Ekkor kicsit csökken a hasznos jelszint, de el lehet érni, hogy a zavarforrás pontosan az antenna iránykarakterisztikájának éppen a minimumára essen. Ehhez minimum 3 elemes, de inkább nagyobb elemszámú antenna kell.)
- felszerelsz még egy antennát, amit pontosan a zavarforrás irányába állítasz, és a jelét ellenfázisban hozzáadod a vevőantennád jeléhez. Illetve ezt lehet kombinálni az előző két megoldással...
Hogy ezek közül melyik az "üdvözítő megoldás" (vagy, hogy érdemes-e gondolkodni egyáltalán rajta) azt a mérések eredményéből lehet kikövetkeztetni.
Lehetőséged van még az NMHH segítségét is kérni:    http://nmhh.hu/tart/index/103/Hatosagi_meresek        Halottam már olyan esetről, amikor sikerült eredményt elérni...

Avatar
p0lip
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.01.01., vas. 19:35
Értékelés: 4

Tunerek

Hozzászólás Szerző: p0lip »


Esetleg alternatív frekvencián behozni ha van?
Tudtommal csak 90.9 

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Nem, mind a három tuner esetén ugyanúgy megvan sajnos.
Én is ilyesmire gyanakszom, mint a példádban említett kazán...
Ami érdekes, hogy csak ennél az adónál jelentkezik.
Pedig vannak adók, amik kisebb, vannak amik nagyobb, akár max térerővel jönnek, de csak ennél csinálja.
Olyan adónál sincs az említett probléma, ami épp minimum térerővel jön.
Pont a Jazzy-nél, amit szeretek még a Bartók mellett...
Ilyesmi ellen lehet tenni valamit?

Esetleg alternatív frekvencián behozni ha van?

Avatar
p0lip
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.01.01., vas. 19:35
Értékelés: 4

Tunerek

Hozzászólás Szerző: p0lip »


Csak az ominózus tunerrel csinálja?  Szerintem is adás lesz vagy valami zavar a közelben.  Nálam amikor a kazán lekapcsol akkor kb 2mp-ig zavarja az adást.  Valami lehet a környéken, ami a hétvégén nincs üzemben
Nem, mind a három tuner esetén ugyanúgy megvan sajnos.
Én is ilyesmire gyanakszom, mint a példádban említett kazán...
Ami érdekes, hogy csak ennél az adónál jelentkezik.
Pedig vannak adók, amik kisebb, vannak amik nagyobb, akár max térerővel jönnek, de csak ennél csinálja.
Olyan adónál sincs az említett probléma, ami épp minimum térerővel jön.
Pont a Jazzy-nél, amit szeretek még a Bartók mellett...
Ilyesmi ellen lehet tenni valamit?

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Gondolod?! 
Nekem azért gyanús, bár két saját tuner-el és egy kölcsön készülékkel is próbáltam már.
Ám, hogy mindig így legyen, azt azért nehezen tudom elképzelni, illetve mástól nem hallottam még ezt a problémát.
Amennyiben meg csak nálam van, akkor a hiba is itt lehet valahol.
Nekem olyannak tűnik ez, az ismétlődő zavar, mintha valami gép? ütemezetten bekapcsolna, ami bezavar?
Mindenesetre köszi a válaszod!

Csak az ominózus tunerrel csinálja?  Szerintem is adás lesz vagy valami zavar a közelben.  Nálam amikor a kazán lekapcsol akkor kb 2mp-ig zavarja az adást.  Valami lehet a környéken, ami a hétvégén nincs üzemben

Avatar
p0lip
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.01.01., vas. 19:35
Értékelés: 4

Tunerek

Hozzászólás Szerző: p0lip »


Ez szerintem adás probléma lehet. Ha egyébként megfelelő térerővel jön az adás akkor nincs mit tenned.
Gondolod?! 
Nekem azért gyanús, bár két saját tuner-el és egy kölcsön készülékkel is próbáltam már.
Ám, hogy mindig így legyen, azt azért nehezen tudom elképzelni, illetve mástól nem hallottam még ezt a problémát.
Amennyiben meg csak nálam van, akkor a hiba is itt lehet valahol.
Nekem olyannak tűnik ez, az ismétlődő zavar, mintha valami gép? ütemezetten bekapcsolna, ami bezavar?
Mindenesetre köszi a válaszod!

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tollact »



Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy egyik adónál (Jazzy 90.9) kb. 20-30 percenként ismétlődve, olyan 20sec időtartalmú torzítás lép fel .
Hétvégente és ünnepnapokon nem szokott jelentkezni a probléma. 
Különben megfelelő térerővel jön a Jazzy, nem maximumon, de ezektől a kb. 20sec-es időszakoktól eltekintve teljesen zaj és torzításmentes, élvezhető.
Szerintetek lehet, illetve mit lehetne kezdeni a fenti probléma elhárításának ügyében?
Köszönöm előre is!
Ez szerintem adás probléma lehet. Ha egyébként megfelelő térerővel jön az adás akkor nincs mit tenned.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
p0lip
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2012.01.01., vas. 19:35
Értékelés: 4

Tunerek

Hozzászólás Szerző: p0lip »


Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy egyik adónál (Jazzy 90.9) kb. 20-30 percenként ismétlődve, olyan 20sec időtartalmú torzítás lép fel .
Hétvégente és ünnepnapokon nem szokott jelentkezni a probléma. 
Különben megfelelő térerővel jön a Jazzy, nem maximumon, de ezektől a kb. 20sec-es időszakoktól eltekintve teljesen zaj és torzításmentes, élvezhető.
Szerintetek lehet, illetve mit lehetne kezdeni a fenti probléma elhárításának ügyében?
Köszönöm előre is!

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1929
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


FM adók!
 
Mindenesetre a lehallgatási oldalon nincs kötelező "lebutítás" - üdvözlöm a jóminőségű rádióvétel kedvelőit!
 
Részemről mindig is a volt a szempont (mint az LP lejátszás tekintetében), hogy a zenehallgatás soha ne szenvedjen csorbát, a lehetséges maximumot kell kihozni egy készülékből.
 
Hogy ez mennyire esik egybe a modern felvételi/rögzítési felfogásokkal - azt nem tudom
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Tunerek

Hozzászólás Szerző: i-g »


A Bartók egész jó (magas bitrátájú digitális stream, profi eszközökkel)
Ezen pontosan mit kell érteni? Mi történik technikailag ha alkalomadtán élő koncertet közvetítenek?

Röviden annyit, hogy ne legyenek illúzióid, vagyis azt az élő zenét, amit a szuper analóg rádiódon hallgatsz, legalább egyszer megtanították kettes számrendszerben számolni...
 
Ez manapság megkerülhetetlen.

Nincsenek illúzióim, főleg mert a 320kbites streamen hallgatom, az Orion nagytuner el van csomagolva...
 
Amúgy kb. mikor lépett be a digitális rész a láncba? 90-es évek?

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Tunerek

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


"...legalább egyszer megtanították kettes számrendszerben számolni... "
 
B)
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Tunerek

Hozzászólás Szerző: keccsa »


A Bartók egész jó (magas bitrátájú digitális stream, profi eszközökkel)
Ezen pontosan mit kell érteni? Mi történik technikailag ha alkalomadtán élő koncertet közvetítenek?

Röviden annyit, hogy ne legyenek illúzióid, vagyis azt az élő zenét, amit a szuper analóg rádiódon hallgatsz, legalább egyszer megtanították kettes számrendszerben számolni...
 
Ez manapság megkerülhetetlen.
Mindenki magának hülye...

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Tunerek

Hozzászólás Szerző: i-g »


A Bartók egész jó (magas bitrátájú digitális stream, profi eszközökkel)
Ezen pontosan mit kell érteni? Mi történik technikailag ha alkalomadtán élő koncertet közvetítenek?

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Tunerek

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Közepes minőség - semmi extra. A 2600-as volt az akkori csúcsmodeljük.... 
Üdv: TJ.

Köszi szépen

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1929
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Közepes minőség - semmi extra. A 2600-as volt az akkori csúcsmodeljük....
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Tunerek

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Sziasztok!
 
Akai AT-2400-ről van valakinek infója? Mennyire jó tuner ez?
 
Köszönöm

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Tunerek

Hozzászólás Szerző: keccsa »


rohde & schwarz 
http://images.google.hu/imgres?imgurl=h ... N%26um%3D1

MŰALKOTÁS! :foto:
Mindenki magának hülye...

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Tunerek

Hozzászólás Szerző: NJ_ »

Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Tunerek

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


nem tudom, hogy jó topicba teszem e (??); nem szigorúan tuner, inkább csak rádiózás...akit esetleg érdekel és még nem ismerné:
 
WGBH FM broadcast & internet rádió, klasszikusok HD minőségben:
http://streams.wgbh.org/online/play.php ... wgbh_audio
 
például Alisa Weilerstein cselló és Inon Barnatan zongora / Osvaldo Golijov, Frederic Chopin, nagyszerű élő előadásának felvétele a bostoni WGBH Fraser stúdiójából:
http://www.flickr.com/photos/wgbhradio/ ... 983642793/
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”