Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tunerek, rádióhallgatás

Avatar
p0la
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.03.27., szer. 23:57
Értékelés: 6

Tunerek

Hozzászólás Szerző: p0la »


Egy 5 elemes Yagi mindenképpen jó lenne.  Én Zalaegerszeg környékén nem tudom behozni a Bartókot Kanizsáról, mert közvetlen közelben ott vannak a szlovén adók nagy térerővel. Szerintem, ha most elhangolod a Bartókot azonnal be fog jönni a zavaró frekvencia alatta vagy fölötte.   Ha nagyobb elemszámú antennát használsz, akkor egy erős, más frekvencián sugárzó, és más irányban fogható adó behangolásával jobb lesz.  Én is a Kanizsai torony helyett Kab-hegy felé fordítottam és onnan kicsit kisebb térerővel de teljesen csendesen, zavar nélkül hozza be. 
Köszi szépen!
Az 5 elemes kb, mekkora mérettel bír?

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Sziasztok!
 
Antenna ügyben kérném a segítségetek.
Óbudára költöztem és ahogy elnézem, elég terhelt terület...
A meglévő kördipolom itt nem teljesen jó, jön sok adó, a legtöbbnél a térerő is rendben van,
ám több adónál, pl. Bartók van egy alapzaj, némi torzítás, pedig a térerő maximumon jön ennél az adónál.
Szerintetek mi lenne a megoldás? Valami yagi és ha igen, 3 vagy 5 elemes? Esetleg nagyobb, bár az már elég irányított
és itt nem a távolság a gond...
Szóval valaki tudna irányt mutatni? 

Egy 5 elemes Yagi mindenképpen jó lenne.  Én Zalaegerszeg környékén nem tudom behozni a Bartókot Kanizsáról, mert közvetlen közelben ott vannak a szlovén adók nagy térerővel. Szerintem, ha most elhangolod a Bartókot azonnal be fog jönni a zavaró frekvencia alatta vagy fölötte.   Ha nagyobb elemszámú antennát használsz, akkor egy erős, más frekvencián sugárzó, és más irányban fogható adó behangolásával jobb lesz.  Én is a Kanizsai torony helyett Kab-hegy felé fordítottam és onnan kicsit kisebb térerővel de teljesen csendesen, zavar nélkül hozza be. 

Avatar
p0la
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.03.27., szer. 23:57
Értékelés: 6

Tunerek

Hozzászólás Szerző: p0la »


Sziasztok!
 
Antenna ügyben kérném a segítségetek.
Óbudára költöztem és ahogy elnézem, elég terhelt terület...
A meglévő kördipolom itt nem teljesen jó, jön sok adó, a legtöbbnél a térerő is rendben van,
ám több adónál, pl. Bartók van egy alapzaj, némi torzítás, pedig a térerő maximumon jön ennél az adónál.
Szerintetek mi lenne a megoldás? Valami yagi és ha igen, 3 vagy 5 elemes? Esetleg nagyobb, bár az már elég irányított
és itt nem a távolság a gond...
Szóval valaki tudna irányt mutatni? 
 

Avatar
Bartfay
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.01.09., szomb. 15:55
Értékelés: 90
Tartózkodási hely: Budspest
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Bartfay »



Elsősorban a kétoldalas fóliákat nyírja ki az akkuból kifolyt trutyi. A zöld védőlakk alatt eltünteti a rézfóliát - azt ellenőrizd először végig!
A két oldal közötti átkötések is megadják magukat, mindegyiket ÚJRA kell forrasztani.
A mikroprofesszor elhullása valószínűleg csak a sokadik lehetőség marad.
 
Üdv: TJ.

Igen, most, hogy jobban megnéztem, határozottan látszik hogy eléggé megmarta a panelt. átnézem, köszönöm a tanácsot!!!

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2397
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1928
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Elsősorban a kétoldalas fóliákat nyírja ki az akkuból kifolyt trutyi. A zöld védőlakk alatt eltünteti a rézfóliát - azt ellenőrizd először végig!
A két oldal közötti átkötések is megadják magukat, mindegyiket ÚJRA kell forrasztani.
A mikroprofesszor elhullása valószínűleg csak a sokadik lehetőség marad.
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Bartfay
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.01.09., szomb. 15:55
Értékelés: 90
Tartózkodási hely: Budspest
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Bartfay »


Sziasztok!
 
Quad FM4-hez keresgélek alkatrészt. Belefolyt az elem és szerintem tönkretette a mikroprocit benne (TMS1000NLC-FC8249)
 
Után-gyártottat találtam Ebay-en, de hátha van még valakinek ilyen.
 

 
 


Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Indy »


Én is hallgattam NAD-ot - előtte A 76-ot..
 
Én is így voltam vele, a Revit nagy megelégedettséggel hallgatom.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Tunerek

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Akva!
 
Egyforma az erősítőnk, ugyanolyan volt a hangsugárzónk, most meg kiderül,
hogy még a tunerunk is azonos.
Nem túlzás ez?

Ízlések és pofonok ezek szerint nem csak különböznek, de hasonlítanak is...
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Őszintén szólva, nem gondolom, hogy nálam a rendszer egyenrangú tagjaként kellene kezelnem, avval együtt, hogy lehet, hogy ezzel a tunerrel fog a legtöbbet szólni. Nincsenek nagyon magas elvárásaim, csak legyen normális hangja és programozható legyen, a kényelem miatt. Bár gondolom ezzel sokan vitatkozni fogtok, de gondolom a normál kereskedelmi adók azért nem cd minőségben sugároznak. A Petőfi már gondolom egy fokkal jobb, a Bartók meg a Kossuth pedig már egész jó. Rosszul gondolom?
Amúgy van a tetőn antenna amit tudnék használni és ráadásul rálátok a Szabadság helyi adóra is.
Ezek alapján, mondjuk 15-20e Ft-os határig mit ajánlanátok?

 
Szia,
nem tudom lattad-e a regota meglevö ajanlataimat: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... nt=1437754
 
korabban en is laktam közel a Szechenyi hegyi adohoz, latva is az ablakbol, akkor is hasznaltam ezek egy reszet.
Még ha igy is van: az antenna rendkivül fontos a jo hanghoz, Bp.-en könnyen lehet többutas veteli gond.
 
Programozhato elvarasod miatt Hitachi Ft-5500 Mk-ll at ajanlom, fmtunerinfo.com es fmtuners yahoo group velemenyek kitünöek rola. 
Ha meg nagyobb kenyelem kell, taviranyithato Denon TU-580RD
 
Sok sikert !

Avatar
Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2011.02.03., csüt. 09:31
Értékelés: 366
Tartózkodási hely: Csömör

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 »


Akva!
 
Egyforma az erősítőnk, ugyanolyan volt a hangsugárzónk, most meg kiderül,
hogy még a tunerunk is azonos.
Nem túlzás ez?

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Tunerek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Én is hallgattam NAD-ot - előtte A 76-ot - és a mi vételi lehetőségeint mellett - 1 szál madzag - elfogadhatónak tartom a DENON 260-at az elődök után.
Persze a hifibogár ha beindul...
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tollact »



 
Nekem pont NAD 4020 tunerem van, és a délutáni Bartók adásokhoz tökéletesen elegendőnek találom.

Biztos vagyok benne, hogy ez korrekt kis tuner, viszonylag elfogadható árú. A lényeg a hang szempontból az analóg hangolás. A programozhatóknál ez már legtöbb esetben digitális, bár vannak kivételek.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tollact »



Szerintem a felét sem éri.
Ma egy tunert nagyon nehéz eladni, mindenki fél a digitális átállástól; fölöslegesen rádió vonalon.
A magyar adásokhoz - hacsak nincs valami nagy vételi - gubanc, 7-10e HUF-os tunernél drágábbat nem érdemes használni.
Van benne valami,amit mondasz, csak az úriember szavaiból nekem az derül ki, hogy azért valami minőségi darabot szeretne. A magam részéről a 2. rendszerben egy Yamaha TX 590RDS-t használok, teljesen rendben van. Mondjuk én szerencsével jutottam hozzá 10 ezer alatt....
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Tunerek

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Akkor keress egy 90-es évekbeli nagyobbacska Pioneer tunert. Azoknak jó az érzékenységük, a hangjuk se rossz és teljes körűen programozhatók.
pl:http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 43599.html

Szerintem a felét sem éri.
Ma egy tunert nagyon nehéz eladni, mindenki fél a digitális átállástól; fölöslegesen rádió vonalon.
A magyar adásokhoz - hacsak nincs valami nagy vételi  gubanc, - 7-10e HUF-os tunernél drágábbat nem érdemes használni.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tollact »



Őszintén szólva, nem gondolom, hogy nálam a rendszer egyenrangú tagjaként kellene kezelnem, avval együtt, hogy lehet, hogy ezzel a tunerrel fog a legtöbbet szólni. Nincsenek nagyon magas elvárásaim, csak legyen normális hangja és programozható legyen, a kényelem miatt. Bár gondolom ezzel sokan vitatkozni fogtok, de gondolom a normál kereskedelmi adók azért nem cd minőségben sugároznak. A Petőfi már gondolom egy fokkal jobb, a Bartók meg a Kossuth pedig már egész jó. Rosszul gondolom?
Amúgy van a tetőn antenna amit tudnék használni és ráadásul rálátok a Szabadság helyi adóra is.
Ezek alapján, mondjuk 15-20e Ft-os határig mit ajánlanátok?

Akkor keress egy 90-es évekbeli nagyobbacska Pioneer tunert. Azoknak jó az érzékenységük, a hangjuk se rossz és teljes körűen programozhatók.
pl:http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 43599.html
 
vagy Yamahában: http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 59200.html
               esetleg  http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 11973.html
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 22:56
Értékelés: 280

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Kobak »



A tunerekkel kapcsolatban fontos megjegyeznem, hogy az a meghallgatás igényeinek megfeleljen. Vagyis, aki a rendszerének egyenrangú tagjaként kezeli, az nyugodtan vehet drágább, akár  high end tunert is.
Aki pedig csak mint háttér zenét szolgáltató eszközként tekint rá, annak valóban elég egy praktikusan távvezérelhető digi készülék is.
 
Üdv: TJ.

Őszintén szólva, nem gondolom, hogy nálam a rendszer egyenrangú tagjaként kellene kezelnem, avval együtt, hogy lehet, hogy ezzel a tunerrel fog a legtöbbet szólni. Nincsenek nagyon magas elvárásaim, csak legyen normális hangja és programozható legyen, a kényelem miatt. Bár gondolom ezzel sokan vitatkozni fogtok, de gondolom a normál kereskedelmi adók azért nem cd minőségben sugároznak. A Petőfi már gondolom egy fokkal jobb, a Bartók meg a Kossuth pedig már egész jó. Rosszul gondolom?
Amúgy van a tetőn antenna amit tudnék használni és ráadásul rálátok a Szabadság helyi adóra is.
Ezek alapján, mondjuk 15-20e Ft-os határig mit ajánlanátok?
Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / Human-Audio DRA-Kit dac / ValhallA AgPt RXF / ValhallA Cu-X tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / ValhallA AgPt coax / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Indy »



 
A digi átállást pedig nem fogják elkapkodni...
 
Üdv: TJ.

Leginkább a pénz hiánya miatt...
 
Ha jól tudom nincsen elérhető árú* DAB+ készülék.
 
*<= ~3000 Ft
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tollact »


 
 
A digi átállást pedig nem fogják elkapkodni...
 
Üdv: TJ.
Leginkább a pénz hiánya miatt...
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2397
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1928
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »

 A két minimál kivitelű tuner közül a Marantz a szebb és a jobb hangú...és most olcsóbb is.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Kezdetnek talán megteszi:
 
http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 47390.html
 
A digi átállást pedig nem fogják elkapkodni...
 
Üdv: TJ.

 
Az a Marantz, jobb, min ez a NAD?
 
http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 52470.html
 
 
.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2397
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1928
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


A tunerekkel kapcsolatban fontos megjegyeznem, hogy az a meghallgatás igényeinek megfeleljen. Vagyis, aki a rendszerének egyenrangú tagjaként kezeli, az nyugodtan vehet drágább, akár  high end tunert is.
Aki pedig csak mint háttér zenét szolgáltató eszközként tekint rá, annak valóban elég egy praktikusan távvezérelhető digi készülék is.
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Tunerek

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Én egy DENON TU 260-asal vígan elvagyok.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Sziasztok!
 
Az elmúlt hónapokban fejlesztgettem az otthoni rendszeremet és most jutottam el oda, hogy egy kicsit zavar, hogy a komoly rendszerem helyett a feleségem a konyhában lévő kis hordozható rádiót hallgatja.
Elgondolkodtam rajta, hogy vennék valamilyen tunert a nappaliba is. Nem gondolnám, hogy be kellene ruháznom high-end készülékekbe, inkább csak egy normál minőséget szeretnék.
Mi a véleményetek az alábbiakról?
- Kenwood KT-2080
- Sony ST-SE500 vagy 520 (mi a különbség a kettő között?)
- Pioneer F-676
Mindenképpen digitálisat szeretnék a távirányíthatóság csak egy opció, nem feltétel.
Esetleg mit ajánlotok még?

Nekem 2-3 analóg után most van egy Grundig T-5000-es.  Nagyon jó a hangja, 25 kHz-es lépésekben lehet hangolni.  Egy Pioneer 8500 MkII van parkolópályán, mert nem szól olyan szépen, mint ez a Grundig. Ráadásul még nagyon szép is.

Avatar
Kobak
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 22:56
Értékelés: 280

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Kobak »


 
Kezdetnek talán megteszi:
 
http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 47390.html
 
A digi átállást pedig nem fogják elkapkodni...
 
Üdv: TJ.
Köszönöm,de ahogy írtam programozhatót szeretnék(a kényelem). Bár tudom,hogy nagyon komoly tuner,amit ajánlottál, de az asszony ezzel együtt dobna ki,az biztos,mivel főleg ő használná. Más javaslat?
Rendszer: Krell Kav 250p-250a/ JmLab Electra 926 / Arcam DV79 / Human-Audio X42 DAP / Human-Audio DRA-Kit dac / ValhallA AgPt RXF / ValhallA Cu-X tápkábelek / ValhallA AG7X hangfalkábel és jumper / Siltech SQ88 G3 IC / ValhallA ezüst koax kábel / ValhallA AgPt coax / Samsung SUHD UE49KS7000 tv

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2397
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1928
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Kezdetnek talán megteszi:
 
http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 47390.html
 
A digi átállást pedig nem fogják elkapkodni...
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”