Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tunerek, rádióhallgatás

alfaati

Tunerek

Hozzászólás Szerző: alfaati »


ezért kiváncsiságból kérdeztem, hogy ugyan milyen szempont szerint jelent visszalépést egy PC alapú rendszer az asztali CD playerekhez képest.
mint írtam csak is a hangminoség szempontjából állítotttam az IGEN-t.
 
és a cd játszó topikban azt is kifejtettem most, hogy a pc alapu zenehallgatás nem létezhetne cd lemezek nélkul.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Tunerek

Hozzászólás Szerző: mishow »


Ha pedig a zeneélvezet a lényeg, akkor a hangminőség nagyon kevéssé lényeges
Ha szavakon lovagolunk: természetesen a ZENEÉLVEZET a lényeg, de ehhez néhány ember számára hozzátartozik a hangminőség IS - ezek vagyunk mi, hisz mi a más fityfenéért írnánk-olvasnánk ezt a fórumot? :kiraly:
Mások számára zene élvezetéhez elég a zene felidézése, az általam ismert zenetanárok, zenészek nagy része olyan gépeken hallgat zenét, hogy betojás.
Megint másoknak a zene élvezetéhez meg pl elég a puszta hangerő ... és így tovább....
 
 
 
OFFTOPIC:

De könyörgöm, ez a tuner topic ne OFFoljuk szét már ennyire, pls!!!! :taps:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


aza nagyon érdekes hogy most elojott a "tomegfogyasztó" szó a legelso kérdésednél meg nem volt ott. Mi lenne ha te magyaráznád el hogy ha elore lépésnek tartod a PC-s zenehallgatást a regebbi formátumokhoz képest azt milyen tapasztalatok alapján teszed? De szerintem maradjunk a pusztán hangminoségnél.
Csupán a történelmi hűség kedvéért az eredeti kérdésem így nézett ki:
 
"Ezt értsük úgy, hogy a számítógép alapú zenehallgatás visszalépés az LP-hez és a CD-hez képest? "
 
A válasz határozott igen volt, ezért kiváncsiságból kérdeztem, hogy ugyan milyen szempont szerint jelent visszalépést egy PC alapú rendszer az asztali CD playerekhez képest. A tapasztalataim milyenségére vonatkozó kérdésedet meg azt hiszem, nem értem. Ha erre gondolsz, sok évig éltem együtt mindhárom formátummal, ha a szalagos időszakot is idevesszük, mind a néggyel. De gondolom evidens, hogy ha valaki valamilyen formátumról nyilatkozik, akkor személyes élményei is jócskán vannak vele kapcsolatban.

alfaati

Tunerek

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Ha fapaci definíciójánál maradunk, és a minőség a torzítással fordítottan arányos, akkor a kérdés pusztán mérési alapon eldönthető. (Bár még ez sem biztos a formátumok olyannyira különböző mivolta miatt, de azért a nagyfelbontású digitális formátumok elég jelentős előnyben vannak ezen a téren.) 
Ha a hangminőség szubjektív, akkor a fejlődés is szubjektív. Ebben az esetben alfaati számára nincs javulás, más számára meg van. Ebben ki is lehet egyezni addig, amíg az egyik csapat nem akarja azt erőltetni, hogy csak neki van igaza.
 
Ha pedig a zeneélvezet a lényeg, akkor a hangminőség nagyon kevéssé lényeges - ezt a legtöbb ember (a "tömeg") tudja is és nem foglalkozik a minőséget erőltetőekkel (a nők például ebben is okosabbak, mint a férfiak tapasztalatom szerint).

no comment

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Robici »


Ha fapaci definíciójánál maradunk, és a minőség a torzítással fordítottan arányos, akkor a kérdés pusztán mérési alapon eldönthető. (Bár még ez sem biztos a formátumok olyannyira különböző mivolta miatt, de azért a nagyfelbontású digitális formátumok elég jelentős előnyben vannak ezen a téren.)
 
Ha a hangminőség szubjektív, akkor a fejlődés is szubjektív. Ebben az esetben alfaati számára nincs javulás, más számára meg van. Ebben ki is lehet egyezni addig, amíg az egyik csapat nem akarja azt erőltetni, hogy csak neki van igaza.
 
Ha pedig a zeneélvezet a lényeg, akkor a hangminőség nagyon kevéssé lényeges - ezt a legtöbb ember (a "tömeg") tudja is és nem foglalkozik a minőséget erőltetőekkel (a nők például ebben is okosabbak, mint a férfiak tapasztalatom szerint).

alfaati

Tunerek

Hozzászólás Szerző: alfaati »


 
Ugyanakkor én továbbra is bizonytalan vagyok, hogy a "tömegfogyasztó" számára visszalépés-e egy hordozható MP3 lejátszó a 25 évvel ezelőtti piezo hangszedős műanyag lemezjátszóhoz képest, amin szüleink hallgatták a Vámosit.

aza nagyon érdekes hogy most elojott a "tomegfogyasztó" szó a legelso kérdésednél meg nem volt ott. Mi lenne ha te magyaráznád el hogy ha elore lépésnek tartod a PC-s zenehallgatást a regebbi formátumokhoz képest azt milyen tapasztalatok alapján teszed? De szerintem maradjunk a pusztán hangminoségnél.

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Nálam az "elorelépés" csak is hang minoség javulást jelenthet, nem érdekel a komfortosabb használhatóság!!
Tökéletesen egyetértek !
Az az igazság ,hogy minél egyszerűbb egy készülék annál jobb hangminősége (elvileg) .És ebbe a távirányító stb. -egyébként felesleges- kényelmi áramkörök már nem férnek bele ...

alfaati

Tunerek

Hozzászólás Szerző: alfaati »


 
Ti meg rögtön elkezdtetek AUDIOFIL fejjel vitázni, és mondtatok mindenféle okosságot - csak épp a téma nem erről szólt!
Nem a rendszerek harcáról volt szó, hanem hogy a TÖMEGGYÁRTÁS egyre olcsóbb formátumokat ad az emberek kezébe, amiről azok egyre xarabb minőségű zenét hallgatnak - mert simán kajálják a marketingmaszlagot amit etenek velük, és még örülnek is, mien óccó.
 


akkor biztos bennem van a hiba meg Tunerman-ben ugyanis a kerdés az volt elore lepés-e a... És mivel ez a fórum leginkabb a hangminoségrol szól és nem arról hogy a multiknal vásárlók tomeg felhasználók mit látnak elonyosebbnek, egybol NEM-el reagáltam. Nálam az "elorelépés" csak is hang minoség javulást jelenthet, nem érdekel a komfortosabb használhatóság!!

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Tunerek

Hozzászólás Szerző: mishow »


Ugyanakkor én továbbra is bizonytalan vagyok, hogy a "tömegfogyasztó" számára visszalépés-e egy hordozható MP3 lejátszó a 25 évvel ezelőtti piezo hangszedős műanyag lemezjátszóhoz képest, amin szüleink hallgatták a Vámosit.
Persze nagyjából hasonló szintekről kell beszélni (amúgy az eltűnt postomban volt egy majdnem ugyanilyen hasonlat :taps: )
Ahhoz képest Te is tudod hogy nem, de egy fakávás nagy Tesla-hoz képest a szokásosan beépített VM2021 MM pickuppal, háááát...... És az sem volt csúcshifi
 
De nyilván már érthető, miről akarni röfög itten... :kiraly:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Nah, tehát AZ a beszélgetés, amiből a vita indult arról szólt, hogy a TÖMEGFOGYASZTÓK szempontjából fejlődik vissza folyamatosan a hallgatott zene minősége, ha visszaolvastok látjátok.
Így valóban más a helyzet, bár utánad már elkanyarodott a téma.
 
Ugyanakkor én továbbra is bizonytalan vagyok, hogy a "tömegfogyasztó" számára visszalépés-e egy hordozható MP3 lejátszó a 25 évvel ezelőtti piezo hangszedős műanyag lemezjátszóhoz képest, amin szüleink hallgatták a Vámosit.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Tunerek

Hozzászólás Szerző: mishow »


Most meg kiderül ,hogy a minősége valójában másodlagos szempont és amúgy sem igényli senki  -néhány megszállott audiofilt leszámítva .Ez is csak üzlet ,ha máshogy nem megy hát konyharádió szinten ... :taps: Azért azt sem illik elfelejteni ,hogy ezek a praktikusabb és olcsóbb új (digit) formátumok valahogy mindig erősen kompromisszumosak hangminőség szempontjából ,az életciklusuk meg mintha egyre rövidebb lenne ...

Jó reggelt kivánok!
 
Bocs, de jól tudod, h mi egy oldalon állunk, és én pont erről a jelenségről beszéltem.
Yah, és hidd el ez csak bennünket zavar, a Tecsó-Saturn-MM vásárlókat quára nem érdekli - sőt boldog idiotizmussal vesz nemnormálisan rövid elhasználódási ciklussal új készülékeket, és örül hogy mien óccó :kiraly:

Bocs, hülyén jön ki, hogy az ember magát idézi, de így a legegyszerűbb, mindjárt látni fogjátok, miért:
 
Szóval, az egészet jól félreértettétek, de csak nemrég értem vissza a géphez, és most tudok reagálni.
Az előbb már írtam erről egy hosszú postot, de közben a rohadék UPC úgy döntött, hogy megáll (mostanában ezt csinálja, el-el tűnik a net, néha pár másodpercre, néha 10-20 percre, hogy rohadnának meg ott ahol vannak )
 
Nah, tehát AZ a beszélgetés, amiből a vita indult arról szólt, hogy a TÖMEGFOGYASZTÓK szempontjából fejlődik vissza folyamatosan a hallgatott zene minősége, ha visszaolvastok látjátok.
Szó nincs arról hogy ne lehetne jó számítógép alapú konfigurációt kiépíteni (soxor megírtam, hogy magam is egy kiváló hangú külső hangkártyát használok DAC-nak), csakhogy a teszkószökevény nem ezt fogja csinálni.
 
Hanem: volt neki eddig mondjuk egy egyszerű alaphifije (akár még egy jobb egybeépített rendszere) amibe bedugta a CD-t, mert ugyi azon volt a zene. Most micsinál? Letölti a zenéket, jó tömörítve, mert úgy fér el sok bármilyen adathordozón, a számítógép hangfalkimenetét (!) átdugja egy fordítós kábellel (valszeg HAMA mer az van a áruházba) és így hallgat mostantól zenét. És quvára meg van elégedve!
És még ha "rendesen" is csinálja, hangkarival-progival, akkor is a silányat fogja választani. HiFi? Ammegmi és főleg ammegminek? Csak "szójjonhangosanaének" nem? Háde!
Assziszitek viccelek? Csak kérdezzetek körbe a nem hifibu... megszállott haveroknál.
Én konkrétan láttam már ilyen megoldást, nem egyet.
 
Ti meg rögtön elkezdtetek AUDIOFIL fejjel vitázni, és mondtatok mindenféle okosságot - csak épp a téma nem erről szólt!
Nem a rendszerek harcáról volt szó, hanem hogy a TÖMEGGYÁRTÁS egyre olcsóbb formátumokat ad az emberek kezébe, amiről azok egyre xarabb minőségű zenét hallgatnak - mert simán kajálják a marketingmaszlagot amit etenek velük, és még örülnek is, mien óccó.
 
Higyjétek el, az embereket önmaguktól a legnehezebb megvédeni, ezt hosszú ügyvédi praxis alapján határozottan kijelenthetem. :baby: :lol!:
 
A többi műszaki fejtegetéshez nem értek, úgyhogy a további vitából tisztelettel kiszállnék

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ráadásul nemrég a londoni show-n volt alkalmam hallani egy méregdrága számítógépes rendszert. Majdnem elsírtam magam... Olyan alapzaj volt a halk részeknél a zenében mint egy kazettás magnónál.
Ott valami nagy gebasz volt.

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Menjünk át a CD játszók topicba...ott válaszolok.
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A hangminőség fogalma a zeneiséget is tartalmazza - meg még sok mindent ami a hangrögzítés pillanatában megtörtént.A digizés ebben a folyamatban vág rendet - a szó szoros értelmében..

Tehát akkor esetedben a digitális/analóg ellentét áll fent? Akkor a CD miért fér bele?

OFF!
 
A CD mintavételezéssél müködik....vagyis nem a teljes információt rögziti - mi ebben az új? A többi új digi formátumról nem is beszélve... :taps:
 
ON!

Én ezt értem és ennek fényében is kérdeztem, hogy a számítógépes zenehallgatás miért visszalépés a CD-zéshez képest.
 
Amúgy milyen digitális formátum létezik, ami nem mintavételezésen alapszik?

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


A hangminőség fogalma a zeneiséget is tartalmazza - meg még sok mindent ami a hangrögzítés pillanatában megtörtént.A digizés ebben a folyamatban vág rendet - a szó szoros értelmében..

Tehát akkor esetedben a digitális/analóg ellentét áll fent? Akkor a CD miért fér bele?

OFF!
 
A CD mintavételezéssél müködik....vagyis nem a teljes információt rögziti - mi ebben az új? A többi új digi formátumról nem is beszélve... :taps:
 
ON!
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A hangminőség fogalma a zeneiséget is tartalmazza - meg még sok mindent ami a hangrögzítés pillanatában megtörtént.A digizés ebben a folyamatban vág rendet - a szó szoros értelmében..

Tehát akkor esetedben a digitális/analóg ellentét áll fent? Akkor a CD miért fér bele?

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


A számító gépes zenehallgatás egyértelmu visszalépés az LP-hez képest hangminoségben.
Zeneiségben lehetséges, hangminőségben nem hiszem.
... nemrég a londoni show-n volt alkalmam hallani egy méregdrága számítógépes rendszert. Majdnem elsírtam magam... Olyan alapzaj volt a halk részeknél a zenében mint egy kazettás magnónál.
Nem értem, miért lenne több zaj a zenében csak azért, mert számítógépről játszuk le.
 
Bocs az offért!

A hangminőség fogalma a zeneiséget is tartalmazza - meg még sok mindent ami a hangrögzítés pillanatában megtörtént.
A digizés ebben a folyamatban vág rendet - a szó szoros értelmében..
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A számító gépes zenehallgatás egyértelmu visszalépés az LP-hez képest hangminoségben.
Zeneiségben lehetséges, hangminőségben nem hiszem.
... nemrég a londoni show-n volt alkalmam hallani egy méregdrága számítógépes rendszert. Majdnem elsírtam magam... Olyan alapzaj volt a halk részeknél a zenében mint egy kazettás magnónál.
Nem értem, miért lenne több zaj a zenében csak azért, mert számítógépről játszuk le.
 
Bocs az offért!

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Most meg kiderül ,hogy a minősége valójában másodlagos szempont és amúgy sem igényli senki  -néhány megszállott audiofilt leszámítva .Ez is csak üzlet ,ha máshogy nem megy hát konyharádió szinten ... :taps:  
Azért azt sem illik elfelejteni ,hogy ezek a praktikusabb és olcsóbb új (digit) formátumok valahogy mindig erősen kompromisszumosak hangminőség szempontjából ,az életciklusuk meg mintha egyre rövidebb lenne ... :lol!:

Jó reggelt kivánok! :baby:
 
Bocs, de jól tudod, h mi egy oldalon állunk, és én pont erről a jelenségről beszéltem.
Yah, és hidd el ez csak bennünket zavar, a Tecsó-Saturn-MM vásárlókat quára nem érdekli - sőt boldog idiotizmussal vesz nemnormálisan rövid elhasználódási ciklussal új készülékeket, és örül hogy mien óccó :kiraly:

Neked is jó reggelt !
 
Azt hiszem valóban tökéletes az egyetértés közöttünk !

alfaati

Tunerek

Hozzászólás Szerző: alfaati »


 
Véleményem szerint megtörténhet ugyanaz az FM rádiózással ,ami hagyományos 100W-os izzóknál történt :egy tollvonással betiltották ,és ezentúl már csak a kompakt izzó kapható helyette ...

az bizony nem lenne jó!

alfaati

Tunerek

Hozzászólás Szerző: alfaati »



Ezt értsük úgy, hogy a számítógép alapú zenehallgatás visszalépés az LP-hez és a CD-hez képest?
ugyan ez egy TUNER topic, de ha már feltetted a kérdést a válasz igen. A számító gépes zenehallgatás egyértelmu visszalépés az LP-hez képest hangminoségben. Kényelemben nyilvan elore lépeés. A cd kezd felzárkózni. Mondom ezt úgy hogy mindhárom formátummal rendelkezem. Ráadásul nemrég a londoni show-n volt alkalmam hallani egy méregdrága számítógépes rendszert. Majdnem elsírtam magam... Olyan alapzaj volt a halk részeknél a zenében mint egy kazettás magnónál.

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Azért annyira nem veszélyes az a DAB minoség... Én hallottam digitális beltérit (csucs minoségut ) amin 300 rádió adó volt fogható. A hangminosége sokkal gyengébb volt a DAB minoségénél. Kb.: mintha 96kB/s tomorítéssel hallgattam voln a egy internet rádiót. Aztán az analóg beltéri rádió hangja sem volt túl meggyozó annak idelyén. 
Remélem kitalálnak a szakik végre valami új formátumot ami el is terjed rendesen, vagy megszuntetnek mindent végleg és visszaáll mindenki FM-re. Valami egységes megoldás jo lenne már.

A megboldogult DSR (műholdas digit rádió) minősége könnyen felejthető volt ,elsősorban a 32kHz-es mintavételi frekvenciája miatt ...
Másrészt kb. 28MHz-et elfoglalt a sávból ,ami nagyon nem volt praktikus .
 
"Remélem kitalálnak a szakik végre valami új formátumot ami el is terjed rendesen, vagy megszuntetnek mindent végleg és visszaáll mindenki FM-re. Valami egységes megoldás jo lenne már."
 
Egy teljesen új formátum kifejlesztése és bevezetése bizony nagyon költséges dolog .
Világválság idején meg pláne nem lenne praktikus az ilyesmi .
A DAB+ szép lassan el fog terjedni ,ha másképpen nem megy majd kötelezővé teszik (ezt is) ... az analóg FM átjátszókat pedig mind átállítják a DAB-ra (az jelenlegi adók alkalmasak erre ,szóval nem kell lecserélni őket) .
 
Véleményem szerint megtörténhet ugyanaz az FM rádiózással ,ami hagyományos 100W-os izzóknál történt :egy tollvonással betiltották ,és ezentúl már csak a kompakt izzó kapható helyette ...

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Na és ez?
Ez gyönyörű! :taps:

Lesz egy ilyen valószinűleg - még eredeti fadobozzal... :kiraly:
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Tunerek

Hozzászólás Szerző: mishow »


Ezt értsük úgy, hogy a számítógép alapú zenehallgatás visszalépés az LP-hez és a CD-hez képest?
Hallottál már igazi jó és rendesen összerakott LP és/vagy CD alapú rendszert szólni? Más világ ....

Ezt a kérdést megspórolhattad volna. Esetleg válasz is lesz?

Válaszom: szerintem IGEN!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ezt értsük úgy, hogy a számítógép alapú zenehallgatás visszalépés az LP-hez és a CD-hez képest?
Hallottál már igazi jó és rendesen összerakott LP és/vagy CD alapú rendszert szólni? Más világ ....

Ezt a kérdést megspórolhattad volna. Esetleg válasz is lesz?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”